Sa De m Vraag en de feestkleding Soest ook 'n beetje het artistiek middelpunt van Nederland arcióhocki WL TUUR& WELZJMl koopje kj Sophin van Amersfoort Concert van The Messengers Expositie biedt informatie over alcohol en opvoeding WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT Patricia Suer speelt 'Kinne Bakke' Workshop dans Hans Dorrestijn in 'Gesmolten Ijsberen' leest de Soester Courant P AGlUi WOENSDAG e IN-WEAR PART TWO P.T.A. CLA1RE FESTOON DUTCH RAVENS OATSBY CATH. HEFFNER BRAX MONIQUE BROUNS MARC AUREL Koninginnelaan 22,3762 DE Soestdijk Telefoon: 035 - 602 59 96 - Fax 035 - 601 27 40 Blommers opende expositie in Artishock Op zondag 17 december in MC Molendael Kinderparadijs krijgt geld van Kinderpostzegels Kinderparadijs De Vrije Teugel Brochure over Utrechtse archieven Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Slachtofferhulp Nieuw programma Wie aan politiek doet leest de Soester Courant 'Denk meer over minder' Bij De Gou Stilzitten is Morgen oj bij vacatu aan de Sn DRIE Cultureel Centrum WilJaertstraat 49, tel. 22188 Woensdag 13 december: Een down trekt de wereld rond met een beer en een kar vol verhalen. Overal waar hij komt vertelt hij de kinderen zijn verhalen. Meestal zijn die leuk, maar soms ook gevaarlijk of zielig. Als de down pech heeft omdat zijn karretje te zwaar geworden is, ontsnappen er een paar verhalen waaronder die van de ge vaarlijke heks! De actrice Patriria Suer brengt met be hulp van figuren, poppen en attributen verhalen tot leven. Zij maakt zowel ver rassende voorstellingen voor volwasse nen als voor kinderen. 'Kinne Bakke' is te zien op woensdag 13 december om 14.00 uur in C-drie. Ge schikt voor alle kinderen vanaf 5 jaar. Toegang: f 7,50 voor kinderen en f 10,- voor volwassenen. Patricia Suer in 'Kinne Bakke'. Woensdag 13 december: 'Contact-improvisatie' is een workshop van één avond om kennis te maken met een eigentijdse dansvorm. De dans kent veel dynamiek en is gebaseerd op de balans van het lichaam. Als danser kun je op diverse manieren passen beden ken. Je kunt ze ook op verschillende manieren leren. Volgens vooraf be paalde pasjes of via improvisatie. Al dansend verzin je dan nieuwe bewegin gen. 'Contactimprovisatie' daagt cursisten uit om met het eigen lichaamsgewicht en dat van de ander te dansen. Hoe reageer je bijvoorbeeld als je mededanser tegen je schouder aanleunt? Neem je dit over door tégen te leunen of verplaats je juist de beweging naar de grond? Het is spannend om tijdens het dansen zelf nieuwe bewegingen te ontdekken. Er wordt gewerkt in tweetallen of in een groepje, met draaien, wentelen, sprin gen, kortom met de mogelijkheden van ieders lichaam. Door improvisatie leert men ook om tijdens het dansen spon taan keuzes te maken in de dans. Op een speelse manier legt men contact met de danspartner. Het vertrouwen in de mogelijkheden van het eigen lichaam staat centraal. Docente Ute Dörner geeft korte op drachten en leert de gevonden bewegin gen te ontwikkelen tot een dans. Een ontspannen en nieuwe manier om te dansen. Bovendien wordt het lichaam getraind! "Contact-improvisatie' vindt plaats op woensdag 13 december van 20.30 tot 22.00 uur. Donderdag 14 december: Hans Dorrestijn wordt wel de Peter van Straaten van het theater genoemd. De pers schreef over 'Gesmolten IJsberen': "Nu zijn Leidenschaft toegankelijk is gebleken voor een breed publiek, schroomt hij niet om zijn treurnis steeds groter te verpakken. 'Gesmolten Ijsbe ren' is daardoor zijn meest complete show tot nu toe. Hopelijk ziet hij kans om heel veel meer van dit soort meesterwerkjes te maken.'