I >EN [AKT O AR MARKT "tam/SoVoCo en damestrainer uit elkaar c Gerard Tukker: "We zijn er klaar voor" H.V.E. >EMPIA'S Cruciale vierde set nekt Stam/SoVoCo A-contract Mustafa Aksit bij NAC Smeeing/BDC komt niet in de problemen AMIen GEHAKT IAKKER 12.995,- 15.995,- 18.995,- f 20.995,- Geen schade DVS/De Kuil PAGINA 1? )OT-MIESaktie ntenbij DIEPVRIES 'aar met veel kip per stuk WOENSDAG 31 JANUARI 1996 SOESTER COURANT TELEFOON 035-6017469 !n. 601 32 56. "Verwachtingen die we van elkaar hadden, zijn niet uitgekomen" PAGINA 13 VOLLEYBAL 'anhoop is laaggeklasseerde volleyballers nog niet nabij VOLLEYBAL Ondanks nederlaag zaalvoetballers ZAALVOETBAL VOETBAL Soest en WZ'49 hakken volgende week knoop door Loodgieterswerk Soester voetballer (18) drieënhalf jaar onder de pannen VOETBAL Verbeterd HVN/Atilla gooit geen roet in het eten: 16-21 HANDBAL Mentaliteitsverandering helpt ontspoord Smeeing/BDC op de rails HANDBAL 1 liter motor, die stuk voor 3agd zijn. Waardoor u al uwbare Swift komt nu bin- rijdt u al vanaf f 18 995 - ts f20.995,. En daarvoor n airbag. itrekkelijker dan ooit Uw zuki past bij uw budget. ioord, (0186) 60 79 IJ. II/SoVoCo Zal de Samenwerking Iliet dameStfainerServaas Klitte na dit de. kritiek van ICtntp "Tot vnrioe week men alsof hii het is die de knoon heeft jtam/SoVoCo zal de samenwerking met damestrainer Servaas Klute na dit eizoen niet verlengen. Dat is hem reeds twee weken geleden door het be tuur meegedeeld, maar voorzitter Leo Verver van de volleybalvereniging leeft dat pas afgelopen maandag in de openbaarheid gebracht. De verkla ag van de praeses volgt op uitlatingen van Klute in een regionaal dagblad, yaarin de oefenmeester zegt na de competitie te zullen opstappen bij de Soester club. talige week al dreigde Klute in dezelfde :ant dat hij zou stoppen. Dat was en- ;le dagen nadat hij zijn congé had ge regen. Na de 3-0-nederlaag tegen rcurgus, afgelopen zaterdag, deelde Jute mee dat hij zijn driejarige contract iet zal verlengen. èrver is 'onaangenaam verrast' over de janier waarop Klute de pers heeft ge- cht, omdat er afspraken waren ge- aakt over de wijze waarop het beëin- igen van de samenwerking naar buiten iu worden gebracht. itiek fan de kritiek die Klute aan het adres in Stam/SoVoCo heeft geuit, zegt rerver warm noch koud te worden. De folleybaltrainer klaagde de laatste tijd ;een en been over de gebrekkige faci- iteiten. Hij heeft de beschikking over elf eelsters (na het vertrek van Helen de Kruyf nog tien), wordt bijgestaan door twee managers en kan een beroep doen op een masseur, een fysiotherapeut, een orthopedist en binnenkort zelfs een as sistent-trainer. Voor de speelsters zijn auto's geregeld en elke week kan de ploeg negen tot tien uur de zaal in om te trainen. Maar Klute bleef de laatste weken zeu ren over de aanvangstijden van de trai ningen die volgens hem een half uur te vroeg waren gepland. Daarvoor weet de trainer de tegenvallende prestaties voor een deel aan zijn speelsters en daarvoor joeg hij met een boze brief aan het pu bliek een groot aantal vaste toeschou wers sportzaal De Bunt uit. Verver wil niet inhoudelijk reageren op de kritiek van Klute. "Tot vorige week hadden we goed contact, daarna heb ik hem niet meer gesproken. Ik kan me voorstellen dat dit alles zijn situatie na delig beïnvloedt, maar ik verwacht dat hij professioneel genoeg is om zijn werk goed af te maken." Verwachtingen "De verwachtingen die we van elkaar hadden, zijn niet uitgekomen," aldus Verver die de lage klassering van het eerste damesteam echter niet op Klute wil afschuiven. In het begin van het sei zoen was Verver ervan overtuigd dat Stam/SoVoCo een serieuze kandidaat voor promotie naar de eredivisie was. Inmiddels dreigt nog steeds degradatie naar de tweede divisie. Waar het fout is gegaan, weet Verver niet. "Servaas is een uitstekende trainer, aan de aanpak ligt het niet. Nee, aan de groep ook niet." Over het feit dat sommige speelsters niet altijd even lekker in hun vel zouden zitten, zegt Verver: "Daar wil ik niet over praten." Verwonderd De voorzitter zegt niet teleurgesteld te zijn in de trainer, maar wel verwonderd over het feit dat Klute het doet voorko men alsof hij het is die de knoop heeft doorgehakt. "Maar Bert Goedkoop (bondscoach bij de dames-red.) heeft gezegd dat topsport alleen maar uit con flicten bestaat. Binnen onze mogelijkhe den bedrijven wij ook sport op hoog ni veau." Aanvoerster Erna Boonzaayer wil niet reageren op de ontwikkelingen. "Het enige wat ik wil is dat we er met z'n allen alles aan doen om in de eerste di visie te blijven." Het bestuur en de spelersgroep hebben maandagavond met elkaar om de tafel gezeten om de toekomstmogelijkheden in hoofdlijnen te bespreken. "Wat? Dat hou ik onder ons, daar zitten nog teveel onduidelijkheden in," zegt Verver die op zoek zal moeten naar een opvolger. Volgens hem zijn er wel contacten, maar die staan nog op losse schroeven. Vast staat dat de clubleiding haar ambi ties voor het eerste damesteam niet zal laten varen. Het hoogsthaalbare niveau blijft de doelstelling en dus zal de begeleidingscommissie blijven proberen de faciliteiten te optimaliseren. Hoewel het er waarschijnlijk niet in zit dat de damesselectie volgend seizoen een half uurtjeiater kan beginnen met de trai ning. Van cruciaal belang in de volleybal wedstrijd tussen Stam/SoVoCo en Ovra was zaterdagmiddag de vierde periode. De Soester club stond in sets met 2-1 voor en keek in de vierde tegen een 3-6-achterstand aan, toen de scheidsrechter er zich mee ging bemoeien. Hij floot de thuisploeg volgens alles wat Stam/SoVoCo was twee, drie keer on terecht af voor netfouten en haalde zich daarmee de woede van de spelers op zijn hals. Hij trok drie gele en één rode (punt voor Ovra) kaart om hen de mond te snoeren en voordat Stam/ SoVoCo bij z'n positieven was, hadden de gasten de stand gelijk getrokken: 2- 2. "Ik ben er nog een beetje boos over," zei trainer/coach Bram Muijs ver na de wedstrijd. "Voor een groot deel schrijf ik dat op het conto van de scheidsrechter. Je moet er als team natuurlijk boven staan, maar ik denk dat ik als speler ook woedend zou zijn geweest." In de vijfde set waren de teams gelijk waardig aan elkaar, maar Ovra trok aan het langste eind (11-15) en pakte het tweede punt, terwijl Stam/SoVoCo één punt aan de wedstrijd over hield en daardoor nog steeds op een degradatie plaats staat. Evenals Vios 2 hebben de Soesters elf punten, daaronder staat al leen Van Velsen/Odijk met vijf punten. De achterstand op SSS 2 bedraagt twee punten, terwijl het gat met de midden moot al zeven punten is. De wanhoop is de trainer echter niet nabij. Muijs klampt zich vast aan het spel dat zijn ploeg in de tweede en derde set (15-7,15-2) liet zien en wat hij 'heel sterk' noemde. Na die fase rekende hij al op een 3-1-zege, een