Bedrijfsleven Soest vindt aanzet wegenstructuur 'prijzenswaardig' Bilderdijklaan krijgt twee plateaus UITVERKOOP 40 - 60% KORTING fVm Kreukelen Vast-goed Soest krijgt het Chris Uiterwijkpad jACTUEEL! KvK wil ontsluitingsroute Van Weedestraat in 2000 'Rekenen op schadeclaims' Ladif Springfield The Outpost Hil-ton herenmode PAGINA 4 WOENSDAG 24 JANUAR11996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Inwoner aangeschoten Nieuws in het kort KTUEEL ST Blommers zet kritiek over huisvesting recht Bedrijfsleven eens met hoofdwegenstructuur Bewoners Van Lenneplaan tegen rondweg Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Aanleg gecombineerd met nieuwe bestrating Extra inspraak voor ondernemers over wegenplan Geen vestiging van café in winkelpand aan de Beukenlaan Fietser gewond bij aanrijding Meer kans meer geld, bij Tabaksspeciaalzaak A.J. Bon De Narre Knollen houden Kielenbal op 27 januari Fietsverlichting op de gehele winterkollektie Kapvergunning voor vijf beuken in Soestduinen Postume eer voor karakteristieke milieu-activist i lote- an de loodig alge- geens- rij niet e niet. akter- ikbare bben, n, dat oenen lat wij tsoen Degen mee. en A. 'hei- ittiger Ir zijn emen bene- ïimer ok in elijke tzich- ons iwen, ïelen alge- ktoe ag te rijk- verkrij. dommen van straks voor allen te gen. En als wij de waarachtigheid van zulk een bereidverklaring onderkennen, laat ons dan nog vandaag beginnen ernaar te leven. Dan zal het, ondanks onze ar moede 'waarachtig wel gaan'! Naar wij vernemen werd de Soester in woner, J. v. E., wonende aan den tyiek- sloterweg, de vorige week te Amers foort door de politie aldaar, bij een po- ging tot ontvluchting na zijn arrestatie aangeschoten, aan de gevolgen waarvan hij later is overleden. De meening, d^ betrokkene door de Soester politie zou zijn aangeschoten, blijkt dus onjuist te zijn. Ingaande 1 Februari zal de controle op nummerborden van auto's en moto ren worden verscherpt. De scheermesjes zijn binnenkort zon der bon te koop. Nu het stukje zeen nog! Oud illegale werkers in Zeeland heb ben zich voor de doodstraf uitgespro ken. Prinses Margriet, 't petekind der aardij, kreeg op haar derden ver- g een matrozenpop, Janmaat, ten emeente Soest Staf Voorlichting ein 1 - 3762 AV Soest 35 - 60 93 459 60 93 460 16 JANUARI 16% ESLISSING e"a„a,^e ^gunning verlenen conform ncept-besluil en aanvrager informeren er ae nieuwe wetgeving. «■gunning weigeren. Geen vrijstelling rlenen o.g.v. art. 19 WRO. rgunning weigeren voor twee genoem- beuken; voor de overige vijf verlenen. Te Rotterdam wordt een schip met 1500 ton bevroren kabeljauw verwacht die zonder bon zal worden verkocht. Medegedeeld werd, dat de Neder- landsche regeering reeds lang voor den inval in Nederland op de hoogte was van de Duitsche plannen. er en wethouders van plan zijn op de volgende nde voorschriften, vergunning te verlenen voor van een vluchttrap aan het REMU-schakelge- veg OZ; xdening) r. Huygenslaan 40-42; rdening) Eikenlaan 11; Grothestraat 45. ;ning en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) n, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee ïntuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van »ie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te 0-16.00 uur. Het bedrijfsleven in Soest kan zicb wel vinden in de plannen voor een nieuwe hoofdwegenstructuur, die het College van B. en W. heeft ge presenteerd. Dat bleek vrijdag avond tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van de ondernemers in de Soester Duinen, waar de nieuwe voorzitter, mr. Dick van Loon, de aditionele jaarrede hield. rolgens Van Loon heeft de Zakenkring zich achter het voorstel van B. en W. voor het Koningsweg-tracé geschaard op voorwaarde dat de doorstroming van het verkeer daar wordt gegarandeerd, o.m. door een tunnel onder het spoor, het inrichten van een "groene golf' en een rotonde. Voorkomen moet worden dat de aansluiting op de Biltseweg