Strijd tegen hoogbouw gaat door kipliNqyr HOOklER VUURWERI Duizenden trotseren de kou voor 'n kijkje op de Soester kerstmarkt ~lOinlcelïcentïwn^J£aztje!2Ui& r^' Politie doet goede vangst: Soester bekent 25 inbraken 2e Kerstdag Kerstshow van 11-17 uur geopend. Mooi bij Middelman BOS EN DUIN 23 Sport 170p Soest Soester Courant verschijnt volgende week op donderdag Smakelijke kerstdagen JtVan Breukelen rvn Gewoon een mooi kerstkado HYPOTHEEK? COLT 1.3 GLi 24.990, auto smeeing Bezwaarschrift tegeA bestemmingsplan bij provincie ingediend Totale buit ca. 50.000 gulden Partycentrum BOS EN DUIN wenst u Prettige Kerstdagen Voorspoedig en gezond 1996 toe. NIEUWJAARSBAL 3 Actueel 4 Varia 21Soesterberg Blikschade door gladheid op Soester wegen Verzoek: kopij tijdig inleveren HET VLEESCENTRUM HansAlblas BESTEL NU UW VUURWERK RUUD SMIT visspecialiteiten Sfeervol evenement in Kerkebuurt VOOR HUIS, THUIS EN HYPOTHEEK, BEL VERRIPS VAN ROUWENDAAL, RENTE VANAF 5,3% TEL. 035 - 601 64 67 ifX ÖokmetJeketsÜapin Ct.iZ. bij /ÖOO. bentu betel uit ui .<iuu). active soorts IsporteonI NIC VAN DAM Zonwering Soest Voor iedere koper tussen Kerst en Nieuwjaar ligt er buiten uw korting een leuke attentie klaar! A MITSUBISHI 3.840,- VOORDEEL Zoals verwacht heeft het buurt- comité Buntweg en omstreken bi) het provinciebestuur een bezwaar schrift ingediend tegen het bestem mingsplan Soest-Zuid. Het is on dertekend door 139 Soesters die rond het winkelcentrum Hartje zuid, het Driftje en het Randstad terrein aan de Eikenlaan wonen. Daarnaast verwijzen de schrijvers van het bezwaarschrift naar de ruim drie duizend inwoners van Soest die vorig jaar hun handtekening zetten uit protest tegen de geplande hoogbouw in Soest- Zuid. "Daaruit mag worden afgeleid dat voor die onderdelen van het bestemmings plan geen maatschappelijk draagvlak is bij de bewoners van de betrokken buurt én wijk. Hooguit is er sprake van een omstreden en uiterst mager politiek draagvlak," staat er in het bezwaar schrift. Ondanks alle bezwaren vanuit de plaat selijke bevolking ging een meerderheid van de gemeenteraad onlangs akkoord met het bestemmingsplan, zoals het col lege dat had voorgesteld. In het nieuwe plan wordt de weg vrij gemaakt voor hoogbouw aan het Driftje en de bouw van de zogenoemde Noordelijke Plein- wand tussen de Soesterbergsestraat en de Schoutenkampweg. Beide gebouwen zullen veel hoger worden dan de be staande bebouwing in Soest-Zuid en dat stuit op grote bezwaren van de omwo nenden. 'Herenakkoord' Dat het gemeentebestuur de mogelijk heid voor hoogbouw in het bestem mingsplan heeft geschapen, is het di recte gevolg van het veelbekritiseerde 'herenakkoord' dat de gemeente met Uyland heeft gesloten. Dat akkoord behelste de verplaatsing van timmer fabriek het Driftje en Bouwmaatschap pij Uyland, uitbreiding van winkelcen trum Hartje-zuid en de bouw van het appartementengebouw en de Plein- wand. Toen bleek dat de woningbouw veel hoger is gepland dan aanvankelijk door het college was aangegeven, kwa men de protesten op gang. Onder druk van het 'herenakkoord' legde het ge meentebestuur de bezwaren van de be volking naast zich neer. Het schrappen van de plannen zou de gemeente immers veel geld kosten. Het college en de raad waren nog wel bereid om één bouwlaag met vier penthouses van de Pleinwand te halen, maar daarvoor moet de gemeente Uyland wel financiële genoegdoening geven. Een commissie van drie deskun digen werd in de zomer ingehuurd om een bindend advies te geven. Zover be kend zijn de wijze heren nog steeds niet tot overeenstemming gekomen, hetgeen aangeeft hoe complex de kwestie is en hoeveel geld ermee is gemoeid. "De gemeente heeft zich door het heren- De politie heeft onlangs een 17-ja- rige Soester aangehouden die - meestal in zijn eentje - een reeks van 25 woninginbraken in Soest heeft gepleegd. Daarnaast maakte hij zich schuldig aan diefstallen uit be drijven, auto's, schuren en tuinen en stal hij enkele (brom)fietsen. De Soester hechtte blijkbaar niet erg aan afwisseling, want hij pleegde bijvoor beeld vier keer een inbraak in dezelfde woning aan de Hellingweg. Verder sloeg hij toe in huizen aan de Talmalaan (vier maal), de Bosstraat (drie maal) en in andere woningen in