ken mg Bestemmingspl Soestdijk 1996 Theater in Kwekerij i Van Weedestraat pnncipeprofiel (fictief)detail parkeer/uitstap/fietsstrook SOESA De Nieuwe Bijstandswet Werk of opleiding: partners en vrouwen met kinderen die ouder zijn dan vijf jaar SOESA WOENSDAG 10 JANUARI 1996 PAGINA 2 OP 'T HOOGT PAGINA 3 MS'JiiMliii] 7ZZZZZ Siiii daroesW°de ^C°U derai l A mulhfuncho nele strook voetuad 100 Wmm Geen mogelijkheid voor méér betaalbare woningen jongeren Weinig huurwoningen beschikbaar voor jongeren tot 25 jaar Brandweer Soest: projectgroep veiligheid Voetpaden worden spoedig hersteld Praten over huisvestings problemen Maatregelen verlichting richtingbord toekomstige tearoom winkelruimte wol/brei- artikelen rookartikelen textiel delicatessen terrasr» (Ilii vishandel fotograaf )^er Hktrotèchn I apparatuur |i»l, apotheek drankenhandel m-m' katiW°r keerwanq of muur (evt.v.v. veiligheids beugels) sarkeerstrook klinkers df hohca,15m klinkers wf uirstapstrook eerwand of muur rKDSFIE egels 30/30 letsstrook parkeerstrook Edroolf I fietspad >0 N S| er inzage e schetsontwerpen voor de her- richiing van de Van Weede- raat kan men bekijken met in- ing van woensdag 17 januari s. tot en met vrijdag 23 fe 'uari in het gemeentelijk! formatiecentrum in de hal van :t gemeentehuis. Over de her richting wordt op donderdag' februari a.s. van 16.00 tol i.00 en van 19.00 tot 21.00 st gemeentehuis een informa- smarkt gehouden. jdens deze markt zullen verte- nwoordigcrs aanwezig zijn van verse gemeentelijke discipline: n antwoorden te geven op mo- lijke vragen met betrekking tot :t plan. Verder zal er een kleine :positie worden ingericht van materialen die voor de uitvoe- tg van het herinrichtingsplan bruikt zullen worden, jdens de informatiemarkt zijn t slot formulieren verkrijgbaar larop eventuele op- en/of aan- -rkingen aangegeven kunnen 'rden. Voor de goede orde: al- :n schriftelijke reacties kunnen behandeling worden geno- -n. Tot vrijdag 23 februari nnen deze reacties bij het col- ;e van burgemeester en wet- uders worden ingediend. de fase die daarna volgt, zal t plan eventueel aangepast rden, waarna het opnieuw ter :age wordt gelegd. Nadere dsjinformatie zal zo spoedig igelijk in de media bekend rden gemaakt, onder meer in wekelijke gemeentelijke ru- sk Op 't Hoogt Aktueel. Gebrek aan beschikbare grond en financiële onhaalbaarheid maken het onmogelijk méér betaalbare woningen te bouwen. Dit zeggen burgemeester en wethouders in ant woord op de vraag van een bewoner van de Gemshoorn. Hij woont nu nog thuis (en laat dus geen vrijkomende woonruimte ach ter), maar zou graag met zijn vrien din gaan samenwonen. Het liefst zou hij een huis of appartement ko pen. Hij heeft nu gemerkt dat dit niet of nauwelijks mogelijk is omdat er geen koopwoningen voor jonge ren beschikbaar zijn. B. en w. laten hem weten dat zij die een woning achterlaten, de voorkeur hebben. Er is bewust gekozen voor doorstroming. De gemeente wil daarmee bereiken dat goedkope huurwoningen vrij komen voor jonge starters. Er mag in het kader van de Huisvestingswet geen onderscheid gemaakt worden tussen inwoners van Soest en de overige plaatsen in het gewest Eemland. Een Soester ingezetene heeft dus niet uitdrukke lijk voorrang voor een woning in Soest. Dit antwoord geven burgemeester en wethouders aan een bewoonster van de Koninginnelaan. Zij vraagt zich af waarom zij als 24-jarige in de afgelopen jaren nog steeds niet in aanmerking is gekomen voor zelf standige woonruimte. Burgemeester en wethouders wijzen haar erop, dat er maar weinig huur woningen beschikbaar komen voor jongeren tot 25 jaar. Het gemeente bestuur zal proberen in de komende jaren meer woningen toe te wijzen aan jongeren door een maximale leeftijd bij bepaalde woningen te stellen. Overigens blijft de verhou ding huur ten opzichte van inkomen van toepassing, aldus b. en w. Een aanzienlijk herziene versie van het ontwerp-bestemmingsplan Soest dijk komt opnieuw in de inspraak: op maandag 27 februari, 's avonds om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Dan zal de gemeente een toelichting geven op zowel het plan zelf als de