■■■- Csüsï Koffieconcert en kunstexpositie in de Schoof voor en door liefhebbers Een greep uit de CD opruiming Theaterfestival in De Vrije Teugel Apollo versterkt met Peter Jan Rens IVARÏAt O* Nieuws van de bibliotheek M _'UÜ A Speciaal stemspreekuur in ziekenhuis Eemland Expositie in raadhuisvitrine Benefietconcert Lions Club Soestdijk op 10 februari Zondagmiddag aan de Molenstraat De Soester Duinen stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's J.S. Bach Mendelssohn Louis van Dijk - Daniël Wayenberg van 27,50 I 47° Chet Baker Eric Clapton Guns 'n Roses o c nn Zestien weken lang elke woensdagmiddag én finale op 22 juni BOS en DUIN Wim tsiii lloorn Soester mannenkoor zingt programmatune Bronzen beelden van Cees Krijnen Opbrengst voor dagje uit De Blauwe Vogel Interculturele avond Thuiszorgwinkel op andere tijden open WOENSDAG 24 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 18 "Voor en ttyor liefhebbers" (zowel in de z\v/yin aï*iateurs als van geniete») het motto van het koffieconCJ en de kunstexpositie, die komeitje zondagmiddag in de Schoof aa de Molenstraat worden georgani!0rd. Om 12.00 uur begin het conca om 13.00 uur wordt de expositjflpopend. Met dezwiviteiten, die zowel het oor als het Jan de bezoekers zullen stre len, wijde initiatiefnemers Jet van Baareijnny van Wijhe en Jaap van der K<J"ie doelen verwezenlijken. In de eejrtaats bieden ze mensen uit [podium om hun muziek ten >rengen voor het publiek; dat- It voor mensen die kunst ma llen verkopen), en tenslotte is Itgelezen kans om andere men- |en kennis maken met muziek waardoor er hopelijk een "in- le wisselwerking" tot stand leert wordt uitgevoerd door de ie musici Pieter Smid (viool), IBe Wit (altviool) en Eric de Wit I begeleid door Ellen van Rossum j). Zij spelen werken van Johann iian Bach, Robert Schumann, Jve Fauré en Franz Schubert. Smid werd in 1977 in Soest gebo- liij volgde een jaar vioolles op de Jekschool en daarna zeven jaar bij Bje Wijzenbeek, bij wie hij ook mee- llde in het ensemble "The Fancy Èlers". Tijdens zijn laatste VWO-ja- Jaan het Griftland College volgde hij Ben bij Heiko Wataya en Jeroen de pot in de vooropleiding voor het «rechts Conservatorium. Hij studeert Ihten aan de Utrechtse Universiteit en "eelt mee in het Utrechts Studenten nkest. faren de Wit begon als 8-jarige met ioolles aan de Bussumse muziekschool stapte op 12-jarige leeftijd over op '«SHSKSli*"" restaurants Party EN VERGADERCENTRUM LUCULLUS FESTIVAL BUFFET Zondag 21 januari Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. We starten met een overheerlijke soep Culinaire parade van salades diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht kunt u een keuze maken uit diverse stukjes vlees en vis die de kok voor u bereiden zal op de grillplaat. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs die u zelf mag scheppen. Bel en reserveer, dan zit u zeker 035 - 601 27 39 Lucullus festival buffet ook op 11 februari. Soesterbergsestraat 188,3768 MD Soest Telefoon 035 - 601 27 39 altviool. Ze volgde later privélessen bij Thida Schatborn en nam deel aan het Prinses Christina Concours. In haar eindexamenjaar begon ze aan de voor opleiding voor het Utrechts Conserva torium bij Ron Ephrat. Ze speelde o.m. in het Jeugd Orkest Nederland en was aanvoerder van het provinciaal Utrechts jeugdorkest AJO. Tegenwoordig speelt ze in het symfonieorkest van het Utrechts Conservatorium, waar ze dit jaar begon als studente van de muziek vakopleiding. Afgelopen zomer volgde ze masterclasses van het Daniël-kwartet en Peter Kannitzer. Eric de Wit was van zijn 7e tot zijn 15e jaar celloleerling van Jet van Baaren. Sinds 1994 volgt hij les aan de voorop leiding van het Koninklijk Conservato rium in Den Haag bij Monique Bartels. Hij was o.a. cellist van The Fancy Fiddlers van vioolpedagoge Coosje Wijzenbeek en speelt graag kamermu ziek. Hij zit