AANBIEDING Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken j£yèaBreukelen Vast-goed Fred Klinkhamer reist halve wereld af met 'De Totale Vetvangers' Interstuhl houdt niet van stilzitten 25 jaar Drukkerij Practicum bv r Wini van lloorn Nijhof Baarn breidt uit Nieuwe Subaru Impreza (2 liter) bij Gebr. V.d. Pouw Kraan WINGOS - De milieuvriendelijke burostoel Nee! WINGOS ■££®!NAl!WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 SOESTER COURANT PAGINA 19 Smitsweg 16, Soest Tel. 035 - 602 97 83 rum S mjts hof! Restaurateur introduceert revolutionair produkt 035-60 30 396 Directie-team RBA compleet Werkzaamheden in juni afgerond een stijlvolle omgeving Stijlvol en exclusief. Bidt voor het assorti- lat wij u bieden voor m complete woning- hting. Onze collectie 3n> woningtextiel en ccessoires biedt alle mogelijkheden. Het exclusieve karakter wordt mede bepaald door de afstem ming op uw eigen wensen. L 3 Edelsteenslijperij "De Sprong" SUBARU AWih - AU Wheel Drive standaard; meer kracht kantoorefficiency mw-A-j*. BUSINESS-CENTER Wingos: nieuwe stoel bij Van de Ven Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 601 79 62 1 naast Bakkerij van Buuren TWintig jaar lang stak hij al zijn tijd erii energie in het inmiddels be faamde restaurant De Soester Dui nen, maar sinds anderhalf jaar is Fred Klinkhamer vaak "de boer op". De dagelijkse leiding van het jtaurant laat hij dan over aan zijn luw en de bedrijfsleider; zeifis hij Ig wel actief als manager op de tergrond, maar in de tussentijd Sst hij de halve wereld af, met in jn koffer (bij wijze van spreken in) een nieuw, revolutionair pro- ikt: "De Totale Vetvangers". e naam zegt in dit geval exact wat ïinkhamers klanten - met name in de preca en de levensmiddelenindustrie, aar ook slagerijen en andere bedrijven de "foodsector" - van het produkt nnen verwachten. Iedereen in deze inche kent het probleem van ver- bpte leidingen, een ongerief dat ver- arzaakt wordt door een te hoog vetge- plte in de afvoer, met allerlei narighe- en die daarbij komen, zoals stank. Vet in onder bepaalde omstandigheden op Jen duur zo hard worden als beton en armt een voortdurend (en peperduur) ngemak voor bedrijven die veel vet of ethoudende stoffen als afval produce- pn. "En caustic soda is écht een ramp Dor het milieu..." linkhamer besloot na de laatste ver- ouwing van de keuken van het restau- int - inmiddels al weer acht jaar gele ien - dat hij nooit meer met dat pro bleem geconfronteerd wilde worden. Bij peval stuitte hij een paar jaar geleden i een Amerikaanse krant - hij volgde p dat moment aan een universiteit in Be V.S. een "summer course" internatio naal hotelmanagement - op een artikel bedrijf dat schoonmaak- i produceerde op biologische |asis. "Het ging over bacteriën die het t afbraken," herinnert hij zich, "en het liet me niet meer los. Ik heb toen takt gezocht met het bedrijf, mon- jsters laten komen en het produkt hier uitgebreid laten testen. Het spul dééd wat 't beloofde!" Hij stapte vervolgens in het vliegtuig en kwam een paar da gen later terug in Soestduinen, met als jjagage onder andere 50 emmers van het produkt, elk voorzien van een pomp, én de verkooprechten voor Eu ropa en de rest van de wereld! Die eerste 50 emmers probeerde hij te slijten aan collega's in de horecabranche, jen na enige aarzeling won hij hun ver trouwen. "Ze zijn allemaal klant van me gebleven," stelt hij met genoegen vast. Inmiddels zijn er ruim 400 bedrijven die het produkt - "De Totale Vetvangers" f(in het buitenland "Survivor" geheten) - met succes gebruiken en (preventie) een onderhouds- en controlecontract heb- [ben afgesloten. iBacteriën [Het voordeel van de Totale Vetvangers [ten opzichte van andere vet-verwijder- laars is dat het nieuwe produkt duidelijk ijk op eigentijdse brilmode gmeetkundifle