DIT DOEN WE NOG MAAR VIER DAGEN... 16997 649: heerlijk, een kop warme erwtensoep. ook! mHm ui/vi/cif Petri van Stein tovert oude kaarten om tot persoonlijke creaties IVAiMI INFORMATIEOVER VOORTGEZETONDERWIJS ff. van Oest b.v. KENWOOD MMSET met SURR0UND [VC DOLBY SURROUND TELEVISIE DOLBY SURROUND LUIDSPREKERS 9QQ00 Open dag Praktische Leergang Fusie van onderwijscentra pagina 8 WOENSDAG 24 JANUAR11996 SOESTER COURANT PAGINA 9 GE CURSUS JE NIETS JPSTEEKT 00 Normaal f2399,- GOUDEN SNAAR PRIJS: BLAUPUNKT VIDEORECORDER met PDC en SHOWVIEW MAGNAT concept 100 UlIlIi p.st. inpii y eiiiHD A aiIMMn Bluesnight met Full House Soesterbergse geeft cursussen in de regio HM i /I 't Op zaterdag 27 januari vanaf 10.00 uur HUIS VERKOPEN? BEN DE JONG ONROEREND GOED Auto gestolen Nieuwe naam: ROC De Amerlanden Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Dudok College houdt studie- en beroepenbeurs Zaterdag 27 januari a.s. houdt Bloemisterij Van Oest, dè Elite-Bloemist uit Soest, weer haar inmiddels befaamde Erwtensoepdag. Voor elke bezoeker aan onze ruim en klantvriendelijk opgezette bloemen- en plantencentrum schenken wij graag een GRATIS kop warme erwtensoep in. En zo is het dubbel genieten wan neer u al smullend onze prachtige collectie snijbloemen en planten bewondert. Zien is kopen, gegarandeerd! Bij een minimale besteding van 25,- in onze zaak krijgt u GRATIS een mini-narcis tête a tête in pot! En u weet het: '"jutei'j Van Oest is Elite-Bloemist, wat inhoudt dat wij 7-dagen- goed-garantie afgeven op alle snijbloe men. Wel zo prettig te weten als u eens een bloemetje kado geeft! BLOEMISTERIJ Eigendomweg 80 3765 EE Soest Telefoon (035) 601 4617/601 06 47 A.J.W. Irijfshygiëne diertebestrijding rwORM/BOKTOR 1033-2462248/ 133-4729839 Voor een FOTOREPORTAGE naar Herman van Dam Foto-Video KoninginneUum d2u Soest - Tel. 035-6017552 ;ht stoppen met roken? sus Stoppen-met-roken. lan niet alleen voor succes is 2x zo groot! n binnenkort in Amersfoort, Soest en deskundige begeleiding. In 9 bijeenkom- r, hoe te stoppen en vooral ook hoe het ïmelding om 20:00 uur naar de gratis ebouw, Zonnehof 10 :entrum de Bundeling, ouw, Rozengaarde 33 volgende avonden: 21 maart, 4 april en 4 juli. 2,26 maart en 4 juli. 21 maart, 4 april en 4 juli. maart, 3,17 april en 17 juli. u lid van de verzekerd KOM OP bellen: 1. STOP de ali- Kenwood UD-503 bestaande uit: KENWOOD A-F5 versterker met 2 x 60 watt uitgangsvermogen en surround aansluiting. KENWOOD C-F5 Equalizer met tuner. De grafische toon analyser heeft 4 voorgeprogrammeerde klankpatronen en 4 ASP sfeer instellingen: arena, club, stadium en hitmaster voor karaoke. De tuner heeft 40x voorkeuze. Ingebouwde timer heeft 2 inscha- kelbare schakeltijden. INW00D DP-F7 programmeerbare cd-speler INWQOD X-F5 dubbel reverse cassettedeck voorzien van dolby B en HX-pro. GOUDEN SNAAR PRIJS: meerprijs luidsprekers f 200 EN 73 cm Black line super beeldbuis met digitaal comb. filter. De ingebouwde dolby surround decoder bootst de bioscoop geluidskwaliteit na. Voorzien Van TOP/FLOP teletekst, menubediening, 60 voorkeuzezenders, A2 stereo voor 2 talige uitzendingen en diverse audio en video aan sluitingen. Incl. 2 surround luidsprekers. In antraciet, incl. afstandsbediening. Nieuwe slim line videorecorder met super snel loopwerk en hoge spoelfuncties. 