Klinkende namen in 41ste kerstcross "Iedereen schrok van de voorsprong" El rZ'49 doet goede zaken bij Altius Sylvestercross met veel top-atleten SEC verspeelt kansen in eerste helft 'Reserves' Sfam/SoVoCo in vierde ronde - Zwart-Wit '63 Sanitair WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 17 Nederlands kampioen, leider Super Prestige en vorige winnaar in Soestduinen [VELDRIJDEN \Grote opluchting na benauwde zege van Soest op Greenstars: 1-0 VOETBAL zondag "JVV en achtervolgers verspelen punten VOETBAL AANVANG 14.30 UUR. BASKETBAL Red Stars krijgt hoog bezoek Aziz Bougra, Marcel Versteeg en Stella Jongmans al vastgelegd ATLETIEK Batavia'90 overtroeft Soesters voor rust op alle fronten VOETBAL zondag Knappe bekerzege volleybalsters op tweede divisionist Cito I VOLLEYBAL DAMMEN Ruime overwinning DYSB (15-5) op Witte van Moort I Rein Groenendaal schreef in de ja- I ren tachtig drie keer de kerstcross I van Tempo op zijn naam. Een de- Icennium later is zijn zoon Richard 1 op weg de prestatie van zijn vader te l evenaren. Die kans bestaat, want de winnaar van 1992 en 1994 ver- I schijnt op Tweede Kerstdag aan de I start van de 41ste veldrit van Soest- I duinen. Mits niet ziek, zwak of misselijk is I Groenendaal altijd één van de favorie- 1 ten. Zelfs materiaalpech hield hem drie jaar geleden niet van zijn eerste eind- Izege af. Groenendaal kan zich wellicht I nog in het rijtje voegen van Cor Rutgers I en Cock van de Hulst die tijdens de eer ste twaalf edities ieder vier keer won- Inen. I Hoewel de organisatoren van de kerst- I cross bij gebrek aan een hoofdsponsor I minder geld te verdelen hebben, is het I deelnemersveld wederom sterk. De I Zwitserse wereldkampioen Dieter I Runkl, zijn landgenoot Karl Kaün en de I Italiaan Bramati ontbreken op de start- I lijst, maar de internationale wielercross I heeft nog voldoende gerenommeerde I renners in zijn midden. [Zoals Adri van der Poel die op het- zelfde parkoers in januari van het jaar I Nederlands kampioen werd. Zoals Wim I de Vos die dit seizoen al in verschillende [grote wedstrijden als eerste over de streep kwam en het klassement van de I Super Prestige aanvoert. Zoals de Belg Erwin Ver-vecken, die anderhalve week t terug in Gieten iedereen achter zich hield. En zoals de gelouterde veldrijders Danny de Bie en Radomir Simunek, beiden in het bezit van een regenboog- R trui. Ook Eric Boezewinkel uit t: Hooglanderveen, die langzaam maar Richard Groenendaal, winnaar in zo wel 1992 ab 1994. zeker aansluiting vindt met de interna tionale top en de enige Soester deelne mer, Ard Jansen, doen mee. Verder komt een groot aantal Belgische talenten, onder wie Peter Willemse, Sven Nijs en Peter van Zandvliet naar de start op de Beaufortlaan. En met de Europese kampioen bij de neo-ama- teurs, de Tsjech Jiri Pspicil, en andere renners zijn Paul Nijhuis en Arie Bak ker nog in onderhandeling. Nederlands kampioen Adri van der Poel, winnaar in 1993. De kans bestaat dat de organisatoren deze week ook nog gesprekken voeren met potentiële hoofdsponsors. "In de zomer denkt niemand aan veldrijden, maar zodra de eerste wedstrijden zijn gehouden, wordt iedereen enthousiast," zegt Bakker. Volgens Nijhuis heeft de plaatselijke middenstand en het lokale bedrijfsleven opnieuw veel steun toege zegd. Maar na het aflopen van het con tract met de hoofdsponsor mist de orga nisatie van de kerstcross een suikeroom. Sterkste "Toch durf ik te zeggen dat we de sterk ste zijn van de vier internationale cros sen in Nederland. Overal zullen de ren ners water bij de wijn moeten doen," aldus Nijhuis over de startbedragen die tegenwoordig door sommige renners worden gevraagd. Ook de wielerbond maakt het volgens hem te bont. "De