R.OUDï Verhuur J IJUlt nspreekuur in lemland ladhuisvitrine t Lions Club februari 1 PRIKBORD T nieuws PAGINA 18 Cees Krijnen WOENSDAG 24 JANUARI 199fi~ it De Blauwe Vogel Thuiszorgwinkel op ndere tijden open NNereldH/inkel Een sjaal uit India SOESTER COURANT PAGINA 19 De Soester Kring naar De Schoof Muziek in Utrecht Ds. Schoonderwoerd (chr. geref. kerk) vertrekt uit Soest Overvloeiprojector Koning Winter de baas Wie helpt Derde Wereldgroep Soest aan opslagruimte anwb Vakantie in 1996 JBurgerHjk^tandjj 'illem Van Oosten fotoservice Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk verdient aandacht De lopers van de week Paso-bijeenkomst met helderziende RMA-barokconcert Muzikale contrasten in de Tuindorpkerk Bingo 55-plussers in de Vijverhof De Bonte Baarzen Maatschappelijk werk Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Informatierubriek voor ouderen Kerkdiensten Film over Jezus in Griftland College Dierenlief Dierenleed I Medische dienst Doopsgezinden gaan 'Menno 500' vieren Viering Basisgroep over 'wegen' e j men vooral voor als de stem veel en ver- n_ keerd gebruikt wordt. n" Diagnose n" Niet iedere patiënt met stemproblemen ïn wordt verwezen naar het stemspreekuur. e" Met name mensen met goedaardige n- stembandaandoeningen zijn op dit n- spreekuur aan het juiste adres. Maar ook mensen die langdurig een stem- verandering hebben, zoals heesheid of ir, 'geen' stem, komen naar de polikliniek is van ziekenhuis Eemland. Met een spe- i- ciaal apparaat, een stroboscoop, worden i- de trillingen van de stembanden van een i- patiënt vastgelegd op video. Daarna ïr wordt met behulp van een fonetograaf de sterkte en het bereik van de stem 2t omgezet in een grafiek op een compu- n ter. Door deze nieuwe apparatuur is het i- mogelijk de stembanden nauwkeuriger i. te bekijken. Op het stemspreekuur kan i- hierdoor een betere kwaliteit van dia- 1- gnostiek en behandeling aan de patiënt i- geleverd worden. 'Slangenmeisjes' van Cees Krijnen. Het concert wordt gegeven op 10 fe bruari in de Sint Aegtenkapel in Amersfoort, waar vanaf 20.00 uur wer ken van Mozart, Beethoven en Schubert worden gespeeld. Ook wordt een toe lichting gegeven op de muziekstukken en de componisten. Een plaatsbewijs voor het concert kost 25 gulden, inclusief een uitgebreid programmaboekje. De opbrengst is be stemd aan de meervoudig gehandicapte cinderen van dagverblijf De Blauwe Vogel aan de Bosstraat. Zij gaan met de Jons Club Soestdijk een dagje op stap in doen daarbij onder meer de Manege ronder Drempels in Bennekom aan, .unnen een rit in een huifkar maken en ten na afloop pannekoeken, ii de Sint Aegtenkapel is plaats voor 50 mensen die tevens in de gelegen- eid worden gesteld een zogenoemde -ïonclown te bemachtigen. Deze mas- Dtte brengt vreugde onder de kinderen anwege de vrolijke uitstraling, let benefietconcert is mede mogelijk smaakt dankzij enkele hoofdsponsors, ponder Generale Bank Utrecht, PMG Amersfoort en Hemko Schil- ïrs uit Utrecht. e Kruisorganisatie springt in op de oeiende behoefte aan persoonlijke rg en advies op maat, met name in de Liiszorg. De Thuiszorgwinkel voorziet ui -^e vraa8 naar voorzieningen hulpmiddelen. De openingstijd was zaterdag in de ochtend. Nu blijkt er ïl behoefte te zijn om op zaterdag- ddag in de Thuiszorgwinkel terecht te nnen. Besloten is dan ook om de uiszorgwinkel in plaats van 's och- ds op zaterdagmiddag te openen van 30 tot 17.00 uur. kan men in de Thuiszorgwinkel te- ht voor het lenen, huren of kopen i diverse handige hulpmiddelen voor 'der-validen, zieken en ouderen. Ook i er veel produkten voor ouder en 1 Onder meer is er voeding te koop diverse zaken die het binnenshuis iger maken voor jonge kinderen, nieuwe openingstijden zijn: aandag: 11.00-12.30 en 13.30-17.30 nsdag-vrijdag: 9.30-12.30 en 13.30- 0 uur; iterdag: 13.30-17.30 uur. e Thuiszorgwinkel dient deskundig oneel de bezoekers graag van ad- Als lid van het kruiswerk krijgt een aantrekkelijke korting op de en