The Outpost F 10 tot 70% korting brilcentrum nota nu 109,95 3® Kerststoet slingert zich door Soest St. Joseph start inschrijving voor 26 seniorenwoningen Graanakker WORTMANN 1 ACTUEEL I één van onze luxe salades Gids voor beeldende kunst in de Provincie Utrecht Levi's 501 O Slingerland Winkelkring prijzenfestival WINTERKORTINGEN VEEL FIETSPLEZIER VOOR 1996 TOEGEWENST (GILDE De Fakkeldraagsters gaan weer oliebollen verkopen DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 De Tromslager Oudejaars Hors d'oeuvres Bestel nu nog Catering- en Partyservice v:lv, DE TROMSLAGER Lucas X vernieuwd Dertien mille voor orkaanslachtoffers van Nieuwe Eemland Geen vlooienmarkt in binnenbak manege diverse kleuren Slingerland Fietster gewond bij botsing De Seniorenbus het nieuwe jaar in Evenement wordt volgend jaar herhaald Huurprijs ca. 600, - per maand 4- Spoedkursus voor iedereen die het dansen snel onder de knie wil hebben. Profiteer NU van onze U krijgt van ons op de gehele collectie. Enkele aanbiedingen: 'Schiesser' ondergoed, 2 stuks 24,- 'Schiesser' american T-shirt, 2 stuks 30,- 'Stylemaster' ankiets 70% wol, 3 paar 30,- 'Schiesser' tricot pyjama, NU 60,- Pullovers, enkele stuks, NU 100,- 'Wortmann' Shirt 6750, NU 2 stuks 110,- Kolberts, incomplete series, NU 250,- EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE Soest plaatst dranghekken niet langer gratis Op de fiets onwel geworden Soester (75) overleden Inbraak in garage P. v.d. Breemerweg TWLEWILLER3 Vanaf 8 januari zetten wij de prijzen op z'n kop. van weedestraat 87 - 3761 cd soest 1996 1/470: rde- inzage voor Oud en Nieuw Bestelformulieren voor de feestdagen zijn gratis af te halen. Bestellingen kunnen op oudejaarsdag worden afgehaald ^7 tussen 14.00 en 15.00 uur. Sla uw tromslag bij de Tromslager. Steenhoffstraat 58 - Tel. 035 - 602 28 71 Lucas X is vanaf nu een gids die zich richt op de beeldende kunst in de gehele provincie Utrecht. Het blad, dat ruim anderhalf jaar bestaat, heeft een complete gedaanteverwis seling óndergaan, zowel inhoude lijk als uiterlijk. De belangrijkste inhoudelijke verande ring is de verschuiving van het aandachtsgebied. Alle tentoonstellingen en andere activiteiten op het gebied van beeldende kunst in de provincie Utrecht worden in de gids opgenomen. De gids is gratis verkrijgbaar in bibliotheken, VVV's, galeries en musea in de hele provincie Utrecht. De meest in het oog springende uiter lijke veranderingen zijn het grotere for maat en de modernere, afwisselendere vormgeving. De gids verandert zo van karakter: van een gebruiksblad in een informatief magazine. Er is een duide lijke tweedeling in het blad. In het tijd schrift staan artikelen over beeldende kunst en een aantal nieuwsberichten uit de regio. In het hart van het tijdschrift zit een apart vouwblad, waarin uitge breide informatie te vinden is over ten toonstellingen in musea en galeries. Lucas X probeert een bijdrage te leve ren aan de bekendheid en toeganke lijkheid van beeldende kunst in de pro vincie Utrecht. De activiteiten van cul turele instellingen en ontwikkelingen op het gebied van de kunst in de provincie Utrecht worden door Lucas X zo goed mogelijk gevolgd en overzichtelijk weer gegeven. Lucas X vindt dat speciale aandacht voor regionale kunst niet hoeft te leiden tot provincialisme. De lokale cultuur kan werken als een uitvalsbasis en thuishaven voor de ontwikkeling van beeldende kunst. Musea, galeries, kun stenaars, kunsttheoretici, kunstonder wijs en culturele instellingen spelen daarbij een essentiële rol. De structurele en actuele informatie die Lucas X geeft is daarbij van grote betekenis," Dat de functie die Lucas X vervult van belang is heeft ook de Provincie Utrecht zich gerealiseerd. Voor 1996 wordt Luxas X gesteund met een financiële bijdrage van f 15.000,-. Door deze aan vulling op de begroting is het mogelijk geworden dat Lucas X het aandachts gebied uit kan breiden naar de hele pro vincie Utrecht. Het Nieuwe Eemland College, voor veel Soester scholieren een vaste bestemming op werkdagen, heeft 13.057 gulden bij elkaar gebracht met een