v Bedri Bilde Soest 50 jaar geleden wegei WOENSDAG 24 JANUARI 1996 SOESTER COURANT van lezers Kaapse eenden(3) Wie vergelijkt leest de Soester Courant Europarlementariër Leonie van Bladèl te gast bij PvdA is ook plezier Snelheidscontrole Weer 13 bekeuringen voor slecht licht Ons arme Nederland Uit de Soester Courant van 25 Januari 1946 Inwoner aangeschoten Nieuws in het kort WOENSDAG Blommers Aanleg gt woensdag 24 januari 1996 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN i Fietser ge bij aanrijc Mee meer Tabaksspec Er waren eens twee Kaapse eenden. Dit is geen sprookje. Ze kwamen uit een broedsel van zes, hiervan bleven er drie over. Kraaien, soms een reiger, pakten jonge eendjes, speciaal als ze een nest hadden, als lekker hapje voor hun jon gen. Deze twee Kaapse eenden, waarover ik begon te schrijven, waren twee vrouw tjes. Ze waren aan elkaar verknocht en hadden geen interesse in mannen. Het waren twee deftige, luie dames. Niets van eieren leggen, geen gepik naar een broodzakje in mijn hand. Ze verbleven altijd op het gras bij de vijver, hier ach ter mijn huis. Iedere ochtend ga ik naar de eenden, die daar zitten te wachten, met oud brood, etensresten, appel schillen en hondevoer dat niet is opge geten. Alles vinden ze lekker. En toen waren ze weg! Razzia (Arbeit macht frei). Waar zijn ze nu? Waarom wordt er altijd geluisterd naar zeurpieten en niet naar mensen die er gens plezier in beleven? Kaapse eenden hebben geen twee broedsels per seizoen, maar vier. Slechte observatie. En terugvliegen komen ze ook niet, want het zijn namelijk loop eenden. Applaus voor L.W. Rieff. Z. Boerma Derksen Ze was zondag nog als waarnemer bij de verkiezingen van de Palestijnen en vrijdagavond staat ze in De Rank aan de Soesterbergsestraat. Europarlementariër Leonie van Bladèl komt overmorgen naar de nieuwjaarsbijeenkomst van de Soester PvdA-afdeling. Natuurlijk zal ze een en ander vertellen over de door Yasar Arafat met over macht gewonnen eerste verkiezing van de Palestijnse staat. Daarnaast kunnen de bezoekers van de PvdA-bijeenkomst wat meer te weten komen over het Eu ropees Parlement. De aanvang is 20.00 uur. De PvdA in Soest zal dit jaar vaker in Europees verband praten. In het week einde van 31 mei tot en met 2 juni staat de ontmoeting met de SPD-afdeling van het Duitse Soest op het programma. 'Vrede en Veiligheid binnen grensbereik' is het thema van die meerdaagse ont moeting die momenteel wordt voorbe reid door een werkgroep. Gezien de discussie over de hoofd wegenstructuur en de volkshuisvesting nota komen vrijdag echter ook actuele Soester zaken ter sprake. Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam De politie controleerde woensdag middag de snelheid van het autoverkeer op de Stadhouderslaan, ter hoogte van de Noorderweg. Van de 205 passerende automobilisten reden er 32 te hard. Zij krijgen een proces-verbaal. De top lag op 91 km/uur. 's Morgens had de politie al een controle gehouden op de Van Beuningenlaan, naar aanleiding van klachten van buurt bewoners over de hoge snelheden die sommige automobilisten zich daar ver oorloven. In anderhalf uur tijd werden 60 auto's gecontroleerd. Elf bestuurders werden bekeurd; de top lag op 77 km/ uur. Donderdagmiddag vond er op de Stadhouderslaan opnieuw een radar controle plaats. Er werden tien automo bilisten staande gehouden die een pro ces-verbaal kregen; van vier anderen werd het kenteken genoteerd; die krij gen de rekening nog thuis. Verder wer den twee bromfietsers bekeurd omdat ze geen bel hadden. Dertien (brom-)fietsers zijn vrijdag avond bekeurd, omdat de verlichting van hun voertuig niet in orde was. De politie deelde tussen half zeven en tien over zeven vijf processen-verbaal uit bij de rotonde op de Dalweg. Er werden 42 (brom-)fietsers gecontroleerd. Tussen half acht en half negen schreef de poli tie op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan nog eens acht bonnen uit. Daar werden 110 verlichtin gen gecontroleerd. We hebben er nog geen duidelijk besef van, hoe arm wij eigenlijk zijn en wij zijn er geenszins voldoende van doordron gen, wat dit arm-zijn voor de geheele bevolking beteekent. Laten we een paar feiten noemen om dit duidelijk te ma ken. Vele dorpen en steden zijn ver woest. Dat beteekent verlies van huizen, dus verarming voor den huiseigenaar: derving van huur. Duizenden bewoners zagen hun inboedels te loor gaan. Ook daar: verarming. De Nederlandsche Spoorwegen geven ondanks de intensiteit waarmede men hier aan het werk is gegaan, mede een troosteloos beeld: spoorbruggen werden opgeblazen, 90 procent van de goede renwagens ging verloren, over geheele trajecten werd de rails weggehaald, sta tionsgebouwen zijn vernietigd of be schadigd. Van onze handelsvloot, eens onze trots, onze glorie en onze welvaart, zijn vele schepen in den strijd ter zee gebleven en nu moeten we het grootste gedeelte van dit vervoer door anderen laten verrichten. Verarming: groote deelen van het land zijn door het water of door landmijnen onbruikbaar gewor den: Walcheren, de Wieringermeer, de Betuwe. Wel is hier en daar reeds veel leed en ongemak verholpen, maar dat wil niet zeggen, dat hierdoor minder verarming is ontstaan. Over de geheele linie is ons volk ver armd. Ondergoed, bovenkleeding, schoeisel ontbreekt bij vrijwel iedere groep der bevolking. Deze enkele gre pen geven reeds 'n beeld van de vol strekte verarming, van een armoede, die wij bij even nadenken toegeven, doch waarvan wij, dat is 't geheele Neder landsche volk, toch niet voldoende zijn doordrongen. Het gevolg daarvan is, dat wij ook niet bereid zijn, die armoede te dragen, maar bovenal: we bezitten daardoor niet den geestelijken rijkdom ons er doorheen te slaan en er zoodoende weer bovenop te komen. We moeten breeder en ruimer in ons denken worden. We moeten lee- ren beseffen, dat we als bevolking nauw met elkaar zijn verbonden en dat allen van allen afhankelijk zijn. En daar man keert nog heel veel aan! Lazen we niet dag aan dag, dat de doktoren niet in staat waren hun belangrijke werk te ver richten omdat er voor hen een volslagen gebrek was aan auto's en motorfietsen? En hoevelen rijden niet met een door drogredenen verkregen rijvergunning? Aan onnoodige uitstapjes per motor of auto gaan groote hoeveelheden benzine en olie verloren, die slechts kunnen wor den verkregen tegen overhandiging van deviezen. Ja, het is wel gemakkelijk, als de wagen er toch is, vrouw of verloofde even naar de trein, naar schouwburg of bioscoop te brengen. Moeilijker, doch tevens karaktervoller is het, de aan de gemeenschap toebehoorende eigendom men niet te eigen bate aan te wenden. Breeder, ruimer denken. Het mocht wat! Voor een bepaald bedrijf in de levensmiddelenvoorziening waren schoenen beschikbaar gesteld. Veertig procent van het personeel kon worden geholpen. Nu waren er twee voorstellen over de wijze van verdeeling: een lote rij of de schoenen uitreiken aan de menschen, die deze het hardst noodig hadden. Helaas, de loterij werd alge meen aanvaard. Nu bedoelen we geens zins te zeggen dat het met die loterij niet eerlijk is gegaan. In de verste verte niet. Maar loten is in dit geval niet karakter vol. Ais we zelf nog een paar bruikbare schoenen aan onze voeten hebben, moeten wij het kunnen verdragen, dat een collega, die harder dan wij schoenen noodig heeft, een paar krijgt en dat wij er - zonder loterij - naast staan. We krijgen al een aardig rantsoen Rhodesia-sigaretten, maar... genoegen nemen we er eigenlijk niet meer mee. We hebben liever Player of Craven A. Edoch: die zucht naar Engelsche 'hei palen' kost deviezen, waarvoor nuttiger dingen kunnen worden gekocht. Er zijn nog tal van voorbeelden te noemen waaruit blijkt dat we nog klein en bene pen denken. En toch ligt in een ruimer en breeder