Beoordeling varianten op milieu-aspecten Voorkom 'vlam in de pan' bij het oliebollen bakken rat Resultaten onderzoek hoofdwegenstructuur Variant 1 Variant 2 Variant 3 Variant 4 Wijkgerichte uitwisseling van informatie Inspraakavond op maandag 15 januari WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 OP 'T HOOGT PAGINA 2 Door verbetering (race Ossendamweg minder verkeer op Soesterbergsestraat Yan Weedestraat: oplossing door aanpassen van de verkeersgeleiding Verkeersoverlast op Nieuwstraat en Beetzlaan Kappen bomen op begraafplaats 1 Verzoek afwisselende parkeerstrook op de Beukenlaan en Nieuweweg Maatregelen tegen uitstallingen op de stoep Veiliger oversteek is nu nog niet aan de orde Financiële aspecten Wieksloterweg nog niet aan groot onderhoud toe WOENSD Gemeei kadastf nieti toet Route Nieuw Beukenlaan n aantrekkelijk Meer verkeer i wijk Soestdijk In aansluiting op de regionale studie van de N221 zijn voor Soest de varianten onderzocht zoals die in het besluit van december 1994 waren aangegeven. Belangrijkste kenmerk van de parallelroute (variant 1) is het leggen van een extra verbinding ter ontlasting van de route door het winkel gebied Van Weedestraat. Voor het verkeer betekent dit een langere rij-afstand. Om het gebruik van de parallelroute te stimuleren, moe ten op de (kortere) route door het winkelgebied uitgebreide snelheidsbelemmeringen worden aangebracht. Door de langere rij afstand via de parallelroute wordt de totale route over de oude rijks weg minder aantrekkelijk. Uit analyses blijkt dat dit een gedeelte van het verkeer stimuleert om voor één van de routes in het westen van Soest te kiezen. Het gevolg hiervan is dat de verkeersdrukte op de Ossendamweg/Vondellaan toeneemt. De aanleg van een rondweg (variant 2) langs de spoorlijn Amersfoort-Amsterdam is een aantrekkelijke verbinding voor het verkeer dat niet uit Soest komt en er ook niet hoeft te zijn. Door de ver van de bebouwing van Soest, en het beperkte aantal aan sluitingen op het wegennet, is de route niet aantrekkelijk voor het autoverkeer van, naar en binnen Soest. Naar aanleiding van dit laatste is ook een vierde variant onderzocht: de aanleg van een weg dicht langs de bebouwing. Als het tracé Ossendamweg/Vondellaan (variant 3) wordt afgestemd op de bestaande verkeersstromen, blijkt dit een bijdrage te leveren aan de verbetering van de verkeersafwikkeling in Soest. De functie als centrale ontsluiting via het zuiden voor het grootste gedeelte van Soest vergroot de effectiviteit van de maatregelen. Met aanvullende maatregelen in het winkelgebied Van Weedestraat kan de verkeersdrukte daar worden teruggebracht. Het verkeer zal in een grotere mate van de aangepaste Koningsweg-route gebruik maken. Een dorpsrandweg (variant 4) met dezelfde kenmerken als de rond weg langs de spoorlijn, maar in plaats daarvan geprojecteerd dicht langs de oostelijke bebouwing en met voldoende aansluitingen op het bestaande wegennet, zou zowel het doorgaande verkeer langs de kom van Soest leiden als een functie vervullen voor het verkeer van, naar en binnen Soest. Aan de milieu-kundige beoordeling van de varianten voor de hoofd wegenstructuur liggen vier aspecten ten grondslag: bodem, geluid, lucht verontreiniging en de route gevaar lijke stoffen. Daarnaast is ook geke ken naar natuur en landschap. Bodem Voor wat betreft de bodem is nage gaan of op de lokaties waar volgens de verschillende verkeersmodellen nieuwe infrastructuur zou kunnen komen, sprake is van vervuilde bo dem. Er zijn geen verdachte lokaties geregistreerd. Geluid Als de bestaande geluidssituatie (de afstand van de woningen tot wegen in relatie tot de verkeersdrukte) op hoofdlijnen wordt bekeken, dan valt de Koningsweg