OP Soest 50 jaar geleden PvdA-fi over So 7ffiWÊLj Nominati 'Soestai sport ei WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 6 t Meningen van lezers Andere woning? (2) Al weer zenuwen over de Koningsweg BEN DE JONG Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Uit de Soester Courant van 7 December 1945 Dansen naar de hel Klompendistributie Soesters groeten u Fhotel Heidepark1) i IN Bilthoven woensdag 6 december 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST i i AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN 'Stemmenmot Nominaties Nota roept vt Vrijdag Graag willen wij reageren op de inge zonden brief van P.H. v.d. Grift in de Soester Courant van 29 november j.1. Ook wij hebben problemen met het hui dige beleid dat de woningstichting Soest voert t.a.v. het woningaanbod. Ook wij hebben ingeschreven op de huur woningen in de Boerenstreek. Maar: hoezo hebben starters voorrang? In de voorwaarden staat toch duidelijk dat doorstromers de voorrang genieten en dan het liefst de doorstromers die de goedkopere huurwoningen achterlaten. Déarna komen pas de starters. Ja, ook wij hebben op deze woningen ingeschreven en net zoals P.H. v.d. Grift, bijna tegen beter weten in. Ook wij zijn geboren en getogen Soesters (24 en 25 jaar) met een vaste baan en een zo goed als afgeronde studie in het onderwijs. Maar ja, we wonen allebei nog steeds thuis. En net zoals de alleenstaande der tigers, waarvan wij er ook een aantal kennen die in dezelfde situatie zitten als P.H. v.d. Grift, krijgen wij ook geen kans om écht iets met z'n tweeën op te bouwen. We kunnen natuurlijk ingaan op de ka mers die aangeboden worden door par ticulieren waarbij je keuken en badka mer moet delen voor f 900,- per maand. Maar dat is dure zelfstandigheid voor een kamer van vijf bij zes. Dus passen wij zoveel mogelijk op woningen van mensen die op vakantie gaan, om toch wat van de ingebeelde zelfstandigheid (op dat moment) te genieten. En ook al staan er acht woningen voor mensen (starters of doorstromers) van boven de 50 jaar, ook al staan er zeven eengezinswoningen, en een aantal huur woningen te duur voor ons huidige bud get in het recente woningaanbod van 29 november j.1. Ook wij gaan door met inschrijven, bellen en brieven schrijven. We snappen best dat iedereen een kans verdient, maar hoe is het toch in vredes naam mogelijk dat een kennis van ons (die niet in Soest woonde) binnen drie maanden een woning krijgt aangeboden en dat de Soester jongeren die graag in Soest willen blijven wonen zo ontzet tend lang moeten wachten? We hopen voor P.H. v.d. Grift dat er inderdaad een reaktie komt in januari. Woningstichting Soest: wees blij met de jongeren die aan hun geboorteplaats Soest zijn gehecht, (ook al vragen we ons zo af en toe af waarom) en hou die jongeren vast! Henk Hogeveen en Rianne van der Pol Meerdere keren breng ik een bezoek aan bewoners van flatwoningen die via waterpartijen, kwakende ganzen en een den, struikgewas en geboomte, uitzicht hebben op de Koningsweg. Volgens mij biedt het uitzicht op deze weg geen frus traties. Dubbele beglazing, voorschriften op het gebied van de gebruikte brand stoffen voor auto's, waaronder loodvrije benzine, terugbrengen van de schade lijke uitstoot van uitlaatgassen, wette- ONROEREND GOED bemiddeling bij aan- en verkoop, verhuur, taxaties van onroerend goed hypotheken F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035) 601 95 16 lijke periodieke controle op gebruik en onderhoud, zorgen toch voor een rem mende invloed op de verkeerslast? Wat moet de overheid dén doen voor opvang en verwerking van de ver keersstromen, die al maar intenser wor den? De Koningsweg lijkt de enige bruikbare mogelijkheid. Makkers, staakt uw luid geraas, deels ingegeven door kortzichtigheid en ei genbelang. Een verfijning in het regule ren van de verkeersstroom over de Koningsweg moet toch mogelijk zijn om dit probleem op te lossen? Jac. K. Bal Alles went. Wat vandaag ieders nieuws gierigheid opwekt is over 10 jaar verou derd en niemand kijkt er meer naar om. Zoo is het ook met het dansen. Dat een dochter van goeden en fatsoenlijken huize zoomaar met een wildvreemden soldaat in een of andere kroeg zou zijn gaan dansen, zou enkele jaren geleden niet in haar hoofd zijn opgekomen. En als dat toch het geval was geweest en Pa was er achter gekomen, dan zou hij haar over knie gelegd hebben. Moet je nou