momenteel in de 4e klas van het Baarnsch Lyceum. Ellen van Rossum studeerde aan het Koninklijk Conservatorium bij Gérard van Blerk, ze speelt graag kamermuziek, o.a. met het salontrio En-suite en is als pianodocente verbonden aan de Regio nale Muziekschool Amersfoort. Expositie Na het koffieconcert vindt om 13.00 uur de opening plaats van de kunstexpositie in de Schoof. Tot 16.00 uur zijn daar al lerlei staaltjes van fotografie, schilder kunst en bloemsierkunst te bewonderen. De expositie wordt opgeluisterd door Zweedse volksmuziek, gespeeld door Michèle van Baaren met een groep vio listen, en licht verteerbare salonmuziek door Martine Wilbrink (piano) en en kele jonge cellisten. Joost Willemen (ac cordeon) brengt Franse volksmuziek ten gehore. De merendeels uit Soest afkomstige exposanten zijn: Jet van Baaren (foto's), Hetty Buskuns (waterverfschilderijtjes), Lieneke van Eenige (pastels), Jeanine Eshuis (tekeningen), Dorien de Graaft Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 78 Golden Earring - No sweat. Dit is de 26-ste cd van Golden Earring, waarmee een lang gekoes terde wens van deze groep in vervul ling gaat. De cd bestaat namelijk geheel uit covers van hun eigen fa voriete roek-klassiekers uit de jaren '60 en '70. Ondanks het feit dat het hier om min of meer bekende num mers gaat heeft de cd, door de ge heel eigen interpretatie, toch een duidelijk Golden Earring-stempel. 21 Pré, Jacqueline du- Recital. Op deze cd is de legendarische celliste Jacqueline du Pré onder meer te horen in het celloconcert van Frederick Delius en kol nidrei van Max Bruch. Zij studeerde o.a. bij Casals, Tortelier en Rostropovich. In 1973 kwam er een einde aan haar carrière door een ernstige ziekte, waaraan zij in 1987 overleed. 20 Satie, Erik - Gnossiennes; Gym- nopedie. Dit is de eerste van twee cd's met werken voor piano van Erik Satie, gespeeld door Reinbert de Leeuw. De cd bevat naast zijn bekendste werken ook nog Ogives en Sarabandes. Begin 1996 zal er een tweede cd verschijnen. 25 Schrama, Godelieve - Mater- works from the harp repertoire. De talentvolle Nederlandse harpiste Godelieve Schrama won in 1994 de Philip Morris prijs voor jonge kun stenaars. Vorig jaar ontving zij de Nederlandse muziekprijs, de hoogste staatsonderscheiding voor musici in Nederland. Op deze cd zijn enkele meesterwerken voor harp bijeenge bracht en worden door haar op sfeer volle wijze uitgevoerd. 78 Spirits of nature. Spirits of nature is een verzamel-cd met muziek in hogere sferen. Op de cd staan nummers van bijvoorbeeld Clannad, Enigma en Deep Forest. Deze groepen combineren traditio nele muzikale elementen met mo derne muziek. In de muziek van Clannad zijn Keltische elementen verwerkt, Enigma maakt gebruik van Gregoriaanse gezangen en Deep Forest is geïnspireerd door Oosterse muziek. Zowel minder bekende groe pen als veelgevraagde muziek uit de Delta-Airlines reclame staan op deze geslaagde cd, die veel mensen zal aanspreken. 78 Springsteen, Bruce - The ghost of Tom Joad. De nieuwe solo-cd van Bruce Spring steen is zeker geen rockalbum. The ghost of Tom Joad is een verzameling van twaalf rustige ballads die gaan over verloren liefdes en werkeloos heid. Een buitengewoon sfeervolle cd met behalve uitstekende teksten ook mooi gitaar- en mondharmonicaspel. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorps plein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Enkele musici en exposanten die zon dag present zijn in de Schoof; v.l.n.r. Eric de Wit, Gonny van Wijhe, Jet van Baaren en Joost Willemen. (moderne schilderijen), Aartje Kroes (schilderij op hout), Ellen Persoon (mo derne schilderijen en sieraden), Wil Schipperheijn (bloem-aquarellen), Margo Verhaar (foto's) en Gonny van Wijhe (bloemsierstukken). Alle musici verlenen hun medewerking geheel gratis, maar er is wel gelegenheid om ze met een vrijwillige bijdrage te be lonen. Er is een programmaboekje met alle gegevens verkrijgbaar. De Schoof is open vanaf 11.30 uur en de toegang is gratis. Het Radio Soest-programma "De Salon" wordt rechtstreeks vanuit De Schoof uitgezonden. 