aankoop van artikelen. De szorgwinkel is gevestigd op de Hof gedachten 20 in de wijk Katten- k, Amersfoort-Noord. y^StichBng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 6028132 Zo'n tweehonderd jaar geleden was een man in Serampur (India) druk bezig met het koken van een kruidenmix. Bij ver gissing viel zijn handdoek in dit kruidenmengsel. Tot zijn verbazing zag hij dat zijn doek totaal verkleurde. Hij nam de proef op de som en gooide een geheel witte handdoek in het water. Het resultaat was hetzelfde. De man was hier zo enthousiast over dat hij voortaan zijde en katoen ging kleu ren. Daarin werd hij steeds creatiever; hij ontwierp patronen en bracht die op de stoffen aan. In zijn voetsporen vestigden zich in de loop van de tijd veel stofbedrukkers in het stadje Serampur. Dankzij de hoge kwaliteit die zij leverden bloeide de han del in bedrukte zijde op. In samenwerking met de alternatieve handelsorganisaties in Europa bedrukt een groep van vijftien mannen sjaals voor de Europese markt. Dertig vrou wen verdienen een inkomen met het knippen, naaien en strijken van de sjaals. Ook de Fair Trade Organisatie impor teert deze sjaals uit Serampur. Door het vakmanschap van de bedrukkers vol doen de sjaals aan de hoge Westerse kwaliteitseisen. Omdat de bedrukkers geen weet hebben van de Westerse smaak is door een kledingontwerpster geadviseerd. In de authentieke en tevens modebewuste collectie in het kader van "Mode met Motief' zijn ook deze sjaals van 100% handgeweven zijde opgeno men. De Wereldwinkel is dagelijks (behalve maandag) geopend van 09.30-17.00 uur. Met ingang van woensdagmorgen 7 fe bruari aanstaande verhuist de Soester Kring naar 'De Schoof', Molenstraat 142. Hier vinden de programma's voort gang, zoals aangegeven in het overzicht dat kan worden aangevraagd via tel. 601 70 01. De Soester Kring blijft, als vanouds, een ontmoetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten, waar zij betrokken kunnen raken bij alles wat in de Soester samenleving gebeurt. Er is ruim gelegenheid tot het stellen van vra gen, gesprek en discussie. Komende onderwerpen: Vrijmetselarij, wat houdt dat in? (7 februari); Afval preventie, een programma verzorgd door het Milieu-Educatief Centrum van de gemeente Soest (21 februari); optre den van Het Arco strijkkwartet met werken van Haydn en Beethoven (6 maart). Zaterdag 27 januari, Domkerk: con cert op Batz-orgel, met 4e en 5e orgel- sonate van Felix Mendelssohn- Bartholdy en le triosonate van Johann Sebastian Bach, door Dom-organist Jan Jansen. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 28 januari, Ste. Gertrudis- kerk: orgelconcert met praeludium en fuga in D-dur, twee koraalbewerkingen, triosonate IV en praeludium en fuga in e-moll van Johann Sebastian Bach, door Jaap Zwart jr. Aanvang 13.00 uur. Toe gang: collecte. Aanstaande vrijdagavond wordt in de christelijke gereformeerde kerk aan de Julianalaan 90 de afscheidsdienst ge houden van ds. J.W. Schoonderwoerd. De predikant vertrekt uit Soest omdat hij het beroep van de kerk van Maassluis heeft aangenomen. De dienst begint om 19.30 uur. Nederlandse mh Vereniging van LH Huisvrouwen Secretariaat tel. 601 76 22 Op dinsdag 30 januari geeft L.A.C. Helweg een lezing over overvloei projector en muziek. Hij komt op uitno diging van de afdeling Baarn/Soest naar Le Promenade in Baarn. De eerder ge plande lezing, die al daarvoor was be sproken, kan niet doorgaan. De lezing van Helweg begint om 14.00 uur. De daaropvolgende activiteit van de huisvrouwen is op vrijdag 9 februari. Dan gaan ze vanaf restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat wandelen. Het vertrek is gepland om tien over tien 's morgens. rt) (ty Milieutip miliPllo van Milieu U^e defensie Öe' Soest Het vriest op dit moment weer aardig en uw verwarmingsketel draait waarschijn lijk op volle toeren. Natuurlijk wilt u dat de warmte in huis blijft, zeker nu het gas al wéér duurder is geworden door de extra energieheffing. Helaas