ijirk Bajema en WZ'49 gaan uit elkaar Goede voornemens van basketballers Overtuigende sollicitatie van BDC Weer speelster weg bij Stam/SoVoCo Stunt heren Stam/SoVoCo blijft uit tegen Protos Selby geeft gas na 'enkels' WOENSDAG 10 JANUARI 1996 SOESTER COURANT VOETBAL VOLLEYBAL Damesteam afgevallen in bekertoernooi BADMINTON Houten voor de tweede keer geklopt ATLETIEK HANDBAL Red Stars laat goed spel zien tegen Baros en Blue Herons BASKETBAL Automobilist onder invloed gepakt Lssistent Jos van Rouwendaal wordt hoofdtrainer SEC-zondag Handballers blijven woordje meespreken in de tweede divisie Goede prestaties van Pijnenburgers in indoorwedstrijd Toernooi bridgeclub Soest op 20 januari de Kruyf verstoord Vertrouwen tussen trainer Klute en Helen Licht- en krachtinstallaties PAGINA 13 Helen de Kruyf zal niet meer uitko men voor het damesteam van Stam/ SoVoCo. De buitenaanvalster, dit seizoen overgekomen van de hui dige koploper Zaanstad, is gestopt omdat de vertrouwensband tussen haar en trainer/coach Servaas Klute is verstoord. Dat is zaterdag meegedeeld door voorzitter Leo Verver. In de korte winterpauze is de breuk de finitief geworden. De in Purmerend woonachtige volleybalster was aange trokken om het niveau van de ploeg omhoog te krikken. Haar ervaring in de eredivisie (met Zaanstad) moest een bij drage leveren aan de promotie van Stam/SoVoCo naar de hoogste trede van de volleyballadder. Dat laatste kan de club overigens uit haar hoofd zetten, want na negen van de 22 wedstrijden staat Stam/SoVoCo met vijf punten voorlaatste. Komende zaterdag gaat het damesteam op bezoek bij Amsterdam dat de rij sluit, een week later volgt de thuiswedstrijd tegen Gala/ OS 2 dat zich net boven de rode streep ophoudt. De term eredivisie wil voorzitter Verver voorlopig niet meer in de mond nemen. "Onze doelstelling is spelen op het hoogst haalbare niveau. Het is waar dat we dit seizoen gezegd hebben dat we naar de eredivisie willen, maar nu is ge bleken dat we dat niet meer redden, moet je proberen om in elk geval in de eerste divisie te blijven." Hetgeen niet automatisch betekent dat het beleid wordt omgegooid en de speelsters faciliteiten moeten inleveren. Volgens Verver zijn die faciliteiten juist van belang om op de spelersmarkt te kunnen concurreren met andere vereni gingen in de regio. In een interview in dagblad De Gooi- en Eemlander bekri tiseerde Klute onlangs nog de club leiding door te stellen dat zijn team niet voldoende faciliteiten heeft. Hij doelde onder meer op de vroege aanvangstijd (half zeven 's avonds) van de trainingen. Klute wil later beginnen, maar dat is onmogelijk zegt Verver. "Ze willen drie uur trainen, dus als ze om zeven uur beginnen, betekent dat dat andere teams h< sl In de vooruitgeschoven competitie wedstrijd tegen Protos was Stam/ SoVoCo dicht bij een verrassing. De terenploeg van de Soester club ver sloeg de lijstaanvoerder in de eerste set (14-16) en nam een voorsprong in de tweede (12-13), maar toen ging het toch nog fout: 3-1. "Jammer dat we de tweede set niet kon den binnenslepen. Daardoor kreeg rotos weer vat op de wedstrijd." Vol gens Bram Muijs was de slotfase van de tweede set het cruciale moment in de wedstrijd. "Ik vond Protos na de eerste al 'down'. Ze hadden er toch niet op erekend dat we de eerste set zouden ien. Hadden we ook de tweede ge pakt, dan waren we misschien snel klaar eweest. En één of twee puntjes had ik toch wel graag meegenomen." De trainer vond Jan Visser de beste spe er van zijn team en bezorgde ook com- limenten aan het adres van Jaap van der Vmne. "Maar enkele spelers zaten niet op dat niveau. Ik wil het Arno (Van kelen-red.) en Ron (Goethals) niet kwalijk nemen, maar je kon merken dat ze een trainingsachterstand