3 fluitconcerten -Jean-Pierre Rampal tok van 29,95 I /7° Mendelssohn Pianoconcerten 1 2 - Murrah Periah van 29,95 I /73 Vioolconcert - Isaac Stern van 49,90 Z I ?U Prokofiev Balletmuziek, Romeo Julia - OOSO Berliner Philharmoniker, van 49,90 ZZ Live in Amsterdam üqc With Strings, van 29,95 19» Another Ticket, van 24,95 1 Spaghetti Incident, van 39,95 25® The Album, van 29,95 19?* Steenhoftstraat 15 - 3764 BH Soest - Tel. 035 - 601 21 32 Vanaf 31 januari komt zestien we ken lang elke woensdag een andere theatergroep naar De Vrije Teugel. De gezelschappen doen mee aan het festival 'De Gouden Vlinder- prijs' dat het kinderparadijs heeft georganiseerd en zullen worden be oordeeld door zowel een volwassen als een kinderjury. De vijf beste groepen krijgen een uitno diging om tijdens de grote feestdag op 22 juni opnieuw op te treden op het ter- Café, Restaurant, Party Centrum Informeer naar onze sfeervolle ruimtes Voor Uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, vergadering of wat er maar te vieren is. Soest Tel. 035 - 602 23 44 Fax 035 - 601 44 22 rein aan het Vedelaarpad. De jury's ge ven dan andermaal cijfers, waarna de winnende theatergroep 2.500 gulden en 'De Gouden Vlinderprijs' in ontvangst mag nemen. De theatergroepen hebben zich inge schreven naar aanleiding van een op roep van De Vrije Teugel. Het betreft groepen van kinderen, volwassenen en een combinatie daarvan. Een deskun dige jury, bestaande uit onder anderen Leo van den Berg en Yvonne Wouters van het kinderparadijs geven na elke voorstelling een waardering. Kinderjury Het is de bedoeling dat ook een kinder jury een oordeel velt over de theater groepen en hun spel. De Vrije Teugel zoekt daarom kinderen in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar, die in de jury zitting willen nemen. Ze mogen de voorstelling gratis bijwonen (entree is normaal drie gulden) en krijgen na af loop een formulier waarop ze aan de hand van vragen kunnen aangeven wat ze van de voorstelling vonden. Het is wel de bedoeling dat de kinderen van de jury alle zestien woensdagen aanwezig zijn. Ze kunnen zich telefonisch opge ven (tel. 601 81 36). Op 31 januari bijt goochelvereniging Wapperen volgende week woensdag het spits af met 'Op zoek naar de gouden toverstaf. Bertje B. met 'Verliefd' sluit de reeks voorstellingen op 22 mei. De twee jury's bepalen welke vijf theatergroepen op de grote feestdag (22 juni) in de finale staan. De feestdag is op de agenda van De Vrije Teugel de 'opvolger' van het koninginnedagfeest, waar het kinderparadijs na twaalf jaar een punt achter heeft gezet. Op dezelfde dag geeft, zoals de zaken er nu voor staan, 2Unlimited een bene fietconcert. Enkele dagen daarvoor doet Rob de Nijs hetzelfde. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW VERBOUW jf. RENOVATIE ONDERHOUD Niemand minder dan Peter Jan Rens, de presentator van het popu laire tv-programma "Doet-ie het of doet-ie het niet?", maakte vorige week zijn opwachting bij het Soester mannenkoor Apollo. Met een com plete "crew" van camera- en geluids mensen was hij present op de weke lijkse repetitieavond. Die vond, zoals gebruikelijk, plaats in het Gildehuis, maar dat het om een bij zondere oefenavond ging was te merken 'k aan het feit dat het 85 man sterke Soes ter koor ditmaal in vol ornaat was aan getreden. Ook Peter Jan Rens was ge huld in smoking. Apollo speelt een belangrijke rol in de nieuwe "omlijsting" van het programma. Het koor studeerde die avond de herkenningstune in en Peter Jan Rens voegde zich voor die gelegenheid tussen de baritons, Hoe de opnamen precies gebruikt gaan worden staat nog niet vast, aldus PR-man Herman Lievers van Apollo, dus ook