E Vorstelijke salade voor de politie VARlAj Klitsavond met prijsvraag Soest 50 jaar geleden de Bruin Win een fiets ter waarde van fl. 1000,- bij aanschaf van een Atag HR-ketel 60311 19* WOENSDAG 3 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 4 Meningen van lezers Koningsweg (4) Betaalbare woningen? VANDAAR ONZE VERBOUWINGS OPRUIMING Kom, tójk en pak uw voordeel van 3 t/m 13 januari 0P: FIETSEN 2e HANDS EN NIEUW TASSEN-REGENKLEDING KINDERZITJES-ETC. RIJWIELSPECIALIST Van Historische Vereniging en Oud Soest De Narre Knollen houdt vast aan smakelijke traditie MET DE VAN BETER Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 5 jaar all-in garantie 2 jaar gratis onderhoudscontract ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met fl. 200, - milieususidie Werkend te zien op ons bedrijf Bosman Loodgieters b.v. Soest/Eemnes - Bel. gratis 06-0.22.22.11 ATAG SUaWe öujaT Uit de Soester Courant van 4 Januari 1946 Distributienieuws. Plaatselijk nieuws. VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg woensdag 3 januarM 996 Uitgave: Gemeente Soest Stat Voorlichting A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Met zijn reactie vervat in "Koningsweg 3" bewijst de heer Bal de discussie geen dienst door te blijven doorgaan over peren terwijl appels onderwerp van ge sprek zijn. Geachte heer Bal, we hebben het niet over Baarn, ook niet over spoorlijnen. Evenmin bespreken we het weer of iets anders onvermijdelijks waar uw aange haalde Arabische gezegde op van toe passing is. We praten over een op han den zijnd politiek besluit. Menselijke keuzes met betrekkingen tot een urgent verkeersprobleem, waar een goede op lossing voor moet worden gevonden. Over die oplossing valt te discussiëren. Want het betreft te stellen prioriteiten. Hoeveel mensen worden in hun leef omstandigheden aangetast? Heeft dat de voorkeur boven een bepaalde auto mobiliteit? Hebben koeien en rustieke weilanden een groter intrinsiek belang dan mensen op hun balcons en in hun tuinen? Is luchtverontreiniging van uit laatgassen in woongebieden als die bo ven een kale winderige polder? Op al deze vragen is geen eenduidig antwoord te geven. Het plan betreffende de Koningweg, Ossendamweg, Vondellaan en Birk- straat zal door iedere serieuze Soester die haar of zijn dorp ter harte gaat en de ogen open heeft voor de huidige verkeersproblemen, worden afgeraden. Indien dit plan ter uitvoering zou wor den gebracht, worden de problemen al leen maar groter en wordt weer - voor de zoveelste keer - voor een oplossing op de korte termijn gekozen. Laten we hopen dat er een weloverwo gen, op de toekomst gericht besluit, waarin terdege met de belangen en leef baarheid voor veel Soester rekening word gehouden, tot stand komt. H.JJ.Otto De trend van de laatste paar jaar laat zien dat er in Soest steeds meer veel te dure koopwoningen gebouwd worden. Te duur? Voor wie dan? Voor de gemid delde Soester dus. Als u uw oor te luister legt in Soest zult u al snel horen dat de woningen die er gebouwd worden zo'n hoge prijs heb ben, dat het voor veel starters, voorna melijk jonge mensen, niet weggelegd is om een huis te kopen. Laat staan dat doorstroming tot de mogelijkheden be hoort. De verschillende projectontwikkelaars die Soest kent, varen er wel bij dat de vraag enorm hoog is en zij zeer gemak kelijk de dure woningen die zij van de gemeente mogen bouwen van de hand kunnen doen. Zeer recentelijk is de procedure gestart voor de bouw van maar liefst 74 wonin gen op de Noordelijke Eng. Heeft u ge zien voor welke prijzen deze woningen van de hand moeten? De senioren- woningen voor rond de f 400.000,-. Er worden woningen gebouwd van f 750.000,-. We hebben in de media