'Levensloopbestendige woningen" 0 i WELZIJN! 0 0000 Als het horen minder wordt Ouder worden in je eentje U gaat terug naar af en ontvangt I geen bonus van de bank meer kmkflldtö WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 Reacties van Lezers SOESTER COURANT 7 e JAARGANG NR.2 PAGINA 24 Experiment in Rotterdam Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers Activiteiten PCOB-Soest fcReacties van lezers Stille armoede Aktiviteiten KBO-Soest-S'berg Vrijwillige terminale zorg Activiteiten ANBO-Soest Themamiddag "Erfrecht en schenkingsrecht" Een dagje ouder? Weet wat u eet! BAKKERU Consument vindt pinpas vaak onveilig ÖV plus prijs 96 Aspirine verlaagt kans op hartinfarct na woede-aanval De Seniorenpagina valt onder verantwoordelijkheid van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Hebt u iets over of voor oude ren te melden, neem dan con tact op met of schrijf naar: Werkgroep Publiciteit SWOS, p.a. Albert Cuyplaan 101, 3764 TM Soest, tel. 6023681. De volgende Seniorenpagina zal verschijnen in de Soester Courant van woensdag 20 maart. Kopij graag vóór woensdag 4 maart inleveren bij de redac tie; adres: zie hiernaast. SENIOREN PAGINAl fl tllH tnt tli/1 rlnilrnn nv 1_ •ANBO-Soest: mevr. R. Mulder, Talmalaan 28,tel. 6016795. KBO-Soest(erberg): H. Henken Valeriaanstraat 75, tel. 6017938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong Buntweg 13, tel. 6010845. ANBO-Soesterberg: G. Dus- schooten Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 0346-353338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink- Chr. Huygenslaan 108, tel. 0346- 352041. Seniorenbus 6019190 Maaltijdvoorziening 6016324 Personenalarmering 6014114 S.W.O.S. 6023681 C.M.D. 6019004 Kruisvereniging 06-8344* Seniorenvoorlichting 6027997 Klusjesdienst 6023681 Centraalmeldpunt vrijwilligershulp 6031119 Van tijd tot tijd duiken er nieuwe woorden op in ons taalgebruik. Eén daarvan is het woord levens- bestendig. Men wil daarmee aange ven, dat iets langdurig en veelal tot het einde van het leven gebruikt kan worden. Dat geldt in dit artikel ook voor woningen. Bij het ontwerpen van woningen wordt gelet op gebruiksgemak en doelmatigheid. Haast alle woningen zijn gebaseerd op bewoning door valide mensen. Tegenwoordig ziet men veelal, dat men bij het ouder worden gaat ver huizen naar een kleinere en/of doelmatiger woning. Ook bij voortdurende ziekte of in validiteit is men soms genoodzaakt te verhuizen, omdat de bestaande woning niet kan worden aangepast aan de veranderde behoeften. Veelal houdt dat dan ook in, dat men ook in een andere omgeving terecht komt en de eigen vertrouwde omge ving moet verlaten. Bovendien brengt een verhuizing ook veel kos- ten met zich mee. Men is daarom gaan zoeken naar mogelijkheden om mensen langer in hun eigen woning te laten blijven wonen. In de praktijk gebracht In Rotterdam heeft men de ideeën en ontwerpen in daden omgezet. De vereniging "Humanitas" heeft een complex van ruim honderd "levens loopbestendige" woningen laten bouwen. Het is de bedoeling dat men in deze "woningen voor het le ven" levenslang kan blijven wonen, ook al veranderen de omstandighe den. Dit wordt mogelijk doordat veel zaken gemakkelijk zijn aan te passen. Zo zijn b.v. in de keuken de hoogte van de gootsteen aanpasbaar, keu kenkastjes verplaatsbaar, zodat ook Op weg naar hulp Als u minder goed gaat horen, mer ken mensen in uw omgeving dat meestal eerder dan u zelf. Ze moe ten vaak iets herhalen en uw huisge noten vinden het hinderlijk dat u de radio of de TV zo hard hebt staan. Een veel gehoorde opmerking is dan: "Je moet eens naar de dokter gaan en je oren uit laten spuiten." Huisarts Naar de dokter gaan, dat is inder daad een goed advies. Als