voor de Soester zangers Foto: Goos van der Wilt. is het nog even afwachten hoe ze - vanaf april of daaromtrent - op de televisie zullen verschijnen. Over de samenwer king met Peter Jan Rens en zijn gevolg was Lievers best te spreken. Het mannenkoor heeft het trouwens toch al druk, want er wordt intussen ook intensief gerepeteerd met het repertoire voor de opnamen van een eigen cd, die volgend jaar (ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan) wordt gepresenteerd. Sinds kort kunnen patiënten met stemproblemen terecht op het stem spreekuur van Ziekenhuis Eem land. Tweemaal in de week ontvan gen de KNO-artsen, G. Pluimers en H. Venker, en de logopediste me vrouw I.P. Knottnerus hun patiën ten op de polikliniek De Lichten berg aan de Hellestraat. Met de aanschaf van nieuwe apparatuur, een strobuscoop en een fonetograaf, is het mogelijk de stembanden nauwkeu riger te bekijken. Patiënten met klach ten als heesheid en chronische stem problemen kunnen nu sneller en beter worden geholpen. Een stem is een belangrijk - zo niet het belangrijkste - communicatiemiddel van de mens. Een stem is ook heel persoon lijk en zegt vaak iets over de persoon. Stemproblemen kunnen een forse han dicap zijn bij mensen die hun stem veel vuldig moeten gebruiken. Klachten ko men vooral voor als de stem veel en ver keerd gebruikt wordt. Diagnose Niet iedere patiënt met stemproblemen wordt verwezen naar het stemspreekuur. Met name mensen met goedaardige stembandaandoeningen zijn op dit spreekuur aan het juiste adres. Maar ook mensen die langdurig een stem- verandering hebben, zoals heesheid of 'geen' stem, komen naar de polikliniek van ziekenhuis Eemland. Met een spe ciaal apparaat, een stroboscoop, worden de trillingen van de stembanden van een patiënt vastgelegd op video. Daarna wordt met behulp van een fonetograaf de sterkte en het bereik van de stem omgezet in een grafiek op een compu ter. Door deze nieuwe apparatuur is het mogelijk de stembanden nauwkeuriger te bekijken. Op het stemspreekuur kan hierdoor een betere kwaliteit van dia gnostiek en behandeling aan de patiënt geleverd worden. Een laatbloeier kun je Cees Krijnen (1930) noemen. Na de oorlogsjaren koos hij voor de zekerheid van een loopbaan in de administratieve sektor. Zijn vrije tijd besteedde hij voornamelijk aan het volgen van cursussen op het gebied van de beeldende vormgeving. Hij nam deel aan talloze workshops en volgde lessen in aquarelleren, schil deren (olieverf), boetseren en beeldhouwen bij gerenommeerde kunstenaars. Zijn eerste bronsplastiek 'Silk Stockings' vervaardigde hij zelf in 1986 tijdens een bronsgietcursus bij Jan Hazelaar te Soest. Na zijn vervroegde uitdienst- treding in januari 1990 houdt Cees zich intensief bezig met beeldhouwen; dw.z. het modelleren in was en klei en het vormgeven in zachte steensoorten. Het bronsgieten laat hij sindsdien aan pro fessionals over. Onuitputtelijk zijn de onderwerpen waaruit hij zijn inspiratie haalt. Zijn werk is figuratief met soms surrea listische trekjes. Op vele plaatsen in Ne derland en België is zijn werk reeds geëxposeerd geweest; enkele opdrach ten volgden hieruit. Het werk van Cees Krijnen is te zien in de vitrine van het gemeentehuis tot en met 28 februari a.s. "Mijn passie is vormen, als zelfstandig naamwoord- maar vooral als werkwoord. Eindeloos speuren naar lijnen, vlakken die samenkomen in de ruimte en zo een spanningsveld creëren," aldus Cees Krijnen. De tentoonstelling is tot stand gekomen met medewerking van De Hazelaar Sculptures, Soest. 