MINDERE ®oes^er Onderlinge Brandverzekering passeert mijlpaal van 200 miljoen Opnieuw magnetron uitgereikt bij traiteur 'Le Saladier' AI Capone's: beste pizza van Benelux 1 HANDEL WANDEL I iavo soest y baarn 'Koken met (Alex) Plaisier' SOESTER ONDERLINGE Valentijnsdag en Glass 'De stille terreur' maakt de lezer helemaal murw Killer Loop Street Sport zonnebrillen-collectie 1996 Wildschut Optiek Opleiding cosmeticaconsulent bij Partners in Business reirr»r ëf the") s ral PAGINA 1( WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT Brandblusser voor Willem v. Boeijen en Sandra v.d. Broek PAGINA 17 MATIE? Chef-kok Bauers geeft kookles Bekeuring voor hinderen verkeer De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet Inboedelverzekering steen/hard Inboedelverzekering steen/riet natuurlijk bij: f 0,80 per 0/00 f2,00 perÓ/00 f 1,40 per 0/00 f2,25 per 0/00 Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel.: 035 - 602 90 60 Glas graveren op 14 februari (Advertentie) HALEAKALA CDA-vrouwenberaad over vereenzaming Nu bij Wildschut Optiek Ux.-etWej OsSfr OSSENÜAM w van de ouders koos ■%-g, bewust voor thuiswerkvrij systeem. a g vindt dat het fhuiswerk- vrije systeem voldoet aan de verwachtingen. staan vermeld in een recent onderzoek* Ie betrokkenheid van ouders bij MAVO rkvrij". Uitgevoerd door mevrouw Babice van Hogeschool van Utrecht, Faculteit i Journalistiek. it u dit onderzoeksrapport >est inzien. ïogelijkheden voor nadere informatie, iurenfolder aanvragen '1 op zaterdag 24 februari a.s. van r n afspraak maken met de directeur, Gruijl Een klein feestje, zo kan de bijeen komst van afgelopen vrijdagmiddag op het kantoor van de "Soester On derlinge" wel genoemd worden. Vooratter G.A. Hilhorst begroette er het jonge paar Willem van Boei jen en Sandra v.d. Broek en of- ïerde ze bloemen en een uiterst smakelijke taart. Daar bleef het trouwens niet bij, want na een kort toespraakje deed Hilhorst er nog eens een compleet brandblus- èpparaat bij, waarmee het risico van brand in de nieuwe woning aan de Binnentuin, waar Willem en Sandra bin nenkort hun intrek nemen, tot het mi nimum beperkt zal zijn. Bovendien is Willem in zijn vrije tijd bij de vrijwillige brandweer, zodat het helemaal wel goed zit. En als er dan tóch ooit nog 's wat mis zou gaan - door brand, wel te ver staan - dan zitten Willem en Sandra ook nog niet echt in de problemen, want ze zijn goed verzekerd bij de Soester On- tderlinge Brandverzekering, i Reden voor het feestje in het kantoor [aan de Soesterbergsestraat was dat Willem en Sandra met het afsluiten van hun polis de "Onderlinge" - opgericht in 1886 dus inmiddels bijna 110 jaar oud! - over een bijzondere mijlpaal heen brachten: het totale verzekerde bedrag is de 200 miljoen gulden gepasseerd. Voorzitter Hilhorst stelde met vreugde vast dat Willem en Sandra welbewust voor de brandverzekering bij de Onder linge hadden gekozen. Hij liet nog even de "mijlpalen" van de afgelopen jaren de revue passeren (5 miljoen in 1965, 50 miljoen in 1981, 100 miljoen in 1991), waarmee duidelijk werd dat het totale verzekerde bedrag in nauwelijks vijfjaar tijd verdubbeld was. De ledenaanwas van de Onderlinge ver loopt ook uiterst voorspoedig, hetgeen volgens Hilhorst goeddeels te danken is aan de uitstekende mond-op-mond- reclame en dc grote aandacht voor de brandpreventie. Het brandblusapparaat kwam dus niet alleen de nieuwe leden, maar ook de Onderlinge zélf ten goede, aldus de voorzitter. "Want als we de brandschade kunnen beperken betekent dat winst voor ons, en dat is weer gun stig voor de leden want die profiteren dan van de premierestitutie, die wij met grote regelmaat kunnen toepassen." Hij wenste Willem en Sandra tot slot een lange reeks van schadevrije jaren toe, voordat de verzekeringsovereenkomst met plechtige handtekeningen werd be zegeld. Voor enthousiaste mensen met grote liefde voor de kookkunst, maar misschien net iets te weinig kennis-van-culinaire-zaken, daagt er uitkomst. Alex Plaisier, chef-kok van het bekende Soester restaurant Bauers, geeft binnenkort kookles! Sinds een half jaar is Alex Plaisier de gene die in de keuken van Bauers aan de Burgemeester Grothestraat de scep ter zwaait. Hij is dan