HEREN unt veen/ben 10 tot 70% korting Danscentrum Gerla spoedcursus;™;™. IP EDING nIU 79, 150.- f Wel eensgezindheid over Koningsweg Hoofdwegenstructuur leeft in Soest College past prijsdifferentiatie woningbouwprogramma na 1998 aan WD: Groot-Soest kan Amersfoort aan 1 ACTUEEL ONE WINTERKORTINGEN WORTMANN m Nog geen kortingpas minima Appel-kruimelvlaai Q95 T$5s\ KORTING rien: llektie van mitshof! tsweg 16, Soest 335 - 602 97 83 VVD, CDA, PvdA zien noodzaak verbetering afwikkeling verkeer en banketbakkerij Al veel reacties vóór officiële inspraakavond op 15 januari Profiteer NU van onze U krijgt van ons op de gehele collectie. Enkele aanbiedingen: Autobestuurder en passagiers op de loop na botsing h Wapen van Soest in nieuwe logo jumelagestichting DE TROMSLAGER WD-bijeenkomst over structuur hoofdwegen Soest Tweede project van GOS stapje dichterbij Voorzitter Deetman van Tweede Kamer te gast bij CDA Geen maatregelen om 'stuwmeer' tegen te gaan Albert Cuyplaan 198b Soest INFORMATIE-INSCHRIJVING 'Sterke gemeente vormen met Baarn en Eemnes' Vrouw (78) onwel "Er kleven nog teveel haken en ogen aan BOS en DUIN Pan met erwtensoep gestolen uit kantine Petersbaan Wij bezorgen ook uw vlaai(en) voor 10.00 uur 's ochtends bij u thuis of op het werk. Tel.602 91 98602 10 59. g en vrijdag van 8.00 - 17.00 uur issen 12.30 - 13.30 uur. PAGINA2 - WOENSDAG 10 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 nerk Tripper en en maten LEDING 159, Soest 50 24 595 mruilgarantie binnen 14 dagen uring '93 zwart m. 52.000 29.950, '94 olive m. 90.000 33.750, >n: 035-6012330 t Bakkerij van Buuren yr Ieder z'n vak m voor brood en gebak Soest - Telefoon 6011830 (Vervolg van voorpagina) Over de verbetering van de route Vondellaan-Ossendamweg-Ko- ningsweg zijn de coalitie-fracties WD, CDA, PvdA het wel eens. Op het traject moet snellere afwikke ling van het verkeer worden bevor derd en daarom zullen in de eerst komende jaren maatregelen worden getroffen. De drie fracties vormen namelijk een meerderheid in de ge meenteraad. Volgens WD-er Bert Krijger is het overigens niet noodzakelijk om een aan tal woningen aan de oostzijde van de Ossendamweg (tussen het busstation en de Schoutenkampweg) af te breken, zo als eind vorig jaar in een ambtelijk ad vies was verondersteld. "De weg is breed genoeg," aldus Krijger die een tunnel onder de spoorwegovergang een goede optie vindt, mits uiteraard de provincie j een flinke duit in het zakje doet. I Krijger wijt de huidige problemen voor een groot deel aan de verkeerde locatie J van het busstation. Toen dat bij het NS- station Soest-Zuid werd aangelegd, zat de WD in de oppositie. De VVD pleitte destijds voor een busstation bij de Bosstraat. Krijger is ervan overtuigd dat de overige fracties toen beter naar zijn partij hadden kunnen luisteren. "Juist het busverkeer is een ramp voor de Koningsweg en de Ossendamweg. De problemen in het verkeer zijn daar sneller groter geworden, doordat het busstation aan de Eikenlaan kwam," zegt Krijger. Hij beseft dat er op den duur sowieso problemen zouden zijn ontstaan op de route Ossendamweg en de Koningsweg en daarom moet snel worden ingegrepen. Die mening is ook het CDA en de PvdA toegedaan. CDA-fractievoorzitter Bart Krol: "We zullen de notitie hoofdwegenstructuur op drie punten toetsen. Allereerst moet de verkeerslast in de wijk Soestdijk eer lijk worden verdeeld en willen we een dusdanig verblijfsklimaat in de Van Weedestraat dat je er met plezier naar toe gaat. Verder zullen we het door gaande verkeer buiten de bebouwde kom moeten