* De Volkskrant. "Hans Dorrestijn beter dan ooit." De Telegraaf. "De vraag rijst of hij ooit nog boven deze prestatie uit zal weten te stijgen." Noordhollands Dag blad. "Mooi en ongetwijfeld van harte gemeend is een ode aan Hans Lodeizen Mooi zijn ook weer de meeste lied jes NRC Handelsblad. Hans Dorrestijn werd geboren op 16 juni 1940 in Ede, waar hij nog steeds woont. Hij studeerde Nederlands en stond eerst zeven jaar voor de klas voor hij zich geheel op het schrijven stortte. Hij is bekend als schrijver, cabaretier, zanger, maar vooral als tekstdichter. Voor televisie heeft hij bijdragen gele verd voor kinderprogramma's als 'De stratemaker op zee show' en 'J.J. de Bom' en af en toe schrijft hij voor 'Sesamstraat' en 'Klokhuis'. Op de radio was hij bij de VPRO te beluisteren in Dorrestijn Persagentschap (D.P.A.). Daarnaast schreef hij liedjes en dialogen voor de speelfilm 'De vliegende Hollan der' van Jos Stelling. Hans heeft verscheidene toneelstukken geschreven en heeft verschillende boe ken op zijn naam, waaronder 'Liedjes en gedichten', 'Alle Verhalen', 'Ik moest een schaap een tongzoen geven', 'Ge vaarlijke Stroom' en 'Positief genieten met Hans Dorrestijn'. Alle boeken zijn uitgegeven bij Bert Bakker. Het werk van Hans Dorrestijn is te be luisteren op verschillende CD's: 'Liede ren van wanhoop en ongeloof II', 'Pret park', 'Mooi van lelijkheid' en 'Na regen komt Dorrestijn'. Recent verscheen zijn nieuwste CD 'Onvergeeflijke melodiën van Hans Dorrestijn'. In het theater is Hans Dorrestijn onder andere te zien geweest in 'Liederen van wanhoop en ongeloof II', 'Kunst van het lijden' (1989), 'Pretpark' (1991) en 'Na regen komt Dorrestijn' (1993/94), waarmee hij volle zalen trok en waar voor hij zeer lovende recensies kreeg. 'Gesmolten Usberen' is op donderdag 14 december te zien in C-drie. Aanvang 20.15 uur. Entree: f 20,-; CJP/Pas 65 f 17,50. Hans Dorrestijn in 'Gesmolten Ijsbe ren'. Foto: Jan Blom Op donderdag 14 december speelt schrijver/cabaretier Hans Dorre stijn in C-drie het soloprogramma 'Gesmolten IJsberen', een pro gramma over liefde, het huwelijk, eenzaamheid, buitenlandse reisjes en uiteraard veel ijs en sneeuw. Maar ook behandelt Dorrestijn veel gezellige dingen zoals koekoeks klokken, zaktelefoons, in het water gevallen vakanties en anti-depres siva. Kortom: 'Gesmolten IJsberen' is een programma om warm van te worden. Maandenlang trotseren Hans Dorrestijn en zijn assistent samen de barre pool- kou. Juist deze ene avond heeft die as sistent afgebeld, omdat hij de vrieskou niet elke avond kan verdragen. Het pu bliek is gekomen. Hij slaat zich zo goed en zo kwaad als hij kan in z'n eentje door de avond heen. De lage tempera tuur lijkt snel vergeten. Het maakt niet uit waar Dorrestijn zich bevindt; in de tropen, de polder van Eemnes of op de Noordpool, het leidt altijd tot ernst en melancholie waar je om kunt lachen. Een prettige gedachte, zo noemde kunst-wethouder Neks Blommers - refererend aan de constatering van een collega-politicus dat Soest het geografisch middelpunt van Neder land is - het feit dat twee jonge Am sterdamse kunstenaars ("uit de buitengewesten" dus) Artishock hadden verkozen voor hun exposi tie. Bij de culturele vereniging zijn sinds vrijdag (olieverfschilderijen te zien van Jeroen van Vulpen en Rod de Oude. De wethouder opende de tentoonstel ling vrijdagavond met de vaststelling dat Soest - "in het centrum van alles" - ken nelijk een plaats is waar goede dingen gebeuren, ook op artistiek gebied. Ze liet overigens in alle bescheidenheid weten dat ze de diepere achtergronden van de schilderijen van de beide Am sterdammers niet geheel had kunnen doorgronden. "Ze hebben wel gepro beerd mij hun gedachten over te bren gen, maar dat is niet geheel gelukt, en het is voor iemand van mijn generatie ook niet direct uit het werk te halen." Volgens Blommers dwongen de schilde rijen in elk geval wel tot nadenken en hing het oordeel over het werk mis schien ook af van omstandigheden als het tijdstip van kijken en de lichaams lengte van de kijker. "Ik zie nu eenmaal alles op één-meter-zestig, maar een an der