eens zien! Geen café of res taurant of er hangen groote aanplakbil jetten voor dansavonden. Een cabaret is niet 'af als men na afloop niet kan dan sen. Terecht schrijft 'De Eigen Zender' van deze week: "Natuurlijk komen daar ongelukken van. Die zijn er al van ge komen! Heele huisgezinnen zijn kapot gedanst. Wij dansen. Er wordt gedanst. Het danst. Maar wij dansen naar de hel." Ik vind het zeer goed, dat de redacteur van dat - uiteraard slechts in beperkten kring gelezen - blad daar de aandacht eens op vestigt. Het dansen is een ge woonte geworden, een sleur, iets alledaagsch, zooals de fiets, die zijn in tocht gedaan heeft als een wonderding, nu het meest gewone en alledaagsche ding is, dat bestaat. Maar fietsen is niet zoo gevaarlijk als dansen! Ondanks de millioenen fietsen, die sinds 1890 in ons land zijn gebruikt, heeft de ambtenaar van het geboorteregister het niet druk ker gekregen, maar hoevele duizenden malen zou het sinds Mei 1945 al niet voorgekomen zijn, dat die ambtenaar bij de invulling van een geboorte de naam van den vader oningevuld moest laten? En hoevele duizenden malen zal dat nog plaats vinden? Het zal wellicht wat minder worden als de danslustige militairen naar hun va derland zijn teruggekeerd. Dan zullen de Hollandsche meisjes en vrouwen het misschien niet meer 'zoo leuk' vinden, als ze niet meer tegen een buiten- landsche uniform kunnen leunen. Maar het dansen als kwaad zal blijven. Om dat het een sleur is geworden waar men niet meer tegen in kan of wil. En om dat de moderne tijd nu eenmaal schijnt mee te brengen, dat ouders over hun dochters van 16 tot 21 jaar weinig of niets te vertellen hebben, moet de over heid maar voor ouder spelen en het be zoeken van openbare dansgelegenheden door minderjarige meisjes verbieden. Vreselijk ouderwets nietwaar? Maar toch zal zoo iets moeten gebeuren. An ders krijgt dominé gelijk: Wij dansen naar de hel! De mogelijkheid is thans geopend bij den Distributiedienst aanvragen in te dienen voor klompen. De aanvraag formulieren kunnen bij den Distributie- dienst worden afgehaald en ingeleverd. Aanvragen kunnen worden ingediend, door hen, die bij het verrichten van hun arbeid hoofdzakelijk op het dragen van klompen zijn aangewezen, te weten: Abattoirpersoneel, arbeiders in chemi sche bedrijven, granietschuurders, kui pers, land- en tuinbouwarbeiders, reinigingsdiensten, smeden terrazower- kers, veeteeltbedrijven, personeel aan waschmachines en zuivelbedrijven. Dit geldt zoowel voor mannen als vrou wen, indien deze laatsten daadwerkelijk zoodanigen arbeid verrichten. De aard van de te verrichten werkzaamheden moet uit het aanvraagformulier blijken. Aanvragen om klompen ten behoeve van kinderen moeten vergezeld gaan van een advies van Maatschappelijk Hulpbetoon, Steenhoffstraat 5, te Soest of van het schoolhoofd. Het publiek moet zich met den ontvan gen klompenbon wenden tot een detail list, die de bon inneemt tegen ont vangstbewijs, vermeldende naam en adres van detaillist en klant, maat en soort der klompen en datum van afgifte. Na ontvangst der klompen zal de han delaar tot aflevering overgaan. Zooals wel algemeen bekend, bevinden zich onder de vele oorlogsvrijwilligers, die thans op weg zijn naar Ned. Indië, ook vele personen uit onze gemeente. Van deze personen ontvingen wij Woensdag j.1. het navolgende telegram: Alles oké - Portsaid - Groeten van de jongens van 4-1-5 R.I. uit Soest. Telegrafeer terug aan schip Johan van Oldebarneveld hoe of het thuis is. Daar wij zelf geen zoons of kennissen onder deze 'jongens' hebben, meenden wij, dat gewenscht werd, dat ons blad deze groeten zou overbrengen aan ouders, vrienden enz. en namen daarbij aan, dat met 'thuis' Soest werd bedoeld. Wij zonden het navolgende telegram terug: Soester jongens, Schip Oldebar neveld, Scheveningen Radio. De Soester Courant brengt de groeten over. Soesters groeten U. Het van de jongens ontvangen telegram dragen wij hiermede gaarne over aan onze gemeentenaren en, zooals dit on getwijfeld zal zijn bedoeld, in het bijzon der aan hen, die een familielid of ken nis onder hen hebben. Blijft voor ons over de voldoening, naar twee kanten eenige verheugenis te hebben gebracht. koude en warme I buffetten {internationale gerechten) i Voor vrijblijvende documentatie, i Bel 030 - 228 24 27 j i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord j gemeente HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 RAADSVERGADERING AANVRAGEN WET MILIEUBEHEER BOUWZAKEN De gemeenteraad vergadert op donderdag 21 december om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 16 oktober 1995. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5Voorstel 95-133: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Noordelijke Eng. 6. Voorstel 95-145: voorbereidingsbesluit voor het gebied Nieuwe Gracht 2. 7. Voorstel95-147: voorbereidingsbesluit voor het perceel Amersfoortsestraat 20 (Kontakt der Kontinenten). 8Voorstel95-146integrale notitie volkshuisvestingsbeleid. 9. Voorstel 95-134: wijzigen van de statuten van de "Stichting voor voortgezet onderwijs in de gemeente Soest". 10. Voorstel 95-137Verordening premiebeleid ter bevordering van de zelfstandige bestaans voorziening gemeente Soest. 11. Voorstel 95-138: wijziging Gemeentelijke Uitwerkingsovereenkomst (GUWO). 12. Voorstel 95-129: vervanging van de bedrijfstelefooninstallatie. 13. Voorstel 95-135: vervanging verlichting Beukendal. 14. Voorstel 95-140vestiging van een opstalrecht voor de aanleg en het onderhoud van een rio lering langs de Bosstraat. 15. Voorstel 95-139: aankoop grond en opstallen gelegen aan de Maatweg van het voormalig Kompost- en Rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest-Baarn. 16. Voorstel95-142: verkoop van grond naast Apollo 172. 17. Voorstel95-143: verkoop grond op diverse plaatsen in Soest aan KPN Vastgoed B.V. 18. Voorstel 95-141: verpachting agrarische gronden 1996. 19. Voorstel 95-144: benoemen van een architectlid voor de welstandscommissie. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeente huis). Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt vooraf gaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, medede lingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijk heid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de vergade ring van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. VERGUNNING STANDPLAAT S OP GEMEENTEGROND Burgemeester en wethouders gezien de op 27 november 1995 ontvangen aanvraag van CarSave Automarkeringsbedrijf, De heer H. Schleper, Hindelaan 36,1216 CW te Hilversum om vergun ning te verlenen tot het innemen van standplaats op vrijdag 22 december 1995 aan het Dorpsplein te Soesterberg ten behoeve van het graveren van kentekens in autoruiten; dat er geen bezwaren bestaan het verzoek onder het stellen van voorschriften in te willigen; gelet op het bepaalde in artikel 5.2.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening (A.P.V.); besluiten: aan CarSave voornoemd, vergunning te verlenen tot het innemen van standplaats op vrijdag 22 december 1995 aan het Dorpsplein te Soesterberg op de lokatie zoals op bijgaande tekening met rood aangegeven, ten behoeve van het gravereen van kentekens in autoruiten, zulks onder de vol gende voorschriften. 1. De standplaats dient steeds in een behoorlijke en zindelijke staat te verkeren. Bij het verlaten van de standplaats dient deze vrij van papier, afval en dergelijke achtergelaten te worden. 2. Het is verboden gebruik te maken van luidsprekers, versterkers en andere middelen ter ver sterking van het geluid of luidkeels te roepen. 3. Vergunninghouder moet zich kunnen legitimeren en moet zij n vergunning op eerste aanvraag aan de ambtenaren van politie tonen. 4. De bevelen van de politie, gegeven in het belang van de openbare orde, dienen onmiddellijk en stipt te worden opgevolgd. BESTEMMINGSPLAN "BOERENSI REEK 1995" Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 7 december 1995, gedurende vier weken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de afdeling planologie en bouwen (geopend iedere werkdag van 8.30-12.30 uur), in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (gedurende de gebruike lijke openingstijden), in de plaatselijkebibliotheken, alsmede in de dependanceburger- en samen levingszaken te Soesterberg (geopend dinsdagen donderdag van 14.00-1600uur)voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest op 16 november 1995 vastgestelde bestem mingsplan "Boerenstreek 1995", regelende de bestemming van gronden begrensd door de Dor- resteinweg, het Veenpad, de wijk Overhees en de Koningsweg. Tegen het ontwerp van dit plan is binnen de termijn van terinzagelegging bij de gemeenteraad één zienswijze ingediend en bij de vaststelling zijn diverse wijzigingen aangebracht. Deze