!ountry Western-dansen rukt op Veel spanning in horeca-damtoernooi Heren Stam/SoVoCo vormen een team Marianne Pashley kampioen Eldorado 1 SÓESTERBERG I Progressie bij SV Eemland SOESTER COURANT ISPORTI PAGINA 17 Sportprogramma Chemokar Sóesterberg straks tot 20.00 uur Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant VRIJWILLIGERSHULP NODIG? SCHAATSEN Sportuitslagen VOLLEYBAL Ion Martens en Monique van Delft: Kees Hilhorst wint; Kitty Beijer beste vrouwelijke deelnemer DAMMEN Jeugdnieuws r^ Damesteam redt het ook niet tegen debutant Set Up'65: 3-0 Na dressuur- en springproef in manege aan de Bosstraat Forever Young sluit jaar met feest af Rellum Dansers winnen prijzen Al 71 records in prille seizoen [eoi«Fï*mt SOEST BEUKENLAAN 86b. 3762 AK SOEST TEL 035 6013255- FAX 035 60 25997 Centraal WOENSDAG 13 DECEMBER Handbal 20.15 uur Smeeing/BDC-EDH, beker (Beukendal) Zaalvoetal 20.00 uur Tafelberg-Firtina'93 (Huizen) ZATERDAG 16 DECEMBER Badminton 12.00 Selby-BCA Driebergen (C-drie) Basketbal 18.30 uur The Red Stars (H)-Voorne (Beukendal) 20.15 uur BZ'72-The Red Stars (D) (Zeist) Korfbal 15.20 uur De Eemvogels-TZ (Aqua Indoor) Voetbal 14.30 uur WZ'49-Loosdrecht (Eem- weg) 14.30 uur Hercules-Hees (Utrecht) 14.00 uur SEC-RUC (Bosstraat-West) Volleybal 14.00 uur Vios 2-Stam/SoVoCö (H) (Eefde) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Piet Zoomers/D (De Bunt) ZONDAG 17 DECEMBER Handbal 13.45 uur S en K-Smeeing/BDC (H) (Zwaag) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Alliance (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-HBS (Ko ningsweg) Voetbal 14.00 uur SEC-APWC (Bosstraat- West) 14.00 uur Neerlandia/SLTO-Soest (Amsterdam) Waterpolo 18.30 uur De Duinkikkers (D)-De Vuursche (Aqua Indoor) 19.15 uur De Duinkikkers (H)-De Haaien (Aqua Indoor) MAANDAG 18 DECEMBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur DVS/De Kuil-Madjoe (Beukendal) 21.00 uur SEC-Helios (Beukendal) VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-za)..13 2. Marcel van Essen (WZ'49)11 3. Peter van den Berg (SEC-zo)8 Jefffey Dorrestein (Hees)8 5. Gerard Becker (WZ'49)7 Danny Brandenburg (Hees)7 7. Michel Besspling (SEC-za)5 Peter de Jong (SEC-zo)5 Edwin Lazonder (Hees)5 Cees-Jan de Vries (WZ'49)5 ZAALVOETBAL 1. .17 2. Arnold Broertjes (DVS) 17 3. Zeki Kurt (Firtina'93) 14 4. Johan Blankenberg (SEC) lü Eric Looijsen (DVS)...v 10 6. Mustafa Aksit (Firtina'93) 9 René de Bree (Firtina'93) 9 8. Saban Aksit (Firtina'93) 6 Tim Braaksma (Hees) 6 André Haringsma (Hees) 6 Teus Verwoerd (Hees) 6 Met ingang van het nieuwe jaar zal de Chemokar in Sóesterberg elke eerste vrijdag van de maand van 18.00 tot 20.00 uur aanwezig zijn bij het winkel centrum Buys Ballotlaan. Bij de Chemokar kan men eens per maand klein chemisch afval (KCA) inleveren. Voorbeelden van KCA zijn: batterijen, restjes verf, oplosmiddelen, bestrijding smiddelen, restjes cosmetica, en medi cijnen. Om dit gevaarlijke afval te ver zamelen hebben alle huishoudens in de gemeente Soest in maart 1992 een groene milieubox ontvangen. Een an dere mogelijkheid om KCA in te leve ren bestaat (tijdens de openingsuren) op het afvalstoffenpark De Schans. Voorts nemen verscheidene winkeliers KCA terug (zie blz. 33/34 van de gemeente- gids). BADMINTON Selby Selby moest zondag de return spelen tegen Leusden 3. Leusden had drie in vallers, waardoor het voor hen moeilijk spelen was. Dat bleek ook'wel, want alle enkelspelen werden met gemak door Selby gewonnen. Micha