•RKAAS 79 loest wreed gewekt uit winterslaap EMAR INSMARKT Firtina'93 verdedigt koppositie NOOT-MIES ARSPEKen CERVELAAT MOHA IPOLATAPUDDINl ;ucht dreigend voor volleyballers OPEN HUIS Baltus en Kuijt kampioen SV Eemland iS?™??„D,EFSrAL niet te vervangen DB BAKKER Mart van Hal moet eindzege BAV Wintercup laten lopen 030 - 60 23106 Rayon blijft haalbaar voor damesformatie The Red Stars ZUIVEL .EESWAREN dubbele punten bij 50 gram 450 ml. *o^Naut°mark )nnodige nederlaag tegen Hercules komt hard aan IVOETBAL zondag lerenteam Stam/SoVoCo kan slot niet vinden in sleutelduel /ICO Opleidingen VOLLEYBAL HANDBAL Handbalsters nog niet in vorm van vorige competitie BOWLING Persoonlijk record Pieter Pasman in bowlingcompetitie ATLETIEK Zaterdag 20 januari 09:00 -16:00 uur BODY CONTOUR op zaterdag 20 januari om 14:00 uur reserveren: Sanitair DVS/De Kuil klimt naar tweede plaats ZAALVOETBAL Ruim veertig schaatsers ijs op voor clubtitels SCHAATSEN eens van een 8-14-achterstand l/OENSDAG 17 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 15 gestolen! 's vérdwijneïiS6 20 maanden van 1995 wa- anlandse kentekenpfete^i Hpt °Ver de ®rens' ■t grootst te zijn" de kti"etpercenta«evoer" kleinere gemeenten. 'eerd Indlend.»0^'® 00k ^et 'andenteken NL ld en aan de grens d2a|neen VakkeDteke° 6 cns airekt als een gestolen auto a ofrauwèSt?nVa?akemekens auton11' I J slachttijden en hoeft u geen af- 1 ^UlU^rvoÖr00tO,17-30uur°Pde SEN GRAVEREN 'eerdrfncrSftardenALLERUITEN,I,eI itielaag overdek waa"cl"rwtagsstickeis. bij nat wee ?erde kentekens laten I fstal juist nn H acl"baar blijven.Deze vin- 'juist op de momenten dat de kans hierop eur geel" en de "vorm tent" zijn Enigszins wreed is tweedeklasser oest uit zijn winterslaap gewekt. &e nederlaag in de inhaalwedstrijd fegen Hercules was niet nodig ge veest en kwam daardoor des te har- Ier aan. Met uitzondering van de [erste fase speelden de blauwwitten éter, maar de Utrechters maakten Ie meeste doelpunten: 5-1. ■et openingsoffensief van Hercules was lerk en bracht de defensie van Soest, waarin Luits Houkes wegens een schor ing ontbrak, in de problemen. Binnen Jikele minuten was het raak, nadat de Bal knullig was uitverdedigd en John Trenchett met één voetbeweging Olaf a der Grift passeerde. Paul van der Grift was door Dick Schinkel als laatste verdediger opge steld. Om die reden moest linkshalf Paul Hilhorst zich een linie laten zakken en completeerde Jeroen Dorresteijn het middenveld. Geleidelijk aan nam Soest het initiatief over en via korte combinaties kwam de ploeg in de buurt van het doel van Her cules. Schoten van Peter Wolfsen en Martijn Stalenhoef werden door Brian Frolik tot hoekschop verwerkt en de doelman tikte eveneens een hoog terug- gekopte bal van Rob van Gardingen weg. Die actie leverde eveneens een hoek schop op, waaruit Jeroen van Veenend- aal het hoofd van Christiaan de Vos vond. De voorstopper kopte voor de tweede keer dit seizoen raak, al ver dween de bal ditmaal via het lichaam van een tegenstander in het doel. Ook daarna bepaalde Soest het wedstrijdbeeld, hetgeen werd onder streept door doelpogingen van Jeroen van Veenendaal en Stalenhoef. Het ge vaar werd voornamelijk ingeleid door Victor Klaren die aan de rechter zijde een goede wedstrijd speelde. Het doelpunt viel echter aan de andere kant. Voor de tweede keer ging de ver dediging in de fout, want bij een vrije trap voor Hercules stond De Langen volledig vrij en van dichtij had hij geen moeite om op slag van de rust 2-1 te maken. Ondanks die tegenvaller pakte Soest de draad meteen op toen er was afgetrapt voor de tweede helft. Van Veenendaal brak op links door en kwam voor Frolik te staan, maar de inzet werd onschade lijk toen'de al tegen het lichaam van de doelman kwam. Hilhorst schoot de bal over en Klaren mikte de bal met zijn hoofd tegen de paal na een vrije trap van Wolfsen. En wederom werd er aan de