aruóhocis Herenteam Red Stars weggespeeld Bowlingtitels De Kroon en Brehler Soester schakers bekeren verder ls ^VG-avond met Boomers SPORT! Een man met een Gouden Hart Baltus snel in SuperSprint Selby te sterk voor Internos Eric van Zandwijk kampioen PAGINA 14 Filmhuis: 'Rosine' Expositie Mint Faas met Perron 5B WOENSDAG 31 JANUAR11996 SOESTER COURANT PAGINA 15 Koploper Dunckers vernedert basketballers: 113-65 BASKETBAL ZWEMMEN Goede prestaties De Duinkikkers in zwembad Zeist Hoge bridge-onderscheiding H.L. van Dalen BRIDGE Sportprogramm^l Jeugdnieuws Koelewijn wint natuurijsmarathon SCHAATSEN Ook thuisduel met 5-3 gewonnen BADMINTON Veel finaleplaatsen De Springbokken TURNEN Nieuwe winnaars op Soester kampioenschappen BOWLING Gerrit Muis en Jan de Gier boeken overwinning tegen Leusden SCHAKEN m, Sportuitslagen jj Zwemdiploma Wintercup inzet van zaalvoetbaltoernooi SEC op 3 februari pan- \uur toe pen tivi- idijs )oy, ng- uts, ng: Sleenhoffstraal 46, tel. 6019577 Donderdag 1 februari: 'Rosine' is de debuutfilm van Christine Carrière, die zich tussen 1987 en 199j met acht korte films bezighield over adolescentie en de moeder-dochter re latie. "De eerste keer dat ik dit gegeven uitwerkte was in een filmpje van zes minuten rond het thema 'geweld en pas sie'. Het speelde zich af in de keuken, tijdens een ruzie tussen een moeder die zich oud voelt worden en haar dochter die net een vrouw aan het worden is. Het is in feite de tragiek van het nood gedwongen doorgeven van het estafette stokje." 'Rosine' is in feite het resultaat van driejaar studie en praktijk alvorens dit thema tot speelfilmlengte werd uit gewerkt. 'Rosine' speelt zich af binnen de Nooid- Franse arbeidersklasse. Over strijdbare en de ogenschijnlijke ondergeschiktheid van vrouwen. Of zoals de moeder in Rosine zegt: "Ik wil iemand zijn, wik wil een man, een huis, een gezin. Dan ben ik iemand." Vrouwen die worden behan deld als een hoer of een bediende door mannen die zich ooit als een charmante prins op een wit paard aandienden, heeft Tegen alles in blijven de vrouwen in hen, ordat hun toekomst en veilige haven zien. Ter- rapie wij' ze zelf de drijvende kracht van het ellen gezin zijn. De door Eloise Charretier n zit. gespeelde Rosine is dol op haar alleen- iden, staande moeder. Ook al wordt haar liefde nauwelijks beantwoord. Wanneer haar vader ineens terugkeert en incestueus gedrag vertoont zit er voor Rosine niets anders op dan te vertrek ken. Afgaande op de omzichtige manier waarop Carrière in de summiere pers informatie over de incestthematiek schrijft, is ze bang dat haar bedoelingen verkeerd begrepen kunnen worden: "Mijn film gaat niet over incest, maar dis- over de liefde tussen een moeder en van haar dochter. Ik wil niemand met incest tlieb naar de bioscoop lokken." Het is maar tian dat u het weet. ich- Aanvang 20.30 uur. Entree: f 7,50; cro/ rso; 65+f6,-. Zaterdag 3 februari: De tentoonstelling van zaterdag 3 fe bruari betreft het werk van een fervent Jazzclub-bezoekster, Mint Faas. Hoewel bekend bij veel Soesters, is zij dat waar schijnlijk niet als tekenares/schilderes. Het is in Artishock dan ook voor het eerst dat haar kunsten in het openbaar te bezichtigen zijn. Perron 5B, het ad hoe-huisorkest van de Jazzclub, zal voor deze gelegenheid vooral bestaan uit vrienden en bekenden van de exposant. Mint Faas werd bij haar eerste tekens- chreden, geïnspireerd door beeldend kunstenaar Libbe Venema, die