een flessehals wordt. Positief staan de onder nemers ook tegenover de ontsluitings- weg voor Albert Heijn in Soestdijk en de geplande parallelroute voor de Van "reedestraat. Daar kunnen eventueel nieuwe kantoorlokaties worden aange wezen, aldus Van Loon. Minder hard juichen de ondernemers over fase 3 van het voorstel: de dorps randweg (het doortrekken van de parallelroute naar de Praamgracht en de Birkstraat). De Zakenkring vindt dat onderdeel niet zo dringend en vreest dat de kostbare weg niet voldoende effect zal hebben. In plaats daarvan kan vol gens hen beter gekeken worden naar een interlokale rondweg langs de spoor lijn Amersfoort-Baam, maar dat is een kwestie van lange adem en goed over leg. Als de regio en de provincie niet meebetalen kan Soest er beter niet aan beginnen, aldus Van Loon. Méér bouwen Eerder had hij uitvoerig stilgestaan bij de bekende topics van ondernemend Soest, zoals de - althans volgens de Zakenkring - onvoldoende inspanning van de gemeente om huisvesting te bie den aan werknemers van buiten Soest. Er wordt tóch al zo weinig gebouwd, klaagde Van Loon, die dan ook pleitte voor het opvoeren van de bouwstroom, met name op braakliggende terreinen en ongebruikte scholen. In het beleidsvoornemen voor de volks huisvesting had Van Loon tot zijn grote droefenis niets teruggevonden van extra mogelijkheden om niet-Soesters die hier werken aan een huis te helpen. Hij was het er trouwens niet mee eens dat Soest wél meer voor jongeren wil gaan bou wen, omdat die in Amersfoort al reële mogelijkheden hebben, en hij hield de politici in Soest voor dat ze, als er 25 jaar geleden ook zo'n woningbouw beleid was gevoerd, niet eens in de ge meenteraad hadden kunnen zitten om dat ze hier dan niet zouden wonen... Wat sombertjes stelde Van Loon vast dat de ontwikkeling van de werkgele genheid in Soest volkomen stilstaat, ter wijl zij regionaal met 1,9% is gegroeid. Ook dat moet volgens hem een zorg voor het gemeentebestuur zijn. Wel te vreden was hij over de gang van zaken met de nieuwe bedrijventerreinen, waar voor een deel al flink gebouwd wordt, maar hij riep de gemeente vervolgens op om nu verder met "creativiteit" op zoek te gaan naar verdere uitbreidingsmoge lijkheden, want de koek is langzamer hand op. Kamp van Zeist Opmerkelijk was zijn pleidooi om - sa men met Zeist - alvast plannen te ma ken voor de invulling van het Kamp van Zeist (voor 90% Zeister grondgebied), als het Militaire Luchtvaartmuseum daar het veld ruimt en naar de vliegba sis verhuist. Van Loon zag ideale moge lijkheden voor nieuw bedrijfsterrein, omdat infrastructuur (A-28) en gebou wen al aanwezig zijn. Bovendien zou van "Europa" een subsidie van 1,5 mil joen te verwachten zijn. "Soest, maak je sterk in de regio," aldus Van Loon. Dat gold wat hem betreft niet alleen voor de speurtocht naar nieuwe bedrijfsterreinen, maar ook voor het verkeer, waarvan hij constateerde dat het in Amersfoort en Soest steeds meer stilstaat dan rijdt. Soest moet in gewestelijke verband naar oplossingen zoeken en de wegenstructuur aanpas sen, aldus Van Loon, waarna hij het standpunt van de Zakenkring verder ontvouwde. Voorrangsbeleid? Namens het College van B. en W. rea geerde VVD-wethouder Neks Blommers op de toespraak van Van Loon. Ze begon met de Zakenkring- voorzitter op beschaafde wijze de man tel uit te vegen en hem - wat zijn uit spraken over woon(on)mogelijkheden voor niet-Soesters betreft - erop te wij zen dat hij het echt helemaal mis had. Een fors deel van het Soester huizen bestand (woningen boven de 167.000 gulden) is zonder problemen toeganke lijk voor niet-ingezetenen die econo misch gebonden zijn, onderstreepte Blommers. Het "voorrangsbeleid" geldt slechts voor een veel kleiner aantal (goedkopere) huizen, die van belang zijn voor de doorstroming in de onder ste regionen. "Maar ik weet ook wel dat de Groninger die in Soest werkt en 's avonds graag op tijd thuis wil zijn om z'n kinderen