u ervan overtuigd bent geraakt dat uw ge hoor u in de steek begint te laten, dan is een bezoek aan de huisarts de eerste stap op weg naar hulp. De huisarts kan vaststellen of een prop oorsmeer misschien de oorzaak is van het minder goed horen en hij zal dan het oor schoonmaken. Is er iets anders aan de hand dan zal de huis arts u doorverwijzen naar de KNO- arts (keel-, neus- en oorarts). KNO-arts De oorarts kan misschien verbete ring brengen door het voorschrijven van medicijnen of door het verrich ten van een operatie. Als de oorarts vindt dat een hoortoestel voor u een goed hulpmiddel zou kunnen zijn, dan kan hij u eventueel voor uitge breide metingen van het gehoor doorverwijzen naar een audiolo- gisch centrum Audiologisch centrum Op het audiologisch centrum wordt uw gehoor uitgebreid getest en deze metingen worden vastgelegd in een audiogram. Aan de hand van uw audiogram beoordeelt de audioloog welk hoortoestel het beste bij uw gehoordefect past en hij schrijft daarvoor een recept. Als u voorkeur hebt om direct doorverwezen te worden naar een audiologisch een trum kan de huisarts dit doen. Audiciën Met dit recept gaat u naar een win kel waar hoortoestellen worden ge leverd door een audiciën. De audiciën maakt voor u een oor stukje op maat, stelt het hoortoestel in zoals voorgeschreven is en maakt u wegwijs in het gebruik ervan. Proefperiode Dan gaat een proefperiode in van - 3 weken. Na deze proefperiode krijgt u van het audiologisch een tram een oproep om daar uw bevin dingen te komen vertellen. Als u niet tevreden bent kan de audioloog een ander hoortoestel voorschrijven en dan volgt een nieuwe proefpe riode. Voldoet het toestel wel, dan zorgt de audiciën voor de verdere afhandeling. De ziektekostenverzekering De verstrekking van een hoortoestel is geregeld in de AWBZ. De uit voeringsmaatregelen van de AWBZ geven jaarlijks aan welke vergoeding voor een hoortoestel wordt gegeven. Kost het hoortoestel meer dan het vastgestelde bedrag, dan komt het meerdere voor uw rekening, tenzij u een aanvullende verzekering hebt. Maar zelfs in dit geval kan u nog moeten bijbetalen. Ned. Ver. van Slechthorenden Utrecht, tel. 030-261 76 16 rolstoelgebruikers hiervan gemakke lijk gebruik kunnen maken. Geen drempel in huis, aangepaste raam- openers, een aanbrandalarm voor het geval er nog iets te lang op het gas staat. Ook de bedden zijn zoda nig, dat zij dienst kunnen doen als verpleegbedden zo lezen we in het Reformatorisch Dagblad. Hulpverlening Voor de hulpverlening komen de thuiszorg en de medische hulpverle ners aan huis. Zelfs bij het koken en de afwas kan hulp geboden worden. Hierdoor is het mogelijk in vele ge vallen zelfstandig thuis te blijven wonen, waar men anders in een ver- pleeg- of verzorgingshuis zou moe ten worden opgenomen. Niet eenvoudig Het heeft bij de aanloop veel tijd en moeite gekost om de organisaties die hierbij betrokken waren, te we ten huisvesting en verzorging, op één lijn te krijgen. Er moesten tradi tionele opvattingen en voorschriften overboord worden gezet om tot een werkbare oplossing te komen. T.D. Dinsdag 13 februari: bowlen in C-drie van 14.00-16.00 uur; Woensdag 14 februari: soos- middag in "De Deel" van 14.30- 16.30 uur; Dinsdag 20 februari: spelmiddag in "Groot Engendaal", aanvang 14.30 uur; Dinsdag 27 februari: bowlen in C-drie van 14.00-16.00 uur; Dinsdag 12 maart: bowlen in C- drie van 14.00-16.00 uur; Woensdag 13 maart: soos in "De Deel" van 14.30-16.30 uur; Dinsdag 19 maart: lezing in "Groot Engendaal", aanvang 14.30 uur; Info bowlen, dhr. T. Duhen, tel. 601 71 93, overige activiteiten, mevr. Schepen, tel. 601 45 13. Zondag 11 februari: Folkloristisch dansensemble. Aanvang 14.30 uur in de Vijverhof. Toegang