ook de man éch ter alle smakelijke gerechten die de be zoekers van het restaurant daar tot zich nemen. Onder de talrijke gasten van Bauers bevinden zich altijd veel mensen die zich niet zomaar overgeven aan de culinaire genietingen van Alex Plaisier, maar ook een opvallende interesse in de kookkunst zélf hebben. Speciaal voor hen gaat in april een cur sus van start, die ze onder de aanspre kende titel "Koken met Plaisier" in acht lessen wat meer wegwijs maakt in de geheimen van de kok. Uiteraard gaat het daarbij om wat meer dan het bak ken van een eitje. Alex geeft "aanschou welijk" onderwijs en ontvangt de deel nemers in de open keuken van het res taurant en wijdt ze in in de diverse on derdelen. Het programma ziet er als volgt uit. 1. Serveermogelijkheden; 2. Opmaak gerechten, salades en dres sings 3. Soepen en sauzen; 4. Warme tussengerechten; 5. Vis-, vlees- en vegetarische bereidin- Chef-kok Alex Plaisier van restaurant Bauers. 6. Kaas en extra's; 7. Het maken van desserts; 8. Specialiteitenmiddag. De lessen worden gegeven op acht achtereenvolgende donderdagmiddagen (de eerste op 25 april), van 13.30 tot 15.30 uur. Het is de bedoeling dat het een ontspannen middag wordt; daarom is het aantal deelnemers op maximaal tien gesteld. Trouwe bezoekers van Bauers hebben intussen al kennis kunnen maken met een andere service van Alex Plaisier: de recepten-voor-thuis, zoals die ook in een regionaal dagblad zijn gepubliceerd, zijn gratis verkrijgbaar. Opmerkelijk is dat Alex zijn recepten ook voorziet van een muzikale suggestie! De kooklessen beginnen in april, maar wie belangstelling heeft doet er goed aan zich bijtijds aan te melden. Dat kan in principe elke dag na 15.00 uur bij res taurant Bauers, Burgemeester Grothe straat 55, tel. 6012516 (vragen naar Alex Plaisier). Een chauffeur van een vrachtwagen heeft vrijdag een bekeuring gekregen, omdat hij op de Van Weedestraat een stopverbod negeerde. De wagen stond op de rijbaan en hinderde het verkeer dusdanig, dat een file ontstond. Onderlinge-voorziter Hilhorst bood Willem en Sandra o.a. een brandblus apparaat aan. Foto: Goos van der Wilt VOOR AL UW VERZEKERINGEN EN FINANCIERINGEN Wat moet er nog gezegd worden over Valentijn. Op 14 februari, over gewaaid uit Amerika, krijgt ook langzamerhand Nederland in z'n greep. Begonnen als grapje met een kaartje of een bloemetje van een stille aanbidder, geliefde of iemand die menzomaar eens dat beetje extra aandacht wilt geven. Kan Glass daar iets mee, ja natuurlijk! Laat eens iets origineels in een glazen voorwerp graveren. Zoals een hartje, de initialen van de ontvang(st)er of een romantische zin. Giass heeft zelf al wat ideeën klaarstaan. Op zaterdag 10 februari is van 13.00 tot 16.00 uur glasgraveur Annelies Ekeler in de winkel aanwezig. Zij zal, wat bij Glass is gekocht als Valentijnkado, op een originele manier graveren. Als Valentijnpresentje heeft Glass de prijzen van het graveren aantrekkelijk gemaakt. De opdracht of bestelling kan ook eerder worden gegeven, zodat men het op 14 februari kan komen ophalen. Glass is gevestigd aan de Laanstraat 41a in Baarn, tel. 542 47 39. Leden van de Countdown-groep krijgen op vertoon van hun kaart 10 procent korting. Mevrouw Ellen de Groot uit Soest is sinds afgelopen vrijdag de geluk kige bezitter van een magnetron. Ze kreeg het apparaat uitgereikt bij "Le Saladier", de bekende traiteur van de F.C. Kuyperstraat. Zes maanden lang stelt "Le Saladier" een magnetron beschikbaar aan de klan ten, die bij elke tien gulden die ze in de winkel besteden een lot ontvangen. Elke maand wordt er één lot getrokken en de eigenaar daarvan mag de magnetron - uitstekend geschikt om de smakelijke gerechten van "Le Saladier" thuis op de juiste temperatuur te brengen - mee naar huis nemen. Ellen de Groot, win naar van de maand januari, kreeg de magnetron overhandigd door "Le Saladier "-medewerkster Yvonne Meenks. Ook in de maanden februari, maart en april stelt de traiteur nog een magnetron ter beschikking. In totaal worden er zes klanten van "Le Saladier" blij gemaakt met het moderne apparaat. Maar ook zonder een gratis magnetron mee te ne men is een bezoek aan de winkel in de EC. Kuyperstraat altijd de moeite