verdwijnt een deel van de warmte toch door de ramen naar buiten. Om dit warmte verlies te beperken worden nieuwe wo ningen al voorzien van isolerend dubbel glas. Maar ook in bestaande woningen is het goed mogelijk dubbel glas te Ia- ten plaatsen. Er zijn verschillende soorten dubbel glas. Gewoon dubbel glas bestaat uit twee lagen glas met daartussen een laag lucht. Het warmteverlies met dubbel glas is de helft minder dan met enkel glas. Dat scheelt stookkosten, maar bo vendien is het niet zo koud in de buurt van het raam, de zg. koudeval is minder. HR-glas (Hoog Rendement glas) be staat ook uit twee lagen glas met lucht ertussen, maar het glas heeft een on zichtbare metaalcoating, waardoor het nog beter isoleert. Het warmteverlies is dan weer de helft minder dan bij ge woon dubbel glas. Nog meer energie kunt u besparen met LE-glas (Low Emittance glas). LE-glas heeft dezelfde metaalcoating als HR- glas en is daarnaast gevuld met argongas in plaats van lucht. LE- en HR-glas zijn duurder dan ge woon dubbel glas. Voor een gemiddeld huis zult u f 400,- tot f 800,- meer kwijt zijn, maar door de besparing op uw gas- rekening verdient u dat snel genoeg weer terug. Informeer ernaar bij de glas- handel. Naast het plaatsen van dubbel glas helpt natuurlijk ook het isoleren van spouwmuren, het aanbrengen van radia tor-folie etc. Wilt u meer weten hoe u Koning Winter op een milieu vriendelijke manier de baas kunt wor den, bel dan met de Milieutelefoon: 020-626 26 20, de consumenten informatielijn van de Vereniging Milieu defensie. De Milieudefensiegroep Soest is een van de ruim honderd milieu- defensiegroepen, die zich inzetten voor een beter milieu. Wilt u meer weten, of actief worden, bel dan tel. 601 65 97. De Derde Wereldgroep Soest onder steunt in ontwikkelingslanden verschil lende door haar geselecteerde projecten, niet alleen met financiële hulp maar ook met materiële hulpgoederen. Voor het verzamelen van de goederen zoals b.v. gereedschap, naaimachines, kinderkleding heeft zij op korte termijn dringend behoefte aan een opslag ruimte. Gedacht kan worden aan een garage, berging of andere magazijn ruimte. Wie ruimte beschikbaar wil stellen wordt vriendelijk verzocht contact op te nemen met de heer J. den Oude, tel. 601 46 22. Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075 Nu iedereen weer een heleboel ideeën heeft kunnen opdoen op de Vakantie beurs in Utrecht, komen de vragen over de komende vakanties in grote golven op de VW af. Tegelijkertijd stromen op het kantoor de nieuwe gidsen, kaarten en boeken voor het nieuwe seizoen bin nen, dus dat komt goed uit! Een greep uit ons uitgebreide assortiment: Op het gebied van de accommodaties zijn er de ANWB-campinggidsen van Nederland, West-Europa en van Midden- en Oost- Europa. Mensen die liever gaan bivak keren op een kleine camping (b.v. bij een boer) moeten eens het boekje met kleine (door de ANWB goedgekeurde) campings in Nederland, België, Frank rijk, Groot-Brittannië en Denemarken komen inkijken. Een geheel andere accommodatiegids is de Benelux Vakantiegids, met ruim 3500 adressen van onderkomens (campings, huisjes, jeugdherbergen, kamphuizen, apparte menten, trekkershutten e.d.). Een heel uitgebreide gids is de ACSI-camping- gids, met een overzicht van 7000 cam pings door heel Europa! Voor diegenen die een wat luxer onderkomen zoeken zijn er weer de hotelgidsen. Voor Neder land kan men kiezen uit de gids van de ANWB en die van Lasschuit, tevens zijn er gidsen voor hotels in Europa. De keuze is dus weer zeer uitgebreid. En regelmatige lezers van deze rubriek, weten dat de VW een ruim aanbod heeft van arrangementen (in hotels, bungalowparken, appartementen) door heel Nederland, en zonder extra kosten de reserveringen voor deze uitstapjes en reizen verzorgt. Opgave gemeente Soest GBA (Gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 15 tlm 19 januari 1996. GEBOREN: Hendrikus Martinus, zoon van M. Moerenhout en E. van Twillert. - Harmen