hebben. Dat komt door blessures en ik was al blij dat we weer compleet waren. Mijn enige zorg is dat we compleet blijven. Een schande was de nederlaag tegen de Utrechters niet. "Protos liet gaandeweg de wedstrijd zien dat het niet voor niets bovenaan staat," aldus Muijs die nu met zijn team twee thuiswedstrijden, op 13 en 27 januari, voor de boeg heeft. Dames Volgens de wetten der logica werden de dames van Stam/SoVoCo in de vierde ronde in de strijd om de nationale be ker uitgeschakeld door Zaanstad. De koploper van de eerste divisie was een maat te groot voor de 'tweede garnituur' van de Soester die 63 minuten lang te genstand boden: 15-6, 15-10, 15-7. Stam/SoVoCo is nog wel vertegenwoor digd in het bekertoernooi voor district teams. Het derde damesteam klopte in de vierde ronde voor eigen publiek Trivolley met 3-0. Selby trad aan tegen Houten en won deze wedstrijd met 2-6. Thuis had Selby al een 8-0-zege geboekt, met de aantekening dat Houten toen speelde met een invalster. Het enkelspel van Herman Scheerhoorn was in de eerste game uitstekend (3-15), de tweede set kreeg hij meer tegenstand maar met 12-15 ging de setwinst toch naar Selby. Henk Stienstra begon goed (6-15) voor de eerste set, maar door een aantal foutjes kon hij de tweede net niet pakken 15-12. In de beslissende derde set streek Houten met de eer. Paula van den Dijssel had tegen de eer ste dame uit Houten niets te vertellen en ging kansloos ten onder (11-2; 11-1). Het goede spel van Lydia van den Dijssel maakte het weer goed 3-11/7- 11, zodat de tussenstand 2-2 was. Het herendubbelspel van Scheerhoorn en Stienstra was spannend. De eerste set ging gelijk op tot 13-13, waarbij Selby een verlenging afdwong. Toch konden ze het niet afmaken en haalde Houten de setwinst binnen 18-15. In de tweede game stond Selby al snel met 8-1 ach ter, maar de Soesters kwamen goed te rug en konden de winst pakken: 11-15. De derde set gaf Selby niet meer uit handen: 7-15. De dames Van den Dijssel stonden in hun dubbelspel de eerste set af aan Houten. In de tweede game werd er van taktiek gewisseld, wat zijn vruchten af wierp: 6-15. Ook in de derde beslis sende set werden er geen fouten meer gemaakt 6-15. Scheerhoorn en Paula van den Dijssel speelden in de eerste game van het ge mengd dubbel goed, al ging het toch lang gelijk op 10-10. De uiteindelijke winst was voor Selby: 10-15. De tweede set werd met gemak gewonnen 2-15. Stienstra en Lydia van den Dijssel speel den een uitstekende partij en konden deze winnend afsluiten (5-15; 7-15). Niemand praat nog over een kam pioenschap, maar de heren van' Smeeing/BDC hebben zondag uit bundig gesolliciteerd naar de vaca ture die na dit seizoen ontstaat in de eerste divisie. Op overtuigende wijze hielden de handballers hun kansen in eigen hand door de top per tegen Animo met 20-16 te win- Absolute uitblinker in het duel was Berton Kemp. Het was zijn beurt om de eerste helft tussen de palen te staan, maar na de rust bleef hij terecht het doel verdedigen. Zijn collega Dennis de Rijk, die alleen in de tweede helft even van de bank kwam bij een strafworp van de gasten, was de eerste die Kemp na af loop feliciteerde met zijn goede spel. De doelman hoefde niet onbescheiden te worden om te bevestigen dat hij een lekkere pot had gespeeld. "De eerste twee ballen zijn belangrijk. Als je die stopt, ga je groeien en schieten ze je lek ker in," aldus Kemp die veel hulp kreeg van zijn verdediging. "De hoeken werden goed afgeschermd. Iedereen was gemotiveerd en wilde wer ken. Dat zweept je op, de samenwerking was uitstekend." Belangen De belangen die op het spel stonden, waren groot. Smeeing/BDC moest win nen om niet achterop te raken en de manier waarop de handballers met die druk