Afscheid van Slingerland, welkom voor Sepp SCHOEMAKER Nu OF NO Öpt Öp expert Verhuisplan sportzaak Nic van Dam SCHOEMAKER 1 HANDEL WANDEL PWiÉ»W. T Galerie Anna Paulownahuis toont werken van docenten Verhalen van scholieren over 50 jaar vrijheid gebundeld Piet Hoek wil naar voormalige bankgebouw Van Weedestraat Aanstaande zondag: Voetgangster (37) valt door gladheid 499,- !v 890,- 699,- 89,- 597,- 249,- Van 6 januari tot en met 4 februari Geluidsapparatuur uit auto gestolen WOENSDAG 3 JANUARI 1996 SOESTER COURANT )e bouwvergunning moet nog wor- Fden aangevraagd én afgegeven, maar als alles meezit, gaat Active Sports Nic van Dam in september of oktober verhuizen. Eigenaar Piet Hoek heeft zijn oog laten vallen op het pand Van Weedestraat 62, waarin tot voor enkele jaren gele den de Amrobank was gevestigd. Op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan krijgt de Soester sportzaak de beschikking over 550 vier kante meter bedrijfsvloeroppervlakte, dertig procent meer dan in het huidige onderkomen dat eveneens aan de Van Weedestraat is te vinden. Om die uit breiding te realiseren, zal er aan het voormalige bankgebouw een gedeelte worden aangebouwd. Noodzaak De extra ruimte is geen overbodige luxe, maar noodzaak voor Active Sports Nic van Dam dat nu te krap is behuist. "We worden niet zozeer groter, maar kunnen de dingen die we al doen, nog beter gaan doen," zegt Hoek die een betere presentatie, meer comfort voor de klan ten en ruimere paskamers als voorbeel den noemt. Evenals nu zal de nieuwe winkel uit verschillende niveaus ('split- level') komen te bestaan, zodat elke af deling zijn eigen sfeer ademt en ieder een zich er kan thuisvoelen. Hoek: "Het moet niet kil en klinisch zijn. Sport is ook sfeer en dat moet je in de winkel terugvinden." Onder de zaak wordt een kelder aange legd die gaat dienen als magazijn. Hoek en zijn medewerkers zijn nu soms nog genoodzaakt artikelen in de winkel op te slaan en dat kan een chaotische in druk achterlaten. Verder krijgt de nieuwe zaak een etalage met een schuine glazen pui met een lengte van niet minder dan 22 meter. Tevens ko men er zes overdekte parkeerplaatsen, bestemd voor mensen die de sportzaak willen bezoeken. Bereikbaarheid Er is nog een belangrijke reden waarom Hoek naar de hoek van de Stad houderslaan (naast slagerij Van Asch) wil verhuizen. Hij heeft de politieke ont wikkelingen omtrent het verkeersbeleid op de voet gevolgd en beseft dat de Van Weedestraat straks weieens (nagenoeg) autovrij wordt gemaakt. "Ik geloof in die locatie op de kruising. Op termijn is de bereikbaarheid van de zaak beter ge waarborgd en die is van vitaal belang voor mijn bestaande klantenkring. Uit marktonderzoek blijkt gewoon dat de bereikbaarheid van een zaak belangrijk is." Al een jaar loopt Hoek met het plan rond om het huurpand te verruilen voor een eigen gebouw. Na de zomervakan tie ontstond het idee om het oude bank- J Piet Hoek van Active Sports Nic van Dam heeft zijn oog laten vallen op dit voormalige bankgebouw op de kruising van de Van Weedestraat en de Stad houderslaan. gebouw te kopen en inmiddels is het plan de tekentafel reeds lang gepas seerd. De welstandscommissie is ak koord gegaan en het college heeft in principe evenmin bezwaar. Hoek heeft volgende week nog een gesprek op het Raadhuisplein 1 en omdat de winkel in zowel het geldende als het ontwerp-be- stemmingsplan past, lijkt de afgifte van een vergunning een kwestie van tijd. De hoop van Hoek is erop gevestigd dat het gemeentebestuur, na de gebruike lijke procedure, in maart het licht op groen zet zodat hij de kruising kan over steken. In dat geval kan de nieuwe zaak in het najaar worden geopend. Daarmee komt een einde aan een dan achttienjarig verblijf in het huidige pand dat in 1978 werd gebouwd. Daarvoor had Nic van Dam iets verderop onder dak en daarvoor was de winkel geves-1 tigd naast de Oude Kerk. Dat gebouw