in de klassen vrij goed tot redelijk; de Nieuweweg- Beukenlaan-Laanstraat-Becke- ringhstraat in de klasse matig; het gedeelte van de hoofdweg (N221) tussen de Kerkstraat en de Burge meester Grothestraat in de klasse vrij slecht, en de Ossendamweg- Vondellaan in de klassen vrij slecht tot slecht. Wanneer de veranderingen in de wegenstructuur positieve gevolgen hebben voor de klassen slecht, vrij slecht en matig, stelt het rijk subsi dies beschikbaar. Hoe meer de geluidssituatie verbetert, des te ho ger is de subsidie. Deze varieert van 2.000 tot 6.000 gulden per woning. De subsidie mag worden gebruikt voor het aanleggen of veranderen van wegen. Wat de varianten in Soest betreft, blijkt dat er over het algemeen geen opmerkelijke veranderingen in de geluidssituatie ontstaan. Alleen op de hoofdweg (N221) zijn veelzeg gende wijzigingen waar te nemen. Varianten die in staat zijn de verkeersdrukte op die route blijvend naar beneden te brengen, scoren ten aanzien van de geluidsproblematiek het best. De manier waarop dat ge beurt, zorgt voor een verder verschil in score. De rondweg (variant 2) waarbij doorgaand verkeer buiten de bebouwde kom blijft, scoort hier bij akoestisch beter dan de varian ten (1 en 3) waarbij het verkeer bin nen de kom via andere routes wordt geleid. Luchtverontreiniging Bij berekeningen van de luchtver ontreiniging, zoals uitstoot van auto-uitlaatgassen, gaat men altijd uit van de situatie op het trottoir. Langs de hoofdwegenstructuur van Soest schommelen de huidige con centraties rond de grens van wat aanvaardbaar is. Uitschieters zijn de Vredehofstraat, het gedeelte van de Birkstraat tussen de Kerkstraat en de Vondellaan, en de Van Weede straat. Alle varianten leiden tot een verbetering van de situatie. Route gevaarlijke stoffen De gemeente Soest heeft op grond van de resultaten van een onderzoek uit 1993 geen route gevaarlijke stof fen vastgesteld. Uit dat onderzoek bleek dat in de bestaande situatie de: grenswaarden voor individueel ri sico nergens worden overschreden. Wel worden op delen van de Ossen- damweg en de Burgemeester Grothestraat de streefwaarden over schreden. Alleen een hoofdwegen structuur met een rondweg (variant 2) heeft tot gevolg dat aan de Burg. Grothestraat het individueel risico tot onder de streefwaarde daalt. Natuur en landschap De aspecten natuur en landschap spelen voornamelijk een rol bij de afweging met betrekking tot de rea lisatie van nieuwe wegen buiten de bestaande kom van Soest. Zowel de uitgangspunten van het Structuur schema Verkeer en Vervoer en het in het streekplan geformuleerde ruimtelijke-ordeningsbeleid als het provinciale en gemeentelijke beleid ten aanzien van natuur en land schap, gaan uit van het zoveel mo gelijk voorkomen van versnippering van een gebied en van het behouden van de natuurwaarden. Het gedeelte van de Soesterberg sestraat ter hoogte van het winkel centrum aan de Zuidpromenade zal volgens burgemeester en wethou ders worden ontlast als het tracé Ossendamweg-Vondellaan wordt verbeterd. Voor de aaanpassing van dit tracé zijn tal van oplossingen mogelijk. Per mogelijkheid verschillen de voor- en nadelen en ook het in vesteringsbedrag sterk. De moge lijke noodzaak tot een ingreep in de bestaande woonbebouwing geeft de zorgvuldigheid in deze procedure een extra accent. De omvang als mede de realisatie van dit deel- besluit worden volledig bepaald door de vast te stellen hoofdwegen- structuur. In samenhang met de Ossendamweg/Vondellaan is het nodig de verkeersafwikkeling ter hoogte van de Zuidpromenade te bekijken. De oplossing voor de verkeersaf wikkeling in en rond het winkel gebied Van Weedestraat moet vol gens burgemeester en wethouders gezocht worden in