Denk aan de veiligheid bij het afsteken van vuurwerk Laat niet als dank.. Bus 70 rijdt door naar Amersfoort-centrum Concert door Kapel van Koninklijke Luchtmacht Burgemeester J de Widt: Rondje Raadhuis 6de jaargang no. 5 Glaasje op...? Nieuwjaars receptie op dinsdag 2 januari Geen nieuwe naam Verlengde Dalweg Telefoonnummers Agenda Spreekuren Mijn vraag... Avondopenstelling gemeente in 1996 verplaatst naar de donderdag Twee vrijdagen geen avondopenstelling van gemeentehuis Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 376? AV Soest Telefoon 035 - 6093459 6093460 Nu de feestdagen voor de deur staan, doet burgemeester J. de Widt een dringend beroep op iedereen die vuurwerk wil kopen en afsteken, zich strikt te houden aan de regels die hiervoor gelden. Dit betekent onder meer dat vuurwerk uitslui tend de laatste drie dagen van het jaar, dus 29, 30 en 31 december, verkocht mag worden. Het afsteken ervan is beperkt tot de avond van 31 december vanaf 22.00 uur tot nieuwjaarsdag 02.00 uur. De burgemeester raadt de gebrui kers aan vooral de veiligheid in het oog te houden. Het is dus ten sterk ste af te raden vuurwerk af te steken dat niet op de officiële adressen is gekocht. Dit is meestal illegaal vuur werk, waarbij een gebruiksaanwij zing in het Nederlands ontbreekt. Deze waarschuwing is niet alleen bedoeld voor jongelui, maar ook voor de ouders. Zij zijn het immers in de eerste plaats die hun kinderen op de gevaren moeten wijzen. De campagnes die ook dit jaar gevoerd worden, laten aan duidelijkheid weer niets te wensen over. Burgemeester De Widt dringt er bij de vuurwerk-gebruikers op aan ook rekening te houden met de omge ving. Het is logisch dat afsteken van vuurwerk in de buurt van bijvoor beeld een rieten dak meer risico's met zich meebrengt dan wanneer dit op open terrein gebeurt. Een be hoorlijke afstand tot woonbe bouwing leidt bovendien tot minder lawaai-overlast. Een probleem is ieder jaar weer de rommel die op straat achterblijft na een nacht van vuurwerk afsteken. Niet alleen door het afsteken van vuurwerk, ook door de resten die achterblijven wordt het milieu extra belast. "Het zou eigenlijk zo moeten zijn dat iemand die rommel maakt, dit zelf opruimt en het niet door de wind laat verwaaien naar tuinen of andere plaatsen waar mensen er last van hebben, of dat men het aan de gemeente overlaat om de rommel op te ruimen", zegt burgemeester De Widt. Voorzichtigheid is niet alleen gebo den bij het afsteken van vuurwerk, maar ook bij het deelnemen aan het verkeer na drankgebruik. "Het is niet erg dat ter verhoging van de feestvreugde een drankje wordt ge bruikt, als men daarna dan maar niet in de auto stapt om toch te gaan rijden", zegt de burgemeester.Het 'Glaasje op? Laat je rijden!' geldt vanzelfsprekend altijd, maar rond de kerstdagen en oud en nieuw ver dient deze slogan extra aandacht. De burgemeester wenst de inwoners "goede, plezierige en rustige feest dagen en een gezond en goed 1996 in ons mooie Soest en Soesterberg" en nodigt hen uit voor een bezoek aan de nieuwjaarsreceptie van de gemeente op dinsdag 2 januari, 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. "Het college hoopt veel men sen te mogen begroeten voor het uitwisselen van nieuwjaarswensen", zo besluit de burgemeester. De Nieuwjaarsreceptie van de gemeente wordt gehouden op dinsdag 2 januari van 19.30 tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het college van burgemeester en wethouders nodigt de burgers en vertegenwoordigers van de Soes- ter en Soesterbergse bedrijven, instellingen en groeperingen hiervoor uit. Zoals gebruikelijk heeft de ge meentelijke Nieuwjaarsreceptie een informeel karakter. Evenals voorgaande jaren zal het accent liggen op de onderlinge contac ten. Burgemeester J. de Widt zal om streeks 20.15 uur een nieuw jaarstoespraak houden. Aanslui tend, om ongeveer 20.30 uur, ne men Thomasvaer en Pieternel wederom het politieke en maat schappelijke gebeuren in de ge meente Soest op de korrel. Vuurwerk hoort bij de eindejaars- viering. Knal- en siervuurwerk in alle soorten en vormen wordt in de tijd dat dit is toegestaan, tussen oudejaarsavond 22.00 uur en nieuwjaarsmorgen 02.00 uur, afge schoten. Dat dit schadelijk is voor het milieu, zal ieder duidelijk zijn. Nauwelijks minder schadelijk zijn de