omgingen, bewijst de klasse die de ploeg herbergt. Met in het achterhoofd de verzekering dat Kemp de meeste deuren op slot had gedraaid, riep Smeeing/BDC de herinnering op aan de glorieuze jaren. De meest fraaie com binaties werden uit de hoge hoed geto verd en na negen minuten was al een marge van vijf doelpunten gerealiseerd die tot de rust intakt zou blijven (6-1,9- 4 en 13-8). Zonder blikken of blozen denderde het team van Gerard Tukker door en in de tiende minuut van de tweede helft was het gerechtvaardigd te vragen of Smeeing/BDC niet een niveau te laag acteert en na twee seizoen moet terug keren in de eerste divisie: 18-11. Kwetsbaar Dat de ploeg kwetsbaar blijft, bleek in de volgende achttien minuten, waarin niet zou worden gescoord door de Soesters. "Als dat moeilijk loopt, wordt de druk vanzelf opgevoerd," verklaarde Kemp die als enige met beide benen op de grond bleef staan. Diverse spelers forceerden in de aanval of leden bal verlies op een wijze die niet strookte met het spel in de eerste veertig minu ten. Tijdstraffen gooiden ook nog roet in het eten en Animo kwam terug, maar het was aan enkele reddingen van Kemp te danken dat de schade beperkt bleef. Hij stond vaak op de juiste plaats en omdat ook de Rijswijkers regelmatig slordig met de bal omsprongen, bleef de spanning draaglijk: 18-16. Ruim hon derd tellen voor het einde probeerde Tourné op de hem bekende wijze de ban te breken. Zijn actie werd beloond met een strafworp, waarna Arjan Roest vanaf zeven meter de wedstrijd besliste en waardoor Smeeing/BDC in de race blijft. Richard van Hofslot legt aan voor één van de drie treffers die hij voor rust maakte. Foto: Aldo Allessie De beste kanshebbers zijn op dit mo ment Aristos (dat nu nog twee verlies- punten minder heeft en op 4 februari naar sporthal Beukendal komt), Smeeing/BDC en Animo. Volgens Kemp zal de strijd pas in de slotfase van de competitie worden beslist. Wie de minste fouten maakt, pakt naar zijn oor deel het kampioenschap. "Het komt op kleine dingetjes aan en de concentratie. Als we die vasthouden, maken we een goede kans." De sollicitatieprocedure voor de plaats in de eerste divisie is dus nog niet afge rond, maar de brief die Smeeing/BDC zondag schreef, maakte zoveel indruk dat de club in elk geval is uitgenodigd om 'een en ander nader toe te lichten in een persoonlijk gesprek'. Dames Met een 19-9-zege op Voice luidden de dames van Smeeing/BDC met positief vuurwerk het nieuwe jaar in. Petra Vos kuilen begon sterk en scoorde driemaal op rij, voordat Purdy Horbog de voor sprong vergrootte tot 4-0. Pas na twaalf minuten deden de Harderwijkers wat terug, maar in de rust bedroeg het ver schil reeds tien doelpunten (12-2). Voice, zaterdag weer tegenstander van Smeeing/BDC maar dan in Harderwijk, gooide in de tweede helft vooral fysiek geweld in de strijd, maar onder aanvoe ring van Marja Stavast gaven de Soesters niet van hun voorsprong prijs. Topscoorster werd Voskuilen met zes treffers. In de eerste de beste wedstrijd van dit kalenderjaar hebben de heren van Red Stars hun goede voorne mens kenbaar gemaakt. Tegen Baros lieten ze uitstekend basketbal zien, wat resulteerde in een 81-59- overwinning. Vooral in aanvallend opzicht boekte het team progressie. Peter van der Neut kweet zich goed van zijn taak als spelverdeler en Onno Foekens, die een startbewijs had gekre gen, manifesteerde zich in de openings fase als de beste Soester. "We leden geen balverlies, er werd goed bewogen en sterk gecombineerd. Dat was de winst van deze pot," zei coach Rinus Valk. Hij had zijn spelers de op dracht gegeven in een zone te verdedi gen. Omdat de Rotterdammers toeval lig over een goed schot van buiten be schikten, werd Red Stars gedwongen attent te blijven