3 Koppen met automatische koppen reiniger. Automatisch rangschikken naar zendervolgorde op TV. Incl. afstands bediening. Normaal f 899,- GOUDEN SNAAR PRIJS voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omruilgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar. Zuilluidsprekers met een diep laagweergave, en de prijs tenslotte... die is ongekend voor een geluidssysteem van deze klasse. Normaal f 599,- p.st. GOUDEN SNAAR PRIJS Steeuhofstraat 13a-15 - Soest Tel. 6012132 binnenvalt op zoek naar haar. Zij heeft, zoals de bende beweert, hun broer ver moord. In 'Faces' werkt Anna (Katrin) bij een foto-agent in Londen. Ze heeft dagelijks te maken met de gruwelen van de oor log door de foto's welke gemaakt wer den tijdens reportages in het voormalige Joegoslavië. Ondertussen wordt ze ver- jn scheurd tussen twee liefdes. Haar be- f trouwbare, maar vervreemde man Nick het (Jay) en haar minnaar Aleksander het (Rade), een avontuurlijke oorlogsfoto bij- graaf. Voordat ze voor één van beide r is kan kiezen gebeuren er tragische dingen /is- wanneer er een ruzie ontstaat in een res taurant. In 'Pictures' besluit Aleksander terug te icu gaan naar zijn vaderland Macedonië, de Hij probeert, na al het oorlogsgeweld waar hij mee te maken heeft gehad als lik fotograaf en waarin hij nooit partij wilde ter Liezen, rust te vinden in zijn geboorte- y- dorp. Maar ook daar heeft de oorlog aaj zijn sporen achtergelaten. Hij krijgt nu m- te maken met het etnische conflict dat ter Lij tot dan toe alleen door zijn camera had ervaren. De gevolgen zijn tragisch. Voortekenen Before the rain' gaat niet zozeer over oorlog, maar over de dreiging die er heerst, over het onheilspellende gevoel dat er 'iets in de lucht hangt'. De hele film door is er letterlijk zwaar weer op komst. "Daar regent het al," zegt de oude monnik tegen Kiril en hij wijst in de verte. Als deze scène aan het einde van de film herhaald wordt, weten we inmiddels wat zich daar heeft afge speeld. Er zijn meer voortekenen van geweld: jongens die een vuurtje stoken en met kogels spelen, de bloederige ge boorte van een lammetje. De Macedoniërs die op zoek zijn naar het Albanese meisje schieten uit frustratie een kat volkomen aan flarden. Dit soort scènes zijn geplaatst in de traditierijke cultuur van Macedonië. Het gaat om elementaire zaken als trouwen, begraven en religie, maar duidelijk wordt ook dat in die cultuur de wortels van het conflict liggen: de besloten gemeenschappen, de sterke familiebanden welke geen inmen ging van buitenaf verdragen. Met wei nig omhaal wordt dat juist neergezet. Before the rain' werd bekroond met de 1 Gouden Leeuw in Venetië Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 6,-. Zaterdag 27 januari: De Belgische band Full House werd ge- vormd rond het idee om favoriet blues- enaal te actualiseren. In plaats van nieuwe nummers te schrijven legt Full nrM„? het aCCent °p e'êen S s,® bewerkingen van bestaande rhythm n bluessongs. Teveel blues- en noê meer prachtige blues- hrT-T;"'11 nooit erkenning of bekendheid. Full House wil daar veran- m i'ee en stelt zijn repertoire samen uit covers van onder andere Jimmy Reed, Muddy Waters, Elmore H™,"' T~B°ne Walker, Lightnin' Hopkins, maar ook van A.C. Reed en Tbe Fabulous Thunderbirds. en meer mag Full House zich ver- Naaf n °P.Joede perscommentaren. r«ng van hun optreden tij- luesin Belgium' typeerde de re- va" Biock, Nederlands meest a ic bluesmagazine, hen alsvolgt: T»mVe ?°Vers brengen van Elmore Mrf mn'ï™y Reed en zelfs van Dou® andm?' JC he' 20 16 doen en nie' au'!.f/0U5e vormde bet voorprogramma tiamf06"?1 Van gereputeerde Ameri- oweli j? Fngelse bands en zangers als 31uea R !t0m' Matt MurPby, van de riiphl mthers' Doug Mc Leód, The riighty Flyers en The Sundogs. Diverse waren ze te gast op Bluesin' an nf' ee? festival met een selektie an Belgische bluesgroepen. In 1990 bet Belgium Rhythm 'n' luesfestival met veel succes. Lat" staat uit: Guy van den roeck, piano; Jakke Jacobs, bass; Ben Jn Zfyra 1 2ang: Dirk Versmissen, en shdegitaar; Eric Menens, drums i zang. anvang 22.00 uur Entree: f 10,-. len unieke, zelf ontwikkelde hob- jy, zo noemt Petri van Stein uit ïoesterberg de vindingrijke en ui- ;rst creatieve wijze waarop zij oude fens- en ansichtkaarten "her- ;bruikt". Met bestaand materiaal taakte ze compleet nieuwe compo sities en de nieuwe kaarten die laaruit ontstaan zijn artistieke ju weeltjes. Jaarlijks worden er miljoenen kaarten verzonden, vooral met kerst en nieuw jaar, maar ook vakantie- en verjaardags kaarten, of kaarten om iemand bij bij zondere gelegenheden te sturen. Het is een goede gewoonte om een ander op iie manier te laten weten dat je aan hem lenkt of van hem houdt, iommige mensen stellen zich tevreden iet de achteloze aankoop van een of ieer kaarten, maar wie een persoonlijk itje belangrijk vindt moet soms lang >eken naar de juiste kaart. Volgen Petri 'an Stein voldoen veel kaarten nooit jrecies aan wat men zoekt. Daardoor 'am ze een aantal jaren geleden op het lee zélf kaarten te gaan samenstellen. gebruikte daarvoor allerlei kaarten lie ze verzamelde of kreeg aangeboden en vervolgens naar eigen inzicht ver- ïipte. Met de restanten maakte ze haar ïigen composities. Nu maakt ze jaarlijks een ontwerp van strakke, grafische lij- len, waarvoor ze drie a vijf gebruikte :aarten verwerkt. Op die manier ont staat een grote verscheidenheid aan lieuwe kaarten. "Het is een verslavende hobby," aldus Petri van Stein, die nog altijd met ver wondering ziet wat er "onder haar han den" groeit. "Je creativiteit komt naar buiten." Een voordeel is dat het een goedkope hobby is. "Je vraagt gewoon aan iedereen die je kent - ook bedrijven - om de oude kaarten voor je te bewa ren." Altijd snel volgeboekt Ze heeft zich inmiddels zo bekwaamd in de technieken dat ze voor belangstellen den een cursus heeft samengesteld, die vrijwel altijd snel volgeboekt is. Vorige week sloot ze nog een cursus in C-drie af en haar agenda voor andere cursus sen, doorgaans in de regio, loopt alweer aardig vol. Zoals gezegd, het is geen dure hobby en de "ingrediënten" zijn ook voor een klein bedrag aan te schaf fen. Met een snijplaatje of stevig stuk kar ton, een afbreekmesje, een liniaal met stalen rand, een plakstift, een balpen of potlood, wat blanco correspondentie- kaarten komt de cursist al een heel eind. "W t i Op zondag 21 januari was het al vroeg een enorme drukte op de Albert Cuyplaan in Soest. Dans centrum Gerla organiseerde in ver band met het 10-jarig bestaan een landelijke danswedstrijd onder aus piciën van de ANDV (Alg. Ned. Dansleraren Vereniging). Dansparen uit alle delen van Nederland kwamen naar Soest om hun prestaties te meten en één of meerdere exemplaren van de bekers in de wacht te slepen. Na weken van organiseren en plannen kon om klokslag 10.00 uur de eerste voor ronde beginnen. Om 13.00 uur waren de finales Balhoorn (9 klassen met 168 deelnemers) gedanst en hadden Frits en Karin Gerla nog een verrassing voor de dansparen en het publiek in petto. Prins Carnaval Joop I en zijn gevolg kwamen de feeststemming (die er toen al behoor lijk in zat) verhogen en meteen liep ie dereen de polonaise in het danscentrum. Frits en Karin Gerla ontvingen van Prins Joop zijn persoonlijke onderschei- ding voor hun al 10 jaar durende bij drage aan de gezelligheid en danspret in de gemeente Soest. Na een optreden van de Dansmariekes (7 tot 11 jaar) dat dan ook met veel en thousiasme door het dansminnend pu bliek werd ontvangen, kon er om 13.45 uur gestart worden met de voorronden van de Latin-Americanwedstrijd, die bestond uit 6 klassen (140 deelnemers). Om 17.00 uur was de prijsuitreiking! De deelnemende paren van Danscentrum Gerla bleken wederom goed te zijn voor een lawine aan prijzen. Maar liefst 18 finaleplaatsen wisten