NIET DE EERSTEWEL DE BESTE <*5/ Danscentrum Gerla spoedcursus brilcentrum nota Weer aantal Kaapse eenden verwijderd "Ik heb het geluk dat ik levendig ben" 1ACTUEELI Het bevalt steeds beter in Medisch Centrum Molendael Scholen-info voor ouders en leerlingen op 10 januari Tourdion weer succesvol M Mm MM W M M M Mr laanstraat67 - baarn - telefoon035-541 DE TROMSLAGER Wij wensen u een gezond en smakelijk 1996 Explosief ÏAlbert Cuyplaan 198b Soest Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; dinsdag 16 januari. INFORMATIE-INSCHRIJVING Nieuwjaarsrecepties Naar aanleiding van klachten bewoners Wiardi Beckmanstraat Soester A. Schutte viert honderdste verjaardag Nieuwjaarsreceptie Gaesbeeker Gilde op zondag 7 januari Zeshonderdste bevalling in 1995 Prijzen kerstactie Kozle nog niet allemaal afgehaald Samenwerking. Hulp bij keuze-bepaling voortgezet onderwijs Soest in bedrijf op Radio Soest t/m januari zijn we gesloten. Vanaf 8 januari zetten we de C Ti (OfT)) prijzen op z'n kop. van weedestraat 87 - 3761 cd soest Geslaagd kerstconcert in NPB-kerk m CDAeen partij met toekomstvisie iüiaaaa CDA Soest/Soesterberg WOENSDAG 3 JANUAR11996 SOESTER COURANT PAGINA 3 OPRUIMING Zover bekend bij de redactie van de Soester Courant Worden in Soest de volgende nieuwjaarsrecepties ge houden. DONDERDAG 4 JANUARI Tempo Toer 20.00 uur Clubgebouw (Industrieweg) VRIJDAG 5 JANUARI SWS 19.30 uur De Schoof (Molenstraat) D66 20.00 uur De Deel, achter de Oude Kerk (Kerkstraat) ZATERDAG 6 JANUARI Stam/SoVoCo 17.00 uur Sportzaal De Bunt (Ossen- damweg) SEC 20.00 uur Kantine (Bosstraat-West) ZONDAG 7 JANUARI Gaesbeeker Gilde 12.00 uur Gildehuis (Steenhoffstraat) ANBO 14.00 uur Honsbergen (Wiardi Beck- manstraat) WD 16.00 uur Restaurant De Soester Dui nen (Soesterbergsestraat) DINSDAG 9 JANUARI Stichting Oud Soest en Historische Vereniging Soest 20.00 uur Klitsavond in 't Gildehuis (Steenhoffstraat) WOENSDAG 10 JANUARI GroenLinks/Progressief Soest 20.00 uur C-drie, tevens uitreiking Gouden Oliebol (Willaertstraat) 035 - 6022871 Steenhoffstraat 58 'NU IK ZWANGER BEN, ROOK IK NIET. MAAR MAG IK WEL EEN GLAASJE WIJN?" Alcohol en tabak hebben een negatieve invloed op het verloop van de zwangerschap. Zorg daarom dat u weet waarom u tijdig moet sloppen met drinken en roken. NIEUW LEVEN VRAAGT OM INFORMATIE. Bel de ERFO-lijn 035-6028555 Naar nu blijkt, heeft de gemeente opnieuw een aantal Kaapse eenden gevangen en afgevoerd naar een dierenpark in het noorden van het land. Dat is medio december ge beurd naar aanleiding van klachten van bewoners van de Wiardi Beckmanstraat en omgeving. De Kaapse eenden bezorgen nog steeds veel mensen overlast. Zij klaagden over de uitlaatsels van de beesten. Op ver zoek van de bewonerscommissie heeft de Woningstichting Soest (WS) de ge meente gevraagd het probleem op te lossen en daaraan is gehoor gegeven. In oktober vorig jaar werd tweederde van het aantal Kaapse eenden in Soest al gevangen en ondergebracht in een particulier dierenpark in Dedemsvaart. Dat gebeurde nadat er jarenlang was geklaagd door Soesters over vervuiling en agressief gedrag. Niet zelden staken de beesten bovendien onverstoord de rijbaan van met name de Koningsweg over, waardoor nogal eens een aanrij ding ontstond. Met het wegvangen van het grootste Ondanks dat tweederde van het be stand onlangs is weggevangen, zorgen de Kaapsen eenden weer voor overlast. Foto: Goos van der Wilt. deel van de Kaapse eenden hoopte de gemeente het probleem in