en Geoffrey speelden het herendubbelspel in twee sets (15-7/15-6). Ook Saskia en Kim ■kenden geen problemen en pakten de winst 15-0/15-2. Het gemengd dubbel van Micha en Kim eindigde in 15-4/15- 6 en Geoffrey en Saskia konden de wedstrijd besluiten met 15-3/15-2. KORFBAL De Eemvogels Het nog ongeslagen Eemvogels El ont ving Revival El in Aqua Indoor. Armando Arlar wist uit een doorloop bal te scoren, waarna de ruststand 1-1 was. In een spannende tweede helft be haalde de El toch de overwinning door nog een doelpunt van Armando Arlar. De jongste Eemvogelpupillen korfbal den in Breukelen tegen E.S.D.O. F2. Daar werd ook een mooie overwinning behaald. Eemvogels F1 won met 0-6. ZWEMMEN De Duinkikkers Zaterdag gingen de vier jongste zwem mers van de wedstrijdgroep van De Duinkikkers richting Zeist om deel te nemen aan de vierde Speedojaargang- wedstrijd. De 100 meter vlinderslag zwom Paul Spronk in een tijd van 1.34.8; goed voor een tweede plaats. Elise Hooft kwam uit op de 100 meter schoolslag en zwom een tijd van 1.41.3; iets onder haar record. Op de 100 me ter vrije slag zwom Leonie Oosthof 1.16.6, Paul Spronk 1.15.8 en Sebastiaan Schuurman 1.18.6; voor allen een per soonlijk record, voor Leonie en Paul een clubrecord. Paul werd eerste. Terwijl in Nederland de schaats- koorts weer toeslaat en de optimis ten reeds dromen van een Elfste dentocht reden de wedstrijdleden van schaatsvereniging Eemland af gelopen week nog gewoon op kunst ijs. De prestaties waren er echter niet minder om. Saskia Baltus verbeterde haar persoon lijke records op de 500 en 1.500 meter met respectievelijk 53.19 en 2.55.96. Ook Sandra Engberink scherpte haar beste tijden op deze afstanden aan tot 1.01.04 en 3.13.18. Carl Verheijen ver beterde zijn beste tijd op de 1.000 me ter met 1.21.39. Wederom een teken .dat Verheijen goed hersteld van de ziekte van Pfeifer. Harold van Haren overtrof, ondanks de hoge luchtvochtigheid waardoor het ijs snel aansloeg, zijn record op de 1.000 meter met 1.47.60. Ingeborg de Lange liet op dezelfde afstand 2.05.92 noteren, eveneens een verbetering van haar per soonlijk. Philip van Waning werd op de 500 meter geklokt in 55.12 en op de 1.000 meter in 1.56.55, tijden die de boeken in gingen als pr's. De val die op de 500 meter van Carel den Hertog re sulteerde in een eindtijd van 1.06.24 had geen nadelige consequenties voor zijn 1.000 meterrit: 2.03.39, een pr. Zijn zus Susanne den Hertog scherpte op de 1.500 meter haar beste tijd aan tot 2.40.01 en ook David de Smit liet op de Vrijwilligershulp Soest - Sóesterberg 1.500 meter een nieuw record noteren: 2.34.31. Deze tijden brengen het totaal aantal persoonlijk records inmiddels op 71. Voor de Van der Meijdenbokaal, de prijs die aan het einde van het seizoen wordt uitgereikt aan de Eemlander die gedurende het seizoen het meeste pro gressie boekte in zijn schaatsresultaten, betekent dit dat Philip van Waning mo menteel officieus op de eerste plaats staat, op de voet gevolgd door Ingeborg de Lange en Mayan Oomkes. BADMINTON Selby (Jeugd)- Leusden 3 - Selby 1 0-8; 't Slot - Selby 2 6-2; Selby 3 - B.C.A. 0-8; Badso 5 - Selby 4 0-8; Selby 5 - Vale Ouwe 4 5- HANDBAL Smeeing/BDC Dames 1-UHV/DSO 15-14, Nijenrodes-da- mes 2 22-10, heren 1-Laren 19-14, heren 2- US 14-11, heren 3-UDSV 4 18-19, ASC'91- heren junioren B 24-7, Laren-meisjes aspi ranten A 9-8, Celeritas-jongens aspiranten A 16-7, UHV/DSO-welpen A 5-9. SCHAATSEN SV Eemland Utrecht, 500 meter: David de Smit 48.27, Arnold Hagen 49.41, Carl Verheijen 41.19, Carel den Hertog 1.00.46 (val), Susanne den Hertog 50.39, Martin Baltus 41.25, Mayan Oomkes 56.22, Philip van Waning 56.10, Tom Versteeg 46.70. 