verschijnselen Facelift Kontakt der Kontinenten m u iv 411111 oesterberg wil zoab op héle A-28 Soesterberg ergert zich aan arrogant Soest sitieve ervaring n met het kind Foreyer Young wil subsidie Itje 'Dag Monster' V.GRONINGEN Postkantoor blijft behouden _j.; JËË Gelijkspel voor heren AGAVS mweekeinde scouts WOENSDAG 31 JANUAR11996 Protest tegen Rijkswaterstaat fylaxe in Soest Jeugdavonden weer van start Eerst vragen, dan praten inet B. en W. Bouwbedrijf Hoffmann klaart klus in één jaar in C-drie COVM-Soesterberg verspreidt folders Kerkberichten Medische dienst Hulpverlenin^J| Elfstedentocht op ijsbaan in Soesterberg Klaverjas- en jokermarathon Kamp van Zeist inpalmen zonder overleg Eventueel als postagentschap in Bruna Dames leggen loodje tegen Switch VOLLEYBAL SKIËN Weer tweede plaats Aranka van der Wal BADMINTON Kampioenteams bij badmintonners van BC Badso KORFBAL Eindspurt van KVO levert punt op Meningen van lezers Busje komt zo Agenda PAGlIsj^ Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 gehuld n hand uren, al het ge leer heb- le Hop- lit Soest speciale met de feit dat konden ïwijzin- van de k hard beren- 28 A- al een De scouts zetten zaterdagmorgen lu tenten op. Voordat die werkzaamhed( achter de rug waren, hadden de orgat satoren de eerste gevonden voorwerpen binnen. Foto: Aldo Alles verslag van het hijsen van de vlag op he terrein aan de Sparrenlaan, berichte' van verschillende groepen, een heuz contactadvertentie voor een Fakkel draagster die volgens twee vriendinne, best een beschuitje met een leuke joi gen zou willen eten én een column va Jan Mulder uit de Volkskrant ovt 'gevoelswarmte'. Veel scouts moet zich daarin hebben herkend, want vo< hun heeft de kou waarschijnlijk mindi koud aangevoeld dan dat de mees metereologen de laatste week hebb willen doen geloven. jele- in in- ïgen- ïrs in Ter- )ezig zich maar :iden Iing. tijd men n de cur- i de ïrlei veel en het ;ert de ten In toenemende mate ergeren inwo ners van Soesterberg zich aan de overlast die zij ondervinden van toe nemend lawaai van het verkeer over rijksweg A-28. Uit informatie van Rijkswaterstaat is gebleken dat de A-28 tussen Amersfoort en Utrecht wordt voorzien van het bekend ge worden zoab (zeer open asfalt be ton), echter met uitzondering van juist het weggedeelte dat langs Soesterberg loopt. Zoab vermindert het verkeerslawaai waarop het dorp Soesterberg zit te springen. Rijkswaterstaat stelt dat op het weggedeelte achter Soesterberg een epoxylaag is aangebracht en daarop kan moeilijk een laag zoab gelegd worden. Maar als men even doorvraagt dan blijkt dat het best mogelijk is, alleen is het wel veel duurder. De Vereniging Soesterbergs Belang is van mening dat niet het kostenplaatje voorrang moet hebben, maar wel het welzijn van de Soesterbergse bewoners. Andermaal is Rijkswaterstaat door hen met klem ver zocht op dit Soesterbergse verzoek te willen reageren. Indien hierop geen af doend antwoord wordt ontvangen zal de VSB minister Jorritsma benaderen om dit stuk onrecht ongedaan te maken. Volgens de VSB hebben tellingen aan geduid dat er twee keer zoveel verkeer van het betrokken stuk rijksweg gebruik maakt als bij een paar jaar geleden ge houden telling en dat is mede de oor zaak van teveel lawaaioverlast. dat haar partner haar kan ondersteunei en begeleiden. Tijdens de cursus ontstaat stapje voo stapje bij alle twee meer inzicht in he verloop van de bevalling. Extra aan dacht wordt besteed aan de angst voo pijn die tijdens de bevalling op kan tre den. Hoe die ontstaat, waar die vandaan' komt en vooral hoe je daar samen met om kunt gaan. Met angst kun je niets tijdens de bevalling, wel met begrip, in zicht, aandacht en vertrouwen in jezell en in elkaar. Als je samen oefent, ook thuis, dan krijg je dat vertrouwen. Je gaat een team vormen waarbij je op el kaar kunt rekenen en ingespeeld raakt op elkaar. De cursus