kijkt er wellicht anders tegenaan..." Van de kunstenaars had ze begrepen dat die nog met een open geest aan het zoe ken zijn naar een vorm, "dus er kan nog van alles uitkomen". Ze was blij dat deze kunstzinnige openheid en vrijheid ook in Artishock gestalte krijgen en ze hoopte dat de expositie voor de kunste naars de eerste stap zou zijn naar de rest van de wereld. Wat ook de diepere bedoelingen achter het werk van Van Vulpen (ex-Soester) en De Oude mogen zijn, de schilderijen - sommige fors van formaat - komen in de fraaie expositieruimte van Artishock goed tot hun recht. Het kunstenaarsduo lijkt vooral (minimalistisch of niet) te zijn geïnspireerd door ijsbakjes, punaise- Wethouder Neks Blommers en de Am sterdamse kunstenaars Jeroen van Vul pen (m.) en Rob de Oude tijdens de ver nissage in Artishock. doosjes, motorblokken, machines en andere, nogal triviale gebruiksvoorwer pen in diverse kleurschakeringen, waar bij het "verhaal" inderdaad zonder con cessies aan de toeschouwer wordt over- De vernissage werd vrijdag opgeluisterd door de Soester jazz-formatie Perron 5B, waarmee nog maar weer eens werd onderstreept dat bij Artishock diverse kunstuitingen elkaar geenszins "bijten" maar op harmonieuze wijze gecombi neerd worden. De doeken van Van Vul pen en De Oude zijn te zien tot eind december. Het jaarlijkse concert van The Messengers wordt ditmaal gehou den op zondag 17 december. Vanaf 14.00 uur treedt het Soester gospelkoor dan op in de theaterzaal van Medisch Centrum Molendael aan de Soesterbergsestraat. De 'boodschappers' beloven onder lei ding van dirigent P.J. Houtzagers een gevarieerd programma met kerstliederen uit binnen- en buitenland. Tijdens het concert wordt het koor begeleid door zijn eigen combo. Ook de trompettisten Pim Kruithof en Paul Seelig van de Showband Juliana uit Amersfoort ver- lenen hun medewerking. Houtzagers zal de bezoekers verschillende keren in de gelegenheid stellen kerstliederen mee te zingen. Een toegangskaart kost 10 gulden. Kin deren en 65-plussers kunnen het con cert bijwonen tegen betaling van 7,50 gulden. De entreebewijzen zijn vooraf verkrijgbaar bij de VW aan de Steenhoffstraat en bij de leden. Op 17 december kunnen kaarten aan de zaal van Medisch Centrum Molendael wor den gekocht. Voor meer informatie kan men terecht bij secretaris Willy Wijnands, tel. 6026531. De Stichting Kinderpostzegels Neder land heeft 4.850 gulden toegekend aan het kinderparadijs De Vrije Teugel. De Soester instelling heeft het geld overi gens vorig jaar al gekregen. Het is ge bruikt voor de afbetaling van de draai molen waarin ook gehandicapte kinde ren kunnen plaatsnemen. De bijdrage van de stichting komt uit de opbrengst van de verkoop van kinder postzegels van 1994-'95. In de provin cie Utrecht werden 25 organisaties be deeld uit de pot. In totaal gaat het daar bij om een bedrag van 394.550 gulden. De volledige opbrengst wordt verdeeld over honderden kinder-projecten in bin nen- en buitenland. Op dit moment worden alweer nieuwe kinderpostzegels verkocht. Tot de kerst staat in het gebouw van de SNS-bank aan de Van Weedestraat een kraam van de stichting, waar de kinderpostzegels worden verkocht. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 7 december: Vandaag komt de OBS Overhees 's morgens met groep 5 en 's middags met groep 6 het project kringloop doen. Ook komt de groep creatieve dames. De ja rige job van vandaag is Josefien. Vrijdag 8 december: Groep 6 van De Wegwijzer doet van morgen het project verzorging. Rogier en Marcia vieren vandaag hun verjaardagspartijtje en dat geldt ook voor Ginny, maar zij doet dat 's avonds op de kinderveijaardagdisco. Zaterdag 9 december: De feestvierders van vandaag zijn Paulien, Maartje, Diederik en Timon, die ieder weer een heel stel feestgangers meenemen. Zondag 10 december: Het terrein is open, dus als u zin heeft; kom dan gezellig langs. Maandag 11 december: Vanmorgen om half tien komt groep 7 van De Wegwijzer het project verzorging doen. 