,KIJK EENS WAT VAKER aruöhocK Regels Va Ni< Opvallende tentoonstelling in C-drie Kann 1CUL TUUR& 'Extensions' in Artishock By'jRwjr. PAGINA 28 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Korte taalcursussen voor op reis Wie aan sport doet leest de Soester Courant Cursus grimeren Aan wit WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT 'De Leeuwenkoning1 Zondagconcert in kasteel Groeneveld Kleurrijk werk van cursisten WOENSD/fl Kerstcon Voor elk wat wils De mannen De vrouwen Kleicursussen bij Atelier Celien STEUN ONS WERK-GIRO 145 de zonnebloem Makkelijk draagbaar is de haartrend eze winter Er zijn ook mensen die een hekel heb ben aan de kapper. Kindertrauma's van een gemene man die met een schaar in hun hoofd prikt komen naar boven bij het idee dat er binnenkort geen ontko men meer aan is. Gelukkig heeft onder zoek uitgewezen dat zo'n 97% van de mensen die naar de kapper gaat, zeer tevreden is met de knipbeurt die de kapper hun geeft. Voor alle klanten, ook die mensen die liever naar de tandarts gaan voor een wortelkanaalbehandeling dan naar de kapper om een stukje van hun haar te laten knippen, is dit jaar een nationale haarmode- lijn ontwikkeld. Dit jaar toont de Col lectieve Kappers Cam pagne voor het eerst haarmode afgestemd op de Nederlandse consument en z'n uit eenlopende haartypes. In Nederland verschil len de soorten haar nogal van elkaar, van dun en vlassig tot dik en hard. En kappers willen graag iedereen kunnen voorzien van een moderne coupe. Deze eerste nationale haarmodelijn draagt de naam 'Haarmode: Trends Tips'. Vier topkappers, een foto grafe/styliste en mode journalisten vormden de Nederlandse denk tank en destilleerden uit alle internationale De kapper knipt het haar van Marja eerst op één lengte. Dan (mode)ontwikkelingen knipt hij de onderkant in ongelijke lagen en wat plukjes in de haartrends en -tips haar tok. Het haar is nu veel beweeglijker. Met finish- en voor de winter. Daar- glansprodukten kan zij haar kapsel ook achter het oor slylen, uit rolde een aantal ba- één van de trends voor deze winter. Dit geeft haar eenjeugdi- siscoupes waarop kap- 'vvvvv ge charme. pers kunnen variëren Pi Lassostraat 65A, tel. 6022195 Voor diegenen die plannen hebben met vakantie naar een Frans-, Spaans- of Italiaanssprekend land te gaan organi seert de Volksuniversiteit in de maand februari 1996 weer enige korte taal cursussen voor op reis. In deze cursus sen wordt de nadruk gelegd op de spreek- en luistervaardigheid. In 10 in tensieve lessen van elk IV2 uur leert u de meest voorkomende woorden en zinne tjes die u van pas kunnen komen op uw camping, in uw hotel, bij het winkelen, in een restaurant, op het postkantoor, enz. Frans op reis Aanvang: maandag 5 februari 1996, 20.35-22.05 uur. Docent: mevr. E. Schimmel. Cursusadres: gebouw Orlan- do, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 10 van IV2 uur. Cursusprijs: f 130,- (boek via docent). Spaans op reis Aanvang: donderdag 15 februari 1996, 19.00-20.30 uur. Docent: mevr. A. Smits. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 10 van IV2 uur. Cursusprijs: f 130,- (boek via docent). Italiaans op reis Aanvang: donderdag 15 februari 1996, 19.00 -20.30. Docent: mevr. S. Vader. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 10 van IV2 uur. Cursusprijs: f 130,- (boek via docent). Passe-partouts In deze cursus leert u passe-partouts snijden en inlijsten. Eerst komen de basisvaardigheden aan bod, daarna lijst u eigen werk of reproducties in. Na af loop van deze lessen kunt u thuis zelf foto's of andere afbeeldingen op de door u gewenste maat van een passe- partout voorzien en inlijsten. Aanvang: dinsdag 30 januari 1996, 19.30-21.30 uur. Docent: hr. B. Wichertjes. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal les sen 5 van 2 uur. Cursusprijs: f 95,- (materiaalkosten f 80,- via docent). Inlichtingen en inschrijving bij de •Voksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Hoewel jazzmusici hun muzikale idealen plegen te verwezenlijken binnen hun eigen groepen, bestaat er zo nu en dan de behoefte om met een gelegenheidsformatie weer an dere aspecten van hun muziek aan bod te laten komen. Zo ook saxofonist Dick de Graaf en pianist Michiel Borstlap, die hiervoor het kwartet 'Extensions' in het leven rie pen waarmee zaterdag werd opge treden in Artishock. Het lag in de bedoeling om zich met deze groep nu eens te richten op de wat meer conventionele jazz en meteen ge bruik te maken van het simpele feit dat er met slechts vier muzikanten veel meer ruimte bestaat voor solo's. Alle groepsleden - ook drummer Steve Altenberg en bassist Anton Drukker - schreven stukken voor 'Extensions'. Ondanks het streven naar ongecompli ceerde jazz bleek de muziek voldoende avontuurlijk om te blijven boeien, ook omdat er naast de vele solistische bijdra gen het nodige gebeurde op het gebied van subtiel samenspel. Ronduit adembenemend waren de van veel dubbele bodems voorziene impro visaties van pianist Michiel Borstlap. Hij wist voortdurend te verrassen met aller lei hoogst eigenaardige uitstapjes, maar altijd zonder aan helderheid in te boe ten en zonder de structuur van de com posities uit het oog te verliezen. Drum mer Steve Altenberg bleek, in tegenstel ling tot wat men zou kunnen vermoeden op grond van zijn houding achter het drumstel - ineengedoken en schijnbaar afgezonderd - zeer goed te reageren op Op dinsdagavond 9 januari gaat de introductiecursus 'Grimeren kun je le ren' van start in de Theaterwerkplaats te Amersfoort. Vaardigheid in grimeren kan iedereen leren door veelvuldig te grimeren. Deze introductiecursus kan de eerste aanzet zijn. Basistechnieken en werkwijzen worden behandeld tijdens het grimeren van enkele herkenbare 'ty pen', waarbij de eigen fantasie volop de ruimte krijgt. Iedere cursusavond wordt in tweetallen gewerkt, waarbij de één het gezicht van de ander beschildert en daarna omge keerd. Er wordt gebruik gemaakt van onder andere crème en waterschmink, aangevuld met kunsthaar, kneedbare huidpasta, hoeden, pruiken e.d. Van het resultaat wordt aan het einde van de avond een foto gemaakt. Cursusduur: 11 weken, op dinsdag avond. Lestijd: 20.00-22.30 uur. Kos ten: f 145,- inclusief gebruik materiaal. Groep: maximaal 12 personen. Adres: Theaterwerkplaats/Paulus Borstraat 45. Inschrijven en informatie bij Hanna de Mink, tel. (na 18.00 uur): 033-461 91 38. de talloze onverwachte initiatieven van de anderen. Het loont zeker de moeite om deze muziek nogmaals te beluisteren. En dat kan, want ook nu heeft Frans Kingma weer uitstekende DAT-opnamen ge maakt, waarvan een deel op zondag 17 december om 14.00 uur wordt uitgezon den in 'Een wereld van muziek' via Ra dio Soest, waarop muziekliefhebbers overigens ook om 16.00 uur afstemmen voor het jazzprogramma 'Something Else!'. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 14 december: 'Antonia' Bij de aanvang van de film begint Antonia aan'de laatste dag van haar le ven. Haar gedachten gaan terug naar de tijd (vlak na de Tweede Wereldoorlog) toen ze terugkeerde naar haar geboor tedorp om haar moeder te begraven. Ze besloot te blijven. Geïllustreerd aan de hand van Antonia en de mensen die haar omringen, verschijnt bijna 50 jaar leven in beeld, aanelkaar gevlochten door de stem van de verteller. Antonia hernieuwt haar vriendschap met Kromme Vinger, een sombere, pessimis tische boekenliefhebber die nooit meer zijn huis uitkomt omdat hij bang is voor de mensen. Ze hernieuwt ook haar con flicten met de familie De Boer-Daan, riik, krenterig, onbeschoft en geweldda dig. Samen met haar dochter Daniëlle en de achterlijke knecht Lippen Willem werkt Antonia op het land en knapt het oude pand op waarin haar moeder Allegonde net is gestorven. Tevreden nestelen Antonia en haar dochter zich in het familiehuis en ze trekken zich zo weinig aan van de dorpelingen dat die hen maar als een 'onvermijdelijkheid' accep teren. Antonia ontmoet Boer Bas met wie ze voor de rest van haar leven, naar beider tevredenheid, een ongetrouwde liefdesrelatie zal onderhouden. Daniëlle baart Thérèse en Thérèse baart Sarah. Door de jaren heen en tijdens de zich steeds herhalende cyclus van geboorte en dood behoudt Antonia haar eigen zinnige levensstijl. De verlegen, intro verte Daniëlle probeert het leven te van gen in haar schilderijen. Antonia's geni ale kleindochter Thérèse blijft mateloos geboeid door het fenomeen tijd. Het is Sarah, Antonia's achterklein dochter, die het sterkst, aardse karakter van Antonia heeft geërfd. Zij weet net als haar overgrootmoeder instinctief dat je het leven moet omhelzen. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 De laatste jaren zijn pleinen in de vorm t nen als paddestoelei geschoten. Deze vei zijn aangelegd ter vc 'onveilige' kruispunte ten die waren voor verkeerslichtinstallati De opzet is dat deze pl ger afwikkeling van het i stelligen, waarbij de doo toeleidende wegen tevei borgd en vaak zelfs sd Door een voorrangsrege sing te laten zijn voor he het plein rijdt, worden b< gen in hoge mate bereik In de praktijk is er ech wat misverstand over c gedragingen van het rondom deze pleinen, oi tonde genoemd. Zond technisch te maken moe Detectives: Bitter, Hub J.F.: Wacl Eyre, Elizabeth: Jach vrouw. Gilpatrick, Noreen: neer. Harvey, John: Corrup Paraetsky, Sara: Sluip Familie-/streekr Broeke-Bruins, Ine t tuin. Burgers-Drost, Julia: artsen. Gibbons, Kaye: Vroin Verhagen, Leida: geerte. Wageningen, Gerda v liefde telt. Griezelverhalen: Burnell, Mark: Freak. Disch, Thomas M.: priester. Donnelly, Joe: De She Uur van de weerwolf. Historische romi Burton, Betty: Lidi en Chaikin, Linda: De zij Edgar, Pamela: Gevi twee vuren. Holland, Cecelia: Zuil mei. Sarabande, William: H hemel. Romantische ver Bockoven, Georgia: IV herinnering. Coughlin, Patricia: De Konsalik, Heinz G. V Woensdag 20 december: De zeer populaire tekenfilm 'De Leeuwenkoning' is op woensdagmiddag 20 december te zien in de Kinderbios van C-drie. Als een vrolijke welp speelt Simba zorgeloos met zijn vriendin Nala. Zijn vader, koning Mufasa, is heerser over het gebied rond de koningsrots en bereidt prins Simba voor op zijn toe komstige taak. Mufasa's laaghartige broer Scar hoopt zelf nog ooit de troon te bestijgen en smeedt een plan om zich van Mufasa en zijn zoon te ontdoen. Met muziek van Elton John Tim Rice, waaronder de meeslepende liedjes 'Circle of life' en 'Can you feel the love tonight. De film is Nederlands gesproken, dus ook- geschikt voor de allerkleinsten vanaf 4 "jaar. Filmduur: 98 minuten. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 5,-/ f 7,50 (volwassenen). De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 17 december een zondag middagconcert in de Mamuchetzaal van kasteel Groeneveld in Baara. Als soliste treden op Froukje Hoitinga (sopraan), begeleid door Dieks Visser (dwarsfluit) en Willem Vonk (kabinetorgel). Op het programma staan werken van Bach, Clérembault, 1'Oeillet en Handel en een aantal Christmas carols. Het concert wordt tweemaal uitgevoerd: om 14.00 en om 16.00 uur. Entree: f 12,50. Froukje Hoitinga. Er zijn mensen die met heel veel plezier eens in de zoveel weken naar de kapper gaan. Die vinden het heerlijk als de kapper met hun haar bezig is. Een be zoek aan de kapper is een uitje en deze mensen voelen zich dan ook als herboren wanneer zij de salon weer uit gaan. Bezoekers van C-drie zullen onge twijfeld getroffen worden door de ca. 25 schilderijen die momenteel in de expositieruimte van het cultu reel centrum te zien zijn. De kleur rijke kunstwerken zijn gemaakt door een vijftal cursisten, die met deze presentatie laten zien wat ze inmiddels op artistiek gebied "in huis" hebben. Dat is heel wat, zoals zelfs met een lekenoog valt vast te stellen. Van de vijf exposanten kan in elk geval gezegd wor den dat ze veel hebben opgestoken van de lessen van docente Ellen Groenen dijk, die in C-drie de cursus experimen teel tekenen en schilderen geeft. Zij maakte zelf de selectie voor deze ten toonstelling, waarvoor het werk werd gekozen van Christine Hooft, Linda Remarque, Cinzia Möllenkramer, Bep Visser en Ewout van de Poel. Werk van de laatste is momenteel ook te zien in de Bundeling in Soest-zuid. Christine, Linda en Cinzia steken in een toelichting op de expositie hun enthou siasme over de aanpak van hun leer meesteres niet onder stoelen of banken. "Je mag doen waar je zin in hebt; dat betekent niet dat we maar wat aan rommelen, maar dat we leren oude ideeën over hoe-het-moet los te laten. Je krijgt veel 'feedback', zodat je steeds beter in staat bent om je eigen werk en dat van de anderen te beoordelen, en het is heel prettig dat er iemand achter je staat die durft te zeggen: waar ben je nou mee bezig...?. Soms is het nu een maal moeilijk om uit te leggen waarom je iets mooi vindt, of juist niet." Wat ze in elk geval óók geleerd hebben is de kunst-van-het-stoppen: op tijd ophou den met verder werken aan een schilde rij dat eigenlijk "af' is. Voor de meeste cursisten is het schilde ren min of meer een soort "escape", zo als Christine het omschrijft. Als moeder van een druk gezin vindt ze het heerlijk om elke dinsdagavond naar C-drie te gaan en zich daar uit te leven in wat ze een "explosie van kracht en kleur" noemt en ze is ook zeker van plan om door te gaan. "Ik gooi al m'n gevoelens er in, en dat vind ik zélig. Als de kin deren het huis uit zijn ga ik me ook be slist verder verdiepen in de achtergron den. Dan wil ik bijvoorbeeld veel meer weten over kunstgeschiedenis." Ze zou in elk geval ook nog graag eens een complete muurschildering willen maken. Afke heeft dun haar, wat slap langs haar gezicht valt. De kapper adviseert haar een ondersteunend permanent. Dan lijkt het haar wat voller. Met een kleurspoeling lijkt het net alsof Afke's haar glinstert. Als ze haar