standpunt dat wij, ook in kleinigheden innemen de geestelijke wedergeboorte van ons volk. Als we ertoe bereid zijn in alle opzich ten mede te werken aan de taak, ons schoone Nederland weer op te bouwen, als wij onze persoonlijke voordeelen kunnen opgeven ten bate van het alge meen welzijn, dan zullen we er ook toe in staat zijn de armoede van vandaag te helpen dragen om aldus zoo de rijk dommen van straks voor allen te verkrij- gen. En als wij de waarachtigheid van zulk een bereidverklaring onderkennen, laat ons dan nog vandaag beginnen ernaar te leven. Dan zal het, ondanks onze ar moede 'waarachtig wel gaan'! Naar wij vernemen werd de Soester in woner, J. v. E., wonende aan den Wiek- sloterweg, de vorige week te Amers foort door de politie aldaar, bij een po ging tot ontvluchting na zijn arrestatie, aangeschoten, aan de gevolgen waarvan hij later is overleden. De meening, dat betrokkene door de Soester politie zou zijn aangeschoten, blijkt dus onjuist te zijn. Ingaande 1 Februari zal de controle op nummerborden van auto's en moto ren worden verscherpt. De scheermesjes zijn binnenkort zon der bon te koop. Nu het stukje zeep nog! Oud illegale werkers in Zeeland heb ben zich voor de doodstraf uitgespro ken. Prinses Margriet, 't petekind der koopvaardij, kreeg op haar derden ver jaardag een matrozenpop, Janmaat, ten geschenke. Te Rotterdam wordt een schip met 1500 ton bevroren kabeljauw verwacht, die zonder bon zal worden verkocht. Medegedeeld werd, dat de Neder landsche regeering reeds lang voor den inval in Nederland op de hoogte was van de Duitsche plannen. Het bedrijfsleven wel vinden in de nieuwe hoofdwej het College van I presenteerd. Da avond tijdens de i komst van de on Soester Duinen, voorzitter, mr. D traditionele jaarn Volgens Van Loon I zich achter het voc voor het Koningsvs op voorwaarde dat het verkeer daar w o.m. door een tune het inrichten van e een rotonde. Voork dat de aansluiting c flessehals wordt. Po: nemers ook tegeno weg voor Albert H de geplande parallt Weedestraat. Daai nieuwe kantoorlok; wezen, aldus Van l Minder hard juich over fase 3 van het randweg (het do parallelroute naar d Birkstraat). De Ti onderdeel niet zo di de kostbare weg n zal hebben. In plat gens hen beter ge een interlokale ron< lijn Amersfoort-Ba kwestie van lange leg. Als de regio meebetalen kan Sc beginnen, aldus Va Méér bouwen Eerder had hij uiri de bekende topics Soest, zoals de - Zakenkring - onvc van de gemeente o: den aan werkneme Er wordt tóch al klaagde Van Loon voor het opvoeren met name op braak ongebruikte schole In het beleidsvoorr huisvesting had Va droefenis niets teru mogelijkheden om werken aan een hu het er trouwens nic wél meer voor jon wen, omdat die in mogelijkheden hel politici in Soest v< jaar geleden ook Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 In de editie van vorige week is in de kop van deze rubriek abusievelijk een verkeerde da tum geplaatst. De oplettende lezer heeft dit natuurlijk opgemerkt maar voor de volledigheid wijzen wij erop dat de bekendmakingen gedateerd dienen te zijn op 17 januari 1996, zoals ook in de datumregel van de pagina is te lezen en ook uit de artikelen valt op te maken. Periode: 11 januari t/m 18 januari 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 16 januari 1996 vergunning in gevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1. Scheffelaar Tuinprojecten, voor het oprichten en in werking hebben van een hoveniers bedrijf op/in het perceel Banningstraat 11b te Soesterberg. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 24 ja nuari tot 6 maart 1996 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. - in de dependance Publiekszaken aan het Dorpsplein te Soesterberg, tijdens openingstijden. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. anders belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIE NING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. BESCHIKKINGEN (ex. arl. 8.22) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij de afdeling groen en milieu ter Inzage ligt de beschikking ex artikel 8.22 e.v. Wet milieubeheer d.d. 16 januari 1996 van: 1. Taxibedrijf Tak, Eikenlaan 5, Soest Het betreft, in afwijking van de strekking van de ontwerp-beschikking, het niet over gaan tot in trekking en vervanging van de voor het perceel Eikenlaan 5 thans geldende milieuvoorschriften. Via een andere weg, nieuwe vergunning-procedure plus melding op grond van algemene regel geving (Besluit herstelinrichtingen motorvoertuigen milieubeheer), zal het gewenste doel (ac tuele en handhaafbare voorschriften) worden bereikt. De beschikking ex artikel 8.22 e.v. Wet milieubeheer en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 24 januari tot 6 maart 1996 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Perceel: Eigendom 95 Dr. Rupertlaan 74 Laanstraat 77 Ereprijsstraat 1 Vedelaarpad 3 Klaarwaterweg 55 Turfstreek 185 De Gemeente Soest vraagt aan: Koninginnelaan Betreft: 1 conifeer 2 coniferen, 1 spar en 2 bomen 1 berk 2 berken 1 kronkelwilg 1 blauwspar 2 berken 11 lijsterbessen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709. MELDINGEN (Art. 8.19) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: - Koningsweg 14a-16 (Super Cleaner b.v.) deze melding heeft betrekking op de interne reorganisatie ter verbetering van de ar beidsomstandigheden en interne logistiek. De desbetreffende stukken kunnen van 24 januari tot 21 februari 1996 worden ingezien in het gemeente huis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Eikenlaan 11 Ferdinand Huycklaan 5 Julianalaan 12 Klarinet 24 Lange Brinkweg 28 Schoutenkampweg 59 Soesterengweg 56 Van Lenneplaan 32 Van Lenneplaan 34 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1plaatsen van een hekwerk en het aanbouwen van een vluchttrap aan het REMU-schakelge- bouw aan de Bosstraat nabij de Wieksloterweg OZ; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2*. bouwen van een garage en een berging, Chr. Huygenslaan 40-42; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. plaatsen van een volière met nachtverblijf, Eikenlaan 11; (artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. uitbreiden van een woon-/winkelhuis, Burg. Grothestraat 45. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 januari 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN BETREFT INGEDIEND (96004) plaatsen van een volière met nachtverblijf 9-1-96 (95452) restaureren en herinrichten van een boerderij 10-1-96 (96009) bouwen van een garage 10-1-96 (96012) vergroten en veranderen van de zolderverdiening 11-1-96 (96007) bouwen van een schuur 10-1-96 (95601) uitbreiden van een woonhuis 10-1-96 (96011) aanbouwen van een houtopslag 11-1-96 (96003) verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 8-1-96 (96002) verbouwen en uitbreiden van een woonhuis 8-1-96 Maandag 29 januari agenda o.a. Dinsdag 30 januari agenda o.a.: Woensdag 31 januari agenda o.a.: Donderdag 1 februari agenda o.a. BOUWPLAATS Anna Paulownalaan 25-27 (95631) Birkstraat 157 (95619) Dorresteinweg 3 (95500) Foekenlaan 2 (95607) Lange Brinkweg 18c (95343) Lange Brinkweg 28 (96007) Libel 62 (95646) St. Theresiastraat 23 (95613) Waldeck Pyrmontlaan 41 (95291) BETREFT VERZENDDATUM uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een kelder 12-1-96 uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage 10-1-96 uitbreiden van een woonhuis 10-1-96 aanbouwen van een serre 10-1-96 verbouwen van de deel van een voormalige boerderij tot woonhuis 8-1-96 bouwen van een schuur 12-1-96 plaatsen van een dakkapel 10-1-96 uitbreiden van een woonhuis 10-1-96 vergroten van een garage (wijziging verleende vergunning 12-1-96 Periode: 11 januari t/m 18 januari 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Oude Utrechtseweg 56 