het aanpassen van de geleiding van het verkeer. De aanpassing bestaat uit twee gedeel ten.' het verblijfskarakter van het winkelgebied en het aantal autorit ten op de oostroute (N221). Als uit milieu-oogpunt en ter beperking van de barrière-werking het aantal autoritten op de totale oostroute moet worden verminderd, moeten op de hele route maatregelen wor den getroffen. Een reductie op de totale route vermindert ook de verkeersstroom door en rond het winkelgebied. De omvang alsmede de realisatie van dit deelbesluit wor den volledig bepaald door de vast te stellen hoofdwegenstructuur. De bereikbaarheid van het winkel gebied Van Weedestraat was In 1989 aanzet tot de besluitvorming die leidde tot de huidige verkeers afwikkeling in de wijk Soestdijk. Ook in de varianten voor de hoofdwegenstructuur werd met een aanpassing van de verkeersafwikke ling in die wijk rekening te houden. Op grond hiervan ligt het voor de hand de besluitvorming in de wijk Soestdijk in samenhang met dit on derdeel te laten plaatsvinden. Naar de inrichting en functie van zowel de Nieuwstraat als de Beetzlaan kan pas gekeken worden als er duidelijkheid bestaat over de hoofdwegenstructuur. Volgens sche ma stelt de gemeenteraad deze in maart 1996 vast. De verkeersfunctie van de Nieuwstraat en de Beetzlaan is hiervan afhankelijk. Burgemeester en wethouders zeggen dit in ant woord op een vraag van een bewo ner van het Bleekveld, mede na mens anderen, om iets tegen de verkeersoverlast op beide straten te ondernemen, met name tegen te hard rijdende bromfietsers. Wat dit laatste betreft zeggen b. en w. dat ook de gemeente nauwelijks midde len heeft om de overlast van brom fietsen tegen te gaan. Oliebollen en appelflappen bak ken in te heet geworden vet waar bij de kans groot is dat de vlam in de pan slaat en brandende kaarsen zijn de belangrijkste oorzaken van brand tijdens de feestdagen in de decembermaand. René Moraal, preventie-officier bij de brand weer, heeft een paar tips om de kans op brand te beperken. "Het is belangrijk dat bij het bakken een passend deksel binnen handbe reik ligt en dat er geen brandbare zaken in de buurt van het fornuis liggen. Wat nog wel eens gebeurt is dat mensen het aanrecht rondom afdekken met papier om spatten op de wand te voorkomen. Maar als de vlam in de pan slaat, vliegt ook dat papier in brand en breidt het vuur zich razendsnel uit. Het enige goede middel om te blus sen is: passend deksel op de pan doen en het gas of de kookplaat uit draaien. Wat volgens Moraal nooit mag, is proberen het vuur met water te blussen. "Eén liter water kan bij verdamping tot tienduizend liter stoom veroorzaken. Als je water op het hete vet gooit, zet het water zich direct om in stoom en daardoor wordt in één keer de brandende ve- tinhoud van de pan door de hele keuken geslingerd. Die staat dan di rect in lichterlaaie en waarschijnlijk ook degene die erbij staat! Sinds 1 september van dit jaar geldt de afspraak dat de gemeente Soest ook voor uitvoering van eigen kapwerrkzaamheden een kapver- gunning aanvraagt. Tot die datum werd de burger/inwoner van Soest alleen uitvoerig voorgelicht over voorgenomen verwijdering van bo men. Het weghalen van coniferen en andere bomen op de algemene begraafplaats aan de Veldweg is dit voorjaar al gebeurd. Voor nog te kappen bomen is momenteel een aanvraag in behandeling. Burgemeester en wethouders geven dit antwoord aan een bewoner van de Molenstraat. Hij vroeg hoe het mogelijk is dat op de begraafplaats zoveel bomen worden gekapt zon der dat de gemeente daarvoor een kapvergunning heeft aangevraagd, terwijl de burger dit wel verplicht is. Mocht er onverhoopt toch brand ontstaan, sluit dan zoveel mogelijk ramen en deuren zodat