Realisatie grote AH dichterbij Onderzoek St. Joseph naar fusie HALVE PRIJS En dit zijn de knallers van deze week: 498 500 Officier in de Orde van Oranje-Nassau wi ivtjaMbr Domaine Sainte-Anne Hamlappen Santé Aardappelen 'Gevaarlijke stoffen niet via woonwijken vervoeren' OPENINGSSTUNTWEEK OCKFLOH Trading Akkoord Ahold en Van den Hengel Beheer; College positief 3 Actueel 11 Soesterberg 13 Sport Bijlagen 14 Cultuur PvdA wil bijdrage in stookkosten voor lage inkomens Woningbouwvereniging speelt in op ontwikkelingen (DpUiiminp bij ^Adama'KzJCczcnnwdiz NU NOG 10 DAGEN LANG ALLE OPRUIMINGSRESTANTEN HERENMODE TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT KLAREN gjïROMP Fan in brand Winterflnale 50% f99,- Koninklijke onderscheiding voor J.J. W. Mulder (61) Auto's opengebroken Van Breukelen Vast-goed HET VLEESCENTRUM 10?° VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Soest-Zuid trekt aan de bel bij college WIE IS DE MOOISTE VAN HET LAND mooi voor minder geld bij v De gevel van het nieuwe winkelcomplex, gezien vanaf de Burgemeester Grothestraat. Aan de voorzijde komen winkels De realisatie van een nieuwe Albert Heijn-vestiging in Soest is een stap dichterbij gekomen, nu Ahold en Van den Hengel Beheer bv een contract hebben ondertekend en het college heeft ingestemd met het schetsplan voor een supermarkt aan de Burgemeester Grothestraat. Het gebouw krijgt een oppervlakte van 1.500 vierkante meter, waarvan er twaalf honderd worden benut voor de winkel. Aan de zijde van de straat is nog 550 vierkante meter voor andere winkels beschikbaar. Daarvan zal Bloem- sierkunst Geytenbeek er honderd in beslag nemen. met daarboven drie woningen. Daarachter zal Albert Heijn 1.500 vierkante meter grond beslaan. De supermarkt wordt niet hoger dan vier, vijf meter, want er komen geen wo ningen op. Op de winkelpanden aan de voorzijde komen volgens het schetsplan wel drie woningen, zodat de gevel hoogte evenals die van de bestaande bebouwing in de winkelstraat uitkomt op zo'n zeven meter. Parkeerplaatsen Tussen de nieuwe AH-vestiging (achter de huidige winkel van Geytenbeek) en flatgebouw Beversstein worden onge veer 145 parkeerplaatsen aangelegd. Dat zijn er vijftig, zestig meer dan nood zakelijk, waarmee wordt voldaan aan de voorwaarde van het gemeentebestuur dat extra parkeervoorzieningen eiste voor het winkelende publiek dat naar de Van Weedestraat gaat. Het is de bedoeling dat Albert Heijn wordt ontsloten via de nieuwe parallel- route die tussen de brandweerkazerne en Braamhage moet komen te liggen. Gelet op de bezwaren tegen die 'lus' is het niet uitgesloten dat het nog wel een poosje kan duren, voordat de aanleg van de parallelroute kan beginnen. E.A, van den Hengel van Van den Hen gel Beheer bv verwacht dat acht tot ne gen maanden nodig zijn om het nieuwe winkelpand te bouwen. Dat zou beteke nen dat de vestiging van AH medio vol gend jaar kan worden geopend. Mocht er dan nog geen ontsluiting op de parallelroute mogelijk zijn, dan wordt er aan de zijde van de Burgemeester Grothestraat een voorlopige in- en uit gang staat niet dicht bij woningen, er komt een goede ontsluiting en het laden en lossen vindt niet in de winkelstraat plaats," aldus het college. Van den Hengel: "Het is geen massaal plan meer. We hebben bewust geen wo ningen boven Albert Heijn gepland om het kleinschalig te houden." Volgens het' schetsplan blijft Beversstein vanaf de weg van beide kanten goed zichtbaar. De winkels die voor een belangrijk deel wel Albert Heijn uit het zicht houden, worden tussen Slijterij Van der Linden en Beversstein gesitueerd. Achter