zij op eigen bodem te veroveren. Henk Gerritsen, Brigitte Schlebaum: Brons std. balhoorn pl. 4 l.a. pl. 5. Pascal Donze, Mirjam v.d. Wal: Brons std. balhoorn pl. 3. Fred Zwiers, Danielle Wilms: Brons std. balhoorn pl. 2 l.a. pl. 3. Dirk Doppenberg, Annie Pater: Brons std. balhoorn pl. 1 l.a. pl. 1. Pascal Donze, Mirjam v.d. Wal: Zilver std. l.a. pl. 3. Dinsdag 30 januari: Voorlichtingsavond: Alberdingk Thijm College, Laapersveld 9, Hilversum. Van 19:30 - 21:45 uur. Donderdag 1 februari: Kennismakingsavond: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a, 3765 EM Soest. Van 18:30 -21:30 uur. Zaterdag 3 februari: Open Dag: Amersteyn, chr. coll. voor dienstverlening, Mat. Vermeulenstraat 1381 DC Amersfoort. Van 10:00 - 13:00 uur. Open Dag: Werkplaats Kindergem. Bilthoven, s.g. voor basisonderwijs, mavo, havo, atheneum, gymnasium, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Vanaf 9:30 tot 12:30 uur Maandag 12 februari: Voorlichtingsavond: Alberdingk Thijm College, Laapersveld 9, Hilversum. Van 19:30 - 21:45 uur. Zaterdag 24 februari: Open School: Mavo Soest, Valeriaanstraat ló7a, 3765 EM Soest. Van 10:00- 12:00 uur. Open Dag: Werkplaats Kindergem. Bilthoven, s.g. voor basisonderwijs, mavo, havo, atheneum, gymnasium, Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9:30 tot 12:30 uur.. De Praktische Leergang houdt op zaterdag 27 januari een open dag. Vanaf 10.00 uur kunnen belang stellenden een kijkje nemen op de vrije school voor algemeen vor mend onderwijs. Sinds enkele jaren is de Praktische Leer gang gevestigd in het voormalige LTS- gebouw aan de Soester Engweg. De school is bestemd voor leerlingen van twaalf tot en met achttien jaar en bestaat in haar vierde bestaansjaar uit een brug klas (de zevende klas) en een achtste, negende, tiende en elfde klas. Vanaf volgend schooljaar komt er een twaalfde klas bij. Een derde van het aantal lesuren wordt besteed aan praktische vakken, zoals smeden, tekenen/schilderen, electro- techniek en textiele werkvormen. Het belangrijkste op de school is wat de leer lingen willen leren. De PL wil ervoor zorgen dat de kinderen de gewenste vervolgopleiding kunnen volgen en te vens hun eigen mogelijkheden ontdek ken. De scholieren leren niet uit de boeken, maar schrijven hun eigen verslag over wat er in de lessen gebeurt. Of zoals een leerling het omschreef: "Op de PL leer je met je hart, op andere scholen met je hoofd." Tijdens de open dag worden demonstra ties gegeven en kunnen kandidaat-leer lingen en ouders informatie inwinnen over de school. Docente Petri van Stein (m.) instrueert de cursisten over de manier waarop ze de mooiste kaarten kunnen maken. Wat daarnaast natuurlijk nodig is zijn oude kaarten en tijdschriften, want ook die bieden heel veel bruikbaar materi aal. De cursus omvat twee lessen van elk ongeveer 2,5 uur. Daarna heeft men de basistechniek al onder de knie en kan men met de eigen fantasie aan de slag. De cursus kost f 30,- per deelnemer en de cursusgroep telt maximaal 12 deelne mers. Wie belangstelling heeft voor een cursus - er komen binnenkort nog di verse mogelijkheden in de regio en Petri verzorgt op verzoek ook demonstraties - kan kontakt opnemen met Petri van Stein in Soesterberg, tel. (0346) 352912. F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035) 601 95 16 fax (035) 601 66 95 De parafinebeschermlaag zat er nog op en het kentekennummer was nog niet afgegeven. Kortom, nieuwer kon de auto niet zijn, die zaterdag werd ont vreemd bij een bedrijf aan de Kost- verlorenweg. Voordat de donkergroene Peugeot zou worden afgeleverd aan de nieuwe eigenaar, werd het voertuig door een onbekende gestolen. Met ingang van 1 januari zijn de be sturen van het