vrij. Woensdag 14 februari: Soos in de Vijverhof vanaf 13.30 uur. Toegang vrij. Vrijdag 16 februari: Regionaal klaverjastoernooi in de Vijverhof. Aanvang 13.30 uur. Woensdag 21 februari: Soos in de Vijverhof vanaf 13.30 uur. Toegang vrij. Woensdag 28 februari: Soos in de Vijverhof vanaf 13.30 uur. Toegang vrij. Vrijdag 1 maart: Themamiddag natuurprodukten en bingo in de Vijverhof. Aanvang 13.30 uur. Woensdag 13 maart: Soos en klaveijastoernooi Soest/Soesterberg in de Vijverhof vanaf 13.30 uur Toegang vrij, Vrijdag 15 maart: Busreis naar Zaanse Schans en Monnickendam. Woensdag 20 maart: Soos in de Vijverhof vanaf 13.30 uur. Toegang vrij. Vrijdag 22 maart: Jaarvergadering in de Vijverhof. Aanvang 14.00 uur en erna bingo. Op het artikel "Stille armoede neemt gestaag toe" van 10 januari j.1. ontvingen wij een reactie van mevr. H.J.P. van Aken. Zij atten deerde in haar schrijven ook op de geestelijke armoede, waardoor velen op het verkeerde pad geraken. Verder: "Subsidie is trouwens een recht, dat wordt opgeheven door het vermogen van de overheid om zon der toestemming van de burgers dingen klakkeloos te verhogen, al is dat maar f 4,- voor het ziekenhuis". Noot van de redactie Premier Kok heeft het voornemen geuit het "koopkrachtverlies te com penseren". Hij verzuimde echter er bij te vermelden waar het geld hier voor vandaan moet komen. Als u het weet mag u het zeggen. Van de burgers natuurlijk. Steeds meer mensen willen de laat ste levensfase thuis doorbrengen in de eigen vertrouwde omgeving. Voor de familie en de mensen in de naaste omgeving kan het een zware opgave worden om hieraan tege moet te komen. Gelukkig zijn de mogelijkheden voor extra hulp in huis door de pro fessionele zorg toegenomen. De Vrijwillige Terminale Zorg Soest/Soesterberg kan in zo'n geval behulpzaam zijn. Zij wil dat doen door aanvullende hulp op de mantelzorg. De aanvullende hulp kan bestaan uit persoonlijke verzorging en bege leiding van de ernstig zieke en uit ondersteuning van familie en vrien den. Onze vrijwilligers hebben zich op deze taken voorbereid en zijn voor deze vorm van hulpverlening be schikbaar. Wij willen in goed overleg samen werken met familie, wijkverpleging, huisarts, geestelijk verzorgers, ge zinsverzorging of ziekenhuis. Wij kunnen hulp geven zowel over dag, 's avonds als 's nachts. Aanvragen kunt u doen via het Centraal Meldpunt elke werkdag van 9.30-11.00 uur. Telefoon 035- 6031119. Of rechtstreeks naar de coördinato ren elke werkdag tussen 18.00 uur en 19.00 uur. Coördinator Soest: Mevr. I. Jankowski, telefoon 035-601 71 22. Coördinator Soesterberg: Mevr. R Jolink, telefoon 0346-35 37 66. De Vrijwillige Terminale Zorg is een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis van de afdeling Soest/ Soesterberg, aangesloten bij het Landelijk steunpunt Vrijwillige Ter minale Zorg te Bunnik. Er wordt niet positief gedacht over alleen" zijn, het zou veel beter zijn om op te houden met steeds nega tief over het alleen-zijn te denken en te handelen. Vele mensen zijn voor ingenomen ten aanzien van het alleen-zijn. Dit werkt op twee manieren schadelijk. Degene die alleen is kan soms daar door moeilijk op een nuchtere ma nier over zijn situatie nadenken en zeker minder positief. Elk mens heeft de kans om straks alleen ach ter te blijven daarom denkt en praat men maar liever niet over alleen zijn in de toekomst. Men heeft er veel angst voor. i Alleen-zijn wordt vaak verbonden met "eenzaamheid". Dit stoort vele alleenstaanden, want het zijn niet de alleenstaanden die het alleenrecht hebben om eenzaam te zijn. Het begrip "alleen-zijn" wil zeggen: zonder anderen te zijn; "alleen wo nend" wil zeggen: zonder (ménse lijk) huisgenoot wonen; "alleen rei