f y Het Vleescentrum bestaat 25 jaar iEMKA1 Hoogvliet-supermarkt Soest in 1995 op twee na de beste van allemaal II m Bas v.d. Hoef en Zn. introduceert 'biopakketten' per abonnement 9s£k 0 7HANDEL WANDEL m met stoom wordt 't iet door schoon. Fysiotraining Soestdijk met presentatie nieuw programma I Meer dan 20.000 artikelen in ideeënboek van Nijhof m-<)M tóf/ml WOENSDAG 24 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA l; Leverworst cadeau bij aankoop voor f 25,- 3SM» horeca service Beveiligt alles! Tel. 602 41 42 26 medewerkers geslaagd voor basiscursus PIET VAN HEUGTEN Renault Mégane geïntroduceerd bij Stam Soestdijk bv Gemak dient de mens én de natuur Op zaterdag 27 januari (11.00-15.00 uur) Verkeerscontrole "IK BEN ZWANGER. MOET IK DAN ALTIJD EEN ECHOSCOPIE?" Z Van kopspijkertjes tot luxe whirlpools P*r)*!ï. /Wiji»' SUPERSCHOOIII miueub0NUST sensationele demonstratie! 'expert (W) schoemaker erootliaiirf'i |jotK1OT, Het Vleescentrum - de bekende groothandel én slagerswinkel aan de Birkstraat 49 in Soest - bestaat deze maand 25 jaar. Alle reden voor een feestje dus, waarvan in dit geval vooral de klanten van de slage rij (op donderdag en vrijdag) kun nen meeprofiteren. Bij aankoop van vlees of vleeswaren voor tenminste 25 gulden geeft het Vleescentrum morgen en overmorgen een lever worst van 500 gram cadeau! Vijfentwintig jaar geleden nam Jan Hartog, die toen al een paar jaar werk zaam was in de vleeshandel, de stap naar een eigen groothandel in vlees. Vanaf het begin was daaraan ook de verkoop aan particulieren verbonden en heel wat Soesters betrekken hun vlees en vleeswaren dan ook rechtstreeks van de winkel aan de Birkstraat, die alleen op donderdag en vrijdag geopend is. Wat velen vermoedelijk niet weten is dat bet Vleescentrum in veel gevallen ook de leverancier is van het smakelijke stukje vlees dat ze bij allerlei slagers winkels kopen of in diverse restaurants in Soest en (zeer wijde) omgeving nut tigen. Het Vleescentrum telt in de regio Midden-Nederland tal van horecabe drijven en slagerijen tot zijn afnemers. De groothandelsactiviteiten van het Vleescentrum zijn de afgelopen jaren zo sterk gegroeid dat de behuizing aan de Birkstraat - achter de winkel - inmiddels te klein is geworden. De plannen voor een nieuwe vestiging aan de Zuider gracht - het nieuwste bedrijfsterrein van Soest - zijn dan ook in een vergevorderd stadium en als alles volgens schema ver loopt neemt het Vleescentrum - althans de groothandel/horecaservice - nog dit jaar zijn intrek in het nieuwe, moderne bedrijfspand dat daar gaat verrijzen. Familiebedrijf Inmiddels heeft Vleescentrum-directeur Jan Hartog het aantal medewerkers ge staag zien groeien. Ook de zonen Robert en Marco zijn sinds enkele jaren werkzaam in de zaak, die ach dus lang zamerhand ontwikkeld heeft als een echt familiebedrijf. Robert en Marco hebben intussen min of meer hun eigen klantenbestand opgebouwd. Daarnaast houdt Robert zich grotendeels bezig met de werkverdeling en besteedt Marco zijn aandacht vooral aan de' aflevering van de bestellingen. Ook schoondochter Julie-Ann is de gelederen komen ver sterken; zij is sinds vorig jaar werkzaam op het kantoor en behartigt een groot deel van de administratie. Er is in de loop van een kwart eeuw wel een duidelijke ontwikkeling waar te ne men in de vleesconsumptie. De Neder landse consument is allang niet meer tevreden met de traditionele spek lappen, runderlapjes en karbonades, maar stelt hoge eisen aan de smaak, de variatie