elk geval voor dit moment te hebben opgelost. Als op het gemeentehuis opnieuw klachten binnenkomen, zal worden be keken of de populatie van de Kaapse eenden voor de derde keer op onnatuur lijke wijze moet worden beïnvloed. Hoe de Kaapse eenden in Soest terecht zijn gekomen, is niet bekend op het ge meentehuis. Vermoedelijk zijn ze ooit uitgezet door een particulier en omdat de dieren geen natuurlijke vijanden heb ben, is hun aantal explosief gegroeid. Vier nesten met tien tot twaalf kuikens per broedseizoen is geen uitzondering en sinds de actie van de gemeente is het eendenbestand wederom snel uitge breid. Kaapse eenden zijn niet gebonden aan water en dus verlaten ze net zo gemak kelijk de vijvers om zich op te houden in de woonwijken. Hun uitlaatsels vor men een grote bron van ergernis onder veel Soesters. Voor de bewoners commissie Wiardi Beckmanstraat was de maat weer vol en daarom trok ze aan de bel bij de WS die vervolgens de ge meente inschakelde. dagelijks (behalve up zondag). Tel. 035-602 23 II 602 03 04 Op zaterdag 23 december trad het kamerkoor Tourdion op voor veel belangstellenden. Het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten Bond in Soest was voor dit kerst concert geheel bezet. Het programma bestond uit Christmas- carols, afgewisseld met instrumentale muziek. Ook werd, zeer passend in ge heel, een kerstverhaal voorgedragen. Een bijzondere verdienste van het gezel schap is dat het gehele programma, koor met soliste, de instrumentale muziek en het kerstverhaal, door de leden zelf werd verzorgd. Alleen de begeleiding op het orgel, voor zover niet a capella werd gezongen, was aan mevrouw A. Timmers uitbesteed die zich zeer zorg vuldig van haar taak heeft gekweten. Het koor laat zich niet zo makkelijk ty peren, omdat een zeer afwisselend re pertoire wordt gezongen. Duidelijk is echter dat dirigent Douwe Elderhuis een onconventioneel programma weet op te bouwen en dat met kennis van zaken en gevoel voor nuances weet over te brengen. Zowel bekende Engelse kerstliederen als werk van Orlando Gibbens, Berlioz en Thomas L. de Victoria stonden op het programma. Zeker moet ook het optreden van een van de sopranen, Anja Evers, worden genoemd die soleerde in het 'Panis Angelicus' van Cesar Franck, waarbij ze werd begeleid op de piano door de di rigent. Antje Heezen en Barbara Steen huis waren, met de organiste, degenen die de instrumentale nummers voor hun rekening namen met onder andere de prachtige kleine suite van Hendrik Andriessen voor altblokfluit en piano. Het kerstverhaal werd door Margje van Vloten verteld. rt Graag nodigen wij u uit om tijdens een gezellige instuif afscheid te komen nemen van Willeke en Wim Slingerland, die besloten hebben om, na een periode van bijna 25 jaar de dansschool en het partycenter in andere handen over te laten gaan. Handen die toebehoren aan de familie Sepp (Jan, Gina, Claudia en Mark). Zij zullen graag tijdens deze instuif kennis met u maken. U bent van harte welkom op zondag 7 januari 1996 vanaf 16.00 uur in de school aan de Weegbreestraat 205-207 in Soest. De 'party' zal 's avonds eindigen met een paar uur vrij dansen. Hapjes en een drankje staan uiteraard voor u klaar. Willeke en Wim Slingerland Gina, Jan, Claudia en Mark Sepp Soest, december 1995. "Ik heb nog nooit een brief aan het gemeentebestuur geschreven, omdat iets niet goed was,aldus A. Schutte op zijn verjaardagsfeest tegen wethouder Neks Blommers. Bij de verjaardagsvisite van Schutte wa ren