bond maakt het je steeds moeilijker. Nu kregen wij ineens een Luxemburger als hoofdcommissaris aangewezen. Je moet die man wel een gulden per kilo meter betalen en hem op de wedstrijd dag in een hotel onderbrengen. Als je pech hebt, neemt 'ie z'n vrouw ook nog mee. Overal laten ze buitenlandse com missarissen komen en de organisaties mogen het betalen. Wij hebben als enige geprotesteerd en de reglementen goed gelezen. Bij elke cross moet namelijk een internationale commissaris uit het land, waarin wordt gereden, aanwezig zijn. Wij krijgen een Nederlander, maar je begrijpt dat de bond die regel gaat veranderen. Volgend jaar heb je hier een buitenlander en kunnen wij voor hem betalen." Aan aandacht zal het de kerstcross niet ontbreken. Zowel de NOS als RTL zal televisie-opnamen maken van de inter nationale veldrit op dinsdag 26 decem ber, aldus Bakker en Nijhuis die intus sen nog hier en daar geld proberen los te peuteren, zodat ze de lijst van deel nemers wellicht kunnen uitbreiden. De toegang tot de internationale veld rit is met een rijksdaalder verlaagd tot tien gulden. Om 12.00 uur starten de junioren, twee minuten later gevolgd door de nieuwelingen. De neo-ama- teurs, de cyclo-sportieven en de vetera nen worden om 13.00 uur weggescho ten. Zoals gebruikelijk zijn om 14.30 uur de profs en de A-amateurs aan de beurt voor een koers van een uur en een ronde. "Iedereen schrok van de voor- sprong." Dick Schinkel had de si- latie, waarin Soest verkeert, of lie ver gezegd verkeerde, niet beter kunnen omschrijven. Plotseling, na 74 minuten, leidde Soest dank zij de net ingevallen Maurice d'Aquino met 1-0 tegen Greenstars en de drie punten werden over de streep ge lrokken. Daarmee nam Soest revanche voor de 4-0-nederlaag in Baarn (Vïsee: "Soest heeft meer evenwicht in de ploeg ge bracht"), maar zette het vooral een dikke punt achter een reeks van vijf ne derlagen. Dat de opluchting bij Schinkel groot was, is begrijpelijk. "Dit is ontzet tend belangrijk. Als je zes keer verliest, heeft de trainer het verkeerd gedaan, gaat het rommelen in de spelersgroep en 'ordt er aan je poten gezaagd. Dat hoort er nu eenmaal bij," zei de Die- lenaar. nest en Greenstars vertonen dit sei nen veel overeenkomsten. Beide eedeklassers kenden een goede :ompetitiestart, maar bakten er om ver killende redenen in de afgelopen zes 'eken niet veel van. Ook in het onder linge duel verdienden de twee elftallen ;een schoonheidsprijs. 'Twee teams die niet draaien en niet 'ulken van het zelfvertrouwen. Dan ijg je zo'n slechte wedstrijd, waarin iemand verdient te winnen," zei Peter isee, de verliezende trainer van reenstars. "De ploeg die het het leeste heeft verdiend, heeft gewonnen. >p basis van de eerste helft en op basis ran strijd," sprak Schinkel, de winnende :rainer van Soest, hem tegen. En de innende trainer heeft altijd gelijk. Balverlies Hoewel Visee, de voormalige speler van onder meer Baarn en Soest en trainer van VVZ'49, wellicht dichter bij de waarheid zat dan de Diemenaar. Weinig doordachte combinaties en veel bal verlies waren voldoende om de streek- derby, waarin het niveau zich moeiteloos aan de temperatuur aanpaste, samen te vatten. Zowel Soest als Greenstars kreeg niet meer dan twee kansen. Visee over zijn ploeg: "Als wij de opbouw al overslaan en als de ballen die ingespeeld worden, niet goed zijn, lijd je veel bal verlies. Meer de jongens van Greenstars zitten in een dipje. De echte vorm is er niet." Toch verbleef Greenstars de eerste twin tig minuten van de tweede helft voorna melijk op de helft van Soest. Schihkel verving Ferenc Kleinegris voor Maurice d'Aquino. En toen Visee zag dat zijn ploeg het overwicht dreigde te verliezen, zette hij Hilmi Michi en