zen" wil zeggen: in je eentje, zonder reisgenoot, op reis te gaan. Eenzaam wil in veel gevallen zeg gen, dat je niet kunt omgaan met het alleen zijn, toch wordt dit van je verwacht. Daarom is "alleen-zijn" niet het zelfde als "eenzaam-zijn". Eenzaam zijn is zo menselijk, dat samen zijn en/of gehuwd zijn, die eenzaamheid niet werkelijk kan uitbannen. Toch kan het gevoel van "eenzaam heid" worden opgelost. Door er over te praten en open te staan voor anderen zal men merken dat de "eenzaamheid" steeds minder wordt en dat men voor anderen zal men merken dat de "eenzaamheid" steeds minder wordt en dat men weer aan het normale leven kan deelnemen. Sluifje dus als "alleenstaande" niet af van je omgeving, maar zoek con tact met je omgeving en je zult mer ken dat er nog wel moois te beleven valt. Piet. de Roos Soos op donderdag 15 februari (kaarttoernooi, rummikub, sjoelen). Aanvang: 13.30 uur in Honsbergen. Toegangsprijs f 1,00 inclusief een gratis consumptie. Praatmiddag: in de Vijverhof, zondag 25 februari. Aanvang 14.30 uur. Zaal open 13.30 uur. Vrijdag 15 maart: voorjaars vergadering in de Vijverhof. Info: tel. 601 67 95. Info reizen: mevr. R. Korte, tel. 601 39 60. Info soos: mevr. R. Groen, tel. 601 75 80. Info evenementen: mevr. A. Jacobs, tel. 601 53 50. Misbruik van de pinpas en onte recht gebruik van incasso-mach- tigingen zijn de belangrijkste klachten die Nederlanders tij dens de actie Geldklem aan de Consumentenbond hebben ge meld. Ruim 3000 mensen hebben on langs telefonisch contact gezocht o met de Consumentenbond. Het - - grootste aantal klachten had be- trekking op de verwerkingstijd van de banken. Soms blijkt er meer dan veertien dagen tussen het afschrijven van een bedrag en de bijschrijving te zitten. Ook de veiligheid van de pinpas leverde een groot aantal klachten op. Enkele honderden mensen trokken aan de bel in verband met misbruik van deze pas. In sommige regio's moeten mensen flinke afstanden afleggen om bij een geldautomaat te komen. Banken handelen eigenmachtig met het geld van hun klachten, is het gevoel van de consument. Het blijkt regelmatig te gebeuren dat een bedrag automatisch wordt geïncasseerd zonder dat daarvoor toestemming is gege ven. Ook komt het voor dat een eenmalige betaling zomaar wordt omgezet in een maandelijkse af schrijving. De Consumentenbond zal de meldingen inventariseren en in een eindverslag verwerken. Bron: Reform. Dagblad Kent u het gezelschapsspel "Mono poly"? Gelukkige worpen met dob belstenen voeren u langs vele stra ten, stations en waterleidingen. Na een ronde gelopen te hebben komt u langs af en dan ontvangt u een be dragje van de bank om aan uw verplichtingen te kunnen voldoen, zal ik maar zeggen, of - als u erg ge lukkig bent - later huizen of hotels op uw straten te kunnen zetten. Voor de een gaat het rooskleurig en voor de ander wacht de dood in de pot. Ik moest aan dit spel denken toen ik mijn gedachten eens liet gaan over de maatregelen welke door paars worden genomen. Maat regelen die voor de minstbedeel den, voor ouderen in het algemeen en voor andere groepen onverbid delijk de weg naar algemeen en voor andere onverbiddelijk de weg naar 'Af" betekenen, zonder daar bij een douceurtje te ontvangen. Onze regeerders hebben het woord "bezuinigen" voor in de mond. Het feit dat Nederland straks zal moeten voldoen aan financiële regels is daaraan niet vreemd. Zoals altijd moet Nederland straks weer voorop lopen om onze harde gulden in te leveren tegen de nieuwe munt de Euro. Dat alles om de eenheid van Europa te bevorderen. Prachtig. Maar hoe moet dat nu. Frankrijk zai de race om mee te kunnen doen, verliezen. Italië haalt de finish nog niet na vele jaren. Spanje blijft in de problemen en