Rabobank Soest/Baarn Geron beloont Soester vissersjeugd Le Saladier geeft weer magnetron weg Talen Training Centrum verzorgt 'snelcursus' Pools en andere talen IHANDEL WANDEL I PENSIOEN? K'eim3eke£e» e" l Kerstmarkt 't Vaarderhoogt Interieurspeciaalzaak Vonk in de ban van kerstsfeer uiÜJjuct CATERING in vene%„ ^keH SOESTER COURANT PAGINA 23 Op 15, 16 en 17 december ISO-certificaat voor Ed v.d. Bergen Meesterschilders b.v. WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 Rabobank Prijzen voor de 'kanjers' van 1995 (Advertentie) Mevrouw E. Wijk-Bohé gelukkige in maandelijkse loterij fPïzttiys ffssztdac m een Qjooujiosclicj 1996 "Alsof je op een luchtbed op de Middellandse Zee dobbert" Unieke massage-methode nu ook in Nederland De lekkerste worst is altijd maar tijdelijk in de aanbieding. Onze modernste betaalautomaat ook. Aanstaande zaterdag 'open dag' WIJNHANDEL BROUWER Exclusiviteit in een stijlvolle omgeving Denkt u geen of (te) weinig pensioen te krijgen als u stopt met werken? Kleinegris zorgt goed voor uw pensioen en geeft advies op maat. Bel voor een afepraak: 02155 -13260 Kleinegris Assurantiën Bosstraat 12, 3766 AG Soest tlJJ - IJZUu LidNBvA 4 Sinds eind november is het bekende Soester schildersbedrijf Ed v.d. Ber gen Meesterschilders (Birkstraat 80) in het bezit van het ISO-9002 certificaat. Het felbegeerde kwali- teitsbewijs werd aan directeur Ed v.d. Bergen aangeboden door J. v.d. Worp, voorzitter van de Koninklijke Vereniging Fosag, waarbij ook het Soester bedrijf is aangesloten. Dat gebeurde overigens niet in Soest, maar in de sprookjesachtige omgeving van de Efteling, waar de firma tal van relaties had uitnodigd voor de gezamen- Op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 december houdt tuin centrum 't Vaarderhoogt de jaar lijkse kerstmarkt. In een grote tent op het buitenterrein zullen die dagen sfeervolle activiteiten de revue passeren. 't Vaarderhoogt heeft een aantal at tracties in huis gehaald, zoals demon straties houtdraaien en het maken van bijenwaskaarsen. De smid toont een staaltje vakmanschap en er is ambachtelijk houten speelgoed te zien. Daarnaast is in de kas een kerstkoopdorp ingericht, 't Vaarderhoogt zorgt voor Olmen horst met sappen die rechtstreeks uit de natuur komen. En voor de lekker bekken liggen oliebollen, poffertjes en crêpes klaar. Erwtensoep en warme dranken zijn eveneens ver krijgbaar. De kerstmarkt begint op vrijdag 15 december en is dan van 13.00 tot 21.00 uur toegankelijk. Op zaterdag 16 en zondag 17 december is 't Vaarderhoogt van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Sinds het afgelopen voorjaar verstrekt het tuincentrum aan de Dorresteinweg gratis tip- kaarten die in een speciale opberg- map van 't Vaarderhoogt kunnen worden bewaard. Mensen die niet in het bezit zijn van alle tipkaarten, kunnen zich bij Lucas Mocking mel den. Hij zorgt ervoor dat iedereen zijn map kan completeren. Gerard en Harm Heinen bevelen de mensen aan de kaarten te blijven sparen. "Want op den duur komt men op die manier in het bezit van een waarde vol naslagwerk." 