introduceert bonnement emini voor 30 miljoen verkocht Odijkplein als postuum eerbewijs KOOPJES #9 de bedstee rdt't De Drie Eiken in ban van Koersbal »r schoon. tetstoom Te gekke prijzen voorde laatste restanten. Halve prijzen of veel minder! Soesterberg Politie verijdelt overval Geen treintaxi Luchtruim weer druk bezet Beter slapen na cursus Sauna moet illegale bouwsels afbreken Kerkdiensten Medische dienst WOENSDAG 24 JANUAR11996 Huidige bewoners hebben het nakijken Naam van omgebrachte verzetsstrijder blijft leven College bezoekt Soesterberg Meningen van lezers Huurverhoging 1996 Agenda ^Hulpverlenin^J 'De Drie Eiken' '1 SCHOEMAKER Informatie van dienstencentrum De Drie Eiken Dankzij telefonische tip van burger Bezoek van 315 Squadron uit Twente Informatiebijeenkomst en acht lessen Rechter wijst schorsingsverzoek af Met een kromme bal een rechte slag slaan ZONDER ZEEP BH SUPERSCHOON Op vrijdag 26 januari van 14.00 - 21.00 uur en zaterdag 27 januari van 10.00 -16.00 uur. RD JE WIJZER VAIU. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Zondag 28 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger zr. Marie-Anne Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Op woensdag 21 februari brengt het college van burgemeester en wethou ders een bezoek aan Soesterberg. Vanaf 20.00 uur staan ze in het Dorpshuis inwoners van de dorps kern te woord. In tegenstelling tot eerdere praat avonden is er geen forumdiscussie meer. Het programma bestaat nu uit een informatiemarkt, waar iedereen persoonlijk met zijn vragen bij de burgemeester en de wethouders te recht kan. Eventuele vragen kunnen van te vo ren al schriftelijk worden ingediend, zodat b en w hun antwoord(en) kun nen voorbereiden. De schriftelijke vragen moeten onder vermelding van 'wijkavond 21 februari' vóór 8 fe bruari worden toegezonden aan de Staf Voorlichting Gemeente Soest, Antwoordnummer 120, 3769 VB Soest. Op dit plein komt binnenkort een straatnaambordje met de naam van Cornelis Odijk te staan. een emotioneel gebeuren voor zijn fami lie en vrienden. Nog één naam bleef over, die van Cornelis Odijk. Binnen het Oranje Co mité kwam de gedachte om het monu ment en de daarbij gelegen parkeer plaats naar hem te vernoemen. Volgens hen kon Odijk niet beter verbonden worden dan aan het bevrijdings monument en de daaromheen geplante 33 plataanbomen, een stille herinnering aan de 33 van Soesterberg. Gesprekken werden gevoerd met de gemeente Soest. Op 19 januari werd de brief ontvangen waarin het college van B&W dit voor stel aan de gemeenteraad zal doen. De bedoeling is dat het Odijkplein op 4 mei 1996 plechtig zal worden geïnstalleerd. Sectie-commandant De verzetsstrijder Cornelis Odijk werd op 7 mei 1913 in Soesterberg geboren. In 1940 ging hij in het verzet en werd vanwege zijn leiderscapaciteiten gepre zen. Hij was sectie-commandant van een verzetsafdeling en heeft veel acties verricht, waardoor het leven van diverse burgers werd gered. Twee dagen na de bevrijding werd hij op zijn 32ste veijaar- dag in het hoofdkwartier van het verzet aan de Utrechtse Marnixlaan, door een majoor van het Duitse leger doodge schoten. Op onverklaarbare wijze wist deze majoor, ondanks zijn gevangen houding, een pistool te bemachtigen, waarmee hij de fatale moord beging. Voor mevrouw Odijk en haar kinderen wordt met het benoemen van het Odijkplein een grote wens vervuld. Leest men de Telegraaf van donderdag 18 januari j.1. dan slaat de schrik men in de botten. Wij gaan dan gewoon terug naar de jaren voor 1940. Wat is n.1. het geval. De WD wil notabene met