vuur- en rookverspreiding beperkt blijft en waarschuw eventueel andere men sen in huis". Een paar tips: - bij 'vlam in de pan' deksel op de pan; gas of kookplaat uitdraaien; leg een natte, maar uitgewrongen dweil op het deksel, zodat dit vaster op de pan drukt; nooit met water blussen; - pan minstens een kwartier (op gas) en iets langer (op electrische kook plaat) laten afkoelen; - buitenkant van de pan vetvrij en schoon maken; - probeer spatten en morsen zoveel mogelijk te voorkomen; - niet te veel olie in de pan om te voorkomen dat het vet zo hard gaat bruisen dat het over de rand stroomt; - loop nooit weg zonder gas of de electra uit te zetten; - hou kleine kinderen tijdens het bakken buiten de keuken; ze leiden uw aandacht af en kunnen boven dien getroffen worden door olie spatten. De Gemeentewet staat toe dat gemeenten verordeningen maken voor za ken waarin de hogere overheid niet voorziet. De gemeenteraad maakt de verordeningen die hij nodig acht voor de gemeente. Een voorbeeld hiervan is de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Hierin staan regels over bijvoorbeeld het houden van optochten, veiligheid op en aan de weg, vuur werk, route gevaarlijke stoffen, maatregelen tegen overlast en baldadig heid, en bescherming van milieu en natuurschoon. Als iemand in strijd met de regels in de APV dieren aanwezig heeft, kun nen b. en w. hem aanschrijven tot het treffen van maatregelen ter voor koming of opheffing van overlast ol van schade aan de openbare ge- Het is de eigenaar of houder van een hond verboden de hond onaangelijnd binnen de bebouwde kom te laten lopen of verblijven. Dit geldt ook voor publiekelijk toegan kelijke kinderspeelplaatsen, zand bakken of speelweides of op andere door burgemeester en wethouders aangewezen plaatsen. B. en w. kun nen gebieden aanwijzen waar het verbod niet geldt of ze kunnen ont heffing verlenen. Bij het uitlaten van of wandelen met honden op de weg is het verboden uitwerpselen van de hond te laten liggen, met uitzondering van de door b. en w. aangewezen terreinen. Zij die de hond uitlaten moeten een schepje of iets dergelijks bij zich hebben en dit te laten zien op de eerste vordering van de ambtenaar die belast is met het toezicht op het naleven van het artikel in de APV. Over gevaarlijke honden staat in de APV dat de eigenaar of houder van een hond het dier niet mag laten verblijven of lopen op of aan de weg of op het terrein van een ander als het niet kort (een lijn met een lengte van 1.50 meter van hand tot hals band) is aangelijnd. Dit geldt voor honden waarvan b. en w. vinden dat ze gevaarlijk of hinderlijk zijn. Als b. en w. een aanüjngebod in verband met het gedrag van de hond nood zakelijk vinden, wordt dit schriftelijk aan de eigenaar bekendgemaakt. Ook kunnen b. en w. verplichten dat de hond een muilkorf wordt omge daan. Met betrekking tot het houden van hinderlijke of schadelijke dieren zijn b. en w. bevoegd delen van de ge meente of bepaalde plaatsen aan te wijzen waar het ter voorkoming of opheffing van overlast of van schade aan de openbare gezondheid ver bonden is daarbij aangeduide dieren aanwezig te hebben of aanwezig te hebben anders dan met inachtne ming van de geldende regels. Ook is het niet toegestaan een groter aan tal dieren aanwezig te hebben dan is toegestaan. Het is ook verboden een met name genoemd dier of meer dieren aan wezig te hebben, anders dan met inachtneming van de door b. en w. gestelde regels. Ook mag het aantal niet groter zijn dan zij hebben aan gegeven. Van dit verbod kunnen burgemeester en wethouders de rechthebbende op een onroerende zaak ontheffing verlenen. Omdat naar zijn mening een afwis selende parkeerstrook op het ge deelte van de