zienswijze is vóór de vaststelling van het bestemmingsplan door de indiener ingetrokken. Hiertoe komt ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan een ieder de bevoegdheid toe, gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht bedenkingen in te dienen slechts tegen de wijzigingen, welke bij de vast stelling van het bestemmingsplan in het ontwerp zijn aangebracht. Burgemeester en wethoudersmaken bekend, datzij een verzoek om vergunningingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Scheffelaar Tuinprojecten, voor het oprichten en in werking hebben van een hoveniers bedrijf op/in het perceel Banningstraat 11b te Soesterberg Het voornemen bestaat om positief te beschikken op de genoemde aanvraag. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 6 december 1995 tot 3 januari 1996 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren - in de dependance publiekszaken,aan het Dorpsplein te Soesterberg, tijdens de openingsu ren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 20003760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Eeniederkan ook MONDELINGinpersoon of bij gemachtigdeBEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseli ng, waarbij de ver gunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 27 december 1995 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts wor den ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordtaangetoonddatmenredelijkerwijsnietinstaatisgeweest(tijdig)bedenkingenintebrengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035-6093593. MELDINGEN (Art. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit detailhandel milieubeheer - Zuidpromenade 6 (C 1000 versmarkt N.H. van de Graaf) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de algemene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode van 6 december 1995 tot 3 januari 1996 worden in gezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling en ver gunning te verlenen voor het: aanbouwen van een kantoorruimte annex kantine, Dorresteinweg 72a. Alvorens een definitievebeslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termij n van twee we ken, te rekenen vanaf donderdag 7 december 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30- 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inza ge- BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Bosstraat (ong.) (95588) Kamerlingh Onneslaan (ong.) (95591) Larixlaan 9a (95592) Pijnenburgerlaan 3 (80023) BETREFT INGEDIEND plaatsen van een hekwerk en een vluchttrap 20-11-95 bouwen van een middenspannings- ruimte 23-11-95 veranderen van een garagedeur in een gevelpui 22-11-95 bouwen van een woonhuis (wijzigen van een in 1982 verl. verg.) 20-11-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Beukenlaan 42 (95545) Birkstraat 108 (95371) Birkstraat 122b (95511) Braamweg 42 (95443) Burgemeester Grothestr. 74 (95524) De Schans 20 (95578) Den Blieklaan 80 (95519) Insingerstraat 52 (95568) Julianalaan 78 (95580) Libel 44 (95517) BETREFT VERZENDDATUM plaatsen van een broeikas vernieuwen en veranderen van een tankstation annex autowasserij verbouwen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een dakkapel plaatsen van een brandtrap vluchtweg bouwen van een bergruimte plaatsen van een dakkapel plaatsen van een dakkapel bouwen van een voliere vergroten van een woonhuis 24-11-95 20-11-95 20-11-95 24-11-95 24-11-95 24-11-95 22-11-95 22-11-95 22-11-95 24-11-95 Periode: 23 november t/m 30 november 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Gallenkamp Pelsweg 3 Ossendamweg 12 Waldeck Pyrmontlaan 43 Parklaan 51 Dorresteinweg 69 Eikenhorsterweg 10a Generaal Winkelmanstraat 104 De Genestetlaan 5 Soesterbergsestraat 133 GEMEENTE SOEST VRAAGT AAN: Chr. Huygenslaan achter even nrs. 8-20 Tromslagerpad 25 (achterzijde) Betreft: 1 eik 1 boom 1 berk 1 conifeer 1 treurwilg 2 beuken 1 berk 1 douglas en 1 larix 1 den, 2 acacia's en 1 larix 15 eiken 1 esdoorn BESLUITEN B. EN W. d.d. 28 NOVEMBER 1995 ONDERWERP Aam voor ivraag ventvergunning r het jaar 1996 Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit monde- lingofschriftelijkbinnen4wekennadezebekendmakingkenbaarmakenbijdeafdelinggroen&milieuvande gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 23 november t/m 30 november 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Cimbaal 7 Bosstraat 102 De Brik 2 Vliegtuiglaan 54 Van der Griendtlaan 26 Colenso 40 Ferd. Huycklaan 40 Betreft: 1 berk 1 eik 1 berk, 1 eik en opslag tegen het huis 5 grove dennen 1 populier 1 blauwspar 1 fijnspar Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college vanburgemeesteren wethouders van de gemeente Soest,Postbus 2000, 3760 CA te Soest. 