met de modernste apparatuur id voor de deur I goedkoper, milieu-vriendelijker en aan zienlijk effectiever is. Het bestaat uit een vloeistof, die met een pomp (werkend op oplaadbare batterijen, dus uiterst veilig in natte ruimten als restaurant keukens etc.) volgens een automatische dosering in de riolering wordt geïn jecteerd. De werking wordt niet beïn vloed door hitte of bijtende stoffen, zo- Totale Vetvangers breekt het vet in kleine stukjes en lost het vervolgens op. Het "werk" wordt gedaan door bacteriën die enzymen afscheiden; die zetten het vet om in water en chlyserol, dat in wa ter onschadelijk is. Wat er dan nog aan vetresten is overgebleven wordt verza meld in de vetvangput die ieder bedrijf heeft, maar die door toepassing van het nieuwe systeem veel minder frequent geleegd hoeft te worden. Voor bijvoor beeld de horeca-ondernemer is dat een groot economisch belang. De exacte werking van het middel - een natuurprodukt dat binnen twee a drie maanden volop effectief is - is vermoe delijk vele malen ingewikkelder dan hier weer te geven is, maar het belangrijkste is dat het produkt zijn werkzaamheid intussen volop bewezen heeft en voldoet aan de modernste milieu-eisen. De mi lieu-inspectie is volgens Klinkhamer ver het ni Fred Klinkhamer (l.) en chef-kok Jacques Smedts van De Soester Duinen, waar de "Totale Vetvangers" inmiddels tot de standaarduitrusting van de keuken behoort. nieuwe middel aanbiedt aan horecabe drijven in heel Nederland, maar intus sen ook de Europese markt aan het ver overen is en recent proeforders heeft ontvangen uit Duitsland en België, maar ook Italië, Ierland en zelfs Indonesië. Onder zijn klanten bevinden zich inmid dels ook grote instellingen als ziekenhui zen en slachterijen. Fred Klinkhamer is druk met zijn nieuwe "uitdaging", die hij combinee met de leiding over zijn drukbezochte restaurant - waar trouwens ook weer nodige verbouwingen op stapel staan - en het penningmeesterschap van de Koninklijke Horeca Nederland; boven dien is hij voor het Bedrijfsschap Horeca actief in de commissie-milieu, waarmee nog eens wordt onderstreept dat zijn enthousiasme voor het nieuwe, milieu vriendelijke produkt niet alléén maar is ingegeven door het feit dat hij hiermee een "gat-in de markt" heeft ontdekt waarvan iedere ondernemer droomt. Per 1 januari is mevrouw drs. M. Ruimschotel (42) benoemd tot re gionaal directeur van Arbeids voorziening Midden Nederland. Voorheen was mevrouw Ruim schotel directeur ad interim van Arbeidsvoorziening West Utrecht. De heer drs. F.H. van Ittersum en de heer P.J. Stoks zijn benoemd tot respec tievelijk directeur Uitvoering en direc teur Projecten en Diensten van Arbeids voorziening Midden Nederland. F. van Ittersum (45) was tot 1 januari regionaal directeur van Arbeidsvoorziening Oost Utrecht. In zijn nieuwe functie is Van Ittersum verantwoordelijk voor de veer tien kantoren van Arbeidsbureaus/ Banencentra in de nieuwe regio. In deze vestigingen wordt een volledig diensten pakket op het terrein van arbeids bemiddeling aan zowel werkzoekenden als w< P. Stoks (44) was plaatsvervangend re gionaal directeur van Arbeidsvoor ziening Gooi en Vechtstreek. De afde ling Projecten en Diensten, die onder zijn leiding wordt opgezet, zal onder meer enkele nieuwe vormen van (be taalde) dienstverlening - op het gebied van arbeidsbemiddeling - voor werkge vers, gemeenten en bedrijfsverenigingen ontwikkelen. Deze dienstverlening zal zoveel mogelijk op maat van de klant worden toegesneden. De verminderde Rijksbijdrage maakt het voor het RBA Midden Nederland noodzakelijk in 1996 voor ongeveer 10 miljoen gulden uit betaalde opdrachten uit 'de markt' te verwerven. Arbeidsvoorziening Midden Nederland is per 1 januari jl. ontstaan uit e^n fusie tussen Arbeidsvoorziening Gooi en Vechtstreek, Oost Utrecht en West Utrecht. De heer B. Bergkamp, voormalig directeur van Arbeidsvoor ziening Gooi en Vechtstreek is per 1 ja nuari jl. benoemd tot regionaal directeur van Arbeidsvoorziening West Brabant. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW ^Vl VERBOUW ONDERHOUD ook enthousiast over het nieuwe middel, waarvan één emmer (ca. 20 liter) vol doende is voor ongeveer twee maanden, afhankelijk van de omvang van het be trokken bedrijf. Ontstoppen is duurder Bovendien is "De Totale Vetvangers" niet duur. "Ontstoppen is heel veel duurder," aldus Klinkhamer, die het E Fax: 035 - 6029995 Nog maar kort geleden ging bij Nijhof de eerste paal in de grond voor een uitbreiding van het bedrijf met maar liefst 4.500 vierkante me ter. Negentig eengezinswoningen nemen ongeveer net zoveel plaats in. Het is de bedoeling dat de ruwe verbou wing medio maart is afgerond. Daarna volgt de interne verbouwing, waarbij de verschillende afdelingen van plek ver huizen. Als deze in juni is voltooid, kun nen de klanten een nog grotere keuze maken uit een opgewaardeerd en uitge breider assortiment. Parkeren is nu al geen probleem meer dankzij de onlangs aangelegde 350 extra parkeerplaatsen. Het bouwprogramma omvat onder an dere tien ultra moderne kassabalies en enkele 'snelkassa's', waardoor de wacht tijden tot een minimum worden be perkt. Verder komt er een leuke en ruime kinderspeel- en knutselhoek. Nijhof breidt ook het aantal zitplaatsen in het restaurant uit en er worden meer activiteiten georganiseerd, zoals brun ches, kindermiddagen en muziekdagen op Een situatieschets van het Nijhof-pand in de nabije toekomst. Links de nieuwe ingang, rechts de nieuwe inlaadservice: men rijdt naar binnen om de zojuist ge dane inkopen door medewerkers van Nijhof in te laten laden. Tijdens de uitbreidingswerkzaamheden wordt een ruime en fraaie entree met showvitrines gerealiseerd en er komen artikelpresentaties en opstellingen. Het 'diepte-assortiment' wordt uitgebreid. Nieuw wordt ook de inlaadservice: de consument kan de gekochte artikelen, die moeilijk hanteerbaar zijn, in een speciaal daarvoor bestemde ruimte ach terlaten. Men kan dan met de auto naar dit gedeeltelijk inpandige magazijn rij den om daar de artikelen in de auto te laten laden door Nijhof-medewerkers. Deze plannen zijn het logische gevolg van de ontwikkeling die Nijhof gedu rende de afgelopen jaren heeft doorge maakt. Van een doe-het-zelf-bedrijf met wat meubeltjes is het uitgegroeid tot een woonwarenhuis dat, zoals de reclame slogan zegt: niets te woonwensen over laat'. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 035 -60130 42 Nu ook met 2 liter motor v.a. f 36.995 STANDAARD «**-»• EENMAAL MEE GEREDEN... U DURFT NÓÓIT MEER ANDERS Automobielbedrijf V. Gebr. van der Pouw Kraan b.v. Middelwijkstraat 40-42 Tel: 035 - 6014289 3764 CG SOEST Fax: 035 - 6023431 Subaru-dealer Van de Pouw Kraan in Soest introduceert voor de Subaru Impreza een zestienkleps 2,0 liter krachtbron, in combinatie met All Wheel Drive (AWD). De nieuwe motor is gebaseerd op de tweeliter motor uit de Legacy en komt in plaats van de 1,8 liter. Ondanks het feit dan de Impreza 2,0 betere prestaties levert, ligt het brandstofverbruik nagenoeg op het zelfde niveau, hetzelfde geldt voor de prijs: Subaru is erin geslaagd de Impreza 2,0 aan te bieden voor de prijs van de 1,8 liter uitvoeringen: vanaf 36.995 gul den! De tweeliter motor biedt aanzienlijk meer kracht dan zijn 1,8 liter inhoud metende voorganger. Het'maximum vermogen bedraagt 1)5 pk (85 kW) bij 5.600 toeren per minuut. De extra trek kracht van de tweeliter motor en de standaard (permanente) aandrijving op alle vier de wielen maken ook deze Impreza tot een bij uitstek geschikte trekauto. De sterkere motor biedt voor treffelijke prestaties. De Subaru Impreza, is