kerstactie. Ver wacht wordt dat de opbrengst zal stijgen tot vijftien mille. Het geld wordt over gemaakt op de rekening van het Milton Peters College op het door de orkaan Luis getroffen Sint Maarten. Overigens is niet uitgesloten dat het ministerie van ontwikkelingssamenwerking het bedrag verdubbelt. De actie is volgens de school een groot succes geworden. Niet alleen kregen de leerlingen gedurende een aantal weken gerichte informatie over het getroffen eiland binnen ons koninkrijk, ook werd een beroep gedaan op hun solidariteit met de orkaanslachtoffers. De meest uiteenlopende activiteiten werden opge zet om geld te verzamelen, sponsors werden gezocht en gevonden. Brugklasleerlinge Jana van Lamoen haalde in haar eentje 255,50 gulden op en won daarmee de hoofdprijs (een walkman) voor het hoogste sponsor- Manege Eldorado krijgt geen toestem ming om op zondag 14 januari in de binnenbak een vlooienmarkt te houden. Het college wijst het verzoek af in ver band met de winkelsluitingswet. Volgens burgemeester en wethouders zijn dergelijke markten langzamerhand uitgegroeid tot bedrijfsmatige verkopen en dat is in elk geval op zondag niet gewenst, zolang de nieuwe Winkelslui tingswet nog niet van toepassing is. Als die in werking is getreden, wil dat ove rigens nog niet zeggen dat verkoop elke zondag is toegestaan. Geldig tot 1 'januari '96 Van Weedestraat 8a - Soest Gastauteurs Lucas X werd in 1993 opgezet door en kele jonge kunstenaars als initiatief om alle activiteiten op kunstgebied in de steden Utrecht en Amersfoort wat be ter voor het voetlicht te brengen. Geko zen werd voor een tweeledige opzet: een uitgebreide agenda met alle tentoonstel lingen, lezingen en manifestaties in de twee steden, gecombineerd met een aantal artikelen. Deze artikelen zouden hun aanleiding moeten vinden in de kunstactualiteit van de regio. Voor het schrijven van deze artikelen worden per nummer een aantal gastauteurs uitgeno digd. De makers van Lucas X kozen voor een voorzichtige aanpak met een minimaal budget, omdat het verleden al vaker uit wees dat een dergelijk initiatief bij een al te ambitieuze (dure) start al snel ter ziele kan gaan. Verder had de redactie zich tot doel gesteld dat de gids gratis aangeboden zou moeten worden in de beide steden. Na het verschijnen van de eerste nummers in 1994 bleek uit reac ties vanuit de kunstwereld en de lezers dat Lucas X een nuttig en aangenaam blad werd bevonden. Omdat de gids steeds beter functioneerde besloot de redactie in 1995 verder te gaan met het uitbrengen van de gids. Inmiddels heeft Lucas X haar eerste volledige jaargang met vijf nummers er opzitten. Door de grote deelname van galeries en musea en een groeiend abonneebestand is het mogelijk geworden om met Lucas X aandacht te schenken aan de beeldende kunst in de hele provincie Utrecht. Dans- en Partycentrum wenst u een gezond en gezellig Jan en Gina Sepp Een 41-jarige vrouw uit Soest is vorige week vrijdag gewond geraakt toen ze met haar fiets werd aangereden door een auto, bestuurd door een 44-jarige plaatsgenote. Het ongeluk deed zich voor op het kruispunt Obrechtstraat- Willaertstraat, waar de fietser geen voorrang verleende. Ze werd met hoofdletsel overgebracht naar Molen- dael. De Senioreiibus heeft wederom een succesvol jaar afgesloten. Ook in het afgelopen jaar is gebleken dat deze vervoersmogelijkheid voor 55+'ers onmisbaar is. Veel mensen die anders moeilijk of niet de deur uit kunnen, doen een beroep op de Seniorenbus. Mede dank zij deze vervoersmogelijkheid kunnen deze mensen langer zelfstandig blijven. Maar ook als u gewoon een bezoek wilt bren gen aan bijvoorbeeld het winkelcentrum of de markt, staat de Seniorenbus voor u klaar. Ook in het nieuwe jaar zullen de enthousiaste vrijwilligers van de Seniorenbus zich inzetten voor goed en betaalbaar vervoer voor alle 55+'ers in Soest en Soesterberg. Wij hopen u ook in het komende jaar te mogen begroe ten in de bus! De Seniorenbus rijdt elke maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur, te lefoon (maandag t/m vrijdag van 9.00- 16.00 uur): 601 91 90. Ongeveer 