Smeeing/BDC is volwassen geworden 7 afdelingen anmrn MaarII! ;tam .98 'eter Yisee nieuwe trainer Soest RUIMING „699° rustraties kosten DVS tweede plaats D HEEL GRATIS EMAR NSMARKT Kwaliteit doet onder voor wilskracht N GEHAKT 0.99 :elf centrum )BBAKKER ling februari VAN SOEST s specialist Selby sluit af met remise /LEESWAREN Deze week ^oot-Mies - aktie: :iubbele punten bij: Soester handballers nemen koppositie van Aristos over jïANDBAL BOETIEK rs gebak /pvolger Dick Schinkel tekent contract voor één jaar «VOETBAL AICO tweewielers 1996 IING FIETSEN I MODELLEN 1995 IN EIGEN SLIJPERIJ WATERPOLO Belangrijk punt voor dames van De Duinkikkers Martinus 2 te sterk voor Stam/So VoCo: 1-3 VOLLEYBAL nrtina '93 en SEC blijven winnen; incompleet Hees verliest ZAALVOETBAL fe BASKETBAL Nederlaag van basketbalsters ingecalculeerd lnside'82 houdt Soesters op 4-4 BADMINTON Gehavend damesteam Smeeing/BDC redt het net niet: 14-13 DVSB loopt tegen nederlaag op in Rotterdam: 12-8 SOESTER COURANT PAGINA 13 voegen. OEST - TELEFOON 035-6017469 "Als bepaalde situaties zich vorig j jaar hadden voorgedaan, hadden sommige jongens wel gereageerd. E Nu hoef je daar niet bang voor te zijn," zei coach Geraid Tukker. "We jbben geen dipje gehad," zei aan- erder Arjan Roest. Waarmee bei- In aangaven dat Smeeing/BDC plwassen is geworden. let bewijs leverden de handballers mdagmiddag in de hectische topper (gen Aristos, waarin ze dankzij een 24- ^-zege de koppositie van de Amster- imers overnamen. De criticasters die leenden dat Smeeing/BDC niet onder [ruk kon spelen, werd de mond ge werd. Arjan Roest verbeet de pijn van zijn blessure en nam zijn team op sleeptouw. Toen Aristos op 12-14 en 13-15 een beslissing dreigde te forceren, hield Smeeing/BDC het hoofd koel en iide het er een schepje bovenop, irton Kemp wierp zich in de baan van wat schoten en Peter Stoelenga en ichel Roest draaiden mee alsof ze loit waren weggeweest. De laatste verloor zijn basisplaats aan ichard van Hofslot, omdat hij niet alle ;ainingen kan bijwonen. Roest accep teert zijn bijrol, hetgeen volgens hem de rust in de ploeg ten goede komt. Het is tekenend voor de huidige situatie bin nen de selectie. Michel Roest, technisch gezien mis- lien wel de beste handballer die leeing/BDC ooit voortbracht, verving iker opbouwer Van Hofslot zondag al 'lot. "Richard doet het voortreffelijk in ijn eerste jaar bij het eerste. Maar deze pdstrijd was van een ander kaliber, (et kwam niet alleen op sprongkracht, ;aar ook op ervaring aan. En als erard me nodig heeft, moet ik er ge- 'oon staan," klonk het net zo zelfverze kerd als dat Roest kort daarvóór had :aan spelen. ürkelspeler Peter Stoelenga, die maar jén keer per week kan trainen en Peter Stoelenga is zojuist aangespeeld door Michel Roest (links) en zal met een lob, waarbij kunstenaars hun vingers zouden aflikken, voor 15-15 zorgen. De achterstand op Aristos is ingelopen. Foto: Herman van Dam. daarom in het tweede speelt, kwam pas op 12-14 in de tweede helft in beeld. Tlikker: "Patrick van Gardingen heeft het goed gedaan, maar raakte uit zicht. Dan kan Peter meer brengen. Hij heeft veel handbalinzicht, is technisch en beweeglijker." Strategie En Stoelenga paste exact in de strategie die nodig was om de zwakke plekken in de vooruitgeschoven verdediging van Aristos bloot te leggen. Hij benutte de ruimte aan de cirkel en voor Michel Roest was het ogenschijnlijk een koud kunstje hem aan te spelen. De twee voe len elkaar in het donker nog perfect aan. Ook Arjan Roest voelde zich op zijn gemak met broer Michel naast zich. "Als hij lekker speelt en we kunnen met z'n tweeën druk maken, dan