begint rond de 28e week van de zwangerschap. De groep is klein, (4- 5 stellen) zodat er ook sprake kan zijn van een individuele benadering. Het is raadzaam zich tijdig aan te melden. In flatie en opgave: Marleen van de roll-Kleijnen, Clauslaan 23, 3761 CX Soest, tel. 603 13 96. Zaterdag 20 januari was Dans school Rellum weer het bezit van de bruisende jeugdclub Forever Young. Aan het oerwoud van fietsen voor deze school was te zien dat de eerste avond van het nieuwe jaar goed werd bezocht. De ruimte was speciaal voor deze jeugd club aangevuld met nog meer soorten flikkerend licht en andere lampen. Ook deze avond werden weer een tiental nieuwe leden ingeschreven. Volgens een kleine opiniepeiling onder de bezoekers is men erg content met deze ruimte en vooral de vrij strenge eisen om lid te worden doet hen goed. "Weet je, je moet er wat voor doen. Je bent niet zo maar lid en ook de controle daarop geeft je het mooie gevoel dat je er ook bij mag horen," aldus één van hen. Zaterdag 3 februari staat hun vol gende avond op het programma. Soesterbergse jongeren van 14 jaar en ouder kunnen zich nog inschrijven, al zijn er gedachten om een ledenstop in te voeren. Een jongerenclub van ver over de honderd leden moet volgens hen niet uit de hand groeien. De gemeente Soest zal worden gevraagd dit jeugdwerk fi nanciële steun te geven, waardoor ze nog professioneler kunnen werken en de jeugd onder andere getuige kan zijn van de jongste video-clips. Woensdag 21 februari komt het College van Burgemeester en Wethouders van 20.00 tot 22.00 uur in het Dorpshuis praten met de burgers van Soesterberg. Men kan vooraf schriftelijk vragen stel len aan het College. Deze vragen moe ten vóór donderdag 8 februari in een ongefrankeerde envelop worden verzon den aan Staf Voorlichting Gemeente Soest, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest (een postzegel is niet nodig). Ook groepen van personen, bijvoorbeeld een straat, instelling of vereniging, kunnen op deze wijze hun vragen stellen. De ingediende vragen zullen dan door de respectievelijke wethouder of burge meester worden beantwoord, terwijl de leiding van de avond zoals altijd in han den van de burgemeester ligt. veel'^B0ntde^lten ëaandeweg dat ze ster Hn r m°keite hebben met het mon- monster nZl dden gedacht- Zonder Ss ran b seu" prins> 20 de re" en uit hpf 6 Ierl!aal- ^us staPpen ze in oroberen'Verhaal'Wisselen d van rol en met het m° samen de weë te vinden om meer nnt>°nster te k™nen leven, en 'Das MnL™ v™" te 'eren houden, heid same brenê! spanning en teder- en een 10 2211 s™Pe|e vormgeving is sriezer 6 manler van spelen. Het liifïnaa m2ar n00it ,e en& het 'S lief" b k* nntT1' te ZOet "Vo0r welk P"- Monster heuZ- niauwe versie yan Dag eucdthea. *'JSI opnieuw: goed ien m v'n"iet aan 'eeftiid gebon- «nden^anS^De regie is in /oor iedereen vanaf 8 jaar. De toegang tent Ar, ren)en 10>~ (volwasse- Aanvang: 14.00 uur. 'De eisen die gesteld worden aan cursus- en conferentie-accommo daties worden steeds hoger en ook het KdK zal met zijn tijd mee moe ten gaan. Het huidige gebouw is weliswaar door alle in de loop der jaren aangebrachte verbeteringen best 'werkbaar' maar heeft ook na delen, hoe verrassend en 'charmant' de zeventig jaar oude infrastructuur ook mag zijn', aldus Wico Bunskoek, directeur KdK. De afstand tussen o.a. de keuken en het restaurant (gezien de kwaliteit van de maaltijden verdient ze dit predikaat) is veel te groot. Aanpassing is noodzake lijk zowel uit efficiency- als uit kwaliteitsoverwegingen. Een ander punt is dat het gebouw, hoe groot ook, voort durend te weinig ruimte heeft. Met name wordt een ontvangstruimte ge mist. Het tv-zaaltje op de begane grond heeft jarenlang dienst gedaan als 'lounge', maar is veel te klein. Ook de barruimte op de eerste etage is, hoe ge zellig en informeel ook, veel te klein om de soms vele gasten op te vangen. Ver