Danscentrum Gerla c^m brilcentrum nota Raad van State stelt bewoners van Eigendomweg in het gelijk SPOEDCURSUS, Kunstenaarsduo wil Koningsweg voorzien van vier 'poorten' UITVERKOOP 20 - 50% KORTING T. Spelt krijgt insigne opgespeld Complex 'De Binnentuin' is bewoond IACTUEEL r Molendael breidt service uit jINA 2 DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 Bezwaar tegen bomenkap wél ontvankelijk SOESTER COURANT PAGINA 3 Albert Cuyplaan 198 b Soest INFORMATIE-INSCHRIJVING Mevr. Van Krevel patiëntencontactpersoon Buitenbad terug op tekening terrein Soester Natuurbad CDA Soest/Soesterberg CDAeen partij met toekomstvisie ■a m Keuze voor ontwerp Ton Algra en Jan Samson NieimjaarsreceptieJ Gemeente gaat geld vragen voor uitleen van dranghekken Heteluchtballon mag opstijgen vanaf terrein De Eng op de gehele winterkollektie Ludtf BpiiHtffield The Outpost Hil-ton herenmode Soester krijgt na 48 jaar onderscheiding voor gewonden Vuurwerkverkoop: 28 t/m 30 december Knallend vuurwerk Bruisende champagne Wist u data! onze wereldberoemde Luikje-gerechten ook afgehaald kunnen worden Kiosk Foekenlaan weer vernield Strobaal vat vlam bij schuurkachel Woningen voor ouderen opgeleverd Van 2 t/m 6 januari zijn we effetjes gesloten. van weedestraat 87 - 3761 cd soest Met gepaste vreugde is onlangs in huize Tromp aan de Eigendomweg (en enkele "belendende percelen", zoals dat heet), de uitspraak be groet van de Raad van State in het conflict met de gemeente over de "omstreden bomenkap" tussen de Eigendomweg en de Winterkoning. De problemen dateren van 1991. In dat jaar werden Eigendomweg-bewo- ner Reeuwert TVomp en zijn naaste bu ren geconfronteerd met de bouwplan nen voor vier huizen aan de Winter koning, direct achter hun achtertuinen. Tromp c.s. tekenden bezwaar aan tegen het feit dat daarvoor twee eiken (precies op de erfscheiding) en andere begroei ing zouden moeten verdwijnen, maar toen hun van gemeentezijde werd verze- Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; dinsdag 16 januari. dagelijks (behalve op zondag), Tel. 035-(it)2 28 II 802 02 04 Medisch Centrum Molendael heeft de functie patiëntencontactpersoon gecreëerd. Mevrouw C. van Krevel, die deze nieuwe functie vervult, be middelt onafhankelijk en onpartij dig als patiënten niet helemaal te vreden zijn met de gang van zaken. Met deze service wil het ziekenhuis de kwaliteit van zijn dienstverlening nog meer verbeteren. "Aan ons ziekenhuis worden per jaar meer dan 100.000 bezoeken gebracht. Bij zoveel contacten met patiënten kan het weieens voorkomen dat de dienst verlening niet helemaal optimaal is," al dus mevrouw Van Krevel, Onder het motto 'een klacht is een gratis advies' nodigt het ziekenhuis met deze nieuwe dienstverlening de patiënten uit hun onvrede te uiten. De patiënten contactpersoon gaat dan aan het werk Het buitenbad heeft weer een plaatsje gekregen op één van de tekeningen voor de inrichting van het terrein van het voormalige Soester Natuurbad. Enkele maanden geleden was het open- luchtbad 'plotseling' verdwenen, nadat bouwbedrijf Netjes een nieuwe tekening had laten maken en die had ingeleverd bij de gemeente. De nieuwe tekening was gemaakt, om dat de plannen voor de fitnessruimte waren gewijzigd. In verband met de nieuwe plannen, moest ook de vergun ning-aanvraag worden gewijzigd. Daar bij verdween het buitenbad van het to