tijdens haar jeugd inwoonde bij haar ouders in Emmeloord. Later volgde zij nog lessen bij John Noy in Utrecht, bij Ellen Groenendijk in Soest en Ellen de Meyer in Bussum. De manier van dingen be kijken is haar echter geheel eigen. Ook aan haar portretten en naakten, geschil derd naar een model, voegt Faas vaak meer toe dan de zichtbare werkelijkheid gebiedt. Naast portretten en naakten (met krijt), bevat de tentoonstelling ook enkele doeken met olie-/acrylverf, waarbij Faas nog meer beroep doet op de innerlijke beleving. Zo bijvoorbeeld De Onwrikbare Man', de beeltenis van een onbekende, die bijna uit zijn voegen barst van de weerstand en die zij in ze kere zin 'klem geschilderd heeft'. Of Wolk van Getuigen', een schilderij dat blijk geeft van een oersterk geloof in een hiernamaals, dat in de wolken verkeert, toch heel dichtbij is. Deze schilderstukken geven wel aan, dat Faas op de drempel staat van een artistieke tase die meer vereist dan de technische vaardigheid van het portretteren alleen. De zieleroerselen die bij dit meer intuï tieve schilderen boven komen, vergen energie en zelfvertrouwen. Over de rich ting waarin zij zich gaat ontwikkelen, valt met veel met zekerheid te zeggen. De stille kracht die ontegenzeglijk in haar schuil gaat, alsmede haar Friese trots en psychologische achtergrond, I KTt"? voldoende bagage om en- wagen StaPPe°in het onge™«e te Aanvang: 21.00 uur. Toegang gratis. zig gehouden met de opleiding van sSt^ï' de CUltuur aldaar "in ve,e nen nó a ™°r ouden aan de man- tol wnrH V00r activitei- ten worden ingezet, zullen de vrouwen ook de oorspronkelijke taken van de X,h v?J™llen. die op zich veel «e8rde landen.,Jn in °DZe geCulti" retKWaS-V00r de aanwezigen onvoor stelbaar in welke moeilijke situatie al- aar geleefd moet worden en hoe moei- ïhn!LSOniS!s aan de da8elijkse levens- nS"ie komen- Vee' indruk maak- -n ook de vertellingen van beiden ïf zlvoor dit w«k hadden geko- ®n welke moeite het hun soms kost m.hun opdracht uit te voeten. Daaruit 'eek hoe weinig we hier bekend zijn iet de situatie aldaar. a afloop was er, na de afsluiting door 2 voorzitter van het KVG, mevrouw an Veen, gelegenheid om nader ken- s te maken en persoonlijk afscheid te men. Het echtpaar is op maandag 29 man weer vertrokken richting Zuid- «darg waar ze tot mei 1997 werkzaam llen blijven. Ze waren enkele maan- n in Nederland om op krachten te men en het was uniek om aan de oravond van hun vertrek zo uitge- id met dit uit Soest komende echt- ir ervanngen te kunnen uitwisselen. 1 De historici van Red Stars hebben behoorlijk wat graafwerk gekregen na de ontluisterende nederlaag van het eerste herenteam tegen Dunckers. De nummer twee uit Soest werd door de Hilversumse koploper met de veelzeggende cij fers 113-65 met de neus op de fei ten gedrukt. Dunckers is een klasse beter dan de be langrijkste achtervolgers in de tweede klasse rayon, die weinig voor elkaar on derdoen. In Soest zorgde Red Stars bijna voor een stunt, in Hilversum was vlot sprake van een verloren wedstrijd. Coach Rinus Valk had zijn spelers op het hart gedrukt het schot van de tegen standers aan banden te leggen. "Ze heb ben het geprobeerd, maar voerden het niet goed uit. Ze verdedigden te afstan delijk en Dunckers schoot bijna alles raak," aldus Valk die na de rust (50-35) geen verbetering zag. Niemand was in goede doen bij Red Stars en in de tweede helft werd de ploeg volledig van het veld