en de kwaliteit van het vlees. Bij het Vleescentrum volgen ze die ontwik kelingen op de voet en heeft men een open oog voor de nieuwe "trends". Jan Hartog: "De vraag naar ambachtelijk bereid vlees, dat als het ware kant-en klaar is voor gebruik, neemt nog steeds toe, met name in de horeca. We gaan ons daarop in de toekomst nog verder toeleggen." Als voorbeelden noemt hij o.m. carpaccio (heel dun gesneden plakjes vlees), spare ribs, gemarineerde vleessoorten en stoofpotten. Wat je ver haalt... Kwaliteit staat bij het Vleescentrum al tijd voorop. Op dat gebied worden geen concessies gedaan en daarom reist Hartog Sr. van tijd tot tijd de wereld af, op zoek naar het beste kwaliteitsvlees tegen redelijke prijzen. Wat je ver haalt moet overigens niet alleen lekker zijn, maar ook betaalbaar. Het Vleescentrum importeert dan ook rechtstreeks uit verre vlees-landen als Ierland en Ame rika (hoofdzakelijk rundvlees), dat da gelijks vers per vliegtuig wordt overge vlogen. Een van de bekendste vleesleveranciers van dit moment is Nieuw Zeeland. Hartog Sr. heeft daar onlangs nog een paar weken rondgereisd en o.a. contrac ten afgesloten met de firma Richmond voor rundvlees, wild en lamsvlees, waar van de kwaliteit zeker niet onderdoet voor die van het in Nederland bekende Texelse lamsvlees. Het Vleescentrum Het volledige team van het jubilerende Vleescentrum voor de slagerij aan de Birkstraat. importeert vlees uit nagenoeg de hele wereld, maar ook de export neemt toe. Zo levert het Soester bedrijf sinds kort ook aan een aantal afnemers in Spanje. Nieuwbouw Het Vleescentrum is dan ook duidelijk uit zijn "jasje" aan de Birkstraat aan het groeien. De nieuwbouw aan de Zuider gracht (een hal van ca. 1500 vierkante meter met een EG-vergunning, een ui terst moderne vrieskoel-afdeling én een showroom), die vermoedelijk eind dit jaar in gebruik wordt genomen, zal voor de nodige verlichting moeten zorgen. Het bedrijf maakt op dit moment nog gebruik van een tijdelijke opslag in Bussum. Dat het Vleescentrum niet alleen oog heeft voor de grote klanten wereldwijd, maar ook de "kleintjes" in Soest een warm hart toedraagt, staat buiten kijf. De slagerij aan de Birkstraat, waai op donderdag en vrijdag zo veel Soesters hun stukje vlees kopen, blijft déér geves tigd. En morgen en overmorgen kan ie dereen er profiteren van de aanbieding waarmee het Vleescentrum het "zilve ren" jubileum van een extra smakelijk tintje voorziet. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. jSieuwstraat £3, Soest. De Hoogvliet-supermarkt uit Soest (Honsbergen) staat hoog geno teerd. Bij de onlangs gehouden on derlinge "wedstrijden" tussen de ca. 30 Hoogvliet-supermarkten in het land kwam het Soester filiaal als derde uit de bus van het jaar 1995. Alle reden dus voor een beetje feest aan de Wiardi Beckmanstraat. De prijsuitreiking vond vorige week plaats tijdens een feestavond in het Haagse Congresgebouw, waar o.a. Tatjana Simic, Jack van Gelder en Ed de Goey optraden. De hoge eindklasse ring krijgt des te meer glans als men bedenkt dat Hoogvliet-Soest pas sinds vorig jaar maart bestaat. Bedrijfsleider Simon Rozendaal en assistent-bedrijfs leider Gertjan Hooftman zijn dan ook bijzonder trots op hun team. "Dit had niemand verwacht. Het is een fantas tisch resultaat, en dat binnen zo'n korte periode." Hoogvliet-Soest scoorde maar liefst 923 punten (maximaal 1000) op uiteenlo pende criteria als presentatie, hygiëne, sfeer en uitstraling, omzet, etc. Alleen de Hoogvliet-supermarkten