waard. Op dit moment kan men bij de traiteur uitstekend terecht voor bijvoor beeld complete maaltijden vanaf f 12,50 en diverse wintersoepen vanaf f 4,50. STUDIO U bent representatief en hebt gevoel voor stijl. Daar wilt u bewust aan blijven werken. Gun uw huid daarom de verzorging die haar toekomt. Shiseido Benefiance. Stel u voor: de meest luxe en geavanceerde huidver zorging, speciaal gecreëerd voor de rijpere nuid: Shiseido Benefiance. U kunt nu op een elegante wijze kennis maken met Shiseido Benefiance. Want zolang de voorraad strekt vindt u vanaf volgen de week bij Studio Haleakala de Introduction Kit voor slechts f 49,- Shiseido Benefiance Complete luxe voor de huid. Liz Bijnsdorp heeft jarenlang in Soest gewoond. Zij verwierf lande lijke bekendheid met haar boek 'De 147 personen die ik ben', een ver slag van haar leven met 'meervou dige persoonlijkheidsstoornis' (MPS of DIS). Als vervolg op dit werk schreef ze 'De stille terreur; een vertelling over macht, onder drukking en bevrijding'. De hoofdpersoon in dit boek is Casper, zoon van een moeder die tijdens de zwangerschap al probeert hem kwijt te raken, en een vader die hem seksueel misbruikt, vanaf zeer jonge leeftijd. Het boek schetst de terreur die Casper over komt als kind, de mishandelingen door z'n ouders, maar ook, alsof dat nog niet genoeg is, de vernederingen door de juf van school. Ook moet hij mee naar ri tuele bijeenkomsten van volwassenen, die daar groepsgewijs hun (seksuele) gekte uitleven. Casper wordt gedwon gen mee te doen. Vanaf de tijd dat de mishandelingen begonnen, heeft Casper een gehoorlijk aantal 'alters' ontwikkeld, personen die hem helpen, personen die in hem leven en stukjes van het lijden van hem over nemen, zodat hij weg kan zakken, het allemaal niet bewust mee hoeft te ma ken. Iedere keer als hij misbruikt, verne derd, verkracht of mishandeld wordt, is het een komen en gaan van helpers: Miranda, Gijs, Bas, Floor, Vera en vele anderen. De constante beschrijvingen van de ter reur, de voortdurende eindeloos lijkende geestelijke en lichamelijke vernederin gen maken deze roman tot een onlees baar boek. Het is allemaal zó veel, en zo onvoorstelbaar afschuwelijk, dat je je als lezer alleen maar af kunt wenden. De boodschap van de schrijfster is te over dadig verpakt, iets meer afstand en do sering van leed was de leesbaarheid be slist ten goede gekomen. Achterop het boek staat dat Liz Bijnsdorp voor 'De stille terreur' vrij gebruik heeft gemaakt van eigen erva ringen en die van lotgenoten. Naar mijn mening heeft ze wat te veel ervaringen in één boek willen stoppen, waardoor je als lezer helemaal murw gemaakt wordt. 'De stille terreur', door Liz Bijnsdorp. Uitgeverij Vrij Geestesleven, Zeist, 1"5. Lenora Crom "Vereenzaming ouderen" is het onder werp van de eerste bijeenkomst van het CDA-vrouwenberaad Soest, op woens dagmorgen 14 februari in de Open Hof. Sprekers zijn de leden mevr. M.C.P. Walter-van der Togt, lid van de commis sie Ouderenbeleid, en mevr. N.C. de Waarde-Fransooys, lid van de project groep Vereenzaming ouderen Soest. Verder zal het raadslid mevr. B.M. Gerritse-van Ee over haar weder waardigheden in de gemeenteraad ver tellen. Er is gelegenheid voor discussie. De bijeenkomst begint om 09.30 uur. Surfen op Atlantische golven, snow- boarden op Colorado's besneeuw de hellingen, biken op stijle bergen: de natuur uitdagen in zijn wildste vorm, dat is de Killer Loop attitude. In 1996 komt Killer Loop met een bij zondere zonnebrillenlijn op de markt, de Killer Loop Street Sport collectie. De Killer Street Sport collectie is voortge komen uit de Sports Eyewear lijn. Deze serie werd door Killer Loop, het be kende Italiaanse kleding, snowboard- en zonnebrillenmerk, speciaal ontwikkeld voor activiteiten als beachvolleyball, snowboarding, inline skating en andere sporten. Reden ook voor Killer Loop om wereldwijd actief als sponsor op te treden voor veel sporters, waaronder enkele Nederlandse beachvolleybal 1- teams. Killer Loop combineert revolu tionaire vormgeving met nieuwe mate rialen en state-of-the-art-technology. De Street Sport collectie is speciaal ge maakt voor actieve (straat) sporten. De collectie is bijzonder: bijzonder in