neel. Daarop liet het college het architecten bureau van Netjes weten dat er volgens de afspraken wel degelijk een buitenbad dient te worden aangelegd. Inmiddels is een nieuwe tekening, inclusief buiten bad, ingediend. Nadat de welstandscommissie akkoord is gegaan met de wijziging van de fit nessruimte, zien burgemeester en wet houders geen reden om een wijzigings vergunning af te geven. om ervoor te zorgen dat er in de toe komst geen herhaling plaatsvindt. Prettig Het is al jarenlang de gewoonte in me disch centrum Molendael dat patiënten schriftelijk hun mening over de dienst verlening kunnen overbrengen. Maar met de komst van de patiënten contactpersoon kan dit nu ook monde ling gebeuren. "Uit de praktijk blijkt dat dit persoonlijke contact door de patiënt als zeer prettig wordt ervaren," vertelt mevrouw Van Krevel enthousiast. Procedure "Samen met de patiënt kijk ik wat we met het probleem gaan doen. Door mijn onpartijdigheid en onafhankelijkheid luister ik natuurlijk ook naar de andere betrokkenen. Als de patiënt het wenst, breng ik hen met elkaar in contact. Zo probeer ik tot een bevredigende oplos sing te komen voor de patiënt en de re latie te herstellen. Ik denk dan ook dat deze nieuwe service zowel het zieken huis als de patiënt veel voordeel ople vert. Patiënten kunnen mij altijd bellen op 035-609 24 47." kerd dat de bomen zouden blijven staan trokken ze hun bezwaarschrift in en gin gen ze met vakantie. Toen ze terugkwamen bleken de twee eiken - ondanks de beloften van de ambtenaren - tot hun verontwaardiging tóch te zijn gekapt. Ze trokken daarop hun eerdere "ongedaanmaking" van het bezwaarschrift weer in, met als motief dat ze onjuist waren geïnformeerd, maar werden door het gemeentebestuur niet ontvankelijk verklaard. De termijn was inmiddels immers verstreken. 'Redelijkerwijs' Volgens de afdeling rechtspraak van de Raad van State hebben Tromp en zijn medestanders terecht bezwaar gemaakt tegen de vervolgens afgegeven bouwver gunning, al waren ze daarmee formeel een paar dagen te laat. De wet schrijft namelijk ook voor dat de klager aan toont dat hij het bezwaarschrift indient zo spoedig als dit "redelijkerwijs" van hem verlangd mag worden. Vakantie is op zichzelf geen geldige re den om van de bezwaartermijn te mo gen afwijken, maar in dit geval meent de Raad van State dat Tromp c.s. in de "ge rechtvaardigde verwachting" leefden dat de bomen niet gekapt zouden worden en via de buurman, die op hun verzoek de gang van zaken in de gaten hield, te recht protesteerden toen dat wel ge beurde. Onder deze specifieke omstan digheden kon van hen niet gevergd wor den dat ze daartegen zelf verweer zou den voeren. Toen hij van vakantie terugkwam te kende Tromp alsnog bezwaar aan, en volgens de Raad van State moet dat, gezien de omstandigheden, geacht wor den te zijn ingediend binnen de wette lijke termijn. Het bezwaarschrift had dus wél ontvankelijk moeten zijn en het be sluit van de gemeente (tot niet-ontvan- kelijk verklaring) moet dan ook vernie tigd worden. Herplanten? Of dat ook betekent dat de twee ge kapte eiken (althans vervangende bo men) nu zondermeer in de achtertuin van de familie Tromp herplant worden staat nog te bezien. Tromp wil daarover opnieuw met de gemeente gaan onder handelen, maar denkt ook alvast na over het eventueel indienen van een eis tot schadevergoeding, van bijvoorbeeld 50.000 