Strijd om Amstel Cup naar climax Met een veilige auto bent u ook voordeliger uit Regelmatig inspecteren van de auto loont Technisch oké: een veilig idee Fin Cari Een goed onderhouden auto is een veilige auto Wintei iW ROTTER! ^EKlRIW WOENSDAG 10 JANUAR11996 SOESTER COURANT Zeven eerste divisie-clubs in derde bekerronde killer FC Den Haag, FC Twente en speelt WV in de aan vooraf streekderby tegen Fortuna.Verder speciale aandacht Sparta niet gelukkig met tegenstander AZ Ervaring moet RodaJC langs Zwolle helpen FC Twente op z'n hoede tegen Den Haag Data volgende ronden Elke ketting is zo sterk als de zwakste schakel Onderhoud is behoud Tot drie jaar Vraag naar de VVN-krul! Jeugdni PAGINA^ WOEN1 Kanse Succes WV-Fortuna Sittard Limburgs onderonsje Helmond Sport wil verrassen tegen MVY Cruciale rol voor Hennie Meijer tegen PSV Cambuur wil stunten tegen Ajax imM ftMMENTEST v KjH Voor Feyenoord is de competitie om de Amstel Cup van extra groot belang. Elk f£" Zinnig mens zet na het optimisme voor het SMagfiR^'"seizoen het veroveren van het kampioen- |0 schap uit zijn hoofd. Het verschil in pun- M ten met Ajax en PSV is te groot geworden m^SÊEL^ i ^~*7 fjm om aspiraties op de titel te houden. Deze 'ttÉ W ROnERnjf jm tegenvaller doet uiteraard pijnmaar geeft MÊÊtk 'SEIZENil 'Wm- M tegelijk een extra dimensie aan het duel mKT' M w met N AC in de Kuip. Het Feyenoord van 1 f trainer Arie Haan zal zich moeten onder- Jm Jpar tk scheiden in een van de andere 'hoofdprij- f- sgjÉÉfi zen'Dat kan nog steeds in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars JP" waarvoor het Engelse Everton moeizaam MÊÊÈÊ "'W* maar effectief opzij werd gezet. Daardoor belooft de volgende EC-ronde in maart een I nieuw hoogtepunt te worden. Maar alle jflL troefkaarten'Europees'uitspelen, is ris- kant. Daarom neemt Feyenoord het duel |Hk||I tegen de altijd moeilijke tegenstander uit Breda dan ook erg serieus. A» De Rotterdammers deden vanaf 1990 liefst HBF «P vier keer in de bekercompetitie erg goede Ijl zaken. Het bewijs hiervan pronkt dagelijks in het nog maar pas geopende Home of .Jm' mr' History, het nieuwe Maasgebouw bij het WÊ Jk Feyenoord-stadion. De Amstel Cup glimt iedere bezoeker tegemoet. ^1VIril»lij!\fyjaijTl[l wl'A'y 7f][1111clrtS Fred Blankemeijer, senior-manager bij Feyenoord, de betekenis van het kost- bare kleinood uit. 'De Amstel Cup moet De derde ronde om de Amstel Cup wordt geenszins een je laten zien. Daar moetje trots op zijn. eredivisie onderonsje. Maar liefst zeven van de zestien E|kew™*™ weet dat hij met bioed, zweet i i. en tranen werd veroverd. Vaak gingen er clubs komen Uit de eerste divisie. Zo ontmoet Vltesse- talrijke benarde momenten in de wedstrijd VOOr Feyenoord-NAC Gn AZ-SpsrtS. Met een doortastende aanpak maakte hij Nadat Sparta-trainer Henk ten Cate als Studio Sport-gast tijdens de bekerloting het Alkmaarse AZ als volgende tegen stander trok, kreeg hij rimpels op zijn voor hoofd. De topclub uit de eerste divisie de monstreert vaak dat het met goed voetbal hogerop wil. Sparta lijkt na zijn prestatie-reeks in de competitie een prima ploeg waaraan AZ zich kan optrekken. De man die vooral in de gaten moet worden gehouden is Dennis de Nooijer. Hij zal zich als regel matige uitblinker bij Sparta in dit beker duel proberen te onderscheiden. Na een langdurige revalidatie-periode verkeert hij al maanden in vorm. Dat maakt hij waar met veel doelpunten, waardoor hij hoog op de topscorerslijst staat. Dennis de Noo ijer, wiens tweeling broer Gerard ook bij Sparta speelt, vindt het tijd worden voor een overstap naar een binnen- of buiten landse topclub waar op hij zijn toekomst heeft afgestemd. AZ- trainer Theo Vonk zal in zijn tactische be spreking echter geen ruimte laten voor Dennis de Nooijer. 