en de Soesters voldeden aan die voorwaarde. Valk: "Baros is een irritante tegenstan der, met name de lange man van hun. Het was de taak van Manfred Dikkers om hem uit de wedstrijd te spelen en dat heeft hij goed gedaan. Tegen zo'n ploeg moet je mentaal sterk zijn en je koppie erbij houden en dan gaan zij vanzelf praten." Kortom, alles zat Red Stars mee in de eerste 'return-wedstrijd' van deze com petitie. Alleen in de laatste twee minu ten van de eerste helft verzeilde de thuisploeg in een terugval en verkleinde Baros de achterstand van achttien tot elf Foto: Aldo Allessie Igor Smink vierde zijn rentree met 22 punten. punten (43-32). Maar daarna was het spel van Red Stars weer verzorgd. Met een goede instelling als basis bleven de Soesters combineren en werd het laat ste sprankje hoop van Baros aan flarden geschoten. Bij Red Stars viel Foekens uit met een hoofdwondje, waardoor hij bleef steken op tien punten. Igor Smink vierde zijn rentree met 22 punten en Dikkers kwam uit op twintig punten. Marco van Maanen liet vijftien punten bijschrijven. De overige scores kwamen op naam van John McLain (acht) en Bob Kooter (zes) die het zich in de slotfase kon per mitteren een dunck te missen. Arne Balvers was er niet meer bij. Van de jonge speler is bekend dat hij zich allerminst gelukkig voelde in zijn rol als spelverdeler. Hij zette voorlopig een punt achter zijn basketbalcarrière. Dames Ook trainer/coach Aldo Heeregrave mist in de tweede competitiehelft een speelster, want Claudia van Drie is als gevolg van onder meer drukke werk zaamheden eveneens gestopt met basketbal. Christel Wessels was er tegen Blue Herons evenmin bij, maar verder was de damesploeg van Red Stars com pleet. De start was van beide kanten aarzelend en na vijf minuten was er nog steeds niet gescoord. Via 1-7 en 8-7 werd het 10- 13 voor Red Stars, hetgeen tevens de ruststand was. Daarna bewees de Soester formatie dat het met een zevende plaats te laag staat geklasseerd in de eerste klasse van de kern. Doordat de ploeg regelmatig een aantal speelsters moest missen, werden sommige wedstrijden nipt verloren. Maar in Vianen toonde Red Stars her stel tegen de nummer twee van de rang lijst. Hoewel Blue Herons een zone-de fensie hanteerde, had de ploeg na acht minuten in de tweede helft al zeven teamfouten. Ditmaal was Red Stars tref zeker vanaf de vrije worplijn door tien van de zestien pogingen te benutten. De voorsprong werd vergroot tot tien pun ten en toen Blue Herons vijf minuten voor tijd overschakelde op een persoon lijke verdediging liep Red Stars via de break uit naar 28-46. Yvonne Smink (elf), Sandra Verkoyen en Leontine Jan sen (beiden negen) waren de belangrijk ste produktie-medewerkers. De politie deed op de Dorresteinweg vrijdagavond een goede vangst met de aanhouding van een 44-jarige Soester automobilist, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. De man bleek een flinke slok op te hebben. Hij kreeg een rij verbod van zeven uur en moest zijn rij bewijs inleveren. Bovendien bleek de auto niet verzekerd te zijn. Tijdens indoor-wedstrijden in Dortmund heeft Tessa van Rossen berg haar persoonlijk record op de 800 meter verbeterd. De voorma lige hoogspringster liet een tijd van 2.36.4 noteren. Haar zus Sabine is het hoogspringen wel trouw gebleven. Van Rossenberg, ander halfjaar geleden tweede van Nederland bij de A-meisjes, presteerde goed en bedwong de lat op 1.65 meter. Ook Almar Lijfering boekte een nieuw persoonlijk record. De sprinter liep acht seconden af van zijn beste tijd op de 800 meter en kon na 2.06.4 minuten bijko men van zijn inspanningen. Dick van den Broek is toegevoegd aan de nationale B-selectie voor de weg- atletiek. Hij dankt zijn selectie aan zijn goede prestaties