's Middags om kwart over één komt groep 4 van de Van der Huchtschool het project knaagdieren doen. Dinsdag 12 december: De dierenclub gaat vandaag weer druk aan de slag met dingen over dieren te leren, bijvoorbeeld wat de verschillende dieren eten. Nog maar een paar lessen en ze zijn perfecte dierenverzorgers. Woensdag 13 december: De Wegwijzer komt vanmorgen het pro ject speurtocht doen. Om twee uur be gint er een mooi toneelstuk en daarna worden er allemaal leuke activiteiten gedaan. De twee jarigen van vand; heten beiden Nikki en komen met hun vrienden meedoen aan de activiteiten. In het gemeentelijk Informatiecentrum ligt de nieuwe brochure 'Wegwijs in de Utrechtse archieven'. Het is een uitgave van de provincie. De brochure geeft de inwoners van de provincie informatie over de archieven in de provincie Utrecht en kan dus op die manier be hulpzaam zijn bij eigen speurtochten in de Utrechtse archieven. Wat vindt men in de Utrechtse archie ven? Dat is allereerst informatie over alles waarmee de overheden zich in de loop der eeuwen hebben beziggehouden (bijvoorbeeld besluiten, notulen, veror deningen, instructies, streekplannen en bouwvergunningen). Maar ook de ge schiedenis van woningen en straten is in de archieven vastgelegd. Verder oude kaarten, archieven van families, kastelen en bedrijven, vonnissen van rechtban ken, koopcontracten en testamenten. En natuurlijk de gegevens van de Bur gerlijke Stand en het Bevolkingsregister, die onmisbaar zijn voor het vinden van voorouders. Ook kopieën van de doop- trouw- en begraafboeken zijn in te zien, Woensdagmorgen 20 december komen vertegenwoordigsters van het bureau Slachtofferhulp Eemland bij de Soester Kring spreken over deze vorm van hulp verlening. De dames R- Schaapman uit Leusden en A.J. Reijntjes uit Soest, beide coördinatoren ter plaatse, laten de aanwezigen kennismaken met dit werk. Er zal duidelijk worden gemaakt welke vorm van hulp gegeven wordt en in welke gevallen, welke mogelijkheden er voor een slachtoffer zijn om financiële, lichamelijke en geestelijke schade ver goed te krijgen en welke instanties er kunnen worden ingeschakeld. Slachtofferhulp is vrijwilligerswerk. Dat is iets dat veelal bij het publiek niet be kend is. Ook Slachtofferhulp kan se rieuze medewerkers gebruiken. Hoe men zich kan aanmelden wordt even eens besproken. De uitleg wordt gege ven aan de hand van praktijk voorbeelden. Er is veel goed informatie materiaal voor de bezoekers beschik baar. Zoals gebruikelijk wordt iedereen in 'De Deel', Kerkstaat 11B, achter de Oude Kerk, verwacht. Aanvang 10.00 uur. Bijdrage: f 3,50, incl. koffie of thee. Komende onderwerpen: 3 januari; B(l)oeiende wandkleden; 17 januari: concert Trio Gallinea. Nadere informa tie en nieuw programma bij Ton Elderenbosch, tel. 601 70 01. In de periode januari - mei 1996 orga niseert de Soester Kring weer tien bij eenkomsten op de le en 3e woensdag van de maand, te beginnen op woens dagmorgen 3 januari (10.00 uur) wan neer Corry Jaarsveld uit Soest spreekt over B(l)oeiende wandkleden, vertellin gen over haar eigen werk. Verder staan er in die maanden diverse creatieve en artistieke onderwerpen op het pro gramma. Ook maatschappelijke onder werpen en levensbeschouwelijke zaken komen aan de orde. De Soester Kring komt iedere le en 3e woensdag van de maand bijeen in 'De Deel', Kerkstraat 11B, achter de Oude Kerk, om 10.00 uur. Per keer wordt een bijdrage in de kosten gevraagd van f 3,50, incl. koffie of thee. Alle sprekers, musici en de or ganisatoren verlenen belangeloos hun medewerking. Het nieuwe programma wordt belangstellenden gratis toegezon den. Men kan hiervoor bellen met Ton Elderenbosch, tel. 601 70 01. Suggesties voor nieuwe onderwerpen zijn welkom. Het programma voor de periode ja- nuari-mei luidt als volgt 3 januari: B(l)oeiende wandkleden, vertellingen over eigen werk door Corrie Jaarsveld uit Soest. 