der kent het KdK geen indoorsportmo- gelijkheden: zelfs voor de ene verrijd bare tennistafel is vaak geen plek. Ook de toegankelijkheid laat te wensen over. Men kan het gebouw niet betreden zon der een vrij hoge trap op te moeten en ook de drie, in verschillende tijden ge bouwde vleugels, zijn door trappen met elkaar verbonden. Het gevolg hiervan is dat er ook geen optimaal veilige vlucht wegen zijn. De plaatselijke brandweer heeft de nieuwbouw dan ook terecht aangegrepen om nieuwe veiligheidseisen te stellen. Het zijn maar een paar argu menten die een grondige renovatie van het KdK noodzaken. Nieuwbouw De nieuwbouw wordt gerealiseerd door Bouwbedrijf Hoffmann BV, voor Soesterberg geen onbekend bedrijf en al enige jaren de 'huisaannemer' van het KdK. Als alles volgens plan verloopt moet een nagenoeg nieuw KdK per 1 januari 1997 weer volledig in bedrijf worden genomen. Tijdens de bouw gaan de activiteiten van het KdK gewoon door en wordt getracht de duizenden gasten zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. De hoofdingang wordt ver plaatst naar waar nu de kapel staat. Het restaurant wordt dan verplaatst van de west- naar de oostvleugel met aanslui ting op een lounge met glasdak, open slaande deuren naar een patio en voor zien van een koffiebuffet, zitjes, lees hoek etc. De lounge geeft weer aanslui ting op 20 eenpersoonskamers en een ruime cursuszaal met op de eerste ver dieping nog eens 15 eenpersoonskamers en vier tweepersoons-suites, elk met een eigen balkon. De ontvangsthal geeft ook toegang tot een nieuwe bar, eveneens voorzien van een glasdak, en een restau rant dat plaats gaat bieden aan 200 per sonen met een hypermoderne keuken. Verder wordt ruimte gemaakt voor recreatiemogelijkheden, zoals bijvoor- Zo gaat het KdK er na de nieuwbouw uitzien: vogelvlucht-impressie van Loek Meerhorst viuals, Almere. beeld biljart en tafeltennis. Het KdK ondergaat door deze verbouw zowel in wendig als uitwendig een hele teverwisseling. Afkortingen zijn niet altijd vertaalbaar. Menigeen zal even moeten nadenken wat de betekenis is van COVM-Soester berg. Inmiddels zijn op vele plaatsen in het dorp de blauwe folders verspreid van Commissie Overleg en Voorlichting Milieuhygiëne Vliegbasis Soesterberg. Daarin wordt uitleg gegeven dat in 1992 deze commissie op basis van de Luchtvaartwet is opgericht en tot taak heeft erop toe te zien dat de vliegbasis niet meer lawaai maakt dan wettelijk is toegestaan. Voorts heeft ze regelmatig overleg met onder andere de Staatsse cretaris van Defensie en geeft ze zonodig informatie aan derden. In deze commissie zitten onder andere vertegen woordigers uit de omliggende gemeen ten. Sinds kort heeft de heer Wico Bunskoek, directeur van het Kontakt der Kontinenten namens de gemeente Soest zitting in dit college. Het klachten- nummer van de vliegbasis Soesterberg is 332060. Zondag 4 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor V.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor, m.m.v. Groot Gaesbeeker Gilde Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Vrijdag 07.45 eucharistie met kaarsen wijding Zaterdag 07.45 eucharistie met blasius- zegen Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel.352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* 20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Voorzitter Kroes van de vereniging De Friese Elfstedentocht houdt da gelijks op radio en televisie en in kranten de boot af. Maar op de ijs baan in Soesterberg wordt zondag al de mini-Elfstedentocht verreden. Die is bestemd voor jongeren en ouderen. Deelnemers moeten er re kening mee houden dat ze van 11.30 tot 14.30 uur op het ijs zijn. Natuur lijk moeten ze ook klunen en regel matig een kaart laten afstempelen. Er is ook een tent met koek, zopie en snert aanwezig. Op het ijs aan de Kampweg worden morgen vanaf 13.30 uur school- wedstrijden gehouden. Tijdens beide activiteiten is de baan gesloten voor andere schaatsers. Publiek kan wel gratis het terrein op. Voor de twee schaatsevenementen kan de ijs- vereniging nog vrijwilligers gebrui ken. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij mevrouw De Vlaming, tel. 351609. Op zaterdag 9 maart wordt van 10.00 tot 18.30 uur in het Dorpshuis een klaverjas- en jokermarathon gehouden. Kaarters van alle leeftijden kunnen zich hiervoor inschrijven bij mevrouw Pley, tel. 351612. Inschrijving 8.50 per per soon. Natuurlijk zijn er prijzen te win nen en wordt gezorgd voor hapjes en drankjes. AUTORIJSCHOOL Theoriecursus start op 14 februari om 19.00 uur. Theoriecursus f 150,- theorie-examenkaart. De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 0346-352315/352272 b.g.g. 352088 Autotelefoon 06-52878859 'Het is of de Franse tijd uit de 18e eeuw weer terug komt. We praten over Soesterberg, we houden dat soms in Soesterberg, maar we doen het wel zonder Soesterberg. Als er maar wat te halen valt zijn ze er als de kippen bij. Zo stelen ze het lam van de arme man', aldus enkele reacties na het bekend worden dat Soest het Kamp van Zeist meent in te kunnen palmen. Al enige tijd is er sprake dat het Kamp van Zeist in zijn geheel zal opgaan in de vliegbasis Soesterberg. Door het vertrek van de Amerikanen is er veel ruimte ontstaan die opgevuld moet worden. Reeds hebben enkele defensie-eenhe den hun intrek genomen in de leeg staande gebouwen van het voormalig 32nd Tactical Fighter Squadron van de USAF. Maar er is nog ruimte om ook de resterende eenheden van onder andere het Kamp van Zeist daarin op te nemen. Dan komt een prachtig terrein vrij, voor zien van de nodige infrastructuur voor onder andere het bedrijfsleven. Maar ook andere vrij grote eenheden, zoals bijvoorbeeld TNO, zouden daar hun toekomst in kunnen vinden. Ook de Verenigde Ondernemers Soes terberg hebben hun gedachten reeds daarover uitgesproken alsmede hun col lega's uit Zeist. Het terrein ligt immers In de correspondentie tussen Post kantoren BV en de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) heeft Postkantoren BV zich niet juist uit gelaten. De suggestie wordt daarin gewekt dat de huidige ruimte aan de Rademaker straat 'tijdelijk' zou zijn. De bedoeling was duidelijk te maken dat de 'huidige opzet' van tijdelijke aard is. Postkanto ren BV heeft een contract gesloten met Bruna BV en dit krijgt landelijk de no dige gevolgen. Zo moet het personeel een keuèe maken: of blijven bij Postkan toren BV of overgaan naar Bruna. Veel postkantoren veranderen dan in een 'postagentschap', en daar ligt juist het probleem. De huidige ruimte zal straks veranderen in een Brunazaak en zal zich wijzigen in een postagentschap. Een postagentschap is kleiner dan een postkantoor en er bestaat de mogelijk heid dat aanmerkelijk minder handelin gen/voorzieningen kunnen worden ver richt. De VSB zal Postkantoren BV vra gen wélke handelingen of voorzieningen in de toekomst niet meer mogelijk zijn. Indien zulks noodzakelijk is zal de VSB aandringen om bepaalde voorzieningen te handhaven. De heren van AGAVS hadden een slechte start. Alles wat verkeerd kon gaan, ging ook fout. Binnen een paar minuten was de stand al 0-9 en de eerste set werd met 4-X5 verloren van Salvo. De heren keken elkaar even aan, want zo kon dat niet verder. In de tweede set hadden ze nog de vrieskou in de botten, want ook deze werd verloren met 12-15. Maar toen was de motor warm ge draaid. Met veel getrek, gesjouw, het uiterste soms geven met een paar wis sels, werd het een compleet volleybal gevecht. Blokkend en verdedigend sleepten ze de derde set binnen met 15- 11. In de vierde set was het pompen of verzuipen. En met de moed der wan hoop werd het uiterste uit de kan ge haald: Door de 15-8-zege werd het 2-2 en hield AGAVS de Maartensdijkers net onder zich. Daines Het