loopt de aan val beter." En Tikker: "Hij leeft naar dit soort wedstrijden toe, hij kan zich er voor oppeppen en als hij de juiste instel ling heeft, speelt 'ie goed." Volgens de coach had Smeeing/BDC als ploeg gespeeld. "Daardoor konden we de achterstand van twee punten goed maken, we hebben ons niet gek laten maken. En omdat we een bredere groep hebben, hadden we meer moge lijkheden dan Aristos. We legden hun spelbepaler goed aan banden, waardoor de druk bij hun van één kant moest ko men." Dat laatste kwam deels ook door dat een van de opbouwers reeds na en kele minuten met een knieblessure uit viel. Spanning De aantrekkelijke topwedstrijd, waar voor de tribunes eindelijk weer eens waren volgelopen, had alles. Spanning tot de 57ste minuut, veel doelpunten (24 om 20), strafworpen (zeven om acht) en tijdstraffen (zeven om vijf). Het duel werd in de tweede helft beslist en liep precies zoals Arjan Roest had ver wacht. Na de gelijkopgaande eerste helft (10-10) probeerde Aristos afstand te nemen. Dat leek te lukken, maar Smeeing/BDC hield de marge overbrugbaar, ook al omdat de aanvoerder vijfmaal feilloos een strafworp nam. Aangespeeld door wie anders dan Michel Roest maakte Stoelenga er met een lob, waarbij kun stenaars hun vingers zouden aflikken, in de 43ste minuut 15-15 van en smeet even later, op aangeven van M.R. te S., 17-16 binnen. In ondertal-situatie gaf Aristos een laatste stuiptrekking (17- 17), maar drie minuten later was het 20- 17 door treffers van Michel Roest, Michael Ringeling en Charles van Zet ten. "Bij hun gingen de twee belangrijke spe lers forceren, wij konden het langer vol houden om ons eigen spel te spelen," verklaarde Arjan Roest, terwijl hij zijn hand en pols met ijs afkoelde. Papieren En dus heeft Smeeing/BDC de beste papieren in handen als het kampioen schap in de tweede divisie ter sprake komt. Dat vindt ook Michel Roest die echter tevens beseft dat er addertjes onder het gras zitten: "In Aalsmeer heb ben we het op een verschrikkelijke ma nier laten afweten, maar normaal ge sproken moeten we van de komende tegenstanders winnen. Hoewel je nooit weet wat er in Laren gebeurt. Thuis hebben we dik gewonnen, maar het blijft een derby en daar gebeurt echt van alles, En we moeten de laatste wedstrijd nog naar Animo." Gerard Tukker zal het roer niet omgooien. "We gaan heel normaal met deze situatie om en zullen op dezelfde voet verder gaan. We moeten geen gekke dingen doen en zullen nog vijf wedstrijden voluit moeten gaan," aldus de coach die deze maand een gesprek heeft met het bestuur over een even tuele contractverlenging. "Ik zie het wel, de competitie is nu veel belangrijker." D tweewielers aan de Beukenlaan 54. i jaar bestaan willen wij dit met u vieren, r interessante aanbiedingen te komen. '150/ 200/250/300 gulden itsen (Reservering tot juni mogelijk). PAKKEN van 99,- voor 59,- Dealer van: arathon - Alphina - Concorde - Kentex vouwfietsen - Spartamet Beukenlaan 54 'WlfLLEJ^S 035-6024940 artikelen: out, strooiwagens, sleeën, :hels. I Weteringpad 1 3762 EN Soest Telefoon (035) 601 62 28 Sladat SC Amersfoort halverwege het seizoen failliet was gegaan, [speelde hij ooit een blauwe maan dag voor de blauwwitten. Vijftien jaar later keert hij er terug. Even voorstellen: Peter Visee, 36 jaar, Baarnaar, voetbaldier en komend jseizoen de nieuwe trainer van Soest. De man die van alle kandidaten de voorkeur genoot van zowel het bestuur als de spelersgroep tekende een contract Öat hem voor één seizoen aan de club pp de Bosstraat-Oost verbindt. Op dit nt heeft hij Greenstars onder zijn e, dat evenals Soest in de tweede üasse spartelt