gulden. "Wie A zegt moet ook B zeggen," aldus Tromp, die zo'n eis voorlopig als "wapen achter de hand" houdt. Op de oorspronkelijke plek van de eiken staan inmiddels de garages van de Winterkoning-bewoners. UITNODIGING OP 4 JANUARI 1996 VANAF20.00 UUR 1 restaurant "Drvttduvf&t" Prins Hendriklaan 1, te Soest U BENT ALLEN VAN HARTE WELKOM Het CDA wenst u een voorspoedig 1996 Het College van B. en W. heeft met wat slagen om de arm zijn zegen ge geven aan de keuze van de commis sie Beeldende Kunst voor het kunstenaarsduo Ton Algra/Jan Samson voor de artistieke verfraaiing van de Koningsweg. Het tweetal heeft een ontwerp inge diend voor de plaatsing van vier "poorten". Een punt van overweging is nog dat de heren daarbij ook heb ben voorgesteld om de Koningsweg op onderdelen te reconstrueren. Hoe het ontwerp er precies uitziet is uit de door de gemeente vorige week ver strekte stukken niet op te maken. Vol gens het ambtelijk advies gaat het om vier "poorten", waarmee de gemeente als het ware een "handreiking" krijgt aangeboden om de Koningsweg defini tief af te ronden. De kunstcommissie ziet het wel zitten, maar omdat Algra (stedebouwkundige) en Samson (beel dend kunstenaar) ook een paar aanbe velingen hebben gedaan voor een recon structie van de weg, o.a. de aanleg van groenvoorzieningen en van rotondes op de kruispunten met de Dalweg en (ver moedelijk) de Vrijheidsweg, heeft het gemeentebestuur zich nog wel even ach ter het oor moeten krabben. De aanbevelingen van het kunstenaars duo zijn weliswaar geen voorwaarde voor de realisering van het kunstwerk als zodanig, maar nu er toch volop wordt gediscussieerd over de Konings weg en zijn verkeersfunctie, en er mo gelijk veranderingen op stapel staan, vindt de gemeente het zinvol om de aanbevelingen even "mee te nemen". Daarnaast blijkt het kunstwerk toch ook weer wat duurder uit te pakken dan aanvankelijk was geraamd, nog afgezien van het groen en de rotondes. Daarover volgt nog overleg met diverse gemeen telijke afdelingen, al staat inmiddels vast dat een rotonde toch wel 300.000 a 350.000 gulden gaat kosten. In het potje voor de kunstaankopen zit 235.000 gulden voor het kunstwerk als zodanig. Daar komt waarschijnlijk nog 60.000 gulden bij als subsidie van de provincie (maar die moet het daar dan wel mee eens zijn, en dat is zoals men weet lang niet altijd het geval), dus in totaal is er 295.000 gulden beschikbaar. Daar gaan nog weer 12.000 gulden selectiekosten af, zodat er uiteindelijk 283.000 gulden overblijft. De heren Algra en Samson hebben intussen een begroting ingediend voor 305.000 gul den... Het College heeft nog niet volmondig ja gezegd op het advies van de kunst commissie. In elk geval moet er in over leg met de gemeente nog gekeken wor den naar de uitwerking van het kunst werk bij de kruising Dorresteinweg- Koningsweg en zal er ook nog even ge studeerd moeten worden op de vraag of de voorgestelde aanpassingen of ele menten daarvan t.z.t. nog bruikbaar zijn als de weg en de groenvoorziening "om andere redenen" wordt aangepakt (bij voorbeeld als gevolg van de discussie over de wegenstructuur). Op zichzelf, aldus het College, heeft de voorgestelde aanpassing geen prioriteit. Boerenstreek Inmiddels heeft de kunstcommissie ook een kunstenaar geselecteerd voor het kunstwerk dat de Boerenstreek moet gaan "versieren". Dat wordt Nout Visser en van wat