Raymond de Ruyter in. Zij waren amper koud binnen BdT&feSH Meer strijd dan voetbal. Victor Klaren van Soest en Baarnaar René de Bree (3) brengen de povere streekderby in beeld. p0t0: qoos van der wilt of d'Aquino prikte de bal in het doel: 1-0. Visee zag zijn plannetje in duigen vallen, omdat Stalenhoef achterin werd gehou den en de ruimte kleiner werd. En Soest pompte, pompte en pompte om de bal maar zo ver mogelijk van het doel te houden. Niemand leek zich raad te we ten met de voorsprong. Maar Soest bleef op de been. Met tien man. Want twaalf minuten voor tijd maakte Luits Houkes een trappende beweging naar Alex Poortman die te enthousiast was doorgelopen toen Olaf van der Grift de bal in tweede instantie pas klemde. Scheidsrechter A. Bon had het gezien en trok de rode kaart uit zijn zak, waar door Houkes evenals in de uitwedstrijd tegen Greenstars ('handsbal') voortijdig van het veld moest. "Heel dom, maar dat vind hij zelf na tuurlijk ook," reageerde Schinkel die de van een blessure herstelde Houkes twee of drie duels zal moeten missen. Ook Christiaan de Vos, die voor de derde keer 'geel' zag, krijgt een wedstrijd aan zijn broek. Martijn Stalenhoef liep tegen zijn tweede prent aan en staat nu op 'springen'. Winterstop Maar Schinkel was zondagmiddag vooral blij en opgelucht over de winst. Waar hij drie weken geleden nog hoopte op afgelastingen om tijd te winnen voor zijn niet geheel fitte spelers, daar blaakte hij dit weekeinde van zelfvertrouwen: "We zijn er klaar voor om een goede serie neer te zetten. Daarom ben ik bang dat de winterstop voor ons te vroeg komt." Door dé benauwde zege kwam Soest op gelijke hoogte met Greenstars en Her cules. De drie ploegen bezitten nu der tien punten, drie meer dan Neerlandia/ SLTO dat met SDO en Schellingwoude de drie degradatieplaatsen bezet. Vat aan de Eemweg (0-0) niet lukte, daar slaagde VVZ'49 in rlilversum wel in. Altius dat er een flefensieve spelopvatting op na houdt, werd, zij het met moeite, ver- Blagen: 1-2. De bevrijdende treffer yiel vijf minuten voor tijd. ■let was sowieso een goed weekeinde voor de Soesters. De achtervolgers ver- peelden allemaal punten en het onder linge duel tussen de koplopers iLoosdrecht en CJW eindigde in 3-0, jvaardoor WZ'49 op de ranglijst CJW voorbij kroop. Beide concurrenten ko nen dit seizoen nog naar Soest, -oosdrecht op 16 december, CJW in het vooijaar. Omdat Altius verdedigt voetbal speelt, had trainer Sjirk Bajema in de achterste lijn slechts drie spelers opgesteld. Dat waren Edwin Brouwer, Dik Lam en Ton Ij Wolfsen. Willem de Vries was het slachtofffer van die taktiek en zat op de j bank. Bovendien stond Antonio van den Hengel tussen de palen, omdat Mare Brouwer na een 'incidentje' op de I training om disciplinaire redenen was geschorst. Menselijke muur WZ'49 begon, zoals het hoort en had het beste van het spel. Met goede kan sen voor met name Marcel van Essen leken de Soesters al snel in de wedstrijd I de score te openen. Mede door de men- I selijke muur die Altius opwierp, duurde het lang voordat het zover was. Vijf mi nuten voor rust werd Gert van de Munt nagetrapt. De boosdoener kreeg een rode kaart en WZ'49 een vrije trap, die door Raymond Brandes op meesterlijke wijze werd benut: 0-1. Ondanks het betere spel en de nume rieke meerderheid bleef de spanning erin. Dat kwam doordat VVZ'49 te slordig met de kansen omsprong en Altius op een goed resultaat bleef ho pen. Dat gevoel werd versterkt, toen de Hilversummers bij de eerste de beste kans scoorden. Ln de resterende 25 minuten gooide WZ'49 er een schepje bovenop. Joep Akkerman en Willem de Vries kwamen in de ploeg en de druk op het doel van Altius werd groter. Pas in de 85ste mi nuut werd de