kun nen lezen dat een deel van de politiek het onbegrijpelijk vindt dat er zoveel woningen tegelijk gebouwd worden. Ik vind het onbegrijpelijk dat er zoveel dure woningen gebouwd mogen wor den. Kan het ook anders? Jawel dat kan maar dan moeten ze wel willen. Er is inmiddels in Soest in de loop der jaren een aantal afbouw-woningen ge realiseerd. Dit zijn woningen die zeer betaalbaar zijn, (f 150.000,- tot f 200.000,-) vanwege het feit dat er zelf werkzaamheid van de mensen gevraagd wordt. De politiek heeft in juli 1995 aangege ven, in een commissievergadering, dat dergelijke woningen een goede moge lijkheid zijn om de jongere Soesters te helpen. Maar wat gebeurt er? De pro jectontwikkelaars bouwen en bouwen. Wanneer krijgen de jonge zelfwerkzame Soesters een kans? P.A. van den Brink GALLENKAMP PELSWEG1 Schuin t.o. winkelcentrum Hartje Zuid SOEST-TEL: 035-60 12 857 Op dinsdag 9 januari houden de Historische Vereniging Soest en de Stichting Oud Soest de jaarlijkse klitsavond. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in 't Gildehuis. De klitsavond is tevens de nieuwjaars receptie van beide instellingen, maar centraal staat de prijsvraag, waarbij de bezoekers een ronde maken door Mu seum Oud Soest. Daar zullen ze een aantal voorwerpen aantreffen, waarvan ze moeten raden wat het is en waarvoor het diende. Voor de beste kenners staat een prijsje klaar. Het spreekt voor zich dat de bestuursleden van de Stichting Oud Soest uitgesloten zijn van deel name. 't Gildehuis is gevestigd aan de Steenhoffstraat. De ingang ervan is te vinden aan de achterzijde van Museum Oud Soest. Bij elke uitruk trotseerden ze de vorst en dus was er een vor stelijke salade voor de politiemensen die op oudejaarsavond dienst hadden in Soest. Prins Joop I van De Narre Knollen trakteerde de 'dienders' zondagavond op een schaal met een heerlijke slaatje dat hen niet koud op hun dak viel Elke laatste avond van het jaar brengt de carnavalsprins met zijn gevolg een bezoek aan het politiebureau om de werkende politiemensen een hart onder de riem te steken. En goede tra dities moeten in stand worden gehouden, vooral als ze smake lijk zijn De Narre Knollen bereiden zich intussen voor op het komende carnavalsseizoen, zodat de Knollendammen zich in februari weer kunnen vermaken. Foto: Goos van der Wilt. LOODGIETERS* Voorwaarden: Bij aanschaf van een Atag c.v.-ketel ontvangt een kanskaart waarmee u een fiets kunt winnen. Iedere 2 maanden wordt een fiets verloot. Deze aktie geldt van 1 augustus 1995 t/m 30 juni 1996 Gecertificeerd Waarborg installateur Brandstoffen voor kamer - en pensionbewoners. Met ingang van 7 Januari 1946 zijn for- muiieren MD. 333-22 verkrijgbaar voor aanvragen van vaste brandstoffen voor kamer- en pensionbewoners voor het tijdvak van 16 Januari 1946 tot en met 30 April 1946. De formulieren moeten worden inge vuld door den kamerverhuurder en pensionhouder en voor 9 Februari 1946 bij den Distributiedienst (loket 4) wor den ingeleverd. Op het formulier moet o.a. worden ver meld, aan hoeveel personen kamers zijn verhuurd. Hierbij mogen geen familie leden (ook geen inwonende ouders) kostgangers of inwonend personeel wor den opgegeven. Iedere huurder, die door den verhuurder als zoodanig wordt opgegeven, dient op het formulier op de daartoe bestemde plaats zijn of haar handteekening te stel len. Pensions met 10 of meer gasten mogen geen formulieren invullen doch dienen zich tot de Brandstoffencommissie te wenden. Door een groot aantal ingezetenen is het navolgende adres gezonden aan den Mi nister van Overzeesche Gebiedsdeelen. Ruim vier maanden geleden, in Augus tus j.1., heeft Japan gecapituleerd en nog is Nederlandsch Indië niet bevrijd. Inte