Joas, zoon van M. Denekamp en A.F. van Toor. - Hafza, dochter van M.A. Mohamoud en J.F. Mohamoud. ONDERTROUWD: P.G.C. de Bruin en P.M.P. Linkels. GETROUWD: R. de Haas en A. van Hornsveld. OVERLEDEN: Gerrit Burgwal, echtgen. van M.M.C. Barbier. - Maria van den Broek, wed. van J.W. van der Veer. - Sara Geertruida Methorst, echtgen. van W.J. van Driel. - Cornelia Everarda Hilhorst, wed. van A. Willemse. - Lammert Barlo, echtgen. van P. van Vulpen. SoesterbergsestraaÏ57 WinkelcentrumSoest-Zuid 035-6013109 VanWeedeswaalW Soest# 035-6025942 Hamsewegl2IV Hoogland 033-4807151 Smitsweg 311, tel. 6012630 Soms kijkt men van buitenaf met verba zing en bewondering naar tienduizen den actieve burgers: werklozen, ex-psy chiatrische patiënten, asielzoekers, dak lozen die zelf nachtopvang voor dak lozen organiseren, een buddy-project voor (ex)psychiatrische patiënten, vrij willigers die statusloze asielzoekers weg wijs maken: exemplarisch voor het ini tiatief en de verantwoordelijkheid die vrijwilligers nemen. Een ander voorbeeld: een overvolle stu diedag over intercultureel management voor vrijwilligersorganisaties. Het is een teken dat deze organisaties hun maat schappelijke verantwoordelijkheid wen sen te nemen. Organisaties en vrijwilli gers die aan steeds hogere eisen moeten voldoen, financiële problemen, proble men met het vinden en binden van vrij willigers: een scala van opgaven die aangepakt moeten worden. Dat gebeurt via trainingen, studiedagen en congres sen, door samenwerking, door ontwik keling van nieuwe methodes, door voor lichting. Vakatures 1-121: Instelling voor volwassenen educatie Soest vraagt vrijwillig(st)er voor assistentie secretariaat, in principe donderdag 10.00-13.00 uur. 4-118: Lokale omroep Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor sportverslaggeving en studio-presentatie, voornamelijk op zaterdagmiddag, incidenteel ook op an dere dagen. 6-124: Organisatie voor vluchtelin gen-opvang zoekt ondernemend per soon die in regio Soest het netwerk van vrijwilligers wil aanvullen. 8-194: Christelijk centrum voor men sen met verstandelijke handicap Huis ter Heide vraagt vrij\Villig(st)ers voor de zaterdagopvang (kinderen en volwasse nen), één zaterdag om de veertien da gen. 14-106: Internationale hulporgani satie zoekt vrijwillig(st)er voor bezoek aan huis gebonden gehandicapten, zie ken of bejaarden. 18-126: Bureau voor langdurige kin deropvang zoekt nieuwe bestuursleden; enige kennis van p.c. (Word Perfect) is gewenst. Informatie: Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., Smitsweg 311, dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 601 26 30. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex- traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Peter Hilhorst Roger Fagel Laura Braspenning Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg37b - Tel.6019589 Paso-Soest organiseert op maandag 29 januari weer een avond met spontane helderziende waarnemingen. Dhr. Coppens, die aanvankelijk was uitgeno digd, is verhinderd; in zijn plaats zal dhr. A. Faes als medium optreden. De bijeenkomst wordt gehouden in De Vriendschap, Nachtegaalweg 8A. De entree is f 2,50 voor leden; f 7,50 voor niet-leden. Het jaarlidmaatschap van Paso kost f 65,-. Leden zijn welkom op de besloten feestavonden en krijgen re ductie op cursussen. Op vrijdag 26 januari vindt het jaarlijkse barokconcert plaats, georganiseerd door de RMA muziek- en dansschool. De volgende docenten verlenen hun mede werking aan dit concert: Annemarie Joustra - blokfluit; Pijtsje Feenstra - blokfluit; Tom Tulen - traverso en Len Cassee en Hein Hof bespelen het klave cimbel. Op het programma staan twee trio- sonates voor twee blokfluiten en klave cimbel van Cima en Turini, een sonate voor blokfluit en klavecimbel van J.S. Bach; een sonate voor klavecimbel solo van Scarlath en tot slot een sonate voor traverso en klavecimbel van C.P.E. Bach. Het concert vindt plaats in de RMA muziekzaal in