haar met wax en gel naar achteren kamt, ziet ze eruit als een glamour- dame. Kinderhandjes en hondepoten Ook Linda vindt het schilderen een goeie uitlaatklep. "Wat je thuis kookt wordt opgegeten en wat je wast wordt weer vies, maar een schilderij, dat blijft..." Zolang ze geen eigen atelier heeft werkt ze vanuit de huiskamer, wat betekent dat er soms kinderhandjes en hondepoten op het werk terecht komen. Alleen daarom al zijn de cursusavonden in C-drie haar altijd zeer welkom. Cinzia is een van de cursisten die al lan ger op de cursus zitten en ook al eens heeft meegedaan aan een expositie. Ze beschikt thuis wel over een eigen atelier, maar wil de cursusavonden in C-drie nog lang niet missen. Een tentoonstel ling geeft volgens haar niet alleen maar een kick, omdat volkomen vreemde mensen naar iets dat heel erg "van je zelf" is komen kijken - zoals Linda zegt - maar werkt ook stimulerend op de productie en vormt natuurlijk een stukje erkenning. Verschillen Het werk van de vijf cursisten draagt uiteraard een heel individueel stempel, met opvallende verschillen in stijl en techniek. De expositie bestaat overigens uit recent werk; alle schilderijen zijn het laatste jaar gemaakt en vormen als het ware een (voorlopig) eindresultaat van een ontwikkeling. "Je groeit als het ware door de jaren heen, maar hier staan we helemaal achter." De schilderijen - in diverse technieken - zijn in C-drie te zien tot 8 januari. Ze Elke maandagavi stemmen in de Wej aan de Willaertstra koor Tourdion als heeft uitverkoren, ten, tenoren en I waarschijnlijk het j Soest is voegen ziel ding van Douwe El gent, tot een ham welluidend geheel. De leden zijn enthoi niet minder, en het pi evenmin teleurgesteld Tourdion - meestal a der instrumentale b gehore brengt. Onde leiding" (zoals dat Douwe Elderhuis is oprichting drie jaar gt kende reputatie aan h« Tourdion ontstond dri initiatief van Margrit korte tijd andere zanj om zich heen wist te vt de start zat de geestdr sindsdien niet meer Tourdion staat het zanj zegt ook de dirigent, "i wel oog voor kwaliteit, niet vol." Elderhuis (39 jaar) is ee Hij kreeg zijn conserva met structuur (o.a. permanent), finish (wax, gel) en kleur. Het zijn makkelijk draagbare, natuurlijke coupes, die aan sluiten bij het modebeeld voor de ko mende winter. U herkent vast wel de volgende situ atie: „Ik moet naar de kapper, maar ik wil weieens een ander kapsel". U kijkt thuis wat tijdschriften door om ideeën op te doen. Na lang bladeren vindt u een plaatje met een coupe die u aan spreekt. Dat hoeft nu niet meer. Bij de kapper ligt het magazine met alle cou pes van Haarmode: Trends Tips. Hierin staan coupes voor zowel jonge- Voor de carrière vrouw is er dit mak- ren als volwassenen, voor mannen en vrouwen. De basis van dit magazine zijn twaalf verschillende lijnen, van trendy tot klassiek. Het zijn stuk voor stuk sprekende modellen met een ster ke coupe, met krul en/of kleur. Uit de vele modellen is door iedereen een keuze te maken voor een kapsel dat perfect aansluit bij zijn of haar levens stijl. Op kleurgebied zijn platinablond en diepzwart de trendy kleuren. Wie het wat minder extreem wil, kan kiezen uit tinten als theeblond, goudblond, warm- bruin en chocolade. Een andere tech niek dan knippen is tegenwoordig het snijden. Dat zorgt voor meer volume en beweging in het haar. Finishing-pro- dukten zijn niet langer alleen maar ter ondersteuning. De basiscoupe kan hiermee veranderd worden