de nieuwe winkels wordt de zaak van Albert Heijn gebouwd. Voor de winkels wordt een klein park ingericht met zit banken en boompjes. Locaties Na een jaar of vijftien zoeken naar een geschikte locatie voor een grote AH- vestiging in Soest ziet het ernaar uit dat Ahold eindelijk krijgt wat het wil. In de afgelopen jaren kwamen diverse locaties ter sprake. De Korte Brinkweg, de Lindenhof aan de Van Weedestraat, het oude politiebureau aan de Steenhof- fstraat, Garagebedrijf Stam aan het Nieuwerhoekplein en de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg zijn daar enkele voorbeelden van. Drie jaar geleden verleende de gemeenteraad principe-medewerking voor een AH- vestiging aan de Burgemeester Grothe straat. Sinds Van den Hengel Beheer bv zich ermee is gaan bemoeien, is de zaak sneller gaan rollen. 'Wrange zoen' gemeente en Aqua Indoor. Eerste huwelijksgids Soest. Hersanering onder grondse olietanks. Schoolplein Griftland College vernoemd naar Mulder. Ribbelstreep op N-237 verdwijnt. Gemeentelijke penning voor B. Gijtenbeek. Theatervoorstellingen in De Vrije Teugel. Smeeing/BDC is vol wassen geworden. Peter Visee nieuwe trainer Soest. Martinus 2 te sterk voor Stam/SoVoCo. Frustraties kosten DVS tweede plaats. Seniorenpagina. Op 't Hoogt met o.a.: de plannen m.b.t. de volkshuisvesting. De Knollenkrant met: alles over het carnavals weekeinde in februari. Op initiatief van de PvdA-fractie be kijkt het college of Soesters, die er in figuurlijke zin niet warmpjes bij zit ten, in verband met de hoge stook kosten van de laatste weken een be roep kunnen doen op de bijzondere bijstand. Wil Stekelenburg lanceerde het voor stel woensdagavond in de commissie milieu en bedrijven. "Ik weet dat we niet veel geld hebben. Maar ik weet ook dat we in de afgelopen jaren veel geld hebben overgehouden aan de gasverkoop, dat we in de algemene middelen hebben gestopt." Zonder toezeggingen te doen, be loofde wethouder Ries van Log- tenstein te onderzoeken welke moge lijkheden er zijn om de minder- draagkrachtigen bijzondere bijstand te verlenen, "maar meestal weten die mensen ons wel te vinden," aldus Van Logtenstein. Laden/lossen Ook in die situatie zal het laden en los sen plaatsvinden op het terrein achter de AH-vestiging, zodat het verkeer geen hinder zal ondervinden van de vracht wagens die goederen komen brengen. Het college verwacht eigenlijk geen be zwaren tegen het bouwplan, waarvoor, vooruitlopend op het nieuwe bestem mingsplan Soestdijk, een artikel 19-pro- cedure nodig is. "De locatie en het schetsplan zijn zodanig dat de eventuele gevreesde overlast wegvalt. Het gebouw Woningbouwvereniging St. Joseph laat momenteel onderzoek doen naar de mogelijkheden tot een fu sie. Het bestuur hoopt daar begin maart duidelijkheid over te hebben. Op dit moment sluit voorzitter Fons de Backer nog niets uit. Hoewel kleine woningbouwverenigin gen steeds meer onder druk komen te staan als gevolg van de beleidsmatige ontwikkelingen in de volkshuisvestings sector, is St. Joseph gezond. Mocht de corporatie op korte termijn niet fuseren, dan is er geen vuiltje aan de lucht, maar het bestuur wil eventuele slechte tijden voor zijn. "Er komt veel op de corporaties af. Overal zie je schaalvergrotingen tot stand komen, moeten wij dan op kleine schaal doorgaan? Nu staan we er nog behoorlijk goed voor, wacht je tot het slecht gaat, dan kun je niet op dezelfde manier meepraten als nu," aldus De Backer die St. Joseph als een 'huwbare bruid' omschrijft. St. Joseph zou al een oogje hebben la ten vallen op een Amersfoortse woning bouwvereniging, maar De Backer wil