'Slangenmeisjes' van Cees Krijnen. De belangstelling voor het bene fietconcert dat door de Lions Club Soestdijk is georganiseerd, trekt veel belangstelling. In de voor verkoop zijn al honderd kaarten af genomen. Bij de VW-kantoren in Soest, Baarn en Amersfoort zijn tot en met 10 februari nog 150 toegangsbewijzen verkrijgbaar. De Schoof, tel. 6012527 De Engh, tel. 6021987 De Praatpaal, tel. 6019546 In de Schoof vindt op donderdag 25 ja nuari een interculturele avond plaats, bedoeld voor alle nationaliteiten en zo wel mannen als vrouwen vanaf 18 jaar. De bedoeling is om in een gezellige sfeer eikaars cultuur te leren kennen d.m.v. een gesprek, een spelletje, luiste ren naar eikaars muziek e.d. Heeft u muziek op cassettebandje of cd, neem dat dan mee. Ook de Nederlanders wor den natuurlijk uitgenodigd. De avond begint om 20.00 uur in de Schoof, Molenstraat 142. Er wordt geen toegangsprijs gevraagd. Voor verdere informatie: de Schoof, tel, 601 76 15. Leswerkplaats 't Schoofje. Deze is elke dinsdag geopend van 10.00-11.15 uur. Voor dinsdag 30 januari en 6 fe bruari staat pitrietmandjes vlechten op ons programma. Graag dinsdag of don derdag (voorafgaand) tussen 10.00 en 12.00 uur aanmelden via 't Schoofje, tel. 601 76 15. Winkelwerkplaats 't Schoofje. Deze is geopend op dinsdagen van 10.00-12.00 uur voor informatie en inbreng verkoop. Donderdags is de winkel alleen geopend voor verkoop van 10.00-12.00 uur en van 13.30-15.30 uur. Fantasiepoppen van fimoklei. Op dinsdag 30 januari van 9.30-11.30 uur start de workshop fantasiepoppen van fimoklei. In deze workshop zal fimoklei worden gebruikt om handen, voeten en het hoofd te boetseren. Voor het lijf dient u zelf mee te nemen: wat lapjes, vlas, wol of boa. Voor het ondergrondje een plankje met wat materialen uit het bos. De workshop bestaat uit 7 lessen en kost f 50,- (incl. basismateriaal). Voor opgave kunt u terecht bij Jolanda op di-wo-do-dag in De Schoof, Molen straat 142 te Soest, tel. 601 76 15. Het concert wordt gegeven op 10 fe bruari in de Sint Aegtenkapel in Amersfoort, waar vanaf 20.00 uur wer ken van Mozart, Beethoven en Schubert worden gespeeld. Ook wordt een toe lichting gegeven op de muziekstukken en de componisten. Een plaatsbewijs voor het concert kost 25 gulden, inclusief een uitgebreid programmaboekje. De opbrengst is be stemd aan de meervoudig gehandicapte kinderen van dagverblijf De Blauwe Vogel aan de Bosstraat. Zij gaan met de Lions Club Soestdijk een dagje op stap en doen daarbij onder meer de Manege Zonder Drempels in Bennekom aan, kunnen een rit in een huifkar maken en eten na afloop pannekoeken. In de Sint Aegtenkapel is plaats voor 250 mensen die tevens in de gelegen heid worden gesteld een zogenoemde 'Lionclown' te bemachtigen. Deze mas cotte brengt vreugde onder de kinderen vanwege de vrolijke uitstraling. Het benefietconcert is mede mogelijk gemaakt dankzij enkele hoofdsponsors, waaronder Generale Bank Utrecht, KPMG Amersfoort en Hemko Schil ders uit Utrecht. De Kruisorganisatie springt in op de groeiende behoefte aan persoonlijke zorg en advies op maat, met name in de thuiszorg. De Thuiszorgwinkel voorziet hierbij in de vraag naar voorzieningen en hulpmiddelen. De openingstijd was op zaterdag in de ochtend. Nu blijkt er veel behoefte te zijn om op zaterdag middag in de Thuiszorgwinkel terecht te kunnen. Besloten is dan ook om de Thuiszorgwinkel in plaats van 's och tends op zaterdagmiddag te openen van 13.30 tot 17.00 uur. Zo kan men in de Thuiszorgwinkel te recht voor het lenen, huren of kopen van diverse handige hulpmiddelen voor minder-validen, zieken en ouderen. Ook zijn er veel produkten voor ouder en kind. Onder meer is er voeding te koop en diverse zaken die het binnenshuis veiliger maken voor jonge kinderen. De nieuwe openingstijden zijn: maandag: 11.00-12.30 en 13.30-17.30 uur; dinsdag-vrijdag: 9.30-12.30 en 13.30- 17.30 uur; zaterdag: 13.30-17.30 uur. In de Thuiszorgwinkel dient deskundig personeel de bezoekers graag van ad vies. Als lid van het kruiswerk krijgt men een aantrekkelijke korting op de huur en aankoop van artikelen. De Thuiszorgwinkel is gevestigd op de Hof der Gedachten 20 in de wijk Katten broek, Amersfoort-Noord.

Soester Courant | 1996 | | pagina 18