onib Koffieconcert en expositie in de Schoof trekken veel belangstelling er Nieuws van de bibliotheek arttóhocK Ht 1 CULTUUR WELZIJN! SOESTERBERGI JC> 'Paraplu met sinaasappel' als tweede in theaterfestival 60311 19 Eei Geanimeerde KVG-avond met Anne en Frank Boomers WOENSDAG 31 JANUAR11996 SOESTER COURANT Combinatie kunst en muziek slaat aan Bersou en Dikboom in Galerie Wind Maquette van herinrichting Van Weedestraat stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand V olksuniversiteit Soest/Soesterberg "IK BEN ZWANGER. MOET IK DAN ALTIJD EEN ECHOSCOPIE?" Stereotoren uit woning gestolen Open toernooi AGAVS Kerknieuws Nieuw: cursus quilten In kinderparadijs De Vrije Teugel Gereedschap uit woning gestolen Kettingzaag weg Snelkraak mislukt aan de Birkstraat VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Klachten bezorging Soester Courant Muziek in Utrecht Kinderparadijs De Vrije Teugel PAGINAÏj WOEt Kopl Filmhuis: 'Rosine' Expositie Mint Faas met Perron 5B Hoge Soest heeft er zomaar opeens een cultureel centrum bij! Wie gedacht had dat je in Soest voor "cultuur" alleen maar in C-drie of Artishock terecht kunt, had afgelopen zondag eens een kijkje moeten nemen in de Schoof aan de Molenstraat. Ruim honderd plaatsgenoten genoten daar van een koffieconcert op hoog niveau en een op z'n minst verdien stelijke expositie. Na een korte winterstop opent Galerie Wind, haar expositieprogramma van 1996 met het werk van Erik Bersou en Hanneke Dikboom. De Fransman Erik Bersou toont etsen en collages, die een spel van licht en schaduw zijn. Vrije en ingevulde ruim tes tonen beelden, die uitnodigen tot een vrijelijk associëren. Naast etsen en collages komt de kunstenaar met enige schilderijen, die hiervoor te zien waren op een expositie in Sevilla. Hanneke Dikboom beheerst verschil lende technieken. Zij maakt grafiek en schilderijen, maar ook beschildert zij oude gebruiksvoorwerpen. Tijdens deze expositie toont zij enkele door haar be schilderde panelen en kastjes. Elk werk stuk is een verhaal; iedere zijde vormt een hoofdstuk apart. Op de eerste dag van de expositie, zon dag 4 februari, zijn beide kunstenaars aanwezig. Tijdens de expositie is ook de permanente grafiekcollectie van de ga lerie te zien. Openingstijden: 4 t/m 25 februari, donderdag t/m zondag 13.00- 18.00 uur en op afspraak. Aanvankelijk heerste er twijfel of het initiatief van o.a. SWS-directeur Jaap van der Kooi], docente Gonnie van Wijhe en musicus Jet van Baaren wel belangstelling zou trekken. Maar de Schoof, het hoofdkwartier van de Stich ting Welzijnswerk Soest, was zondag morgen zo goed gevuld dat een aantal bezoekers genoegen moest nemen met een staanplaatsje in de coulissen. Met het koffieconcert bewezen de jonge strijkers Pieter Smid, Karen de Wit en Eric de Wit, op de piano begeleid door Ellen van Rossum, dat Soest over heel wat muzikaal talent beschikt. De bezoe kers genoten van vlot gespeelde werken De expositie werd o.a. opgeluisterd door een vrolijk groepje strijkers die Zweedse volksmuziek lieten horen. In het gemeentelijk informatiecentrum kunnen geïnteresseerden sinds gisteren een maquette bekijken, die een beeld geeft van een gedeelte van de her inrichting verblijfsgebied Van Weede straat. Het betreft de omgeving F.C. Kuy-per- straat/Van Weedestraat. Voor dit ge deelte is gekozen, omdat vrijwel alle onderdelen van het plan hierin verwerkt zijn; het opheffen van hoogteverschillen, parkeren, oversteekpunt fietsers/voet gangers, nieuwe boombeplanting, plein tje F.C. Kuyperstraat, verkooppunt am bulante handel, fietsenstalling en op deling in stroken. Vanzelfsprekend is de maquette ook aanwezig tijdens de informatiemarkt over de 'Herinrichting Van Weedestraat", op donderdag 15 februari tussen 16.00 - 18.00 uur en 19.00 - 21.00 uur in het gemeentehuis. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Carin Unversagt. Het is een linosnede van 68 x 52 cm en heeft geen titel. Carin Unversagt's teke ningen en schilderijen tonen de din gen in hun existentiële toestand. Te kens en symbolen worden invoelbaar als visioenen. De tekeningen zijn van een ontwa pende ingetogen directheid. Het zijn taferelen die zich in een luchtloze omgeving afspelen, in een ruimte zonder diepte. De figuren zijn zon der gewicht, onbewogen en lijken over zichzelf na te denken. In haar schilderijen wordt de te kenachtigheid, de twee-dimensio- naliteit en frontaliteit, het principe van de spaarzaamheid en eenvoud, verlevendigd door de aandachtig aangebrachte kleurlagen. Die aandacht wordt ingezet om de rust onderuit te halen en vervolgens de ontluistering weer in te tomen. Tweetallen te leen Met ingang van het nieuwe jaar is er een aantal "tweetallen" te leen in de kunstuitleen, twee kunstwerken die elkaar versterken, aanvullen of juist contrasterend zijn. Dat betekent dat er soms op één lenerpas twee kunst werken geleend kunnen worden. Alle kunstwerken die genummerd zijn met het cijfer twee komen hiervoor in aanmerking. Een interessante nieuwe aanvulling op het aanbod van de Kunstuitleen Soest! Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees, Willaertstraat 49, tel. 601 24 68. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond 18.30 tot 20.30 en woensdag- en vrijdagmiddag 14.00 tot 17.00 uur. van o.a. Schumann, Fauré, Bach en Schubert, waar zó ademloos naar werd geluisterd dat het optreden in dat op zicht gemakkelijk in het Concertgebouw had kunnen plaatsvinden. Ook de tentoonstelling - foto's en schil derijen van tien min of meer vaste bezoeksters van de hobbycursussen in de Schoof - mocht rekenen op grote belangstelling. Sommige kunstwerken waren ook te koop en inderdaad bleken na afloop diverse "stukken" van de hand te zijn gegaan. De expositie werd opgeluisterd door de aanstekelijke klan ken van de accordeon van Joost Wille men (met Franse volksmuziek) en een groepje violistes dat, na een spranke lende entree, Zweedse volksmuziek ten gehore bracht. De stemming zat er dus goed in en de organisatoren konden zeer tevreden zijn over het welslagen van hun initiatief. Of er in de Schoof een traditie gaat ont staan moet nog worden afgewacht. Vooral de combinatie concert-expositie lijkt aardig aan te slaan, maar of het ini tiatief een vervolg krijgt staat nog niet vast, aldus Jet van Baaren. Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 Snoeiwerkzaamheden in de tuin In één theorieles en één praktijkles in een tuin van een cursist krijgt u waarde volle informatie over de werkzaamhe den die tijdens de vooijaarsperiode als voorbereiding op de zomer in de tuin moeten gebeuren. Goed snoeien is een hele kunst en daarom is het van belang de eigenschappen van de plant te ken nen. Er wordt in deze cursus antwoord gegeven op de vraag wanneer vooijaarbloeiers en zomerbloeiers ge snoeid moeten worden. Verder komen o.a. aan bod: indeling naar bloeitijd, groei- en bloeiwijze, bladhoudende heester, coniferen, besheester, klein fruit (bijv. kruisbes), klim- en leiplanten (zgn. gevelplanten), hagen, bomen en gereed schap. Vragen van uw kant zijn welkom. Aanvang: donderdag 29 februari, 14.00-16.00 uur. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Docent: dhr. B. Hoving. Aantal lessen: 2 van 2 uur. Cursusprijs; f 40,-. Indonesische keuken voor gevorderden In deze cursus, die een vervolg is op de Indonesische keuken voor beginners, worden de wat meer ingewikkelde Indonesische gerechten klaargemaakt, zoals loempia, spekkoek e.d. Ook als u al wat ervaring heeft met de Indone sische keuken kunt u aan deze cursus deelnemen. Eerste les meebrengen: schort, theedoek, vijzel, bestek, beslag kom, snijplank, messen en afsluitbare bakjes. Aanvang: dinsdag 12 maart, 19.30- 21.30 uur. Cursusadres: Bakkerij van Buuren, Nieuweweg 19. Docent: mevr. A. Genuit. Aantal lessen: 4 van 2 uur. Cursusprijs: f 100,- ingrediënten f 30,-. Stencilkosten f 2,50 via docent. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 602 21 95; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Vlokkentest vruchtwaterpunctie en echoscopie. Het zijn onderzoeksmethoden die gebruikt worden wanneer het vermoeden bestaat dat het kind in de baarmoeder een aandoening kan hebben. Uw arts weet wanneer het echt noodzakelijk is. NIEUW LEVEN VRAAGT OM INFORMATIE. Bel de ERFO-lijn 035-6028555 Bij een inbraak in een woning aan de Generaal Spoorstraat is een stereotoren ontvreemd. De dader drong het huis zaterdag binnen. Van de diefstal is aan gifte gedaan door een 41-jarige vrouw. De badminton-afdeling van de sport vereniging AGAVS houdt een 'Kam pioenschap van Soesterberg voor bad minton recreanten'. Dit kampioenschap wordt gespeeld op donderdag 1 fe bruari: dames en heren enkel; donder dag 8 februari: dames en heren dubbel en donderdag 15 februari: gemengd dubbel mix). Recreanten uit Soester berg en omgeving zijn al die drie avon den van 21.00 tot 23.00 uur in de Banninghal welkom. Inschrijven van 21.00 tot 21.10 uur. Het is geheel kos teloos; leen-rackets en shuttles zijn aan wezig. Voor meer informatie kan men terecht bij Marjon Doezelaar, Gen. Winkelmanstraat 19, tel. 353511. Werelddiakonaatzondag 4 februari. Het Werelddiakonaat is een kerkelijke instantie die zich verzet tegen de twee deling tussen arm en rijk. Tevens blijft ze zich inzetten om tegenstellingen tus sen volken, rassen en sexen te overbrug gen en de kloof tussen arm en rijk te dichten. Plaatselijk tracht het Werelddiakonaat dit werk te verduide lijken. In de kerkdienst van 4 februari a.s. in de Hoeksteen, aanvang 10.00 uur, wordt hieraan bijzondere aandacht geschonken. Ds. Nawijn zal dit toelich ten in het thema: 'Armoede, zij willen het aanpakken. U ook?' Voor de kinde ren wordt een video vertoond over kin derarbeid in Peru. Na de dienst krijgen de bezoekers koffie en wordt men via diverse activiteiten geïnformeerd over het werk van het Werelddiakonaat. Gilde In de Caroluskerk zal het Groot Gaesbeeker Gilde uit Soest op zondag 4 februari medewerking verlenen in de viering van half elf. In vol ornaat zullen ze daar aanwezig zijn met vendel- zwaaien en tromgeroffel om op deze wijze het feest van Sint Aechten te vie ren, de patrones van het schuttersgilde. De Schoof, tel. 6012527 De Engh, tel. 6021987 De Praatpaal, tel. 6019546 Kinder-instuif: Deze is altijd op woensdagmiddag in De Schoof. Met steeds een gevarieerd pro gramma. Veel wordt er gedaan op het gebied van creativiteit en spel, maar we koken of bakken ook wel eens wat! Er is af en toe een wedstrijd, een bingo of film. Woensdag 31 januari 4-6 jarigen: pinda-kettingen rijgen voor de vogels en een winterschilderij maken. Kosten f 1,- Voor 7-9 jarigen: mozaïek maken met zaden. Neem zelf een blikje/potje of iets dergelijks mee. Kosten f 1,25. Woens dag 7 februari 4-6 jarigen: kleur- wedstrijd op A4. Kosten f 1,-. Leeftijd 7 tot 9 jaar: kleurwedstrijd op A3. Kos ten f 1,25. De Schoof is te vinden aan de Molen straat 142. Telefonisch bereikbaar via 035- 601 76 15. Quilten is een hobby die momenteel erg in de belangstelling staat, ook in Neder land, waar vooral veel met de blok- technieken wordt gewerkt. Een andere benadering van het quilten is veel appliqueren en borduurwerk, afgeleid van de 'Baltimore-quilts', met vrijheid en ruimte voor eigen creativiteit. Ook met weinig ervaring kun je tot een heel eigen en leuk resultaat komen. De cur sus vindt plaats in De Schoof, start op 12 maart en zal uit vijf lessen bestaan die om de 14 dagen plaatsvinden op dinsdagavond (19.30-22.00 uur). De kosten zijn f 75,- (exclusief materiaal). Bij opgave dient u de helft van het cursusgeld te voldoen. Opgave is tot 7 maart mogelijk op dinsdag en donder dag tussen 10.00 en 12.00 uur in De Schoof bij Jolanda. Informatie: tel. 601 76 15. Leswerkplaats 't Schoofje is dinsdags geopend van 10.00-11.15 uur. Graag dinsdag of donderdag (voorafgaand) tussen 10.00 en 12.00 aanmelden via De Schoof 601 76 15. Winkelwerkplaats 't Schoofje is open op dinsdag van 10.00-12.00 uur voor informatie, opgave en inbreng verkoop. Donderdags is de winkelwerkplaats al leen voor verkoop geopend van 10.00- 12.00 uur. Carnaval Dit jaar willen we met De Schoof deelnemen aan de Soester Car navals Optocht van 17 februari. Kinde ren tussen 9-12 jaar kunnen op woens dag 31 januari en 7-14 februari van 14.00-15.30 uur komen helpen bij het treffen van de voorbereidingen. We gaan allerlei dingen maken rondom het thema De Schoof b.v.: maskers, hoeden, versieringen, slingers, spandoeken en borden. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. Ben je tussen de 6 en 12 jaar en wil je meelopen in de Carnavals optocht met De Schoof, kom dan geheel verkleed op 17 februari 's morgens om 11.00 uur naar De Schoof. Daar gaan we de laatste hand leggen aan de voor bereidingen en schminken. Tussen de middag eten we pannekoeken en ver trekken dan gezamenlijk naar het start punt. De optocht begint om 13.00 uur. Geeft je vóór 8 februari op bij Alie of Jolanda. Doe het snel, want vol is vol! De kosten zijn f 2,50 (te voldoen bij opgave). In kinderparadijs De Vrije Teugel treedt op woensdag 7 februari 'Theo is ziek' op. De theatergroep brengt om 14.00 uur 'Paraplu met sinaasappel' op de planken. Het is de tweede van zestien voorstellin gen in de voorronde van het theater festival De Gouden Vlinderprijs, waar voor de finale op 22 juni plaatsvindt. Judith Spithoven en Piet de Bruin vor men 'Theo is ziek' dat met zijn tweede produktie door het land reist. Het ver haal gaat over Karin die zich stierlijk verveelt. Ze wil het liefst verhalen spe len met haar vader, maar die moet stof- Bij een inbraak zijn elektrisch gereed schap en een snoerloze telefoon ont vreemd. De spullen lagen in een woning aan de Nieuwstraat die wordt ver bouwd. Een man uit Soest deed zater dag aangifte bij de politie. Een inwoner van Woudenberg is donderdagmiddag een kettingzaag kwijtgeraakt. Hij had het gereedschap achtergelaten op een stapel hout in het bos. Toen hij later terugkeerde, was de zaag verdwenen. De toegangsdeur van een restaurant aan de Birkstraat is zaterdagmorgen volledig vernield. De schade ontstond toen on bekenden om kwart voor acht dwars door de deur reden. Kennelijk wilden ze een snelkraak plegen, maar die mis lukte. Volgens de eigenaar, een 45-ja- rige Baarnaar, wordt niets vermist. Centraal Meldpunt VrijwiNigershulp Soest - Soesterberg Je eigen leven inrichten. Je recht halen. Samen, met de ANIB. Dé bond voor belangenbeharti ging en persoonlijk advies. Vraag informatie. BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN Antwoordnummer 848, 1940 VG Heemskerk. Telefoon (02510) 534 34 Na 1-10-'95: 0251253434 Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nognabezorgd. Alsu later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. zuigen, wassen en naar therapie en heeft dus geen tijd voor Karin. Vlak voordat hij weer eens een keer naar therapie gaat, begint hij een verhaal te vertellen over een prins die ergens gevangen zit. Karin moet die prins maar bevrijden, terwijl haar vader weg is. Het is een vrolijke en af en toe span nende voorstelling van ongeveer een uur voor kinderen vanaf vijf jaar. De toe gang kost drie gulden, inclusief snoep en limonade. Na afloop worden er activi teiten gehouden in het kinderparadijs aan het Vedelaarpad. Zondag 4 februari, Ste. Gertrudis- kerk: barokke ensemblemuziek van Johann Christian Bach, Johann Gottlieb Janitsch en Carl Friedrich Christian Fasch, door het Johann Christian Bach- Quintet, Annette Hartenstein, traverso; Piet Dhont, barokhobo; Maarten Kooy, viool; Stefan Laros, altviool; Washing ton Carvalho, barokcello; Gert Muts, orgel. Aanvang 13.00 uur. Toegang: collecte. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 1 februari Vandaag zijn de dames van de creatieve groep er, die weer mooie dingen gaat maken. Roy is de jarige-job vandaag. Vrijdag 2 februari Anna, Collin, Jesper en Coen vieren vandaag feest op de Vrije Teugel, en wie dat doet, kan rekenen op een leuke ver jaardag met te gekke activiteiten, zoals een tochtje met de huifkar of een be zoekje aan de dieren; lekker knuffelen met ons nieuwe kalfje of gezellig de var kens Babs en Boebie borstelen, een rondje in de draaimolen, 's Avonds kan er worden gedanst op de kinderdisco, voor kinderen van zeven t/m 12 jaar van 19.00 tot 21.00 uur, voor f 3,- p.p. Zaterdag 3 februari Vandaag zijn Lisa, Sander, Denise en Annika onze jarige gasten, feest dus voor alle kinderen die op de feestjes van een van de vier komen. Maandag 5 februari Vandaag is Imre jarig en ze komt dat met een groep vrienden en vriendinnen vieren. Woensdag 7 februari Vandaag komt om 14.00 uur de theater groep 'Theo is ziek' de voorstelling 'Pa raplu met sinaasappel' spelen, een ver haal over een meisje, Karin, dat hele maal alleen thuis is en een prins moet gaan redden die bovenaan de trap ge vangen zit. Als je wilt weten hoe ze dat gaat doen, moet je om 14.00 uur op de Vrije Teugel zijn. Kosten f 3,- p.p. Na de voorstelling zijn er activiteiten. De jari gen van vandaag: Birgit, Kirsten, Vivian, Arnoud, Jamie en Anne komen ook toneel kijken en activiteiten doen. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 1 februari: 'Rosine' is de debuutfilm van Christin Carrière, die zich tussen 1987 en 1991 met acht korte films bezighield ovei adolescentie en de moeder-dochtet re latie. "De eerste keer dat ik dit gegeven uitwerkte was in een filmpje van ter minuten rond het thema 'geweld en pas- sie'. Het speelde zich af in de keuken, tijdens een ruzie tussen een moeder die zich oud voelt worden en haar dochter die net een vrouw aan het worden is. Het is in feite de tragiek van het nood- gedwongen doorgeven van het estafette- stokje." 'Rosine' is in feite het resultaat van driejaar studie en praktijk alvorens dit thema tot speelfilmlengte werd uil- gewerkt. 'Rosine' speelt zich af binnen de Noord- Franse arbeidersklasse. Over strijdbare en de ogenschijnlijke ondergeschiktheid van vrouwen. Of zoals de moeder in Rosine zegt: "Ik wil iemand zijn, wik wfl een man, een huis, een gezin. Dan ben ik iemand." Vrouwen die worden behan deld als een hoer of een bediende door mannen die zich ooit als een charmante prins op een wit paard aandienden. Tegen alles in blijven de vrouwen in hen, hun toekomst en veilige haven zien. Ter wijl ze zelf de drijvende kracht van het gezin zijn. De door Eloise Charretiei gespeelde Rosine is dol op haar alleen staande moeder. Ook al wordt haar liefde nauwelijks beantwoord. Wanneer haar vader ineens terugkeert en incestueus gedrag vertoont zit er voor Rosine niets anders op dan te vertrek ken. Afgaande op de omzichtige manier waarop Carrière in de summiere pers informatie over de incestthematiek schrijft, is ze bang dat haar bedoelingen verkeerd begrepen kunnen worden: "Mijn film gaat niet over incest, maar over de liefde tussen een moeder en I haar dochter. Ik wil niemand met incest naar de bioscoop lokken." Het is maar i dat u het weet. Aanvang 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/ 65+f6,-. Zaterdag 3 februari: De tentoonstelling van zaterdag 3 fe bruari betreft het werk van een fervent Jazzclub-bezoekster, Mint Faas. Hoewel bekend bij veel Soesters, is zij dat waar schijnlijk niet als tekenares/schilderes. Het is in Artishock dan ook voor het eerst dat haar kunsten in het openbaar te bezichtigen zijn. Perron 5B, het ad hoc-huisorkest van de Jazzclub, zal voor deze gelegenheid vooral bestaan uit vrienden en bekenden van de exposant. Mint Faas werd bij haar eerste tekens- chreden, geïnspireerd door beeldend kunstenaar Libbe Venema, die tijdens haar jeugd inwoonde bij haar ouders in Emmeloord. Later volgde zij nog lessen bij John Noy in Utrecht, bij Ellen Groenendijk in