MUGRO schoda 1BAARN m e> lonhoof bx IING fwHIMA eefprijzen! 'Taalwerk Textperts': dertig jaar toonaangevend in vertalingen 0 GOED! Opleidingen /CULTUURWELZIJNI IADE KOMT \NDEERD Combinatie cursus Trema'87 Om de week medium bij Paso met helderziende waarnemingen Hoofdprijs loterij Galerie Wind gewonnen door Soesters Weg met de f eestkilo 's Te koop Soest, Kuipers-Rietberghof 8 VUTO-RECYCLING BANDEN UITLATEN CARCLEANING iEBRUIKTE ONDERDELEN WOENSDAG 10 JANUAR|199fi- SOESTER COURANT 6011276 damesmode ierenmode Cindermode \abymode ingerie Jachtmode nz. enz, Soester vertaalbureau onder nieuwe leiding PAGINA 21 Nederlands /Kennismaken met de computer Programma eerste halfjaar 1996 PASO verhuist van donderdag- naar maandagavond Wim van lloorn 4 f Bewakingskorps van luchtmacht helpt politie 'n handje De Soester Duinen SPD-Oost Utrecht houdt 'open huis' i Westeneng Familie Jansen krijgt linosnede KvK-voorlichting voor 'starters' Bon voor parkeren op invalideplaats Auto glijdt sloot in door gladheid PVO vanavond in nieuwjaarsconcert Wie aan politiek doet leest de Soester Courant TRAITEUR Een positief begin: CA TERING I Ruime hoekwoning 74), beschutte achtertuin, schuur, aflopende voortuin uit- komend op gezellig plein. Ind.: entree met toilet, woonkamer m. open haard, kurkvloer, open keuken met veel 'kast)ruimte. 1 e verd.: 3 slaapkamers m. ngebouwde kasten, douche, toilet, bad. /aste trap naar 2e verdieping: 2 kamers, DV en veel bergruimte. Aanvaarding in iverleg. Bezichtiging na tel. afspraak 035- 501 36 79. Vraagprijs: f 277.000,- k.k. INDUSTRIEWEG 16a 3 utoschade^ e gen es beschikking 24 uurs afsleepdienst. T 29 - TEL. 035 - 602 27 44 mVM). de buurt Nima-B) Hoger Management, AOV) f 3A, examentraining) ber/oktober tn 18:30 tot 21:30 uur) ari 'of gratis studiegids. "Taalwerk Textperts", het (in ternationaal hoog aangeschreven vertaalbureau dat dertig jaar gele den in Soest werd opgericht, heeft een nieuwe directie. Drs. Catharina M. Muller, sinds 1966 zowel het "hoofd" als het "hart" van het be drijf, droeg vorige week de dage lijkse leiding over aan twee van haar medewerkers: Huub Koomen (alge meen directeur) en Brigitte Ramaekers (directeur vertalingen). Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst in het kantoor aan de Hildebrandlaan 2, waar het vertaal bureau sinds enkele jaren gevestigd is. Het grootste deel van de afgelopen der tig jaar vond Taalwerk Textperts onder dak in het woonhuis aan de Beatrixlaan, waar Catharina Muller na haar docto- raal-examen in 1964 haar vertaal activiteiten jarenlang combineerde met de zorg voor een gezin met vijf kinde ren. Na enige "proefjaren" volgde in 1966 de officiële oprichting van Taal werk, samen met haar echtgenoot Freek van Hoorn. Vanaf 1984 heeft Catharina Muller het vertaalbureau in haar eentje geleid, tot vorige week. Ze blijft als ad viseur overigens nog op de achtergrond bij het bureau betrokken. Nederlanders gaan er nogal eens prat op dat ze een "aardig mondje buiten de deur" spreken, maar voor goede verta lingen komt heel wat meer kijken dan wat schoolse talenkennis, al of niet aan gevuld met vakantie-ervaring in het bui tenland. Dat geldt zeker voor de (schrif telijke) vertalingen van belangrijke zake lijke teksten, die in het internationale bedrijfsleven en bij de overheid worden gebruikt. Niemand kan zich daarin fou ten veroorloven, omdat een misverstand over de betekenis van een enkel woord al vervelende gevolgen kan hebben. Een betrouwbaar vertaalbureau is dan ook een onmisbare partner. Met een bestand van ruim 500 profes sionele free-lance vertalers - allemaal expert op een of meer vakgebieden - verzorgt Taalwerk vertalingen in alle mogelijke talencombinaties; niet alleen in of uit het Nederlands, maar ook bij voorbeeld van het Duits naar het Frans en van het Fins naar het Portugees. Het aantal opdrachtgevers is in de loop der jaren sterk gegroeid: van grote en klei nere industriële ondernemingen in uit eenlopende