hem voor ogen staat is even min nog iets te zien, maar ook hierbij moet nogal wat cijferwerk worden ver richt. Er zit in totaal 192.000 gulden in de pot en daarvan wordt elk jaar dat de nieuwe woonwijk verder wordt vol gebouwd (tot 2003) een bedragje ge stort. Samen met de provinciale subsi die - éls die loskomt - is er dan 252.000 gulden beschikbaar. Van het budget gaat 15.000 gulden op aan vergaderkosten, omdat de kunste naar de vergaderingen van de ambtelijke werkgroep(en) moet bijwonen. Welke werkgroep dat zal zijn - er zijn kenne lijk verschillende - hangt ook weer af van de vraag in welke fase van de bouw het kunstwerk wordt aangebracht. In elk geval moeten ook hier nog de nodige gesprekken gaan plaatsvinden. Zover bekend bij de redactie van de Soester Courant worden in Soest de volgende nieuwjaarsrecepties ge houden. MAANDAG 1 JANUARI S.O. Soest 15.00 uur Paviljoen (Bosstraat-Oost) Hees 15.30 uur Clubgebouw (Verlengde Oude Utrechtseweg) WZ'49 16.00 uur Clubgebouw (Eemweg) DINSDAG 2 JANUARI Gemeente 19.30 uur Gemeentehuis (Raadhuis plein) MHC Soest 20.30 uur Kantine (Koningsweg) WOENSDAG 3 JANUARI Ned. Ver. v. Huisvrouwen 14.00 uur Honsbergen (Wiardi Beckmanstraat) DONDERDAG 4 JANUARI Tempo Toer 20.00 Clubgebouw (Industrieweg) VRIJDAG 5 JANUARI SWS De Schoof (Molenstraat) D66 20.00 uur De Deel, achter de Oude Kerk (Kerkstraat) ZATERDAG 6 JANUARI Stam/SoVoCo 17.00 uur Sportzaal De Bunt damweg) SEC 20.00 uur Kantine (Bosstraat-West) ZONDAG 7 JANUARI Gaesbeeker Gilde 12.00 uur Gildehuis (Steenhoffstraat) WD 16.00 uur Restaurant De Soester Dui nen (Soesterbergsestraat) WOENSDAG 10 JANUARI GroenLinks/Progressief Soest 20.00 uur C-drie, tevens uitreiking Gouden Oliebol (Willaertstraat) Voortaan zal de gemeente de kosten in rekening brengen, die het maakt bij de uitleen van dranghekken. Het is één van de besluiten die is genomen tijdens de kerntakendiscussie. Jaarlijks zou het om een bedrag van achtduizend gulden gaan. Voor onge veer twintig evenementen worden elk jaar circa 1.100 dranghekken uitgeleend. Het brengen en halen van de hekken kost de gemeente 160 gulden per keer, zeg maar vijf gulden per hek. Op de af name van grotere hoeveelheden drang hekken, wordt geen korting gegeven. "Omdat grotere evenementen doorgaans ook een grotere draagkracht hebben," aldus het college. De kosten worden verhaald op de ver eniging of instantie die het betreffende evenement organiseert. Volgens het col lege moeten deze verenigingen rekening houden met een extra kostenpost van enkele honderden guldens. Ballonvaarder mevrouw J. Palte mag in 1996 het evenemententerrein De Eng gebruiken om met haar heteluchtballon op te stijgen. De gemeente brengt per keer honderd gulden in rekening. Hoe vaak Palte zal opstijgen, hangt ui teraard af van het aantal aanvragen van mensen en de weersomstandigheden. Omdat ze de beschikking heeft over één ballon, verwacht ze dat ze niet meer dan zestig maal zal opstijgen. Afgesproken is dat ze voor elke vlucht de gemeente telkens minimaal één dag van te voren op de hoogte stelt. Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 Hij was twintig jaar toen hij tijdens vijandelijke beschietingen in de omgeving van Ketenger ernstig ge wond raakte. En op 68-jarige leef tijd kreeg hij het Draaginsigne Ge wonden opgespeld door burge meester Hans de Widt. De Soester T. Spelt was één van de vele Hollandse jongens die in de jaren veer tig naar Nederlands-Indië werd ge stuurd. Daar werd een vuurgevecht met de vijand hem bijna noodlottig. "Maar dat u hier staat, is een teken dat het toch allemaal goed is gekomen, zei De Widt die Spelt en diens vrouw vorige week woensdag ontving op zijn kamer in het gemeentehuis. Het Draaginsigne Gewonden is een on derscheiding die de toenmalige minister van defensie, Relus ter Beek, in 1990 heeft ingesteld. Nederlandse militairen die in oorlogstijd gewond zijn geraakt, kunnen er aanspraak op maken en 48 jaar na dato kreeg Spelt het insigne en de bijbehorende oorkonde. Volgens De Widt, zelf ooit gevangene in een Jappenkamp, is het een goede zaak dat Ter Beek destijds een veteranen beleid heeft ontwikkeld. "Achteraf is het niet goed dat het zo lang heeft moeten duren, omdat met name op oudere leef tijd de emoties weer een rol gaan spe len. Het is belangrijk dat de veteranen elkaar zoveel mogelijk opzoekenom daarover te praten," zei De Widt, waarop Spelt instemmend knikte. Spelt is zeker geen onbekende in Soest. Hij was jarenlang zelfstandig aannemer en is al 33 jaar bij de vrijwillige brand weer. "Een tik van me," aldus Spelt over zijn hobby. Burgemeester Hans de Widt heeft de speld bij T. Spelt die wordt vergezeld door Draaginsigne Gewonden zojuist opge- zijn vrouw. Omdat 31 december op een zondag valt mag er dit jaar al op donderdag 28 de cember vuurwerk worden verkocht. Dat geldt ook voor vrijdag 29 en zaterdag 30 december. De regels worden toegepast volgens het Vuurwerkbesluit in de Wet Milieugevaarlijke Stoffen. LIMBURG Lil) OP Z'N LEKKERST Zuidpromenade 7A Tel. 602 91 98 Verrassende Champagnevlaai heel (10 punten) 19.95 half (5 punten) 10." Bestel a.u.b. vroegtijdig. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 De kiosk die nabij de Foekenlaan in het bos staat, is weer eens het doelwit van vandalen geweest. Op Eerste Kerstdag werd de politie op de hoogte gesteld van de vernielingen. Enkele planken aan de achterzijde van de kiosk en het luik wa ren losgehaald en beschadigd. Volgens de politie zijn de vandalen niet binnen Een bewoner van de Korte Hartweg heeft maandagavond zelf het vuur ge blust dat in zijn schuur was ontstaan, doordat een strobaal tegen een kachel lag. Daardoor hoefde de gearriveerde brandweer niet meer in actie te komen. Door de brand werd de auto van de man licht beschadigd. Mevrouw Sukel, een van de nieuwe Binnentuin-bewoners, kreeg de sleutel van de heren F. de Groot (l.) en J. Koóy. Vorige week donderdag vond de eerste oplevering plaats van de tien woningen die door Aanko uit Hui zen gebouwd zijn achter de Gallen- kamp Pelsweg. Het complex draagt de naam 'De Binnentuin'. Het leeuwendeel van de huizen is be stemd voor ouderenhuisvesting. Deze woningen zijn aanpasbaar gebouwd en hebben o.a. bredere deuren, maar zijn geen zgo.- seniorenwoningen. "De Binnentuin" bevindt zich op korte af stand van het winkelcentrum Hartje- Zuid en is zo ingericht dat de bewoners veel sociale kontakten kunnen hebben. Op dit moment zijn nog drie woningen beschikbaar, in prijzen variërend van 225.000 tot 230.000 gulden. Namens Aanko b.v. reikte directeur F. de Groot, samen met uitvoerder J. Kooy, de sleu tels aan de nieuwe bewoners uit, die onmiddellijk aan de slag gingen om de huizen in te richten.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3