om het hoofd boven wa- !pr te houden. In de twee ontmoetingen won steeds de thuisclub. •S'Ze hoeven gelukkig niet meer tegen elkaar te spelen, dat is een prettige bij komstigheid. Het lijkt me duidelijk dat ik nu onder contract van Greenstars sta dat daar mijn prioriteiten liggen. Peter Visee wordt de opvolger van Dick Schinkel bij Soest. De trainer tekende een verbintenis voor één seizoen. Maar natuurlijk zal ik met meer dan normale belangstelling naar Soest kij ken. Als wij met Greenstars veilig staan en Soest nog niet, kunnen we natuurlijk proberen ze een handje te helpen." Dat zegt Visee die begin jaren tachtig met onder anderen John Westerveld, Huub Koppel en Henk van Asch een elftal vormde en blij is dat hij bij Soest na de zomervakantie aan de slag kan gaan. "Het is bij trainers algemeen be kend dat het prettig is om daar te wer ken. Ik heb het idee dat er een prima organisatie staat. Wat dat en de struc tuur betreft kan Soest in de toekomst best wel eens naar de top van het amateurvoetbal doorstromen. Dan praat ik niet voor mezelf, maar voor de vere niging. In elk geval is Soest in de om geving een van de weinige clubs, waar ik mijn ei kwijt kan. En mijn ambities liggen toch hoger dan alleen maar in de klasse te blijven. Spelers erbij? Daar heb ik eerlijk gezegd nog niet over nage dacht," Als trainer heeft Visee de afgelopen ze ven jaar een imposante staat van dienst opgebouwd. Hij loodste Limvio in twee jaar tijd van de tweede afdelingsklasse naar de hoofdklasse en nadat hij het een jaartje zonder succes bij WZ'49 had geprobeerd, herhaalde hij dat staaltje met Baarn dat in twee seizoenen van de vierde naar de tweede klasse door stootte. De dames van De Duinkikkers heb ben zondagavond een belangrijk punt in de wacht gesleept. In de uit wedstrijd was nog met 7-0 verloren van UWV Wilskracht, in Aqua Indoor eindigde de wedstrijd onbe slist: 4-4. De Soester waterpolosters begonnen sterk aan het duel en creëerden veel kansen. De afwerking liet echter te wen sen over en daarom werd het overwicht mager afgedrukt. Elzeline van Velzen was de enige die in die fase scoorde. Ook in de tweede periode vergaten De Duinkikkers te scoren, terwijl Wils kracht aanpikte (1-1). Bianca Wuyck- huyse herstelde de marge in het derde kwart, maar concentratieverslapping werd tot tweemaal toe afgestraft: 2-2. In de laatste periode zorgde Sonja Pap pot voor opluchting, maar toen de ver dediging van De Duinkikkers even niet bij de les was, sloeg Wilskracht we derom toe. Pappot stelde een minuut voor tijd alsnog een punt veilig, De wil was er, de inzet was er. Stam/ SoVoCo knokte voor wat het waard was, maar kwam kwaliteit tekort om het sterke Martinus 2 van zich af te slaan. Niettemin biedt het geboden spel in de met 1-3 verloren wed strijd perspectieven voor de nabije toekomst, al zullen dan meer speelsters zich in aanvallend op zicht moeten laten gelden. In De Bunt was Stam/So VoCo zaterdag teveel afhankelijk van Esther van der Spek die de laatste weken een positieve ontwikkeling heeft doorgemaakt en haar oude vorm weer helemaal lijkt terug te hebben. Anders was het gesteld met Monica van der Wal, normaliter een vaste waarde in het volleybalteam, maar zaterdag alleen goed genoeg om gewisseld te worden. Dat kan een keer gebeuren en dus was het maar goed dat ze tegen Martinus een mindere dag had en tegen de min dere tegenstanders weer op honderd procent speelt. Tegen de geroutineerde Amstelveners was de kans op één of twee, laat staan drie punten sowieso nauwelijks reëel te noemen. Hoewel, in de eerste set (12-15) ver speelde de thuisploeg een voorsprong en in de derde