25 meest jeugdige Soes- ters hebben op de zaterdag voor Kerst meegedaan aan de inmiddels tweede kerst-optocht met paarden en pony's (en één hond) door Soest. De rit was ook nu weer georgani seerd door Carol Streefkerk. De stoet vertrok - met enige vertraging - van de rotonde bij Park Vredehof en ging vervolgens via 't Hart naar Over- hees, en vandaaraf door het Smitsveen weer terug naar de Jachthuislaan, waar de groep van de Willemshoeve de prachtig versierde paardjes- in kersttooi - weer op stal kon brengen. Volgens Carol was de optocht een suc ces. Hoewel een aantal deelnemers op het laatste moment niet kwam opdagen was ze toch heel tevreden met het groeiende aantal ruiters. De reacties waren heel positief, zowel van de deel nemers als van het publiek. Hoewel dat op een zwart/wit foto moeilijk is weer te geven, was de stoet kleurrijk. Carol, die wegens ziekte van haar pony zélf de fiets moest nemen, is beslist van plan ook volgend jaar weer een kerst- tocht door Soest op touw te zetten, en ze rekent erop dat er dan nog méér mensen (en dieren) mee zullen doen. Dan wordt het een echte Soester tradi tie, hoopt ze. In het centrum van Soest, achter de Molenstraat, worden 26 senioren woningen in de sociale huursector gebouwd. Deze seniorenwoningen maken onderdeel uit van een totaal bouwplan, waarin ook senioren appartementen, het woonzorgcen trum Molenschot, het verpleeghuis Molendael en een polikliniek wor den gerealiseerd. Voor zelfstandig wonende ouderen bie den de ruime gelijkvloerse woningen een optimaal wooncomfort in een pret tige omgeving. De woningen hebben een huurprijs van circa f 600,- per maand. De woningen worden in maart/ april 1996 opgeleverd. De sluitingster mijn voor de inschrijving is op dinsdag 9 januari a.s. De locatie is voor senioren aantrekke lijk. Er zijn diverse voorzieningen in de nabije omgeving. In de directe omgeving is een bushalte met uitstekende bus verbindingen. Parkeren kan aan de voorzijde van de woningen, waar par keerplaatsen worden aangelegd voor bewoners en bezoekers. Tevens is er een overdekt zwembad en sportaccomodatie in de buurt. Het buurtwinkelcentrum en de bibliotheek zijn te vinden binnen een straal van 500 meter. Er is gekozen voor 26 aaneengescha kelde woningen, met een hellend dak, die in een slinger zijn gebouwd. De ge vels zijn uitgevoerd in geel baksteen en voor het schilderwerk zijn de kleuren blauw, wit en blauwgroen gebruikt. In combinatie met de houten bergingen geeft dit een bijzonder aanzicht. De voorzijde van de woningen ligt aan het noord-oosten (Dalweg-zijde) en de tuinzijde aan het zuid-westen (Molen straat-zijde). Uit oogpunt van sociale veiligheid ligt het achterpad tussen de tuin en de berging. Doordat de woningen in een slinger zijn gebouwd, is de spouwmuur tussen de woningen onderling niet overal even breed. Dit is gedaan om de voorkomen dat in de woningen scheve vertrekken ontstaan. Aanpasbaar Alle woningen bevatten drie kamers, zijn gelijkvloers en zijn aanpasbaar ge bouwd. Dat wil zeggen dat de woning gemakkelijk is aan te passen als een be woner gehandicapt raakt en dat de wo ning toegankelijk is voor bezoekers met een handicap. In de woning zitten brede deuren en ontbreken de drempels. Te vens zijn er nog extra voorzieningen aangebracht zoals een aanzitbare en op hoogte verstelbare keuken, een ver hoogde toiletpot en handbeugels ter plaatse van douche en toilet. Bij de toewijzing gelden voorwaarden ten aanzien van o.a. leeftijd, gezins grootte en inkomenspositie. Doorstromers genieten voorrang ten opzichte van starters. Inschrijving dient d.m.v. een ingevulde woonbon te ge schieden. Deze woonbon bevindt zich in het huis-aan-huisblad Soest Nu van 3 januari a.s. De sluitingstermijn voor de inschrijving is op dinsdag 9 januari a.s. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie terecht bij Woningbouwver- eniwing St. Joseph. JVlaak voordelig kennis met 'Jan en Cjina Sepp, 'de nieuwe Slingerlanden' 15 lessen kosten maar f.125,-. We beginnen op dinsdagavond 16 januari a.s. li kunt gegarandeerd dan sen vóórdat de lente aan breekt. rjel op: 0356017954 of kom gewoon gezellig even langs. Dans- en Partycentrum Weegbreestraat 205 -209 Soest Advertentie In het prijzenfestival van de Winkel kring werden de laatste winnaars blij verrast met een feestelijk Silvester- pakket. In de ambiance van Joh. Mets aan de Van Weedestraat werden de prijs winnaars op de foto gezet door onze fotograaf. De winnaars zijn: de heer/mevrouw P.C. v.d. Blonk, J. Schippers, Leef- lang, C. Veldman, D. v.d. Deijssel, L. Vink-Alessie, W. Heupers-Duij, C.G. de Vries-Zielstra, Dreef en de Bruin. SOESTDIJK BAARN Burg. Grothestraat 7 Laanstraat 65 Tel. 035 - 601 44 68 Tel. 035 - 541 54 18 De gemeente Soest zal vanaf 1 ja nuari a.s. een nota versturen voor het gebruik van dranghekken. Instanties die evenementen organiseren zullen daarmee rekening moeten houden bij het opstellen van hun begroting. Vooral als tmen de gemeente de dranghekken ook laat brengen kun nen de kosten flink oplopen. De kosten voor het lenen van drang hekken zijn vanaf 1 januari f 5,- per dranghek, exclusief BTW. Als de ge meente de dranghekken moet bren gen en weer ophalen kost dat samen f 160,-. Als dat op zaterdag of zon dag moet plaatsvinden worden er extra kosten in rekening gebracht. Voor vragen over de nieuwe tarieven kan men kontakt opnemen met de gemeente Soest, mevr. A.C. van Halsema, tel. 6093709. Nadat hij op de fiets onwel was gewor den is vorige week donderdagmiddag de 75-jarige Soester D. van Asselt overle den. Hij kwam met de fiets ten val op de Talmalaan en liep daarbij een hoofd wond op. Politiesurveillanten probeer den hem nog te reanimeren tot de am bulance kwam, maar nadat hij was over gebracht naar een ziekenhuis in Amersfoort bleek hij te zijn overleden. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een in aanbouw zijnde garage aan de Peter van den Bree merweg. De buit bestond o.a. uit ge reedschap, een kruiwagen, een beton- boor, een trap, een bats en een koevoet. De eigenaar, een 45-jarige Hilver summer, deed aangifte bij de politie. VAN DE o-**- NIJVERE FIETSENMAKERS ■ÜrtüintefSiiHetsniarechap- BEUKENLAAN 54 SOEST - TEL. 602 49 40 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - REPARATIE ACCESSOIRES - SPECIALIST IN ONDERHOUD Van vroeg tot Iaat zijn ouders en lei ders in de weer met beslag, vet en poedersuiker en spreken jeugd leden hun talenten als verkoper aan oni zoveel mogelijk geld te verdie nen voor de Fakkeldraagsters. Kortom, de enige meisjes scouting groep uit Soest gaat ook dit jaar oliebollen verkopen. De meisjes bemannen zaterdag 30 de cember een kraam bij kwekerij Van Oest aan de Eigendomweg en in win kelcentrum Hartje-zuid. Het is de vijfde keef dat de Fakkeldraagsters op deze manier geld bijeen proberen te brengen voor hun activiteiten. Vorig jaar werd 1.500 gulden overgehouden en met dat bedrag konden de scouts onder meer zomerkampen draaien. "We bakken ook voor onze eigen lol. Het is elk jaar weer gezellig en we willen dat gedoe met de oliebollen eigenlijk niet missen," aldus één van de vrijwilligsters. De traditionele oudejaarslekkernij vindt traditiegetrouw ook aftrek op het ge meentehuis. Maar omdat het raadhuis op 30 december is gesloten, zal loco burgemeester Neks Blommers om onge veer half elf 's morgens de kraam in Hartje-zuid bezoeken. Daar zal de bewindsvrouw eerst proeven en niet naar huis gaan, voordat ze de Fakkel draagsters van een zak oliebollen heeft afgeholpen. Leiders De impact van de Wereld Jamboree, die in de afgelopen zomer in Nederland werd gehouden, is groot geweest, zo hebben ook de Fakkeldraagsters onder vonden. Een toenemend aantal kinde ren wil lid worden, maar sommigen van hen moeten genoegen nemen met een plaats op de wachtlijst. Daarom zoeken de Fakkeldraagsters mensen die leiding willen geven aan de groepen. Onlangs is er bij de Fakkeldraagsters een nieuwe speltak opgericht voor de Sherpagroep. In die groep is nog plaats voor meisjes van elf tot en met veertien jaar die het avontuur aandurven. Voor informatie kan men terecht bij Marjolein ten Rinke, tel. 6024436.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5