'Alles op rolletjes' bij schildersbedrijf ;"De meeste mensen hebben geen idee wat er aan vis in de vijvers in Soest zit en vooral: hoe groot ze zijn. Snoekbaars, zeelt, brasem, karpers - er komen wel exemplaren voor van meer dan een meter lang. De groot ste snoek was 1,17 meter, die werd in het voorjaar gevangen." De heer Flapper van de bekende dieren speciaalzaak Geron aan de Nieuweweg is zelf altijd zeer geïnteresseerd geweest '"i de vissport. Veel sportvissers zijn bij .em dan ook kind-aan-huis en dat geldt eker voor de "aanstormende" jeugd die ch van tijd tot tijd met hengel en toe behoren naar de vijvers in Overhees begeeft om daar een of meer water bewoners te verschalken, die daar zijn uitgezet door de Soester hengelsport club De Snoekbaars. Dat bracht hem het afgelopen jaar op het idee om een soort competitie op te zetten, waarbij de grootste gevangen exemplaren werden genoteerd onder het motto "de kanjers van 1995". In de win kel aan de Nieuweweg werden de sco res nauwkeurig bijgehouden (met foto's van de grootste vissen) en afgelopen zaterdag waren de winnaars bij Geron uitgenodigd om de prijzen, bestaande uit bekers en hengelsportartikelen, in ontvangst te nemen. De hengelsport is nog altijd populair, aldus de heer Flapper. Vooral jongens van 12 a 13 jaar leggen veel belangstel ling aan de dag, maar ook het aantal vissende meisjes neemt toe. De compe titie is nu afgelopen, maar er komt vol gend jaar zeker een vervolg en dan wil Geron de wedstrijd nog wat serieuzer gaan opzetten. De vangsten moeten worden aangemeld met een foto en een bevestiging van minimaal twee getuigen. Wie belangstelling heeft om mee te doen moet maar eens langsgaan bij de dierenspeciaalzaak aan de Nieuweweg 60A, tel. 6027294. "Het is alsof ik op een luchtbed op de Middellandse Zee dobber". Zo om schreef een cliënt op treffende wijze zijn eerste kennismaking met de Hydrotherm massage. Een compleet innovatieve tech niek, waarbij u zich tijdens de lichaams massage niet om hoeft te draaien. Dat klinkt spectaculair en lijkt onmogelijk. Het geheim zit in de grote warmwater kussens, waar u tijdens de massage op ligt. De schoonheidsspecialiste kan door de souplesse van het warmwaterkussen gemakkelijk de massagegrepen onder uw lichaam uitvoeren. Hierdoor is het niet meer noodzakelijk dat u zich tijdens de massage, als u volledig ontspannen bent, omdraait. De Hydrotherm massagetech niek is afkomstig uit Engeland. Sinds sep tember wordt de techniek ook in Neder land geïntroduceerd. Binnen twee maan den heeft de Hydrotherm massage in ra zend tempo aan populariteit gewonnen. Als u plaats neemt op het waterkussen voelt u direct de weldadige warmte, die uw spieren verwarmt en ontspant. Door het water vormt het kussen zich naar uw lichaamsvormen. Er wordt geen druk uit geoefend op bloedvaten en zenuwen en uw ruggegraat bevindt zich in een natuur lijke positie. De ademhaling wordt niet belemmerd. De warmte van het water maakt uw spieren al enigszins los, zodat het effect van de massage vergroot wordt. Hierdoor is het mogelijk om in een half uur compleet ontspannende rugmassage uit te voeren. Ideaal voor mensen met een druk bestaan, die weinig tijd hebben voor de ontspanning die ze eigenlijk zo hard nodig hebben. Ook ideaal voor zwangere vrouwen, wiens rug extra belast wordt. STUDIO Stijlvol en exclusief. Dat geldt voor het assortiment dat wij u bieden voor een complete woninginrichting. Onze collectie meubelen, woningtextiel en woonaccessoires biedt alle mogelijkheden. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Robert Vooren van Le Saladier reikte de magnetron uit aan mevrouw E. Wijk- Bohé. Mevrouw E. Wijk-Bohé is maan dagmiddag niet met lege handen vertrokken, toen ze haar bezoek aan Le Saladier beëindigde. De Soes- terse ging met een magnetron naar huis. Het apparaat is beschikbaar gesteld door de traiteur aan de FC Kuyper- straat, die zijn klanten voor elke bestede tien gulden een lot geeft. Iedere maand trekt hij één lot en deze keer pakte hij het briefje van mevrouw Wijk uit de hoed. Zij was de tweede prijswinnares. Robert Vooren overhandigde de mag- netron. Vanaf 1 januari wordt de actie voortgezet, waarna Le Saladier nog vier keer maandelijks een magnetron als prijs weggeeft. Op dit moment liggen in de zaak aan de FC Kuyperstraat ook al twee verschil lende folders voor de kerst- en de oud- en-nieuwmenu's klaar. Die zijn gratis af te halen. Koude schotels zijn verkrijg baar vanaf 29 gulden, voor de complete, warme menu's kan men vanaf 43,75 gulden een keuze maken. Het ISO-certificaat werd door Fosag- voorzitter J. v.d Worp overhandigd aan Ed van den Bergen (l.) lijke beoefening van de golfsport, waar van Ed v.d. Bergen zelf een hartstoch telijk liefhebber is. Volgens V.d. Bergen is het ISO-certifi caat een belangrijk document, omdat het een permanente kwaliteitscontrole waarborgt. "Wij streven naar perfectie en daarom analyseren we regelmatig de knelpunten die je in elk bedrijf wel te genkomt op het gebied van inkoop- beleid, prijs-prestatie-verhouding, productaansprakelijkheid, technologie, procedures etc. In de aanloop naar het certificaat hebben wij die knelpunten opgeheven, zodat alles 'op rolletjes' ver loopt. Dat vindt de klant terug in de kwaliteit van ons werk." Ed van den Bergen Meesterschilders is het eerste Soester schildersbedrijf dat aan de hoge ISO-9002 kwaliteitsnor men voldoet. Het certificaat garandeert de klant - die doorgaans niet makkelijk een oordeel over het werk kan vellen - dat hij kan rekenen op het allerbeste, volgens internationaal erkende normen. Het kwaliteitszorg-systeem bij Ed van den Bergen Meesterschilders is opgezet door drs. Ilonka van 't Veer van Van 't Veer Consultancy uit Alblasserdam. De snelle leermethode die het TTC han teert is gebaseerd op de suggestologie, waarbij o.a. gebruik wordt gemaakt van achtergrondmuziek en ontspannings oefeningen. Met wekelijkse sessies van twee uur lukt het op die manier om de vreemde taal binnen drie maanden goed te leren spreken en te verstaan. "Als je een taal goed wilt leren moet je je kunnen concentreren en al het andere vergeten," aldus Teresa Schothuis- Jaskólska, directeur van het TTC en zelf geboren in Polen. Zij woont sinds vijf jaar in Nederland en is zelf een spre kend voorbeeld van wat een goede taal methode vermag: ze spreekt vloeiend Nederlands, zij het met een Poolse tong val en nu en dan een spoortje Duits. Sinds haar huwelijk met een Nederlan der woont ze in Soest, waar ze zich aan vankelijk bezighield met handels bemiddeling. Teresa Schothuis stu deerde in Polen en Oost-Duitsland in formatica en promoveerde later in de elektrotechniek. De intensieve leermethode is (overigens niet speciaal voor het talen-onderwijs) ooit ontwikkeld in Bulgarije door pro fessor Lozanov en werd snel populair in de voormalige Oostblok-landen. De methode is zeer effectief, niet alleen door de unieke aanpak (die géén hyp nose is, zoals Teresa Schothuis bena drukt, "want je bent heel erg wakker",) maar ook omdat er gewerkt wordt in kleine groepen. De woorden worden in een bepaald tempo aangegeven en wor den snel in het geheugen opgeslagen. Privélessen Naast de intensieve basiscursus Pools voor Nederlanders is er ook een "ge