De Gouden Snaar: Gelukkig ƒ1996,- &e0^i Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken ^Van Breukelen Vast-goed Fabriekshal: mannelijke uitstraling Kerststal met onder meer ezelsveulen 7HANDEL WANDEL J DENON SET I: DENON SET III: DENON SET II: t.w.v, 25,- Kerstbuffet AGINA6 WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 Is De Gouden Snaar er wel heel vroeg bij? Helemaal niet. Als u het nieuwe jaar luisterrijk wilt beginnen kom dan horen bij De Gouden Snaar wat Denon u heeft te bieden. En let daarbij op de keuze die u bij Denon heeft, het bedieningsgemak, de fraaie vormgeving plus de prijs. Denon doet het voor 1996.-. Welke installatie u kiest. Het blijft 1996.-. D-77mini systeem Mirage M90i luidsprekers. bij De Gouden Snaar ontvangt u ook nog de komende maanden cheques op de koop toe. Wanneer u bijvoorbeeld voor 500, besteedt krijgt u een cheque op de koop toe, die u weer kunt besteden bij De Gouden Snaar. Dolby Surround set. BNS systeem 200 surround luidsprekers. Denon receiver set. I I Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest - Telefoon 035 6012132 Soester produktiebedrijf maakt 'Man en Macht' voor EO De Soester Duinen KvK en MKB geven voorlichting aan nieuwe ondernemers POP-cursussen Jarig tuincentrum 't Vaarderhoogt houdt traditie in ere Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 601 79 62 Mini systeem bestaande uit Radio Versterker, CD-Speler, Cassettedeck. Deze hoogwaardige kwaliteits versterker levert een vermogen van 2 x 40 Watt, de tuner werkt door de rds nog eenvoudiger en heeft 30 voorkeuze zenders. Een opname maken vanaf cd is reuze eenvoudig, het is enkel één knops bediening. De Mirage luidsprekers geven deze combinatie een klank die absoluut uniek is. Set normaal 2197,- Gouden Snaar Prijs 1996f" met op de koop toe nog een Gouden Snaar Cheque t.w.v. 100, AVR-1000 dolby surround pro-logic receiver. Deze receiver heeft een sublieme geluidskwaliteit en maakt gebruik van geavanceerde elektronica voor decode ring van het dolby surround signaal. Diverse surround instellingen maken het mogelijk dat deze receiver ook bij oudere films een surround effect geeft. Het vermogen is 2 x 70 Watt front, 70 Watt midden en 2 x 20 Watt achter. Prachtige surround luidsprekers die in iedere huiskamer tot hun recht komen. Het systeem 200 bestaat uit achter en midden luidsprekers. Denon AVR-1000 1599,- BNS systeem 200 699,- Set normaal 2298,- Gouden Snaar Prijs ƒ1996,- met op de koop toe nog een Gouden Snaar Cheque t.w.v. 100,- Complete receiver set voor een ieder die meer wil dan alleen een minimaal mini- geluid. Uiterst eenvoudig te bedienen maar dat doet niets af aan de geluidskwaliteit van deze combinatie. De set wordt geleverd met BNS zuil-luid sprekers die testwinnaar consumenten gids zijn en qua design een ieder aan spreekt. DRA-265 receiver 599,- DCD-325 CD-speler 499,- BNS Ellessy One 1198,- Set normaal F2296,- Gouden Snaar Prijs 1996,- met op de koop toe nog een Gouden Snaar Cheque t.w.v. 100,- :en lai- >r In de verlaten fabriekshal aan de Koningsweg van Carnaudmetalbox Closures Europe, beter bekend als Lindner, is weer bedrijvigheid waar te nemen. Waar nog niet zo lang ge leden flesdoppen en potdeksels van de lopende band rolden, snorren nu televisiecamera's. Het decor wordt grotendeels gevormd door de oude machines die op dezelfde plek staan als toen veel Soesters hun brood er nog verdienden. Slechts enkele panelen, ontworpen en gemaakt door Rein Tupker de smid van Soest, verra den dat er is ingegrepen. Het decor heeft een mannelijke uitstraling en dat is volgens Peter Maris nou net de be doeling. De Soester is directeur van Peter Maris Productions bv en maakt in opdracht van de EO een nieuwe negendelige se rie van 'Man en Macht', de talkshow voor en door mannen die volgend jaar zijn derde seizoen ingaat. Min of meer toevallig liet het Soester produktie bedrijf zijn oog op de locatie van bet voormalige Lindner vallen. "We hebben hier een decor in een mys terieuze sfeer die veel minder kunstma- I tig is dan in de studio. Sfeer is iets I ondefinieerbaars. Als je naar de televi- sie kijkt, zie je soms iets vlaks en dan I weet je niet waar het aan ligt. Hier zie I je dat licht het maakt," aldus Maris op ft de set, waar met verschillende lampen ft fraaie effecten worden bereikt. E Dat het decor nauwelijks hoefde te wor- I den aangepast, komt goed uit, want I VQQr praatprogramma's trekken de om- roepen niet zo veel geld uit als voor de hoog gebudgetteerde amusement-pro- dukties van bijvoorbeeld Endemol. "Mensen zeggen vaak dat het allemaal om geld draait. Maar het gaat juist meer om wat je er van jezelf in stopt. Dat is belangrijk. Dan vindt misschien niet ie dereen het goed, maar dan is het in elk geval mooi. Als je jezelf er niet ingooit, wordt het zo obligaat." Werk De fabriekshal ademt momenteel een sfeer die volgens Maris uitstekend bij 'Man en Macht' past. "Het verbaast me iedere keer weer dat mannen werk altijd belangrijk vinden. In de afgelopen de cennia is veel geschreven en gesproken over vrouwen. De nieuwe trend is dat ook mannen aandacht krijgen. Mannen