Beukenlaan/Nieuwe- weg tussen de Dalweg en de Eigen domweg de verkeersveiligheid ten goede komt, heeft een bewoner van de nieuwe weg die suggestie door middel van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt ter beoordeling aan burgemeester en wethouders voorgelegd. Ook in dit geval verwijzen b. en w. naar de voorbereidingen voor de besluitvor ming over de hoofdwegenstructuur. Het is de bedoeling dat de gemeen teraad deze, na een inspraak periode, in maart 1996 vaststelt. De suggestie over de rijbaanindeling zal daarbij zeker worden betrokken, zo antwoorden b. en w. de vragen steller. zondheid. Degene tot wie de aan schrijving is gericht of diens rechts opvolger is verplicht de aanschrij ving op te volgen. Dit geldt niet voor zover de Wet Milieubeheer van toepassing is. Het is ook verboden een wild dier dat bij ontsnapping voor mens of dier gevaar kan opleveren, te hou den of aanwezig te hebben anders dan ten behoeve van een circus dat met een vergunning in de gemeente optreedt. Ook in dit geval kunnen b. en w. ontheffing verlenen. De rechthebbende op vee of pluim vee dat zich bevindt in een aan de weg liggend weiland of terrein dat niet van die weg is afgescheiden döor een deugdelijke veekering, is verplicht ervoor te zorgen dat zoda nige maatregelen worden getroffen dat dit vee of pluimvee die weg niet kan bereiken. Bijen De APV verbiedt het houden van bijen binnen een afstand van 30 meter van woningen of andere ge bouwen waar overdag mensen ver blijven of binnen een afstand van 30 meter van de weg. Dit geldt niet in dien op een afstand van ten hoog ste 6 meter vanaf de korven of kas ten een afscheiding is aangebracht van twee meter hoogte of zoveel hoger als noodzakelijk is om het laag in- en uitvliegen van de bijen te voorkomen. Burgemeester en wet houders kunnen van dit verbod ont heffing verlenen. V Binnen de inspraakprocedure stellen burgemeester en wethouders zich voor naar behoefte informatiegesprekken te voeren met belan gengroepen, vooral die in de woonwijken. Hierbij zal niet zozeer de verkeersafwikkeling binnen de wijk besproken worden, maar veel meer de bereikbaarheid van en naar de wijk vanaf de (regionale) wegenstructuur. De informatie-uitwisseling zal kunnen bijdragen aan het oordeel of de voorgestelde ontwikkelingen van de hoofdwegenstructuur op een evenwichtige wijze is toegesneden op een juiste bereikbaarheid van de wijken in Soest. Burgemeester en wethouders stellen zich voor deze informatiegesprekken tussen nu en midden januari te houden. De hen bekende belangengroepen zullen hiervoor worden uitgenodigd. De overige belangengroepen kunnen zich hiervoor aanmelden. Belangen groepen die op 2 januari nog geen uitnodiging hebben ontvangen, kunnen zich aanmelden bij de afdeling Wegen, Grondzaken en Ver keer. In januari begint de informatie en inspraak over de keuze op hoofdlijnen van burgemeester en wethouders. De officiële inspraakavond wordt gehou den op maandag 15 januari, 's avonds om half acht in het gemeentehuis. Tijdens de inspraakprocedure staan overigens ook de varianten ter dis cussie die naar het oordeel van bur gemeester en wethouders niet voor verdere uitwerking en uitvoering in aanmerking komen. Het college heeft zich bij het bepalen van zijn keuze ook laten leiden door de te verwachten ontwikkelingen op lan gere termijn. "Zowel de voortdu rende toename van het autogebruik als de ruimtelijke ontwikkelingen in Soest en in de regio dwingen ons de mogelijkheden na te gaan van een ook in de toekomst optimale verkeersafwikkeling", aldus b. en w. Zij kiezen dan ook voor een hoofdwegenstructuur in fasen. Overigens zal de vormgeving van de hoofdwegenstructuur worden be paald door de uitkomsten door de