w- ■ti TheO WMÏ Bieb zwaaide Guus Kruis uit Nieuwjaarsconcert van PVO: begin van een traditie? Soest 50 jaar geleden een Gidsvt Provin □0©' DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 DONDERC Blommers weerspreekt kritiek Brand in auto Wij zorgen voor 'n schitterend Oud en Nieuw met ons grootste assortiment vuurwerk Wij wensen U voor 1996 veel geluk, gezondheid en fietsplezier toe. 'Jac. de Bruin Woensdag 10 januari, Open Hof Uit de Soester Courant van 28 December 1945 Verkeerde mentaliteit De raad van Soest veradert. Klachten bezorging Soester Courant De Tro Lucas X v Dertien mi orkaanslac van Nieuwi Geen viool in binnenin donderdag 28 december 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST P l Met een drukbezochte receptie in de Kunstuitleen hebben bestuur en medewerkers van de openbare bi bliotheek Soest vorige week don derdag afscheid genomen van direc teur Guus Kruis. Ook het gemeen tebestuur en andere genodigden ga ven acte de présence. Namens het College van B. en W, luidde wethouder Neks Blommers de schei dende directeur uit, die in Laren een kruidenwinkel gaat beginnen. Blommers voelde zich enigszins uitgedaagd door de kritiek die Kruis o.a in deze krant had laten horen op de matige gemeen telijke belangstelling voor de ontwikke lingen bij de bibliotheek. De wethouder nam de handschoen op en met verwij zing naar het aloude boter-kaas-en-eie- ren-spel stelde ze vast dat Kruis inmid dels diverse "kruisjes" had gezet, zodat het tijd werd voor een "rondje" van het College. Zo had ze met enige verbazing gecon stateerd dat Kruis niet zozeer een bibli otheek-achtergrond had, maar afkom stig was uit het buurthuis- en vormings werk. De WD-wethouder vond het achteraf dan ook logisch dat de direc teur de bibliotheek zag als "instrumment om de wereld te verbeteren", zoals ze met vrolijk sarcasme opmerkte. Blommers vond de kritiek op het ge meentebestuur niet terecht. "We zijn heel geïnteresseerd in het bibliotheek werk, maar de briljante ideeën moeten van het bestuur komen." Van de crea tieve mensen bij de bieb verwachtte ze dat die het "stoffige" beeld, door Kruis geschetst, zouden bijstellen, en biblotheek en gemeentebestuur sómen op zoek gaan naar een aanbod dat bij Soest past. Voor het overige wenste ze de scheidende directeur van harte suc ces met haar verdere bleek te zijn, die erin slaagde de finan ciële chaos en de deplorabele toestand van het gebouw aan te pakken en de aangeslagen collega's wist te motiveren. Ze bedankte haar voor haar inspire rende aanwezigheid en bood haar een fax-apparaat aan, zodat er blijvend schriftelijk kontakt mogelijk zou zijn. Ook bestuurslid De Vries stak zijn waar dering voor het "boegbeeld van de bibli otheek" niet onder stoelen of banken. Met een citaat van Vondel onder streepte hij dat Kruis het bezit van de gemeenschap als van haarzelf had be schouwd, al had haar voorganger dat óók gedaan, maar dan volgens een ge heel andere interpretatie. Hij compli menteerde haar voor haar voortvarend heid - "je zat overal achteraan" - en wenste haar succes. Beetje vreemd In haar toespraakje nuanceerde Kruis de kritiek op de gemeente - "het is niet al leen negatief' - en ze onderstreepte dat de wethouder zich o.a. loffelijk had in gespannen voor de Kunstuitleen. Terug blikkend stelde ze vast dat ze in Soest een beetje vreemd begonnen was, om dat ze na het bekend worden van de fraude van haar voorganger direct werd geconfronteerd met de politie, de advo caten, de Fiod en de rechtbank. "Dat vergeet ik m'n leven niet meer..." Ze bedankte de collega's voor het vertrou wen en stelde vast dat er in de biblio theek - ondanks lekkende daken en de beproevingen van koude winters en hete zomers - veel positiefs te beleven was geweest. 