vermoeden dat hij snel moest inslikken. Ook de strijd lust van de spelers leverde een compli ment van de coach op, die echter wel van mening was dat een beetje meer in casseringsvermogen op zijn plaats was geweest. Met Ron Goethals binnen de lijnen is dat aspect beter verzorgd en beschikt Stam/SoVoCo bovendien over meer stootkracht. De aanvoerder is nog steeds herstellende van een blessure en is pas afgelopen maandag licht gaan trainen. Goethals wordt node gemist en dus komt het Muijs niet ongelegen dat zijn ploeg na de uitwedstrijd van komende zaterdag tegen US 3 twee weken geen verplichtingen in de competitie heeft. "Ik hoop dat Ron er daarna weer bij is, want dan heb je geen probleem meer. En ik hoop dat we dan compleet blijven, want dat zullen we hard nodig hebben." De van een blessure herstellende aan voerder Ron Goethals wordt node gemist in de herenploeg van Stam/SoVoCo. De eerste vijf minuten waren, ach teraf gezien, misschien wel fataal voor DVS/De Kuil in de wedstrijd tegen 's Graveland. In die fase werd het op een 3-0-achterstand gezet door de koplopers. Hoewel de Soesters erin slaagden de averij te verhelpen, kwam DVS/De Kuil aan het einde van de rit kracht te kort om de winst te grijpen. Er was nogal wat energie verbruikt toen DVS/De Kuil door doelpunten van Luits Houkes (die inviel omdat René Ribberink ziek thuis lag), Arnold Broertjes en nog eens Houkes eindelijk op 3-3 kwam. Dat was een poosje na de rust die met 3-1 was ingegaan. Er zat nog rek in het elastiek, want toen 's Graveland opnieuw de lei ding nam, zorgde Broertjes voor de gelijkmaker (4-4). in de slotfase van de uitwedstrijd kreeg DVS/De Kuil twee momenten in de schoot geworpen om een overwinning op de nummer één in te leiden. Beide keren waren de zaalvoetballers uit Soest die situatie niet de baas. Vervolgens trapte 's Graveland in de laatste minuut nog even na: 5-4. Met uitzondering van de eerste vijf speelminuten kon de ploeg terugkijken op een goede partij, waarin een gelijkspel de verhoudingen beter had weergegeven. Bovendien bleef de schade in de com petitie beperkt, omdat de belangrijkste concurrenten voor de tweede plaats ook verloren. DVS/De Kuil houdt daarom dat toegangsbewijs voor de nieuwe hoofdklasse in bezit. Zowel bij Soest als VVZ'49 is de sollicitatieprocedure voor een nieuwe hoofdtrainer in volle gang. De voor zitters Paul Smit (Soest) en Henk van der Pol verwachten eind volgende week de opvolgers van Dick Schinkel en Sjirk Bajema te kunnen presente ren. Op de vacature bij Soest reageerden elf voetbaltrainers. Van hen heeft een aantal reeds een gesprek gehad met het bestuur van de sportorganisatie. Ook de spelersgroep wordt in de ge legenheid gesteld kennis te maken met de kandidaten. Vermoedelijk volgende week woensdag of donder dag hakt het Soest-bestuur de knoop door. Hetzelfde geldt voor het bestuur van WZ'49 dat vijftien brieven kreeg en komende vrijdag en maandag met in totaal vier sollicitanten om de tafel gaat zitten. Een publiek geheim is dat Henk van Asch, nu nog trainer van SEC-zondag, de ambitie heeft aan de Eemweg te gaan werken. Naar verluidt is één van de vier uit genodigde kandidaten bij WZ'49 een Soester. Schinkel is nu bezig aan zijn derde seizoen als hoofdtrainer van Soest dat zich nog niet veilig kan wanen in de tweede klasse. Ook Bajema werkt voor het derde achtereenvolgende jaar in Soest, maar dan bij WZ'49. Zijn ploeg heeft de eerste periodetitel op zak, bezet de tweede plaats en heeft dus nog uitzicht op het kampioenschap. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Mustafa Aksit tekent deze week een contract dat hem voor drieënhalf jaar verbindt aan NAC. Over de voorwaarden heeft de Soester voet baller, in bijzijn van zijn zaak waarnemer Ger Lagendijk, al over eenstemming bereikt met directeur Martin Vreijsen van de Bredase ere divisieclub. Aksit had eind vorig jaar al een aanbie ding van NAC op zak. Hij heeft gewacht totdat de WCS zich over de inhoud boog en in overleg met Lagendijk werd een aantal aanpassingen aangebracht. De zaak werd beklonken na de com petitiewedstrijd NAC-FC Groningen. Aksit (18) speelt reeds enkele jaren bij NAC. Sinds dit seizoen is hij vaste spe ler van het tweede elftal, nam hij af en toe plaats op de reservebank naast trai ner Wim Rijsbergen en kreeg hij soms speelminuten in vriendschappelijke wedstrijden. Zoals eind vorig jaar tegen de Noorse Champions League-deelne mer Rosenberg (2-2), toen hij binnen een half uur het publiek op zijn hand kreeg. Tot dusver kwam hij niet uit in de PTT Telecompetitie. In het tweede was Aksit al wel de directe tegenstander van de 'gevestigde orde', zoals Marciano Vink van PSV. Door een etentje bij zijn zus werd hem in de eerste helft van de competitie een bezoek aan De Meer door de neus ge boord. "Ik moest mee als reserve. Ze belden me zaterdag op, maar toen was ik bij zijn zus eten. Er was niemand thuis en dus werd de telefoon niet op genomen. Toen hebben ze voor de ze- Mustafa Aksit geniet het vertrouwen van de technische staf en de clubleiding van NAC kerheid maar iemand anders meegeno men." Zodra hij zijn handtekening onder het contract heeft gezet, en dat zal vermoe delijk nog deze week zijn, maakt hij deel uit van de A-selectie, al wordt hij op dit moment gehinderd door een lichte spierblessure in zijn dijbeen. "De club heeft vertrouwen in me, maar ik zal het nu zelf moeten waarmaken," aldus Aksit die bij de pupillen van SEC be gon. Feijenoord Via het Jeugdplan van de KNVB trok hij de aandacht van een scout van Feijenoord. Aksit had zich net laten overschrijven naar Soest, toen hem werd aangeboden bij de roemruchte club uit de havenstad te komen spelen. De C- junior ging echter naar Dordrecht'90, omdat de betreffende scout ruzie kreeg bij Feijenoord, maar wel bij de Dordtse club een plaats vond voor Aksit. Na ruim twee jaar maakte hij de overstap naar NAC, waar hij bezig is aan zijn vierde seizoen. Daar zal hij als A-prof waarschijnlijk op de bank beginnen. Voor de hand ligt dat Aksit als rechts- of linkshalf wordt ge bruikt als hij wordt ingezet door Rijs bergen. De voormalige international kan het Soester talent echter ook als aanvaller opstellen. In Soest geniet Mustafa Aksit binnen sportkringen bekendheid als speler van de zaalvoetbalclub Firtina'93 die is op gericht door zijn oudere broer Saban die het enkele jaren geleden één seizoen bij Wageningen probeerde. Vermoedelijk zal hij het seizoen bij Firtina'93 aftna- Mustafa Aksit is na Robert Roest (Soest, FC Utrecht, Beveren, Fortuna) de eerste Soester die een profcontract heeft. In het verleden gingen onder an deren Piet Schrijvers (FC Twente, Ajax, PEC Zwolle én Oranje), Nico van Zog- hel (Go Ahead Eagles én Oranje) en Peter Heemskerk (Wageningen), allen doelverdedigers die van SEC kwamen, het tweetal