700 meter: Carel den Hertog 1.54.31 (val) 1.000 meter: Susanne den Hertog 1.44.23. 1.500 meter: David de Smit 2.41.73, Arnold Hagen 2.44.61, Martin Baltus 2.12.97, Tom Versteeg 2.23.31. 500 meter: Harold van Haren 51.09, Saskia Baltus 53.94, Ingeborg de Lange 59.69, Susanne den Hertog 51.85, David de Smit 49.40. an vijf-setters beginnen de heren jin Stam/SoVoCo langzamerhand gewend te raken. Ook in De Bunt tegen Martinus 2 was de wedstrijd na vier sets nog niet beslist. Daarna trok Stam/SoVoCo het langste houtje. "Er stond een team in het teld," zei Bram Muijs trots. De trainer/coach van de volleyballers dacht nog even terug aan de tweede en de vierde set, waarin zijn ploeg voor drongen van 11-6 en 9-6 verspeelde. Toch was de Woudenberger content met (je verrichtingen van Stam/SoVoCo dat i de eerste set een 6-11-achterstand Jad weggewerkt. Die achterstand had- Hen de gastheren vooral opgelopen, Tmdat ze zich geen raad wisten met de ervices van Martinus 2. Dat het Soes- fcr team verdedigend weinig ballen akte, was niet nieuw. Dat werd gecom- [enseerd met inzet. In het beslissende :adium stak Ron Goethals op de juiste ftek zijn armen in de lucht en gingen de jkmstelveners ook fouten maken. Via 12-12 werd het 15-13 voor Stam/ SoVoCo. ie hebben gevochten voor wat ze Jyaard waren," zou Muijs later meede- flen. Hij poetste de zege van zijn spelers poor op te merken dat hij Martinus 2 pet hoogst inschat van de acht tegen standers die tot nu toe het pad van ptam/SoVoCo kruisten. In de tweede set was het dus de beurt aan Stam/SoVoCo om een goede uit gangspositie uit handen te geven. Door de bal in het net, buiten de lijnen of in het blok te slaan. Of door de bal ge woon niet te raken: 12-15. Vervolgens gaf John van Brummelen zijn ploeg op 6-7 de impuls. Met drie goede opslagen tilde hij de Soesters in één keer naar 9-7 en even latej- was het 13-7, omdat nu Martinus weer af en toe slordig met de bal omsprong. Het laat ste tikje bleef uit. Na negen services zonder score bemoeide Jan Vissers zoontje Kjeld zich ermee. Hij betrad een veld om bij pappa een kus te halen en de hilariteit was genoeg om de concen tratie bij de Amstelveners eruit te halen. De service was te laag en meteen daarna werd het 14-7, waarna Stam/SoVoCo pas het vierde 'match-point' zou omzet ten in een 2-1-voorsprong. Op 9-6 dacht Muijs in de vierde afleve ring dat het goed was, maar geheel in de aard van de wedstrijd hielp Stam/ SoVoCo de tegenstander in het zadel: 9-15._Het leed van Muijs werd in de laatste^set verzacht. Ondanks een 3-6- achterstand won Stam/SoVoCo met 15- 11, waardoor het twee punten verdiende en zich in de middenmoot handhaafde. Martinus geeft zich over aan Sander Rasker die namens Stam/SoVoCo heeft uitgehaald. Foto: Herman van Dam. De afscheiding met de onderste ploegen wordt steeds groter. Dames In Ootmarsum liepen de dames tegen een nieuwe teleurstelling op. In de vierde uitwedstrijd lukte het wederom niet om ook maar één set, laat staan een wedstrijdpunt te pakken. Hoewel het daar in de eerste set (4-11 vóór) wel naar uitzag. Met 15-13, 15-6 en 15-11 nestelde debutant Set Up'65 zich echter in de sub-top van de eerste divisie. Stam/SoVoCo blijft met een magere buit van vijf punten uit acht duels op een degradatieplek staan. Wat er moet