de steun van CDA en D66 een huurstijging van maar liefst 6,5 procent. Kamerlid Hofstra van de VVD wil daar een plan voor indienen in de Tweede Kamer. En dat zijn dan de gilde broeders en zusters waar wij AOW-ers en uitkerings gerechtigden het van moeten hebben. Kijk, met een inkomen van 1 ton per jaar valt een huurverhoging van meer dan 6,5 procent niet meteen zo op. AOW-ers moeten momenteel al onge veer 45 gulden per maand van het be steedbare inkomen missen. Kijk, als deze dames en heren willen dat wij uitkeringsgerechtigden weer naar de één of andere instelling moeten gaan voor ondersteuning, laten deze perso nen het dan maar recht voor zijn raap zeggen, maar niet kalm ons de strot dicht knijpen. Als AJC-er heb ik zowel voor als na de oorlog helpen strijden voor een volksgezondheid, behoorlijke woningen, vakantie enz. Als ik nu kijk naar datgene waar velen samen met mij voor hebben gestreden, dan is er heel veel afgebroken. Kijk, als oud AJC-er vind ik het diep treurig dat al het werk van hen die er niet meer zijn op de schroothoop wordt gesmeten. Het is weer zoals toen: de armen worden ar mer en de rijken worden rijker! J. van Loveren Woensdag 24 januari 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken 20.00 vergadering VSB, Dorpshuis Donderdag 25 januari 14.00 Koersbal, Drie Eiken Vrijdag 26 januari 10.00 KBO, Drie Eiken 14.00 Amnestyschrijfgroep, Dorpshuis 14.00 Bingo Drie Eiken Zaterdag 27 januari 20.45 KVÖ2-Huizen2, Banninghal Zondag 28 januari 14.00 Open huis, d.c. Drie Eiken Maandag 29 januari 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 31 januari 13.30 bridge-instuif Drie Eiken Opgaven: tel 351252. OVERLEDEN 19 januari: Bertha Maria van 't Kloos- ter-Ruijer (88), Versteeghlaan 68. Opgaven: Van Maarenplein 1tel. 351252. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd, (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 ff 9,3761 O SOEST, TELEFOON 035 - 6010344 Rademakerstraat 11-13 Soesterberg Telefoon 0346 - 351845 26 jan, en 2 feb. geen koopavond treintaxi-gebied Amersfoort in samen hang met de door u gevraagde uitbrei ding nader bekeken. Door bet bedienen van het gebied Soesterberg zal de totale omrijtijd toenemen en zullen er onvol doende reisbestemmingen kunnen wor den gecombineerd. Dientengevolge zul len de meerkosten niet opwegen tegen de meeropbrengsten. Het spijt ons dat wij daarom geen gehoor kunnen geven aan uw verzoek', aldus Tteintaxi BV. Eén troost: elke woensdagmiddag komt de Soester(bergse) Courant voor heel wat minder eisen. Vrijdag 26 januari wordt om 14.00 uur de maandelijkse bingomiddag gehouden in de grote zaal van het Diensten centrum. Alle 55-plussers zijn vanaf 13.00 uur welkom. De kaarten kosten zes gulden per stuk, inclusief een kop koffie. Dinsdag 6 februari, warme maaltijd, aanvang 12.30 uur. Het menu is dan: aspergesoep, Schots gehakt, aardappe len, rode kool, appelmoes, gemengde salade met een verrassingsdessert. De kosten zijn slechts 7,50 p.p. Men kan zich tot maandag 5 februari opgeven bij de dienstdoende vrijwillig(st)er in het Dienstencentrum van De Drie Eiken, telefoon 351402. Het kantoor van het Dienstencentrum De Drie Eiken is wegens vakantie geslo ten van donderdag 25 januari tot en met vrijdag 9 februari. Het spel wordt gespeeld met vier zwarte- en vier bruine koersballen en een kleine witte doelbal, de jack. Het zwaartepunt van de koersballen ligt iets naast het midden waardoor ze altijd een boogvormige lijn (koers) beschrijven. Ze zijn aan de zijkanten gemerkt met cirkels, waarvan de kleinste gekleurde cirkel