voor. Met lichte moeite, maar zonder in de problemen te komen, heeft Smeeing/BDC de uitwedstrijd te gen HVN/Atilla gewonnen. Dat waren de handballers weliswaar aan hun stand verplicht, maar de tegen standers waren de laatste weken aan een indrukwekkende serie bezig met als uitschieter een punten- deling tegen titelkandidaat Animo. Zover liet Smeeing/BDC het niet ko men, ook al namen de handballers pas in de tweede helft afstand van de Nieuwegeiners. Via een ruststand van 7- 8 werd het 16-21. De formatie van Gerard Tikker had het dus in de eerste helft lastig. "Het ging moeizaam. Voor zo'n wedstrijd moet je je oppeppen en dat kostte moeite, maar in de tweede helft ging dat beter," verklaarde Tukker die vooraf besefte dat de 27-12-zege op HVN/Atilla in Beukendal geen garan- ties meer bood. Smeeing/BDC nam na de hervatting meteen een voorsprong van drie doel punten en kwam geen moment meer in de problemen. In de 22ste minuut was het nog 14-16. HVN/Atilla, dat halver wege de competitie een andere coach in de arm nam en vervolgens progressie toonde, kwam niet dichterbij en Smeeing/BDC ging een stapje harder lopen. Bij de Soesters stond Dennis de Rijk zestig minuten tussen de palen. Hij deed zijn werk goed, zodat zijn licht gebless eerde collega Berton Kemp zich kon sparen voor de topper tegen Aristos. Aijan Roest speelde eveneens zonder problemen. Zijn enkel kreeg tien dagen geleden een tik, maar normaliter moet de aanvoerder komende zondag fit aan de start verschijnen. Wim Steenbakkers werd overigens topscorer met zes doel punten. Ook Richard van Hofslot was op schot, hij passeerde de doelman van HVN/Atilla vijfmaal. Dames Zoals wel vaker waren de dames van Smeeing/BDC niet te spreken over het optreden van de scheidsrechters. "We zijn er ingefloten," was de reactie na af loop van de met 11-12 verloren wed strijd tegen Celeritas. Elke aanval werd volgens de handbalsters 'dood gefloten' en daarom kwamen ze niet goed in hun spel. De 6-8-achterstand werd na rust nog teniet gedaan (9-9), maar tijd- straffen aan Soester zijde kostten hen de kop. Bianca Hofslot benutte in de slotfase nog een strafworp, maar de gasten gin gen er met twee wedstrijdpunten van door. Het gejuich dat na elke zege klonk, stierf langzamerhand weg. Het besef dat Smee-ing/ BDC niet thuishoort in de ere divisie nam verbale vormen aan en overstemde de vreugdekreten. Niemand lag er daarom wakker van dat de koploper van de eerste divisie de laatste drie wedstrijden ver loor en het seizoen 1990-'91 afsloot met een derde plaats. Wat toen niemand wist, was dat de herenformatie magere jaren tegemoet zou gaan. De middenmoot-positie in '92 was te billijken, kritieker werd het een jaar later, toen de ploeg zich pas na vier beslissingswedstrij-den hand haafde. In '94 bleek dat uitstel van executie te zijn geweest. Smee ing/BDC, drie jaar daarvoor bijna eredivisionist, daalde af naar de tweede divi sie. Inmiddels rekenen de hand ballers af met het recente ver leden, waarin twee trainers voortijdig vertrokken. In be trekkelijke anonimiteit werd vorig seizoen begonnen met de herstelwerkzaamheden, waarop wellicht in maart de kroon kan worden gezet. Re den om 'restaurateur' Gerard Dikker aan het woord te laten. Gerard Tukker is en blijft een be scheiden mens en zal de laatste zijn die de huidige successen van Smee ing/BDC op zijn conto schrijft. Toch heeft hij in het afgelopen an derhalfjaar