gebeuren om de negatieve spiraal te doorbreken, wordt steeds onduidelijker. Dat er iets moet veranderen, en het liefst op korte termijn, wordt steeds dui delijker. Wellicht dat de winterpauze uitkomst biedt. Voor die tijd heeft Stam/SoVoCo nog één kans om uit het moeras te komen. Op papier is dat ech ter geen gemakkelijke opgave. De gas ten van komende zaterdag, Piet Zoomers/D, vormden vorig seizoen al een lastige hindernis voor Stam/ SoVoCo en bezetten momenteel de vierde plaats. Kees Hilhorst mag zich een jaar lang de beste café-dammer van Soest noemen. Hij was één van de achttien deelnemers aan het horeca-damtoernooi dat DVSB had georganiseerd. In café Willem I aan de Koninginnelaan werd drie weken lang geconcentreerd gedamd. De spanning bleef er tot de laatste ronde in, omdat er nog drie kanshebbers waren. Sommige partijen duurden langer dan een uur. Hilhorst werd uiteindelijk eerste door in vijf par tijen negen punten te behalen. Jan Wiss pakte een punt minder en werd tweede, voor Ronald van Velsen die als derde eindigde. Titelverdediger Johan Beijer eindigde dit keer op de vierde plaats en die moest hij ook nog delen met Jan Birnink. Beiden hielden vier punten over aan het horeca-damtoernooi. Ton Fugers sloot de rij van zes finalisten. In de tweede groep werd André van de Beek winnaar en Frans Elshout zege vierde in groep 3. Kitty Beijer werd we derom als beste vrouwelijke café dammer van Soest uitgeroepen. Hans Schuurman van DVSB en Willem Dorrestein van Willem I spraken na af loop van een geslaagd toernooi en ho pen het volgend jaar nog grootser op te zetten. "Wie weet komt het ooit nog eens tot een Nederlands kampioenschap café-dammen," aldus de organisatoren. Foto: Goos van der Wilt. De dammers van het horeca-toernooi met links vooraan Willem Dorrestein. Bij de landelijke rijvereniging en ponyclub Eldorado is Marianne Pashley 'gekroond' tot clubkam pioen. Zij toonde zich zondag met Gamble de beste tijdens de strijd om de verenigingstitel in manege Eldorado en volgde Jan Kraay jr. op. Op het programma stonden een dres suur- en een springproef. Er werd op handicap gereden, zodat alle leden een reële kans hadden op de clubtitel. Be gonnen werd met dressuur, het onder deel waarop Diana Fens met Harald het beste uit de voeten kon. De vorst vormde vooral bij het springen een extra hindernis voor de deelnemers. Het was moeilijk inrijden voor de ruiters en amazones die zelf de volgorde van de hindernissen mochten bepalen. Op elke hindernis konden, afhankelijk van de moeilijkheidsgraad, punten worden ver diend. Marianne Pashley verzamelde de meeste punten. Op basis van de samengestelde uitslag veroverde ze ook het clubkam pioenschap. Ze eindigde weliswaar ge lijk met Jacqueline Pashley, maar die is geen lid van Eldorado en deed dus bui ten mededinging mee. Vice-kampioen werd Fens die werd ge volgd door Karin van de Pauvort, Hubert Veldmeijer (vijfde) en Maijorie Tipaarts (zesde). VVe vonden dansen wel leuk, maar niet om het regelmatig te doen. Tot dat we het Country Western-dan sen zagen. We gaan één keer per week naar het Brabantse Nistelrode om het daar te beoefenen. Het is gewoon een hobby geworden.' In de knusse woonkamer van Prof. Lorentzlaan 30 zitten Monique van Delft en Ron Martens en ze raken niet uitgepraat over Country Western- dansen. Ron: 'Het is een manier van dansen waarin de partners zelf variaties mogen brengen, zodat het een verrassingselement heeft. Het bestaat uit Square Dance, Line- en