.herinrichtingsplan moet van Van Weedestraat aangenaam winkel- en verblijfsgebied maken Informatiemarkt voor bevolking op donderdag 15 februari in het gemeentehuis detail hellingbaan met keerwand/muur WOENSDAG 10 JANUARI 1996 OP 'T HOOGT PAGINA 2 WOENS Geen i voor m< woning Weinig beschil jongen Gebrek aan financiële c het onmog woningen t burgemeesti woord op dc van de Gem Hij woont n geen vrijkor ter), maar z> din gaan s£ zou hij een l pen. Hij he niet of nauu er geen koo ren beschikl B. en w. late een woning hebben. Er doorstromi daarmee b huurwonin] jonge starte Er mag ii Huisvesting gemaakt w< van Soest ei het gewest ingezetene t lijk voorrai Soest. Dit antwoo en wethoud van de Kot zich af waar afgelopen j aanmerking standige wc Burgemeest haar erop, d woningen b jongeren tol bestuur zal jaren meer aan jongen leeftijd bij stellen. Ovt ding huur te van toepass Burgemeester en wethouders willen los van de discussie over de hoofdwegenstructuur iets 'doen' aan de kwaliteit van het verblijfsgebied langs de Van Weedestraat. De gemeentelijke afdeling Planologie en Bouwen (P en B) heeft hiervoor een herinrichtingsplan ontworpen, dat met ingang van woensdag 17 januari tot en met vrijdag 23 februari voor de bevolking ter inzage ligt in het informatiecentrum in de hal van het gemeen tehuis. In die periode kan men schriftelijk op het plan reage ren. Daarnaast wordt op donderdag 15 februari in het gemeen tehuis een informatiemarkt gehouden, 's middags van 16.00 tot 18.00 en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. In augustus 1995 gaven burge meester en wethouders de afde ling Planologie en Bouwen de opdracht over de herinrichting na te denken. Vrij snel erna kwam de afdeling met een nota van uitgangspunten, die burge meester en wethouders met aan passingen en aanvullingen in september vorig jaar hebben vastgesteld. Op basis daarvan is een schetsontwerp ontstaan, waarin de ideeën van P en B over de herinrichting gestalte hebben gekregen. De betrokken winkeliers hebben inmiddels een eerste schetsontwerp van de plannen gezien en deze in prin cipe positief ontvangen. Het plan van P en B. voor de Van Weedestraat en een klein deel (tot aan de Anna Pau- lownalaan) van de Burgemeester Grothestraat kan in fasen wor den uitgevoerd. Naar verwach ting zal uitvoering van de eerste fase in de tweede helft van dit jaar kunnen beginnen. Het voornaamste doel van de herinrichting is de Van Weede straat tot een aangenaam winkel en verblijfsgebied te maken. Het was geen eenvoudige opgave om de straat die functie te geven als gevolg van het langgerekte ka rakter ervan, de sterk wisselende breedte en de hoogteverschillen. In het herinrichtingsvoorstel heeft de Van Weedestraat een variabel profiel gekregen dat is opgebouwd uit een aantal stro ken. Bij de grootste breedtemaat is het mogelijk het meest ge wenste profiel toe te passen, el ders zal dit niet mogelijk zijn. Dat neemt niet weg dat er een zeker ordening en uniformiteit ontstaat in het verblijfsgebied, waar de voetganger langs het winkelfront voortaan een onbe lemmerde doorgang zal krijgen. Tot nu toe ontmoet de voetgan ger nogal wat struikelblokken, meest in de vorm van buiten reclame en uitstalling van goede ren voor de winkels. Zulke ob stakels vindt men door de hele straat. Door voor de winkeliers een uitstalstrook van een meter te reserveren, waarlangs het voetpad geheel vrij moet blijven, is dit euvel verholpen. Om ervan verzekerd te zijn dat het voetpad vrij blijft, zullen hiervoor in de Algemene Plaatselijke Verorde ning bepalingen moeten worden opgenomen die het mogelijk ma ken op te treden tegen hen die zich niet aan de maximale breedte van de uitstalstrook hou den. Opheffen van de 'schuine'trottoirs Belangrijk uitgangspunt in het ontwerp is het zoveel mogelijk opheffen van de 'schuine' trot toirs. Het zal in de nieuwe situa tie zoveel mogelijk waterpas worden gelegd ten opzichte van de aangrenzende winkels. Verder zullen hiervoor uiteraard de no dige hellingbanen en/of trappen worden aangelegd. Het voetpad van circa 1.50 me ter breed is in de herinrichting een vast gegeven, evenals het fietspad waarvan de breedte op 2.00 meter is gehandhaafd. Het zal wel van een nieuwe (te- geljverharding worden voorzien. Tussen het fietspad en het voet pad is een strook gecreëerd die als een multifunctionele ruimte kan worden beschouwd. Op dit in breedte variërende gedeelte kunnen bijvoorbeeld fietsen wor den geplaatst en lantaarnpalen, prullebakken en eventueel bank jes, kortom het straatmeubilair. Naast het fietspad komt een uitstapstrook voor inzittenden van auto's. Deze strook wordt circa 75 centimeter breed. Sa men met de parkeerstrook van twee meter wordt deze ruimte voldoende geacht om, vooral op gedeelten waar sprake is van een hoogteverschil, een eind te ma ken aan het 'ongelukkig' in en uitstappen. Automobilisten