aanmerkelijk hoger geklasseerde Switch werd reeds in de kleedkamer van AGAVS gevreesd. En met dat gevoel stonden ze ook in het veld. Het spel was rommelig en AGAVS maakte teveel on nodige fouten. Terecht dat de eerste set met 6-15 werd verloren. De tweede set liep iets beter, ze kwamen zelfs op een ruime voorsprong. Maar ineens weer servicefouten met een haperend team en daar profiteerde Switch van: 13-15. In de derde set maakte ook Switch fouten. De dames van AGAVS toonden in deze set hoe ze normaal spelen, dus goed. Met 15-12 wezen ze de tegenpartij te rug. In de vierde set toonde AGAVS karakter. De machine draaide geolied en daardoor werd het een mooie en spannende partij. Maar het was juist Switch die heel geraffineerd de puntjes sprokkelde met een servicedruk en plaatsballen waar AGAVS even een ruimte liet. Winst voor AGAVS was ver diend geweest, doch ook deze set werd verloren met 11-15. Switch ging met 1- 3 winst naar huis. Overige uitslagen: dames AGjWS 2-Surf 4 0- 3. Heren AGAVS 2-Sovoco 4 3-0. Meisjes AGAVS CTSpirit Cl 3-0, AGAVS C2-Spi- rit C2 0-3. Jongens AGAVS Bl-Dos BI 3-0. Zaterdag stond de tweede Kids-Skiecup Wedstrijd op het programma. Aranka van der Wal kwam niet verder dan een tweede plaats. Alles zat haar een beetje tegen en het liep niet zo lekker. Dan ontbreekt ook de nodige concentratie en vechtlust. Het leek er even op dat zelfs de tweede plaats aan haar voorbij zou gaan, maar dat was haar eer te na en met alle inzet wist ze de tweede manche winnend af te sluiten. Een dag na de grote wedstrijd, stond ze weer op de lat ten om in eigen clubverband eens wat te laten zien. Toen kwam de ware aard van deze topsporter naar voren en liet ze zich van haar beste kant zien. Des gevraagd deelde haar trainer Stephan Zoetelief mede dat hij het grootste ver trouwen in Aranka en de opkomende jeugd van Skiteam Soesterberg heeft. "Dit team is tot alles in staat en ik ben er heilig van overtuigd dat ze binnenkort met de hoogste prijzen thuis komen," aldus Stephan Zoetelief. Voor de tweede keer binnen enkele ja ren is het BADSO 1 gelukt kampioen te worden en te promoveren naar een ho gere afdeling. De Soesterbergers hadden aan een gelijkspel voldoende en dat ge beurde tegen Slotermeer: 4-4. Rechts op de foto het eerste team met Tim de Lange, Morton Hjort, Peter Lensselink, Barbara Klerks, Nicole Beekman en Claudine Schlusser. Ook het derde team (links op de foto) maakte de eerste plaats waar door kam pioen te worden. Trainer Wim Munnik is dan ook best tevreden over zijn pupil len. Vooral het eerste team zal ongetwij feld meer tegenstand krijgen, een gege ven waarvoor ze niet bang zijn en de uitdaging graag aangaan. Wat op papier een gemakkelijke wed strijd leek, werd een moeizaam bevoch ten gelijkspel voor KVO. Door een straffe verdediging van beide partijen, was de ruststand 3-1 voor Doorn. Na de thee ging het niet veel anders, alleen bleef de thuisploeg wel in het voordeel tot zelfs twee minuten voor het laatste fluitsignaal met de stand 10-7. Maar toen Doorn dacht de punten bin nen te halen, perste KVO er nog een eindsprintje uit en werd de eindstand 10-10. Doelpunten werden gescoord door Richard Jaspers Faijer (5), Petra Jansen en Rob de Peuter (2), Folko de Raad 1. Overige uitslagen: KVO 2 - Huizen 2 9-12; SVMM 2 - KVO 4 9-6; KVO 5 - ESDO 13-13; DWS Al - KVO Al 8-8; KVO A2 - VICTUM A2 11-10; KVO BI - Revival BI 7-9; SVMM Cl - KVO Cl 2-1; Vogel Dl-KVO Dl 1-5; KVO D2 - DOS Dl 1- 3; Revival F2 - KVO F1 9-0. in de gemeente Zeist, al zijn de gemeen telijke deskundigen het onderling soms niet eens waar precies de grens loopt. Soest is kennelijk van mening dat dit terrein hen toekomt, althans worden geluiden gehoord van de Soester Zaken- kring. Juist die opmerkingen steken veel Soesterbergers. 