OP 'X VARIA) Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 31 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA^qËNS[ Meningen van lezers "Bedankt" Winst cai terug naar burger Brand Soestduinen Huurverhoging 1996 Meer 'meningen' elders in deze krant Uit de Soester Courant van 29 Januari 1946 Plaatselijk nieuws. Ambtenaren sportvereeniging Feestavond Volksonderwijs. Hoe 't bij de buren gaat. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Normen e WOENSDAG 31 JANUARI 1996 AKTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN A 1 Gaarne zou ik langs deze weg alle men sen willen bedanken die na de explosie op de Colenso zo goed hebben gehol pen: de brandweer, politie, slachtoffer hulp en speciaal de twee ziekenbroeders die mijn man zijn hart weer aan de gang hebben gekregen. Alle lof voor deze in stanties die zo kordaat en effectief zijn opgetreden. Ook de flatbewoners en de mensen in de omgeving die mij hebben opgevangen: heel veel dank voor jullie medeleven, ook namens mijn man. C.H. de Keijzer-van Ede kunnen de betrokken belanghebbenden zelf bepalen wat zij - of m.a.w. wij - er mee doen, en niet wat men (WD en GL/PS) denkt dat zij voor ons denken te moeten bepalen. Mevr. W. Stekelenburg: maak van uw geopperd idee rustig een halszaak. Uw idee draagt m.i. de steun van 17.000 burgers (getal uit de SC). Wiens of welk belang dient u (uw partij)? Ons of WD/GL -PS belang? Geachte lezer(s), stemgerechtigde(n) onthoudt: "Wat én welke politicus/po litici u wat onthoudt!" Laat het idee winst terug naar burger u koud? Laat u nu duidelijk horen of een financieel voordeel door WD/GL-PS door de neus boren. Arthur Vaessen Huren gaan buiten alle proporties om hoog. Idem allerlei (woon)lasten, nieuwe heffingen, belastingen van Rijks- Provincie- en of gemeente-overheid, en allerlei nutsbedrijven. Daarentegen afschaffing en/of verlaging van subsidies en uitkeringen. Salarissen (honger)lonen - fooien maken een pas op de plaats. Forse verhogingen van premies of ziektekosten-ziekenfonds en verzekeringen, tarieven. Verkiezings leuze - stunt - bedrog Paarse Kabinet. 'Behoud van Koopkracht' De stille armoede ook in Soest-natuur- lijk woekert als een sluimerende kwaad aardige ziekte weelderig voort. Niemand ontziend. Aangewakkerd door politici - groeperingen en/of zgn. volksvertegen woordigers die hun ideeën, plannen ten koste van menig burger en ten eigen eer en glorie (willen) doordrukken. Zonder goed onderbouwde argumenten of rug gespraak van u en mij. Daarom mag en kan het goede én te rechte idee van mevr. W. Stekelenburg niet terzijde geschoven worden. "Geef het volk wat het volk toebehoort." Dan De Stichting Bewonersbelangen Soest duinen wil hierbij aan de Soester brand weer en de te hulp gesnelde korpsen uit de omgeving haar grote erkentelijkheid betuigen voor de manier waarop de brand in perceel De Beaufortlaan 24 in de nacht van 24 januari j.1. eerst werd bestreden en, na een periode van kei en keihard werken in een bittere koude met daarbij een snijdende oostenwind, ten slotte na ruim vier uur(ü) kon worden bedwongen. Toen een van onze donateurs de brand ontdekte en hiervan via 06-11 om 2.08 uur melding maakte, waren de eerste brandweerauto's al een klein kwartier na de melding op de plaats des onheils. Derhalve grote bewondering en lof aan het adres van de brandweerman nen, die vaten met gevaarlijke chemica liën naar buiten sleepten en practisch de gehele voorraad elektrische rolstoelen van de fa. Revatak in veiligheid wisten te stellen. Deze brand bevestigt helaas het gelijk van de Stichting Bewonersbelangen. Ja renlang reeds doet deze Stichting regel matig een beroep op de gemeente Soest om aan nieuwe bedrijfsvestigingen in de woonwijk Soestduinen een halt toe te roepen en een einde te maken aan de 'wildgroei' via onderverhuur. (N.B. Er zijn momenteel op perceel De Beaufortlaan 22 en 24 niet minder dan tien bedrijven gevestigd, dit los van Polychrome). Regelmatig werd voor de constant dreigende gevaren voor de omliggende woningen gewaarschuwd. Wat had er tijdens brand niet kunnen gebeuren als de wind i.p.v. richting bos sen richting woningen had gestaan? (Vele huizen in S'duinen