in Vlaar- dingen en Monster haalden net iets meer punten binnen. De beoordeling vond plaats in de drie laatste maanden van het jaar. Elke Hoogvliet-supermarkt kreeg bezoek van de directie en een aantal vakspecialisten en bovendien werden klanten geënqueteerd over hun ervaringen. Verder was er een zgn. "mystery shopper" die zijn beoordeling gaf. Opleidingen Dat Hoogvliet-Soest zo goed uit de bus kwam is vermoedelijk mede te danken aan het feit dat de bedrijfsleiding veel aandacht besteedt aan het opleidings niveau van de in totaal ca. 75 medewer kers. Naast een introductiecursus voor nieuwe personeelsleden en specifieke De nieuwste lichting gediplomeerde medewerkers van de Hoogvliet-super- markt. cursussen voor bijvoorbeeld de caissières en de diverse afdelingen, ver zorgt Hoogvliet ook een (interne) basis cursus, waarin de deelnemers zich be kwamen op uiteenlopende gebieden als schapverzorging, omgaan met klanten, vakkennis, hygiëne, reclame, emballage en nog zo het een en ander. In het afgelopen half jaar deden maar liefst 26 medewerkers van Hoogvliet- Soest aan de basiscursus mee. Zaterdag avond vond in de kantine van de super markt de feestelijke uitreiking van de certificaten plaats, waarna de gediplo meerden met z'n allen in de supermarkt zelf voor de foto poseerden. Volgende maand start een nieuwe basiscursus, waarvoor zich inmiddels weer een groep van 25 heeft gemeld. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT. TEGELTAPIJT V.A IJ,- TOT 120,- PER H' Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. De nieuwe Mégane beleefde op 19 januari zijn officiële introduc tie bij Stam Soestdijk B.V. in Soest. Eigenlijk betreft het twee gelijktijdige introducties, want bij de Renault-dealer staat zowel de vijfdeurs hatchback als de tweedeurs Coupé. Overigens komen er nog drie andere Mégane-modellen: een sedan, een monospace (ruimtewagen) en een cabriolet. "Onze eigen klanten hebben kort geleden al kennisgemaakt met de nieuwe Mégane. We hebben zeer en thousiaste reacties gekregen. De vormgeving van de nieuwe auto en de uitstekende rij-eigenschappen springen in het oog. Daarnaast heeft hij dat eigenwijze van de Twingo, Dat spreekt veel klanten erg aan", aldus Stam. Dat de Renault-rijders enthousiast zijn over de Mégane, blijkt wel uit de meer dan tweedui zend orders die de Nederlandse Renault-dealers in de laatste weken van december noteerden. Niet alleen de Renault-rijders heb ben belangstelling voor de Mégane, zo blijkt. De belangstelling van men sen die een ander merk rijden is ook groot. Volgens Stam Soestdijk B.V. blijkt dat Renault bij veel mensen leeft en dat ze het een interessant merk vinden. De Mégane is ook in veel opzichten een bijzondere auto. S Sinds kort zijn bij groente- en fruit handel Bas v.d. Hoef en Zn. - Soesterbergsestraat 13 (Soest-zuid) en Tamboerijn 21 (Overhees) - "biopakketten" verkrijgbaar. Deze pakketten bevatten een gevarieerde, wekelijks wisselende selectie van gezonde groenten. De consument kan zich abonneren op een klein of een groot pakket per week. De "biopakketten" zijn samengesteld uit biologisch-dynamisch geteelde sei zoensgroenten van (meestal) Hollandse bodem. De pakketten worden samenge steld door de fa. Odin uit Geldermalsen, die daarvoor speciale teelt-afspraken maakt met de boeren en de pakketten via een geselecteerd aantal groente- en fruitspecialisten verspreidt. Op die ma nier zijn het hele jaar door gevarieerde verse groenten van de beste kwaliteit verkrijgbaar