in dit stadium geen uitspraken doen over welke partner het meest geschikt zou kunnen zijn. Evenmin wil De Backer kwijt in hoeverre een fusie met de Woningstichting Soest tot de mogelijk heden behoort. "Het liefst zou ik nu helderheid geven en man en paard noe men, maar dat kan nog niet. Dan zou den we zoveel dingen moeten baseren op aannames. Het hangt af van het on derzoek," aldus De Backer. De huurders van St. Joseph worden vol gens de voorzitter nauw bétrokken bij het onderzoek dat het externe adviesbu reau Rijnconsult uit Velp vanaf deze week gaat verrichten en dat ongeveer drie weken in beslag zal nemen. Het overleg met de huurders loopt via de verschillende bewonerscommissies. Hun wensen en die van het bestuur van St. Joseph worden in kaart gebracht, even als de risico's en bedreigingen die zich voordoen bij een fusie. Verder moet Rijnconsult 'uitdokteren' hoe andere organisaties, zoals de gemeente en woningbouwcorporaties, over St. Joseph denken. Verkoop De woningbouwvereniging bezit in Soest en Soesterberg in totaal 850 wo ningen. Enkele eengezinshuizen zijn in middels verkocht aan de huurders. Het betreft woningen met een maandelijkse huur van 736 gulden of meer (prijspeil 1995). Na het besluit van de leden vergadering om dergelijke woningen te koop aan te bieden aan de huurders en van de opbrengst sociale huurwoningen te realiseren, hebben veertig huurders een optie genomen op hun eengezins woning. Met betrekking tot de HAD-flats die in aanmerking komen voor verkoop, moet nog een aantal juridische zaken op een rijtje worden gezet, zoals de voorwaar den voor de oprichting van een vereni ging van eigenaren. De Backer verwacht dat daar volgende maand meer duide lijkheid over is. Dan zal, net als dat het geval was bij de eengezinswoningen, een informatieavond worden belegd voor huurders die geïnteresseerd zijn in aan koop van hun flat. SOESTERBERGSESTRAAT51SOEST; TEL 035 - 6012400 Uw Herenmode specialist Voor een degelijke taaltraining! ENGELS-FRANS-DUITS-SPAANS- PORTUGEES-ITALIAANS-ZWEEDS - NEDERLANDS START DIREKT! Telefoon 033 - 4729097 onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Ook 's avonds en in 't weekend 035-6027493 zie pagina 3 De brandweer rukte vorige week woensdagmiddag met spoed uit naar het Van de Veldeplantsoen, waar op de vierde etage rookontwikkeling was waargenomen. Ter plaatse bleek de be woner niet thuis te zijn, zodat de deur geforceerd moest worden. In de keuken bleek nog een pan met eten op het vuur te staan. De brandweerlieden dekten de pan af en doofden het vuur. De woning moest flink geventileerd worden. alle confectie nu alle schoenen nu Het is de moeite waard om vast even naar onze fleurige voorjaarscollectie te komen kijken! Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST»TEL 6024314 FEBRUM112 Bij zijn officiële afscheid als rector van het Griftland College heeft Johan Jan Wouter Mulder de ver sierselen van een koninklijke on derscheiding opgespeld gekregen. Hij is benoemd tot Officier in de Oiide van Oranje-Nassau. De mededeling kwam vrijdagmiddag van burgemeester Hans de Widt, één van de naar schatting tweehonderd belangstellenden die de 61-jarige Soes- ter de hand kwamen drukken. Mulder heeft zijn onderscheiding te danken aan zijn grote verdiensten in het onderwijs, de gereformeerde en hervormde kerk en de Rotary Soest-Baarn. De Widt prees de scheidende rector voor diens kwaliteiten. "Het is in deze tijd geen sinecure leiding te geven aan zo'n school." Anderen benadrukten de grote werklust van Mulder, diens nooit aflatende inzet, collegialiteit en mense lijkheid. Op