geveegd, ook al omdat ze in de luchtduels voortdu rend het onderspit dolf. Een wedstrijd om snel te vergeten, vond Valk die zelfs over een deceptie sprak. In elk geval kon niemand zich herinneren wanneer de Soester basketballers voor de laatste keer een dergelijke 'zeperd' kregen. Diskwalificatie Manfred Dikkers probeerde zijn zwakke optreden te verbloemen met verbale acties. Hij maakte het zo bont, dat hij een minuut voor tijd een diskwalificatie aan zijn broek kreeg. De uitwijzing, vol gens Valk volkomen terecht, zal hem waarschijnlijk op een schorsing van twee duels komen te staan. En daarmee dupeert de center zijn team dat ondanks de grote nederlaag in de race om de tweede plaats blijft. Op dit moment zijn er nog zo'n vijf kanshebbers voor die plek die aan het einde van de rit recht geeft op het spelen van promotie wedstrijden. Om daarvoor in aanmerking te komen, zal Red Stars in elk geval de komende ontmoetingen met Den Braven/Goba 2 (10 februari thuis) en Binnenland 2 (17 februari uit) winnend moeten afsluiten. Goba verloor anderhalve week geleden met één punt verschil van Dunckers, terwijl Binnenland een week daarvoor de Hilversummers de enige nederlaag van dit seizoen toebrachten. In de eer ste competitiehelft won Red Stars van beide tegenstanders. Voor Valk is de tweede plaats echter niet een absolute voorwaarde. "Je moet zorgen dat je bij de eerste vier eindigt, dan heb je het goed gedaan. We krijgen nog veel moeilijke wedstrijden." Zaterdag werden er vele punten voor de competitie bijeengezwom- men; vooral door de ijzersterke estafetteploegen. Nieuw in de zwemgelederen waren Ilse en Tim Vaessen, beiden gingen huis waarts met een oorkonde; voor Ilse een derde plaats op de 100 meter vrije slag en voor Tim een derde plaats op de 100 meter rugslag. Terug van lang wegge weest (14 maanden) is Steven Uyland. De lange trainingsachterstand viel op de 50 meter vrije slag niet zo op, echter de 200 meter rugslag ging moeizaam. Deze competitie-wedstrijd leverde op: 27 per soonlijke records, 14 eerste, 8 tweede en 6 derde plaatsen en 4 clubrecords. Een prima resultaat. De eerstvolgende grote wedstrijd van de Duinkikkers is op 17 februari in Aqua Indoor aan de Dalweg. H.L. van Dalen (rechts) wordt door NBB-president L. Hoedemaker het Gouden Hart opgespeld. In het midden minister Jorritsma. Slechts zes mensen kregen ooit het Gouden Hart, een hoge onderschei ding van de Nederlandse Bridge bond (NBB). De Soester H.L. van Dalen is sinds vorige week één van hen. Hij ontving het Gouden Hart uit handen van minister Jorritsma van verkeer en waterstaat en NBB- president L. Hoedemaker. In Soest is Van Dalen bekend als de voorzitter van de Bridgeclub Eemland. Maar zijn verdiensten voor deze denk sport reiken veel verder, anders had hij de onderscheiding niet gekregen. Als directeur van het wereldberoemde Cap Volmac World Top Bridgetoernooi slaagde hij er voor de tiende keer in om de beste bridgers van deze aardbol naar Den Haag te halen. Het bridgetoernooi vond van 18 tot en met 21 januari plaats in Hotel des Indes en werd geopend door Jorritsma. Bij die gelegenheid kreeg van Dalen het Gouden Hart uit gereikt. Het toernooi werd overigens gewonnen door de Noren Heiness en Helgemo. De Nederlandse paren De Boer/Muller en Leufkens/Westra eindigden respectieve lijk als tweede en derde. De Pakistaanse Kaartvirtuoos Zia Mahmood, die wordt beschouwd als de beste individuele bridger, legde