verdiende, winnende treffer gemaakt. Gert van de Munt ver lengde een voorzet en ditmaal had Van Essen zijn vizier wel op scherp staan: 1- 2. Daarna permitteerde WZ'49 het zich nog om verschillende kansen te missen. Zelfs van dichtbij kon de ploeg de bal niet in het doel krijgen, maar de zege kwam niet meer in gevaar. A.s. zaterdag aan de Eemweg ijs- en weder dienende De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Aquarius Seafish Holland Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Aannemersbedrijf H. van Asch - Procar Linden Bedrijfskleding - Multi Load United Bosman Sanidrome - Vini's Bar Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Harry v. Es Recycling De heren van The Red Stars krijgen zondag 'hoog bezoek'. 3 ES/Pi- ranhas, uitkomend in de promotie divisie, doet Soest aan voor een basketbalwedstrijd in de derde beker ronde. De gasten spelen in competitie verband op de één-na-hoogste trede van de basketballadder. Red Stars doet het drie tredes lager in de tweede rayonklasse overigens goed en staat tweede. Het Soester henr'cam speelde in de afgelopen seizoenen al eerder tegen gerenommeerde tegenstanders en hield daarin de spanning er tot de slotfase in. Het basketduel wordt af gewerkt in sporthal Beukendal en begint om 19.00 uur. Daarvoor spelen de jongens junioren om 17.15 uur tegen DAS uit Delft, koploper in de landelijke eredivisie voor junioren. De jongensploeg van trainer/coach Harrold Veen is één klasse lager ingedeeld. De toegang tot de wedstrijden is gratis. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Aziz Bougra zal op 31 december proberen voor de tweede keer de Sylvestercross op zijn naam te schrijven. De Marokkaan is één van de atleten die inmiddels door orga nisator Marion van den Broek van AV Pijnenburg is vastgelegd voor de vijftiende editie. Ook in 1993 en '94 was Bougra van de partij. Tijdens zijn debuut in het mulle zand van Soest moest hij alleen Tonnie Dirks voor laten gaan, vorig jaar waren de rollen omgedraaid. De kans is klein dat de meervoudig Nederlandse kam pioen voor de derde keer de strijd aan gaat met Bougra. Door een blessure kan Dirks niet optimaal trainen en hij wil niet voor spek en bonen meedoen. Marcel Versteeg, op dit moment de man in vorm, start in elk geval wel op de 10.000 meter (vijf rondjes), evenals Marcel Laros die vorig jaar is doorge broken en afgelopen zaterdag deelnam aan de Europese kampioenschappen cross. Met een groot aantal andere atle ten, zoals voormalig winnaar René Godlieb, Greg van Hes en Casper Vroemen, zijn de organisatoren van de Sylvestercross nog in onderhandeling. Toezeggingen Dat laatste geldt ook voor de vrouwe- iijke loopsters die 5.200 meter moeten afleggen. Toezeggingen zijn tot dusver binnen van Stella Jongmans, Sandra Hofmans, Mieke Anen en de Belgische Anja Smolders, in 1994 nog tweede achter de Keniaanse Chirchir. Jongmans loopt normaliter alleen midden-lange afstanden, maar wil dit winterseizoen één cross doen als training. Ze koos voor de zwaarste van de vijf: de Sylvestercross. Het is er AV Pijnenburg vooral aan ge legen om de Nederlandse toppers bin nen te halen. Dat zal in de meeste ge vallen wel lukken, omdat de atleten in Soest punten kunnen verdienen voor het cross-klassement en zich daarmee direct en indirect kunnen kwalificeren voor de wereldtitelstrijd. Titelverdediger Aziz Bougra uit Ma rokko doet weer mee aan de Sylvester- "De verwachting is dat we volgende week met de meeste atleten rond zijn. We streven ernaar om eerst de Neder landers te contracteren. Als er dan nog geld over is, kijken we of we nog wat buitenlanders kunnen binnenhalen," al dus Marion van den Broek. Haar broer Dick zal dit jaar niet starten in de prominentenloop, omdat