Ericaweg 11 Van Lijndenlaan 10 Varenstraat 63 Larixlaan 7 Sparrenlaan 1 Betreft: 1 fijnspar 2 douglassparren 2 beuken geweigerd en 5 beuken verleend 1 lijsterbes 2 berken en 1 conifeer Dunning van een bostuin Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN De burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1 het verwijderen van asbesthoudende daken van diverse gebouwen op het MC-complex, Zeisterspoor (verzonden: 17 januari 1996); 2. het slopen van de voormalige basisschool De Schakel, Klaarwaterweg 7-9 (verzonden: 17 januari 1996); 3. het slopen van het pand Beukenlaan 1 met naastgelegen loods (verzonden: 17 januari 1996). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet bin nen zes weken na de verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. commissie algemene bestuurszaken verslag vergadering commissie ABZ d.d. 8.1.1996; decentralisatie onderwijshuisvesting; evaluatie begrotingsbehandeling; stimuleren initiatieven op het gebied van cultuur, volksgezondheid enz. Externe organen: a. Gewest(raad) en Reg. Brandweer Eemland, b. Georganiseerd Overleg, c. Politie, d. Volksgezondheid, e. Onder wijs, f. Voortgang planningkalender. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn verslag van de commissie ROVW d.d. 9.1.1996; bouwplan Soester engweg (Graffner); Bouwplan Kerkpad zz 7 (Brouwer); wijziging bouwverordening; voortgang sociale vernieuwing; voortgang plan ningkalender: rapportage van de vertegenwoordigers in gemeen schappelijke regelingen en externe instellingen. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale zaken, sport en recreatie, bedrijven. vaststelling verslagen van de vergaderingen van 10 januari 1996; voorstel tot vaststelling van een overeenkomst tot dading met Aqua Indoor Soest B.V.; voorstel tot het geven van enkele straatnamen, rapportage van de vertegenwoordigers in gemeenschappelijke orga nen en externe instellingen: PHO milieu, PHO sociale zaken, AVU; stand planningkalender. commissie financiën inburgering nieuwkomers; voorstel verzoek om toekenning plan- schade; voorstel tot verkoop grond gelegen aan de Kamerlingh On- neslaan aan de N.V.: Regionale Energiemaatschappij Utrecht; voorstel tot verkoop grond aan de Zuidergracht aan Rensenbrink Techniek Soest; voorstel verkoop grond aan de Eemweg aan de Afd. Soest en Omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren; voorstel tot verhuur grond gelegen aan de Eem weg aan Stichting Kringloopcentrum Spullenhulp; le wijziging ver ordening rioolrecht 1996 en le wijziging verordening standplaats geld 1996; besluitenlijst van de openbare vergadering van 11 janua ri 1996; stand van zaken planningkalender; rapportage van verte genwoordigers in gemeenschappelijke regelingen; stand van zaken volwasseneneducatie. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur, behalve de commis sie milieu c.a. hiervan is de aanvang 19.00 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. N B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 6093728). BESLUITEN B. EN W. d.d. 16 JANUARI 1996 ONDERWERP Aanvraag vergunning Drank- en Horecawet; A.H.M. Aly, Dorps plein 7 Bouwaanvraag 95547; het bouwen van een blokhut aan de Apollo 149 Aanvraag kapvergunning 7 beuken Van Lijndenlaan 10 i I i BESLISSING Gevraagde vergunning verlenen conform concept-besluit en aanvrager informeren over de nieuwe wetgeving. Vergunning weigeren. Geen vrijstelling verlenen o.g.v. art. 19 WRO. Vergunning weigeren voor twee genoem de beuken; voor de overige vijf verlenen. A In de Bilderdijk voorjaar twee p Dat gebeurt op woners van de: Zuid. Het is de bedoel hoogte van de Bel splitsing met de Si wordt aangelegd, door de bewoners Bij een botsinj Stadhouderslaan vorige week een Soest gewond. 1 door een auto, b jarige inwoner vs geen voorrang i kreeg onbekend 1 naar het ziekenhi Laanstraat 46, t in de St; ^■4

Soester Courant | 1996 | | pagina 4