voor ie dere stemming en elke gelegenheid. Voor de sportieve man die door de week strak in het pak naar kantoor moet. Ahn de zij kanten is hel haar kort en de bakkebaarden zijn iets vierkant. De lok is lang. In hel week end kan die lok Benno niet schelen, maar als hij op kantoor is, zit deze strak naar achle ren met wat gel. Op aanraden van zijn k coupe waarbij het haar wordt opge knipt met langere bovenlagen. Voordeel van al deze basiscoupes is, dat met de krultang en stylingproduk- ten als wax en gel snel een ander kapsel Bij de man is het haar in strakke contouren geknipt zonder gebruik te maken van de tondeuse. Zij- en achterkanten worden opgeknipt, de voorzijde kan naar wens korter of langer. Wie van bakkebaarden houdt, laat ze langer en hoekiger. Lang haar bij mannen kan nog steeds, maar het krijgt meer volume. Voor een extra accent of variatie zor gen wax, gel, blonde streepjes of een grove, ondersteunende permanent. Het haar van de vrouw wordt in laagjes geknipt, ook lang haar. Om lange lok ken wat minder streng te laten lijken in het gezicht, wordt het voorste haar schuin weggesneden. Haar op schou derlengte wordt aan de onderkant in la gen geknipt en volgt de contouren van het gezicht. Vrouwelijk en trendy is de ontstaat. Uw kapper kan u advies ge ven over deze variatiemogelijkheden. Waar het vooral om gaat bij deze cou pes is het gevoel van 'lekker haar'. Het gevoel, dat uw haar onder alle omstan digheden goed zit en dat u er niet te veel aan hoeft te doen om dat zo te krijgen en te houden. Om u een idee te geven voor het volgen de bezoek aan de kapper ziet u hier alvast wat voorbeel den van Haarmode: Trends Tips herfst/winter 1995/'96. Fotografie: Hans de Kort Productie: Collectieve Kappers Campagne Voor de man die een Z kelijke kapsel wil is er dil kapsel. Het haar is ge' knipt in strakke contou ren, de bovenste lokken zijn iets langer gelaten De bakkebaarden zij" I hoekig geknipt. Met gel j. of wax kan hij variëren zijn overigens ook te koop tegen billijke prijzen; de opbrengst gebruiken de cur sisten voor de aanschaf van nieuwe ma terialen. Wie het cultureel centrum in de komende weken bezoekt moet beslist even een rondgang langs de expositie maken. Vanaf 9 januari start Atelier Celien aan de Weegbreestraat 40 met nieuwe klei cursussen. Die bestaan uit tien lessen van ongeveer twee uur. Op dinsdag zal na schooltijd een cursus voor kinderen worden gegeven. Er wordt gewerkt met gips, steen en brood deeg. Mevrouw W. Potlof zal steeds in spelen op de belangstelling van de kin deren en behandelt elke les andere on derwerpen. Op de woensdagochtend en -avond geeft ze vanaf 10 januari cursussen voor volwassenen. Op de woensdagavond zijn nog plaatsen vrij. De aanvang is 20.00 uur. "We werken figuratief, met veel beelden. De onderwerpen hebben betrekking op de mens, de dieren, maar kunnen ook non-figuratief zijn," zegt mevrouw Potlof. Atelier Celien is te vinden aan de Weegbreestraat 40. Voor meer informa tie, tel. 6022816. kelijk en vrouwelijk kapsel. Multi functioneel zodat regelmatig iets anders mogelijk is. Met deze tren dy coupe kunt u vele kanten op. Het haar is opgeknipt met lan gere bovenlagen. Voor een speels effect is er een hele grove ondersteuning ingezet. Het kan zowel trendy als sportief gedra gen worden. Christine Hooft, Cinzia Möllenkramer en Linda Remarque (v.l.n.r.) met op de achtergrond één van hun schilderijen in C-drie,

Soester Courant | 1995 | | pagina 28