1 Aanvraag ontheffing winkel sluitingswet tbv kerstshow 1 Aanvraag standplaatsvergun ning voor het jaar 1996 Aanvraag standplaatsvergunning Dorpsplein voor graveren kentekens Circusvoorstelling Soest/Soester berg 1996 1 Aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieubeheer, voor het oprichten en in werking hebben van een hoveniersbedrijf, gelegen op het perceel Banningstraat 11b te S'berg Bouwen zonder vergunning Vedelaar- pad 54 (kinderparadijs De Vrije Teugel) Voor de tiende achtere keer maakt GroenLin sief Soest de nominatie* organisaties en persone merking komen voor Oliebol 1995, een ont\ van den Berg. Deze er doeld voor hem/haar sonen) die zich dit jas ander gebied verdiensti gemaakt in de Soester s De partij kiest op 13 dec< derstaande genomineerde sche volgorde) de winn; wordt daar fractievoorziti overhandigd tijdens d< nieuwjaarsreceptie van Progressief Soest, op wo< nuari in het witte café van Willaertstraat, om 20.00 Wie een lans wil breken vo genomineerden op onders een naam wil toevoegen 1 13 december telefonisch stellen met fractie-assistei (tel. 035-6013196), of se Hamelstraat 87, 3762 JC 1. Henk van Asch, ond creatief zaken doet met voor een goed werkg klimaat. 2. Leo van de Berg, direc paradijs", die zich inzet vc tie van een echt kindertht 3. De medewerksters van Meldpunt Vrijwilligershul 4. Riek en Hein Eshuis \i Belanus, die trachten hulp de vergeten kinderen van 5. Mevrouw Riet Kippii bestuurslid van de wijkvei hees. De PvdA-fractie in d raad staat nog niet te ju College-plannen voor bouwbeleid, zoals B. e ben neergelegd in Volkshuisvestingsnot blijkt bij de raadslede koel en Wil Stekelenb val een veelheid van roepen. Het tweetal stelt het Co bij voorbaat gerust, wai dat de fractie "teleurge: over de nota - wat uit de coalitiepartij een ernstig zou zijn - is onjuist. "Mt menteel onderdeel van h ker voor de mensen met komens," aldus de PvdjA groot belang." Ze wijzen op de recente publicaties uitgang van de koopkrac inkomensgroepen en om eens dat de PvdA hecht wichtige, gedifferentiee: menstelling van de bevo woningvoorraad, nu en i In de uitvoerige "we-ziji leen-een-beetje-verdrieti Boerkoel en Stekelenbv veertien gerichte, kritisc het bevriende College, v Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Alsueenbezwaarschriftwiltindienen.danmoetdatbezwaarschriftwordengerichtaanBurgemeesteren Wet houders van Soest, Postbus 2000,3760CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLISSING Gevraagde vergunning aan H.M. Botter- Westerveld (ijs), F. Mopelola (byou- terieën) en L. Ouderits (ijs) verleend. Gevraagde ontheffing aan JGM Vestering voor 26 november verleend. Gevraagde vergunning verleend aan ANOVA (infowagen; woensdag Dorps plein); v.d. Bor (poelier; donderdag Hons- bergen en vrijdag Van Weedestraat); Van Elten (poelier; vrijdag Buys Ballotlaan); Kanters (brood en koek; zaterdag Over hees) en De Groot (bloemen en planten; vrijdag en zaterdag Van Weedestraat). Gevraagde vergunning voor 22 december 1995 aan CarSave verleend. Vergunning verleend aan circus Renz in de maand april en circus Bongo in de periode tussen 15 september/15 oktober 1996. Ontwerp-beschikking conform procedure Wm afgeven. Optreden als eigenaar: aanschrijven tot verwijdering van de muur van gemeente grond; optreden als overheid: aanschrijven tot verwijdering van het zonder vergunning gebouwde. De komende aflei Radio Soest-talk; tand" is aanstaam december) tussei 18.00 uur grotende het vandalisme roi sportaccommo-dat raad klaagde onla been over de overla naliteit waarmee d en der geconfront terwijl de politie ni De Vereniging Sport plaatselijke sportkoej onlangs felle kritiek "die net doet of ze n heeft" bij klachten ov dreiging, drugshand inbraken en vemielin VSS durven veel out ren niet meer alleen zaal te laten gaan er bleem langzamerhar uit. "Een ramp," aldi Voor het gesprek t mende probleem zij een aantal gasten uil Naast rayonchef R. 1 politie en het CD Pieter Lokker zijn d£ lid van de VSS, en ee diger van de pas O] (Stichting Ontspann geren), die zich opw

Soester Courant | 1995 | | pagina 4