Amersfoort. Aan vang: 20.00 uur. Toegang: f 4,-; cjp/ 65+ f 2,50; kinderen tot 15 jaar gratis. In de Tuindorpkerk (Van Riellaan 5a) te Utrecht wordt op vrijdag 2 februari om 20.15 uur weer een concert gegeven rondom het monumentale 17e eeuwse orgel. Het concert heeft als motto 'Mu zikale contrasten'. Zo klinken naast ba rokke composities van Albinoni en Purcell ook wereldlijke vocale liederen en aria's van Mozart, Dvorak, Bellini en Strawinsky. Uitvoerenden zijn de so praan Hande Altaner, de trompettisten Simon Bruul en Yavuz Duman, de pianiste Froukje Verhagen en de orga nisten David Jansen en Peter van Dijk. De toegang is gratis. Bij de uitgang wordt een collecte voor het orgelfonds gehouden, en zijn een cd van het orgel en kaarsen met een afbeelding van de kerk verkrijgbaar. Op vrijdag 26 januari wordt weer een bingo gehouden voor 55-plussers uit Soest en Soesterberg. De aanvang is om 14.00 uur en de bingo vindt plaats in dienstencentrum De Vijverhof aan de Klarinet. ^S.ONT^ M~n-s'o Tel. 6011780 De Aquarium Vereniging 'Neontetra' houdt op donderdag 25 januari een le zing over deze interessante vissen- familie, aanvang 20.00 uur in MEC 'De Kwekerij' aan de Molenstraat 157. Spre ker is bioloog drs. W. Wilhelm. Tot voor kort was hij verbonden aan het aqua rium van Artis te Amsterdam, waardoor theorie en praktijk in zijn lezing en ad viezen prachtig samen gaan. Een aantal cichliden (baarzen) behoort tot de standaard voorraad van de aqua rium-speciaalzaak. Vrijwel elke aqua rium liefhebber heeft wel eens een cichlidensoort verzorgd. Geleidelijk aan is men in de aquaristiek wat genuan ceerder over cichliden gaan denken. Het zijn beslist niet allemaal van die woelers, die elke plant uitgraven en bo vendien onmogelijk groot worden. Er is een scala van practische indelingen ont staan: op gebied van herkomst, vorm van broedzorg of gewoon standaard lengte. Er is zelfs sprake van een soort 'mode'. Soorten die 'in' of 'uit' zijn. Bij de georganiseerde liefhebbers is er al geruime tijd een trend tot specialisatie. Zo bestaat er al twintig jaar een aparte club van cichliden-liefhebbers, naast clubs voor levendbarenden en zeevissen liefhebbers. Om bij de cichliden, de baarzen, te blijven kennen we verschil lende categorieën. Grofweg, iets over drijvend, zijn daar: de discus-liefhebber met moeilijk water, de keioloog met grote gravende cichliden, de plantenman met dwergcichliden en de echte cichlidioot die ze notabene zelf gaat vangen in Victoriameer of Amazone rivier. Gezien hun interessante gedrag bij paar vorming, territoriumvorming en broed zorg zijn deze vissen ook bij weten schappers erg populair. De lezing van deze avond geeft achtergrondinformatie over Victoria-cichliden, bedreigde soor ten, kleurvormen, vis-voeding en de keizer der vissen: de zeer fraaie Discus. Ook niet-leden van Neontetra zijn wel kom. StichtingThuiszorgen Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004, fax 6026588. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur. Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk. - Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref. kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 0346- 352606. -Soest-Zuid:woensdag9.00-11. OOuur, tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 60245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afdeling Maatschappelijk werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (voorheen Raad van Ar beid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00 10.00 uur in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op andere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 5250132. Bejaardenhulpengezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk, tel. 6019004. Voor Soester berg bovendien: Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030-6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 6016324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in de bejaardencentra: Braamhage, tel. 6013851 Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Molenschot, tel. 6016324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij des - betreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681 Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele aktiviteiten: in de dienstencentra, en andere locaties, bijv. bejaardengymnastiek, zwemmen, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafel tennis, badminton, fietsen, volksdan sen, stijldansen, tekenen en schilderen, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz, •Algem.informatieteverkrijgenbij: secr. SWOS,Alb. Cuyplaan 101, 3764 TM, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; DeDrieEiken,Dorpsplein 18, Soester berg, tel. 0346-351402. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Alle werkdagen 9.30 - 12.00 uur, tel. 6027997. Seniorenbus Aanvragen: elke werkdag van 09.30 tot 16.00 uur, tel. 6019190. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 6023681. Zaterdag 27 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19.00 eucharistie; samenzang Joanneskerk, Wülaertstraat 51 18.00 eucharistie; samenzang Zondag 28 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 eucharistie; mannenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstr, 19 09.30 eucharistie; jeugdkoor Joanneskerk, Willaertstraat 51 10.30 zie Open Hof HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg) Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 zie Julianakerk Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 ds. J.P. Schouten en pastor M.J Burger; oecumenische dienst; H.A. 17.00 ds. J.P. Schouten HERVORMDE GEMEENTE Oude Kerk, Torenstraat 1 09.00 en 10.00 ds. J.W. Huisman Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 ds. J.W. van Estrik, Moerkapelle GEREFORMEERDE KERK Wilhelminakerk, S'bergsestr. 18 09.00 en 10.00 zie Oude Kerk M.C. MOLENDAEL SOEST Soesterbergsestraat 125 10.00 drs. C. Geraets CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Westerink, Bunschoten GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 ds. O.J. Douma, Ermelo GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 en 15.00 leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 NPB-pooldag EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Herman ter Welle CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 Dick van Stelten NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal St. Theresiastr. 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 15.00 ds. A.A. van Daalen NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. M. Janssens Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. C. Verwaal-Hübner ORTHODOX Par, v.d. H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Speciaal voor de jeugd van 10 a 16 jaar (de groepen 7 en 8 en tieners) - maar uiteraard ook voor anderen - wordt op zaterdagavond 3 februari in het Grift land College een film vertoond over Je zus. De film "Jesus" geeft een waar heidsgetrouw verslag van de meest bij zondere figuur uit de geschiedenis, aldus de Christengemeente Soest die de bij eenkomst organiseert. "Zijn geboorte was bijzonder; zijn leven was bijzonder; zijn dood was bijzonder; zijn opstanding was bijzonder. Bijna 2000 jaar zijn inmiddels verstreken, maar deze film slaagt erin een beeld te geven van het bijzondere leven van Je zus alsof het gisteren gebeurde." De taal van de film is de taal van het Lucas- evangelie; de film werd gemaakt op de plaatsen waar Jezus leefde en werkte. Meer dan 5000 joodse en Arabische fi guranten werkten aan deze unieke pro- duktie mee en de film heeft wereldwijd al meer dan 350 miljoen kijkers getrok ken. De Christengemeente Soest vertoont de film "Jesus" in het kader van het project "Klas 2000", waarmee aan kinderen en jongeren het evangelie wordt bekendge maakt. De voorstelling in het Griftland College, Noorderweg 79, begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Amivedi,telefoon 6017001 VERMIST 11-1. Zwarte kater, U/2 jr. kl. witte plek o/d kin zw/gr. vl. bnd met naamplaatje. Inl. hr. Olgers, Sophialaan 20a, 3743 CW Baarn, tel. 035-5410065. 