het is zelfs de vraag of het machtige Duitsland, dat echter miljarden in het voormalige ooste lijk deel moet stoppen op tijd klaar is voor de monetaire unie. En wat te denken van België om nog maar van Engeland te zwijgen dat er niets voor schijnt te voelen haar Pond in te leveren...? Achteruit Je hoeft geen zwartkijker te zijn om te zien dat we langzaam maar zeker achteruit gaan. De bezuinigingen in de gezondheidszorg betekenen on verbiddelijk achteruitgang. Een an der gevolg zal zijn dat de burger hogere premies moet gaan betalen en za^ opdraaien voor de kosten van medicijnen en wie weet zelfs voor de hulp van artsen... In elk geval krijgt deze burger slechts negen be handelingen van de fysiotherapeut vergoed en als hij er voor genezing meer nodig heeft zal hij dat zelf moeten betalen. Ik haal mijn wetenschap uit de me dia. Ik ben geen deskundige, maar ik zie wel dat de ik achteruit boer. De regering stoot ook allerlei taken af naar de gemeenten. Houdt uw hart maar vast. Dat gaat in elk ge val rechtsongelijkheid betekenen. En het houdt ook in dat de ge plaagde burger wederom zal inoeten bijdragen via gemeentelijke heffin gen. Trouwens de waterleiding maatschappijen met hun milieuhef fingen van ruim f 300,- per jaar doen aardig mee! Duurder Het levensonderhoud is heel wat duurder geworden in de loop der jaren. En gelooft u mij in de prijs verhogingen loopt onze paarse rege ring trots voorop. Het beroerde van dit sombere ver haal is, dat de ouderen en de groe pen aan de onderkant van de sa menleving het gelag moeten beta len. U hebt toch ook wel gelezen dat de regering speelt met de gedachte om de senioren met een klein pen sioen mèe te laten betalen aan de AOW? Uit uw omgeving hebt u toch ook wel gehoord, dat voor velen de huursubsidie is verlaagd. Mensen in de WAO leven nog steeds in angst dat zij gekeurd zullen worden en vervolgens gedeeltelijk goedgekeurd worden en aan het werk kunnen in een parttime baan. Helaas deze ba nen zijn er niet en dan moeten deze mensen naar de bijstand. Bezuinigen op onderwijs; bezuini gen op de politie; bezuinigen op zie kenhuizen en verpleegtehuizen. Waar gaan we in 's hemels naam naar toe? Schrijnend Het meest schrijnende bericht vond ik dat de regering heeft bepaald dat dertienjarigen mogen werken. Jawel slechts twee uurtjes per dag: voor mij een stap naar af. De kinderar beid is afgeschaft, maar komt via de achterdeur weer binnen. De kleine middenstanders moeten hun winkel langer open houden nu en dan zelfs op zondag de deur los maken. Voor deze groepering geldt dus oo'k al niet meer de zwaar be vochten achturige werkdag. Quo vadis. Waar gaat het naar toe? Neen, ik ben geen econoom, geen deskundige: ik volg slechts de me dia en ik word er niet vrolijker van. Henk Koster 8' ef De ANBO, afdeling Soest organi- seert op vrijdagmiddag 19 april a.s. een themamiddag met als onder werp "erfrecht en schenkingsrecht". Gebleken is dat er nogal wat oude ren zijn die meer willen weten over dit onderwerp. Notaris Elferink zal hierover e.e.a. vertellen en naar aanleiding daarvan kunt u vragen stellen. Deze middag is bedoeld voor alle ouderen boven 50 jaar, uit de ge meente Soest. Vrijdagmiddag 19 april: aanvangs tijd 14.00 uur, in de grote zal van de Vijverhof. Seniorenbus 11 Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: 1 (035)6019190 Voor wie het ernstig meent met de I verbetering van het openbaar ver- I voer is er de mogelijkheid dit op korte termijn aan de grote klok te hangen. Ten minste wanneer daar bij kan worden gewezen naar een al bestaande en doeltreffende opzet van vervoer van ouderen en gehan- I dicapten, die goed voorziet in de aansluiting op de landelijke ver- I voersnetten van trein en bus. Trein