Soest en Ellen de Meyer in Bussum. De manier van dingen be kijken is haar echter geheel eigen. Ook aan haar portretten en naakten, geschil derd naar een model, voegt Faas vaak meer toe dan de zichtbare werkelijkheid gebiedt. Naast portretten en naakten (met krijt), bevat de tentoonstelling ook enkele doeken met olie-/acrylverf, waarbij Faas nog meer beroep doet op de innerlijke beleving. Zo bijvoorbeeld 'De Onwrikbare Man', de beeltenis van een onbekende, die bijna uit zijn voegen barst van de weerstand en die zij in ze kere zin 'klem geschilderd heeft'. Of 'Wolk van Getuigen', een schilderij dat blijk geeft van een oersterk geloof in een hiernamaals, dat in de wolken verkeert, maar toch heel dichtbij is. Deze schilderstukken geven wel aan, dat Faas op de drempel staat van een artistieke fase die meer vereist dan de technische vaardigheid van het portretteren alleen. De zieleroerselen die bij dit meer intuï tieve schilderen boven komen, vergen energie en zelfvertrouwen. Over de rich ting waarin zij zich gaat ontwikkelen, valt niet veel met zekerheid te zeggen. De stille kracht die ontegenzeglijk in haar schuil gaat, alsmede haar Friese trots en psychologische achtergrond, geven haar voldoende bagage om en kele lukrake stappen in het ongewisse te wagen. Aanvang: 21.00 uur. Toegang gratis. De door het Katholiek Vrouwen gilde afdeling Soest en de Werk groep Missie, Ontwikkeling en Vrede Soest georganiseerde avond met Anne en Frank Boomers is vo rige week zeer geslaagd. De bijeen komst trok veel belangstelling, maar veel belangrijker: het was een inte ressante avond. Het echtpaar Anne en Frank Boomers werkt sinds half 1984 als leken-missio- narissen in Zuid-Soedan. Op deze avond vertelden zij over hun ervaringen in een dergelijk land. Onder leiding van Ad Langebent, die als verslaggever van de KRO enkele malen een bezoek heeft gebracht aan Anne en Frank Boomers, vertelden beiden uitgebreid over hun levenswerk en beantwoordden vragen die door de belangstellenden werden gesteld. Uit hun ervaringen bleek hoe moeilijk dergelijk werk wel niet is in een land, waarin tegengestelde meningen zijn over de toekomst ervan. Elke stam heeft zo zijn eigen cultuur. Frank heeft zich de afgelopen periode gewijd aan vele logis tieke vraagstukken rondom het ver plaatsen van goederen, het opzetten van handel in het gebied (ruim twee keer zo groot als Nederland) en het verrichten van verschillende meer administratieve activiteiten. Anne heeft zich vooral be- De biste behoor! na de o van he Duncke Soest w koplope fers 113 ten gedr Duncker: langrijksi klasse rai derdoen bijna voc vlot spra! Coach R het hart i standers ben het niet goec delijk er raak," alc geen verl zig gehouden met de opleiding van vrouwen. In de cultuur aldaar zijn vele activiteiten voorbehouden aan de man nen. Doordat deze voor andere activitei ten worden ingezet, zullen de vrouwen ook de oorspronkelijke taken van de man moeten vervullen, die op zich veel uitgebreider zijn dan in onze geculti veerde landen. Het was voor de aanwezigen onvoor stelbaar in welke moeilijke situatie al daar geleefd moet worden en hoe moei lijk het soms is aan de dagelijkse levens behoeften te komen. Veel indruk maak ten ook de vertellingen van beiden waarom ze voor dit werk hadden geko zen en welke moeite het hun soms kost omJiun opdracht uit te voeren. Daaruit bleek hoe weinig we hier bekend zijn met de situatie aldaar. Na afloop was er, na de afsluiting door de voorzitter van het KVG, mevrouw Van Veen, gelegenheid om nader ken nis te maken en persoonlijk afscheid te nemen. Het echtpaar is op maandag 29 januari weer vertrokken richting Zuid- Soedan, waar ze tot mei 1997 werkzaam zullen blijven. Ze waren enkele maan den in Nederland om op krachten te komen en het was uniek om aan de vooravond van hun vertrek zo uitge breid met dit uit Soest komende echt paar ervaringen te kunnen uitwisselen. 1

Soester Courant | 1996 | | pagina 14