hebben een rieten dak.) En wat had er kunnen ge beuren als de vaten trichloor en zout zuur in de vuurzee waren gekomen? Ook het feit dat in het gebouw geen brandwerende muren zijn aangebracht, is een constante zorg geweest voor de bewoners van de omliggende woningen. Laat ook de gemeente nu eindelijk eens onder ogen zien dat in Soestduinen, een van de laatste mooie stukjes natuur, geen plaats is voor industrie en zeker niet voor bedrijven die gevaarlijke en verontreinigde stoffen opslaan. Hiervoor zijn er in Soest industrieterreinen aan wezig. De Stichting Bewonersbelangen Soest duinen hoopt dat de felle brand, die gelukkig ditmaal voor de bewoners van Soestduinen geen ernstige gevolgen had, de gemeente zal doen besluiten tot het nemen van maatregelen t.w.: a. sloop van het totale wrakke gebouw; b. sanering van de onder het gebouw ernstig vervuilde bodem; c. geen toestemming geven tot herbouw. Het terrein dient te worden terugge bracht in zijn oorspronkelijke staat, te weten bos. Bestuur Stichting Bewonersbelangen Soestduinen Dat huren en andere (woon)lasten, ta rieven, heffingen én belastingen zo ab surd omhoog (kunnen) gaan is deels de schuld van onszelf. Doordat de meerder heid zwijgt, alles gelaten over zich heen laat gaan of laat komen. U kent toch het gezegde "Wie zwijgt stemt toe." En hier maken een groot aantal zgn. volksverte genwoordigers van ons op beleids- en uitvoerend niveau gepast misbruik van. Niet alleen bij het parlement, bij de pro vincie of lagere overheden houdt men zich doof voor wat er nu werkelijk in de maatschappij leeft en/of afspeelt, maar ook bij nutsbedrijven, woningbouw- coöperaties, verenigingen. Uit eigen ervaring heb ik geleerd dat de meerderheid van ons - dus u - alleen met de mond tijdens familie-aangele genheden of gesprekjes met directe bu ren uw ongenoegen laat blijken, maar als het erop aan komt, actie te voeren d.m.v. brieven en/of bezwaarschriften schrijven of een handtekening nodig is, u niet thuis geeft. In 1993 is geprobeerd 200 bewoners van de Türfstreek, Wol legras en Zonnedauw in Overhees IV te mobiliseren n.a.v. 6% huurverhoging fa. Govaert/nu Kamerbeek BV. Aantal positieve reacties: slechts 40. Dus Kassa voor Govaert/Kamerbeek BV! Hoe kun je nu namens een meerderheid spreken (20%)? De overheid verschuilt zich achter de woningeigenaars, lees woningbouwvereniging/coöperatie. Want zij stellen de huurprijs toch? Niet wij én de woningbouwvereniging/ coöperatie verschuilt zich achter het feit: de overheid bepaalt de ruimte, het be leid. Zolang wij, dus ook u, gedwee alles voor zoete koek slikken, laten onze volksvertegenwoordigers en politieke partijen, m.u.v. enkele personen, tot op gemeente-nivo ons rustig stikken. Want deze personen huizen aan de goede kant van het leven, én die ruimte wordt door - ook u gegeven! Laat u zien én horen voordat zij ons helemaal de stille armoede inboren. Onthoudt wat men u onthoud. De macht en kracht ligt bij u door solida riteit - éénheid én opkomen voor de onmondige zwakkeren, hulpbehoefden in onze maatschappij. Arthur Vaessen Het zal echter niet meer het centrale militaire vliegveld zijn; daarvoor is'Ik vind wei L" 1leeJ blij dat ijd dat je nc ton vinden. Toen ik bego >anen, maar Nog laat uit Amsterdam. De nieuwe dienstregeling der spoorwe gen, welke gisteren is ingegaan, houdt ook weer een verbetering in voor het baanvak Amsterdam-Amersfoort. Inge voegd werd een trein, welke 's avonds te 11.30 van het Centraal-station vertrekt. In een op initiatief van de heeren H.J. van Hal, G. Reimerink en E. Boer op 23 januari j.1. ten raadhuize gehouden bijeenkomst, werd besloten tot oprich ting van een ambtenarensportvereeni- ging. Het doel is, te proberen, door beoefening van verschillende takken van sport, het personeel in gemeentedienst de noodige lichaamsontwikkeling te ge ven. Daartoe zal één avond in de week indoor-training worden gegeven, terwijl voetbal, hockey, tennis, zwemmen enz. door de leden-liefhebbers in club verband (onderlinge wedstrijden e.d.) kunnen worden beoefend. Een voorloo- pige werkcommissie bestaande uit de heeren J. Uiterwijk, H.J. Schneider, W.F. Bührmann, RW.M. Simons en E. Boer werd gevormd, welke