de zwaarste kant van de bal aan geeft en daarmee de richting van afwij king. Het is een sport die in Australië, Japan, Nieuw Zeeland, Zuid Afrika, Canada en Engeland door honderdduizenden worden gespeeld. Daar is het bekend onder de naam Lawn Bowls of Indoor Bowls en jaarlijks vinden wereldkampi oenschappen in deze sport plaats. Spelregels De koersballen moeten zo dicht moge lijk bij de jack komen. Deze witte kleine bal wordt door de eerste (aangewezen) speler in het spel gebracht. De bal die het dichtst bij de jack ligt krijgt een punt. Extra punten zijn er te verdienen als de jack en de koersballen achter de witte lijn in het dubbelscore-vlak wor den gerold. Strafpunten worden krijgt men b.v, bij het onjuist rollen (gooien) van ballen. Een wedstrijdleider bepaalt de regels en geeft de nodige aanwijzingen. In De Drie Eiken is dat in goede handen van dhr. Dick van Dillen en hij weet zich gesteund door mw. Eeftens als wed strijdsecretaris. Zij houdt nauwgezet de score bij, aangegeven door Van Dillen. Als de 2 x 4 ballen gespeeld zijn bepaalt de wedstrijdleider de punten. Natuurlijk doet een scheidsrechter het volgens de spelers nooit goed en is er heel wat po sitief en plezierig commentaar te horen op zijn beslissingen. Soms moet de cen timeter erbij om juist te bepalen dat de zwarte bal een halve centimeter dichter bij de jack ligt dan de bruine. De spelers zijn het niet altijd met de scheidsrechter eens. Veel toeschouwers zitten of staan het spel gade te slaan en moedigen de spe lers aan. Opvallend was dat de dames de techniek van de bal beter onder de knie hadden dan de beren. Vooral mw. Vlaming en mw. Pley bleken deskundig te zijn om met een kromme bal een rechte slag te slaan. De deskundigheid neemt per donderdagmiddag toe en de mogelijkheid bestaat dat ééns een we reldkampioen uit De Drie Eiken kan komen. kelijke lus niet arische vers en ok een □ilieu- m, ge- ruiken nische >or een Door joeren irdoor itimu- meer st we- :n van enior) •d v.d. i. Het I of f Voortaan ook biologisch-dynamisch geteelde seizoensgroenten bij Bas van de Hoef. 17,50 (groot) per week. Een klein pak ket bevat voldoende groente (soms aan gevuld met fruit) voor één persoon voor een hele week. Verrassingspakket Het aantal abonnees op de Odin-pak- ketten groeit inmiddels gestaag. Volgens Bas v.d. Hoef zijn de afnemers bijzon der enthousiast over de kwaliteit en de variatie. Het grote pakket van de afge lopen week bevatte bijvoorbeeld Chi nese kool, koolraap, witlof, andijvie en waspeen; het kleine bevatte boerenkool, knolvenkel, koolraap en andijvie. De samenstelling van de pakketten is elke week - afhankelijk van het aanbod - weer anders. Bas v.d. Hoef spreekt in dit verband dan ook over een "verrassings pakket". De pakketten komen elke dinsdag bin nen bij de fa. V.d, Hoef. Ze zijn verpakt in een (kringloop)papieren tas en elke week is er een nummer toegevoegd van het "Odinieuws", dat naast allerlei inte ressante informatie over de produkten en de producenten ook smakelijke re cepten bevat. Naast het gemak van het abonnement heeft de consument de ga rantie dat hij of zij op deze sympathieke manier een praktische bijdrage levert aan een schoon milieu. Wie belangstelling heeft kan voor alle informatie terecht bij de Soester groente- en fruitspecialisten Bas v.d. Hoef, Soesterbergsestraat 13 (tel. 6012923) of Eduard v.d. Hoef, Tamboe rijn 21 (tel. 6012425). Op woensdag 17 januari stond de hal van het Officierscasino vol met ongeveer honderd nogal deftige he ren en een paar dames. Gekleed in het strakke pak en met onder de