Coppel Dance. Het laatste doen wij het meest, omdat Line Dance alleen in totaliteit wordt 'gedaan. Dan doe je allemaal hetzelfde en ook tegelijk. Coppel Dance zit vol variaties. Country Western-dansen wordt onder de grote rivieren het meest beoefend, je zou het kunnen vergelijken met de carnaval van vroeger. Dat bete kent voor ons dat we naar de zuidelijke provincies moeten om deze dans te be oefenen. Vanaf 1991 ben ik bij toeval met deze dans begonnen en er als het ware aan verslaafd geraakt. Monique doet het vanaf begin van dit jaar en heeft in die korte tijd veel geleerd.' vlonique: 'In april van dit jaar deden we mee aan de Europese Open Kampioen schappen Coppel Dance. Tot onze ver bazing werden we kampioen in de 4e Divisie. Dat is wel de laagste divisie, maar het blijft een prestatie. De bedoe- ing is langzaam maar zeker bij de Mas- ters-afdeling te komen, maar dan zijn we ook beroeps geworden. Het zou een hele prestatie zijn als we de le Divisie zouden halen. Eind oktober behaalden we een le prijs van de 3e Divisie in de Open Nederlandse Kampioenschappen, dus de gang zit er in. Dit dansen is een stuk van ons leven geworden en we zou den dit ook graag anderen gunnen. Maar ja, er zijn in de wijde omgeving geen mogelijkheden'. De zo succesvolle jeugdclub Forever Young viert zaterdag 16 december, aan vang 21.00 uur, de sluiting van hun oprichtingsjaar 1995 in hun home: Dansschool Rellum. Een bekende disc- 'jockey zal de hele avond verzorgen waaronder vele verrassingen. Ook wordt de 'karaoke-wedstrijd' georganiseerd en daarin zijn drie prijzen te winnen. De toegang is uitsluitend voor leden van de Forever Young club. Deze keer kunnen geen introducees meegenomen worden. In het nieuwe jaar zijn alle Soesterbergse jongeren van 14 jaar en ouder weer wel kom op de start-avond van zaterdag 20 januari 1996, aanvang 21.00 uur. Ron: 'Als er ergens een ruimte met een dansvloer zou zijn, dan hebben wij mo gelijkheden om de Country Western Dance dichterbij te krijgen. Jong en oud met een goed ritmisch gevoel en ook stijldansers zijn hier heel geschikt voor'. In hun speciale danskleding oefenen ze achter hun huis nog enkele danspasjes om dan richting Nistelrode te vertrek ken, waar vele enthousiaste Country Western-dansers met hen een plezierige avond gaan meemaken. Ron en Monique investeren veel tijd, geld en energie in deze bijzondere sport en gaan daarvoor zelfs naar het buitenland. Op een kast in hun kamer staan zeker vijf tien bekers en er zullen zeker nog vele volgen. Wie meer wil weten van deze Country Western-dansers kan bellen: 0346-353118. Na een tijd van rust kwamen de Rellum Dansers onlangs in een wedstrijd weer op de vloer van het Dorpshuis in Kortenhoef. Het was een 'open wedstrijd' in Ballroom en Latin. Er hadden zich 180 paren aangediend waarvan acht van Dansschool Rellum. Het werd een sportieve strijd met een spannende finale. Ook deze keer waren veel enthousiaste supporters uit Sóester berg meegereisd om steun te geven. De Rellum Dansers gingen met de vol gende prijzen naar huis: Peter en Marian Bezemer 4e pl. Sen. Zilver Ballroom; Michel Jongbloed en Luciënne Rouw, 6e pl StD Goud Ballroom en een 3e pl. StD Goud Latin American. Dick en Maja Woudenberg, 3e pl. Sen. D Klasse Ballroom. Mare van Veen en Nicole v.d.Heuvel, 2e pl. StD D Klasse Ballroom en ook een 2e pl. StD Open Klasse Latin American. Ludwig en Janneke van Kerkhoven een 2e pl. StD D Klasse Latin American.

Soester Courant | 1995 | | pagina 17