r s- VIBER 1995 WOENSDAG 1 PAGINA 3 OP 'T HOOGT Drie fasen Fase 1 Fase 2 Fase 3 Gemeen^ \Y°\ kadastc ^\\W\ niet n* \\v toepi \v Route Nieuweweg- Beukenlaan minder aantrekkelijk Meer verkeer in wijk Soestdijk in )e el -g in ze i- r- in er n, te e- ie ïn ar te e- ar a- :t- le le c- 3- ;n ik et Er zijn zowel regionaal als landelijk nog zoveel onduidelijkheden over de ontwikkeling van het autoge bruik en ook over de toekomstige ruimtelijke ontwikkelingen in de regio, dat het moeilijk is om nu al een gedetailleerd tijdpad aan te ge ven waarlangs de hoofdwegen structuur zich moet ontwikkelen. Burgemeester en wethouders zeg gen in de toelichting bij hun keuze voor het oplossen van de verkeers problemen in Soest dat de verschil lende knelpunten achtereenvolgens opgelost moeten worden. Zij gaan vooralsnog uit van een fasegewijze ontwikkeling in stappen van. vijf jaar. Binnen de eerste fase zal dan een methodiek worden ontwikkeld om het startmoment van de andere fasen te kunnen bepalen. De werkzaamheden in de eerste fase (1996 - 2001) houden in de ziens wijze van burgemeester en wethou ders het volgende in: a. de verbinding Koningsweg-Birk- straat moet een zodanige vorm krij gen dat deze is afgestemd op de bij de aanleg van de Koningsweg be oogde verkeersfunctie. Dit is de nog overgebleven oorspronkelijke vijfde fase in het plan Koningsweg. b. het realiseren van een ont- sluitingsweg van de Burg. Grothe- straat (nabij Anna Paulownalaan) tot de Stadhouderslaan ten behoeve van de vestiging van Albert Heijn. c. aanpak van de overige knelpun ten in de verkeersafwikkelingen op het huidige wegennet. De tweede fase (2001 - 2006) be staat uit het realiseren van een parallelroute, bestaande uit een nieuw aan te leggen deel van de Stadhouderslaan tot de Dalweg. Dit weggedeelte is een vervolg op de ontsluitingsweg Burg. Grothestraat- Stadhouderslaan waarop het moet worden aangesloten. De derde fase (2007 - 2011) houdt in aanleg van de dorpsrandweg door: SOESTDIJK ^straat Hoofdweg Wijkontsluiting Buurtontsiuiting Winkelgebied Hoofdwegenstructuur Soest. Fase 1 a. het realiseren van een nieuwe ver binding vanaf de Vredehofstraat- Praamgracht tot aan de parallelroute ter hoogte van de Stadhouderslaan; b. het realiseren van een nieuwe ver binding vanaf de parallelroute ter hoogte van de doorgetrokken Dal- weg tot de Birkstraat Uiterlijk in het eerste half jaar van 1997 moet volgens burgemeester en c. het tot stand brengen van min- wethouders de besluitvorming over stens vijf aansluitingen van be- alle bestaande knelpunten afgerond staande wegen op de nieuwe dorps zijn. randweg. len op de oostroute ondersteunend geminimaliseerd. Als knelpunten kunnen werken. worden gezien: 1. de verkeersafwikkeling Ossen- damweg/Vondellaan 2. de verkeersafwikkeling in en rond het winkelgebied Van Weedestraat; Het ontwikkelen van een hoofd- 3. de barrièrewerking op het totale wegenstructuur heeft tot doel de traject van de N221 door Soest; verkeers-infrastructuur in overeen- 4. de verkeersafwikkeling van de stemming te brengen met de ruim- Nieuweweg/Beukenlaan; telijke ontwikkeling van Soest, waar- 5. de verkeersafwikkeling in de wij bij de knelpunten in aantal en om- ken, in het bijzonder de wijk Soest- vang op evenwichtige wijze worden dijk; 6, de geluidssituatie op de Beetz- laan, Nieuwstraat en Koninginnel- aan; 7. de verkeersafwikkeling van de Soesterbergsestraat ter hoogte van het winkel-centrum Zuidpromena- Knelpunten Door de centrale ligging van de Nieuweweg/Beukenlaan vormen deze wegen een voor de hand lig gende verbinding binnen Soest. Snelheidsremmende maatregelen op de hoofdweg door Soest hebben tot gevolg dat de Nieuweweg en de Beukenlaan met de daarop aanslui tende wegen als eerste alternatief worden gebruikt. Burgemeester en wethouders vinden een toename van het autoverkeer daar niet ge wenst gelet op de reeds bestaande milieuhinder. De verbetering van het tracé Ossendamweg/Vondel- laan vergroot het gebruik van de Nieuweweg/Beukenlaan als cen trale route. B. en w. vinden het ne men van maatregelen noodzakelijk om dit te voorkomen. SOESTDIJK SOESTDIJK OVERHEES BIRKSTRaat 1'RKSTraat Hoofdweg De verkeersafwikkeling in de wijken en in het bijzonder in de wijk Soest dijk leiden tot geringe verschuivin gen van het autoverkeer. Voor de wijk Soestdijk is in alle varianten rekening gehouden met het in één richting openstellen van de nu voor autoverkeer afgesloten straten. Af hankelijk van de variant leidt dit in de wijk Soestdijk tot een toename van het doorgaande (niet bestem- mingsjverkeer met 1.000 tot 2.000 auto's per dag, wat neerkomt op 15 tot 20 procent. Hoofdweg Wijkontsluiting Wijkontsluiting Buurtontsiuiting Buurtontsiuiting Winkelgebied Winkelgebied Toekomstige verbinding Dorpsrandweg Hoofdwegenstructuur Soest. Fase 3 Hoofdwegenstructuur Soest. Fase 2

Soester Courant | 1995 | | pagina 37