'Normaal persoon' Lof was er ook van Muriel Jongkind, die namens de medewerkers liet weten dat de bibliotheek bijzonder blij met haar waren geweest, vooral toen ze - na alle problemen met haar voorganger - "een normaal en aangenaam persoon" In het motorcompartiment van een auto is zondagavond om zes uur door onbe kende oorzaak brand uitgebroken. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Albert Cuyplaan en was kort daar voor verlaten door de eigenaar die op dat moment niets vreemd was opgeval len. De brandweer bluste het vuur en de volgende morgen werd de auto wegge sleept. VUURWERK VUURWERK VUURWERK VUURWERK VUURWERK luMa*-HIWÊ. m avIlu RIJWIELSPECIALIST VUURWERK VUURWERK VUURWERK VUURWERK VUURWERK De Soester muziekvereniging PVO geeft op woensdag 10 januari een nieuwjaarsconcert in de kerkzaal van de Open Hof aan de Veenbes straat (hoek Dalweg). Aanvang 20.00 uur. PVO heeft speciaal voor dit concert een vrolijk programma samengesteld, om het jaar 1996 op muzikale wijze te be ginnen. Onder de uit te voeren werken vindt men o.a. de concoursstukken "Ukrainische Bauerntanze" en "Deep River Rhapsody", waarmee PVO on langs op een KNF-concours in Eibergen de tweede prijs behaalde. Verder komt bijvoorbeeld ook "The Second Waltz" van Shostakovitch aan bod, dat iedereen wellicht beter kent van André Rieu. Waarmee het programma eindigt kan iedereen wel raden- Al met al belooft het een leuk en geva rieerd concert te worden, waarmee PVO wellicht de basis legt voor een jaarlijkse traditie. Iedereen wordt dan ook van harte uitgenodigd. Vanaf 19.45 liggen er op 10 januari in de Open Hof pro grammaboekjes klaar. Na afloop van het concert is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken. De toegang is - zoals gebruikelijk bij PVO-concerten - gratis. Meer informatie over PVO? Bel dan tel. 6022268 of 6023783 (secretariaat). Het schijnt dat een vijfjarig tyranniek bewind van onderdrukking en verraad, voor sommige mensen volkomen onbe langrijk is geweest. Terstond na de be vrijding, toen de landverraderlijke ele menten, de zweren onzer samenleving, nog niet waren opgeborgen op de plaats, waar ze thuishoren, papten vele mensen al weer aan met deze verachte lijke lieden. Natuurlijk, dat deden ze niet zonder bedoeling. Aartsverrader A was weliswaar een schurk en land- wachter B dito, - maar ze hadden een winkel ziet u. En in die winkel waren nog artikelen, die bij andere nering doenden, - de wóre Nederlanders niet meer te koop waren. Daarom maar net gedaan, of er geen oorlog geweest was, of er geen offers waren gebracht. En dit allemaal terwille van een paar thee kopjes, 'n pijp, of wat dan ook. Denk niet, dat de mensen, die zulke n.s.b.-ers en handlangers steunden door bij hen te kopen, geen goede Nederlanders waren! Dan moest U ze eens horen tijdens de oorlog... en vooral er nó! Het waren de grote propagandisten voor een bijltjes dag, ze hadden dit gedaan en ze hadden dót gedaan! En toch... wij verkiezen zulke mensen niet. Om aan een paar schroefjes, een paar planken of wat dan ook te komen, zochten ze 't bij invididuën, die voor ons gevaarlijk waren gedurende de bezet ting. Dat alles terwille van kleinigheden, waar ze, naar hun mening, niet buiten konden. Zulke mensen waren er ook in Soest. Helaas... ze zijn er nog! Ja, er zijn nog altijd zulke slappe Nederlanders. Mensen zonder ruggegraat, zonder enig verantwoordelijkheidsbesef jegens hen, die gevallen zijn in de strijd voor de vrij heid. Terwille van een spijker plegen ze verraad jegens mannen, die hun leven offerden voor de goede zaak van het recht. Omdat ze die spijker zo dringend nodig menen te hebben. Misschien wel, om een portret aan te hangen van de Koninklijke familie. Er zijn lieden, ook in Soest, die nog (of weer) los rondlopen, maar waarvan ie dereen kan begrijpen, dat vandaag of morgen de Politieke Recherche weer toegrijpt, -, en dón goed! Want er moet recht gedaan