onder te stoppen dat niet leuk zal vinden," aldus de wethouder. Volgens Blommers moet de Zakenkring zich niet verkijken op het aantal wonin gen dat Soest nog moet géan bouwen - "het klinkt reusachtig, maar ze staan er nog niet..." - en ze vroeg begrip voor de voortdurende afwegingen waarvoor het gemeentebestuur in dat verband komt te staan. "Willen we Soest leefbaar hou den, dan kunnen we niet elk plantsoen volbouwen. U hebt trouwens geen idee hoeveel onbeschofte brieven we krijgen als we besluiten hier of daar nog wat verdichting toe te staan." Ze onder streepte verder nog dat Soest niet zo maar over grond beschikt, omdat 99% van de grond particulier eigendom is, en daagde de ondernemers uit om nu ein delijk eens met harde cijfers over het aantal woningzoekenden onder hun werknemers te komen. Zachte heelmeester? Lof had ze voor de plannen voor o.a. de gezamenlijke beveiliging van de nieuwe industrieterreinen, waarvan ze hoopte dat die ook het oude gebied zouden gaan omvatten. In dat verband liet ze weten dat ze van de provincie wat meer krachtdadigheid verwachtte in de kwes tie rond autosloperij Schut. Ze hoopte dat het provinciebestuur geen "zachte heelmeester" zou zijn. Wat het bedrijfsterrein in Soesterberg betreft liet ze weten dat Soest blijft ijve ren voor de Richelleweg. De burge meester voert deze week opnieuw over leg met zijn collega van Zeist en de pro vincie over de bestemming van het Kamp van Zeist: "een enorme kans," aldus Blommers. Wat de werkgelegen heid betreft wees ze op de gemeentelijke inspanningen om het bedrijfsleven te voorzien van goed gemotiveerde en op geleide werknemers, o.a. via projecten als Voorwerk etc., en over het verkeer beperkte ze zich tot de opmerking dat het College had gekozen voor een "zorgvuldige aanpak" en dat ze hoopte dat de ondernemers - als burgers - hun instemming met de College-voorstellen ook ruim zouden ventileren. "We heb ben allemaal een p.r. taak," aldus de wethouder, die vond dat de discussie moest gaan over feiten, "en niet over angsten". De plannen voor de hoofdwegen structuur in Soest kunnen rekenen op de steun van het bedrijfsleven, vertegenwoordigd door de Soester Zakenkring, de Federatie MKB en de Kamer van Koophandel. In een eerste reactie op de plannen stemt de Kamer van Koophandel in met de voorgestelde voltooiing op korte ter mijn van de verbetering van de route Koningsweg-Vondellaan. De Kamer pleit er wel voor het ooste lijk deel van de rond de Van Weede straat geplande ontsluitingsroute naar voren te halen, zodat de 'kleine lus' in 2000 gereed is. In de voorstellen aan het College komt dit gedeelte ten oosten van de Stadhouderslaan pas na 2000, in fase 2, aan snee. De Kamer is van oordeel dat voor een spoedige verbetering van het winkel klimaat in de Van Weedestraat deze ontsluiting met voorrang moet worden aangelegd. Na het realiseren van de route Konings- weg-Ossendamweg en de genoemde lus rond de Van Weedestraat kan conform de wensen van het bedrijfsleven rond het jaar 2000 worden bezien of de Dorpsrandweg noodzakelijk is. Indien dit het geval is, moet deze weg in ieder geval aansluiten op de kruising B.W.- laan/Amsterdamseweg in Amersfoort en dicht bij de spoorlijn Amersfoort- Baarn-Amsterdam worden gelegd. Het bedrijfsleven pleit er voor in deze plannen een goede oplossing mee te ne men voor het hoogwaardig openbaar vervoer tussen Soest en Amersfoort, zonder dat de stroomfunctie voor het autoverkeer op deze route wordt aange tast. Tenslotte pleit de Kamer voor het nauw betrekken van de ondernemers bij het plan tot herinrichting c.q. verkeersluw maken van de winkelcentra Van Weede straat en Soest-Zuid, Het gemeentebestuur van Soest kan rekenen op schadeclaims van in to taal ettelijke miljoenen guldens als de dorpsrandweg wordt aangelegd. Dat voorspellen bewoners van de Van Lenneplaan die tot dusver niet geza menlijk actie voerden tegen het voorstel in de notitie hoofdwegenstructuur, maar