van het afgelopen jaar, zoals zijn achtste plaats op de NK halve marathon en de twaalfde plaats in de Wolfgangseelauf in Oostenrijk. Het TAS bridgetoernooi dat bridge club Soest op zaterdag 20 januari houdt is het vervolg van wat eerder het Interpolis-toernooi heette. In De Rank aan de Soesterbergsestraat worden alleen leden van de Nederlandse Bridgebond (NBB) toegelaten. Voor wat betreft de meesterpunten zijn de regels van de NBB van toepassing. De deelname per paar kost 15 gulden. Opgeven van te voren kan bij mevrouw G. Swart, tel. 6024536. Deelnemers worden verzocht uiterlijk om 12.30 uur aanwezig te zijn, het toernooi begint om 13.00 uur. tem nog worden aangekondigd. De contacten bestonden al voordat Bajema met de clubleiding van WZ'49 om de tafel gingen zitten. "Gaat het WZ'49 goed, dan gaat het ook de trainer goed. Er was al vroeg belangstelling, maar dat heeft niet meegespeeld in mijn besluit te vertrekken. Ik heb juist eerst met WZ'49 willen praten, dat lijkt me ook wel zo netjes." SEC-zondag Jos van Rouwendaal wordt voor in elk geval één seizoen de hoofdtrainer van SEC-zondag. Volgens bestuurslid Pierre Hoogers heeft dat het voordeel dat de selectie kan verder gaan op de ingesla gen weg. Van Rouwendaal, opgegroeid bij de jeugd van SEC en in zijn jonge jaren op proef geweest bij Ajax, waar hij door een blessure vrij snel weer weg was, is nu de assistent van Henk van Asch die onlangs besloten heeft om na dit seizoen te stoppen. Hoogers: "Het liefst hadden we gehad dat we op dezelfde manier waren verder gegaan, maar dat is helaas niet mogelijk. Daarom hebben we zo snel mogelijk een oplossing gezocht om het huidige tech nische beleid te continueren. De ver houdingen blijven, zoals ze er nu liggen, maar er zijn goede afspraken gemaakt dat zaken voor dit seizoen en volgend seizoen niet door elkaar gaan lopen. Henk is een gigantisch eerlijk en men selijk persoon die zich op allerlei manie ren probeert weg te cijferen in het be lang van SEC Hij zal er alles aan doen om het dit seizoen én voor volgend sei zoen zo goed mogelijk te laten lopen." SEC-zaterdag Hoewel hij had mogen blijven, zet Hendrik-Jan de Boer in juni een streep onder zijn trainersschap bij SEC-zater dag. "Het belangrijkste is dat ik na drie jaar niet zoveel perspectief meer zie. Ik ben al die jaren bezig geweest om SEC naar een hoger plan te tillen en dat is niet gelukt. Je raakte veel spelers kwijt en het zit er op dit moment niet in dat de ploeg versterkt wordt. Misschien lukt het een andere trainer wel." Daarnaast verklaart De Boer dat hij volgend seizoen niet elk weekeinde be schikbaar is. Hij zal deelnemen aan on der meer de marathon van New York en verwacht vaker andere verplichtingen te hebben. Toch heeft hij de ambitie om bij een andere vereniging als trainer aan de slag te gaan. Volgens De Boer is hij al in overleg met een club, maar dat is nog zo prematuur dat hij geen naam wil noe men. Soest De meest wilde verhalen doen de ronde over wie komend seizoen in de voetspo ren treedt van Dick Schinkel. Anton Twisker (SDO) en Peter Visee (Green stars) zijn al genoemd als de nieuwe trainer van Soest, maar de tweedeklas ser is op dit moment nog bezig met de sollicitatieprocedure. Sterker, eerdaags wordt een advertentie van de club gepu bliceerd, waarop trainers kunnen reage ren. Hees Hees is dit seizoen de enige Soester voetbalclub, waar trainers-perikelen niet op de agenda staan. Oud-speler Van de Veer is aan de Verlengde Oude Utrechtseweg bezig aan zijn eerste sei zoen als hoofdtrainer en heeft volgens de overeenkomst met de club nog tweeënhalf jaar voor de boeg. Evenals Soest moeten WZ'49 en de zaterdag-selectie van SEC op zoek paar een nieuwe trainer. De samenwerking met Sjirk