commissie tot taak heeft de noodige maatregelen te nemen, opdat zoo spoedig mogelijk met de training kan worden begonnen. Ver der zal deze commissie voor bereidingen voor de reglementeering en voor de ver kiezing van bestuursleden treffen. De jonge vereeniging telt thans 25 leden. Zaterdagavond gaf Volksonderwijs, afd. Soest, een propaganda-feestavond in de zaal van Hotel Eemland, met medewer king van de toneel- en voordracht-kun stenaar Willem v. Capellen, Kommer Kleijn, Eva Janssen en Louis Holst. De voorzitter riep in zijn openingsspeech allen een hartelijk welkom toe en sprak zijn voldoening uit over de massale op komst. Volksonderwijs heeft in de achter ons liggende jaren met vele moeilijkheden te kampen gehad, maar alle teekenen wij zen er op, dat de afdeeling weer groeiende is. Volksonderwijs staat op de bres voor de openbare school. Spr. re kende op aller medewerking en steun. Ook de jeugd moet meewerken. De laksche geest van dezen tijd moet ver vangen worden door enthousiasme. Er bestaan plannen om te komen tot oprichting van een kleuterschool in Soest-Zuid en, indien de omstandighe den gunstig zijn, ook in Soest-Noord. Spr. herdacht verder een der leden, die in de bezettingsjaren het leven had ge laten voor het vaderland, het gezelschap Willem van Capellen kwam daarna voor het voetlicht met een programma, dat klonk als een klok. Nog te veel ruiten. Veel ruiten bevinden zich niet meer in de spoorwagons en toch schijnt dit aan tal nog te groot naar het oordeel van de Soester jeugd. Eenige knapen, die zich ophielden nabij de Talmalaan, zagen kans nog een der weinige ruiten stuk te gooien. Soesterberg blijft militeir vliegveld. Ht staat thans vast, dat het vliegveld in onze gemeente ook in de toekomst als militair vliegveld zal worden gebezigd. Deelen bij Arnhem uitgekozen. Te Neurenberg werd weer eens over16,1 d*e nu aa Göring een boekje opengedaan. Hij be- noeten er w kende - dat iedereen trouwens al wist rensioen zie dat in 1933 de Rijksdag niet door de ieel ongezo Communisten in brand was gestoken, >nderwijs..." doch dat deze bewering, op bevel van [>re j.j. (Ha Hitier reeds een uur nadat de brand was vffirioVl nor 'ontdekt', dus voor er van eenig onder- Jf zoek sprake kon zijn geweest, voor de V; propaganda in den strijd tegen het com-1311 een °PZI munisme, werd gegeven. Bij het groote10emd maê proces werd tevens medegedeeld, hoe- »chool als he veel er uit ons land werd geroofd. Te stampt en ha veel om op te noemen en wij doen dan een "goed hi ook maar een greep: eind 1943 hadden der zijn leid de heeren 600.000 varkens, 275.0QO land Collegt koeien, 20.000 ton vleesch in blik naar «ohnlenoem Duitsland overgebracht. Voor 300 mil- l joen gulden werd aan landbouw- en veeteeltproducten geroofd. lingen. Is het een wonder, dat wij honger had- De vereniging den? Bij het voedsel bleef het niet. Van 'ijk voortge» de 37 Diesseltreinstellen gingen er 36 Baarn, die M naar Mofffika, 1466 van de 1950 perso- de man die ht nenrijtuigen der spoorwegen, 28.950 oprichting va van de 30.000 goederenwagons, 56 pro- middelbare sc cent der locomotieven... het reed alles êaan uitwerk Duitschland in om niet meer terug te p011 pluim. H< komen! 600 duizend radiotoestellen en 'n e'k 8eval i' 1 millioen fietsen verdwenen enzoo- 'een het onde voorts enzovoorts. maar bovenc Aangetipt mag ook wel worden, dat er ment-eryarin{ te Neurenberg cijfers worden genoemd, Twintig jaar in verband met de personen, die door sfeJj* 4at ^et4 de Nazi's ter dood werden gebracht, in 'u zeggen: wij hebben er genoeg van. zich niet heel Frankrijk 250.000, Luxemburg 1000, Dat Mulder Denemarken en Noorwegen 5000, Ne- êe'iaa'c derland 120.000, België 37.000. Als het m5est men deze getallen leest, is men er ver- ^an .?0n wonderd over, dat het proces nog maar destijds met a rustig voortduurt. Dat de rechters niet aar ajn na jongste in gezin met a ouders aan g gedaan was i uit Hoogevi jongenstijd n zijn toekomst de bankwerel logie. "Ik het pen zoeken ii niet wat ik wi wat en toen voor het ond Hoewel de e het-vak dus keuze heeft h "Je groeit ergi nooit meer ie van het ondei mensen, is m Hij omschrijf optrekken en ook normen "proberen