wone" basiscursus. Verder biedt het TTC privélessen Poolse voor zowel beginners als gevorderden, die ook in januari of februari van start gaan. De taalcursus Pools is ontwikkeld aan de universiteit van Krakow. Er is trouwens ook een cursus Nederlands voor Polen, die op dezelfde leest is geschoeid. Het TTC heeft overigens meer dan Pools op zijn programma, want het cen trum biedt ook een cursus intensief En gels, Engels voor speciale beroepsgroe pen (o.a. bedrijfseconomie, land- en tuinbouw, geneeskunde, reclame, telecommunicatie, horeca/toerisme, lucht- en zeevaart, wetenschap) en de zgn. High Tea Club, waarin liefhebbers van de Anglo-Amerikaanse cultuur, li teratuur, kunst en filosofie met elkaar discussiëren over zeer uiteenlopende onderwerpen. Wie belangstelling heeft voor een van de genoemde taalcursussen kan zich uitge breid laten voorlichten bij het Talen Dr. ir. Teresa Schothuis-Jaskólska. Training Centrum, Beckeringhstraat 36, tel. 6013850 of 6026151 (fax 6017155). Komende zaterdag (16 december) is het TTC tussen 17.00 en 18.00 uur geo pend. Belangstellenden kunnen dan ter plekke alle gewenste informatie krijgen over de cursusvoorwaarden, prijzen, etc. vu vjm5in u STEENHOFFSTRAAT 64-SOEST TELEFOON 035 - 601 25 51 Het echtpaar Vonk heeft met de vestiging van zijn nieuwe interieur- speciaalzaak aan de Kerkstraat in de roos geschoten. Velen hebben de weg naar deze interieurzaak reeds gevonden, enthou siast zijn de reacties over hun fraaie col lecties meubelen, woningtextiel en woonaccessoires, hetgeen zich reeds ver- De Hydrotherm massage is een heerlijk ontspannende verwenbehandeling voor iedereen. U kunt kiezen voor een com plete lichaamsmassage of voor een rug- massage. Probeert u het eens. Laat u meevoeren op de golven van totale ont spanning. Rugmassage fl. 55,-. taalde in o.a. meerdere interieur opdrachten. De kwaliteitsmeubelen van Vonk wor den nu getoond in een ambiance van sfeervolle kerst-decoratieartikelen. Men vindt er nu tussen veel groen, fraaie (cadeau)artikelen van glas en zilver. Een uitgebreide collectie kandelaars. Sculptures van brons, spiegels, consoles en vele andere artikelen. Tafellampen, vloerlampen, wandlampen in vele exclu sieve uitvoeringen. De lampen kunnen veelal op kleur bij uw interieur geleverd worden. Men ziet dit in de Kerkstraat nr. 3-5 op een zeer harmonieuse wijze samenge bracht. Iedereen is van harte uitgeno digd een kijkje te komen nemen. Tijdens de kerstmarkt van 16 december ont vangt iedere cliënt bij een aankoop te vens een fraaie attentie. Bij dé Rabobank bestelt u tot 31 oktober 1995 voor maar 1.450,-* een hypermoderne betaalautomaat. Die boven dien is voorbereid op de toekomstige manier van elektronisch betalen. Dat betekent een korting van maar liefst 500,- op de normale prijs van 1.950,-*. Reden genoeg om even bij ons langs te komen of te bellen voor meer informatie of een afspraak met dhr. Cees Oudshoorn, telefoon 035 - 609 63 63 Tarieven excl. BTW. Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Er zijn tegenwoordig nogal wat Soesters die - o.a. dankzij de jume- lage met Kózle - kontakten onder houden in Polen. De taal is voor ve len van hen een struikelblok dat zich pas na verloop van jaren laat overwinnen, en dan nog vaak moei zaam. Voor hen is er uitkomst, want het Talen Training Centrum aan de Beckeringhstraat 36 biedt een bij zondere "snelcursus" aan, die zeer effectief is.

Soester Courant | 1995 | | pagina 23