branches, financiële instel lingen en reclame- en PR-bureaus naar overheden op landelijk, provinciaal en gemeentelijk niveau. Als specialiteiten kunnen o.a. worden genoemd vertalin gen op financieel-economisch en me- disch-farmaceutisch gebied, maar ook automatisering, techniek, mode en jaar verslagen. Thuis in talen De uitdrukking "vreemde talen" komt in het woordenboek van Taalwerk Textperts eigenlijk niet voor. Naast de gangbare en minder gangbare Europese talen is het Soester vertaalbureau ook "thuis" in exotische talen als Arabisch, Chinees, Japans, Koreaans en Farsi. Taalwerk staat borg voor discrete en gewetensvolle vertalingen en hanteert daarbij het principe dat de tekst uitslui tend wordt vertaald door native speak ers: vertalers voor wie de taal van het In februari start bij Trema'87, een instelling voor onderwijs aan vol wassenen, de cursus Nederlands/ Kennismaken met de computer. Deze cursus is bestemd voor men sen die nog nooit met een computer hebben gewerkt en hun kennis van de Nederlandse taal willen opha len. Wat de computerles betreft: deze be staat uit een praktijk- en een theorie gedeelte. Men maakt kennis met de wereld van de computer en de toetsen. Er wordt aandacht besteed aan de in vloed van de computer op de samenle ving. In het onderdeel Nederlands ko men vele onderwerpen aan de orde: wanneer schrijft men d, dd, of dt; hoe kan men onder woorden brengen wat men denkt en hoe kan men dat goed opschrijven. Verder is deze cursus een prima opstap naar betaald of onbetaald werk of een vervolgopleiding. Ook makkelijk als men de kinderen wilt hel pen met hun huiswerk! Op donderdag 18 januari is er van 10.00 tot 11.30 uur een open morgen bij Trema'87. Men kan dan inlichtingen krijgen, lesmateriaal inzien en spreken met de docent. Cursus: Nederlands/Kennismaken met de computer; Tijd: dinsdagmiddag 13.00-14.30 uur; Plaats: Orlandoge- bouw, Di Lassostraat 65; Inschrijfgeld: f 50,-; Lesmateriaal: f 35,-; Kinderop vang: f 10,-. Inlichtingen op kantoor (tel. 6025771) maandag tot en met donderdag tussen 10.00 en 15.00 uur en tijdens de open morgen op 18 januari tussen 10.00 en 11.30 uur. 5 899. De vereniging Paso staat voor para normale en sociale ontwikkeling. Geïnteresseerden komen ongeveer tweemaal per maand ("om de week") samen om met een medium helderziende waarnemingen te ana lyseren. Dat gebeurt in een gezellige en ongedwongen sfeer. Zowel leden als belangstellenden zijn welkom op de bijeenkomsten, die altijd gehouden worden in "De Vriendschap", Nachtegaalweg 8A. De toegang be draagt voor leden f 2,50; niet-leden be talen f 7,50. De eerstvolgende Paso avond vindt plaats op maandag 15 ja nuari. Dan is uitgenodigd het medium Gert Adamse, die met de bezoekers spontane helderziende waarnemingen zal bespreken. De andere bijeenkomsten in het eerste halfjaar van 1996 staan - met mediums en onderwerpen - als volgt gepland: - 29 januari: P. Coppens, helderziende waarnemingen aan de hand van bloe men; - 12 februari: R. Dobbelaar, psycho metrie; - 26 februari: mevr. L. Klaasen, waar nemingen aan de hand van zelf gemaakte wastekeningen; -11 maart: mevr. J. Atsma, waarnemin gen aan de hand van meegebrachte (paas)eieren; - 25 maart: H. de Haan, waarnemingen aan de hand van Tarot-kaarten; - 22 april: mevr. Lenie Tomson, waar nemingen aan de hand van bloemen; - 6 mei: R. Zwitser, symboolkaarten Aimee; - 20 mei: mevr. M. Bakker, aura tekeningen en helderziende waarnemin gen (verhoogde entreeprijs); - 3 juni: R. Vendeville, mix-avond; -17 juni: mevr. R. Bronk, psychometrie. Voor nadere informatie kan men bellen: mevr. M. Buring (voorzitter), tel. 035- 5412058, of mevr. S. Jeltes (secretaris), tel. 035-5421166. De bijeenkomsten van PASO vinden voortaan niet meer op donderdag-, maar op maandagavond plaats. De locatie, het gebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg, blijft hetzelfde. Daar komt op 15 januari Gert Adamse spontane helderziende waarnemingen verrichten, meldt