donderdag vier generaties vertegen woordigd. De bejaarde Soester kreeg namelijk twee zonen, een dochter, tien kleinkinderen en zeven achterkleinkin deren. Eén van zijn kleindochters: "Zijn werk was zijn hobby en hij houdt graag de touwtjes in handen. Al wil dat niet zeggen dat hij niet kan delegeren." Schutte schudde ook de hand van loco- burgemeester Neks Blommers die hem de gelukwensen van het gemeentebe stuur kwam brengen. Koningin Beatrix en de Utrechtse commissaris van de ko ningin, jonkheer mr. P. Beelaarts van Blokland feliciteerden hem per brief. "Ik heb nog nooit een brief aan het gemeen tebestuur geschreven, omdat iets niet goed was. Of alles goed is, weet ik niet, maar de liefde overwint altijd." Op zondag 7 januari houdt het Groot Gaesbeeker Gilde een nieuwjaars receptie in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Iedereen is welkom tus sen 12.00 en 14.00 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt uiteraard teruggeblikt, maar vooral ook vooruit gekeken naar het nieuwe jaar. De Gildefeesten in 1996 worden gehouden van 17 tot en met 26 augustus. Boven dien heeft het Groot Gaesbeeker Gilde de organisatie van de Vrije Gildedag van de Kring van Schuttersgilden Land van Cuyck toegewezen gekregen. Die Gildedag wordt op zondag 18 augustus gehouden. Tijdens de nieuwjaarsreceptie is er om 13.00 uur nog een verrassing in het Gildehuis. En dat moet tot die tijd dus een verrassing blijven. Begin december werd in Soest een grote loterij gehouden onder de naam Kerstaktie'95. Van deze loterij die werd georganiseerd door de gezamenlijke or ganisaties die werken voor Kedzierzyn/ Kozle is tot nu toe een groot aantal prij zen nog niet opgehaald. De winnende nummers zijn 1053,1101, 1164, 1192, 1253, 1254, 1257, 1303, 1356, 1812, 1869, 2348, 2361, 2392, 2667, 2688, 2700, 3133, 3180, 3383, 3401, 3764, 3766, 4215, 4221, 4356, 4368, 4595, 4605, 4612, 4661, 5100, 5248, 5337, 5413, 5601 en 5984. Prijswinnaars kunnen contact opnemen met de administratie van de loterij. L. Middendorp, tel. 6014278. Velen staan in deze tijd van het jaar voor een lastige keuze waarheen na de basisschool? Om mee te helpen die keuze voor het vervolgonderwijs te bepalen, organiseert de Vereni ging Openbaar Onderwijs (VOO) op woensdag 10 januari van 19.00- 21.00 uur een Scholen-info voor Soest/Soesterberg in de openbare basisschool Desmond Tutu aan de Molenstraat. Docenten van openbare en bijzonder- neutrale scholen voor voortgezet onder wijs uit Soest en enige omliggende plaatsen zullen daar aanwezig zijn om ouders en leerlingen uit de twee hoog ste groepen van het basisonderwijs in woord en beeld voor te lichten over de soorten onderwijs die hun scholen ge ven. De Scholen-info is vrij toegankelijk voor iedereen. De deelnemende scholen zijn: Mavo Soest, algemene bijzondere school voor Vrijdagmiddag 29 december om 14.59 uur heeft de 600ste bevalling in Medisch Centrum Molendael plaatsgevonden. Een mijlpaal voor 1995, die gevierd mocht worden. De trotse ouders, de heer en me vrouw van de Mheen uit Bunscho ten, en hun pasgeboren zoon Jordi zijn dan ook royaal in de bloemetjes gezet. Champagne en beschuit met muisjes hebben het feest compleet gemaakt. mavo; Het Baarnsch Lyceum, havo- vwo; OSG Schoonoord, Zeist (i)vbo- mavo-havo- vwo; Johan van Oldenbar- nevelt Gymnasium, Amersfoort; De Amersfoortse Berg, Amersfoort, mavo- havo-atheneum; Werkplaats Kinderge meenschap, Bilthoven, diverse soorten vervolgonderwijs; Vallei