Soestdijk, Soest- duinen en het Smitsveen. In totaal gaat het om 40 "zaken"; de totale buit heeft een geschatte waarde van 50.000 gul den. De buit bestond meestal uit audio- en video-apparatuur, televisies en cd's, maar in enkele gevallen ging het ook om geld. De bromfietsen nam hij weg uit schuren en uit de bedrijven stal hij vooral bouwmaterialen en stereo-appa- ratuur. Doorgaans pleegde hij de dief stallen in zijn eentje, maar in enkele ge vallen - o.a. aan de Bosstraat - werd hij geholpen door een 18-jarige mededader, eveneens uit Soest. Tijdens het onderzoek bleek dat de meeste gestolen goederen direct aan derden waren doorverkocht. Inmiddels heeft de politie in Soest 9 helers aange houden, allen tussen de 17 en 25 jaar, die hun betrokkenheid hebben toegege ven. Tijdens het onderzoek trof de po litie bij een van hen, een 19-jarige Soes ter, een gas-alarmpistool en een gesto len mountainbike aan. De verdachte is inmiddels voorgeleid aan de oficier van justitie. De anderen werden na verhoor weggezonden. Van de buit heeft de politie nog het een en ander teruggevonden (hoofdzakelijk stereo-apparatuur). De spullen zijn terugbezorgd bij de eigenaars en alle slachtoffers krijgen van de politie een brief waarin ze van de afloop op de hoogte worden gesteld. 5000m-' Woonplezier aan de Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035-6011004. Vrijdag koopavond. CAFÉ-RESTAURANT PARTYCENTRUM BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 035-6022344 en een vanaf 19.00 uur met live-muziek. 1 januari Henk Tiny Kroon. akkoord in een zodanige positie gema noeuvreerd, dat van een reguliere en aanvaardbare ruimtelijke ordening-pro cedure geen sprake is (geweest)," aldus de bezwaarmakers. Behalve tegen het appartementen gebouw en de Pleinwand heeft het buurtcomité ook bezwaren tegen de handhaving van de bedrijfsbestemming van het Randstad-terrein. De raad heeft die bestemming niet gewijzigd, omdat het terrein anders volgens het college meteen gesaneerd zou moeten worden. Verkeersoverlast Verder stelt het comité in het bezwaar schrift dat de activiteiten in Soest-Zuid tot een grote toename van het verkeer zullen leiden. En de verkeerssituatie is nu al niet meer controleerbaar, aldus de afzenders van het bezwaarschrift. In dat verband wijst het buurtcomité ook op de plannen van het college voor de ver sterking van het tracé Vondellaan; Ossendamweg-Koningsweg, waardoor de verkeersoverlast in zuid alleen maar nog meer zal toenemen. Volgens het buurtcomité blijkt uit de jurisprudentie van de Kroon en de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State dat delen van een bestem mingsplan onaanvaardbaar zijn indien bouwhoogte, bouwmassa en/of bebou wingsdichtheid in stedebouwkundig op zicht onnodig met de bestaande bebou wing disharmoniëren. Dat gaat, aldus het buurtcomité, op voor de huidige plannen van Uyland. Het buurtcomité wil dan ook dat het provinciebestuur het bestemmingsplan op de genoemde punten afkeurt en laat aanpassen. Mochten gedeputeerde sta ten het bezwaarschrift naast zich neer leggen, dan zullen de buurtbewoners van Soest-Zuid zich tot de Kroon wen den. Eerder gaven ze al aan zich tot de hoogste instantie te zullen verzetten te gen het bestemmingsplan. Soest pakt 'blafhinder' aan van waakhonden op industrieterrein. Gouden Oliebol 1995 gaat naar Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp. Meningen van lezers. Laatste Klu-dienst- plichtigen weg. Wil Apollo geen buurtvereniging? Buren zien elkaar eens van dichtbij. Gezellige kerstmarkt op Sterrenberg. Soest en Dick Schinkel uit elkaar. Stam/SoVoCo op zoek naar antwoord. Veel kanshebbers in kerstcross. Goede uitgangs positie Smeeing/BDC. Verdwenen Soest. De gladheid heeft maandagmorgen ook op de Soester wegen zijn tol geëist. Zover bekend ontstond er bij de diverse aanrijdingen en botsingen alleen materiële schade. Op de Gentiaanlaan gleed een Soes ter met zijn auto tegen een lichtmast aan. Op de Braamweg waren drie automobilisten uit Soest betrokken bij een ongeval dat gebeurde, nadat één auto in een slip raakte. Ook op de Larixlaan ontstond een glijpartij, waarbij twee auto's werden bescha digd. Een kop-staa*rtbotsing op de Amersfoortsestraat in Soesterberg