planprocedure. Te vens kunnen de bezoekers vragen stellen en opmerkingen maken. Schriftelijke inspraak-reacties kun nen worden ingediend tot 15 maart 1996. In 1993 werden enkele informatie avonden gehouden over een nieuw bestemmingsplan Soestdijk. Als ge volg van verschillende ontwikkelin gen, waarbij met name kan worden gedacht aan de vaststelling van het Streekplan van de provincie Utrecht in 1994, en de resultaten van de maatschappelijke uitvoerbaarheid over dat bestemmingsplan, is dit niet verder in procedure gebracht. Daarvoor in de plaats is aan aan zienlijk herziene versie gekomen. Naast het verschaffen van een her zien planologisch kader voor de be staande wijk, zijn enkele belangrijke onderdelen in dit nieuwe ontwerp- bestemmingsplan: de woningbouw- lokatie Braamhage, de nieuwe Albert Heijn-lokatie en de aanleg van een zogeheten parallelroute voor het gedeelte tussen de Burge meester Grothestraat en de Stad houderslaan. Nadere informatie over de begren zing en de inhoud van de plan herziening zal worden gegeven in de uitgave van Op 't Hoogt van woens dag 7 februari. Vanaf deze datum ligt het ontwerp-bestemmingsplan voor een ieder informatief ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum in de hal van het gemeen tehuis, bij de balie bouwzaken (tweede verdieping) in het gemeen tehuis, in de diverse bibliotheek filialen in de gemeente en in het Dorpshuis in Soesterberg. Een projectgroep veiligheid van de brandweer Soest bekijkt momenteel de veiligheid tijdens de uitruk, niet alleen de procedures die daarvoor gelden maar ook ten aanzien van het materieel. Doel ervan is de vei ligheid bij brandweeruitrukken te vergroten. Naar verwachting zal de projectgroep in 1996 met betrekking tot de veiligheid bij uitrukken een aantal aanbevelingen doen. Verder moet er in principe dit jaar in Soest een brandweeropvangteam zijn samengesteld voor de opvang van brandweerpersoneel na ernstige emotionale ervaringen bij calami teiten. Een bewoonster van de Valeriaan straat heeft de gemeente attent ge maakt op de slechte staat waarin volgens haar door allerlei omstan digheden de voetpaden achter de tuinen van de woningen aan de Valeriaanstraat verkeren. Burge meester en wethouders antwoorden haar, dat in het kader van wijk beheer losliggende tegels direct, al thans zodra het weer dit toelaat, hersteld worden. Bladruimen en eventuele maatregelen tegen over hangend groen zijn taken van de groen-onderhoudsploeg die deze of volgende maand worden uitgevoerd. Het probleem van de hondepoep, ook door de vragenstelster naar vo ren gebracht, moet in ernstige geval len bij de politie worden gemeld, aldus b. en w., omdat honden in principe alleen uitgelaten mogen worden op de hondenuitlaatstroken en -terreinen. Het Milieu Educatief Centrum (MEC) De Kwekerij aan de Molen straat presenteert op dinsdag 23 ja nuari om 20.00 uur de voorstelling 'Zakken' van het Vlaamse gezel schap 'Kotterie Flamand'. Het stuk gaat over de wegwerpcultuur en wordt gespeeld door de indrukwek kende figuur van Koen Venken. De voorstelling 'Zakken' in het Mi lieu Educatief Centrum De Kweke rij is de eerste van een serie van drie 'afval-avonden'. Deze zijn een on derdeel van de afvalpreventie-cam pagne die de gemeente onder de ti tel 'Goed verpakt' is gestart. Elke avond heeft een verrassend karakter en een ander thema. De twee an dere avonden staan voor 16 april en 20 juni op het programma. Bij alle avonden (aanvang telkens om 20.00 uur) is de toegang gratis. Voor meer informatie kunt u terecht bij Dick Neuteboom. telefoon (035) 60 93 454 of 60 22 530. Gelezen: 'College krijgt geld voor inhuren deskundigheid'. - Zou het niet logischer zijn als het daarvoor betaalt? Die hekken kunnen waarschijnlijk wel opgedoekt worden, want er zal wel niemand meer staan te dringen om ze te gebruiken nu ervoor be taald moet worden. Een ballonvaart in een hete luchtballon, is dat niet eng? Pijnenburg: Het hek is van de dam. De oude bijstandswet schoot op een aantal punten tekort. Eén van die punten was dat onvoldoende aan dacht werd besteed aan de mogelijk heden om uit de bijstand te komen. Iedereen was