set stelde Stam/SoVoCo de executie nog even uit (15-10). Toen het daarna al een kleine week 3-7 had gestaan, volgde een lange rally. Martinus 2 won en in plaats van dat het 4-7 werd, kregen de gasten de service terug. De grijns om die verloren rally was sqel verdwenen, want twee klappen later werd het 3-9 en was de wedstridj een gelopen koers. Tot overmaat van ramp won MLS/ Flash dat daardoor op gelijke hoogte kwam met Stam/SoVoCo dat boven dien Gala/OS 2 en Bosta/The Smash zag uitlopen. Maar in de serie die de volleybalsters voor de boeg hebben, moet het mogelijk zijn te klimmen op de ladder, waarvan de tredes wel steeds wankeler worden. Voorwaarde is dat Stam/SoVoCo hetzelfde enthousiasme aan de dag legt als afgelopen zaterdag én zelfvertrouwen uitstraalt. Een opvolger voor Servaas Klute is nog niet gevonden, zegt Leo Verver. In het duel met Martinus was Rob Vooijs aan dachtig toeschouwer. Verver zei des gevraagd de volleybaltrainer niet eens te kennen en dus ook geen contact met hem te hebben gehad. Volgens de voor zitter van Stam/SoVoCo zijn de contac ten met eventuele kandidaten uiterst pril. Heren Voor een regelrechte stunt zorgden de heren van Stam/SoVoCo. Zonder Ron Goethals, John van Brummelen en Arno van Eekelen vertrok de met Han Mulder en Daniël van Rooy aangevulde groep naar Amsterdam. Coen Werk hoven 'wilde' aanvankelijk niet eens gaan. Maar Bram Muijs gaf de buiten aanvaller te verstaan dat hij dan maar voor twee mensen moest spelen. Werk hoven was, met Jan Visser, de animator van Stam/SoVoCo dat keihard knokte en in de eerste set de nummer 2 van de ranglijst volkomen verraste: 7-15. US 3 profiteerde vervolgens op 14-14 van twee onnodige fouten en was na 16- 14 en 15-10 op weg naar de zege. Stam/ SoVoCo overleefde in de vierde set twee wedstrijd-punten, haalde door tot 14-16 en pakte tot verrassing van velen ook nog eens twee punten door de vijfde set met 13-15 te winnen. Het hoeft geen betoog dat Bram Muijs zaterdagavond nog wat complimentjes op de post deed. De Woudenberger, die al bijna veertig jaar in de volleybal wereld rondstapt, is echter nog steeds verwikkeld in een degradatiestrijd. En Muijs kennende zal hij er alles aan doen de neergang te voorkomen. Want de man die volgend seizoen zijn aandacht meer verlegt van het volleybal naar het gezinsleven, zal geen afscheid willen nemen met degradatie. Het bestuur zoekt naar een opvolger voor Muijs die in de jaren zeventig al eens Olympia onder zijn hoede had en nu aan zijn tweede seizoen bij Stam/SoVoCo bezig is. Foto: Herman van Dam. Servaas Klute legt het nog een keer uit. Het bestuur van Stam!SoVoCo is op zoek naar opvolgers voor hem en heren trainer Bram Muijs. DVS/De Kuil liet zich maandag avond niet van zijn beste kant zien. Tegen Radiostad wonnen de frus traties het in de tweede helft van het loorzettingsvermogen en dat kostte Ie ploeg behalve de wedstrijd ook de tweede plaats: 3-6. Aanvankelijk was er helemaal niets aan de hand. Ondanks dat Radiostad met 0- 1 en 1-2 leidde, kreeg DVS/De Kuil de beste mogelijkheden. De binnenkant Lvan palen en lat, de handen, knieholte, Sheup en voeten van de doelman van IRadiostad plakten echter het etiket 'pechvogel' op de tenues van de JSoesters. £Het uitgekookte Radiostad hield on- vaarschijnlijk lang stand en bleef rustig. Ook toen een van de spelers voor een ogenschijnlijk klein vergrijp een tijdstraf reeg. DVS/De Kuil profiteerde niet. 