Educatief Centrum Amersfoort, het Regionaal Vor mingscentrum Oost Utrecht en het Regionaal Opleidingen Centrum De Amerlanden gefuseerd. De nieuwe naam wordt ROC De Amerlanden. Daardoor heeft de minis ter aan ROC De Amerlanden als enige school die haar hoofdvestiging in Amersfoort heeft, een zogenaamde ROC-licentie afgegeven. Door deze fusie zijn vrijwel alle onderwijsvormen (middelbaar beroeps onderwijs, basiseducatie, vormingswerk en algemeen volwassenen onderwijs) in Amersfoort en in de regio onderge bracht in het ROC. Dat was nodig, want de minister zal in 1998 zelfstandige in stituten niet meer bekostigen. Door de licentie is de continuïteit van dit onder wijs in Amersfoort verzekerd. ROC De Amerlanden heeft naast Vol wassenen Educatie drie sectoren met mbo-opleidingen binnen haar poorten: Techniek en Laboratoriumtechniek, Dienstverlenings- en Gezondheidszorg Onderwijs en Economie. Deze mbo-op leidingen zijn bedoeld voor jongeren met een vbo-, mavo- of havo-diploma. Een belangrijk deel van deze jongeren gaat aan het eind van hun opleiding naar de arbeidsmarkt, een ander deel volgt daarna een HBO-opleiding. Voor deze sectoren heeft de fusie niet direct gevolgen. Ook zij blijven de lessen vol gen in hun eigen gebouw met hun eigen docenten. Wel kan door de specifieke kennis van de fusiepartners vervroegd schoolverlaten nu beter worden voorko- Het Dudok College, Regio College voor beroepsonderwijs en volwasseneneduca tie houdt op 26 en 27 januari voor de tweede maal een groots opgezette Stu die en Beroepenbeurs. Tijdens deze beurs zullen opleidingen en bedrijven zich presenteren aan leerlin gen in de laatste twee jaar van het Voortgezet Onderwijs (VBO, Mavo en VWO), leerlingen van het MBO, ouders/verzorgers en decanen. Doel is brede informatie te bieden aan boven genoemde groepen, zodat ze goed ge fundeerd kunnen kiezen. Er worden ruim 3.500 bezoekers verwacht. Plaats van handeling is de Expo-hal, Soest- dijkerstraatweg 38, Hilversum (direct naast het NS-station Hilversum Sport park). Het Dudok College is na de fusie per 1 januari dit jaar een Regio College, een van de eerste van dergelijke brede scho lengemeenschappen voor beroepsonder wijs en volwasseneneducatie in het land. De beurs biedt een uitstekende gelegen heid om informatie te geven over de vele activiteiten van het Dudok College. Op vrijdagmiddag 26 januari om 13.30 uur zijn de voorzitter van het College van Bestuur, de heer J. van Mil en de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer H. van der Lans voor dit doel be schikbaar in de "VIP-room" op de eer ste etage van de Expohal. Aansluitend (om 14.30) wordt in de zelfde ruimte door architect en de pro jectleider Nieuwbouw een presentatie gegeven van het ontwerp voor de Nieuwbouw, die begin 1997 op het ter rein van de Expo-hal aanvangt. Voor deze presentatie zijn ook de relaties van het Dudok College uitgenodigd. De danswedstrijd van Gerla telde meer dan 160 deelnemers. Peter Kok, Marian Kok: Brons sen. ballroom pl. l.a. pl. 1. Jan Hoogteyling, Elly Hoogteyling: Brons sen. l.a. pl. 3. Thamar Losekoot, Suzan Walet: Goud std. ballroom pl. 3 l.a. pl. 2. Ronald Lucke, Chris de Wilde: Goud sen. ballroom pl. 1. Mark Schlebaum, Michelle Kok: D- klasse std. ballroom pl. 1 l.a. pl. 2. Eltjo Kats, Miijam Kats: D-klasse std. ballroom pl. 3. Walter Lentfert, Bianca Elders: Open klasse l.a. pl. 5. Al met al kunnen Frits en Karin Gerla terugzien op een uitermate succesvol verlopen toernooi dat zowel organisato risch als danstechnisch op hoog nivevau stond. Zoals het zich nu laat aanzien zal de Knollendamcup van danscentrum Gerla dan ook een jaarlijks terugkerend sportgebeuren worden! I*

Soester Courant | 1996 | | pagina 9