bijna drie jaar na zijn introductie, nog steeds een vernieu wend concept. Het is een échte midden klasser met veel originele ideeën en op lossingen, zowel qua techniek als vorm geving. De Impreza is er als traditionele Sedan en als Plus, een origineel gelijnd vijfdeurs model, dat het midden houdt tussen een hatchback en een station wagon. Met name de Impreza Plus spreekt veel mensen aan vanwege zijn fraaie uiterlijk en de praktische gebruik smogelijkheden. De veiligheid staat bij de Subaru Impreza op een hoog niveau. Het comfort staat op het vertrouwde Subaru-niveau, dankzij de onafhanke lijke wielophanging vóór en achter. Uniek is de toegepaste 'hill-holder' op de handgeschakelde uitvoeringen. Dit systeem voorkomt achteruitrollen op een helling, waardoor een 'hellingproef zonder gebruikmaking yan de handrem simpel kan worden uitgevoerd. De Impreza 2,0 heeft een zeer complete uit rusting met onder meer stuurbekrach tiging, getint glas, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, centrale deurvergren deling, elektrisch te bedienen zijruiten, elektrisch bedienbare zijspiegels en kop lampsproeiers. k All Wheel Drive Ook de nieuwe Impreza 2,0 wordt stan daard uitgevoerd met het fenomenale All Wheel Drive-systeem. Dat betekent comfort en uiteraard meer veiligheid, Subaru legt daarmee opnieuw de na druk op de actieve veiligheid, omdat het voorkomen van een ongeval nog altijd beter is dan het bestrijden van de gevol gen. Subaru ontdekte al meer dan twin tig jaar geleden de grote voordelen van All Wheel Drive en ontwikkelde zich tot een ware specialist op dit gebied. Elk Subaru-model is daarom leverbaar met All Wheel Drive. All Wheel Drive is zéker niet alleen nuttig in de winter, als de wegen glad zijn. De betere tractie van vier aangedre ven wielen biedt.onder alle omstandig heden voordelen. Ook in bochten zorgt All Wheel Drive voor een grotere stabi liteit. Dat is vooral van belang als een bocht eens Wat scherper is dan verwacht of de snelheid hoger dan bedoeld. Niet voor niets zijn de Subaru AWD-model- len zo populair in de Alpenlanden. Trekauto Er zijn méér argumenten die voor AWD spreken. Bij het trekken van bijvoor beeld een aanhanger, caravan of paardetrailer zorgt de evenwichtige ver deling van de trekkracht over alle vier de wielen voor belangrijke voordelen. De combinatie heeft een betere weg- ligging. De AWD biedt bovendien, extra voordeel op steile hellingen, slechte we gen en in drassig terrein. Privé of zake lijk: niet voor niets werd de 1,8 versie van de Impreza Plus met standaard AWD eerder door de ANWB uitgeroe pen tot 'Trekauto van het Jaar'. Subaru's All Wheel Drive heeft ook in de autosport bewezen superieur te zijn. Met een enorme voorsprong op de con currentie werd het 555 Subaru World Rally Team in 1995 Wereldkampioen Rally's. Niet alleen haalde Subaru de coristructeurstitel, ook Impreza-rij der Colin McRae mocht zich Wereldkampi oen noemen. Carlos Sainz, eveneens Subaru-rijder, werd tweede in het Kam pioenschap De nieuwe Subaru Impreza is te bewon deren bij Subaru-dealer Gebr. V.d. Pouw Kraan, Middelwijkstraat 40 in Soest. Een stoel is een stoel is een stoel... De burostoel Wingos is het antwoord op de vraag naar milieuvriendelijke produkten. Het bewijs: O Wingos is gemaakt vanuit een streng ekologisch oogpunt bekeken O Wingos bestaat uit maar weinig verschillende zuivere grondstoffen O Aan elkaar verbonden of gelijmde materialen en onnodige afdekkingen zijn achterwege gelaten O Alle onderdelen zijn gestoken, geklemd of geschroefd zodat ze moeiteloos uit elkaar te halen zijn O Wingos is volledig recyclebaar en bovendien: O 5 jaar garantie O 5 dagen gratis op proef O 5 tientjes terug voor uw oude stoel U bent van harte welkom in onze showroom om de nieuwe Wingos te testen. Komt u gerust eens