sleet zijn laatste maanden als 'het puistje van Menne'. De gemeente kocht het enkele jaren geleden om het te kunnen slopen en het aanzicht op de Oude Kerk te verfraaien. De toenmalige wethouder Jan Menne betaalde er iets meer dan 350.000 gulden voor. Het nieuwe jaar begint aan de Weegbreestraat op nummer 205 met de wisseling van de wacht. Na bijna 25 jaar trouwe dans-dienst vertrekken Willeke en Wim Slinger land naar pensioenland om plaats te maken voor de Haarlemse fami lie Sepp, die onder de vertrouwde namen 'Dans- en partycentrum Slingerland' en 'Feest- en party centrum' 'De Weegbree' de zaken aldaar zullen voortzetten. Alle cursisten, oud-cursisten, familie, vrienden, relaties en bekenden hebben een fraaie uitnodigingskaart ontvangen: Willeke en Wim Slingerland geven het stokje door aan Jan en Gina Sepp, die samen met hun kinderen Claudia en Mark het gezellige dans- en party- Op de Di Lassostraat heeft een 37-ja- rige vrouw uit Soest hoofdletsel opgelo pen. Ter hoogte van de Cimbaal gleed de voetgangster uit. Ze hoefde niet naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde donderdag. centrum aan de Soester Weegbreestraat aan een nieuw tijdperk beginnen. Wie wil kan de familie Slingerland aan staande zondagmiddag, 7 januari, vanaf 16.00 uur de hand komen schudden. De nieuwe 'bemanning', Jan en Gina Sepp, staat klaar om, voor zover dat nog niet is gebeurd, kennis te maken met de be zoekers en bezoeksters. Bijna 25 jaar Wim Slingerland is er in 1972 mee be gonnen. Eerst in zaaltjes, later in de schitterende, speciaal voor hem ge bouwde school aan de Weegbreestraat: het geven van danslessen aan iedereen die dat maar wenste, jong en oud, lief hebbers en professionals, alleenstaanden en paren, kinderen en vijfenzestigplus sers. Als trainers van de Ballroom- en Latin- formationteams "Quick Motion Soest" behaalden Willeke en Wim Slingerland internationaal grote succes sen. Willem was in de danswereld ook in zijn kwaliteit van jurylid tot ver over onze landsgrenzen bekend. Willeke zorgde bij Willems afwezigheid voor het thuisfront. Waar de dansmeester zelf al tijd en overal optrad als de enthousiaste, creatieve uitvoerder, wist hij zich vak kundig gesteund door zijn vrouw die het voorbereidende werk, de administratie en de organisatie van zowel de dans school als het partycentrum voor haar rekening nam. Willem Slingerland, een paar jaartjes ouder dan Willeke, vond de tijd voor het 'grote genieten in Griekse sferen' geko men. De familie Sepp neemt de taken over. Dans-demonstraties De afscheids/kennismakingsinstuif van aanstaande zondag, die om 16.00 uur begint, wordt opgeluisterd door een paar internationaal getinte dans- demonstraties. Om circa 18.00 uur zal het Nieuw-Zeelandse kampioenspaar Peter en Rachel van de Veek enkele Latindansen demonstreren, met aan het slot een verrassing die Jan Sepp nog even in de hoge hoed wenst te houden. Een uurtje later worden de bezoekers getracteerd op een Ballroom-demo. Nog verder op de avond wordt iedereen in de gelegenheid gesteld vrij te dansen. Wie geen uitnodigingskaart heeft ontvangen is natuurlijk toch van harte welkom. Het was bijna ondoenlijk alle adressen van met name de oud-cursisten te achterha len. Het zal aanstaande zondag om een aantal redenen vast wel druk worden aan de Weegbreestraat. PAGINA 7 Schoemaker ruimt op. Een nieuw jaar begint met een nieuwe voorraad! Alle oude voorraad voor opruimingsprijzen! Showroommodellen en restanten, maar ook splinternieuwe magazijnvoorraden. Alles met Expert Schoemaker garantie. Kies en profiteer mee! m '""""""i" üieiq| («Sm Portable kleuren tv ook geschikt voor Frankrijk Secam met afstands- bedie-o Q ning 3Z?," 55 cm kleuren tv met afstands bediening Sony breedbeeld Grundig 63 cm stereo kleuren SharpoQQ video recorder D Aristona/Philips videorecor der met PDC en jtqq showview JVC 4 koppen video Akai stereo miniset o a c met boxen J^rD Kenwood midiset /-qq met boxen 01/2/ Bose «MQQ acoustimas 3 I 1^^," Sony videocamera kleurenschema 1498," Sony compact yiAQQ video 8 camera I I2/0,- JVC super VHS camera 4CQQ van f 2399,- D??,' Philips draadloze j. rr\ telefoon169,- 4,5 kg wasdroger met reverserende r?