'Wij spelen voor ei gen publiek. Dat ver wacht iets van ons.' FC Den Haag - FC Twente De Graafschap - PSV Helmond Sport -MW WV-Fortuna Sittard RodaJC-FC Zwolle AZ-Sparta Feyenoord - NAC 4 Roda JC was het vorg seizoen erg succes vol in de competitie. Het zal niemand ver bazen als de Limburgse club zich na een matige start in de eredivisie toelegt op de strijd om de Amstel Cup. Hoewel het be zoekende FC Zwolle van Piet Schrijvers zich vast en zeker niet bij een nederlaag neerlegt, is de grote ervaring van Roda JC vermoedelijk de beslissende factor. Babangida, de Nigeriaanse aanvaller: 'Ik hou van bekerduels. Het zijn alles of niets- gevechtenDaar kan je volledig in opgaan, 'i je maximaal geven.' Cambuur-Ajax vorig seizoen bij Volendam indruk. Feyenoord had in de finale om de Amstel Cup zijn handen vol aan de Noord hollanders. Ook dit jaar begon de com petitie niet zo overtuigend maar de resul taten zijn beter geworden. De snelle manier waarop Telstar onlangs werd aangepakt, was er het bewijs van. Binnen een half uur keek de ploeg uit de IJmond tegen een ach terstand van 3-0 aan, voordat 4-1 als eind stand voor NAC op het scorebord kwam te staan'Ik probeer mijn spelers er altijd van te overtuigen dat een bekerwedstrijd bijzonder is. Zo dacht ik er vroeger, als spe ler ook over. Als coach heb ik nog steeds dezelfde fanatieke instelling', gaf Rijs- bergen zijn visitekaartje af. FC Den Haag krijgt FC Twente in het Zuiderpark op bezoek. Deze ontmoeting doet denken aan lang vervlogen tijden toen de thuisclub, na de fusie tussen ADO en Holland Sport nog aspiraties had om een Europese topclub te worden. In die periode stond de wedstrijd tegen Twente model voor een vaderlandse subtopper. De voet- baltrots uit de derde stad van Nederland timmerde aan de weg. De afstand tussen beide clubs is nu groot. FC Den Haag moet zich nog steeds om hoog werken uit de kelder van het betaalde voetbal en FC Twente houdt zich in de ere divisie staande. Wellicht kan Edwin Griinholz bij Den Haag nog een keer uit halen zoals het grote zaaltalent de vorige ronde tegen Vitesse deed. Dan wordt het spannend voor en tegen Twente. Normaal moet het hogere spelniveau van Twente in de PTT-Telecompetitie de doorslag geven. Dennis de Nooijer is al maanden in vorm en zal ook tegen AZ willen uitblinken. De ervaren Maurice Graef (foto boven), is een belangrijke schakel bij Roda. Dat geldt ook voor Den Haag speler Edwin Grünholz (foto onder) die in de vorige ronde Vitesse uitschakelde. Preventieve VVN Veiligheids- en Milieu-Inspectie: korfbal 1/4 finales 1/2 finales 24/25 februari 27 maait Finale Amstel Cup 16 mei op Hemelvaartsdag In het Feyenoord-stadion Bij de WN Veiligheids- en Milieu-Inspectie wordt aandacht besteed aan alle vitale punten van de auto. Verkeersveiligheid kent veel kanten. Naast het naleven van de verkeersregels, het dragen van de gordel en het nalaten van onveilige handelingen, vormt ook het voertuig zelf een belangrijk veiligheidsaspect. Hoewel het aantal ongevallen, veroorzaakt door technische mankementen aan een voertuig, vrij klein is - zeker sinds de invoering van de APK -, is elk ongeval er één te veel. Daarbij komt dat een goed onderhouden auto voor de bezit ter zowel een veilige als een zuinige auto is. Regelmatig onder houd leidt uiteindelijk tot kostenbesparing voor de eigenaar en tevens tot meer veiligheid op de weg. Goed met de auto omgaan heeft tal van voordelen. Een goed onderhouden auto is plezieriger om in te rijden. Het geeft een rustig gevoel als je weet dat de con ditie van het voertuig picobello is. Je hoeft je geen zorgen te maken over even tuele pech onderweg. Wam die pech komt altijd hoogst ongelegen, 's Avonds laat op een