hij door werkzaamheden te weinig gelegenheid heeft gehad zich terdege voor te berei den. Bij de meisjes A ontbreekt Eva Janssen uit Soest. De nationaal kam pioene en winnares van het crosscircuit van vorig seizoen is aan het terugkomen van een blessure die haar in de afgelo pen zomer parten speelde en waardoor ze onder meer de baankampioenschap- pen moest laten lopen. Het is mogelijk dat Studio Sport op nieuw een samenvatting-van de cross uitzendt. Dat zou dan moeten gebeuren op maandag 1 januari. De redactie van het NOS-sportprogramma deed dat de afgelopen twee jaar ook, maar neemt pas op het laatste moment een beslis sing. In totaal worden op 31 december 23 wedstrijden gelopen. De start en finish zijn op de gebruikelijke locatie in de duinen, vlakbij de accommodatie van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg. Programma Het volledige programma ziet er als volgt uit: 09.30 Jongens/meisjes pup B/C 09.40 Jongens pupillen A 09.50 Meisjes pupillen A 10.00 Meisjes D 10.10 Jongens D 10.25 Meisjes C 10.40 Jongens C 10.55 Meisjes B 11.10 Jongens B 11.30 Heren vet. I, n, II 12.20 Senioren heren 13.00 Korte cross heren 13.15 Jongens A 13.50 Dames, Meisjes A, vet. 14.15 Prominentenloop 15.00 Prestat.eloop Bij de prestatieloop kunnen de deelne mers kiezen of ze 2,4, 6 of 8 kilometer willen rennen. Men kan zich van te vo ren inschrijven bij Nelleke Boissevain, Witte Paardstraatje 1, 3764 DC Soest. De inschrijfkosten bedragen drie gulden (pupillen), vier gulden (junioren), 7,50 gulden (senioren) of vijf gulden (prestatieloop). Wie zich op de wed strijddag aanmeldt, moet een rijksdaal der extra betalen. Als je gelijk kunt komen met de bo venste ploeg en je hebt goede kan sen in de periode, dan is motiveren niet meer nodig, lijkt me. Daarom hadden we een rustige voorberei ding, maar in de rust zijn we toch wel tegen de jongens te keer gegaan. Dat was wel even nodig." Henk van Asch kon zondag al vlot alle hoop laten varen. Halverwege de wed strijd tegen titelkandidaat Batavia'90 stond SEC al met 4-1 achter. In het laatste kwartier van de eerste helft lag de bal drie keer achter Edwin van de Luitgaarden, omdat met name de spit sen uit Lelystad de Seccers op alle fron ten overtroefden. SEC kon de gekoes terde hoop om op aan kop te komen meteen laten varen. Batavia'90 nam na tien minuten een voorsprong, maar Peter de Jong wiste die vijf minuten later uit. Van Asch hoopte dat zijn ploeg er vanaf dat mo ment zou staan, maar dat bleek niet het geval. De polderlingen bewezen eens te meer over de beste ploeg te beschikken en liepen vooral via de linker zijde van SEC door een open deur. De groen-wit- ten zouden nog drie keer moeten aftrappen, voordat ze bij de thee op adem konden komen. Van Asch greep in en stuurde Jeroen Dorrestein onder de douche. Nando Heynen nam diens taak als linksachter over en Heynens positie werd overgeno men door de balvaste Saban Aksit die daardoor een helft als linkshalf door het leven ging. De nieuwe man Jasper Grendel werd naar de linker kant van het front gestuurd. Effect De omzettingen sorteerden effect, want in de laatste drie kwartiertjes speelde SEC voornamelijk op de helft van Batavia'90. Dat kwam mede doordat libero René van den Deijssel (Van Asch had de vorige week teleurstellende Antek Wojtkowski gepasseerd) voor zijn verdedigers speelde. Zowel in verdedi gend opzicht als in de opbouw was het spel op de linker flank van SEC beter verzorgd. Omdat Batavia'90 met de ruime voor sprong op zak met drie spitsen bleef spelen, stond de defensie van SEC in principe één-tegen-één, maar de thuis club kwam niet verder dan enkele coun ters. De Soesters hadden meer succes, want Peter van den Berg (die vlak voor rust