houden door een rondweg aan te leggen." Krol hoopt dat het CDA goed kan blij ven samenwerken met de coalitie-part ners WD en PvdA en dat ze gezamen- De route Koningsweg (foto), Ossen damweg, Vondellaan, Birkstraat dient te worden verbeterd, aldus luidt een van de standpunten in de notitie hoofdwegen structuur van het college. Foto: Herman van Dam. lijk belangrijke beslissingen durven te nemen. "We hebben nu een college, waarin we goed kunnen samenwerken met de drie wethouders. We hebben een college dat we graag wilden hebben om een aantal zaken aan te pakken." Hij doelt daarmee niet alleen op het ver keer, maar ook op de woningbouw en de veiligheid. "Een open Soestdijk en de weg ach terom bij de Van Weedestraat zijn voor stellen van ons van acht jaar geleden," reageerde Kees Boerkoel van de PvdA. Van hem mag de gemeente straks ex terne deskundigen inhuren. Niet om nieuwe verkeersonderzoeken te verrich ten, maar om de uitvoering van de ver schillende projecten te begeleiden en te sturen. Als de gemeente die kennis no dig heeft, is Boerkoel bereid de kas van de gemeente daarvoor aan te spreken. '90 rood 93.000 24.950,- '90 rood 98.000 24.950,- '90 wit 82.000 24.950,- 90 zwart 80.000 24.950,- 94 deep teel 53.000 44.950,- 94 deep teel 47.000 49.500,- 94 zilver m. 20.000 49.500,- 92 wit 100.000 19.950,- 91 rood 53.000 38.750,- 90 rood 49.000 33.750,- 90 rood 56.000 39.950,- ICASIONS '90 blauw 85.000 9.750,- t. '90 bruin 67.000 13.950,- '90 zwart 85.000 19.500,- aut. '92 zilver m. 30.000 19.750,- V '93 rood 46.000 22.950,- De betrokkenheid van de Soesters bij de hoofdwegenstructuur in Soest is bijzonder groot Dat blijkt uit het feit dat niet minder dan vijftien comités, verenigingen en andere be langenorganisaties hebben gerea geerd op de notitie, waarin het voor lopig standpunt van het college is verwoord. Vertegenwoordigers van onder meer de bewonersvereniging Soest-Zuid, buurt- comité Buntweg e.o., de Eerste Neder landse Fietsersbond (ENFB), IVN Eemland, de Stadhouderslaan, de Prins Hendriklaan, de Birkstraat en de Praamgracht (in Baarn) zijn inmiddels bij wethouder Pieter ten Hove op be zoek geweest of komen nog langs om van gedachten te wisselen. Daarnaast zal Ten Hove op donderdag 25 januari tij dens een lunchbijeenkomst aan leden van de Soester Zakenkring tekst en uit leg geven over de notitie hoofdwegen structuur. Bekend is dat menige organisatie haar verontrusting over de plannen heeft uit- gesproken. Hoofdlijnen Vanwege de complexe en belangrijke materie had het college alle belangen groepen in de gelegenheid gesteld vooraf te komen praten over de plan nen. Ambtenaar Marcel Vossestein die nauw betrokken is bij de ontwikkeling van de hoofdwegenstructuur wijst er overigens met nadruk op dat het plan op hoofdlijnen is gebaseerd. "Mensen vragen al of er voor hun huis een ro- tonde wordt aangelegd of dat we er ver keerslichten gaan plaatsen. Zover zijn we nog niet, het gaat er in eerste instan tie om welke functie de wegen in Soest krijgen en pas daarna gaan we de plan nen concreet invullen." Op maandag 15 januari begint om 19.30 uur een officiële inspraakavond in de raadszaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het college luistert dan naar de standpunten en meningen van de diverse groeperingen en eventuele individuelen. De officiële inspraak- termijn loopt af op 22 januari. Tot die tijd kan ook schriftelijk worden gerea geerd. Alle reacties worden door burgemeester en wethouders 'meegenomen' en al dan niet verwerkt in hun definitieve voorstel aan de gemeenteraad. De