een allesbehalve onder geschikte tol gespeeld en zijn de be trokkenen het er over eens dat de 36-jarige Utrechter de ontspoorde handbalploeg op de rails heeft ge zet. "We hebben stuk voor stuk goede spe lers, maar het belangrijkste is dat ze el kaar accepteren en als team spelen. Dat is hetgeen waaraan ik heb moeten wer ken. Daar mankeerde veel aan. Als er op de training een fout werd gemaakt, gingen ze tegen elkaar te keer en ook in de wedstrijden vlogen de verwensingen over en weer. Dat was het grootste pro bleem, nu maak ik het niet meer mee dat ze elkaar voor rotte vis uitmaken en dat is het grote winstpunt. Ik ben niet iemand die spelers van de training weg stuurt, dat is te kinderachtig. Je moet de spelers vooral in hun waarde laten. Je mag wel goede prestaties verwachten, maar je moet het niet eisen. Dat werkt niet. Als er toch wat gebeurt, moet je erover praten. Maar dat is nog niet no dig geweest, dus werkt het," zegt Tuk ker. Systemen Op het taktische vlak heeft Tikker wei nig wijzigingen doorgevoerd. "Smeeing/ BDC is een technische ploeg. Als de spelers bereid zijn met elkaar te spelen, kunnen ze als geen ander zoveel syste men spelen. Het zou niet handig zijn als ik dat zou omgooien. Bij een hoog bal tempo resulteren zeven van de tien sys temen in een doelpunt. Als het in de wedstrijd niet lekker loopt, kunnen ze via de systemen toch scoren. Het wordt wat moeilijker als de tegenstander of- fensiever verdedigt, maar dan krijgt de cirkelspeler weer meer ruimte." Met het oog op de omschakeling van verdediging naar aanval heeft de handbaltrainer wel een vlotter baltempo gepropageerd. "Als je snel kunt spelen en de tegenstander niet in de gelegen heid stelt zich te formeren, scoor je makkelijker. En dan bedoel ik niet de lange bal, maar dat alle spelers snel uit komen en passen." Nadat Paul van den Deijssel in augus tus 1994 opstapte, kwam Tikker amper een week voor de eerste competitie wedstrijd naar Soest. Veel tijd om aan elkaar te wennen hadden de trainer en de handballers niet. Tikker steekt de hand in eigen boezem over de eerste fase, waarin Smeeing/BDC veel punten verspeelde. Hij paste toen wissels toe, zegt hij, die nu niet meer in zijn hoofd zullen opkomen. Oogst Ruim een jaar later is er sprake van een twee-eenheid. Tukker zaaide een andere mentaliteit en de selectie is bezig met de oogst. In tien duels werden zestien pun ten op de kar geladen, goed voor de tweede plaats. Ofschoon de terugkeer naar de eerste divisie niet de eerste prio riteit heeft, is de tijd rijp voor meer. Uitgerekend koploper Aristos komt zondagmiddag naar sporthal Beukendal (14.30 uur). "We zijn er klaar voor," zegt Tukker zelfverzekerd over de revanche op de lijstaanvoerder, waarvan uit in een min der goede wedstrijd en door onbekend heid met de tegenstander werd verloren (20-19). Inmiddels heeft de voormalige eredivisiespeler, die in zijn gloriejaren tegen onder meer Van den Deijssel en voormalige BDC-trainer Hein van der Heijden speelde, zijn huiswerk gedaan. Ruim twee weken geleden zag hij de Amsterdammers nog aan het werk en hij schat de kansen van zijn team hoger in, als zijn spelers zich tenminste men taal kunnen wapenen en zich niet het bloed onder dé nagels vandaan laten halen door de praatgrage hoofdstede lingen. "Aristos leunt op twee, drie spelers en een goede keeper, wij hebben een betere ploeg. Het is zaak dat we vanaf het