worden in ons land. En er zól recht gedaan worden! Maar al zijn velen er heilig van overtuigd, dat ele menten, die nu nog op vrije voeten lo pen, binnenkort opgesloten zullen zit ten, - het kan vele Soesters niet weer houden om met zulke laffe lieden aan te pappen. Al is het alleen maar uit strikt egoïstische motieven. Soesters, die zich hieraan te buiten gaan, moeten goed weten, dat zijn verraad plegen tegenover diegenen, die hun bloed gaven als offer voor de bevrijding als pand voor een beter Nederland. Zij moeten tevens be seffen, dat zij ach onmogelijk maken in de oogen van zo velen, die de rechtvaar digheid beminden en in waarheid op geen enkele manier zich inlieten met de Duitsers of zijn satellieten gedurende de vijf jaren van terreur en nog niet. Want als er honderden goede Vaderlanders zijn, moeten we dan gaan aanpappen met lieden, die onze vrijheid en ons va derland hebben willen versjacheren aan een barbaar? Het zou schande zijn. En als er iets gezegd wordt over naasten liefde, begrijp dan goed, dat de christe lijke liefde jegens de naaste gebaseerd is op rechtvaardigheid. Zonder rechtvaar digheid heeft naastenliefde geen zin. De rechtvaardigheid nu eist, dat we eren degenen die vielen. Eren kunnen wij slechts, als wij voortleven in de geest, die hen bezielde, toen ze moedig voor het vuurpeleton traden om getuigenis af te leggen van hun drang naar rechtvaar digheid. Vrijdagmiddag, tijdens het afdrukken van ons blad, kwam de raad van Soest bijeen onder leiding van Burgemeester Des Tombe. Het formaat van ons blad laat niet toe de besprekingen uitvoerig weer te geven. Wij volstaan daarom met een kort overzicht. Het voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting 1944, in verband met de sluiting van den dienst, werd verworpen, daar de raad geen verantwoording wenscht te nemen voor de zaken gedu rende 't tijdvak, bestuurd door den N.S.B.-er Van Goor den Oosterlingh. Het voorstel om den gasprijs met 3 ct. per M3 te verhoogen, maakt de tongen los. Na uitvoerige besprekingen wordt besloten deze aangelegenheid eerst nog te doen bezien door de Gascommissie, Mevr. Landweer stelde een verhooging van 2 cent voor, waarop de gemeente naren wel zullen moeten rekenen. Te Baarn en Zeist werd ook een ver hooging van 2 cent goedgekeurd. Bij de rondvraag vragen de heeren v. Amerom, v.d. Ven en Zoetelief aan dacht voor de rijwielpaden langs den hoofdweg, achter de txxmien. Op Soest- dijk gaat 't slechts om enkele strookjes grond, die nog moeten worden afge staan en zoo noodig op korten termijn onteigend. Andere leden vragen het weer houden van ouderavonden; betere verlichting der wegen; het schoonmaken van sloten langs de Stadhouderslaan; aanstelling van meerdere personen, die reeds lang bij O.W. werkzaam zijn; hulp voor N.S.B-gezinnen, welke in kommervolle omstandigheden verkeeren; verleening van niet toegekende vergoedingen vooi gevorderde en door de Duitsche Weer macht gebruikte gronden; betere verdeeling der aangevoerde visch; verhooging van loonen voor het los per soneel bij O.W. enz., terwijl ook een klacht wordt geuit over ontactisch optre den van distributie-ambtenaren. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Bestelfo Bestell Lucas X is vanaf richt op de bee gehele provincie dat ruim ande heeft een compl seling ondergat lijk als uiterlijk. De belangrijkste i ring is de ver aandachtsgebied, t en andere activitei beeldende kunst ir worden in de gids is gratis verkrijgt WV's, galeries provincie Utrecht. De meest in het c lijke veranderingei maat en de mode: vormgeving. De g karakter: van een informatief magaz lijke tweedeling in schrift staan artik kunst en een aanta de regio. In het hl zit een apart voui breide informatie t toonstellingen in n Lucas X probeert ren aan de beken lijkheid van beelde vincie Utrecht. De turele instellingen