'Nu zie je dat Soester berg er maar bij hoort. Straks worden wij opgescheept met de vuile was van Soest en daar moeten we ook nog dank baar voor zijn'. Het zijn maar enkele van de vele opmerkingen die worden ge hoord. Inspraak Wat wil Soesterberg dan? 'Inspraak', is de eerste reactie. Meepraten en mee beslissen wat (in)direct naast je dorp gebeurt. Daarvoor heeft Soesterberg zijn eigen belangenverenigingen, is de gang bare mening. Maar ook de Verenigde Ondernemers Soesterberg moet volgen' hen een duidelijke stem in het geheel hebben. De overlast van nog meer la waai moet volgens velen kost wat kost worden voorkomen. Het militair verkeer van en naar het Kamp van Zeist neemt nu zoveel mogelijk de buitenwegen om hinder te voorkomen. 'Als het Kamp van Zeist vol komt met bedrijven waarop wij hier niet zitten te wachten, wordt het straks een grote bende', menen enkele ouderen. Echter klinkt in alles het voor vol worden aan gezien door, Soesterberg erin betrekken, met hen praten. 'Ondanks ons herhaald verzoek worden wij bijna nooit in Soesterbergse zaken betrokken', meent een dame van de Kampweg, 'en ik woon hier al meer dan 20 jaar en kan dat we ten', vervolgt ze nog eens nadrukkelijk. 'Kijk maar eens naar de kunst, ze wal sen maar over je heen en zetten het ene rotding na het andere maar neer. Laten ze iets doen waar Soesterberg groot van is geworden en dat is de luchtvaart. Zet een oud vliegtuig op een statief en ieder een weet wat dat betekent', is haar ver bolgen reactie. Over de bult 'Maar wat denk je dat ze in Soest eens over de bult komen? En als je dan iets zegt dan is het antwoord 'jullie worden vertegenwoordigd in de gemeenteraad'. Weet je hoeveel dat zijn? Je kunt ze op één hand tellen en dacht je dat die iets konden inbrengen? Laat het college niet één keer per jaar met lege handen ko men, maar laat ze eens met ons bepra ten wat het beste voor dit dorp is'. Enkele omstanders knikken instem mend. Een oudere heer trekt eens goed aan de pijp en mompelt: 'maar ook deze opmerkingen zullen niet in Soest ge hoord worden, dus waar maken we ons druk om'. En sloffend gaat hij naar de warme kachel, wachtend op een reactie uit Soest? Woensdag 24 januari j.1. hebben wij als Soesterbergse senioren, kennis gemaakt met het 'Kunstbus-project'. Dit project houdt in, dat men in groepsverband, minimaal 15 personen, naar voorstellin gen kan gaan in Utrecht, Amersfoort of Veenendaal. Zo'n 26 personen zijn naar de Flint in Amersfoort geweest en heb ben daar de opvoering van de operette 'Grafin Mariza' bijgewoond. Om 18.40 uur kwam de bus voorrijden en via Soest voor het ophalen van nog een aantal belangstellenden ging het richting Amersfoort. Na afloop stond de bus weer keurig en warm klaar en werden we thuis gebracht. We hebben genoten van een fijne avond, een mooie operette uitvoering en een gezellige groep in de bus. Bij terugkeer waren we van mening dat dit zeker voor herhaling vatbaar is en hopen we dan ook dat de beide ouderenbonden ANBO en PCOB, die mede bij de organisatie betrokken zijn geweest, hiermee door zullen gaan, daai dit een goede manier is om een avondje gezellig uit te gaan, daar het vervoer wordt geregeld en juist dit iets is wat de ouderen tegen houdt om eens uit te gaan. We kijken al uit naar het vervolg. Tevreden deelnemers Meer berichten over Soesterberg op pagina 14 Woensdag 31 januari 13.30 bridge-instuif^ Drie Eiken Donderdag 1 februari 14.00 Koersbal, Drie Eiken 21.00 Badminton kampioenschappen AGAVS, dames heren enkel, Ban- ninghal Vrijdag 2 februari 18.00-21.00 Chemokar, Buijs Ballotlaan 20.00-22.00 Bingo VIOS, Hoeksteen Zaterdag 3 februari 09.00-12.00 Oud papier, thv Rabobank 14.30 KV02-HKC2, Banninghal 21.00 Forever Young, Rellum Zondag 4 februari 14.00 Open huis, d.c. Drie Eiken Maandag 5 februari 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 6 februari 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 7 februari 13.30 bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11