11-1. Goud/geel-rode cyp. kater, groot dier. 3 jr. Bordeaux halsb. Inl. Fam. Ozturk, Rubenslaan 7, 3764 VD Soest, tel. 6025299. 17-1. Cyp. gestr. zw.-bruine poes. Inl. Nada v.d. Berg, Vïnkenhof 16, 3741 WK Baarn, tel. 035-5413437. GEVONDEN 15-1. Cyp. schildpadkat (zw.-wit-grijs), jong dier loopt rond omg. A. Leeuwen hoeklaan 177, 3769 XE Soesterberg, tel. 0346-352898. li- Zaterdag 27 januari en zondag 28 januari Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: Groep A: P.H J.M. Rupert, Hartmanlaan 13, tel. 6012395. Groep B: B.C.A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 6012667. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40, tel. 5412137. Extra dienst zaterdag 9.00-13.00 uur: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 6019646. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: H. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 6014148. Dierenarts Vrijdag 19.30 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, tel. 033-2984455. Kleine huisdieren: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 6014211. M.C. Molendael Alle verpleegafdelingen en opnames in m.c. Molendael-Soest, Soesterbergse straat 125, tel. 6092911. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie. Overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; Overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00- 20.00 uur. Medium Care In overleg tussen patiënt, familie en ver pleging; maximaal twee bezoekers per patiënt; behandeling en onderzoek gaan, waar nodig, gewoon door. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael-Soest. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Ir. Menkolaan 4, 3761 XA Soest, tel. 6022673. In 1996 is het 500 jaar geleden dat de eerste Nederlandse hervormer, Menno Simonsz, werd geboren. Van katholiek pastoor in zijn geboortedorp Witmar- sum werd hij rondtrekkend leidsman van de toen zwaar vervolgde Weder dopers. Hij leidde de dopers beweging en leerde de 'dopersen' af te zien van geweld en het dragen van wapens. Ook leerde hij niet te zweren en een sober, betrouwbaar en dienstbaar leven te lei den. Zijn geestelijke erfgenamen noe men zich Mennonieten (Mennonites). In Nederland geeft men de voorkeur aan de naam Doopsgezinden. Op zondag 28 januari viert de Doops gezinde gemeente in Baarn 'Menno 500'. Op deze dag wordt wereldwijd de geboortedag van Menno Simonsz ge vierd. Het gaat die dag om een samen zoeken naar de betekenis van Menno Simonsz voor de mennonieten/doops gezinden. Dat leidt niet alleen naar het verleden, maar ook het heden en de toekomst. De 'Viering Menno 500', waar ook belangstellenden van harte welkom zijn, begint om 15.00 uur. 'Wegen' is het thema van de viering van de Basisgroep op zondag 28 januari om 10.30 uur in het Griftland College, Noorderweg 79. "Wegen kunnen recht zijn, maar ook krom, onbegaanbaar, of opgebroken. Soms gaan we zelfs waar géén wegen zijn. Of wordt de weg al gaande gebaand." De viering zal een sterk meditatief karakter hebben, waar bij beelden en muziek een belangrijke rol spelen. Binnen de Basisgroep Baarn-Soest ont moeten mensen elkaar, die zich (nog) net binnen of net buiten de 'kerk' bevin den. Ze herkennen elkaar in spirituali teit en maatschappelijke betrokkenheid. Gelijkwaardigheid en eigen verantwoor delijkheid van een ieder is uitgangspunt. Ook kinderen hebben een volwaardige plaats in de kring. De basisgroep kent geen voorgangers. De maandelijkse vie ringen worden bij toerbeurt geleid door een groepje 'voorbereiders', die een thema uitwerken. De Bijbel is een be langrijke inspiratiebron, maar niet de enige. In de liturgie nemen de liederen van Huub Oosterhuis en ook Eva's lied boek een belangrijke plaats in. Belangstellenden zijn van harte welkom. Nadere inlichtingen: Thius Verdonk, tel. 602 25 77. i- 'uit-

Soester Courant | 1996 | | pagina 19