ze weg kwijtrak Mulder koos de Universit Vrije Univeri nog niet"), v Gorinchem, Instituut v< daarna leraa demie Jan v< het Willem sum. Soms c Uitgave: Gemeente Soest Stat Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 459 60 93 460 RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 15 februari om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 december 1995 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 96-14: wijziging Bouwverordening, tot het vaststellen van de le wijziging van de ""Verordening Rioolrechten 1996" en de le wijziging van de "Verordening standplaatsgeld 1996". verzoek om toekenning planschade. financiële verantwoording over de periode 1 januari 1995 tot en met 30 september 1995 en de slotbalans van het Woonwagenschap Regio Amersfoort in liquidatie, tot het geven van straatnamen. tot verhuur grond gelegen aan de Schans aan Stichting Kringloopcentrum Spullenhulp. verkoop aan de Eemweg aan de afdeling Soest en Omstreken van de Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, verkoop grond gelegen aan de Kamerlingh Onneslaan aan de N.V. Regio nale Energiemaatschappij Utrecht. verkoop grond aan de Zuidergracht aan Rensenbrink Techniek Soest, overeenkomst met Aqua lndoor Soest b.v. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND 6. Voorstel 96-12: 7. Voorstel 96-06: 8. Voorstel 96-05: 9. Voorstel 96-08 10 Voorstel 96-11 11. Voorstel 96-10: 12. Voorstel 96-07: 13. Voorstel 96-09: 14. Voorstel 96-16: BOUWPLAATS Apollo 87 Birkstraat 2 Eigendomweg 95-97 Hartweg 25 Klarinet 351 Koninginnelaan 84 Koningsweg 12 Kostverlorenweg 5b Scalmeijerpad 21 Soesterbergsestraat 131 Valeriaanstraat 124 Van Burenlaan 7a Van Lenneplaan 2 BETREFT INGEDIEND (96026) (95554) (96016) (95586) (96015) (96017) (95576) (96014) (96028) (95623) (96020) (96019) (95355) Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum (hal gemeente huis). Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voor afgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mede delingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de verga dering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch ge meld worden. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een garage, Julianalaan 12; (artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2*. bouwen van een middenspanningsruimte, Kamerlingh Onneslaan (ong.); (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3*. bouwen van 4 woonhuizen met garages/bergingen, Kamerlingh Onneslaan (ong.); (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. vernieuwen, uitbreiden en veranderen van een woonhuis, Sparrenlaan 1; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 5. bouwen van een middenspanningsruimte, Torenstraat (ong.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 februari 1996 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De met een gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT VERZENDDATUM Amersfoortsestraat 20 (94485) uitbreiden van een conferentiecentrum 16-1-96 Nieuwstraat 14 (95437) vernieuwen van een opslagruimte 17-1-96 Soesterengweg 56 (96011) aanbouwen van een houtopslag 19-1-96 Stemerdingweg 1 (95078) bouwen van een bedrijfspand 16-1-96 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. 18-1-96 17-1-96 15-1-96 15-1-96 15-1-96 15-1-96 19-1-96 15-1-96 18-1-96 15-1-96 16-1-96 16-1-96 18-1-96 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. plaatsen van een blokhut verbouwen van een woon- /winkel pand (wijz. verleende vergunning) bouwen van een dubbele garage plaatsen van een kap op een bestaande garage bouwen van een carport, een berging en een luifel verbouwen en uitbreiden van een showroom verbouwen en uitbreiden van een bedrijfsgebouw wijzigen van de voorgevel van een bedrijfsgebouw plaatsen van een tuinhuisje bouwen van een garage/berging uitbreiden van een woonhuis met een dakopbouw op de verdieping uitbreiden van een woonhuis bouwen van een woonhuis met bijkeuken en garage/berging VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 18 januari 1996nr. RB 96-03, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor een perceel aan de Eemweg zoals dat op de bij dit besluit behorende tekening in grijs is aangegeven. Dit besluit treedt in werking op 1 februari 1996. PLAATS CHEMOKAR Vrijdag 2 febr.: Zaterdag 3 febr.: Vrijdag 9 febr.: Vrijdag 9 febr.: Zaterdag 10 febr.Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn Soesterberg winkelcentrum Buys Ballotlaan Winkelcentrum Soest-Zuid Winkelcentrum Smitshof Bejaardencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 18.00 uur tot 20.00 uur 9.00 uur tot 12.00 uur 18.00 uur tot 19.30 uur 19.45 uur tot 21.00 uur 9.00 uur tot 12.00 uur MELDINGEN (Art. 8.40) WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen - Dorresteinweg 66 B (Autobedrijf Roodenburg Zn) Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend, genoemde instelling zal aan de algeme ne voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen van 31 januari tot 28 februari 1996 worden ingezien in het gemeente huis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 035-6093593. AANVRAGEN/ ONTWERP BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Toresa Midden Nederland, voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het vervaardigen van houtvezelproducten op/in het perceel Sterrenbergweg 26-30 te Soesterberg. 2. N.V. Waterleidingbedrijf Midden Nederland, voor een pompstation voor drinkwater op/in het perceel Den Blieklaan 1 te Soest. 3. Procar Verkoop b.v., voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting be stemd voor de opslag en distributie van verpakte goederen op/in het perceel Konings weg 12 te Soest. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op de genoemde aanvraag. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 31 januari tot 28 februari 1996 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren - in de dependance publiekszaken, Dorpsplein te Soesterberg, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ont werp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000,3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend ge maakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur worden in gediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaan vrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 21 februari 1996 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 035-6093593. Periode: 19 januari t/m 25 januari 1996 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Birkstraat 133 Birkstraat 118a Heuvelweg 47 Korte Ossendam 45 Julianalaan 78 Staringlaan 28 Beckeringhstraat 43 Betreft: 1 larix en 1 berk 1 eik 1 spar 2 coniferen 2x gouden regen, lx jasmijn, lx prunus, lx larix, lx berk en lx sering coniferen en dennebomen 1 tulpeboom en 1 els Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling eroen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093709 VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 19 januari t/m 25 januari 1996 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Stadhouderslaan 164 Soesterbergsestraat 105 Nassaulaan 27 Insingerstraat 18 Beatrixlaan 16 Aviatik 19 Gemeente Soest: Stemerdingweg 2 eiken Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking busr2000k3760CAtólo""'' bur8enieester en koudere van de gemeente Soest, Post- Betreft: 3 berken en 1 wilg 1 kastanje geweigerd en 1 eik verleend 1 berk 1 fijnspar leik 1 conifeer BESLUITEN B. EN W. d.d. 23 JANUARI 1996 ONDERWERP Stichting Kunst en Cultuur Noord- Holland, Afrekening Cultureel Jongeren Paspoort (CP) 1995 Weigeren kapvergunning kastanje boom Soesterbergsestraat 105 Bouwaanvraag 95609. Het bouwen van een overdekt zwembad aan de Beatrixlaan 19 Aanvraag vergunning Drank- en Horecawet; Soesterbergsestraat 20 Aanvraag vergunning Drank- en hore cawet; manege Eldorado, Bosstraat 79 BESLISSING - subsidie definitief vaststellen op een bedrag van f 2.756,25; - het subsidie aan de stichting betaal baar stellen. Kapvergunning voor de kastanjeboom weigeren; vergunning voor de eik verlenen Bouwvergunning weigeren. Geen toepas sing geven aan artikel 19 WRO. Besluit ter inzage leggen voor de cie. ROVW. Gevraagde vergunning voor uitoefening horecabedrijf verlenen conform het conceptbesluit. Gevraagde vergunning verlenen conform het concept-besluit. f

Soester Courant | 1996 | | pagina 4