donkere, verlaten weg, terwijl de door Erwin Krol aangekondigde depressie met windkracht acht en regen vlagen ook net boven de plek des onheils arriveert... Goed onderhoud loont de moeite. Met de veiligheids- en milieu-inspectie van Vei ligheidsinspecties VVN - de bekende 'krul' - is de automobilist ervan verze kerd dat zijn/haar auto in de best moge lijke conditie verkeert. Ruim 4000 BOVAG-autobedrijven voeren de inspectie uit in combinatie met een onderhoudsbeurt. gemeten. Tevens wordt de spanning gecontroleerd en zonodig bijgesteld. Ook van levensbelang als regen, sneeuw of vallend blad de weg glad maken. Met het milieu in het achterhoofd wordt de samenstelling van de uitlaatgassen en de afstelling van de motor gecheckt. Gun stig voor het brandstofverbruik en voor onze leefomgeving. Dat de verlichting en wisserbladen in orde moeten zijn voor een goed zicht, is ook een uitgemaakte zaak. De Veilig heids- en Milieu-Inspectie van Veilig Vakkennis en de juiste apparatuur zijn voor het garagebedrijf onontbeerlijk om de VVN-Veiligheidsinspectie te Verkeer Nederland let hierop. kunnen uitvoeren. Na een vakantie gaat u uitgerust weer fris aan het werk. Hetzelf de geldt voor de auto na een servicebeurt, gecombineerd met een Veiligheids- en Milieu-Inspectie van VVN. Minimaal één keer per jaar heeft uw auto een intensieve technische controle nodig om goed zijn werk te kunnen blijven doen. Immers: 'onderhoud is behoud' en 'voorkomen is beter dan genezen'. Zo'n inspectie verdient zichzelf weer terug. Door minder kans op pech en min der kans op onvoorziene kosten. Terwijl een regelmatig onderhouden motor min der brandstof verbruikt dan een automo tor waar nauwelijks naar wordt omgeke ken. Goed onderhoud resulteert in een hogere restwaarde van de auto. Niet voor niets luidt de uitdrukking: Onderhoud is behoud... Maximale veiligheid Extra voordeel is dat de auto na de VVN Veiligheids- en Milieu-Inspectie maxi male veiligheid biedt. Goed werkende remmen zorgen voor een kortere veilige remweg. Dit kan van levensbelang zijn. Wielophanging, stuurinrichting, schok dempers en banden worden gecontro leerd. Zodat de auto koers- en trillingvrij op de weg ligt, wat vooral in bochten heel belangrijk is. Van de banden wordt de profieldiepte In eigen belang dient men de termijnen voor de servicebeurt serieus te nemen. Regelmatige onderhoudsbeurten houden de auto in top-conditie, voorkomen dure reparaties en helpen de waardeverminde ring van de auto zo klein mogelijk te houden. Verder zijn regelmatige servicebeurten de voorwaarde voor eventuele aanspra ken op de garantie van de auto. Onderdelen en materialen, zoals banden, remvoeringen en wisserbladen, slijten door dagelijks gebruik. Tevens moeten de vloeistoffen, die de auto verbruikt of Ruim één miljoen automobilisten combineren jaarlijks een onder houdsbeurt van hun auto met een Veiligheids- en Milieu-Inspec tie en krijgen daarna de 'veiligheidskrul' van Veiligheidsinspec ties VVN op de voorruit. Dit geeft de berijder de zekerheid, dat zijn auto in een goede, verkeersveilige staat verkeert. De keuring omvat alle voor de verkeersveiligheid en het milieu belangrijke onderdelen van de auto. Eigenaars ontvangen na afloop een inspectierapport waarin de resultaten van de keuring staan ver meld. De kilometerstand wordt geregistreerd bij de Nationale Auto Pas. Goed afgestelde verlichting verhoogt de verkeersveiligheid. die verouderen, zoals bijvoorbeeld motorolie en remvloeistof, regelmatig worden gecontroleerd. Niet alleen zijn de intervallen voor de servicebeurt de laatste jaren groter geworden, ook zijn enkele werkzaamhe den vervallen. De elektronische ontste king en inspuiting hoeven niet meer te worden afgesteld. Dit geldt vaak Ook