achterblijvende resten, zoals flessen waarin de pijlen zijn aangestoken, de lege hulzen en het kleurrijke verpakkingsmateriaal. Meestal blij ven de resten op straat achter, want als het vuurwerk voorbij is, wil men zich graag zo gauw mogelijk in het feestgedruis storten. Opruimen is er meestal niet bij. Wie de volgende dag de straat op gaat, ziet overal de restanten van het vuurwerk liggen. Soms is het hele wegdek bedolven onder lege hulzen en glasscherven van kapotgegooide of stukgereden flessen. Met name de hulzen zijn schadelijk voor het milieu, vooral als het gaat regenen. Dan komen reststoffen in het grondwater terecht en brengen ze schade toe aan het micro-orga nisme. Daarom doet het gemeente bestuur een dringend beroep op ie dereen die vuurwerk afsteekt: Ruim onder het motto 'Laat niet als dank...' direct na het afsteken van het vuurwerk de rommel op. Het is een kleine moeite en het milieu is er zeer bij gebaat! Door het insturen van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt heeft een bewoonster van de Dal- weg het college van burgemeester en wethouders verzocht een deel van de Dalweg Verlengde Dalweg te noemen om het zoeken van de huis nummers gemakkelijker te maken. Overigens is het bord met de huis nummers onzichtbaar. Burgemeester en wethouders laten haar weten de naam Verlengde Dal weg niet in overweging te nemen. Om de huisnummerverwijzing dui delijker zichtbaar te maken, zal het verwijzingsbord in de berm tussen fietspad en rijweg worden geplaatst, zo hebben burgemeester en wethou ders besloten. Naar aanleiding van de vele klach ten over het rijden van buslijn 70 tot NS-station Amersfoort en niet meer naar Amersfoort-centrum, heeft busbedrijf Midnet een oplos sing gevonden. Burgemeester en wethouders zeg gen dit in antwoord op de vraag van een bewoner van de Troelstrastraat. Hij had door het invullen van de bon op de voorpagina van Op 't Hoogt het college van b. en w. me dewerking gevraagd om de oude si tuatie -de bus naar Amersfoort- centrum- hersteld te krijgen. Burgemeester en wethouders laten Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 13.30. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voor zieningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op vrijdagavond is het informa tiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rijdocumenten kunnen op vrijdagavond wel wor den ingediend maar er geldt geen "klaar terwijl u wacht'". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donder dag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 1412 secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aangesloten met gemeentelijke informatie over raadsvergaderin gen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de ge meente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opgelost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. - 60.93.458 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu en groen. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via donderdag 21 december, raads vergadering maandag 8 januari, commissie al gemene bestuurszaken dinsdag 9 januari, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 10 januari, commissie milieu en openbare werken donderdag 11 januari, commissie financiën donderdag 18 januari, raads vergadering Alle vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein, aanvang 19.30 uur. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht geeft vrijdag 15 december, 's avonds om acht uur in sporthal Beukendal aan de Beukenlaan, een good- will-concert dat in het teken staat van Kerstmis en de winter. Hoewel het een gratis aangeboden concert is, wordt van de belangstellenden toch een kleine bijdrage gevraagd. De gemeente stelt de opbrengst ter beschikking van jeugdprojecten in Soesterberg en Soest. Volwassenen betalen 5 gulden en kinderen tot 12 jaar een rijksdaal der. Afgaande op de belangstelling voor eerdere concerten van de Luchtmachtkapel in Soest rekent men op 500 bezoekers. Kaarten zijn op de avond van het concert vanaf zeven uur 's avonds verkrijgbaar in sporthal Beukendal. Sinds enkele maanden is de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht ge huisvest in Soesterberg, in de voor malige school van de Amerikanen aan de Richelleweg. De kapel be staat volgend jaar 45 jaar. Op het programma van het good- will-concert in Beukendal staan on der meer de nummers Sleighride, Con Los Anos, Stille Nacht, De cember in Paris, Christmas Spirit, God is asleep en Russian Christmas Music. In de pauze van de uitvoe ring is het mogelijk cd's van de ka pel te kopen. Donateurs van de Stichting Vrienden van de Lucht machtkapel krijgen korting. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 22 december aan Staf voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). weten dat uit onderzoek is gebleken dat het op werkdagen buiten de spitsuren wel mogelijk is dat de bus doorrijdt naar het centrum van Amersfoort. Op zaterdag en zondag gebeurt dit altijd al. De bussen rij den via de haltes Zonnehof en post kantoor in plaats van het busstation Hellestraat. Sinds 4 december rijdt buslijn 70 op werkdagen, behalve op de spitsuren, weer naar Amersfoort-centrum. De bus rijdt dan, net als op zaterdag en zondag, via de haltes Zonnehof en postkantoor en niet meer via de Hellestraat. Vanuit Soest rijdt bus 70 van 09.26 uur van Soest-Zuid NS tot en met de bus van 15.26 uur door naar het centrum, en opnieuw vanaf 18.26 uur. Vanuit Amersfoort vertrekken de bussen van lijn 70 van 9.47 uur tot en met 15.47 uur en na 18.47 uur bij de halte postkantoor. Tijdens de spitsuren geven de lijnen 5, 7, 9, 11 en 16 aansluiting op lijn 70 naar het centrum. De lijnen 9, 11, 12 en 16 geven vanaf de Hellestraat een goede aansluiting. Op zaterdag en zondag rijdt buslijn 70 de hele dag naar de halte postkantoor. Met ingang van 4 januari wordt de gemeentelijke Avondopenstelling niet meer op de vrijdag, maar op de donderdagavond gehouden tussen 19 en 20 uur. Sedert een aantal jaren was de avondopenstelling op de vrijdag avond. Voor deze avond was geko zen omdat de oude lokatie van de vroegere afdeling burgerzaken en van het informatiecentrum midden in het winkelgebied Van Weede- straat lag. Het was dan voor het winkelend publiek gemakkelijk om tegelijk 'ge meentelijke zaken' af te handelen. Sinds een aantal jaren zijn echter alle gemeentelijke lokaties gehuis vest in het nieuwe gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Verplaatsing van de Avondopen stelling naar de donderdagavond le vert voordelen op. Want nu is het ook mogelijk om het 'klaar terwijl u wacht '-systeem in te voeren. Dus men kan bij het aanvragen van een paspoort en rijbewijs deze doku- menten direkt meenemen, zoals dat overdag ook het geval is. Zowel vrijdag 22 als vrijdag 29 de cember vervalt in verband met de feestdagen de wekelijkse avond openstelling van de afdeling Pu bliekszaken (burgerzaken, huisves ting en Informatiecentrum) Op 't Hoogt: Let's make things bet ter. Soesterse schreef jeugdboek, geti teld 'Op een zijspoor'. Het volgende deel heet vast en ze ker 'Langs de randweg'. En meneer, heeft u al een in burgeringscontract met uw echtge note afgesloten? Volkshuisvestingsuitstelnotitie. Vraag aan de gemeentevoorlichter: schrijf je voortaan in de nieuwe spelling Koninginnelaan als Ko- ninginnenlaan en Colenso als Kolenso? Kan de Stichting Ontspanning Soester Jeugd geen jeugdhonk bou wen in het Kinderparadijs? Eén muurtje staat er al. Er komen luidsprekers op de mos kee aan de Parallelweg om op te roepen tot gebed. Zijn er dan zoveel dovemansoren? Die rode, gele, blauwe, oranje en groene siliconenhoesjes doen het straks natuurlijk ook leuk in de kerstboom, jongelui! Om over na te denken: Dorpsrand weg Op 't Hoogt: haal eruit wat erin zit! Buitenzwembad verdwenen op bouwtekening voormalig natuur bad: Niet Netjes. BMU mag wapen van gemeente niet gebruiken. Als er nu maar niet naar gegrepen wordt. Zouden ze bij het knotten van de wilgen ook nog allerlei dingen te genkomen die afscheid nemende mensen eraan gehangen hebben? Mieke Swinkels (D66) over Chris Uiterwijk: "Voor een standbeeld was hij te ongedurig". Bouwplan 't Driftje: Misserstaete. Kritiek sportclubs op politie. Het lijkt wel alsof de interesse van de politie voor de sportaccommo daties verdwenen is sinds de Soester Politie Sport Vereniging niet meer bestaat en dus ook geen gebruik meer maakt van de accommodaties. Bakker: De één z'n dood is de ander z'n krentenbrood. Die oldtimers van de Rotary Club, kunnen die niet even wachten tot de dorpsrandweg klaar is?

Soester Courant | 1995 | | pagina 35