uitkomsten van de deelstudies over de knelpunten. Deze studies zullen via afzonderlijke inspraakprocedu res leiden tot deelbesluiten. Deze moeten zijn gericht op het minima liseren van de knelpunten. De voor zieningen voor fietsers en voetgan gers, de verkeersveiligheid en de parkeercapaciteit moeten deel uit maken van deze in elkaar vloeiende deel-besluiten. Op dit moment werkt de gemeente aan het opstellen van een her inrichtingsplan voor het verblijfs- gebied langs de Van Weedestraat. Hierin worden onder meer maatre gelen voorgesteld die een eind moe ten maken aan het ongebreideld buiten zetten van reclameborden en produkten. Dit antwoord geven bur gemeester en wethouders aan een bewoner van de Dr. de Voslaan. De gedachten van burgemeester en wethouders gaan uit naar het instel len van een zongenoemde uitstal- strook voor de winkels. Op deze strook, die langs de hele straat een vastgestelde breedte zal krijgen, mogen winkeliers dan reclame borden en dergelijke plaatsen. Ver der zullen er waar de ruimte dit toe laat stroken worden aangewezen waar bijvoorbeeld fietsen, afval bakken, lichtmasten enzovoorts ge plaatst kunnen worden. Dit betekent dus dat het gehele voetpad langs de Van Weedestraat obstakelvrij zal worden. Hierdoor kan aan voetgangers en rolstoelers ongestoorde doorgang worden ge garandeerd. Indien de betrokken raadscommissie hiermee akkoord gaat, begint in het voorjaar van 1996 de informatie/inspraakproce dure voor het herinrichtingsplan. Mogelijk de oversteek Eigendom- weg-Nieuweweg veiliger te maken, bijvoorbeeld zoals de oversteek Ossendamweg nabij de Korte Ossendam. Deze vraag hebben be woners van de Eigendomweg voor gelegd aan het college van burge meester en wethouders. Burgemeester en wethouders wijzen erop dat de gemeente momenteel druk bezig is met de voorbereidin gen van de besluitvorming over de hoofdwegenstructuur van Soest. Daarbij staat ook de functie van de Nieuweweg ter discussie. Het ligt in de bedoeling dat in maart 1996 de gemeenteraad de hoofdwegen structuur vaststelt. Daaraan gaat een periode van inspraak vooraf. Na de besluitvorming zal per weg en/of per route een uitwerking in detail plaatsvinden hoe een bepaalde weg vorm gegeven moet worden. Daar bij wordt geiet op de functie en het gebruik van de weg. De suggestie van de vragenstellers over de over steek zal daarbij zeker worden be trokken, zeggen burgemeester en wethouders toe. Het is alleen door grote investerin gen mogelijk de verkeers-infrastruc- tuur in Soest ingrijpend aan te pas sen. Aanvankelijk ging men uit van de veronderstelling dat met relatief geringe aanpassingen de wegens tructuur van Soest afgestemd zou kunnen worden op de toename van het autogebruik zoals die tot het jaar 2010 is voorzien. Op grond hiervan werd voor aanpassingen van de on derdelen van de N221 (de hoofd weg) in Soest en Baarn slechts een bedrag van enkele miljoenen gere serveerd. Inmiddels is duidelijk ge worden dat voor juiste geleiding van het autoverkeer in Soest een bedrag nodig is van enkele tientallen mil joenen guldens. Overeenkomstig het besluit van de Bestuurscommissie Verkeer en Vervoer Eemland nood zaakt aanpassing van de hoofdwe genstructuur van Soest met het oog op deTegionale belangen, tot een gezamenlijk project met de gemeen ten Amersfoort en Baarn. Op deze wijze zal een project ontstaan waar mee meer dan 25 miljoen aan inves teringen is gemoeid. Bij de verdere uitwerking zal moeten blijken of de rijksoverheid hierin bijdraagt en zo ja hoeveel. Elders op deze pagina staan de fa sen waarin burgemeester en wet houders in stappen van vijf jaar de plannen voor de hoofdwegen structuur willen realiseren. De geschatte kosten voor de uitvoe ring van fase 1 