voor kleppen met een hydraulische klep- spelingsregeling. Delen die aan slijtage onderhevig zijn, werden weliswaar verder ontwikkeld, toch moeten ze vanwege hun zware belasting regelmatig worden gecontro leerd en - zo nodig - worden vernieuwd. Ook voor een auto geldt dat 'elke ketting zo sterk is als de zwakste schakel'. Rijstijl Welke automobilist is zich ervan bewust, hoe vaak hij in de loop van het jaar een stoeprandje heeft 'gepikt' of met een te lage bandenspanning heeft rondgetoerd? Of het feit dat de beginnende automobi list zo af en toe wel 'ns met een aange trokken handrem rijdt? Het is duidelijk dat een servicebeurt ook nodig is om mankementen als gevolg van kleine fou ten in de rijstijl op te sporen en te her stellen. Een ondoordachte rit over een slecht wegdek of door het terrein kan de bodemplaat en de beschermende rubber- delen aan de onderkant van de auto beschadigen. De servicebeurt verhelpt zulke onvolkomenheden en voorkomt verdere schade, zoals roest en inwerking van vuil op mechanische delen. Deze keuring van de Veiligheidsinspec ties VVN gebeurt op vrijwillige basis en wordt meestal uitgevoerd samen met een servicebeurt. Alleen bedrijven aangesloten bij Veilig heidsinspecties VVN mogen deze keu ring uitvoeren. Zij hebben de apparatuur en beschikken over voldoende vakkennis om deze inspectie goed te kunnen uitvoe ren. In totaal gaat het om ruim 4000 BOVAG-autobedrijven. Ze zijn herken baar aan het muurschild met de bekende krul in rood/witte uitvoering. Veiligheid voor alles Veilig autorijden begint met degelijk onderhoud en een grondige inspectie. De kans op storingen is dan minimaal en als automobilist weet u zeker dat uw auto het milieu niet meer belast dan noodza kelijk. En, u rijdt in een veilige auto. Ook dat is van belang voor uzelf, uw passa giers en uw medeweggebruikers. Daarom namen VVN en de BOVAG ruim 35 jaar geleden het initiatief tot oprichting van Veiligheidsinspecties VVN. Deze hebben enorm veel bijgedra gen aan de verkeersveiligheid van rij dend Nederland. Iedere automobilist is gebaat bij een perfect werkend remsysteem. De WN Veiligheids- en Milieu-Inspectie laat niets aan het toeval over. Veiligheidsinspecties VVN richt zich pri mair op alle nieuwe auto's tot drie jaar en op oudere auto's die als occasion bij garages en autobedrijven te koop worden aangeboden. Na de eerste drie jaar valt de auto onder de verplichte APK. De Vl-keuring is zo belangrijk, omdat juist met nieuwe, vaak zakelijk gebruikte auto's in korte tijd soms veel kilometers worden afgelegd. Slijtage van vitale onderdelen gaat bij deze 'kilometervre ters' daarom ook sneller. De VVN-veiligheidskrul geeft zekerheid. Als u uw auto inruilt of verkoopt, kunt u aantonen dat uw auto in een goede tech nische staat verkeert. Daar vaart uw por temonnee wel bij. Maai" de krul biedt ook de koper houvast. Hij weet immers, dat hij een auto aan schaft waarmee hij veilig kan rijden. Als de keuring is uitgevoerd in combina tie met een onderhoudsbeurt, dan is de kans op dure reparaties zo klein moge lijk. Dus vraag naar de krul, uw garage weet er meer van! Het kwik kwar zaterdagmorgen Toernooi van V] den zich ook bij van het toernooi Traditiegetrouw reeks, waaraan w ter clubs, de Eng formatie komt ui De tweede wai terserie van Ol dag 13 januari nemers aan de tocht kunnen k van 5,10,15 er Het clubgebou vereniging De Mobil-station at gebombardeerd t« De wandelaars d afleggen, kunnen uur vertrekken, d uur langer de tij< De organisatoren een fraai en afwis zet in de natuurgc beheer in Baarn c De Eemvogel De El bracht een 1 en kwam voor de In de tweede heli gelijk. Armando C 1-2, maar in de li Midlandia een ge De F1 behaalde et op Revival. Het we ten van Nadine Kraaikarnp (3) en De nieuwe klasse zaal Terwijl de A. 