individueel wel heben gereageerd tijdens de inspraaktermijn die afgelopen maan dag officieel is verstreken. Het is de be doeling dat ze zich gaan organiseren en tegenstand gaan bieden aan het college en de bewoners van het tracé Vondel laan-Koningsweg. Die laatste groep ziet liever een rondweg dan dat het ge noemde tracé wordt verbeterd om meer verkeer te kunnen afwikkelen. De burgers van de Van Lenneplaan zijn verontrust. Ze delen de mening van an dere groeperingen die stellen dat de rondweg het verkeersprobleem van Soest niet oplost, Verder hebben ze de indruk dat de discussie niet op inhoude lijke, maar op politieke gronden wordt gevoerd. Volgens de Van Lenneplaan- bewoners, die natuurlijk geen rondweg in hun 'achtertuin' willen hebben, pro beren het CDA en de PvdA alleen maar een prestige-project van de grond te krijgen. Los gezien van de aantasting van de groene buffer tussen Soest en Amersfoort/Baara vrezen ze een aan zienlijke waarde-vermindering van hun woningen als de rondweg wordt aange legd. Door het plan dat nu op tafel ligt, is er al sprake van waardedaling van hun huizen, menen de bewoners. Forse ■schadeclaims zullen ze indienen, indien het gemeentebestuur besluit een rond weg aan te laten leggen. De kans daartoe is op dit moment ech ter niet groot. In de raad is nog geen meerderheid te vinden voor een rond weg. Wel vinden de meeste raadsleden dat er een 'lus' moet worden aangelegd tussen Braamhage en de brandweer kazerne om de verkeersproblemen op de Van Weedestraat op te lossen. De besluitvorming over de rondweg zal nog wel jaren op zich laten wachten. Het is dan afwachten hoe tegen die tijd de po litieke verhoudingen liggen en of de plannen voor een regionale wegenstruc tuur dan zodanig zijn ontwikkeld dat ook Soest in aanmerking komt voor een rijksbijdrage van negentig procent. VERGADERINGEN bestuurszaken )mmissie ABZ d.d. 8.1.1996; decentralisatie evaluatie begrotingsbehandeling; stimuleren )ied van cultuur, volksgezondheid enz. ewest(raad) en Reg. Brandweer Eemland, b. ïg, c. Politie, d. Volksgezondheid, e. Onder- nningkalender. ;e ordening, verkeer en welzijn sie ROVW d.d. 9.1.1996; bouwplan Soester- ouwplan Kerkpad zz 7 (Brouwer); wijziging •rtgang sociale vernieuwing; voortgang plan- age van de vertegenwoordigers in gemeen- n en externe instellingen. >enbare werken, volkshuisvesting, sociale atie, bedrijven. van de vergaderingen van 10 januari 1996; I van een overeenkomst tot dading met Aqua )rstel tot het geven van enkele straatnamen, igenwoordigers in gemeenschappelijke orga- gen: PHO milieu, PHO sociale zaken, AVU; r. ers; voorstel verzoek om toekenning plan koop grOnd eelftPPTI 3nn tTomprlinnh Dn- Kegionaie Energiemaatschappij Utrecht; ond aan de Zuidergracht aan Rensenbrink verkoop grond aan de Eemweg aan de Afd. in de Nederlandse Vereniging tot Bescher- stel tot verhuur grond gelegen aan de Eem- ïloopcentrum Spullenhulp; le wijziging ver- '6 en le wijziging verordening standplaats- t van de openbare vergadering van 11 janua ri planningkalender; rapportage van verte- enschappelijke regelingen; stand van zaken s en beginnen om 19.30 uur, behalve de commis- centrum. vergadering kunnen sprekers uit het publiek zich )r het stellen van vragen of het geven van een toe maken^ UU hCt PUbHek de Êelegenheid hun op- iurt in totaal niet langer dan 30 minuten, nseenvan bovengenoemde commissies zal wor- eentehjk INFOrmatiecentnim te bellen (tel. nr. In de Bilderdijklaan worden in het voorjaar twee plateaus aangelegd. Dat gebeurt op verzoek van de be woners van deze straat in Soest- Zuid. Het is de bedoeling dat er zowel ter hoogte van de Betje Wolfflaan als op de splitsing met de Staringlaan een plateau wordt aangelegd. Deze locaties waren door de bewoners van de Bilderdijklaan voorgesteld en de politie onderschreef het nut van plateaus op beide splitsin gen. De maatregel moet ertoe leiden dat het verkeer niet te hard door de straat