bedrag 37,7 miljoen gulden. Voor de uitvoering van fase 2 wor den de kosten op 17,6 miljoen gul den geraamd. Fase 3 tenslotte gaat naar schatting 40 miljoen gulden kosten. Het wegdek van de Wieksloterweg is niet meer in optimale conditie, geven burgemeester en wethouders toe, maar het is toch ook niet zo slecht dat het al in aanmerking komt voor groot onderhoud. Wel worden regelmatig wat kleine repa raties uitgevoerd. Burgemeester en wethouders zeg gen dit in antwoord op vragen van bewoners van de Wieksloterweg. De bewoners vinden ook dat er te veel sluipverkeer over de Wieksloterweg komt. Bovendien rijdt het naar hun mening te hard. Daarom willen ze dat de weg voortaan alleen toegan kelijk blijft voor bestemmingsver keer. Het college van b. en w. ziet in het aantal van 1.500 auto's die per dag van de weg gebruik maken, geen aanleiding om maatregelen te treffen. Het is het college bekend dat er re gelmatig hard wordt gereden op de Wieksloterweg. De vormgeving en het tracé van de weg nodigen daar ook toe uit. Het is een lange rechte weg zonder veel verstoringen, afge zien van de verspringende weg-as. De weg alleen open houden voor bestemmingsverkeer, is niet te rea liseren, aldus burgemeester en wet houders. Overigens wordt ook de Wieksloterweg betrokken bij de plannen voor de totale wegenstruc tuur in Soest, zodanig dat het mo gelijk is dat ook anderen dan alleen aanwonenden van deze weg gebruik kunnen (blijven) maken, aldus het college. Voor de oploss wethouders uit om in de eerste ken en een ontsi (bij de Anna Pa ren van een rou de Dalweg. In d den met enerziji moet op z'n min en wethouders. De inspraakprot de hoofdwegens aanpak van de pj volgens planning inspraak gebode In de programma-afs periode 1994-1998 meenteraad over de keling opgenomen: '1 de bevordering van di van het verkeer op t aanmerking komend der dat dit leidt tot ee het doorgaande verke stemming buiten Soes uitgangspunt het w doorgaande (niet-b verkeer uit de wijken In 1993 kreeg het co gemeester en wetho dracht van de raad or op de leefbaarheid ii gebied Van Weedestra selijkheid van een zog: Soestdijk' (dat wil zej sluiting van wegen) d< den tot verbetering var situatie te onderzoekei mogelijkheden tot hf van nieuwe wegen. I vooral ook zorg en as den besteed aan h< voetgangersverkeer. Gelet op het belang v Vondellaan-Ossend, ningsweg voor de door: het verkeer, zouden vol sluit van 1993 eventue: len die zowel op korte mijn genomen kunnen tot verbetering van de deze route te komen, basis van dan actuele g nieuw in overweging wi men. In 1994 nam de gemee besluit om een structuui wegen in het noorden vt te stellen. Daarin is een opgenomen, nagenoeg aan een gedeelte van Brinkweg. Het gebied tu Weedestraat en de p; moet tot één verblijfsgel heringericht. De Van V en de Korte Brinkweg r gankelijk blijven voor op Door de centrale liggii Nieuweweg/Beukenlaai deze wegen een voor de gende verbinding binn Snelheidsremmende maat de hoofdweg door Soest 1 gevolg dat de Nieuwen Beukenlaan met de daarc tende wegen als eerste worden gebruikt. Burgen wethouders vinden een van het autoverkeer daa wenst gelet op de reeds i milieuhinder. De verbet het tracé Ossendamweg laan vergroot het gebrui Nieuweweg/Beukenlaan trale route. B. en w. vindt men van maatregelen not om dit te voorkomen. De verkeersafwikkeling in en in het bijzonder in de wi dijk leiden tot geringe ver, gen van het autoverkeer. wijk Soestdijk is in alle v rekening gehouden met h< richting openstellen van de autoverkeer afgesloten stra hankelijk van de variant lei de wijk Soestdijk tot een l van het doorgaande (niet uiings)verkeer met 1.000 t< auto's per dag, wat neerkor lot 20 procent.

Soester Courant | 1995 | | pagina 36