gendeel, tienduizenden Indische Neder landers, Indo-Europeanen, Inheemsche Christenen, Amboneezen, Monado- neezen, gezagsgetrouwe goedwillende Inheemsche Chineezen zuchten nog in concentratiekampen en wonen onder de meest afschuwelijke weerzinwekkende terreur van een losgebroken verdwaasde massa van Japansch maaksel. Onze fa milieleden en naaste bloedverwanten, mannen, vrouwen, kinderen en ouden van dagen lijden een menschonwaardig bestaan. Moeten wij dit nog langer lijdelijk aan zien, met de armen over elkaar blijven zitten en voortgaan met onvruchtbaar onderhandelen en confereeren met lei ders, die niet van goeden wille zijn? Immers deze extremistische vrijheids beweging die zij zelf ontketend hebben, is hun over het hoofd gegroeid en thans zijn zij beschaamd "maloe" geworden door het niet bereiken van hun plannen en wenschen. Redenen waarom ondergeteekenden inwoners van Soest, 'n ernstig dringend beroep doen op Uwe Excellentie, aan dezen toestand van anarchie zoo spoe dig mogelijk afdoende een einde te ma ken, tot herstel van het wettig gezag, als waarborg voor orde, veiligheid en be scherming van Rijksgenooten en waar tot nu toe besprekingen gefaald hebben, met kracht van wapenen in te grijpen. - Zondag 6 Januari is geopend Apo theek "Soest", Soesterbergschestraat 8. - Te 3 uur in den nacht passeerde H. Th. van M. te Baarn met een auto, komende uit de Richting Amsterdam onze ge meente. Hij was ver van nuchter en reed daardoor eenige verkeerspalen op het Nieuwerhoekplein omver. De auto, welke zwaar werd beschadigd en waar van de motor weigerde, werd in beslag genomen, terwijl v. M. ter ontnuchtering werd ingesloten. - De hoofdinspecteur van politie te Soest, verzoekt hen, woonachtig te Soest, die in 1943 wegens arbeidsinzet waren ondergedoken en door 2 of 3 in Duitsche uniform gestoken "Nederlan ders1 van de z.g. hulppolitie of land wacht zijn gearresteerd, daarvan mede- deeling te doen aan het politiebureau alhier, zulks in verband met een tegen verdachten in te stellen strafrechtelijke vervolging. Een van hen genaamd Obbe van den Weide, is reeds gearresteerd. - De korte maar hevige storm, welke Vrijdagavond over onze gemeente wor den, heeft eenige ongevallen veroor zaakt. Op de Soesterbergschestraat kwam een boom terecht op de dragen van het bovengrondsche electrische net, waardoor kortsluiting ontstond. Ook de Birkstraat moest een eikenboom offe ren, welke over het rijwielpad kwam te liggen. Verder moesten zeer veel ruiten en dakpannen het ontgelden. - Voor oorlogsslachtoffers bestaat gele genheid om, via de commissie voor de herbevoorrading van het Grebbegebied, huishoudelijke goederen, zooals meube len, kachels, dekens, matrassen enz. te betrekken. Des Maandags- en Woensdagsmorgens; tusschen 9 en 12 uur, bestaat er gelegen heid, deze verstrekken nader te bespre ken ten kantore van Ned. Volksherstel, Steenhoffstraat 5. - De Verhoeve Stichting op den Lazarusberg, is, nadat de Canadeezen het gebouw hadden verlaten, ten offer gevallen aan de jeugd uit de omgeving aldaar. Op meer dan ergerlijke wijze heeft men daar huis gehouden. Nagenoeg geen ruit in het geheele ge bouw is heel gebleven, veel houtwerk, als deuren, kozijnen enz. werden ge sloopt en weggevoerd en vernielingen van allerlei aard hadden plaats. Door 'n uitgebreid onderzoek konden meerdere daders reeds worden opge spoord, terwijl veel van het weggevoerde hout enz. kon worden achterhaald. Een zaakje, dat nog een lang staartje zal heb ben. - Tijdens de duisternis had een aanrij ding plaats op de Kerkstraat. De be stuurder van een uit de richting Amersfoort komende luxe auto, J. v.d. A. alhier, wilde den Veldweg inrijden, waartoe de richtingaanwijzer in werking werd gesteld. Helaas was deze niet ver licht, tengevolge waarvan de motorrijder P. v.d. R., met zijn motor tegen den auto botste, waardoor aan dit voertuig be langrijke schade werd toegebracht. Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 4S9 60 93 460 l'LAATS CHEMOKAR Soesterberg winkelcentrum Buys Ballotlaan Winkelcentrum Soest-Zuid Winkelcentrum Smitshof Bejaardencentrum Honsbergen Wiardi Beckmanstraat Zaterdag 13jan.Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn Vrijdag 5 jan.: Zaterdag 6 jan.: Vrijdag 12 jan.: Vrijdag 12 jan.: BIJZONDERE DAGEN ARTIKEL 9 WINKELSLUITINGSWET 1976 18.00 uur tot 20.00 uur Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend dat zij zondag 7 januari 1996 9.00 uur tot 12.00 uur hebben aangewezen als dag, waarop de in de artikelen 2, eerste lid onder b en c. en 7 van de Win- 18.00 uur tot 19.30 uur kelsluitingswet 1976 vervatte verboden niet gelden. 19.45 uur tot 21.00 uur 9.00 uur tot 12.00 uur RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 18 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 18 oktober 1995 en 16 november 1995- 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 96- 03: voorbereidingsbesluit perceel aan de Eemweg. 6. Voorstel 96-146: integrale notitie volkshuisvesting. 7. Voorstel 96- 04: vaststellen destructieverordening. 8. Voorstel 96- 01: planschade ex art. 49 W.R.O. 9. Voorstel 96- 02: regeling functiewaardering gemeente Soest 1996. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeente huis). Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voor afgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mede delingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de verga dering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch ge meld worden. Dat betekent dat in Soest en Soesterberg alle winkels alsmede de bedrijven waar gewoonlijk goederen aan het publiek plegen te worden verkocht dan wel te koop worden aangeboden, die dag voor het publiek geopend mogen zijn. Tevens is de uitoefening van straathandel voor degenen, die daarvoor vergunning van ons colle ge hebben, op deze dag toegestaan. Daarnaast hebben burgemeester en wethouders besloten zondag 21 januari 1996 ten behoeve van de autobranche aan te wijzen als hiervoor bedoeld. Deze aanwijzing geldt echter uitsluitend ten behoeve van de buiten de winkelcentra gelegen bedrijven. Periode: 14 december t/m 21 december 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Kruisweg 4 Betreft: 1 berk Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk t/m 24 januari '96 na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. Periode 21 december t/m 28 december 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Betreft: 7 beuken (rectificatie) 1 lijsterbes 2 lindebomen en 1 moeraseik VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 14 december t/m 21 december 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Larixlaan 9 Stadhouderslaan 19b Kerkstraat 34 Thorbeckestraat 23 Betreft: 15 inl. eiken 1 ceder en 1 conifeer 3 populieren, 2 berken en 4 esdoorns 1 denneboom Perceel: Van Lijndenlaan 10 GEMEENTE SOEST: Bazuin 17 Soest-Zuid Promenade en langs de Soesterbergsestraat Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 5 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de eemeente Soest Post bus 2000, 3760 CA te Soest. gemeente soest, rem Periode 21 december t/m 28 december 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Parallelweg 1 Nieuweweg51 Dr. s'Jacobstraat6 Betreft: 1 berk en 1 den 1 kastanje 3 coniferen en 1 berk Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest Post bus 2000, 3760 CA, te Soest.

Soester Courant | 1996 | | pagina 4