met zijn Amerikaanse partner Rosenberg beslag op de vierde plaats. WOENSDAG 31 JANUARI Zaalvoetbal 21.00 uur Interhesp-Firtina'93 (Hilver sum) VRIJDAG 2 FEBRUARI Badminton 19.15 uur Inside'82 8-Selby (Baarn) Basketbal 21.30 uur SVO-The Red Stars (D) (De Meern) ZATERDAG 3 FEBRUARI Korfbal 20.40 uur Dindoa-De Eemvogels Voetbal 14.30 uur WZ'49-Loosdrecht (Eem- weg) 14.30 uur Hercules-Hees (Utrecht) 14.00 uur SEC-RUC (Bosstraat-West) Volleybal 16.30 uur US 3-Stam/SoVoCo (H) (Amsterdam) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Martinus 2 (De Bunt) Waterpolo 16.45 uur UZSC 4-De Duinkikkers (D) (Utrecht) ZONDAG 4 FEBRUARI Handbal 14.15 uur UDSV-Smeeing/BDC (D) (Utrecht) 14.30 uur Smeeing/BDC (H)-Aristos (Beukendal) Voetbal 14.00 uur SEC-APWC (Bosstraat- West) 14.00 uur Neerlandia/SLTO-Soest (Amsterdam) MAANDAG 5 FEBRUARI Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 19.00 uur SEC-Attent (Beukendal) 20.00 uur Hees-Allen Weerbaar (Beukendal) 21.00 uur DVS/De Kuil-Radiostad (Beukendal) BADMINTON Selby Drie van de vier enkelspelen gingen met winst naar Selby, alleen Micha Papenhuyzen verloor zijn partij. Het herendubbelspel met Micha Papen huyzen en Geoffrey van Leyenhorst was spannend. De eerste set werd gewonnen met 15-7, in de tweede game moesten ze de eer laten aan 't Slot 12-15. In de derde set werd geknokt voor ieder punt, zodat een verlenging volgde, maar uit eindelijk scoorde 't Slot uit Zeist 17-18. Saskia Sulenta en Kim Westbroek had den geen moeite met hun partij 15-5/ 15-8. In het gemengd dubbelspel van Micha en Kim trok 't Slot aan het lang ste eind, maar Geoffrey en Saskia maak ten met 15-3/15-3 het winnende punt voor Selby. Soester Bowling Vereniging Bij de Rakkers baarde Mark Wever op zien door een game van 178 te scoren. Hij is pas twee weken lid van de bowlingvereniging. Zijn team snoepte één puntje af van het Triootje: 1-4. Richard van Leeuwen van de Bowling Boys scoorde één punt lager dan Wever, maar won wel met zijn ploeg met 5-0 van Barracuda. De Eemvogels De El ontving Antilopen uit Leusden. Beide teams hadden tot dan toe elf pun ten vergaard en deelden de tweede plaats. Al gauw werd duidelijk dat De Eemvogels feller en beter speelden dan de gasten. Dat resulteerde dan ook in een verdiende 2-0-voorsprong door doelpunten van Ellen Mout. Soester Schaakclub Het juniorenteam van de Soester Schaakclub is in felle strijd verwikkeld met Vegtlust Al om de bordpunten. De onderlinge wedstrijd eindigde in 2-2, zodat het zaak is dat zoveel mogelijk partijen worden gewonnen. Soest deed goede zaken tegen PSV door met 4-0 te winnen. De Cl van Soest speelde gelijk (2-2) tegen Vegtlust C2. De club uit Maars- sen speelt met voornamelijk schakers uit de regio, onder wie de Soester Robin Musch. Het schaaktalent kwam uit te gen Daniël Stellwagen van Soest. Het tweetal kwam remise overeen, waarbij van Soester zijde werd aangetekend dat Stellwagen te weinig kreeg tegen zijn vier jaar oudere opponent. Dankzij de doorzettende vrieskou kon weer worden geschaatst op natuurijs. Bert Koelewijn, lid van schaatsvereniging Eemland, nam zaterdag deel aan een marathon voor landelijke rijders in Hoorn. Hoewel het ijs niet optimaal was, liet Koelewijn zich gedurende de zestig kilometer van voren zien. Soester zich verrassend van de vierde Terwijl de laatste kilometers werden weggeschaatst steeg de spanning in de kopploeg. De stevige noord-oostenwind maakte de