rijdt. De werkzaamheden brengen geen extra kosten met zich mee, omdat de Bilder dijklaan in het kader van het rationeel wegonderhoud komend voorjaar toch al opnieuw zou worden bestraat. De aan leg van de plateaus vindt tegelijkertijd Op deze splitsing en iets verderop zal een plateau worden aangelegd. Foto: Goos van der Wilt plaats. Het college heeft met de maatregel in gestemd, maar zal in de Bilderdijklaan geen 30 kilometer-zone instellen. In de ambtelijke adviesnota was voorgesteld dat wel te doen. Verschil moet er zijn, kennelijk. Voor gewone Soester stervelingen is de inspraakronde over de nieuwe hoofdwegenstructuur inmiddels afge sloten. Na de mondelinge inspraak avond van vorige week (15 januari) konden de burgers nog tot afgelopen maandag (22 januari) schriftelijk be zwaren indienen bij het gemeentebe stuur. De Soester ondernemers hebben bij het College van B. en W. echter een streepje voor, want zij krijgen tot en met donderdag 25 januari - morgen dus - nog de kans om hun ideeën over de verkeersafwikkeling kenbaar te maken. PvdA-wethouder Pieter ten Hove, die de Ruimtelijke Orde ning en dus ook de wegen in zijn portefeuille heeft, is dan namelijk aanwezig op een lunchbijeenkomst die de Soester Zakenkring voor haar leden organiseert in restaurant Het Witte Huis. Daar geeft hij een toe lichting op het Collegevoorstel en krijgen de leden van de onderne mersclub nog alle gelegenheid om "in te spreken". In een winkelpand aan de Beukenlaan (tegenover sporthal Beukendal) mag geen café worden gevestigd. Dat kan niet volgens het bestemmingsplan Klaarwater en het college wil evenmin meewerken aan een wijziging daarvan. Sinds februari is in het pand een groente- en fruitzaak gevestigd, daar voor was er een kledingzaak in onder gebracht. Omdat de huidige winkel ken nelijk niet rendeert, is de gemeente ver zocht het gebouw een horeca-bestem- ming te geven. Het college wil dat niet, omdat de ge meente slechts horecavestigingen toelaat op locaties waar dat uitdrukkelijk is toe gestaan. Bovendien is er bij het pand, aldus het college, onvoldoende parkeer gelegenheid. Bij een botsing op het kruispunt Stadhouderslaan-Noorderweg raakte vorige week een 36-jarige fietser uit Soest gewond. Hij werd aangereden door een auto, bestuurd door een 57- jarige inwoner van Kedichem, die hem geen voorrang verleende. De fietser kreeg onbekend letsel, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. i Laanstraat 46, tel. 035-6010200 in de Staatsloterij De blaaskapel 'Elf Boeren Op Hol' en The Melody's zorgen op zaterdag 27 ja nuari voor de vrolijke noten tijdens het Kielenbal van De Narre Knollen. De Soester carnavalsvereniging houdt dat feest in partycentrum Bos en Duin dat ook tijdens het carnavalsweekeinde in februari de residentie van Prins Joop I en zijn gevolg zal zijn. Het Kielenbal begin zaterdag om 20.30 uur. De entree kost 5 gulden. Nog altijd lijken sommige (brom)fietsers in Soest het voeren van goede verlich ting niet zo belangrijk te vinden. Bij elke controle "vangt" de politie wel een paar overtreders. Vorige week woensdag ochtend was dat weer het geval op de Ossen damweg. Er werden zeven (brom)fietsers bekeurd. Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035-60 23 324 Bouwbedrijf De Vries dat aan de Van Lijndenlaan in Soestduinen twee villa's bouwt, mag vijf beuken op de bouwlocatie kappen. Voor het omzagen van twee andere beuken heeft het col lege geen vergunning afgegeven. Het betreft de meest vitale en waarde volle beuk op het terrein en een andere beuk die moet voorkomen dat de eerste beuk als gevolg van zonlicht bastschade lijdt. Omdat beide bomen aan de bos rand staan, veroorzaken ze geen overlast voor de toekomstige bewoners en dus kunnen ze blijven staan, vindt het col lege. Aanvankelijk had De Vries een kap vergunning voor slechts twee bomen aangevraagd. De bewonersvereniging in Soestduinen en de buren van de nieuwe woningen maakten bezwaar