arm dikke dossiers namen zij 's norgens omstreeks half elf plaats op de bekende rode stoelen. Ze werden welkom geheten door dhr. E. Reinders, regionaal directeur van de Dienst der Domeinen Midden Neder land. Hij hield de spanning er even in door een toespeling te maken op Casino en roulette, verbonden aan een grote dosis onzekerheid. Tot op dat moment konden de biedingen nog worden inge leverd. Toen niemand zich meer als zo danig aandiende, werd om vijf over half elf met het openen van de 21 envelop pen begonnen. De fa. Zeeman uit Hoorn was de eerste met 27 miljoen 150 duizend gulden. Als derde kwam de Vereniging Gemini/Mercury met 25 miljoen 100 duizend gulden. De huidige tijdelijke bewoners van deze voorheen Amerikaanse woningen zagen direct al hun mogelijkheden verdwijnen. Lang bleef de fa. Van der Veghte Uit Nunspeet hoog scoren met het bod 28 miljoen 352 duizend gulden. Bedrijven en instanties uit Ridderkerk, Leeuwar den, Roosendaal, Amsterdam. Zoeter- meer, Heerlen, Lunteren, Den Helder, Laren, IJmuiden, Den Haag, Utrecht, Soest en Zeist passeerden met een bod rondom de 25 miljoen gulden. Hoogste bod De zaal werd ineens veel minder stil toen het hoogste bod werd gedaan van 30 miljoen 25 duizend gulden door Tintelberg Vastgoed BV Utrecht. De biedingen daarna kregen weinig aan dacht omdat ze vrij lager waren, met het laagste bod van Zeister Vastgoed BV voor 16 miljoen gulden. Om tien voor elf was de inhoud van alle enveloppen bekend en werden alle aanwezigen be dankt voor hun aanwezigheid. Enkele bewoners van de Gemini-woningen waren diep teleurgesteld over het vol gens hen waanzinnig hoge bod van het bedrijf uit Utrecht. De Vaporetto stoomreiniqer: omrei niger. Verwijdert vuil en vlekken met alles. Met alleen leidingwater, dus zonder jus zonder milieubelastende reinigings- cne midde- middelen, laar waar. Doodt microscopisch tijd en han- ongedierte, zoals huismijt. roveel met Werkt besparend, zowel in oet u met tijd als geld. rom geven Wordt geleverd met vele hulp stukken. Zelfs met strijkijzer! Zo wordt schoonmaken een fluitje van een cent. Trouwens, u kunt er a#iol ze'^s ^hang mee verwijderen. Overtuig uzelf. Sauna Fitness Centrum Soester berg moet de illegale bouwsels op het terrein aan de Amers foortsestraat slopen. De rechter heeft een schorsingsverzoek van de familie Zieleman afgewezen en dus is de gemeente in het ge lijk gesteld. Mocht er op 2 februari nog niets zijn afgebroken, dan zal de gemeente een sloper naar het terrein sturen. De sloop van het illegale buitenbad, het parkeerterrein en een Turks bad mag wel in fases worden uitgevoerd. Tijdens de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening in no vember stelde de raadsman van Sauna Fitness Centrum Soesterberg dat de sloop van de voorzieningen de doodsteek voor het bedrijf zou zijn. De kapitaalvernietiging ligt, naar ver luidt, rond de twee miljoen gulden en zonder deze voorzieningen zal het Soesterbergse bedrijf naar verwach ting veel klanten kwijtraken. In 1994 ontdekte de gemeente de bouwsels, waarvoor geen vergunning was afgegeven. Dat gebeurde toen amtenaren poolshoogte kwamen ne men om te kijken bij de rustruimte, waarvoor wel een vergunning was gevraagd en verkregen. De omstreden voorzieningen liggen op het terrein dat bostuin als bestem mingsplan heeft. Het Soester ge meentebestuur wilde achteraf geen vergunning geven, omdat het zich bij aanvragen voor bouwvergunningen van andere bedrijven aan de Amersfoortsestraat strikt aan het ei gen bestemmingsplan en het Streek plan van de provincie Utrecht bad