voor een aantrekkelijke prijs. Het groente-abonnement zorgt dus niet alleen voor biologisch-dynamische groenten die makkelijk, gezond, vers en betaalbaar zijn, maar betekent ook een flinke stap vooruit voor de milieu vriendelijke landbouw: duurzaam, ge zond en schoon. De boeren gebruiken immers geen kunstmest of chemische bestrijdingsmiddelen en zorgen voor een teelt die volkomen natuurlijk is. Door het abonnement-systeem zijn de boeren zeker van een vaste afzet, waardoor steeds meer boeren worden gestimu leerd om over te stappen op een meer natuurlijke vorm van landbouw. De "biopakketten" worden in Soest we kelijks geleverd via de beide zaken van de Fa. V.d. Hoef: Bas v.d. Hoef (Senior) aan de Soesterbergsestraat; Eduard v.d. Hoef (Junior) aan de Tamboerijn. Het abonnement kost f 10,- (klein) of f Fysiotraining Soestdijk is een nieuwe trainingsscbool bij Fysio therapie Soestdijk dat is gevestigd in bet voormalige onderkomen van de Mariaschool. Het trainings programma wordt op zaterdag 27 januari gepresenteerd tijdens een open dag van 11.00 tot 15.00 uur. Met demonstraties en mondelinge uitleg van en door deskundige trainers en fy siotherapeuten kunnen belangstellenden kennis maken met het trainings programma dat volgens Jan Bleijerveld van Fysiotherapie Soestdijk vooral ge richt is op (ex-)patiënten en mensen die niet gewend zijn te trainen. "Voor iedereen maken we een aangepast programma, zodat de belasting en de belastbaarheid van de mensen in even wicht wordt gebracht. Het is de bedoe ling de spieren op een gezonde manier te stimuleren," zegt Bleijerveld. Ook ex- rugpatiënten kunnen de training starten of hervatten en natuurlijk zijn gezonde mensen ook welkom. Het trainingscentrum is enkele maanden geleden geopend, maar met de open dag wil Bleijerveld er extra aandacht aan geven. De ingang van Fysiotraining Soestdijk is te vinden aan de Koningin- nelaan. Iedereen kan zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur vrijblijvend naar bin nen lopen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Fysio therapie Soestdijk, tel. 6013814. De praktijk is dagelijks van 8.00 tot 18.00 bereikbaar, behalve op woensdag middag. De politie hield vorige week dinsdag middag een algemene verkeerscontrole op de Beukenlaan. Vijf automobilisten werden geverbaliseerd: vier wegens het niet dragen van de autogordels, een wegens het negeren van het rode licht. Vlokkentest vruchtwaterpunctie en echoscopie. Het zijn onderzoeksmethoden die gebruikt worden wanneer het vermoeden bestaat dat het kind in de baarmoeder een aandoening kan hebben. Uw arts weet wanneer het echt noodzakelijk is. NIEUW LEVEN VRAAGT OM INFORMATIE. Bel de ERFO-lijn 035-6028555 Voortaan ook biologisch-dynamisch geteelde seizoensgroenten bij Bas van dt Hoef. 17,50 (groot) per week. Een klein pak ket bevat voldoende groente (soms aan gevuld met fruit) voor één persoon vooi een hele week. Verrassingspakket Het aantal abonnees op de Odin-pak- ketten groeit inmiddels gestaag. Volgens Bas v.d. Hoef zijn de afnemers bijzon der enthousiast over de kwaliteit en de variatie. Het grote pakket van de afge lopen week bevatte bijvoorbeeld Chi nese kool, koolraap, witlof, andijvie en waspeen; het kleine bevatte boerenkool, knolvenkel, koolraap en andijvie. De samenstelling van de pakketten is elke week - afhankelijk van het aanbod weer anders. Bas v.d. Hoef spreekt in dit verband dan ook over een "verrassings pakket". De pakketten komen elke dinsdag bin nen bij de fa. V.d. Hoef. Ze