moe ten nu vaak wringen om in- en uit te kunnen stappen. Was er op de Van Weedestraat wel voldoende ruimte beschik baar, dan zou een andere wijze van parkeren te overwegen zijn geweest in plaats van het Iangs- parkeren nu. Die ruimte is er niet en daarom is er geen mogelijk heid het parkeren anders in te richten. Er ontstaat er dus geen 'winst' aan parkeerplaatsen. Oversfeekpunten Bij de herinrichting is ook het oversteken geïnventariseerd. Nu is de situatie nog zo dat het pu bliek alleen bij het kruispunt Van Weedestraat-Stadhouderslaan- Nassauplantsoen op een 'gere gelde' manier kan oversteken. Lang niet iedereen maakt hier gebruik van. Oversteken gebeurt te hooi en te gras. Om dit in de nieuwe situatie tegen te gaan, zijn extra oversteekplaatsen aan gelegd. Deze zijn gesitueerd ter hoogte van de overgang van de Van Weedestraat in de Burge meester Grothestraat nabij Mets, bij de supermarkt van A en P nabij de Dillenburglaan, en bij de F.C. Kuyperstraat. De bedoeling is dat deze oversteekplaatsen vi sueel worden aangegeven door een enigszins afwijkende bestra ting. Als psychologische onder breking zal de rijbaan van een lage middengeleider worden De bestaande in- en uitritten op de Van Weedestraat blijven in het nieuwe plan gehandhaafd. De uitmonding van de Prins Bernhardlaan op de hoofdweg krijgt een ander karakter. De brede uitloop nu wordt terugge bracht tot de maat van een nor male rijweg. Verder is het de be doeling de aansluiting van de Prins Bernhardlaan de construc tie van een inrit te geven. De ruimte die door het versmallen van de aansluiting ontstaat, kan benut worden voor parkeren. Duidelijk is dat door alle maat regelen de Van Weedestraat een heel ander aanzicht zal krijgen en meer het karakter van een winkelstraat dan van een route voor doorgaand verkeer. Het 'andere gezicht' zal ook worden bepaald door de nieuwe beplan ting die wordt aangebracht. Bij de inventarisatie is vastgesteld dat de bestaande bomen over het algemeen een zwakke conditie hebben. Deze zullen dan ook worden vervangen door een meer passende soort. Elke boom krijgt een plantvak ter grootte van een parkeerplaats. Hierdoor kan er een zekere garantie wor den gegêven dat de bomen ook op langere termijn in goede con ditie zullen blijven. De vervan ging geldt uiteraard niet voor de Wilhelminalinde op de hoek van de Van Weedestraat en de Korte Brinkweg, de bomen voor de Lindenhof en eventueel andere beeldbepalende bomen. De herinrichting van de Van Weedestraat is een karwei dat niet in één keer kan wordèn uit gevoerd. Dit zal dan ook in fasen gebeuren. Daarbij is het van be lang dat ook de nutsbedrijven (gas, water, elektriciteit) hierbij worden betrokken om te voorko men dat werkzaamheden zoals het graven van geulen etc. dub bel gebeuren. Aangrenzende gebieden De "koppen" van de F.C. Kuyperstraat, Dillenburglaan en Korte Brinkweg bevinden zich binnen de directe invloedssfeer van de Van Weedestraat. Met name de kop van de FC. Kuyperstraat en Dillenburglaan worden op dit moment intensief gebruikt als "uitloopgebied" van de direct aangrenzende super markten (stallen van fietsen, la den/lossen, etc.). Verder heeft de ambulante handel op beide locaties een standplaats. Op ba sis van voortzetting van dit ge bruik zijn er daarom in het her inrichtingsplan een aantal inrich tingsvoorstellen nader uitge werkt, waarbij er in het bijzonder voor de kop van de Korte Brink weg aan een totaal andere inrich ting gedacht wordt. Ter inzage De schetsontwerpen voor de her inrichting van de Van Weede straat kan men bekijken met in gang van woensdag 17 januari a.s. tot en met vrijdag 23 fe bruari in het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Over de her inrichting wordt op donderdag 15 februari a.s. van 16.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 21.00 in het gemeentehuis een informa tiemarkt gehouden. Tijdens deze markt zullen verte genwoordigers aanwezig zijn van diverse gemeentelijke disciplines om antwoorden te geven op mo gelijke vragen met betrekking tot het plan. Verder zal er een kleine expositie worden ingericht van de materialen die voor de uitvoe ring van het herinrichtingsplan gebruikt zullen worden. Tijdens de informatiemarkt zijn tot slot formulieren verkrijgbaar waarop eventuele op- en/of aan merkingen aangegeven kunnen worden. Voor de goede orde: al leen schriftelijke reacties kunnen in behandeling worden geno men. Tot vrijdag 23 februari kunnen deze reacties bij het col lege van burgemeester en wet houders worden ingediend. In de fase die daarna volgt, zal het plan eventueel aangepast worden, waarna het opnieuw ter inzage wordt gelegd. Nadere (tijds)informatie zal zo spoedig mogelijk in de media bekend worden gemaakt, onder meer in de wekelijke gemeentelijke ru briek Op 't Hoogt Aktueel. klinkers d klinkers w I "egels 30/3'

Soester Courant | 1996 | | pagina 30