be gin een snel tempo spelen. Hun spelbepaler moet veel werk verrichten en dat houdt hij niet de hele wedstrijd vol als we het tempo hoog houden. Ik heb wel een idee hoe we ze moeten be spelen, maar ik wil niet teveel afwijken van ons eigen concept. We moeten hun onze wil opleggen en er als team staan. Zo van: kom maar, wij zijn veel beter." Mandekker Veel zal volgens Tikker afhangen van het eerste kwartier. Wie daarin een re delijke voorsprong kan nemen, dicht hij de beste kansen toe. Als het bij Smeeing/BDC helemaal niet loopt, zet Tikker misschien een mandekker op de spelbepaler van Aristos, een taktiek overigens die de Soesters nauwelijks hanteren. "Maar dan denk ik ook aan een speciaal iemand van het tweede team. Ik wil Peter Stoelenga er op de bank bij hebben. Hij is niet alleen een goede speler, maar heeft ook veel erva ring en kan de ploeg over het dode punt trekken," verklapt de trainer die voelt dat de druk in zijn selectie groter wordt naarmate de competitie vordert. Hij ver trouwt echter op de kwaliteiten van zijn spelers. In '91 wilde Smeeing/BDC niet naar de eredivisie, nu heeft Tikker er niets op tegen als de club voor de derde keer in haar bestaan naar de eerste divisie pro moveert. "Ik heb UDSV-Hengelo gezien en dan kunnen wij makkelijk meeko men. We hebben niets te vrezen voor de eerste divisie, we hebben er de ploeg voor. Genoeg spelers beschikken over "We hebben stuk voor stuk goede spelers, maar het belang rijkste is dat ze elkaar accepteren en als team spelen. Dat is het geen, waaraan ik hen moeten werken,zegt Gerard Tukker, sinds vorig seizoen trainer/coach van de herenformatie van Smeeing/BDC. ervaring en wie weet krijg je aanloop als je in de eerste divisie speelt." Waarmee Tukker meteen komend sei zoen aansnijdt. Hij heeft het dermate naar zijn zin bij de Soester vereniging, dat hij ondanks zijn drukke baan een derde seizoen bij Smeeing/BDC wel ziet zitten. "Maar het ligt ook aan de groep." Spelvreugde Aanvoerder Arjan Roest: "Als groep hebben we er nog niet over gesproken, maar als ik om heen kijk, denk ik dat iedereen tevreden over hem is. De resul taten en de spelvreugde spreken voor zich." I Tot dusver heeft Tikker niet met het bestuur overlegd over de plannen voor volgend jaar. Over dat bestuur zegt Tik ker: "Het zou voor de groep leuk zijn als er van het bestuur wat meer aandacht zou zijn. Ik weet dat het veel tijd kost, maar als ze naast de wedstrijden zo af en toe eens bij de training komen kijken, zou dat geen kwaad kunnen." En bestuurslid Bert Smeeing over Tik ker: "Doorgaan? Heel graag zelfs. Ein delijk is er na een paar woelige jaren rust in de tent gekomen. De eerste di visie is geen 'must', al geeft het je club natuurlijk meer uitstraling. Gerard is geen dominante figuur en op de ene of andere manier slaat dat bij deze groep aan. Ik denk wel dat we het weer eens ■worden." En dus zit het er dik in dat Gerard Tik ker en Smeeing/BDC ook volgend sei zoen samenwerken. Of gooit een even tuele nederlaag tegen Aristos roet in het eten? Tukker: "Bij verlies hebben we het niet meer in eigen hand, maar ik ver wacht niet dat we terugvallen." Na de zege van Smeeing/BDC op HVN/Atilla en de remise die de concur renten Aristos en Animo overeenkwa men, ziet de stand aan kop in de tweede divisie A er als volgt uit: 1. Aristos 10-17 2. Smeeing/BDC 10-16 3. Animo 10-14 t t 4

Soester Courant | 1996 | | pagina 13