een grote kans had laten liggen) maakte er na een steekpass van Van den Deijssel in de 75ste minuut 4-2 van. Dennis Brons bracht de spanning terug door na tachtig minuten 4-3 te maken. De spanning was betrekkelijk, vond Van Asch. "We zijn wel constant op hun helft geweest, maar hebben geen kans meer gehad." In de thuiswedstrijd was SEC erin geslaagd om een 0-2-achter- stand om te zetten in een 3-2-zege. Dat was mede mogelijk gemaakt, omdat de trainer van Batavia'90 in de rust ruzie had gekregen met twee goede spelers die hij prompt wisselde. "Toen zijn we goed weggekomen, nu niet. Maar als ik aan de eerste helft denk, baal ik er nog steeds van." In het toernooi van de nationale be ker is Stam/SoVoCo bij de dames doorgedrongen tot de vierde ronde. Het tweede team, dat de volleybal club vertegenwoordigd, had in Zeist ruim twee uur nodig om in een spannende vijf-setter Cito te elimi neren. Het was de tweede keer dat Stam/ SoVoCo een ploeg uit de tweede divi sie uitschakelde. In de eerste ronde schakelden de speelsters, die zelf in de derde divisie uitkomen, al VTC Woer den uit (3-1). Daarna won de ploeg van Woudenberg (3-2) dat later ook nog in competitieverband werd geklopt (3-0). In de derde bekerronde werkte Stam/ SoVoCo, dat goed speelde, tot twee maal toe een achterstand in sets weg. Nadat het 1-1 was geworden stond het in de derde set lange tijd 12-10 voor Cito dat na verschillende service-wisse lingen alsnog snel een 2-1-voorsprong nam. Daarna leek op 9-6 de beslissing van de wedstrijd een kwestie van tijd, maar op dat moment wisselde de coach van Cito zijn spelverdeelster in voor een andere. Op 9-12 kwam hij terug op zijn besluit, maar Stam/SoVoCo had toen al voldoende gekregen om een 'verlenging' af te dwingen. Daarin voelden de gast vrouwen, eind vorig seizoen nog te sterk voor Stam/SoVoCo in een extra promotiewedstrijd, zich allerminst thuis. Ze sloegen de bal alle kanten op, be halve de goede. Ondanks de hulp van de lijn- en later de scheidsrechter, die de Zeisters twee punten cadeau gaven, pro moveerde Stam/SoVoCo het tweede 'match-point' tot de eindzege. Kwartfinale Of de club uit Soest in februari in de kwartfinale staat, valt sterk te betwijfe len. De volgende tegenstander heet Zaanstad, vorig seizoen kampioen in de eerste divisie en bekerfinalist. De hui dige nummer twee van de eerste divisie won in oktober de competitiewedstrijd tegen Stam/SoVoCo 1 al overtuigend met 3-0. Het bekerduel tegen Stam/ SoVoCo 2 wordt op zaterdag 6 januari in Zaanstad gespeeld. De winnaar mag in februari een dubbel programma afwerken met de winnaar van de wedstrijd Alterno-Amsterdam, respectievelijk uit de derde en de eerste divisie. Het betreft dan de finale van de regio noord/west/midden die begin dit jaar tussen Stam/SoVoCo en Zaanstad ging. Beide teams wonnen hun thuis wedstrijd toen met 3-2, waarna het iets betére setgemiddelde van de Noordhol landers (116-112) de doorslag gaf. Het beste team van de regio verdient een startbewijs voor de landelijke halve eindstrijd in Nijmegen die meteen wordt gevolgd door de finale. In de thuiswedstrijd tegen het derde team van Witte van Moort heeft DVSB een ruime overwinning be haald. Het werd 15-5 voor de dammers uit Soest en Baarn. Tjon A Ong en G. de Bruyn openden vroeg de score. De twee gewonnen par tijen werden gevolgd door drie remises van D. Kromhout, G.P. de Kruiff en J. den Os. Daarna bleek dat Th. Schimmel geen moeite had met zijn tegenstander (9-3). M. van Wijk was de enige DVSB-er die verloor. Dat kwam omdat hij zich ver rekende in het aantal tempo-zetten in het eindspel. Namens DVSB maakten B. Weistra, G. van Niel en L.M. van de Laan de vijftien compleet.

Soester Courant | 1995 | | pagina 17