cinib ilaardij SiuurffifflgêWjM neem nog een lekker chocolaatje. >ene zone Succes voor Soester Vogelvrienden Soesterse mag een vol jaar kritisch rondrijden in een (gratis) Daewoo 1HANDEL WANDEL I Gezocht: Andere, passende werkkring Cursus videomontage bij Combi van Essen BooPz Nieuw initiatief Slachtofferhulp 53, Soestand over wegen met 'Bert, Bart en Boerkoel' Dierenpark Amersfoort trok in 1995 ruim half miljoen bezoekers WOENSDAG 31 JANUARI 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 Bureau Van Mansfeld geeft persoonlijke begeleiding bij 'outplacement' is Renes Tel: 035 -00315 59 VLEKWEG TAPIJT I SlLVESTERp^^ Maria Kjjlian v "-«Ff yy De Soester Duinen Lotgenotengroep verkeersslachtoffers Siep de Vries wint brons met kanarie HYPOTHEEKADVIES? BEN DE JONG HYPOTHEKEN In de Ruimte-lezing over identiteitscrisis christelijk onderwijs Mevrouw Knegjens een van 100 testrijders VALENT1JNSWEEK Vrijdagmiddag vanuit C-drie Max Havelaar Keumteii Hoe meer ie koopt Hoe meer je helpt Je eigen leven inrichten. Je recht halen Sa met de ANIB. Dé bond voor belangenbeharT6 en persoonlijk advies. Vraag informatie '9" Antwoordnummer Sao 1940 VG Heemskerk Telefoon (02510) 534,. Na 1-10- 95: 0251253^ BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKT; Soesferbergsestraat 35a (bover 3768 EB Soest <T-Nca At'rk V OPAAS A ilfj sX Vq; SCHRIFTELIJKE VLEKWEG-GARAïCTTE 1 VAN MAAR LIEFS- I 5 JAAR' Acht medewerkers van DuPont Printing Publishing kregen onlangs te horen dat ze hun baan zouden verliezen. Niet omdat ze hun werk onvol doende uitoefenden, maar omdat hun functies overbodig waren verklaard. Vier van hen kunnen door omstandigheden alsnog bij de producent en ver koper van grafische machines aan de Koningsweg blijven, van de vier ove rigen heeft er één deze week een sollicitatiegesprek bij een Soester bedrijf, een ander is inmiddels geplaatst bij Van Gelder Informatica aan de Nieuwe- weg. Mede dankzij Bureau van Mansfeld dat twee andere kandidaten nog begeleidt. lel likeuren diverse smaken 70cl ikeur met gratis glas sixpack Van Mansfeld is geen arbeids- of uitzendbureau, maar geeft persoon lijke begeleiding aan mensen, voor vie geen plaats meer is binnen een bedrijf. Met maar één doel: zo snel mogelijk een andere, passende werkkring vinden. 'Outplacement' heet dat in de tegenwoordige tijd. Steeds meer werkgevers proberen op die jwijze overbodig personeel elders onder te brengen. In het belang van de mede- werker en omdat het imago van het be- f drijf erbij gebaat is wanneer een trouwe f werknemer met een vriendelijke hand- druk afscheid kan nemen. ■Christl van Mansfeld stortte zich vijfjaar h' geleden vol overgave op dit werk. De cijfers liegen er niet om. Negen op de tien 'outplacements' verdienen via bege leiding en bemiddeling van haar bureau binnen vierenhalve maand elders hun brood. Ook in Soest is Christl van Mansfeld, nadat ze contact zocht met de Soester Zakenkring, actief in opdracht van bedrijven. DuPont is daar het meest j actuele voorbeeld van. Verder bege- f leidde Christl van Mansfeld op lokaal niveau tevens iemand van Medisch Cen trum Molendael. Het niveau van de functie, de hoogte van het salaris en de leeftijd van de me- dewerker spelen geen rol. Iedereen die ergens anders moet worden geplaatst, komt wekelijks op bezoek in het bureau aan de Amsterdamsestraatweg in Baarn. Na het kennismakingsgesprek probeert Van Mansfeld een duidelijk beeld te krijgen van wat de medewerker te bie den heeft en wat hij wenst. Ze analy seert diens zwakke en sterke kanten, oriënteert zich op de arbeidsmarkt en zit de medewerker achter zijn 'vodden aan'. "Zodra uitslapen een gewoonte wordt, raak je uit je ritme. Mensen die werk loos zijn, bewegen langzamer, ik haal ze op straat