17 januari: Concert door het Trio Gallinea, dwarsfluitensemble uit Hilver sum; gespeeld worden o.a. composities van Debussy, Telemann en Schneider. 7 februari: De betekenis van de Vrij metselarij. Lezing door de heer J.W. Brugman uit Soest. 21 februari: Afvalpreventie, waar gaan we met ons afval naar toe? Pro gramma verzorgd door het Milieu-Edu catief Centrum van de gemeente Soest. 6 maart: Het Arco Strijkkwartet uit Utrecht speelt werken van Haydn en Beethoven. 20 maart: Het vrouwenontwikkelings centrum 'Kali Mata Ki Jai' (eer aan de zwarte vrouw) uit Tanzania, Trui Goslinga vertelt verhalen over dit cen trum en toont producten. Samen rijst stampen en djembé-bespelen. 3 april: Paasversieringen maken uit louter natuurlijke materialen met Tlny Hagen uit Soest. 17 april: Terminale zorg en rouw verwerking. Een programma in samen werking met de plaatselijke, op dit ter rein actieve werkgroepen uit Soest. 1 mei: Wandeling over de Eng met het IVN-Soest. Gids is Maja Voüte. 15 mei: Tweede lering over het orgel als instrument, zijn geschiedenis en bouw. Ditmaal tevens een bezoek aan het orgel van De Oude Kerk onder lei ding van Jean Telder, organist te Soest. Steenhoffstraat 46, tel. 601957) Donderdag 7 december: Filmhuis: 'Ed W004 Met de film 'Ed Wood' brengt Batu regisseur Tim Burton een prachtig betoon aan collega Edward D. junior. Ed Wood dankt zijn rep,6 aan drie B-films die hij in de jareni tig maakte. De regisseur opereerde E' marge van Hollywood, omringde^ met een bizar acteurs-ensemble eng het liefst gekleed in roze angora trui Tim Burton toont zich met 'Ed een barmhartig biograaf: hij cosj treert zich op Woods grenzeloze r-1 misme en eindigt zijn film met dep mière van Plan 9 from outer spa Door middel van stemmige zwari. fotografie, een prachtige art-directi® enkele visuele en verbale citaten n Burton de sfeer van Woods bloeipene uitstekend weer te geven. Wat dei teurs betreft is er sprake van een wonder: met Martin Landau als kciji per lijkt het gezelschap in Ed Wood uit Woods oorspronkelijke films affe stig. Landau's prestatie als Bel?r - is werkelijk bovennatuurlijk. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f ij I CJP/65+ f 6,- 1 Zaterdag 9 december: Jazzconcert: 'Extensions' Zowel pianist Michiel Borstlap 11 saxofonist Dick de Graaf rijn al tijd te horen met hun eigen groepe Het gaat daarbij om formaties waaiti nen op allerlei manieren wordt get rimenteerd met muzikale vormen. I naast bleek bij beide musici de behoé te bestaan om zich bezig te houden n de wat conventionelere jazz, en metd doel voor ogen werd enige maani geleden begonnen met een kwartet. I samenwerking verliep zo goed datwa besloten om door te gaan. Een onvermijdelijke beperking vang, tere groepen is dat er voor de afz lijke muzikanten betrekkelijk ruimte overblijft voor solo's. Binnena kwartet geldt dit bezwaar vanzelfsjs kend niet, en het is dan ook mt; hierom dat het kwartet is opgerid Overigens blijven het sextet van Midi Borstlap en het septet van Dick t I Graaf gewoon actief. Er wordt zelfs v; de gelegenheid gebruik gemaakt om; 1 dens de tournee van het kwartet ooki nieuwste cd's van beide andere groep! te promoten. Van de overige bandleden is Anti Drukker vooral bekend omdat hij oc deel uitmaakte van de groep van B: van den Dungen en Janno Hoogendi Daarnaast begeleidde hij diverse Ag rikaanse muzikanten onder wie Aids Shepp en Woody Shaw. De uit Boston afkomstige drum:? Steve Altenberg woont pas sinds kor.: Nederland en is hier nog niet vaak; de jazzpodia te horen geweest, m. trouwe bezoekers van de jazzavonden Artishock kennen hem wellicht vand paar keer dat hij speelde met Perro:. B. Wie saxofonist Dick de Graaf en piani Michiel