't Hart nam de Sc Sint Boys Firtina'931 In de eerste had Sint Bo; petitie-nedei toegebracht, verlies van kans maakt door te stote worden rayo uwe samengi den-Nederh drie beste ter gen naar de i Op dit mome positie met saldo van de zienlijk beter Carl Verh< kampioensi land aan z gaan, maar Soester diei laten. In pla zijn clubgei mend weekt toppers van Hij hield nam deelname aar over aan zijn Heerenveen kampioenschi mee de eerste drongen tot di ons land. De NK begon jarige medicijr ter, waarop hi Op de 5.000 soonlijk recort hij alle kernp Nederlands, E oen Rintje Rit Met Fortuna Sittard gaat het na de komst van de november-aan- koop Robeito Lanckohr beter. De ervaren ex-middenvelder van MW zorgt voor evenwicht in het elftal. Verwacht wordt dat hij dat opnieuw zal tonen tegen VVV. Het publiek bij de Limburgse streekderby, die extra spanning met zich meebrengt, zal vast en zeker de grote winnaar worden. Tenminste één van de VVV'ers kijkt buitengewoon gemotiveerd naar het duel uit. Maurice Rayer stond vroeger op de loonlijst bij Fortuna Sittard. omdat de club uit Leeuwarden onder lei ding van trainer Han Berger goed draait. Een stunt tegen de landskampioen zou ex tra glans geven aan de gunstige resulta- tenreeks. De Friezen, die via broedermoord op Heerenveen doorbekeren, zijn strijd baar. 'Zo'n kans om een tot de verbeelding sprekende topprestatie neer te zetten krij gen we weinig', stelde de enthousiaste Berger voor het spektakelstuk in het eigen stadion. MW is blij dat trainer Frans Körver te rugkeerde. De oud-doelman heeft het Maastrichtse team op de hem bekende ma nier nieuw elan bijgebracht. 'Het moet weer gaan spoken in de Geusselt', zei de coach. Na het vertrek van Jan Reker le verde de aanpak van de Limburger snel succes op. Het vertrouwen in MW is hier door enigszins hersteld. Maar wie Körver aanspreekt over de komende cup-tegen stander Helmond Sport merkt meteen dat hij geen enkele ploeg onderschat. Onder leiding van de altijd gevaarlijke Dennis Gerritsen verrassen de Brabanders op ei gen terrein nogal eens. 'Daar zullen we dit keer zeker ook alles aan proberen te doen', stelde de voormalige aanvaller van NAC resoluut. Hennie Meijer wil vlammen tegen PSV. Bij de Graafschap-PSV in het stadion De Vijverberg wordt gelet op Hennie Meijer. De 33-jarige nieuweling bij de Doe- tinchemmers demonstreerde in de vorige bekerronde tijdens zijn debuut tegen Sparta 2 dat hij voor het betaald voetbal nog niet is afgeschreven. De spits scoorde twee keer op Spangen en deed hetzelfde in de eerst volgende competitiewedstrijd tegen FC Utrecht. Over deze bliksemstart was Meijer zelf verbaasd. Zijn vorige werkgever Heerenveen vond hem niet goed genoeg voor de reservebank. 'Als je zo'n periode achter de rug hebt, weetje niet meer waar je staaat. Je twijfelt aan jezelf. Ik rekende erop dat ik in enkele wedstrijden speel- ritme zou moeten opdoen. Dat viel mee. Ik wilde mezelf kennelijk zo graag bewij zen, dat ik gemakkelijk over een drem pel heenstapte', aldus Meijer, die Valckx vast en zeker als bewaker krijgt. Deze per soonlijke krachtmeting kan boeiend wor den. Voor PSV staat veel op het spel. Het team van trainer Dick Advocaat moet na de winterstop de positieve ontwikkelingen van het elftal vasthouden. Dat is belang rijk ter opluistering van de Amstel Cup maar ook van het UEFA Cup-toernooi. Wereldbekerwinnaar Ajax komt pas 30 ja nuari in actie voor de Amstel Cup. De Amsterdammers moeten na de winterstop een druk wedstrijdprogramma afwerken, onder andere voor de Supercup tegen het Spaanse Real Zaragoza. Daardoor speelt Ajax aan het eind van de maand tegen Cambuur. Dat wordt een lastige opgave

Soester Courant | 1996 | | pagina 14