andere kant van het veld gejuicht. Bij een uit braak glipte De Langen langs zijn tegen stander. Hij gaf de bal aan Benny van der Kleij die niet kon missen en dat dus ook niet deed: 3-1. Nog steeds weigerde Soest op te geven, ook toen Klaren een rode kaart kreeg, omdat hij Frolik een 'knietje' zou heb ben gegeven en Soest met tien man ver der moest. Het bleef eenrichtings verkeer, maar de combinaties van Soest werden meestal ontregeld door Hercu les dat wel schoten van Hilhorst en Michiel van der Hoeven moest toestaan. Laat in de wedstrijd werden Dorrestein en Michel Everts vervangen door Ferenc Kleinegris en Stephan Pashley. De laatste liet een goede indruk achter, maar kon evenmin de zevende neder laag van Soest afwenden. ÏOEST TELEFOON 035-601746 dbij in de buurt Nima-A, Nima-B) &RMMB?°ger Management, AO\ uö> MBA, examentraining) september/oktober DEN (van 18:30 tot 21:30 uur) ruan 9februari latie en/of gratis studiegids. gen Soest 60 25 899. Boven de hoofden van de heren van Stam/SoVoCo begint de lucht lang zamerhand dreigende vormen aan te nemen, want na het teleurstel lende verlies in de cruciale wed strijd tegen SSS 2 staan ze er alles behalve goed voor. Halverwege de rit bezet Stam/SoVoCo de tiende plaats en daarmee is een nieuwe verblijfsvergunning in de derde divisie allerminst zeker. In De Bunt had de herenploeg van SSS 2 moeten win nen om iets meer zuurstof toegediend te krijgen, maar de belangrijke wedstrijd ging met 1-3 verloren, zodat de Barnevelders nu drie punten meer heb ben dan de Soesters. Bovendien heeft SSS 2 een wedstrijd minder gespeeld. Kortom, de volleyballers manoeuvreer den zich zaterdag niet bepaald in een rooskleurige situatie en dat terwijl de start goed was. Na een gelijkopgaand scoreverloop sprong Stam/SoVoCo van 10-10 naar 14-10. Vier verspeelde kan sen op de setwinst later stond SSS 2 in eens op 'set-point', maar toen zette Bram Muijs zijn aanvalsleider Ron Goethals in. De van een blessure her stellende captain haalde op 14-15 en 15- 15 de service terug, maar verdween weer van het toneel toen hij achterin kwam te staan. Jaap van der Vinne, die in positieve zin opviel, volgde het voor beeld van Goethals, maar op 16-16 sloegen de gasten toe: 16-17. Stam/ SoVoCo had toen acht mogelijkheden om de eerste set uit te maken, laten lig gen. Wie de volleyballers na de tweede set zag, zou geen stuiver meer hebben dur ven inzetten op de Soester ploeg. Stam/ SoVoCo was op 8-8 in een mentale dip maar knokte zich in- terug tot 'setpoint' (15-14). Ook toen lukte het Jaap van der Vinne (rechts) was een van de weinige spelers die in positieve zin opviel Foto: Goos van der Wilt niet de beslissende tik uit te delen: 15- 17. De klap kwam hard aan, maar opmer kelijk genoeg herstelde Stam/SoVoCo zich in de derde set. Via 6-1,10-3 en 10- 7 werd het 13-8 en 15-10, genoeg om alsnog één of twee punten binnen te halen. Maar de formatie van Bram Muijs kon het slot niet vinden in het sleutelduel. Dat de twee tegen degradatie vechtende ploegen aan elkaar gewaagd zijn, bleek eens te meer in de vierde set, waarin wederom duidelijk werd dat Stam/ SoVoCo Goethals miste. Na SSS 3 (vo rig seizoen) en SSS 1 (beker, dit sei zoen) was nu ook SSS 2 te sterk in de Bunt: 13-15. De heren kunnen deze week hun wonden likken, want ze zijn komend weekeinde vrij. De stand onderin: 8. Martinus 2 10-14 9. SSS 2 10-13 lO.Stam/SoVoCo 11-10 ll.Vios 2 10- 7 12.0dijk 10- 4 Dames Een kleine stap in de goede richting zet ten de dames in Amsterdam tegen de gelijknamige tegenstander. De nummer elf van de eerste divisie versloeg de hekkesluiter met 2-3, maar blijft voor laatste op de ranglijst staan, omdat Gala/OS met 3-0 van MLS/Flash won. Die twee teams hebben nu acht punten, één meer dan Stam/SoVoCo. Gala/OS is zaterdag in De Bunt tegenstander van de Soesters in de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft. De