zijn op zoek naar hun innerlijk. Ze heb ben ook een instinct en gevoelens, al leen op een andere manier dan vrou wen. In 'Man en Macht' nemen we de kijker mee op een zoektocht naar dat mannelijke en in elke aflevering wordt een ander thema aangesneden." Eén dag per week komt de 'crew' naar Lindner om twee afleveringen op te ne men. Aan het programma wordt meege werkt door dertig mensen. De nieuwe serie afleveringen van 'Man en Macht' worden vanaf maart volgend jaar gepro jecteerd in de huiskamers, waar de be woners hebben afgestemd op de EO. Documentaire Het is niet de eerste keer dat Maris voor de EO produceert. Hij maakte al 'Wings Over The World', een documentaire van dertien uur over de geschiedenis van de luchtvaart die later werd doorverkocht aan Discovery dat de serie verschillende keren heeft herhaald. Discovery zond ook al meer dan eens 'First Flights' uit, eveneens een lucht vaart-documentaire van Maris. De pro ducent werkte daarvoor samen met on der anderen Neil Armstrong, de eerste mens die zijn voet op de maan zette. 'First Fligts' werd destijds in opdracht van een Amerikaans kabelnetstation gemaakt. Maris, sinds 1978 woonachtig in Soest, heeft namelijk ook het produktiebedrijf Peter Maris Television Ltd. in de Verenigde Staten. Het had niet veel gescheeld of Maris was geëmigreerd. "Ik vloog om de twee weken naar Amerika. Mijn relatie met de kabelstations is heel goed. Zakelijk gezien geven ze je daar snel een kans. Maar je moet er wel voortdurend aan wezig zijn. Die consequentie hebben we als gezin niet genomen." Speelfilm Maris hield zijn Ltd. in de VS, maar begon in 1992 ook als kleine zelfstan dige vanuit Soest te produceren. Zijn produktiebedrijf biedt inmiddels vast werk aan zeven mensen. Nieuwe plan nen zijn er volop. Vooral voor docu mentaire-series, want Maris wil altijd 'tevee-met-inhoud' maken. Ook be- drijfsfilmpjes en commercials worden door hem geproduceerd. Verder inves teert hij momenteel tijd en artistieke kwaliteiten in de ontwikkeling van een drama-serie. En: "Het is mijn droom om ooit nog een speelfilm te maken." Beide kerstdagen sfeervol dineren bij: RESTAURANTS PARTY en VERGADERCENTRUM In onze sfeervolle serre serveren wij het kerstdiner. 7 gangen voor 98,50 p.p. Aanvang 20.00 uur. En ook dit jaar weer in ons speciale gourmet-steengrill restaurant een uitgebreid 4 gangen voor 62,50 p.p. Aanvang 16.30 uur. Om teleurstellingen jte voorkomen raden we u aan tijdig te reserveren. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035 - 601 27 39 Startende ondernemers kunnen zich op donderdag 14 december laten voorlich tingen door de Kamer van Koophandel (KvK) en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf (MKB). Van deskundigen krijgen ze praktische tips, informatie over bank- en belastingszaken, diverse wettelijke aspecten en hoe een goed ondernemingsplan moet worden opge steld. De voorlichtingsmiddag begint morgen om één uur en duurt tot kwart over vier. De kosten bedragen, inclusief de syllabus, 35 gulden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de afdeling Handelsvoorlichting van de KvK, tel. (033) 461 29 64. De Praktijk Opleiding Popmuziek start in 1996 in Amersfoort weer met het geven van cursussen in verschillende modules via de strippenkaart! Op 11 januari theoriecursussen 19.30-20.30/ 20.30-21.30 uur en op 15 januari luister training 19.00-20.00/20.00-21.00 uur. Kosten f 60,- per 5 strippen. Pop leerlingen f 45,-. Inke Krudde start op 11 januari met de stemvormingscursus voor gevorderden; 5 x 45 minuten, 21.15-22.00 uur, kosten f 85,-. De individuele instrumentale les sen starten het gehele jaar door; in schrijven dagelijks mogelijk. Geen wachtlijst. Dagelijks tot 22.00 uur te bereiken (antwoordapparaat ook pa raat) op tel. 033-463 70 62. Peter Maris (links): "Als je jezelf er niet ingooit, wordt het zo obligaat. Een ezelin en haar jong van tweeënhalve maand bieden een vredelievende aanblik in de kerststal die 't Vaarderhoogt voor de 25ste keer heeft ingericht. Ook de geit en de schaap met hun lammeren brengen leven in de brouwerij in het tuincentrum aan de Dorresteinweg. Verder zijn dit jaar twee Schotse Hooglanders en twee Shetlanders van stal gehaald en lopen er konijnen rond. Kortom, de 'levende'kerststal doet zijn naam alle eer aan. 't Vaarderhoogt, dat in de afgelopen maanden het 25-jarig bestaan heeft gevierd, houdt van tradities en daarom zijn de kerststal en de have niet meer weg te denken. De ezelin en haar jong zijn tijdelijk beschikbaar gesteld door Dierenpark Amersfoort. Het ezelsveulen werd dit jaar op 1 oktober in de dierentuin geboren. Bezoekers van 't Vaarderhoogt kunnen de kerststal uiteraard gratis bezichtigen. Op Tweede Kerstdag (dinsdag 26 december)is 't Vaarderhoogt extra geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Die dag vinden er geen verkoopactiviteiten plaats. Doel van de openstelling is een gé- zellig samenzijn bij de kerststal, waarbij het tuincentrum ér- voor zorgt dat het de bezoekers niet zal ontbreken aan een hapje en een drankje. Foto: Herman van Dato

Soester Courant | 1995 | | pagina 7