het gebied van de 1 Utrecht worden dc mogelijk gevolgd ei gegeven. Lucas X aandacht voor regie te leiden tot provii cultuur kan werkei en thuishaven voor beeldende kunst, h stenaars, kunstthe wijs en culturele daarbij een essentie en actuele informai is daarbij van grote Dat de functie die belang is heeft ook zich gerealiseerd. Luxas X gesteund bijdrage van f 15.01 vulling op de begrc geworden dat Luc< gebied uit kan breid vincie Utrecht. Het Nieuwe Eemlan Soester scholieren e£ op werkdagen, heef elkaar gebracht met wacht wordt dat de c tot vijftien mille. H gemaakt op de rekei Peters College op 1 Luis getroffen Sint 1 is niet uitgesloten da ontwikkelingssamen verdubbelt. De actie is volgens succes geworden. Ni leerlingen gedurendi gerichte informatie eiland binnen ons k< een beroep gedaan met de orkaanslac! uiteenlopende activit zet om geld te ver: werden gezocht en Brugklasleerlinge 3 haalde in haar eentje en won daarmee d walkman) voor het bedrag. Manege Eldorado k ming om op zondaj binnenbak een vlooie Het college wijst het band met de winkels Volgens burgemeesl zijn dergelijke markt uitgegroeid tot bedril en dat is in elk gev gewenst, zolang de i tingswet nog niet vai die in werking is geti rigens nog niet zegge zondag is toegestaan Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorilctitlng Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN AANWIJZING BIJZONDERE DAGEN WINKELSLUITINGSWET MELDINGEN (Art. 8.40) WET MILIEUBEHEER Maandag 8 januari agenda o.a. Dinsdag 9 januari agenda o.a.: Woensdag lOjanuari (gewijzigdeaanvangs- tijd: 19.00 uur!) agendao.a.: commissie algemene bestuurszaken verslag vergadering commissie ABZ d.d. 4.12.95; regeling functie waarderinggemeente Soest 1996; vaststellen destructieverordening; Externe organen: a. Gewest(raad) en Reg. Brandweer Eemland, b. Georganiseerd Overleg, c. Politie, d. Volksgezondheid, e. Onderwijs, f. Voortgang planningkalender. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn verslag van de commissie ROVW d.d. 12-12-1995; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Eem- weg; Oostflankstudie; voortgang sociale vernieuwing; voortgang planningkalender. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale zaken, sport en recreatie, bedrijven vaststelling verslag van de vergaderingen van 11 december 1995be spreking voortgangsrapportage/uitwerkingsplan energiebesparing; eventueel; verkoop CAI-bedrijf; rapportage van de vertegenwoordi gers in gemeenschappelijke organen en externe instellingen: PHO milieu, PHO sociale zaken, AVU; stand planningkalender. Vanaf 20.00 uur bespreking van de integrale notitie volkshuisvestingsbeleid in een gemeen schappelijke vergadering van de commissie milieu c.a., ruimtelijke ordening en financiën. Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij zondag 7 januari 1996 heb ben aangewezen als dag, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b en c. en 7 van de Winkelslui tingswet 1976 vervatte verboden niet gelden. Dat betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven waar gewoonlijk goe deren aan het publiek plegen te worden verkocht dan wel te koop worden aangeboden, die dag voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathandel voor degenen, die daarvoor vergunning van ons college hebben, op deze dag toegestaan. Daarnaast hebben burgemeester en wethouders besloten zondag 21 januari 1996 ten behoeve van de autobranche aan te wijzen als hiervoor bedoeld. Deze aanwijzing geldt echter uitsluitend ten behoeve van de buiten de winkelcentra gelegen bedrijven. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Donderdag 11 januari agendao.a. commissie financiën planschade ex. artikel 49 W.R.O.; besluitenlijst van de openbare ver gadering van 7 december 1995; stand van zaken planningkalender; stand van zaken volwasseneneducatie. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur, behalve de commissie milieu c.a. hiervan is de aanvang 19.00 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het gevenvan een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voorde behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmer kingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. N.B.Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 6093728). ONTHEFFING ARTIKEL 4.1.1. APV Burgemeester en wethouders maken bekend: Dat zij het Sauna Fitness Centrum Soesterberg op/in het perceel Amersfoortsestraat 105-107 ontheffing verlenen op grond van artikel 4.1.1. van de Algemene Plaatselijke Verordening Soest voor het voortbrengen van levende muziek op 31 december 1995 tussen20.00 en 1 januari03.00 uur. VERORDENINt; PREMIEBELEID GEMEENTE SOEST Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 21 december jl. heeft vastgesteld de Verordening premiebeleid ter bevordering van de zelfstandige bestaansvoor ziening gemeente Soest. De verordening ligt tijdens de openingsuren van het gemeentehuis ter inzage bij het gemeentelijk informatiecentrum aan het Raadhuisplein. BOUWPLAATS Disselboom (Boerenstreek) (ong.) (95475) Gallenkamp Pelsweg 1 (94520) Henriette Blaekweg 4 (95470) Heuvelweg 14 (95548) Kerkstraat 17 (95018) Koperwiek 61 (95188) Korte Brinkweg 14 (92251) Lisdodde 15 (95584) Vosseveldlaan 20 (95621) Wiardi Beckmanstraat 362 (95617) BETREFT VERZENDDATUM bouwen van een glasvezel verdeelkast 12-12-95 geheel vernieuwen van een werkplaats 13-12-95 bouwen van een gafage 13-12-95 uitbreiden van een woonhuis 13-12-95 verbouwen van een woonboerderij en het bouwen van een droogloop) 13-12-95 bouwen van een woonhuis met 13-12-95 11-12-95 13-12-95 13-12-95 13-12-95 vergroten van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging plaatsen van een aluminium broeikas bouwen van een schuur/ hobbyruimte plaatsen van een dakkapel Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: Besluit horecabedrijven milieubeheer - Koninginnelaan 25 (Bar/café Y R) Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen - Middelwijkstraat 40-42 (Gebr. Van der Pouw Kraan B.V.) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de algemene voor schriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de periode van 27 december 1995 tot 24 januari 1996 worden ingezien in het gemeentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. BELASTINGVERORDENINGEN De volgende belastingverordeningen zijn bij genoemd besluit goedgekeurd: - bij besluit van Gedeputeerde Staten van 5 december 1995, Afd. WFT, nr. 5653970/470: de Verordening op de heffing en de invordering van standplaatsgeld 1996 ("Verorde ning standplaatsgeld 1996"). Deze belastingverordening ligt gedurende acht dagen na deze publicatie voor een ieder ter inzage bij de afdeling Belastingen, Raadhuisplein 1 te Soest. BESLUI l'EN B. EN W. d.d. 19 DECEMBER 1995 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wet houders vanSoest,Postbus 2000,3760CASoest.HetbezwaarschriftmoetBINNEN 6 WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuisRaadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND DRANK- EN HORECAWET Burgemeester en wethouders maken ingevolge het bepaalde in artikel 3c van de Drank- en horeca- wet bekend dat zij ter voorkoming van ongewenste mededinging door het verstrekken van alco holhoudende drank van plan zijn aan de door de Stichting Welzijn Ouderen Soest gevraagde ver gunning als bedoeld in artikel 3, eerste lid onder a van de wet voor de uitoefening van het cafébe drijf in de inrichting Klarinet 39 te Soest (dienstencentrum De Vijverhof) voorschriften te verbin den metbetrekking tot de in de inrichting te houden bijeenkomsten van persoonlijke aard (bruilof ten, partijen) alsmede met betrekking tot de tijden