College, Amersfoort, mavo-havo-vwo; SG De Koppel, Amersfoort, beroepsonderwijs techniek/dienstverlening; IVO-school, Amersfoort, mavo; AOC Midden-Ne derland, Hoogland-Amersfoort, vbo- mavo. Medisch Centrum Molendael voert al enkele jaren een actief beleid om de zwangerschap en bevalling van moeder en kind zo optimaal mogelijk te begelei den. Dit beleid werpt duidelijk zijn vruchten af. "Uit de toename van het aantal bevallingen (30 meer dan in 1994) blijkt dat ouders bewust kiezen voor ons ziekenhuis," aldus mevrouw Delsing, teamleidster van de afdeling Verloskunde. "Onze inspanningen om de kwaliteit van de verloskundige zorg aan ouder en kind te verbeteren, worden dus gewaar deerd. Er hoeven niet altijd strikt medi sche redenen te zijn om in het zieken huis te bevallen. Het kan ook een be wuste keuze van de ouders zijn, omdat het hen een gevoel van veiligheid, meer zekerheid geeft. En dan is het belangrijk voor die ouders om te weten dat moe der en kind bij ons in goede handen zijn," vertelt de teamleidster verder. Vanuit alle discipline die te maken heb ben met verloskundige zorg voert het ziekenhuis intensief overleg om ook de begeleiding vóór en né de bevalling op rolletjes te laten verlopen. Ook deze goede contacten, met onder meer gy naecologen, verloskundigen en kinder artsen in de regio, dragen ertoe bij dat het Medisch Centrum Molendael lukt de kwaliteit van de verloskundige zorg op een hoger plan te tillen. De maandelijkse uitzending van 'Soest in bedrijf op 9 januari brengt de gebrui kelijke wijzigingen in de sociale voorzie ningen ingaande 1 januari. Verder o.a. de onderwerpen, veiligheid op het werk en de nieuwe Algemene Bijstandswet. Dit laatste onderwerp wordt uitgebreid besproken vanwege grote gevolgen in gaande 1 januari 1996 voor degene met een bijstandsuitkering. Korte berichtjes maken de uitzending compleet. Naar aanleiding van deze uitzending kan wor den gereageerd naar de in het pro gramma genoemde adres. De teller op zijn home-trainer geeft al meer dan 49.000 kilometer aan. Hij strijkt nog steeds zijn eigen kle ren en steekt zijn mening niet onder stoelen of banken. Als je hem ziet, zou je het niet zeggen, maar toch werd de Soester A. Schutte afgelo pen donderdag honderd jaar. "Ik heb één geluk in m'n leven en dat is dat ik levendig ben. Elke dag weer ge niet ik ervan, elk uur is anders. Som mige dingen gooi ik overboord. Alleen de dingen die goed zijn, hou ik," aldus de jarige op zijn eeuwfeest in De Soes ter Duinen. Sinds 1971 woont Schutte in de service flat aan de Soesterbergsestraat. Hij was er onder meer voorzitter van de Stich ting en is volgens mede-bewoner mr. C. Collard immer nog een 'man van gezag'. "Hij is een geboren gentleman met ge voel voor humor. Hij kan nog uitste kend mee." "Voor m'n leeftijd wel," reageerde Schutte. Dat de honderdjarige, zowel fysiek als geestelijk in uitstekende conditie, actief is gebleven, heeft veel te maken met zijn verleden. Nadat hij op zijn derde van zijn geboorteplaats Kampen naar Am sterdam verhuisde, debuteerde hij in de hoofdstad in de maatschappij als mede werker van papiergroothandel Proost Brand. Direct na de oorlog begon hij in Amersfoort zijn eigen papiergroothan del A. Schutte die hij pas na zijn pen sionering overdeed aan zijn zoon. Het bedrijf draagt nog dezelfde naam, maar is tien jaar geleden in andere handen overgegaan. U BENT ALLEN VAN HARTE WELKOM Het CDA wenst u een voorspoedig 1996 UITNODIGING

Soester Courant | 1996 | | pagina 3