'orte tijd later moest Eric Looijsen van- vege een 'elleboogje' naar de kant. Nog voordat hij terug was, lag de bal twee keer achter Niels Landaal: 1-4. Jet bleek de genadeklap voor DVS/De «Cuil dat notabene in een overtal-situa tie een doelpunt moest incasseren, waar door het 2-6 werd en de irritaties nog neer de overhand namen. Niels Land- aal en Looijsen kregen twee minuten aan hun broek. De eerste keerde niet neer terug, waardoor routinier René libberink de laatste zeven, acht minu iten het doel verdedigde. Hij hield het Joel schoon, maar dat was dan ook het enige positieve puntje aan de zijde van DVS/De Kuil dat op de ranglijst door "adiostad werd gepasseerd. [Firtina'93 Tegen Interhesp, dat de laatste plaats Ibezet, speelde Firtina'93 geen beste rwedstrijd. Toch won de koploper van de Marco Mariens probeert op snelheid langs zijn tegenstander te komen. Het uitge kookte Radiostad veroverde echter de belangrijke tweede plaats op DVS/De Kuil dat na een pech volle eerste helft het hoofd én de wedstrijd verloor. Foto: Herman van Dam. hoofdklasse met 3-5. De beslissende treffers vielen in de laatste acht minuten. Het baltempo bij de Soester club was meestal veel te laag en de passes waren veelal onnauwkeurig. Af en toe speelde Firtina'93 het gewenste spel en dat le verde kansen op, die smoorden tegen de paal of lat. Het verdedigend ingestelde Interhesp had minder mogelijkheden nodig om te scoren. In de tweede mi nuut brokkelde de muur van Firtina'93 al af voordat de vrije trap was genomen (1-0) en nadat Saban Aksit gelijk had gemaakt, kwam Interhesp voor de tweede keer op voorsprong. Mustafa Aksit trok de stand gelijk. In de tweede helft oegon Firtina'93 goed, hetgeen via Alex Poortman resul teerde in een voorsprong. Niet veel la ter was het alweer 3-3 en verzandde it Firtina'93 in traag zaalvoetbal. Zelfs toen de doelman van de gastheren twee minuten werd verbannen, vond de ploeg van Peter van Zoelen geen gaatje. In de volgende overtal-situatie was het wel raak. Zeki Kurt maakte er 3-4 van en toen Interhesp weer op volle sterkte was, besliste Mustafa Aksit de wed-, strijd. Een doelpunt dat een seconde na het eindsignaal viel, werd afgekeurd. "Als je een slechte wedstrijd speelt en toch wint, ben je goed bezig. Interhesp is één van de mindere tegenstanders en staat onderaan. Dan sluipt er toch gemakszucht in de ploeg," aldus Van Zoelen die maandag de nummer 3 (Wings) op bezoek krijgt in Beukendal. SEC Wil van der Heijden had het doelsaldo graag wat verder opgevoerd, maar SEC won 'slechts' met 9-1 van Attent dat onderaan het klassement hangt. De te genstanders beperkten zich tot verdedi gen, waardoor het een rommelige wed strijd werd. De stugge houding van de gasten was SEC, dat met vier spelers uit het vierde speelde, niet op het lijf ge schreven en na 25 minuten was het pas 3-0. Daarna vloog de bal er wat vaker in. Fred Bos werd topscorer met drie doelpunten. Danny van der Heijden en Koen Stanton troffen tweemaal de roos, Johan Blankenberg en Sander van der Heijden maakte de eindstand compleet. Komende week speelt SEC de eerste uitwedstrijd van dit seizoen. Hees Het lukte helemaal niet bij Hees dat Tim Braaksma en Joep Rozendal moest missen tegen Allen Weerbaar. Toch slaagden de Soesters erin een 0-1-ach terstand voor de rust goed te maken. Daniël Gerritsen was de doelpunten maker. Toen het na de hervatting 1-2 werd, brak de weerstand van Hees en liep middenmotor Allen Weerbaar naar een 1-4-overwinning. Lang, sterk, fanatiek en net even be ter. Dat is SVO ten opzichte van Red Stars. En dus leden de basketbalsters een ingecalculeerde nederlaag tegen de ploeg die over twee wedstrijden al de kampioensvlag kan hijsen. Het team uit De Meern degradeerde vorig jaar uit het rayon, maar wint tot nu toe alle duels. Evenals in Soest, toen Red Stars niet compleet