-j trommel J J Draadloze telefoon Condensdroger geen afvoer nodig /^^,- Indesit 1000 toeren /TCA wasautomaat nu ODU,- Whirlpool hoog toeren wasautomaat -j/- van 1099,-/04,- Bosch afwasautomaat o /Ti van 1249,-00:7,- Zanussi dubbeldeur koelkast Sharp magnetron digitaal Miele OQQ stofzu igernu Z77," BRUININGS APPARATUUR VOOR SPOTPRIJZEN! BURG GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344. EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAIVI Galerie Anna Paulownahuis te Soest toont van 6 januari tot en met 4 februari een bijzondere expositie bestaande uit werk van docenten van de Stichting Educart. Deze stichting werd in 1987 opgericht door enkele auteurs van het tijdschrift Atelier. Dit als gevolg van een toene mende vraag van lezers om niet alleen te schrijven over tekenen en schilderen, maar ook daadwerkelijk les te geven. Sindsdien organiseert de Stichting Éducart cursussen waar iedereen aan kan deelnemen. Ook voor het komende jaar staan er verscheidene op het pro gramma. Tekenen en schilderen in het Geuldal, Het Zuid-Franse Tern, de Friese wateren vanaf een motorklipper, modelschilderen en zo meer. De docenten van Educart hebben allen een beroepsopleiding genoten. Naast het docentschap is een aantal van hen gevestigd als zelfstandig beeldend kun stenaar, anderen zijn werkzaam in het onderwijs. De groepsexpositie in Gale rie Anna Paulownahuis is een bijna jaar lijks terugkerende traditie. Docenten tonen aan hun voormalige of toekom stige cursisten het werk waar zij op dit moment mee bezig zijn. Een zeer geva rieerde en boeiende tentoonstelling, die de moeite van het bezoeken waard is, ook voor niet-cursisten. De exposanten zijn: Ed Dekker, Lionella Delcampo, Fred Hartog, Charles Henri, Anneke van de Horst, Maria Kemps, Ton de Kruyk, Govert Muijs, Tiest Simons en Gerard van de Weerd. De openingstijden zijn: vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur; zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De expositie kan tevens worden bezichtigd op af spraak, tel. 6021983. Op de Dalweg is vorige week woensdag de auto opengebroken van een 24-jarige man uit Soest. De dader beloonde zich zelf met de radiocassettereco'rder en de cd-speler die in de auto zaten en nam tevens enkele cd's mee. Ruim 25 verhalen over 50 jaar vrij heid zijn gebundeld en uitgegeven door de bestuursdienst van de pro vincie Utrecht. De verhalen komen van de hand van leerlingen van twaalf tot en met zeventien jaar, allen woonachtig in de provincie. In de bundel staan verhalen over de oorlog, soms verzonnen, soms op basis van kennis of gegevens van mensen die de verschrikkingen van de Duitse bezet ting hebben meegemaakt. Het idee voor de bundel ontstond toen het provinciebestuur door het Auschwitz-comité werd verzocht één scholier af te vaardigen om deel te ne men aan een reis naar Polen. De provin cie organiseerde een verhalenwedstrijd, waarvan de winnaar de reis zou mogen meemaken. Er kwamen 27 verhalen binnen en de jury oordeelde dat Marijn Letschert uit Maarssenbroek het mooiste verhaal had geschreven. Haar verhaal en dat van de 26 andere scholieren zijn gepubliceerd, evenals het reisverslag van Marijn Letschert over het bezoek aan het con centratiekamp Auschwitz van 4 tot en met 7 april vorig jaar. 'firtVTH, - «UTRECHT 50 jaar vrijheid uit d» provlnclr Utrrc 50 Jaar vrijheid. De geïllustreerde bundel is in een oplage van 5.000 uitgegeven door de bestuurs dienst van de provincie Utrecht en is te bestellen bij de provincie Utrecht, Post bus 80300,3508 TH Utrecht, tel. (030) 582222.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7