gehouden. Die plannen staan geen uitbreiding van activiteiten toe. Afbreken dus, oordeelde het college. Op last van de rechter werd nog wel opnieuw overleg gepleegd tussen de gemeente en de familie Zieleman, maar dat leverde niets op. Met uit zondering van de VVD-ers Ellen Huberts en Bartho Anderson werd het college-standpunt door de raads leden gedeeld en vorige week wees de rechter het schorsingsverzoek van de familie Zieleman af. De Vereniging Soesterbergs Belang heeft BV TYeintaxi BV in Utrecht verzocht Soesterberg aan het Trein- taxigebied Amersfoort toe te voe gen. Op 15 januari werd hierop schriftelijk gereageerd en daarin stelt P.J. Poll, na mens Treintaxi BV: 'Bij de vaststelling van de grootte van een Treintaxigebied spelen vooral de volgende aspecten een rol: de afstand tot het station, de tijd die gemoeid is met het rijden van of naar het station, de mogelijkheid om ver schillende reisbestemmingen van passa giers in één Treintaxi-rit te combineren en het aantal te verwachten Tteintaxi- reizigers. Mede op basis van deze aspec ten wordt vastgesteld in hoeverre het rij den van Tteintaxi in een bepaald gebied rondom het station financieel (nog) ver antwoord is. Naar aanleiding van uw verzoek hebben wij de situatie van het Meer berichten over Soesterberg op pagina 15 "Tot ons genoegen kunnen wij u mededelen dat wij er in geslaagd zijn een voorstel te ontwikkelen om de nagedachtenis aan Cornelis Odijk op passende wijze in een straatnaam vast te leggen," aldus de brief van burgemeester en wethou ders van Soest. Na de Van Angerénstraat en Stemer- dingweg wordt op 4 mei 1996 de laat ste Soesterbergse verzetsheld geëerd: Cornelis Odijk. Het Oranje Comité heeft zich in bijzondere mate sterk ge maakt om de namen Stemerding en Odijk postuum te eren door een straat of plein naar hen te vernoemen. Soesterberg was niet zo rijk aan nieuwe straten en zo werd het voor het Oranje Comité een hele puzzel. De uitbreiding van het industrieterrein in Soesterberg- Noord werd aangegrepen. Dit resul teerde op 4 mei 1995 dat daar de Stemerdingweg officieel werd onthuld, Sinds afgelopen maandag is het luchtruim boven de vliegbasis Soesterberg vrij druk bezet. Tot en met donderdag 25 januari zijn zes F-16 straaljagers van het 315 Squadron van de Vliegbasis Twen- the op bezoek. "Irissen 08.00 en 20.00 uur werden ze zowel gezien als gehoord. Het bezoek is in het kader van een oefening om aan te tonen dat een squadron vrij snel naar een ander vliegveld verplaatst kan wor den om vandaar uit te kunnen opereren. Het is voor hen niet de eerste keer dat ze dit doen. In het verleden werden ze al een aantal malen ingezet vanaf de Ita liaanse vliegbasis Villafranca om van daar uit boven Bosnië te opereren. In april gaan ze opnieuw naar deze Ita liaanse vliegbasis, maar dan in het ka der van Navo-operaties (IFOR) boven voormalig Joegoslavië. Verder werd een KDC-10 gesignaleerd. Het was één van de twee luchtreuzen die onlangs van Martinair werd overgenomen en is te vens het grootste toestel van de KLu. Het is een van oorsprong voor de civiele markt ontwikkelde 'wide-body DC-10- 30-CF' (Convertible Freighter), ingezet voor het vervoer van vracht of passa giers. Het gemoderniseerde toestel doet nu dienst als tankervliegtuig. Aan de onderzijde van het toestel bevinden ach vier videocamera's, waardoor men het gehele proces van het tanken goed kan volgen. Via de 'aerial refueling'-boom worden de straaljagers bijgetankt. Ongeveer een op de zeven Neder landers slaapt slecht; heeft moeite met inslapen, doorslapen of wordt veel te vroeg