waarop in de inrichtingalcoholhoudendedrank mag worden verstrekt. Belanghebbenden worden gedurende een periode van vier weken in de gelegenheid gesteld hun zienswijze hieromtrent naar voren te brengen. De hierop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 28 december op werkdagen ter inzage bij het gemeentelijk informatiecentrum. BOUWPLAATS Anna Paulownalaan 25-27 (95631) Batenburgweg 7 (93560) Birkstraat 103 (95630) Burgemeester Grothestraat 45(95551) Egeltjespad 19 (95626) Felix Orttlaantje 7 (95627) Felix Orttlaantje 8 (95628) Gemshoorn 10 (95625) Goudvink 3 (95624) Ir. Menkolaan (ong.) (95566) Klarinet 26 (95638) Korte Ossendam 48 (95632) Nieuweweg 64 (95600) Soesterbergsestraat 61 (95563) Van Lenneplaan 9 (95637) Weegbreestraat 104-106 (95629) Zuidergracht 45 (95564) Zuidergracht 45 (95633) Zuidergracht 45 (95634) BETREFT INGEDIEND uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een kelder 13-12-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 14-12-95 bouwen van een bedrijfspand 13-12-95 uitbreiden van een woon-/ winkelhuis 12-12-95 plaatsen van een tuinhuisje 12-12-95 bouwen van een woonhuis (kavel 8) 13-12-95 bouwen aan een woonhuis (kavel 4) 13-12-95 plaatsen van een dakkapel 12-12-95 plaatsen van een dakkapel 11-12-95 bouwen van 8 woningen (type 2 onder 1 kap) 14-12-95 vergroten en veranderen van de zolderverdiening 15-12-95 plaatsen van een blokhut 13-12-95 verbouwen en vernieuwen van een woonhuis 14-12-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 15-12-95 bouwen van een hobbykas 15-12-95 plaatsen van een speelwerktuig (schommel) 13-12-95 bouwen van een kantoor 13-12-95 bouwen van een werkplaats/ stallingsruimte en een opslagloods 13-12-95 bouwen van een kantoor met opslagruimte 13-12-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. ONDERWERP Subsidieverzoek 1996 voor kader vorming vrijwilligers Voorstel van de wethouder ROVW inzake bezwaarschriften berichten tegen de bouwvergunning voor de bouw van een woonhuis op het per ceel Kerkpad ZZ 41a Aanschrijving inrichting showroom in woonruimte door loodgietersbe- drijf Treba, Laanstraat 23 Bouwaanvraag 95316. Het bouwen van 19 woningen op het perceel Beukenlaan 1 Plaatsen mobiel bankkantoor t.b.v. verbouwing Rabobank aan de Smitsweg Verzoek om toestemming voor het opstijgen van een heteluchtballon voor het jaar 1996 Subsidieverzoek kadervorming Turkse Platform e.a. Aanvraag vergunning organiseren vlooienmarkt Aanvraag vergunning Drank- en horeca- wet; Koninginnelaan 25 Subsidieverzoek kadervorming Marok kaans Comité e.a. BESLISSING Een bedrag ad f 500,00 toe te kennen uit de post Kadervorming Vrijwilligers 1996. De bezwaren gedeeltelijk gegrond en ongegrond verklaren. De bouw vergunning in heroverweging wei geren wegens strijd met het bestem mingsplan. Loodgietersbedrijf Treba aanschrij ven op straffe van bestuursdwang binnen zes weken de showroom op Laanstraat 23 te ontruimen en als woonruimte in te richten/gebruiken Schriftelijke bedenkingen ongegrond verklaren. Verklaring van geen be zwaar aanvragen. Na afgifte van deze verklaring bouw vergunning verlenen. Medewerking geven voor het plaatsen van een mobiel bankkantoor ter hoog te van Smitsweg 4 voor de periode van 22-01-1996 t/m 01-03-1996. Toestemming verleend aan mevr. Palte voor het opstijgen van een hetelucht ballon van het evenemententerrein de Eng voor het jaar 1996. Tot een maxi mum van 50 opstijgingen per jaar. Voor de cursus kadervorming t.b.v. Turkse Platform e.a. een subsidie te verlenen van f 2.400,00. Berichten dat op zondag geen vlooien markt mag worden georganiseerd con form conceptbrief. Gevraagde vergunning verlenen con form concept-besluit. Voor de cursus kadervorming voor het Marokkaans Comité e.a. een subsi die verlenen van f 2.100,00. Van Weedestra

Soester Courant | 1995 | | pagina 4