zo eruit. Wij proberen de men sen actief te krijgen of te houden. Ze moeten informatie verzamelen over het bedrijf waar ze willen solliciteren en we geven ze veel huiswerk mee, zoals het schrijven van een sollicitatiebrief en het opstellen van een curriculum vitae. Het is niet zo dat we ze 'brainwashen' of een brief voorkauwen. Een lbo-er schrijft gewoon een lbo-brief, maar we geven wel aan hoe hij dat moet doen. We trai nen ze in het voeren van gesprekken en letten op hun presentatie. Daar maken we video-opnamen van, die we met de Verhuur van biertaps, tafels, stoelen, glaswerk eet. ebruari 1996, prijzen onder voorbehoud Van Goyenlaan 28 '9* apparten1ent op 1e woon|aag vergTOe'(eettkeu^ zon- 'igtep 2 Sf" met oven, komfoor n entree c doucheruimte, 'fraamkoziino voorzien van I van onderhoiïïul ve'keert ln een pri- dvoorscho.ve<LMaSgSerVi0e'<OS,8nf persoon bekijken. Iemand die ongeïnte resseerd achterover leunt, maakt natuur lijk geen goede indruk." Volgens Christl van Mansfeld zijn de meeste pogingen tot 'outplacement' suc cesvol, maar er is één voorwaarde: de hoofdpersonen moeten zich kwetsbaar en open opstellen. "De meeste kandida ten zijn in het begin afstandelijk en kri tisch. Logisch, want ze zijn onzeker over Christl Mansfeld. hun baan. Werk is naast het privé-leven het belangrijkste voor het gros van de mensen. Als dat wegvalt,^krijgt het zelf vertrouwen een knak. Maar als je de za ken niet op een rij zet, kom je geen stap verder. Daarom moet je weer vertrou wen krijgen en dat kan bij ons, omdat we een klein bureau zijn met persoon lijke begeleiding. Ons bureau is niet uniek, maar ik denk dat de aanpak an ders is. Wij praten elke week onder vier ogen met de medewerker." Niet zelden komt het voor dat de kan didaten van Van Mansfeld na de bege leiding een andere weg van de maat schappij inslaan. Het meest extreme voorbeeld is wel dat van de directeur van een houtbedrijf. Hij staat nu bij een lts voor de klas. Foto: Aldo Allessie RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM LUCULLUS FESTIVAL BUFFET Zondag 21 januari Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. We starten met een overheerlijke soep Culinaire parade van salades diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht kunt u een keuze maken uit diverse stukjes vlees en vis die de kok voor u bereiden zal op de grillplaat. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs die u zelf mag scheppen. Bel en reserveer, dan zit u zeker 035 - 601 27 39 LucuUus festival buffet ook op 11 februari. Soesteibeigsestraat 188,3768 MD Soest Telefoon 035 - 601 27 39 Op 27 februari gaat een nieuw ini tiatief van de vier samenwerkende Buro's Slachtofferhulp in de provin cie Utrecht van start: een lotge notengroep voor slachtoffers van een verkeersongeval. Letsel bij een verkeersongeval laat zijn sporen na. Het kan een steun zijn om ervarin gen uit te wisselen met mensen die hetzelfde hebben meegemaakt. Deze lotgenotengroep biedt hier voor de mogelijkheid. De lotgenotengroep is bedoeld voor volwassenen die gewond zijn geraakt bij een verkeersongeval. Mensen die letsel hebben veroorzaakt bij een verkeerson geval vallen buiten de doelgroep van deze lotgenotengroep. Het maximale aantal deelnemers aan een groep is twaalf. De lotgenotengroep zal van start gaan op 27 februari. Er zullen vijf bijeenkom sten zijn, op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. De vijf bijeenkomsten zullen worden gehouden op 27 februari, 19 maart, 16 april, 7 mei en 28 mei. De bij eenkomsten zullen plaatsvinden in het politiebureau Tolsteeg, Baden Powell- weg 4 te Utrecht. Er is ruimte om over de emotionele ge volgen van het ongeval te praten. Er kan ook worden gesproken over onderwer pen die door de deelnemers zelf worden aangedragen. De lotgenotengroep wordt begeleid door twee medewerkers van Buro Slachtofferhulp. Er zijn geen kos ten verbonden aan deelname. Men kan zich telefonisch aanmeldenl bij Buro Slachtofferhulp Utrecht e.o., tel. 030 - 2397064, op werkdagen van 14.00 tot 17.00 uur. Het is mogelijk u aan te melden tot donderdag 15 fe bruari. Daarna volgt een gesprek om duidelijk te krijgen of deze lotgenoten groep iets voor u is. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 De Nationale Kampioenschappen tijdens de Bondsshow zijn voor de Soester Vogelvrienden succesvol verlopen. Drie van de vier inzen ders zagen hun inzending beloond met goud, zilver en brons. De Soester vogelkwekers deden mee aan het jaarlijks evenement, dat van 11 tot 14 januari in Breda werd gehouden. Opmerkelijk was met name de presta tie van Siep de Vries, die voor het eerst meedeed. Met zijn kanarie groen opaal mozaïek (een betrekkelijk nieuwe kleur) behaalde hij het brons, met een beoor deling van 48-92. Als men bedenkt dat het zilver werd gewonnen met 49-92+ en het goud met 49-93, dan geeft dat de derde plaats van de Soester extra glans. Het is ook kenmerkend voor de zeer hoge kwaliteit van de inzendingen. Ook andere Soester Vogelvrienden sleepten prijzen in de wacht. Mevrouw De Rooy uit Maartensdijk won zilver met haar kanarie ongepigmenteerd wit recessief en brons met een kanarie ongepigmenteerd rood recessief. De heer Boekhout werd met viooltjes Lori kampioen (goud) en won tevens brons. De heer De Goede kwam net een puntje tekort om in de prijzen te vallen. Ook tijdens de districtskampioenschap pen in Utrecht kwamen de Vogel vrienden onlangs uitstekend voor de g. Ze eindigden op de tweede plaats. De heer Heykamp zou zelfs met Roul's Rou grondvogels meedoen aan de We reldkampioenschappen, die in Charleroi (België) worden gehouden. Met 40 man sterk gingen de Vogelvrienden afgelo pen zondag naar de Wereldshow in Charleroi, zoals er jaarlijks een bustocht wordt gemaakt met leden en donateurs. De vogelsportliefhebbers in Soest zitten Siep de Vries met zijn winnende kana rie groen opaal mozaïek. zeker niet stil, mag de conclusie zijn, en ze steken hun enthousiasme ook niet onder stoelen of banken. Wie inlichtin gen wil kan kontakt opnemen met de secretaris, Jaap Hoitingh, Sint There- siastraat 35, tel. 6014687. LAGE HYPOTHEEKRENTE Een aan uw omstandigheden aangepast F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035) 601 95 16 fax (035) 601 66 95 In de actualiteitenserie over heden daagse stromingen zal drs. R.H. Matzken bij 'In de Ruimte' een lezing houden over de identiteitscrisis in het christelijk onderwijs van vandaag. De lezing vindt plaats op zaterdagmorgen 3 februari, 10.00-13.00 uur. De heer Matzken is missioloog en directeur van de Amersfoortse Stichting Bijbel Onderwijs. Belangstellenden zullen veel inzicht ontvangen over recente ontwik kelingen in het christelijke onderwijs. Er is ook gelegenheid voor discussie. De lezing wordt gehouden in het IDR-cen- trum, Insingerstraat 39, Soest. Informa tie: 602 44 33. lOt/m 17 februari - verzin de beste reden om VALENTIJN namens u een gratis boeket te laten bezorgen - of lever de mooiste VALENTIJNSTEKST in, en win één van de Valentijnsprijzen - geniet van speciale Valentijnskortingen en voor iedere Vaientijnsklant is er een geschenkje zolang de voorraad strekt. U moet ook dit jaar zijn bij: Bloemen Cadeau Boutique Koninginnelaan 24a, Soest, Tel: 035 - 6024657 Komende vrijdagmiddag (2 fe bruari) vindt in C-drie weer de live-uitzending plaats van de im mer spraakmakende "talkshow" Soestand, die rechtstreeks wordt uitgezonden op Radio Soest. Het programma begint om 17.00 uur en publiek is, zoals altijd, wel