en bus rijden immers niet van deur tot deur, waardoor vooral voor ouderen en gehandicap ten aanvullende oplossingen nodig zijn om met voldoende comfort vanuit eigen huis aan de gewenste bestemming te komen. De seniorenbus in Soest zou best zo'n voorbeeld kunnen zijn. Ook de gebruikers kunnen dit systeem voor dragen als een oplossing die zijn waarde in de praktijk al heeft bewe zen. Er zijn uiteraard eisen waaraan de ingezonden vervoers-oplossing moet voldoen. Deze staan vermeld in een brochure, welke is uitgegeven door de Gehandicaptenraad en het Coördinatie-orgaan Samenwerken de Ouderenorganisaties, die de Openbaar Vervoer Plus Prijs heb ben ingesteld. Meedoen is mogelijk door een inschrijfformulier aan te vragen door een antwoordkaart op te sturen. Vóór 1 maart dient het volledig ingevulde inschrijfformulier dan bij de jury te liggen, welke wordt voorgezeten door de voorzit ter van de ANWB, Mr. P.A. Nou- wen. De prijs-uitreiking vindt plaats tij dens de beurs Support 96, in mei a.s., door de minister van Verkeer I en Waterstaat, mevr. A. Jorritsma- Lebbink. Meer informatie kunt u krijgen bij ANBO-Soest, tel. 601 43 24. I Problemen met de stoelgang'. Voor veel oudere mensen is kauwen een probleem. Met gebitsproblemen is eten ook zeker geen plezier. Bo vendien hebben veel mensen, zeker als ze medicijnen gebruiken, last van I een droge mond. Door deze proble men is men geneigd zacht voedsel te I kiezen, zoals witbrood, pap, soep, I aardappelpuree en doorgekookte groente. Dit soort voedingsmiddelen I bevat niet alleen minder vitamines, maar ook minder vezels. En juist die vezels zijn zo belangrijk voor een goede stoelgang. Vezels zijn onver teerbare deeltjes van het voedsel. Deze prikkelen de darm en ze ne men vocht op als ze in de darm zit ten. De ontlasting wordt hierdoor min der droog en hard en men kan goed naar het toilet. Het is dan ook be langrijk dat er voldoende vezels in de dagelijks voeding zit. Vezels zit ten bijvoorbeeld in brainbrood, vol korenbrood, peulvruchten, groente en fruit. Vezelrijke produkten die ook met een slecht (passend) gebit nog goed gegeten kunnen wordt zijn bijvoor beeld bruine broodsoorten, fijn vol korenbrood, pap van brinta of ha vermout, gedroogde geweekte prui men of pruimenmoes, zachte peul vruchten zoals bruine bonen of lin zen. Verder zijn voldoende drinken en voldoende lichaamsbeweging van belang voor een goede stoelgang. De Hartbrug Uit nieuw Amerikaans onderzoek blijkt dat mensen die regelmatig as pirine gebruiken minder risico lo- pen een hartinfarct te krijgen als ge volg van een woede-uitbarsting. De resultaten van het onderzoek werden gepubliceerd in het nieuw ste nummer van het tijdschrift van de vereniging van Amerikaanse hartspecialisten. Uit het onderzoek is gebleken dat in de eerste twee uur na een aanval van kwaadheid iemand 2,3 maal meer risico loopt een hartinfarct te krijgen. Ook bij regelmatige gebruikers van aspirine bestaat de kans dat een driftbui een hartinfarct tot gevolg heeft, maar bij hen is het risico wel lager. De artsen die aan de studie hebben meegewerkt, stellen dat het aantal hartinfarcten dat veroorzaakt wordt door een boze bui niet groot is maar dat het mogelijk is dat aspirine ook een verminderend effect heeft op andere risicofactoren voor een infarct. Dit zou in de toekomst onderzocht moeten worden. Aspirine wordt al vaak voorgeschre- uu»Ht,ern-Ve™indering van de bloedstolling. Sommige artsen zijn van mening dat alle vijftigplussers om de dag een aspirientje zouden moeten slikken als preventieve maatregel. Bron: Reform Dagblad Noot redactie: indien u boven staande op uzelf van toepassing acht, overleg dan eerst met uw huis- arts.

Soester Courant | 1996 | | pagina 25