kijken of belt u voor een afspraak. Als specialist van "goed zitten" garanderen wij u een professioneel en individueel advies. m Eens moet u toch uit die boom. De nieuwe Nijverheidsweg 24A - 3762 ER Soest Tel: 035 60 10115 - Fax: 035 60 22022 Op zoek naar de ultieme stoel is aan de bureaustoel al zoveel gesleuteld dat een fabrikant wel heel inventief moet zijn, wil hij nog verbeteringen kunnen aanbrengen. Interstuhl is zo inventief. Het bewijs wordt geleverd door Wingos, de stoel die in alle op zichten voldoet aan de eisen van morgen. Om de ultra-moderne bureaustoel te ontwerpen, heeft Interstuhl gebruik ge maakt van de expertise van een groot aantal specialisten. Ergonomen, pro ductmanagers, milieudeskundigen, in dustrieel ontwerpers. Allen hebben bin nen hun eigen vakgebied nieuwe wegen bewandeld ten einde een nieuw en ge degen produkt neer te zetten. Voor het uiteindelijke ontwerp van de stoel te kende Delta-Design uit Stuttgart. De naam Wingos is afgeleid van het Engelse woord 'wing' en sluit prima aan bij de associaties die de vormgeving van de stoel oproept. De rugleuning is vleugelvormig, maar ook andere onder delen herinneren aan de dynamiek van vliegen. Wachtkamer, conferentiezaal, direc teurskamer. Wingos-stoelen voelen zich thuis in elke ruimte. Keuzemogelijkhe den genoeg. Van bureaustoel tot luxe fauteuil. Alles is mogelijk binnen het Wingos-concept, inclusief bijpassend meubilair voor seminars en vergaderin gen. Men vindt niet alleen voor elk doel de juiste stoel, men betaalt voor elk model ook de juiste prijs. Deze uitste kende prijs/kwaliteitsverhouding is bijna synoniem voor Interstuhl. 'Plooibaar' Een stoel zit pas comfortabel wanneer hij zich te allen tijde naar het lichaam van degene die plaatsneemt weet te plooien en niet andersom. De Wingos- stoel wringt zich met het grootste gemak in allerlei bochten. De rugdruk wordt opgevangen door een traploze kracht regulering en met de extra dieptevering is het gaan zitten een stuk aangenamer. De rugleuning kan zonder hendel of knop in hoogte versteld worden. En omdat niet iedereen hetzelfde is, kun nen de armleuningen zowel in de hoogte als in de breedte versteld worden of - naar wens - zonder gereedschap te ge bruiken gedemonteerd worden. Wie een stoel van de toekomst ont werpt, moet natuurlijk ook rekening houden met het milieu. Stoelen hebben nu eenmaal niet het eeuwige leven. Vandaar dat Interstuhl heeft gekozen voor materiaal dat relatief makkelijk afbreekbaar is, zoals staal en pure thermoplast. Maar dat is nog niet alles. Is de stoel na jaren eindelijk aan vervan ging toe, dan kan de eigenaar hem te rugbrengen. Interstuhl draagt vervolgens zorg voor recycling. Het produkt is verkrijgbaar bij kantoor boekhandel Van de Ven, Nijverheids- weg 24, tel. 6010115. drukker'! Afgelopen zaterdag vertrokken in alle vroegte de directie en het voltal lige personeel van Drukkerij Practi cum bv om met elkaar een fantas tisch weekend door te brengen. Het 25-jarig bestaan van de Drukkerij van Ton en Ine Meijer was een feestje waard! Op het moment van vertrek was het reisdoel nog onbekend, maar na aan komst bleek al gauw dat de verwachtin gen zouden worden overtroffen. In een prachtig met sneeuw bedekt landschap in Twente bleek de eindbestemming te liggen. In een gezellig hotel ging de groep een grandioos weekend met tal van aktiviteiten tegemoet. Prachtige sneeuwwandelingen, de omgeving bekij ken vanuit een Parijse bus uit de jaren dertig, 's avonds een culinair hoogtepunt Alle medewerkers van Practicum - mét 'aanhang' - op de foto voor het bedrijf aan de Torenstraat. in het hotel dat duurde tot in de kleine uurtjes, kortom: een weekend om niet gauw te vergeten. Het ontlokte één van de personeelsleden de opmerking: wan neer gaan we weer??

Soester Courant | 1996 | | pagina 20