PASO. De aanvang is vastgesteld op 20.00 uur (Zaal open om 19.30 uur) en de entree bedraagt 2,50 voor leden en 7,50 voor andere belang stellenden. Catharina Muller (l.met haar opvol gers: Huub Koomen en Brigitte Ramaekers. Foto: Aldo Allessie eindprodukt de moedertaal is, waardoor formuleringen exact vertaald worden en de fijne nuances optimaal tot hun recht komen. Kwaliteit heeft bij Taalwerk Textperts altijd voorop gestaan, zoals Catharina Muller vorige week in haar afscheids speech nog eens onderstreepte. In de manier van werken hebben zich in die dertig jaar echter wel de nodige techni sche veranderingen voltrokken. "Toen we begonnen kregen we nog hand geschreven vertalingen binnen, die in eigen huis werden uitgetypt. Van com puters was nog geen sprake, een elektri sche schrijfmachine was het meest luxueuze dat ons ter beschikking stond en de vertalerswereld in Nederland was beperkt tot een paar buitenlanders die hier al veel te lang woonden en hun ei gen taal niet meer vlekkeloos hanteer den." Wildgroei Taalwerk was het eerste bureau dat de moedertaal vereiste voor een accepta bele vertaling en het bureau verwierf zijn bekendheid destijds vooral doordat het de vertalingen in het buitenland liet uitvoeren. De markt van de Neder landse "vertaalwereld" is in dertig jaar overigens sterk veranderd en wordt ge kenmerkt door een duidelijke wildgroei. Catharina Muller: "Toen we begonnen waren er hooguit vijf bureaus die iets voorstelden. Nu zijn er ongeveer 1400 merendeels kleine bureaus, maar Taal werk behoort nog steeds tot de top tien." Taalwerk heeft in de loop der jaren ook veel internationale contacten opge bouwd, Via de Britse ITI (Institute of Translation and Interpreting) - die lang zamerhand is uitgegroeid tot een Euro pese vereniging - ontstaan er allerlei kruisverbanden met andere landen, zo als Eulogia, Consortium van Vertaal bureaus in twaalf landen van Europa. Afkicken Wat Taalwerk intern betreft benadrukte Catharina Muller in haar speech de uit stekende samenwerking "van een aantal heel verschillende mensen, een stel goede collega's die zich door de ogen schijnlijke nukken van hun directie niet uit het veld lieten slaan," Ze omschreef de medewerkers als een club mensen die elkaar respecteren en met elkaar de dagelijkse moeilijkheden te lijf gaan en stelde vast dat er in het team een schat aan doorzettingsvermogen vertegen woordigd is. "Ik ben blij dat we beiden nog een tijdje krijgen om af te kicken; jullie van mij en ik van jullie," aldus de scheidende directeur. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW -rtVI VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Medewerkers van het Luchtmacht Bewakings Korps (LBK) hebben de politie een handje geholpen door maandagnacht twee Soesters aan te houden. Ze worden ervan verdacht te hebben ingebroken in een gebouw van de NS dat vlakbij de splitsing van de baanvakken Utrecht-Amersfoort en Utrecht-Baarn staat. Het gaat om een 27- en 29-jarige man. De LBK-medewerkers, die ter plekke met honden patrouilleren, hielden het tweetal aan, waarna ze de politie inseinden. Die kwam de mannen opha len. RESTAURANTS PARTY EN VERGAOERCENTRUM LUCULLUS FESTIVAL BUFFET Zondag 21 januari Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. We starten met een overheerlijke soep Culinaire parade van salades diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht kunt u een keuze maken uit diverse stukjes vlees en vis die de kok voor u bereiden zal op I Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs die u zelf mag scheppen. Bel en reserveer, dan zit u zeker 035 - 601 27 39 Lucullus festival buffet ook op 11 februari. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035 - 601 27 39 De Sociaal Pedagogische Dienst Oost Utrecht houdt 'open huis' op zaterdag 13 januari, van 10.00 tot 12.30 uur, aan de Regentesselaan 24A te Amersfoort. De aanleiding tot deze open dag is de nieuwe vestiging op dit adres. Iedereen die geïnformeerd wil worden over het dienstenaanbod van de SPD is van harte welkom. Een expositie van kunstwerken en een verkooppresentatie van artikelen, gemaakt door mensen met een verstandelijke handicap maken deze open dag compleet. De SPD Oost Utrecht biedt informatie, advies, begeleiding en bemiddeling aan mensen met een verstandelijke/meer voudige handicap, aan kinderen met een ontwikkelingsachterstand en aan hun ouders, verzorgers en familieleden. Het werkgebied bestrijkt alle gemeenten in het oostelijk deel van de provincie Utrecht. UURWERKMAKERIJ voor rePara^'es met ambachtelijke precisie. Den Blieklaan 48-Soest-601 17 66 De hoofdprijs in de verrassings loterij van Galerie Wind is gewon nen door de familie Jansen-Hek- kelman uit Soest. De loterij werd gehouden in verband met de expo sitie 'Tussen Kerst en Finish', waar mee de galerie vorig jaar op feeste lijke wijze afsloot. Daarvoor werden door het land duizend uitnodigingskaarten met een lotnummer verzonden. Degenen die de tentoonstel ling bezochten, maakten kans op de prijs. Joost Kreulen en Lydie Wind van de galerie aan de Steenhoffctraat vinden het bijzonder leuk dat de hoofdprijs door bezoekers uit Soest is gewonnen. De familie Jansen kon kiezen uit een masker van Alain Berck-Vitz, een ets van Elmar Gille en een linosnede van Joost Kreulen van Galerie Wind over handigt de familie Jansen de linosnede. Ondine de Kroon. De keuze viel op het laatste kunstwerk. De volgende expositie in Galerie Wind wordt gehouden van 4 tot en met 28 fe bruari. In die periode zijn werken van de Franse etser Erik Borsou en panelen van zijn Nederlandse collega Hanneke Dikoom te zien. In januari is de galerie op afspraak te bezoeken. Voor startende ondernemers organise ren de Kamer van Koophandel en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf op donderdag 18 januari a.s. een voor lichtingsmiddag in Congrescentrum "De Eenhoorn", Koningin Wilhelminalaan 33 (hoek Stationsplein) te Amersfoort. De kosten voor de middag bedragen f 35,-. Tijdstip: 13.00-16.15 uur. Deskundigen uit de praktijk- bank, belastingdienst, accountant - geven han dige informatie en praktische tips over het ondernemerschap. Voorlichters van de KvK en het 1MK geven adviezen over de diverse wettelijke aspecten en hoe een goed ondernemingsplan wordt opgesteld. Men kan persoonlijke vragen stellen en krijgt een syllabus mee met veel praktische informatie. Aanmelding bij de Kamer van Koop handel, afdeling Handelsvoorlichting, tel. 033-4612964. Twee automobilisten zijn bekeurd, om dat ze hun wagen hadden achtergelaten op een parkeerplaats die is bestemd voor invaliden. Surveillanten van de politie schreven de bonnen donderdag uit bij winkelcentrum De Smitshof op de hoek van de Weegbreestraat en de Smitsweg. Als gevolg van de gladheid is een Soes ter automobilist met zijn auto gedeelte lijk in een sloot aan de Spiekerweg be land. De 64-jarige man reed daar vorige week dinsdag. Hij bleef ongedeerd, zijn voertuig moest uit de sloot worden ge takeld. Het harmonie-orkest van de Soester muziekvereniging PVO geeft vanavond (woensdag 10 januari) een nieuwjaars concert in de kerkzaal van de Open Hof, Veenbesstraat 2. Met een feestelijk programma hoopt PVO van deze muzi kale gebeurtenis een jaarlijkse traditie in het leven te roepen. Het orkest speelt bekende en minder bekende werken van diverse componisten. Het concert begint om 20,00 uur en de toegang is Ook in februari geopend. Gezonde en lekkere maaltijden in ons programma, (ook vegetarisch). Onze magnetron verloting gaat nog 4 maanden door. Party-verzorging van A tot Z. Wij wensen u een gezond en voorspoedig 1996. Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur F.C. Kuiperstraat 3 3761 ÉG Soest Tel.: 035 - 602 46 64 Snel en gezond afvallen kan echt Januari en februari zijn per traditie tijnmaanden. De gezelligheidsdrankjes en te voedzame maaltijden van de feestdagen hebben hun tol geëist. Veel mensen die hun gewicht regelmatig in de gaten houden, willen die extra kilootjes snel en doeltreffend laten verdwijnen. Gelukkig kan dit nu snel, gemakkelijk en gezond dankzij Minikuur. Minikuur wordt door lijners beschouwd als de 'turbo' onder de afslankmiddelen. Het Minikuur- dieet bevat voor 5 dagen een ontbijt, lunch en avond maaltijd. Maar dit levert alles tesa- men toch slechts 500 calorieën per dag. Ondanks dit lage caloriegehalte zijn er aan het gebruik van Minikuur geen gezondheidsrisico's verbonden. Integendeel, de kuur bevat letter lijk alle benodigde vitaminen, mineralen en eiwitten. Gezond afvallenkan dat? Afslankmiddelen en - methoden, ze zijn er in overvloed. Maar helaas, lang niet alle produkten zijn verantwoord voor de gezond heid. De Minikuur is dat wel. Als een van de weinige diëten heeft het zelfs een goedkeuring van het Ministerie van Volksgezondheid. Drs. Rieks Hampsink is de man achter dit effectieve, smakelijke en gevarieerde dieet. Rieks Hamps ink: „De Minikuur is ontwikkeld op basis van ervaringen die opge daan zijn in de ruimtevaart. Met deze maaltijdvervanger eet je gezond en verantwoord. De meeste mensen voelen zich na zo'n kuur dan ook fitter en gezonder dan daarvoor. Veilig en effectief Recent medisch onderzoek heeft aangetoond dat met calorie-arme maaltijdvervangers zoals Minikuur het overgewicht op een veilige en makkelijke manier kan worden bestreden. Het onderzoek gaf een gewichtsverlies te zien van gemid deld 2,5 kilo per week. Als bijko mend voor deel bleek dat Minikuur ook nog helpt om het choleste rolgehalte en de bloeddruk te verlagen. Ideaal toch! Door de XT samenstelling JL »mw van Minikuur vonden de proefpersonen het lijnen bovendien makkelijk vol te houden. Als beste getest Inmiddels hebben al vele duizen den mensen het gunstige effect van Minikuur ervaren en is dit produkt het afgelopen jaar telkens weer als beste getest. De resultaten van deze maaltijdvervangende kuur steken torenhoog uit boven die van andere afslankprodukten. Of er nu 2 of 20 kilo af moet, met deze Samen vielen we 7 kilo af'. kuur gaat het snel, gezond en vooral gemakkelijk. Inhet consumenten programma KASSA! van de VARA werd een paar maanden geleden een aantal verschillende af slankprodukten ge test door een groep van acht mensen. Deze groep was na een week Minikuur in totaal maar liefst 23 kilo afgevallen. Bij het produkt dat op de tweede plaats eindigde was dit na twee weken slechts 15 kilo. Beter bewijs bestaat toch eigenlijk niet. Ook in de Consumenten gids van mei j.1. kwam de Minikuur weer als beste uit de bus. In één week 7 kilo afgevallen Moeder en dochter Mulder uit Gouda vielen samen, dank zij Minikuur, bijna zeven kilo in één week af. Daphne vertelt dat ze bij 65 kilo op haar weeg schaal denkbeeldig een dikke rode streep heeft getrokken. „Dat is mijn streefgewicht waar ik niet Over heen wil. Toen ik 66 kilo woog werd het tijd om er iets aan te doen." Ondanks dat ze zichzelf als een snoeper bestempelt, is de tijd met Minikuur haar niet zwaar gevallen. „Dankzij de lekkere maaltijdvervangers van deze dieet- kuur had ik absoluut geen honger." Marijke vult aan: „We hebben er bewust voor gekozen tegelijkertijd met Minikuur te beginnen. Mocht je het dan toch nog eens moeilijk hebben, dan kun je elkaar onder steunen. Dan kun je zeggen: kom op. volhouden!" Marijke is in die ene week 4 kilo afgevallen en Slank maakt ook fit. Daphne bijna 3. Marijke vertelt dat ze veel bewuster is gaan eten. „Ik eet minder en let beter op wat ik eet. Als ik de ene dag wat meer gegeten heb. dan eet ik de andere dag weer wat minder." Ook zij zit nog steeds op haar goede gewicht. Als het in de toekomst nodig is gaan zij beslist nog eens een week je Minikuren. Minikuur is verkrijgbaar bij de (DA) drogist, reformzaak, apotheek, Trekpleister, Etos en Kruidvat. Voor meer informatie en adviezen is er tijdens kantooruren ook een dieet- infolijn: tel. nr.: 0492 - 38 30 12.

Soester Courant | 1996 | | pagina 20