raadsfracties zullen op dinsdag 12 maart tijdens de vergadering van de commissie ruimte lijke ordening hun mening uiten en op donderdag 21 maart volgt de besluitvor ming tijdens de gemeenteraadsverga dering. Dorpsrandweg In de notitie hoofdwegenstructuur wordt gepleit voor een zogenoemde dorpsrandweg tussen de Vredehofstraat en de Birkstraat die het doorgaande ver keer van het lokale wegennet moet we ren. Waar die precies moet komen te lig gen, is op dit moment niet duidelijk, maar het is de bedoeling van het college dat deze rondweg in drie fases van vijf jaar wordt gerealiseerd. In de komende vijf jaar wil het college verder het traject Vondellaan-Ossen- damweg-Koningsweg verbeteren. Ver der dienen in dezelfde periode de knel punten in zeven woonwijken opgelost te worden. De totale uitvoeringskosten worden op dit moment geraamd op 95,3 miljoen gulden. Indien de minister van vrom er van kan worden overtuigd dat het plan ook bijdraagt aan de oplossing van het verkeersprobleem in breder verband, maakt de gemeente Soest kans op een rijksbijdrage van negentig procent (85,8 miljoen gulden). "Maar," zegt Vosse stein, "iedereen schreeuwt om geld. Er zijn miljarden guldens nodig voor de verbetering van de infrastructuur." Voor kleinere projecten tot 25 miljoen gulden is 250 miljoen gulden beschik baar. Naar deze regio gerekend is uit dat potje drie miljoen gulden te halen, ter wijl er in totaal voor 30 miljoen gulden aan kleinere plannen op tafel liggen. 'Schiesser' ondergoed, 2 stuks 24,- 'Schiesser' american T-shirt, 2 stuks 30,- 'Stylemaster' ankiets 70% wol, 3 paar 30,- 'Schiesser' tricot pyjama, NU 60,- Pullovers, enkele stuks, NU 100,- 'Wortmann' Shirt 67,50, NU 2 stuks 110,- Kolberts, incomplete series, NU 250,- EXCLUSIEVE DAMES-EN HERENMODE Burg. Grothestraat 7 Tel. 035 - 601 44 88 Laanstraat 65 Tel. 035 - 541 54 18 1' De politie trof zondagmorgen in alle vroegte (omstreeks 04.30 uur) op het kruispunt Beetzlaan-Beukenlaan een auto aan die tegen een lantaarnpaal was gebotst. Er bleken nog twee mensen in te zitten die met onbekend letsel per ambulance naar Molendael werden ge bracht. Drie anderen inzittenden, onder wie de bestuurder, hadden de komst van de politie niet afgewacht en waren op de loop gegaan. Twee van hen werden op de Beukenlaan achterhaald; de bestuur der - een 23-jarige Soester - werd later op de Smitsweg aangehouden. Hij bleek onder invloed te zijn. Het gemeentewapen van Soest zal straks te zien zijn in het logo van de nieuwe vereniging jumelage Soest-Kedzierzyn/ Kozle. Het college heeft daarvoor toe stemming verleend. Zoals bekend gaan de huidige jumelagestichting en de vereniging Soest-Kedzierzyn/Kozle fuseren en daarvoor is een nieuw logo nodig. Naast het wapen van de gemeente Soest zal ook dat van de Poolse zusterstad prij ken. Burgemeester Hans de Widt wordt be schermheer van de nieuwe stichting. Hij was dat al van de vorige stichting die in de jaren tachtig werd opgericht. De salade-en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Op woensdag 24 januari houdt de VVD een informatieavond over de hoofdwegenstructuur voor Soest. Het partijbestuur ontvouwt daar di verse tekeningen en heeft verschil lende deskundigen uitgenodigd om een en ander uit de doeken te doen. Zo zal onder anderen iemand van rijkswaterstaat zijn visie geven over de situatie. Nadat de deskundigen hun zegje hebben gedaan, kunnen belangstellenden vragen stellen. De bijeenkomst wordt gehouden in restaurant De Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat. De 'aftrap' is om 20.00 