Bajema, respectieve lijk Hendrik-Jan de Boer zal na dit seizoen niet worden verlengd. Beiden hebben er dan drie jaar opzitten bij hun club. Voor de zondag-selectie heeft SEC inmiddels Jos van Rouwendaal vastgelegd. De assistent-trainer volgt in de zomer Henk van Asch op. Soest heeft nog geen opvolger voor Dick pchinkel. Het contract tussen Hees en Jaap van der Veer loopt nog twee 'aar door. Beide partijen beweren overigens dat ze in goede harmonie uit elkaar zullen gaan. Maar eerst wil Bajema nog een hoofdprijs halen met de groenwitten. WZ'49 staat op de tweede plaats en heeft uitricht op het kampioenschap. Is dat te hoog gegrepen, dan kan de ploeg zich via de na-competitie alsnog op de ladder opwerken, want WZ'49 heeft de eerste periodetitel op zak. Naar welke club Bajema gaat, wil hij nog niet zeggen. Het is in elk geval een Amersfoortse vereniging, maar daar moet de komst van Bajema (eerder ze- Sjirk Bajema. ven seizoenen werkzaam bij KVVA) in- .ajema, die overigens al rond is met een 'euwe club, zegt dat zowel hij als VZ'49 de intentie had om een jaar ist te knopen aan de aflopende verbin- :nis. Volgens de Amersfoortse trainer is er slechts één element geweest, waar WZ'49 geen gehoor aan wilde geven. "Daarom ben ik er niet mee akkoord gegaan, het was voor mij belangrijk," aldus de trainer die niet wil zeggen wat een vierde jaar in Soest in de weg staat. "Nee, niet de spelersgroep, die heeft via de spelersraad te kennen gegeven dat er geen belemmering zou rijn om met el kaar door te gaan." De uitleg van voorzitter Henk van der Pol is een tikkeltje algemener. "Je weet dat als je een verbintenis met een trai ner aangaat, dat je ook weer uit elkaar gaat. Je kunt wachten totdat je bijna brokken met elkaar maakt, maar dat proces moet je voor rijn. Er is weinig verloop in de selectie, dus moet je ook uitkijken dat je niet op elkaar uitgeke ken raakt. We kunnen wel zeggen dat Bajema de meest succesvolle trainer is geweest sinds lange tijd." na tien uur pas aan bod komen. Dat kunnen we niet maken, wij moeten de belangen van alle teams in de gaten houden en op dit moment ontbreekt het ons aan de ruimte om daarin te gaan schuiven," aldus Verver die overigens bij de Vereniging Sportraad Soest per brief heeft geprotesteerd tegen de geplande wijziging van de zaalruimteverdeling. Hoe dan ook, Stam/SoVoVo gaat de belangrijke duels in zonder De Kruyf die zich niet kon verenigen met de werk wijze van haar trainer Klute en mede daardoor de laatste wedstrijden meer langs dan in het veld stond. Daarmee is De Kruyf de tweede speels ter bij Stam/SoVoCo binnen een jaar die voortijdig opstapt. In februari stopte Judith Lazonder, omdat het vertrouwen tussen haar en Klute ernstig was ver stoord. Voorzitter Verver wil inhoudelijk niet verder op de zaak De Kruyf ingaan. "Ik ben niet bij alle gesprekken geweest en weet niet wat er allemaal is gezegd." Verlenging Over een eventuele verlenging van de samenwerking met Klute weigert Verver commentaar. Het contract tussen de Soester volleybalvereniging en de trainer uit Ederveen is nu ruim tweeënhalf jaar oud en loopt aan het einde van dit sei zoen af. "Ik wil eerst met het bestuur een eensluidend standpunt bepalen en daarna gaan we met Servaas Klute pra ten," aldus de praeses die verwacht dat er eind deze maand duidelijkheid zal rijn. Dat is zeker nodig voor het geval de club op zoek zou gaan naar een andere trainer en mogelijk ook speelsters. Op dit moment is niet bekend welke speelsters van de huidige spelersgroep van plan rijn te blijven. Niet uitgesloten is dat Lazonder terugkeert, indien Klute vertrekt. De Soester volleybalster speelt nu bij Vollkei in de tweede divisie. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1996 | | pagina 13