vorm geving, materiaal en produktnamen. Zo zijn de modellen Volatile en Vicious uit gevoerd in aluminium. Aluminium wordt nog weinig gebruikt bij zonnebril len. Het materiaal is stevig en licht en geeft de modellen een agressief uiterlijk. Andere vette stijlen zijn uitgevoerd met onder andere opvallende goudcoatings en namen als Reckless of Revolt. De collectie omvat 20 modellen in metaal en aluminium. Uiteraard biedt elke Kil ler Loop zonnebril 100% UV protectie. Elk jaar komt er een geheel nieuwe col lectie op de markt. De Killer Loop Street Sport collectie is uitsluitend ver krijgbaar bij de betere opticien, zoals Wildschut Optiek aan de Zuid promenade. Prijzen vanaf f 179,-. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 In februari start Partners in Busi ness uit Soest een opleiding voor cosmeticaconsulent. Bijzonder hier aan is dat de cosmetische vakkennis wordt gecombineerd met commer ciële en verkooptechnische kennis. De cursist krijgt daardoor de mogelijk heid de opgedane kennis direct op com merciële basis toe te passen. In de re gio's 't Gooi en Eemland is plaats voor tien cursisten. Om de kwaliteit van de opleiding te waarborgen, zal dat aantal niet worden overschreden. De lessen worden gegeven door docen ten met praktijkervaring. Aan bod ko men onder meer huidverzorging, kennis cosmetica, presentatie, advisering, het opbouwen en het onderhouden van een klantenkring. De kosten van de oplei ding bedragen 190 gulden per persoon, inclusief het leerboek, een instructie- en promotievideo. Partners in Business is een groothandel in drogisterij-artikelen die met ingang van 1 februari haar activiteiten heeft uit gebreid met het geven van opleidingen tot cosmeticaconsulent. Het is gevestigd aan de Insingerstraat en telefonisch be reikbaar via nummer 6020215. Tijdens de BBB-horecabeurs in Maastricht werd op maandag 22 ja nuari jongstleden de jaarlijks terug kerende wedstrijd 'Wie bakt de lek kerste pizza van de Benelux' gehou den. De wedstrijd werd gewonnen door Al Capone's, een keten van fast-food pizzarestaurants. Directeur Danny Galiart van Al Capone's is zeer verheugd over de winst. 'We wisten al dat onze pizza's hoog ge waardeerd worden. Dat blijkt alleen al uit de snelle groei van het aantal Al Capone's vestigingen en het grote aan tal bezoekers. Dat we als Hollanders deze prijs zouden winnen, hadden we echter nooit verwacht!' Al Capone's is onder meer gevestigd aan de Steen- hoffstraat in Soest. De BBB-beurs in Maastricht is een vak beurs voor horeca-ondernemers in de gehele Benelux. Er werd hier opnieuw gestreden om de bokaal voor de beste pizza van de Benelux. Twintig pizza bakkers dongen mee naar deze prijs. Over het algemeen verwacht men dat een wedstrijd als deze wordt gewonnen door een Italiaans restaurant. De win naar kwam echter uit onverwachte hoek. Al Capone's is immers 'maar' een fast-food keten van nota bene Hol landse pizzabakkers. Dat zo'n keten toch topkwaliteit kan leveren, blijkt uit het juryrapport. Naast smaak, originaliteit, versheid (ook na een kwartier in de verpakking te heb ben gezeten) en hygiëne bij bereiding, keek de jury of het wel een 'echte' pizza was. Een van de juryleden merkte op dat sommigen goedgevulde pizza's ma ken, maar dat deze vaak niet op pizza's maar meer op quiches lijken. 'De win nende pizza van Al Capone's bevatte onder andere ansjovis, tonijn, olijven en uien en blééf vooral een pizza', aldus het juryrapport. Al Capone's bestaat nu bijna drie jaar. De dertien restaurants zorgen - naar Amerikaans voorbeeld - voor een ra zendsnelle service en een produkt van hoge kwaliteit. De bezorgdienst werkt razendsnel via een gratis 06-nummer. Al Capone's garandeert daarbij bezor ging binnen 45 minuten. Dat de klanten tevreden zijn, blijkt uit de snelle groei en grote populariteit van Al Capone's. Op korte termijn zal een aantal nieuwe ves tigingen worden geopend. Ook hier in de buurt kan men genieten van de lek kerste pizza van Nederland. In Soest zit namelijk sinds 1994 een Al Capone's vestiging waar men terecht kan om piz za's en pasta's te komen eten of af te halen, maar die ook razendsnel bezorgt, via het gratis nummer 06-022 22 82.

Soester Courant | 1996 | | pagina 18