uur. Een tweede project voor Groeps wonen Ouderen Soest (GOS) is een stapje dichterbij gekomen. In overleg met de woningbouwcorporaties gaat de gemeente namelijk bekijken of een gezamenlijk woonproject voor ouderen kan worden gerealiseerd in de Boerenstreek of bij Braamhage. In de Boerenstreek is pas na 1998 plaats, bij Braamhage zou het plan binnen drie jaar kunnen worden ver wezenlijkt. Aan de Koperwiek in Klein Engend- aal bestaat al enkele jaren een GOS- project (Koningsdael). Sinds die tijd vraagt de GOS met regelmaat om een tweede project te mogen realise ren, zo ook vorige maand. Het ver schil met de vorige verzoeken is dat het college nu met de Woning stichting Soest en de woningbouw vereniging St. Joseph gaat onderzoe ken of een dergelijk project in de so ciale sector binnen het woningbouw programma haalbaar is. Voorzitter Deetman van de Tweede Kamer komt op woensdag 15 januari als gastspreker naar Soest om een toelichting te geven op de landelijke CDA-notitie 'Nieuwe wegen, vaste waarden'. Hij is daarvoor uitgeno digd door de lokale partij-afdeling. De bijeenkomst van het CDA wordt gehouden in De Rank aan de Soesterbergsestraat en begint om 20.30 uur. In de notitie beraadt de christelijk-democratische partij zich over een nieuwe strategie. Omdat de inhoud nogal wat vragen oproept, is Deetman gevraagd tekst en uitleg te geven. Voorzitter Henk Strietman van de Soester afdeling van het CDA be treurt het dat de komst van Deetman samenvalt met de belangrijke in spraakavond in het gemeentehuis over de hoofdwegenstructuur. Striet man had liever een andere datum geprikt. "Maar we moeten nu een maal rekening houden met de volle agenda van de heer Deetman." De bijeenkomst met Deetman vindt plaats na de (besloten) CDA-leden- vergadering, die om 19.30 uur be gint. Tijdens het openbare deel (vanaf 20.30 uur) zijn ook niet-leden van harte welkom. Naar aanleiding van de vorige maand gehouden discussie met de raadsfracties heeft het college de prijsdifferentiatie van het woning- bouwprogramma voor na 1998 enigszins aangepast. Dat blijkt uit zijn brief aan de fracties die van avond om 20.00 uur weer gaan pra ten over de nieuwbouwplannen voor de komende jaren. In de Boerenstreek zullen vanaf 1999 in totaal 85 sociale huurwoningen (18,2 procent) worden gerealiseerd, 85 sociale koopwoningen tot 175.000 gulden, 85 huizen van tussen de 175.000 en 200.000 gulden, 55 koopwoningen van 200.000 tot 250.000 gulden (11,8 pro cent) en 155 woningen van 250.000 gulden en meer (33 procent). Het is de bedoeling dat deze verhoudingen ook voor bouwlocaties buiten de Boeren streek worden gehanteerd. Daarmee komt het college deels tegemoet aan de wensen van een meerderheid in de raad. Voor het woningbouwprogramma tot en met 1998 houdt het college vast aan de eerder voorgestelde verhoudingen: 23,0 - 21,4 - 6,5 en 49,4 procent. Het woningbouwprogramma tot en met 1998 kan wat het college betreft op een aantal punten wel worden gewijzigd. Zo mag G.W. van de Grift acht woningen bouwen op het terrein van de voorma lige Oranje Nassauschool aan de Ir. Menkolaan, in ruil waarvoor het bouw bedrijf een plan voor tien woningen in Soest-Zuid laat schieten. Voorts ligt er een plan voor dertig in plaats van twaalf woningen op het ter rein van de inmiddels gefuseerde basis school De Schakel aan de Klaar- waterweg. B en w hebben daartegen geen bezwaar en ze zijn ook bereid een bouwplan op de Nieuwstraat aan de lijst van woningbouwlocaties toe te voegen, mits daarbij wordt vastgehouden aan de gestelde prijsdifferentiatie. Hoogvast, dat