was eveneens het gevolg van de glad heid. De Verlengde Talmalaan was eergis teren een ijsbaan, getuige het aantal fietsers dat daar onderuit ging. Daarom werd op verzoek van de po litie toch maar pekel over de klinkers gestrooid. Bij één valpartij werd een ambulance opgeroepen, omdat ge vreesd werd voor persoonlijk letsel. Een achttien-jarige vrouw was op haar hoofd en 'derrière' terechtgeko men. Uiteindelijk viel het allemaal mee en kon ze de weg naar haar werk alsnog voortzetten. Omdat de kerstdagen dit jaar op maandag en dinsdag vallen - waar door er twee produktiedagen worden gemist - zal de eerstvolgende editie van de Soester Courant een dag la ter (op donderdag 28 december) ver schijnen. In verband daarmee schuift ook het uiterste tijdstip om kopij in te leveren eenmalig op naar woens dagmorgen 09.30 uur. Wie zeker wil zijn van plaatsing wordt dringend geadviseerd de kopij - zowel voor advertenties als voor redactionele artikelen - indien moge lijk déze week al in te leveren, d.w.z. zo ruim mogelijk voor het week einde. Het kantoor van de Soester Courant aan de Van Weedestraat 227 is komende vrijdag 22 december om 13.00 uur j Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 SCHOUDERROLLADE Qg5 kilo Zie adv. pag. 24 Altijd kwaliteit en betaalbaar Voor de nieuwste CD's - CD-ROM's - CD-i's - koop- en huurvideo's V. Weedestr. 253 Soest - Tel. 6022339 voor 25 dec. 10% korting Natuurlijk bij: Met de meeste ervaring! Soesterbergsestraat 4 - Soest Telefoon: 6026900 met van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 035-60 15 288 zie pagina 5 Niemand heeft ze precies geteld, maar volgens de organisatoren zou de kerstmarkt van afgelopen zater dag wel eens 10.000 bezoekers naar Soest hebben getrokken. Een flink deel van de belangstelling kwam overigens, evenals vorige jaren, uit Soest zelf. Zonder plechtig ceremonieel ging het sfeervolle evenement om tien uur van start. In de daaropvolgende uren namen de bezoekers al dan niet op hun gemak - de snijdende kou maakte het verblijf in de open lucht niet echt aangenaam - bij de kraampjes met allerlei kerst-arti kelen. Vooral de verzorgers van de In wendige mens - de Vlaamse patatboer en de Hollandse oliebollenbakker - de den goede zaken, maar ook de andere neringdoenden leken weinig klachten te hebben over de belangstelling, voor zo ver die in klinkende munt werd omge zet. Vooral de glühwein ging er vlot in, samen met de min of meer gewijde kerst- en andere klanken die het draaiorgel over de bezoekers uitstrooi de. Een van de "trekkers" was ook nu weer de levende kerststal, terwijl de (kunst nijverheid (klompen, kaarsen, wanten, glas en zelfs complete midwinterhoorns) van diverse handwerkslieden als van ouds - net als op de Ambachtenmarkten met Hemelvaartsdag - eveneens veel belangstelling trok. En natuurlijk wist de kerstman - soms meer dan één - vooral het "kleine" publiek op te war men met een mandarijntje of een cade- utje. Van de kou hadden de markt- medewerkers geen last. Voor zo ver ze niet over het marktterrein dwaalden konden ze zich van tijd tot tijd even te rugtrekken in de verwarmde directiekeet van de "organisatie". "Maar als je in be weging bent merkje d'r niks van," aldus voorzitter Ad van Wanroy van het marktbestuur. De Soester kerstmarkt heeft zich inmid dels - dat is wel duidelijk - een reputa tie verworven die tot ver buiten de gemeentegrenzen reikt. Het evenement De kerstmarktkoop lui deden allemaal goede zaken. Fofo. Goos van der wm blijkt voor steeds meer meer Nederlan ders, uit zo'n beetje alle uithoeken van het land, min of meer "vaste prik" te zijn geworden, al zouden sommigen het waarschijnlijk héél best vinden als Kerstmis voortaan ergens in mei, juni of augustus zou vallen... hd !^Latezdag 2s deee/nbez al oanaf OO Ullt geopend. hd VAN WEEDESTRAAT 16 SOEST TEL. 035 - 601 34 73 BEETZLAAN 24= 035 - 6019706 I zie pagina 3 I De Mitsubishi Colt 1.3 GLi. met stuurbekrachtiging, getint glas, 1.3 injectiemotoren 3 jaar Multi Garantie. Consumentenprijs Rijkl.maak kosten, verwijderingsbijdrage Totaal December Bonus incl. cheque Rijklaarprijs NU 27.995,- 835,- 28.830,- 3.840,- 24.990,- SOEST: Koningsweg 14, lel.: 02155-13227

Soester Courant | 1995 | | pagina 1