door het zonnetje zo aange naam ogende tocht tot een ware strijd tegen de elementen. In de laatste meters voor de eindstreep maakte de negentienjarige Spakenburger zich los van zijn medestrijders om als eerste over de eindstreep te komen. Daarmee bleef Koelewijn een aantal bekenden uit het marathon-wereldje voor. Op kunstijs werd vrijdag in Utrecht het super-sprintkampioenschap verreden. De deelnemers legden tweemaal een honderd en tweemaal een driehonderd meter af. De deelnemende Eemlanders presteerden bijzonder goed. Martin Baltus legde dankzij zijn tijden (10.70, 10.77, 26.47 en 26.51) beslag op de tweede plaats in het algemeen klasse ment. Baltus bleef daarmee op geringe afstand van winnaar Robbert Wester- veld. Mark Jansen verbeterde tijdens de SuperSprint zijn persoonlijk record op de honderd meter: 11.03. Zijn tweede honderd meter ging in 11.10. De 300 meter legde hij af in 27.08 en 26.82. Met deze tijden verzekerde de 21-jarige Bij de dames werd Susane,den Hertog dankzij haar fraaie tijden vijfde. De zes tienjarige Amersfoortse verbeterde op de honderd meter haar persoonlijk in 13.18. Ook tijdens het dit weekeinde verreden subtopkampioenschap pres teerde Den Hertog goed. Op de vijfhon derd meter werd zij geklokt in 49.85 en op de vijftienhonderd meter schaatste ze met 2.32.48 ruim twee seconden van haar record af. Deze resultaten bezorg den haar de tweede plaats. In het tussenklassement staat zij op dit mo ment, met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht, op de derde plaats. Juliën Sminck gaf vrijdag tijdens de SuperSprint acte de présence tijdens de zogenaamde 'opvulwedstrijden'. Dat zijn de wedstrijden die worden verreden tussen de SuperSprint ritten door, be doeld om de deelnemers wat ruimte~te~ geven om op adem te komen. Sminck legde de 500 meter af in 46.06 en op de vijftienhonderd meter werd hij geklokt in 2.20.52. Deze tijden geven aan hoe zeer de snijdende koude wind het wedstrijdrijden bemoeilijkte. Carl Verheijen plaatste zich afgelopen week in Eindhoven voor de afstands kampioenschappen die medio maart in Heerenveen zullen worden verreden. Verwacht wordt dat de Woudenberger wederom van zich zal laten horen op 'zijn' 5.000 en 10.000 meter. Zaterdag speelde Selby een thuis wedstrijd tegen Internos uit Utrecht. In november vorig jaar won Selby de uitwedstrijd met 5-3nu wonnen de Soesters met dezelfde cijfers. Herman Scheerhoorn speelde zijn enkelspel subliem. In twee sets wist hij Internos te verslaan 15-2/15-6. Se- bastiaan Ott had ook geen enkel pro bleem met zijn tegenstander en pakte met 15-1 en 15-2 de winst. Het dames enkelspel van Paula van den Dijssel moest in drie sets gespeeld worden. De eerste game was voor Internos (9-11), in de tweede set kwam Selby goed terug en pakte met 11-2 setwinst. De beslis sende derde set was behoorlijk span nend te noemen. Het ging gelijk op tot 9-9, waarbij de dame van Internos niet wilde verlengen. Het werd 10-10, waar na er wel verlengd werd en uiteindelijk Internos het winnende punt kon scoren 11-12. Lydia van den Dijssel klopte haar tegenstandster met 11-6,11-7. Het herendubbelspel van Scheerhoorn en Stienstra was spannend. Er werd van beide kanten goed partij gegeven zodat Selby bij 13-13 genoodzaakt was een verlenging af te dwingen. Met 18-15 werd de eerste set door Selby winnend afgesloten. In de tweede game gingen de heren van Internos wat fouten ma ken, waardoor Selby met 15-5 de