het erover eens dat de bijstandswet aan een grondige ver andering toe was. Die is dan ook doorgevoerd. Per 1 januari trad de nieuwe Algemene bijstandswet in werking. In de nieuwe bijstandswet staat cen traal dat bijstand er is voor mensen die niet in staat zijn zelf voldoende inkomsten te verdienen voor de noodzakelijke kosten van het le vensonderhoud. Van elke bijstands ontvanger wordt verwacht dat hij of zij er alles aan doet om zelf weer in het levensonderhoud te voorzien. Daar wordt onder verstaan dat ie mand gaat solliciteren of, als dat nodig is, scholing volgt of werk ervaring opdoet om de kansen op betaald werk te vergroten. Sinds 1 januari moet ook de partner van ie mand die bijstand aanvraagt naar werk zoeken. In de oude wet was het te veel een automatisme geworden om be paalde groepen te ontheffen van de verplichting om een betaalde baan te vinden. Zo bleven velen onnodig lang afhankelijk van de bijstand. Daar hadden ze zelf ook nadeel van. De bijstand is een minimum inkomen en met betaald werk is de kans op een hoger inkomen groter. Vrouwen in de bijstand met jonge kinderen was zo'n groep. Van hen werd vaak niet verwacht dat ze op zoek gingen naar een betaalde baan. Hoe langer iemand geen baan bui tenshuis heeft, hoe moeilijker het is om later nog aan de slag te komen. Daarom is deze groep sinds 1 ja nuari niet langer ontheven van de plicht om werk te zoeken. Nu moe ten ook vrouwen met kinderen bo ven de vijf jaar er alles aan doen om werk te krijgen. Daaronder vallen allerlei aktiviteiten. Voor de één kan dit beteken dat ze meteen kan sol liciteren op passend werk aan kan nemen. Anderen zullen zich eerst nog moeten laten bijscholen of moeten werkervaring opdoen om meer kans te maken op betaald werk. Wie tot de groep vrouwen in de bij stand behoort met kinderen die ouder zijn dan vijfjaar, kan rekenen op de hulp van de sociale dienst en/ of het arbeidsbureau om samen te bekijken of iemand meteen kan sol liciteren of dat er meer moet gebeu ren om de kansen op een baan te vergroten. Voor de één volstaat een licht steuntje in de rug, voor de an der is daarvoor een grondig traject van scholing en het opdoen van werkervaring nodig. Natuurlijk zijn er vrouwen in deze groep die voor korte of langere tijd onmogelijk kunnen werken of zich kunnen laten bijscholen. Daar zijn alle denkbare redenen voor, van medische of sociale aard: bijvoor beeld een kind dat extra aandacht nodig heeft, onvoldoende kinderop vang of gezondheidsproblemen van de betrokkene. Uiteraard wordt daarmee rekening gehouden. In deze gevallen is het aan de sociale dienst om na te gaan of er inder daad voldoende redenen zijn om iemand tijdelijk te ontheffen van de plicht om werk te zoeken. De sociale dienst zal van tijd tot tijd ieders situatie onderzoeken om te kijken of er veranderingen zijn, waardoor iemand toch buitenshuis aan de slag kunt of scholing kan volgen. Wanneer woningzoekenden over hun problemen met betrekking tot huisvesting willen praten, is het mo gelijk een afspraak te maken met een lid van de adviescommissie woonruimteverdeling. Burgemeester en wethouders geven dit antwoord op een vraag van een bewoonster van de Dalweg, die graag haar problemen wil voorleg gen. De afspraken worden altijd ge maakt voor de donderdagmiddag. Men wordt dan op een vast tijdstip uitgenodigd, tussen 13.30 en 16.00 uur. Er worden zo spoedig mogelijk maatregelen getroffen om ervoor te zorgen dat het richtingbord op het Nieuwerhoekplein 's avonds weer verlicht is. Burgemeester en wethou ders zeggen dit toe aan een bewo ner van de Burg. Grothestraat, die de kwestie aanhangig maakte bij de gemeente. De verlichting brandt al geruime tijd niet meer. Hij heeft tevens gevraagd maatrege len te nemen in verband met over hangend groen op de hoek Emmalaan-Burg. Grothestraat. Bur gemeester en wethouders zeggen in dit verband toe de wijksurveillanten een onderzoek te laten instellen, waarna eventueel maatregelen ge nomen kunnen worden. Zakkenroller in de trein: zeker zo'n ontspoorde figuur. Jaarwisseling ook in Soest gladjes verlopen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 31