en spraken hun vermoeden uit dat De Vries meer beuken zou kappen. Prompt diende De Vries een nieuwe aanvraag voor een kapvergunning voor zeven bomen in. plaats Soest adres EIGENDOMVVTG helft van dubbel wponhuis met grote tuin en houten garoge woonkamer, hfjf,''loifel/douche, kelderkast, keuken verdieping 3 slaapkameri en ruifne overloop bergzolder deze woning verkeert redelijke stoot van onderhoud en is voorzien yon lokale gasverwarming woning indeling zolder algemeen HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom f 339.000,- plaats adres Soest RUBENSIAAN woning 3-komeropporternent op ae ,1 e etoge, mei berging op de begane grond indeling hal, toilet, douchecel, woonkamer, moderne keuken, bijkeuken en 2 slaapkamer: algemeen de servicekosièi) bedragen f 337,43, inclusief odpoent Gevraagde koopsom 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING TE HUUR plaats Soest adres BEUKENLAAN omschrijving centraal gelegen opslagruimte met eigen ingang, co. 200 m7 OPSLAGRUIMTE Huurprijs f 1.500,- p/m excl. plaats Soest adres DEN BLIEKLAAN woning op schitterend gelegen helft van dubbel woonhuis met c biologische moestuin op ca. 756 m7 c indeling hol, toilet, kelderkast, l-v woonkamer en keuken verdieping 3 slaapkamers, en moderne bodkamer zolder met vaste trop en ruime sloopkamer algemeen de woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud ep- ?rzien von o.a. lokale gasverwarming en parketvloer HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres Soest KERKPAD Z Z. woning helft von dubbel woonhuis met i garage op ca, 3 5 2 m7 gror.d indeling hol, toilet, bergkust, wcon/ eetkamer, open keuken mei inbouwapparatuur verdieping 3 slaopkomers en bodkamer met 2e toilet en ligbad algemeen deze woning verkeert in goede stoot von onderhoud Gevraoqde koopsom I f 339.000,- HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 «flxrthetei Onroeramf-goed Assurantiën Het pad langs de Algemene Be graafplaats, waar hij in december vorig jaar zelf naar toe is gedragen, zal naar hem worden vernoemd. Het pad dat de Kerkebuurt met de Eng verbindt, heet binnenkort het Chris Uiterwijkpad. Met dat postuum eerbewijs aan de ka rakteristieke milieu-activist wil het Soes ter gemeentebestuur de herinnering aan hem levend houden als een voorbeeld van burgers die zich voor de natuur in zetten en om de betrokkenheid van an deren te vergroten. Al voor zijn dood is het voornemen ontstaan een pad naar hem te vernoemen. Volgens D66-raads- lid is het haar fractie geweest die dat als eerste voorstelde. Uiterwijk genoot bekendheid in Soest vanwege zijn vrijwillige inzet voor het milieu en als de 'rooie imker'. Uiterwijk was betrokken bij de totstandkoming van de kinderboerderij De Vrije Teugel in 1970 en het volkstuincomplex De Uitwijk halverwege de jaren tachtig. Hij organiseerde en begeleidde het knotten van wilgen, ruimde met school kinderen zwerfvuil op, bestreed op milieuvriendelijke wijze de Ameri kaanse vogelkers en hield lezingen over bijen en de natuur in het algemeen. Uiterwijk organiseerde de Boomplant- dagen en wedstrijden voor wie de groot ste zonnebloem kon kweken. Ook in de commissie milieubeheer en de werk groep De Zuidelijke Eng droeg hij een steentje bij. Het pad langs de Algemene Begraaf plaats dat naar Chris Uiterwijk zal wor den vernoemd. Om gezondheidsredenen moest hij zijn vrijwillige activiteiten in 1989 staken, waarna hij de zilveren erepenning van de gemeente Soest kreeg. Maar de Soes ter komt ook postume eer toe, vindt het college. En omdat van Uiterwijk bekend is dat hij ach het meest verbonden voelde met het oudste gedeelte van Soest is het pad tussen De Gouden Ploeg en de Molen weg uitverkoren om zijn naam te dra gen. De gemeenteraad zal het voorstel van het college op donderdag 15 fe bruari goedkeuren. Daarna wordt beke ken op welke passende wijze de naam geving kan worden gerealiseerd.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5