woningen wil bouwen aan de Nachtegaalweg, zal in elk geval geduld moeten betrachten tot 1999. Het terrein is deels eigendom van Hoogvast en deels van de gemeente. Op de gemeen telijke grond zitten nog gebruikers, waarvoor vervangende ruimte moet worden gezocht en het volgens het col lege geen zin heeft om het terrein in twee fases te bebouwen. Bart Krol (CDA) streeft een soepeler beleid na ten aanzien van extra woning bouw op locaties waar nu al andere ge bouwen staan. Soepeler Het college wil verder sowieso geen ver anderingen meer aanbrengen in de lijst van woningbouwlocaties. Dit tot groot verdriet van het CDA. Tijdens zijn nieuwjaarsrede op een bijeenkomst van zijn partij liet fractievoorzitter Bart Krol opnieuw weten dat de christen-demo craten een soepeler beleid ten aanzien van de artikel 19-procedure nastreven. Op zogenoemde 'stenen' locaties, waar nu bedrijven, kerken of scholen staan, mogen wat Krol betreft best woningen worden gerealiseerd, ook als de betref fende plek niet op de lijst van het col lege voorkomt. Actuele voorbeelden daarvan zijn het terrein van restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan en gebouw De Hoeksteen (hervormde kerk) aan de Buys Ballotlaan in Soester- berg. Krol stelt één voorwaarde aan de aanvragers van een bouwvergunning en dat is dat er voldoende sociale wonin gen worden gebouwd. "Die voorwaarde is nog nooit gesteld, maar als gemeente kun je dat wel eisen. Eventueel kun je op een dure plek duurdere huizen bou wen, als je dan maar elders in Soest so ciale woningen realiseert." Om te voorkomen dat teveel plannen in het stuwmeer worden 'opgeslagen', kan volgens het college het aantal jaarlijks te bouwen woningen op de Boerenstreek na 1998 omlaag worden geschroefd. Op die manier ontstaat in het woningbouw programma ruimte voor andere plan nen. De consequentie is dat de exploitatiewinst van de gemeente van de Boerenstreek (nu geraamd op 7,2 mil joen gulden) zal dalen tot 5,6 of 6,8 miljoen gulden. Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; dinsdag 16 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035-602 2B 111 602 03 04 Eén gemeente van Soest, Baarn en Eemnes zou sterk genoeg zijn om Amersfoort tegenga^ te kunnen ge ven. Het zou een gemeente worden van 80.000 inwoners en zo'n 'Groot-Soest' zou de WD-fractie in Soest best wel zien zitten. Bert Krijger leek aanvankelijk een grapje te maken tijdens de nieuwjaars receptie van zijn partij, maar de fractie voorzitter praatte even later toch serieus verder over het idee. De grote broer Amersfoort dreigt op te dringen, nu hij een duidelijke groei- functie heeft. Het bestuur van de keistad wil, aldus Krijger, graag uitbreiden, maar het liefst op andermans terrein. Ook op Soester grondgebied zou Amersfoort een oogje hebben laten val len, maar op de medewerking van de Soester liberalen hoeft de stad niet te rekenen. "We willen de groene buffer tussen Soest en Amersfoort en tussen Soest en Baarn bewaren. Amersfoort is een goede buur, maar moet niet te dominant worden. Daarom moeten we als Soest goed overleg voeren met Baarn, Eemnes en ook Bunschoten-Spaken burg, al zie ik die laatste gemeente niet bij een Groot-Soest horen." Volgens Krijger komen er vanuit Den Haag steeds meer signalen dat de ge meenten een groter draagvlak moeten krijgen. "Voor ons hoeft dat niet, maar als dat straks zonodig moet, is het be langrijk dat je weet wat je wilt als de discussie gevoerd gaat worden," zei Krij ger die daarvoor gekscherend had geop perd dat Soesterberg wel aan Zeist kan worden