wakker. Slecht slppen kan een groot probleem zijn. Veel mensen gebruiken slaapmiddelen en zijn overdag moe. De afdeling Gezondheid Service van Kruisorganisatie Zuid-Oost Utrecht houdt in Zeist een cursus 'beter slapen'. De cursus is bedoeld voor mensen die gedurende langere tijd slecht slapen. Deelnemers moeten gemotiveerd zijn om actief bezig te zijn met het eigen slaapgedrag en zo mogelijk stoppen met slaapmiddelen. Voorafgaand aan de cursus 'beter sla pen' wordt een informatiebijeenkomst gehouden op donderdagavond 1 fe bruari van 20.00 tot 21.00 uur. Deze bijeenkomst is geheel vrijblijvend en kosteloos. De cursus start op 22 fe bruari. Zowel de informatiebijeenkomst als de cursus worden gehouden in het wijkgebouw aan de Bergweg 1 te Zeist. De cursus bestaat uit acht bijeenkom sten van anderhalf uur. Tijdens de cur sus komen de volgende onderwerpen aan bod: slapen en slaapgedrag, tegen gaan van piekeren in bed, ontspannings oefeningen, ademhalingstechnieken en stoppen met slaapmiddelen. De resultaten van de cursus zijn hoop gevend. Bijna 95 procent van de deel nemers slaapt na afloop van de cursus beter. Ongeveer 60 procent stopt met slaapmiddelen. Voor informatie kan men terecht bij Frijkje Atsma en Astrid van Ouwerkerk van de afdeling Ge zondheid-Service Driebergen, tel. 531454. zijn hoofd had kunnen trekken, waarna hij door ooggaten toch alles had kunnen zien. Het tweetal werd tegen half acht 's avonds in de auto aangesproken, aangehouden en op het politiebureau verhoord. Pas zondag verklaarden ze dat ze van plan waren geweest om de geldlopers van de bank te overvallen. Tevens bekenden ze de auto in Am sterdam te hebben gestolen. De mannen zijn 24 en 36 jaar oud en wonen in Almere. Ze zaten maan dagmorgen nog steeds vast op het politiebureau. Toen was nog niet be kend wanneer ze op vrije voeten zou den worden gesteld. Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Sinds enkele weken hoort men elke donderdagmiddag in het diensten centrum van De Drie Eiken het klikken van ballen die elkaar raken, gevolgd door de nodige kreten van verbazing en plezier. Een gestaag groeiend aantal ouderen staat om een groene viltmat van 8x2 meter, door lijnen verdeeld in vakken. Dankzij een telefonische tip heeft de politie vrijdagavond een overval bij de Rabobank kunnen verijdelen. Op de kruising van de Buys Ballotlaan en de Professor Lorentzlaan werden twee man nen aangehouden die zich, zoals een attente burger had opge merkt, verdacht ophielden in een auto. MILIEUBEWUST Namens de gemeente Soest was dhr. R. Bisschop aanwezig. Ook hij verbaasde zich over het hoge bod van 30 miljoen gulden. Een snelle berekening geeft aan dat de gemiddelde prijs per woning op ongeveer 230 duizend gulden komt te liggen. Per 1 maart dienen de huidige bewoners hun woning te verlaten of conform afspraken met de nieuwe eige naar. Dhr. P. ter Borgh, woordvoerder namens Tintelberg Vastgoed BV Utrecht deelde mede dat via Makelaar Van Rossum uit Utrecht de woningen zo spoedig mogelijk verkocht zullen wor den. Ook bij Domeinen was men verrast maar dan in positieve zin. Mr. de Boer, afdelingshoofd Midden-Nederland, had de koop gepland op hooguit 26 miljoen. In 1994 bij de eerste verkooppoging was het geschat op 24 miljoen. Voor Domei nen een meevaller van zeker vier mil joen gulden. De wagen stond overigens geregis treerd als gestolen en de twee man nen bleken in het bezit te zijn van een luchtdrukpistool en enkele messen. Een van de mannen droeg een ver dachte muts die hij desgewenst over

Soester Courant | 1996 | | pagina 11