Borstlap kent van hun eige groepen doet er zeker goed aan omoo. deze band te horen, omdat hierin \z dezelfde muzikanten een aantal kai teiten aan bod komen die voorheen m minder belicht werden. Het kwartê heeft zich ten doel gesteld om emgszh ongecompliceerd te spelen op basis \z een repertoire dat deels bestaat uit eige: composities. Daarnaast wordt een bi- roep gedaan op uiteenlopende al of ni£ bekende en doorgaans veel oudere ja2 stukken. Dick de Graaf - tenorsaxofoon, Michié Borstlap - piano, Anton Drukker - bas Steve Altenberg - drums. Aanvang 21.00 uur. Toegang: f 6,-. Dick de Graaf. In de Openbare Bibliotheek, Zon- nebof 12 te Amersfoort wordt op 12 december de tentoonstelling 'Denk meer over minder, verstandig om gaan met alcohol' geopend, die tot 8 januari te bezichtigen is. De exposi tie geeft informatie over alcohol gebruik door jongeren en hoe je daar als ouder in de opvoeding mee om kunt gaan. Voor ouders met (nu nog) jonge kinde ren en voor ouders met pubers die de wereld aan het verkennen zijn is de ex positie aan te bevelen. De afdeling Pre ventie en Voorlichting van Centrum Maliebaan stelde de tentoonstelling sa men. 'Denk meer over minder' is een onderdeel van de landelijke campagne 'Drank maakt meer kapot dan je lief is' van het Bureau Alcohol Voorlichtings Plan (AVP). Amersfoort is de eerste plaats waar de tentoonstelling te zien is In 1996 volgen andere gemeenten in de provincie Utrecht. De bezoeker vindt op de tentoonstelling informatie en praktische tips met be trekking tot alcohol. Bijvoorbeeld de prettige en minder prettige kanten W alcoholgebruik; de verschillen tussh alcoholgebruik van kinderen en volwar senen en tips voor ouders over het om gaan met het alcoholgebruik van bu' kind. Bezoekers die thuis nog eens ovfl het onderwerp willen lezen kunnen gr* tis folders over opvoeding in een wen^ van alcohol, andere drugs, medicijn01 en gokken meenemen. Persoonlijk advies Op 12 december gaat ook het telefo' nisch spreekuur van de afdeling PreveD' tie en Voorlichting van start. Dit telefo' nisch spreekuur is bedoeld voor oudtf die persoonlijk informatie of advies yvil" len over alcohol, andere drugs, medici]' nen of gokken en de opvoeding van bc" kind. Het telefonisch spreekuur is elke maarn dag en donderdag van 9.00 tot 13.0J uur en elke dinsdag van 13.00 tot 17.JJ uur bereikbaar: tel. 030 293 79 33. v afdeling Preventie en Voorlichting org2' niseert begin volgend jaar onder de noC" mer 'Opvoeden in een wereld van-'0(1 oudercursussen in de regio Amersfoob Stilzitten is er niet bi medewerkers benlid willen uitsteken en Waarmee gelijk is a overigens nog steeds De beroepskrachtei vrijwilligers moeten Eijnden van de WI De Stichting bestaat of is bekend bij vrijwel al verenigingen. Van de 5 van het Van Arkel Insti Kruis en van Medisch dael tot de sportcl Amnesty Internation Wereldgroep Soest, oj de sociale ladder hee sporen achtergelaten. Aan de andere kant b verscheidenheid aan p ligers het kantoor in Smitsveen aan de Sm en 65-plussers, hoger leide mensen, wao-ers zoekenden, maar óók betaalde baan laten zie schrijven. Kortom, de gelopen decennium e< den voor een ongeke mensen en instellinger Getoetst Voordat ze in het besta nomen, worden alle v; Een commercieel bed tevergeefs aanklopp* Anders is het gestel* draagsters of de Volks kracht nodig hebben, is van vrijwilligerswerk verband zal de WB seren en bemiddelen, gers er in Soest actii meten. Wel bekend is bestuursleden en adm De Vrijwilligers Vaca houdt morgen open toor in het wijkce Smitsweg is van 10.1 voor iedereen gec stellenden krijgen v; kers tekst en uitleg o en de filosofie dat WB. De WB werd op i gemeente in 1983 g later werd het een z< ting. Dat was op 2 WB houdt het opi omdat het dan de Vrijwilligersdag is. De WB is te i Smitsweg 311 en te baar via nummer 6(

Soester Courant | 1995 | | pagina 8