wed strijd op zijn naam kon schrijven. De dames konden het niet bolwerken in hun dubbelspel en verloren met 6-15, 8- 15. In het eerste gemengd dubbelspel speelden Ott en Paula van den Dijssel in de eerste set uitstekend (15-6), in de tweede kregen ze meer tegenstand en kwamen ze achter met 8-3. Maar Selby knokte voor ieder punt tot 12-12, pakte de service terug en sloot de wedstrijd winnend af 15-12. Stienstra en Lydia van den Dijssel speel den het tweede gemengd dubbel en ver loren hun eerste game 2-15. In de tweede ging het stukken beter en kwa men ze voor 14-10, maar Utrecht vocht terug tot 14-14 waarna een verlenging volgde en Internos de partij won met 15-17. Tijdens de derde voorronde om het provinciaal D-kampioenschap tur nen in Houten kwamen De Spring bokken turners verzwakt aan de start. Drie van de tien turners moes ten door griep of blessures in Soest achterblijven. In de D5-klasse moest Eric van Zand wijk zonder zijn twee teamgenoten in zijn eentje de eer hooghouden. Dat deed hij meer dan uitstekend, door alle overige turners in deze klasse te ver slaan. Daardoor bleef deze eerste plaats ook in de derde ronde bij de Spring bokken. Vooral zijn fraaie salto van de hoge rekstok oogstte veel applaus. De enig overgebleven ploeg in deze klasse van de Springbokken volgde het goede voorbeeld van Van Zandwijk. Bart Sanders en Niels Kuiper verbeter den hun ploegentotaal met negen volle punten en zij werden derde. Individueel werd Kuiper door een evenwichtige wedstrijd zevende en Sanders eindigde direct daarachter op plaats acht. Opval lend waren de tweede plaats van Sanders op de lange mat en zijn derde plaatsen op rek en de ringen. "Bij de Jeugdturners ontbrak eveneens een teamgenoot van Rob Demmenie en Eef de Klerk. Desondanks behaalde het team de derde plaats, waarbij hun eer ste plaats op voltige en tweede plaats aan de ringen uniek mogen heten. In het individuele eindklassement bereikte Demmenie de vierde en de Klerk de zevende plaats. Bij de Turners-junioren blijft de strijd spannend tussen Sport Vereent uit Utrecht en De Spring bokken. Willem Strijbosch en Bart Eichholtz komen naderbij maar werden ook ditmaal tweede. Strijbosch had een misser op de brug en bij sprong, maar wist, ondanks zijn griep, toch op de tweede plaats te eindigen. Eichholtz presteerde opvallend aan voltige, brug en ringen en werd vijfde. Door deze prestaties zijn al deze turners nu al ze ker van een finaleplaats. Huldigingen Het jubileumjaar van de gymnastiek- en turnvereniging De Springbokken is bij zonder goed van start gegaan. De afge lopen week mochten zij, bij de kort geleden gestarte groep Conditie-Gym, het 450-ste verenigingslid begroeten. Blij verrast was mevrouw Grunbauer met de eer die haar ten deel viel. Voor zitter E. de Vries overhandigde haar bloemen en een Springbokken t-shirt. Tijdens de jaarlijkse vrijwilligers-avond werd Astrid Beernink eveneens gehul digd, dit vanwege haar jarenlange inzet bij de Selectie turnen en bij Jazz. Zij mag zich de Springbok van het Jaar 1995 noemen. Zij werd daarmee de ne gende Springbok van het jaar in het vijfentwintigjarige bestaan van de Springbokken. Arnold de Kroon en Ada Brehler zijn de nieuwe bowlingkampioenen van Soest. Zij namen zondag bezit van de troon, waarop een jaar lang Rein Westra en Marina van Kon- kelenberg hadden gezeten. De titel verdedigers eindigden niet bij de eerste drie. Van Konkelenberg gooide bij de dames wel