kom. Soestand is ditmaal - en niet voor het eerst - gewijd aan de discussie over de hoofdwegenstructuur, die de ton gen in Soest de afgelopen weken al aardig heeft losgemaakt. Rond wegen, randwegen, ringwegen, tun nels en lussen... het kan niet op, en naar goed Soester gebruik heeft elk idee zijn fervente voor- of tegenstan ders. Het College van B. en W. heeft in middels een voorlopig standpunt be paald, waarin de hoofdlijnen voor het beleid voor de komende vijftien jaar min of meer zijn uitgestippeld. Niet alleen de bevolking van Soest, ook de politiek is sterk verdeeld en zelfs binnen de heersende coalitie van WD, CDA en PvdA is het wat dit betreft niet allemaal koekkoek- éénzang. Aan de Soestand-tafel gaan "de drie B's", de fractievoorzitters van de Col lege-partijen - Bert Krijger (WD), Bart Krol (CDA) en Kees Boerkoel - alvast een beetje op zoek naar wat hen bindt of scheidt, vooruitlopend op de besluitvorming die in maart uiteindelijk moet plaatsvinden. De discussie tussen de drie politieke zwaargewichten wordt geleid door Guus Kruis. Tandartsenpraktijk In het voorprogramma interviewt Leen Cramer oud-gemeentesecreta ris mr. J.M. Kruitwagen, tegenwoor dig voorzitter van medisch centrum Molendael, over de naderende "ver huizing" van het ziekenhuis naar de polikliniek aan de Dalweg en wat daarbij komt kijken. Ook de omstre den vestiging van een tandartsen praktijk, waarover in de afgelopen weken het nodige te doen is geweest, komt ongetwijfeld aan de orde. Soestand wordt ook nu weer muzi kaal omlijst door Semmy Prinsen en zijn kameraden, terwijl de column "The Talk of the Town" ditmaal wordt gesproken door gastcolumnist Harry Witte, fractievoorzitter van Gemeentebelangen Groen Soest. Soestand begint direct na het nieuws van 17.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Wie het programma wil bijwonen wordt verzocht iets eerder aanwezig te zijn. De toegang is gratis; de drankjes niet. Chocolade met het Max llavelaar Keurmerk is net 10 lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De honen komen rechtstreeks van kleine cacaoboeren, tegen een eerll|ke prl|s. In vele merken verkrijgbaar. BIJ vrijwel elke supermarkt. Voor Informatici 030 334602. Mevrouw M.E. Knegjens uit Soest rijdt sinds vorige week met plezier rond in een Daewoo, waarvoor ze geen cent heeft hoeven te betalen. Ze is een van de 100 testrijders die van het jonge automerk een jaar lang de gelegenheid krijgen de nieuwe auto op zijn merites te be oordelen. De sleutels werden mevrouw Knegjens vrijdagmiddag overhandigd door Jörg Karwoczik van automobielbedrijf De Soester aan de Kostverlorenweg. Daar stond de blauwe Daewoo op het be sneeuwde parkeerterrein al voor haar klaar en kon ze - nadat ze nog een bloe metje had meegekregen - direct met de eerst testrit beginnen. Alleen de brandstofkosten komen voor haar reke ning. Mevrouw Knegjens is een van de 100 Nederlanders die door de notaris zijn geselecteerd uit de maar liefst 25.000 kandidaten, die zich voor deze uiterst Jörg Karwoczik van "De Soester"over handigt mevrouw Knegjens de sleutels van haar Daewoo-testauto. aantrekkelijke praktijktest hadden aan gemeld. De bedoeling is dat zij hun be vindingen elke maand doorgeven aan de Daewoo-organisatie, die op die manier snel kan inspelen op de eventuele ge wenste verbeteringen. Daewoo wil optimaal rekening houden met de wensen van de kritische auto consument. Vorig jaar, kort na de intro ductie van het nieuwe automerk, selec teerde Daewoo ook al een aantal testrijders, die in juli van start gingen. Gezien de uitstekende verkoop resultaten - het getal van 6000 is inmid dels gepasseerd - wilde Daewoo het aantal testrijders nog eens verdubbelen. Er zijn intussen ook tweemaal zo veel Daewoo-dealers (80) als vorig jaar. Daewoo kiest voor een verfrissende, maar serieuze aanpak in de benadering van de consument, gebaseerd op zeker heid en veiligheid. In 1995 heeft Dierenpark Amers foort 534.000 bezoekers in het park mogen verwelkomen. Ten opzichte van 1994 een groei van 6.5%. Een goed resultaat gezien de warme zo mer van het afgelopen jaar. 1995 is een bloeiend jaar geweest', vol hoog tepunten en speciale activiteiten. De dieren hebben ook in 1995 weer van zich laten spreken. In totaal zijn er 168 jongen geboren plus een niet te tellen aantal koi-karpers. Een speciale ge boorte was de tweeling bruine beertjes op 4 januari. En er volgde nog een tweeling, namelijk op 27 april bij de lynxen. In augustus was het feest op het magotten-eiland met de geboorte van het achtste jong. En er waren nog meer jongen waaronder watoessi's, gayal's, eland-antilopen en capucijnerapen. In 1995 is een start gemaakt met het aanpassen van de verschillende verblij ven in het park. In totaal zijn een zestal verblijven vernieuwd, waaronder het stokstaartjesverblijf, het verblijf van de pelikanen en het servalverblijf. Bij de verbouwing is rekening gehouden met onze jonge bezoekers; verschillende ver blijven zijn voorzien van glaswanden zodat ook zij goed zicht hebben op de dieren. In mei heeft het dierenpark een nieuwe kindervriend mogen verwelkomen, na melijk een levensgrote uitvoering van onze gele logobeer. Na enige tijd naam loos door het leven te zijn gegaan, heeft de logobeer op 25 oktober de naam Jellow gekregen. Op 20 oktober vond een gebeurtenis van andere aard plaats. De dagelijkse leiding van het Dierenpark ging offici eel over van de heer en mevrouw Vis naar een uit vier personen bestaand managementteam. De heer en mevrouw Vis blijven in de functie van commissa ris verbonden aan het park. De moderne videocamera is een perfecte metgezel bij uitstapjes en vakantie. Videofilmen is ook om gaan met een stukje techniek. De garantie dat elke opname voor 100% slaagt kan ook een Hi-tech videocamera niet geven. Het meest opvallende verschil tussen uw eigen videofilms en die van een profes sional is montage. Montage brengt af wisseling en vaart in een videofilm. Bo vendien kunnen we de volgorde wijzi gen, minder geslaagde opnamen wegla ten, titels toevoegen, het geluid bewer ken en speciale effecten toevoegen. Videofilmen is dus ook video monteren, daarom is een goed inzicht in de mon tage mogelijkheden noodzakelijk. Dit inzicht bieden de montagecursussen van Combi van Essen. Deze cursussen zijn gericht op alle videocamerabezitters die méér willen met beeld en geluid. De montagecursus omvat twee cursusavonden en biedt plaats aan 20 deelnemers. In de cursus wordt zowel inhoudelijk als technisch H ingegaan op videomontage en maakt de deelnemer kennis met de laatste (digi tale) montage ontwikkelingen. Op het programma staan de volgende ondeide- len: vorm en inhoud, montage voorbe reiding, eenvoudige videocamera/vide orecorder montage, omgaan met mon tagepanelen, beeldbewerking, audio- dubbing, titels maken en de computer als montage hulp. Als aanvulling en afsluiting van de montagecursussen vindt een speciale video-montage demonstratie-avond plaats. Op deze avond zijn alle toonaan gevende importeurs van video-montage apparatuur aanwezig met hun nieuwste apparatuur. Deelnemers aan deze cur sus hebben gratis toegang tot deze vi deo-montage beurs. De montage-beurs is ook toegankelijk voor niet cursisten. De entree voor niet cursisten bedraagt f 12,50 inclusief kortingbonnen. De cur sussen en de video-montage beurs wor den gehouden op maandag- en dinsdag avonden in Amersfoort. Informatie en inschrijving: Combi Foto van Essen, tel. 601 28 74. t,

Soester Courant | 1996 | | pagina 7