zege op Amsterdam was de eerste in dit seizoen op vreemde bodem. Aan vankelijk werd Stam/SoVoCo weggetikt (15-2), maar in de tweede en derde set was de ploeg op weg naar de volle winst. Dat de volleybalsters niet drie, maar twee punten overhielden aan de wedstrijd, kwam doordat Amsterdam de vierde set opeiste. Daarna was er einde lijk weer eens reden tot optimisme in het Soester kamp (8-15). De stand onderin: 8. Bosta/The Smash 10-13 9. Gala/OS 2 9-8 ÏO.MLS/Flash 10- 8 ll.Stam/SoVoCo 10- 7 12.Amsterdam 10- 4 De goede resultaten van vorig sei zoen, toen uitmondend in een derde plaats in de eindstand, kun nen nog niet worden geëvenaard door de dames van Smeeing/BDC. Ook de uitwedstrijd tegen Voice werd verloren: 13-10. Smeeing/BDC speelde zaterdagavond in Nijkerk een zware wedstrijd, want het werd hard aangepakt door Voice. Tegen de fysiek ingestelde verdediging van de thuisclub kwamen de handbalsters tot chaotisch aanvalsspel. Een achterstand van 8-4 in de rust was het logische ge volg. Hoewel het harde handbal van de gast vrouwen in de tweede helft strafworpen en tijdstraffen opleverde, kon Smeeing/ BDC niet in de buurt van Voice komen. Het verschil werd met één doelpunt in gelopen en dat was te weinig: 13-10. Bijna traditiegetrouw werd Bianca van Hofslot topscoorster met vier doelpun ten. In de bowlingcompetitie is weer een persoonlijk record gesneuveld. Dit maal had Pieter Pasman iets te vie ren, want hij gooide een game van 222. In de twee daaropvolgende games was hij minder succesvol, want met 152 en 155 kwam hij uiteindelijk uit op een se rie van 529, gemiddeld 176,3. De speler van Lucky Strike moest ove rigens wel een nederlaag op de koop toe nemen, want zijn team werd met 4-1 verslagen door Raadhuis I. In de derde en laatste race van de BAV Wintercupserie heeft Mart van Hal de nagenoeg zekere eindzege moeten laten lopen. Wegens een hamstring-blessure kon de atlete van AV Pijnenburg haar leidende positie na twee wedstrijden niet ver dedigen. Op het heuvelachtige parkoers over 12 kilometer kwam Berend Drent wel goed uit de voeten. Hij was de snelste Pijnen burger in 44.38, maar moest alle zeilen bijzetten om zich veteraan Jan van de Lee (44.47) van het lijf te houden. Bart van Velzen volgde kort daarachter in 45.25, terwijl ook Henk Wallet (47.06), Gert-Jan Jansen (47.08) en veteraan Wim van de Veen (47.58) el kaar goed in evenwicht hielden. Sommige Pijnenburg-leden verschenen aan de start van de halve marathon van Egmond. Rob van Waes legde het par koers af in 1.28.58. Op dat moment had de Keniaanse winnaar Lagat al het parkoersrecord (1.03.09) verbroken. Van Waes was 25 minuten sneller dan tijdens zijn eerste marathon in Egmond, een jaar geleden en bleef slechts twee minuten van zijn persoonlijke record verwijderd. Rond de één uur en 45 minuten bereik- ten Aijen Mout en Ton Rupert de Bou levard van Egmond en Ingrid Sukkel (1.50.00) en Wim ter Hart (1.55.00) volgden. Fysio Fitness Promotions GRATIS PROEFLES Schiet je hier moeiteloos in of wordt het proppen geblazen? Wat je het meeste aantrekt is natuurlijk een kleding- maat kleiner. En Body Contour helpt je om dat maatje aan te trekken Het is één van de best onderbouwde methodes om a1 te vallen en je figuur te verbeteren. Een uitgekiende combinatie van voeding en bewegen zorgt dat je uitstekende resultaten haalt. Je krijgt voe dingsadviezen. En je krijgt les van speciaal opgeleide Body Trend Club Sportleraren. Er wordt gericht ge traind op bepaalde spiergroepen en vetverbranding. .i. Informeer bij jouw Body Trend Club, Body Contour. Bewsgen voor een betere lijn. BOD TRIEN FYSIO FITNESS PROMOTION Van Weedesfraat 211 (achter Guco) - Soest Als fysiotherapeuten staan wij garant voor verantwoord bewegen. In de tweede competitiehelft bewij zen de dames van The Red Stars dat ze meer in hun mars hebben dan de zevende plaats halverwege de com petitie deed