zijn verpakt in een (kringloop)papieren tas en elke week is er een nummer toegevoegd van het "Odinieuws", dat naast allerlei inte ressante informatie over de produkten en de producenten ook smakelijke re cepten bevat. Naast het gemak van het abonnement heeft de consument de ga rantie dat hij of zij op deze sympathieke manier een praktische bijdrage levert aan een schoon milieu. Wie belangstelling heeft kan voor alle informatie terecht bij de Soester groente- en fruitspecialisten Bas v.d. Hoef, Soesterbergsestraat 13 (tel. 6012923) of Eduard v.d. Hoef, Tamboe rijn 21 (tel. 6012425). Op woens hal van he ongeveer I ren en eer het strakl arm dikk morgens op de bek( Ze werden E. Reinders Dienst der land. Hij hi door een toi en roulette dosis onzek konden de leverd. Toei danig aandi elf met het pen begon Hoorn was 150 duizenc Vereniging miljoen 10C De huidige voorheen A Dankzij heeft de overvall verijdel* BuysBa Lorentz nen aan; een atti merkt, v auto. vaporetto stoom- reiniger. U 8UJF1' BINNEN Sanitair Meubels Ovens Plavuizen Koelkasten Parket En veel meer De wage treerd als nen bleke luchtdruk Een van dacbte mi Op vrijdag 26 januari van 14.00-21.00 uur en zaterdag 27 januari van 10.00 -16.00 uur Voor de tweede keer in successie is van Nijhof een ideeënboek versche nen, waarin meer dan 20.000 arti kelen staan vermeld en afgebeeld. Het beslaat 350 pagina's met onder meer tweeduizend kleurenfoto's en ruim honderd praktische tips. Het Baarnse bedrijf heeft de oplage van 75.000 in 1995 verhoogd tot 120.000. Dat de belangstelling groot is, bleek uit het feit dat vorig jaar alle boeken al in juni de deur uit waren. Het ideeënboek is gratis voor elke bezoeker van Nijhof dat is gevestigd aan de Minervaweg in Baarn (vlakbij de aansluiting op de Al). Behalve de nieuwste snufjes staat er veel vertrouwds in het boek. De super- Voor de tweede keer is een ideeënboek van Nijhof verschenen. maandaanbiedingen, de Nijhof-service bij thuisbezorging en installatie, de keu kens en badkamers die vaak uit voor raad leverbaar zijn. Kortom, van kop spijkertjes tot luxe whirlpools, alles is te zien in het ideeënboek, maar: natuurlijk ook op ware grootte bij Nijhof zelf. Nijhof heeft overigens 350 extra par keerplaatsen laten aanleggen, omdat steeds meer mensen de zaak bezoeken. Ook de winkelruimte is vergroot, omdat het assortiment werd uitgebreid. Het zelfde geldt voor het restaurant en de menukaart. gaat mets te «er. f^\ Extra lage prijzen V=V7 door gezamenlijke Gratis een jaar lang Expert All-Risks-Garantie, Gratis Thuis- bezorgen en Aansluiten. Gratis Omruil- •=-=■ garantie, Betaalgemak \=?j' met de Expert Creditcard. Nieuw in Nederland. De Vaporetto stoomreiniger. Reinigt werkelijk alles. Met L alleen maar stoom. Dus zonder zeep, zonder chemische midde len. Ongelooflijk, maar waar. J Bespaart u zeeën van tijd en han denvol geld. U kunt zovéél met dit apparaat, dat moet u met I eigen ogen zien. Daarom geven wij een De Vaporetto stoomreiniger: Verwijdert vuil en vlekken met alleen leidingwater, dus zonder milieubelastende reinigings middelen. Doodt microscopisch ongedierte, zoals huismijt. Werkt besparend, zowel in tijd als geld. Wordt geleverd met vele hulp stukken. Zelfs met strijkijzer! Zo wordt schoonmaken een fluitje van een cent. Trouwens, u kunt er zelfs behang mee verwijderen. Overtuig uzelf. BURG. GROTHESTRMT 9,3761 O SOEST, TEEEEOON 035 - 6010344 EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN

Soester Courant | 1996 | | pagina 10