de 'cijferlijst' van Mulder kwamen voornamelijk dikke voldoendes voor en slechts één mager zesje: voor het delegeren van taken. De Widt: "Het liefst had u nog de regie in handen gehad van uw afscheid, maar dat is u niet gelukt." Voorzitter S.J. Vegter van de vereniging voor christelijk voortgezet onderwijs in Baam/Soest noemde de rector de regis seur, toneelmeester en toneelspeler van het Griftland-theater. Een regisseur die met voortvarende hand mensen kon sti muleren. Een toneelspeler die diepgang in zijn spel bracht. Een toneelmeester die achter de coulissen nog heeft mee- Burgemeester Hans de Widt was de eerste die J.J. W. Mulder feliciteerde met zijn koninklijke onderscheiding. Foto: Goos van der Wilt. gewerkt aan de vernieuwingen binnen de school en de uitbreiding van het complex aan de Noorderweg. Een man die een staande ovatie verdient en nu als toeschouwer in het theater benieuwd zal zijn naar de recensies. Mulder hoeft zich, aldus Vegter, geen zorgen te maken. Want ook Mulder heeft vertrouwen in de nieuwe kern directie van het Griftland College, die wordt gevormd door rector H. Wind en zijn plaatsvervanger Bax. (zie ook pagina 3 Op de Biltseweg zijn donderdag twee auto's opengebroken. Een 31-jarige Utrechter raakte daardoor een cd- wisselaar en enkele cd's kwijt. Uit de wagen van een 27-jarige man uit Zeist werd niets meegenomen. Voor de nieuwste CD's - CD-FtOM's - CD-i's - koop- en huurvideo's HansAlblas V. Weedestr. 253 Soest-Tel. 6022339 zie pagina D 17 Birkstraat49 - Soest - Tel. 6012477 Fricandeau van de ham, kilo Zie adv. pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar een soepele rode wijn op dronk 10 kilo 7 Tussen het industrieterrein in Soest en Amersfoort moet een route voor het vervoer van gevaarlijke stoffen worden aangewezen. Dat vindt de bewonersvereniging Soest-Zuid die dat inmiddels aan het college ken baar heeft gemaakt. Ze vraagt het gemeentebestuur zo spoe dig mogelijk maatregelen te treffen voor een route die niet door woonwijken loopt. Het is volgens de vereniging 'on verantwoord' de gevaarlijke stoffen via de Birkstraat, Vondellaan, Ossendam- weg en Koningsweg te vervoeren, het geen nu nog gebeurt. Dat de stoffen door straten in woonwijken worden ge transporteerd, brengt 'aanzienlijke risi co's' met zich mee, aldus de bewoners- vereniging die vindt dat de Biltseweg zich veel beter leent als aan- en afvoer- route. De kwestie is een van de onderwerpen die op maandag 12 februari ter sprake komt tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de bewoners- vereniging Soest-Zuid. Ook het bestem mingsplan, en dan met name het ont breken van regels om hinderlijk bedrijfs- verkeer te weren, de hoofdwegen structuur en de geplande speelvoor- zieningen in de wijk staan op de agenda. Op de vergadering zijn ook niet-leden welkom. Zij kunnen maandag om 20.00 uur terecht in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Verwacht wordt dat het huishoudelijke gedeelte om 21.00 uur is afgerond. Australian trainingspakken v.a. 199,- Oxbow shirts v.a. 59,- Simmerstyle sweaters v.a. 99,- Bad en Mad partyshirts v.a. 69,- Aanbiedingen zijn geldig van 3 t/m 10 februari Koninginnelaan 9, 3762 DA Soest, tel. 035 - 602 99 50 Zeer uitgebreide gezichtsbehandeling incl. voetbad- en rugmassage van f 69,- voor slechts f59,- 1 uur gezichtsbehandeling van f3 9,- voor slechts f35,- Gratis zonnebanksessie bij aankoop van een zonnebankprodukt udio ance Andeweg aanbiedingen geldig tot 1 maart Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens afspr. 035 - 601 20 13

Soester Courant | 1996 | | pagina 1