vermoeden. Na Blue Herons werd ook Prisma College 4 in de 'return' geklopt. Van beide teams was in het najaar nog verlo ren. In die fase leed Red Stars meer (nipte) nederlagen. Soms door eigen toedoen, maar meestal omdat coach Aldo Heeregrave met een allesbehalve com plete ploeg aan de wedstrijden kon be ginnen. In sporthal Beukendal ontbrak zondag alleen Patricia Jasperse, maar dat vormde geen belemmering om Prisma College met 58-34 te verslaan. Via 6-0 sloeg Red Stars dankzij een agressieve verdediging en vlotte uitval len een gat van twaalf punten: 18-6. Een slordige fase volgde, zodat de voor sprong in de eerste helft slonk tot acht punten: 26-18. Maar de basketbalsters hadden geleerd van hun fouten en speelden verder een goede wedstrijd, waarin ook de aanval- sopzet regelmatig tot succes leidde. Christel Wessels kwam in het begin van de tweede helft steeds door en maakte in kort tijdsbestek tien punten. De grootste inbreng aan de lopende band had echter Yvonne Smink. De aanvoer ster liet de bemanning van de jurytafel zweten door 24 punten te maken. Langzaam, maar zeker klimt Red Stars op de ranglijst die wordt aangevoerd door SVO. Die ploeg is op vrijdag 2 fe bruari de volgende tegenstander. Daarna volgen nog zeven opponenten, waarvan gewonnen moet kunnen wor den, zodat Red Stars uitzicht blijft hou den op promotie van de kern naar rayon West-Nederland. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Tot vijftien minuten voor tijd was de spanning groot in het duel tussen Firtina'93 en NVC. Daarna werd de strijd binnen een mum van tijd be slist, in het voordeel van de Soesters die door de 6-2-zege hun kop positie verdedigden. Het pleit werd beslecht toen een NVC- er bij een stand van 2-1 (twee doelpun ten van Saban Aksit) voor twee minu ten werd weggestuurd. Volgens coach Peter van Zoelen van Firtina'93 terecht, volgens voormalig DVS-speler Eddy Brinkman van NVC onterecht. In elk geval zette Van Zoelen toen toch maar meteen Mustafa Aksit (net terug van de veldtraining) en Zeki Kurt (licht geblesseerd) in het veld en was het tik, tik en tik: 5-1. NVC, dat volgens Van Zoelen ten op zichte van de vorige ontmoeting 'verras send goed' had gespeeld, was geklopt, zodat de zesde treffer (René de Bree) verder weinig invloed had. Toen Alex Poortman ook naar de kant moest, scoorde NVC nog een keer tegen: 6-2. Door dat resultaat werd NVC naar ach teren geworpen en is Firtina'93 één con current kwijt. Anderen liggen nog steeds op de loer in de spannende competitie van de hoofdklasse. DVS/De Kuil Een geluk bij een ongeluk voor DVS/ De Kuil was dat het tegen de staartclub Jos Geerlings moest spelen op het mo ment dat vijf spelers ontbraken. Hoewel de automatismen niet uit de verf kwa men, wonnen de Soesters met 5-7, waardoor ze naar de tweede plaats in de eerste klasse klommen en promotie weer dichterbij is gekomen. Arnold Broertjes moest voor rust tot tweemaal toe een achterstand goedma ken, daarna hielp Gerard van Soeren zijn ploeg voor de eerste keer aan een voorsprong die echter voor rust teniet was gedaan: 3-3. Daarna maakte DVS/De Kuil tien goede minuten door, waarin de basis voor de overwinning werd gelegd. René Ribberink, Ramon Heijnen en Broertjes tilden de stand naar 3-6. Maar toen Heijnen twee minuten lang aan de kant moest zitten, omdat de muur te dichtbij de plek van de vrije trap stond opge steld, werd Jos Geerlings in het zadel geholpen. De gastheren kwamen terug tot 5-6, maar Ribberink (bezig aan zijn laatste seizoen in de hoofdmacht) stelde de zege vijf minuten voor tijd veilig: 5-7. Foto: Goos van der Wilt De eerste twee doelpunten van Firtina'93 kwamen op naam van Saban Aksit, die hier in balbezit is. Martin Baltus en Henriët Kuijt heb ben tijdens de clubkampioen- schappen van schaatsvereniging Eemland hun titels met succes ver dedigd. Bij de heren recreanten ver overde Han Delfgou de