de hoogste game (197), maar kwam niet aan het totaal van Ada Brehler (1.588). Mieke van Berkel (tweede met 1.539 pinfalls) en Greet de Kroon (1.534) zaten de bowlingkampioene het dichtst op de hielen. Arnold de Kroon had in de finale over vier games aan een totale pinfall van 1.601 voldoende om de titel op te eisen. Hij werd gevolgd door Eep Kamphorst die de hoogste game op zijn naam schreef (196) en met een score van 1.563 tweede werd. Op de derde plaats eindigde Pieter Pasman (1.522). Zowel de dames als de heren waren za terdag van start gegaan met de voor ronde over zes games. Hetzelfde gold voor het uitgestelde C-drie toernooi dat tegelijkertijd werd gehouden. Daarbij werd op handicap gespeeld, hetgeen aanvankelijk voor enige verwarring zorgde, omdat dat bij het Soester kam pioenschap niet het geval was. Het C-drie toernooi werd gewonnen door Kamphorst (1.806). Daarachter 'finishten' Theo van 't Klooster (1.761), Paul Katee (1.714), Arnold de Kroon (1.713), Erik Mertens (1.680) en Pieter Pasman (1.633). De hoogste game kwam op naam van Sam Lezer (215, inclusief handicap). De voornaamste prijswinnaars van de Soester Bowling Vereniging verzamelden zich na afloop van het voor hun succes vol verlopen weekeinde. Foto: Aldo Allessie Bij de dames was Mieke van Berkel de beste door een totale pinfall van 1.742 te scoren. Zij werd gevolgd door Greet de Kroon (1.698), Renee van Dijk (1.609), Marga Vlek (1.606), Ada Brehler (1.585) en Gerrie Pasman (1.564). Net als bij het Soester kam pioenschap zette Marina van Konkelen- berg weliswaar de hoogste game neer (213, inclusief handicap), maar kwam ze niet in de top van het klassement voor. Samengevat waren Ada Brehler, Mieke van Berkel, Greet De Kroon, Arnold de Kroon, Eep Kamphorst en Pieter Pas man over de twee toernooien de meest succesvolle bowlers van het afgelopen weekeinde. Misschien minder eenvoudig dan was gedacht is het eerste team van de Soester Schaakclub de eerste bekerronde doorgekomen. Het klasseverschil met Leusden werd eerder tot uiting gebracht in de be denktijd die de gasten nodig had den. Het werd 3-1 voor Soest. De beslissing in de EHBO-zaal aan de Parallelweg viel vrijdagavond om elf uur. Gerrit Muis had zijn partij tegen Van Tbyll al binnen twee uur gewonnen, toen aan bord 3 Velker van de Leusder eersteklasser na veertig zetten door de vlag ging. Op dat moment had Jan de Gier al twee pionnen meer dan Velker op het bord staan. Ook de tegenstander van Koen Vegter kon geen echte vuist maken. Vegter of ferde een pion voor dreiging op de koningsvleugel. Omdat hij dat niet vol ledig uitbuitte, accepteerde hij het re mise-aanbod van Shahrizadeh. Meteen daarna werd ook vrede getekend op het eerste bord. Erik Swinkels kwam slecht uit het middenspel en moest vechten om te overleven. Het lukte hem zijn tegen stander om de tuin te leiden door agres sief zijn pionnen op te spelen. Soest plaatste zich dankzij de overwin ning voor de tweede ronde in de strijd om de beker van de Sticht-Gooise Schaakbond. In de reguliere competitie komt de schaakploeg tegenover de spe lers van HSG 3 te zitten. Dat team staat bovenaan in de promotieklasse, Soest vertoeft in de sub-top. Muis en Van Hengel hebben zich afgemeld voor de belangrijke wedstrijd, zodat Soest met twee invallers aan de partijen begint. Twee Soesters en twee Leusdenaren peinzen over de volgende zet. Foto: Aldo Allessie 'BADMINTON Selby Selby I - 't Slot I 5-3; Badso 4 - Selby 2 1- 7; Selby 3 - Renswouw I 4-4; 't Gein 7 - Selby 4 4-4; Zeewally 4 - Selby 5 6-2. Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Cool Cat - No Name 1- 4; Big Splitters - DDA Omega Wi-Xh\ Prefab trio II - Boule d'Or 1-4; Van Ede - Team work 3-2; Baanbrekers - de Enghe 1- 4; Raadhuis I - Lucky Loosers 1-4. Senioren dinsdag: Gokkere - Prefab trio I 3- 2; Raadhuis II - Schei.L. 4-1; Lucky Strikes - Toverbal 1-4; H.A.M. - Heppie Hoekers 0-5; Strajk - Karei de Stoute 0-5; Stressless - Naadje 4-1; Cobra's - Ottifantjes 5-0; Pin Up - Shj-ammer 5-0; Pin Down - "Westra/ Van Schaik 0-5. Jeugd Maandag: Baraccuda - Bowling Boys 0-5; Rakkers - Triootje 1-4; Team X - Spetters 0-5. De Duinkikkers 50 meter vrije slag: Ronald Ophorst 31.2; Eric van Walsem 24.8 (pr); Steven Uyland 25.7; Bram Houben 34.3; Peter Oosthof 28.6 (pr); Astrid Buxtorff 35.0; Joanna Thijs 31.1 (pr); Vivian Sprank 31.2. 100 meter vrije slag: Hetty van Loenen 1.16.5 (pr); Annuska van Drie 1.13.4; Marja de Zoete 1.12.4; Lize v.d. Berg 1.12.5; Leonie Oosthof 1.15.6 (cr.pr); Kim Witte 1.28.0 (pr); Ilse Vaessen 1.41.1; Paul Sprank 1.14.7 (cr,pr); Sebastiaan Schuurman 1.20.7; Elise hooft 1.19,1 (pr); Robbin Blokpoel 1.20.2; Tim Vaessen 1.37.0. 100 meter vlinderslag: Annuska van Drie 1.25.8 (pr); Marja de Zoete 1.31.9; Lize v.d. Berg 1.31.8; Raymond Honderdors 1.21.7; Peter Oosthof 1.19.0 (pr). 200 meter wisselslag: Pieter Damen 2.42.7 (pr); Raymond Honderdors 2.40.3 (pr); Roel Koot 2.55.2 (pr) Joanna Thijs 3.05.3 (pr); Sandra Kuyer 2.50.5 (pr); Vivian Sprank 2.48.7 (pr); Tish Kuiper 2.48.8. 200 meter vrije slag: Inge van Nimwegen 2.33.3 (pr); Hester Vlaanderen 2.43.0; Hetty van Loenen 2.50.9 (pr); Astrid Buxtorff 2.50.1 (pr); Roel Koot 2.42.7 (pr); Raymond Honderdors 2.21.9. 200 meter rugslag: Ronald Ophorst 3.08.2; Eric van Walsem 2.33.8; Steven Uyland 2.40.8. 100 meter schoolslag: Astrid Buxtorff 1.35.6; Inge van Nimwegen 1.34.9; Hester Vlaande ren 1.35.8; Peter Oosthof 1.29.0; Roel Koot 1.28.1; Pieter Damen 1.20.0 (pr); Kim Witte 1.41.5; Leonie Oosthof 1.41.9 (pr); Ilse Vaessen 1.48.0; Sebastiaan Schuurman 1.38.1 (cr.pr). 100 meter rugslag: Peter Oosthof 1.15.3 (pr); Bram Houben 1.24.5 (pr); Elise Hooft 1.32.3 (pr); Robbin Blokpoel 1.32.7; Tim Vaessen 1.40.9. 4 x 50 meter vrije slag: Roel Koot, Raymond Honderdors, Pieter Damen en Peter Oosthof 1.57.0. 4 x 50 meter wisselslag: Steven Uyland, Pieter Damen, Eric van Walsem en Ronald Ophorst 2.05.6. 4 x 100 meter vrije slag: Tish Kuiper, Vivian Sprank, Joanna Thijs en Sandra Kuyer 4.33.3 (er). Bij sport- en zwemschool De Wieksloot aan de Wieksloterweg werd zaterdag weer afgezwommen voor het A- en B- diploma. De volgende leerlingen slaag den: A-diploma: Renee van Burgsteden, Sanne van Fulpen, Michael Kampen, Christa Rozeboom, Tim van Rooyen, Fernand Voortjes, Mischa Oosterwijk. B-diploma: Michael Biemans, Caroline Bosch, Rianne van Doorn, Charlotte de Rochemont, Daniëlle van Rooyen, Mitch Wesseling. In sporthal Beukendal vindt zater dag 3 februari een zaalvoetbal toernooi om de Wintercup plaats. De organisatie is in handen van SEC. Ook Hees neemt deel. Het deelnemersveld van het toernooi voor standaardteams wordt gecomple teerd door BVC, Keistad, Triangel, Kloosterboys, Kortenhoef 94 en Cobu Boys. Om 18.30 uur wordt afgetrapt voor de eerste wedstrijd, vanaf half ne gen worden de finalewedstrijden ge-

Soester Courant | 1996 | | pagina 15