geleased. Terugblik In een humoristisch bedoelde terugblik, zogenaamd uitgesproken in 2006, 'voor spelde' Krijger dat het CDA een opval lende actiepartij zal worden. "Een soort Jan Visser-partij met een stropdas om, heel netjes dus, die tot het jaar 2015 blijft strijden voor een alternatief voor de Al, op Soester grondgebied." De lokale partijen BAM en Gemeente belangen Groen Soest zullen een fusie aangaan en mogen ook een wethouder leveren aan het college van Groot-Soest. "Soest kan dus weer bouwen, want de heer Witte sr. heeft de politieke partijen een 'Boerenstreek' geleverd en vindt voor Soest de nul-optie uit en bouwt in andermans polder. Kunnen onze kinde ren toch nog in Soest wonen, in Groot- Soest dan." Zoals gezegd, was de toespraak gestoeld op de leest van een cabaretier. Hoewel Krijger in alle ernst en passent mee deelde dat zijn partij bij de gemeen teraadsverkiezingen in 2004 niet minder dan 34 procent van de stemmen zal ha len. Hetgeen deels te danken zal zijn aan de welstand van oud-Baarn, maar grotendeels gebaseerd is op de redelijke opstelling van de VVD om de ver keersproblematiek aan te pakken. Bert Krijger: "Amersfoort is een goede buur, maar moet niet te dominant wor den. Op de Van Weedestraat is vorige week dinsdag een 78-jarige inwoonster van Soest overleden. Ze was onwel gewor den en reanimatie van omstanders en GGD-medewerkers haalde niets meer uit. Op dit moment acht de gemeente Soest het niet raadzaam een pasje met streepjescode te introduceren voor de minder draagkrachtige Soesters. Het college neemt daar mee het advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) over. "Er blijken nog teveel haken en ogen aan te kleven, die ons hebben doen be sluiten er nog niet mee aan de gang te gaan. Mocht er verbetering zijn, dan zullen we het zeker weer in overweging nemen," aldus burgemeester Hans de Widt. Van belang is bijvoorbeeld dat de pri vacy van de gebruikers gewaarborgd blijft en dat de kans op fraude tot een Café, Restaurant, Party Centrum Informeer naar onze sfeervolle ruimtes Voor Uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, vergadering of wat er maar te vieren is. Soest Tel. 035 - 602 23 44 Fax 035 - 601 44 22 minimum wordt beperkt. Ambtenaar Schuiten van de afdeling publiekszaken houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten. Hij houdt con tact met onder meer de zogenaamde Club van gemeenten die zich bezighoudt met de ontwikkeling van een burger servicekaart die overeenkomsten ver toond met de beoogde pas voor Soest. Het idee om het pasjessysteem in Soest in te voeren, is afkomstig van PvdA- fractievooratter Kees Boerkoel. In aan merking voor zo'n pasje zouden de plaatselijke minima moeten komen. Bij gebruik daarvan kunnen ze korting krij gen op deelname aan door hen ge wenste voorzieningen. De hoogte van de korting zou dan afhankelijk moeten zijn van het inkomen van de minima. Maar voor een dergelijke regeling is de tijd nu nog niet rijp, oordelen burge meester en wethouders. Uit de kantine van de Petersbaan aan de Eemweg is een pan met erwten soep gestolen. Bij de inbraak, die vorige week werd gepleegd, verdwe nen ook een antwoordapparaat, een telefoon en snoepgoed. Een lid van de ijsvereniging heeft dat aan de po litie meegedeeld. w CAé tfêruwiaen) u///Ce/S&u/e/én, Van Weedestraat 46 II, telefoon 602 10 59. VLAAI VAN DE WEEK t/m a.s. zaterdag voor 10 royale punten, normaal 12,95 nu Deze aanbieding geldt ook bij; LIMBURG OP Z'N LEKKERST Zuidpromenade Soest-Zuid Telefoon 602 91 98

Soester Courant | 1996 | | pagina 3