titel en bij de dames bleek Rudy Baltus we derom het snelst. Ruim veertig schaatsers en schaatsters bonden vrijdag de ijzers onder om de strijd om het algemeen club kampioenschap aan te gaan. De deelne mers, verdeeld in zes categorieën, open den het clubkampioenschap met een 500 meter. Snelste op deze afstand was Martin Baltus met een tijd van 41.02. Bij de dames was Henriët Kuijt het eerst over de eindstreep in 48.89. Na de 500 meter reden de pupillen en junioren C een 1.000 meter. Herbert Westeneng en Ingeborg de Lange waren met respectie velijk 1.48.13 en 2.01.83 de snelste kilometerrijders. De junioren A en B, neo-senioren, senioren en veteranen re den een 1.500 meter, waarbij Martin Baltus in 2.11.82 wederom de snelste was. Ook Henriët Kuijt was bij de da mes andermaal de rapste: 2.31.06. Na deze twee afstanden kon de balans worden opgemaakt om te bepalen welke vier dames en welke twaalf heren zich hadden geselecteerd voor de 3.000 me ter. Voor de overige rijders zat het kam pioenschap er op en kon over worden gegaan tot de prijsuitreiking. Bij de pu pillen kreeg Carel den Hertog de eerste prijs overhandigd. Bij de dames junio ren C nam Ingeborg de Lange plaats op het ereschavot. Mark Verhoef werd eer ste bij de heren junioren C en Susanne den Hertog zegevierde bij de dames ju nioren B. Bij de heren junioren B ging David de Smit met de eerste prijs naar huis. Marco Verburg won als enige ju nior A de titel in zijn categorie evenals Sandra Engberink bij de dames neo-se nioren. Martin Baltus nam de beker voor beste heren neo-senior in ont vangst. Bij de senioren werden Henriët Kuijt en Bert v.d. Weerd gehuldigd. Arie TYeur was oppermachtig bij de vetera nen en zag dat bekroond met een gou den plak. Op zaterdag werd het algemeen club kampioenschap afgerond. De twaalf beste heren en vier beste dames legden 3.000 meter af. Even leek het erop dat de titel van Baltus in gevaar kwam, toen Bert van der Weerd in de directe con frontatie op voorsprong kwam, maar uiteindelijk bleek de achterstand van ruim veertien seconden die Van der Weerd zou moeten goedmaken op Baltus geen haalbare zaak. De ritzege ging weliswaar naar Van der Weerd, maar Baltus behield zijn leiderspositie in het algemeen klassement en werd daar mee algemeen clubkampioen bij de he ren. Bij de dames was met name de presta tie van Susanne den Hertog opvallen. Zij reed voor het eerst de 3.000 meter en zette met 5.34.28 de tweede tijd neer. Daarmee was alleen regerend clubkampioen Henriët Kuijt sneller. Het eindklassement ziet er als volgt uit: He ren: 1. Martin Baltus, 2. Bert van der Weerd, 3. Mark Jansen. Dames: 1. Henriët Kuijt, 2. Susanne den Hertog, 3. Eeije van de Bor. Recreanten Ook de recreanten waren zaterdagavond naar de kunstijsbaan gekomen om daar hun clubkampioenschap te verrijden. Hoewel de recreanten zich normaliter niet in de schaatsstrijd werpen, werd er behoorlijk gepresteerd. Bij de dames bleek Rudy Baltus op de 500 en 700 meter nog steeds oppermachtig. Zij nam dan ook verdiend de eerste prijs in ont vangst. De beker kan bijgeplaatst wor den in de reeds zeer gevulde prijzenkast. Tweede werd Inge Wicherts en derde Jolanda Knoop. Gerard Adolfse, de clubkampioen heren recreanten van vorig jaar, was door een rugblessure niet 100% fit en moest zijn titel afstaan aan Han Delfgou. Adolfse legde ondanks zijn blessure toch beslag op de derde plaats. Theo Knoop werd tweede. World Cup Carl Verheijen kon niet meedingen naar de titel, omdat hij zich met de kern ploegselectie in Davos bevond om daar deel te nemen aan de Worldcup-wed- strijden. De Woudenberger zou daar de 1.500 en de 5.000 meter rijden. De hoge temperaturen hadden het ijs van de natuurijsbaan in Davos echter zo aangetast dat zowel trainingen als de geplande wedstrijden onmogelijk ble ken. Martin Baltus. Henriëtte Kuijt.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15