was, liep het verschil op tot circa twintig punten: 71-49. In de eerste helft bleef de formatie van Aldo Heeregrave nog in het spoor van SVO. Na een snelle 6-0- achterstand hield Red Stars tot de rust zelfs gelijke tred (35-29). Daarna schakelde SVO over op een floating-zone, waarop de Soesters het antwoord schuldig moesten blijven. In de aanval van Red Stars werd de bal veelvuldig onderschept en met overtuiging aan de andere kant van het veld door de ring gegooid. De achterstand van Red Stars groeide daardoor tot dertig punten, maar de inzet bleef goed. Dat werd beloond, want het gat slonk tot veer tien punten. In de slotfase had SVO het laatste woord, maar Red Stars heeft nog steeds de mogelijkheden in eigen hand om zich bij de twee, drie beste ploegen in de eerste klasse te Installatiebedrijf Bl#| j, cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 In Baarn heeft Selby de competitie afgesloten met een gelijkspel tegen het achtste team van lnside'82. Dat mag een teleurstellend resultaat zijn, nadat lnside'82 in Soest met 8-0 was geklopt. Niettemin legde Selby beslag op de tweede plaats in het eindklassement. De titel was al uit zicht verdwenen, nadat onlangs voor de tweede keer van 't Veen was verloren. Beide teams stapten met een gelijke stand uit de enkelspelen. Herman Scheerhoorn en Paula van den Dijssel wonnen, net zoals zij in C-drie hadden gedaan, van hun tegenstanders. Maar Henk Stienstra en Lydia van den Dijssel gingen in de beslissende derde game door de knieën. Ook in de dubbelspelen werd de buit eerlijk verdeeld. De Soester heren kwa men met 10-0 achter en leverden de eerste game in. Daarna trokken ze de zaken recht. Via 5-15 werd een derde game afgedwongen en die zou in de boeken worden bijgeschreven als een Soester overwinning: 5-15. De gastvrouwen van lnside'82 trokken de stand weer in evenwicht. Ook hier was een derde game noodzakelijk. Inside'82 pakte de eerste en de derde game in de verlenging (18-15). Scheer hoorn en Paula van den Dijssel speelden hun gemengd dubbelspel goed en sloten hun laatste competitieverplichting af in 4-15 en 0-15. Daarentegen waren Stienstra en Lydia van den Dijssel kans loos: 15-8, 15-5. Zonder Karin van Dorresteijn en Saskia van Assen, maar met de licht geblesseerde Reni Brouwer heeft Smeeing/BDC het net niet gered tegen UDSV. Ondanks een inhaal race kwamen de handbalsters in de laatste minuut te kort: 14-13. Binnen tien minuten keek Smeeing/ BDC tegen een 3-0-achterstand aan en die marge was in de rust nog steeds van toepassing op de wedstrijd: 9-6. De zaken werden er niet eenvoudiger op, omdat Gea Stavast met een knie blessure was uitgevallen. Zij werd al tij dens de eerste helft naar het ziekenhuis gebracht. Ondanks die tegenvaller kwam Smeeing/BDC sterk terug. De inspan ningen werden evenwel net niet be loond. UDSV hield een voorsprong van één doelpunt. In de negende ronde van de lande lijke damcompetitie liep DVSB in Rotterdam tegen een nederlaag aan. Constant wierp de dammers terug in de middenmoot door met 12-8 te winnen. In de eerste uren ging de wedstrijd ge lijk op, maar toen Gerrit de Bruyn aan bord één zich in een slagcombinatie ver rekende en een schijf achter kwam, stond de eerste nul op het scorebord. B. Weistra was een maatje te klein voor studentenkampioen J. Riesenkamp en toen ook J. den Os na een remise-stand verloor, kwam het verlies in zicht. G. de Kruiff redde in een goed ge speelde partij nog de eer voor DVSB, maar aan de zes overige borden werd de vrede getekend. Daarmee kwam de eindstand op 12-8 voor de Rotterdam mers.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14