IAAL-AUTO-J tIEDIN 3995,- Landelijke primeur Soest met haal- en brengservice >ort: xtra's. Subsidie voor hersanermg f30.950,- ynoni Burgemeester en wethouders gaan op wijkbezoek Toewijzing van een woning moet 'passend' zijn SOESTER" Paspoort en rijbewijs Rondje Raadhuis PAGINA 28 gelvloer ïrverwarming 40 m2 ïf aangelegd nu: Bedankbriefje voor strooien bij gladheid Minister beslist over aanvragen huursubsidie Lantra 1.6 i GLS. Spreekuren Telefoonnummers Agenda Verhoogde bushalte aan de Prunuslaan Mijn vraag.., Aanhangwagenwoiüt weggehaald Raadhuisplein 1 t efoon 035 - 6093459 6093460 A h»/ Torenstraat 19 u,v" 3764 CK Soest StudlO Tel' 035 6017399 OIUUIU Fax 035-6014664 "VEEL VERDER CUNNEN WE ECHT NIET GAAN." EDEREEN DIE NU 'N DAEWOO KOOPT. beurten kunnen verblijden.Tot in de volgende eeuw. met een maximum van 100 000 kilometer, om precies te zijn. Wie dus verder kijkt dan de neus lang is. komt nog deze maand bij ons langs. Voor een proefrit, meer informatie. :en onderhoudend gesprek, en ;ewoon om de Daewoo Nexia in Daewoo Espero eens lichtbij te bekijken. IAEWOOVAN: _EM Soest - Telefoon 035-602 10 64 i «r»,ij«rinpl,|drlp. wwplln Bewoonsters van de Staringlaan en de Betje Wolfflaan hebben een bedankbriefje geschreven aan burgemeester en wethouders met het verzoek de afdeling reiniging te bedanken voor de wijze van giadheidsbestrijding. Toen de wegen uitzonderlijk glad waren, beperkte de dienst zich niet tot de vastgestelde strooiroutes, maar week daarvan af door ook in woonstraten te strooien die nor maal gesproken buiten de route vallen. 'Voor ons, oudere men sen, was 't strooien als een oase in de woestijn', schreef één van de afzenders in het bedank briefje. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en milieu neemt een beslissing op aanvragen om huursubsidie. De gemeente neemt deze aanvragen in ontvangst en stuurt ze met advies door naar het ministerie. De inhoud van het advies wordt mede bepaald door de berekening die de gemeente zelf maakt aan de hand van de landelijk gestelde normering. Indien een aan vragen om huursubsidie de ge meente verzoekt om kennisgeving van het advies dat hierover is gege ven, dan wordt hem dit verteld. De minister blijft uiteindelijk verant woordelijk voor de te nemen beslis sing. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op de vraag van een bewoner van de Veenbesstraat. Hij vroeg zich af waarom de gemeente hem niet direct bij aanvraag om huursubsidie heeft laten weten een negatief advies uit te brengen. Als eerste in Nederland is de gemeente Soest gestart met een haal- en brengservice van paspoorten en rijbewijzen. Dit gebeurt onder auspiciën van de afdeling Publiekszaken. Het is een extra dienstverlening van de ge meente, want de openingstijden van de afdeling zijn al ruim en bovendien kan men er ook op de donderdagavond terecht. In een reactie hierop zegt Joep Schuiten namens de afdeling "dat we blijven nadenken over hoe we de burgers zo goed mogelijk kunnen bedienen". Het uitgangspunt van het gemeentebestuur is een optimale dienstverlening. Wie er gebruik van wil maken, kan telefoonnummer (035) 60 212 09 bellen. Schuiten: "Als je kijkt hoe de sa menleving in elkaar zit, dan zie je dat veel mensen samen werken en over het algemeen toch een uurtje vrij moeten nemen om naar het ge meentehuis te komen. Velen ervaren dat als erg lastig. Verder is er een grote groep mensen die slecht ter been zijn, dus moeilijk het huis uit kunnen. Ook voor hen kan de haai en brengservice ook een uitkomst zijn. Bij het nadenken over verbete ring van de dienstverlening kwamen we op het halen en brengen terecht. Collega's hebben dit plan wel eens gekscherend de 'pizza-paspoorten- bezorgservice' genoemd, maar ei genlijk is het inderdaad een afge leide daarvan". Eerst is bekeken of er behoefte be staat aan deze vorm van dienstver lening, "want je moet geen dingen verzinnen waar geen behoefte aan is. Om de behoefte te peilen is in april 1995 onder alle bezoekers van het gemeentehuis een enquete ge houden. Daaruit bleek dat 33,5 pro cent van de aanvragers er positief op reageerde en zei te overwegen van de haal- en brengservice ge bruik te maken". ifc een prachtig testrapport, mooi is de f 2.000,- aan lelijk gratis krijgt, als u nu l.6i GLS met A2-pakket. twee gratis airbags, brede rsteibare buitenspiegels en e. lang niet alles wat deze rieden heeft. Wat dacht u een verstelbare stuurko- rondom en centrale deur- >eciale Lantra kost tijdelijk ast een idee te geven hoe dai Lantra te rijden, ver- de cijfers hiernaast. Dan it de vijf cijfers hieronder '-61 GLS PRIJS INCL. BTW EN £N verwijderingsbijdrage 3RBEHOUDEN. LEASEPRIJS VA f 799- 'L LEASE' "8 "ND. EN 20.000 KM PER jAAR. WERELDMERK Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 13.30. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voor zieningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donderdagavond wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 6093411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donder dag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 351412 Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulance). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of hef niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aangesloten met gemeentelijke informatie over raadsvergaderin gen en dergelijke, maar ook over opgebroken wegen in de ge meente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opgelost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. - 60.93.458 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu en groen. Voor noodgevallen telefoon 54.87.411 (politie). donderdag 15 februari, raads vergadering maandag 11 maart, commissie al gemene bestuurszaken dinsdag 12 maart, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 13 maart, commissie milieu en openbare werken donderdag 14 maart, commissie financiën donderdag 21 maart, raads vergadering Alle vergaderingen worden ge houden in het gdmeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. Intoetsen De service werkt als volgt: de aan vrager kan op elk moment van de dag een telefoonnummer intoetsen en wordt dan verbonden met een bandje waarop een tekst is ingespro ken. Aan de hand van reacties op deze tekst kan men door het intoetsen van een cijfer aangeven waarvoor men kiest, welk document er gehaald en gebracht moet wor den. Wie 1 intoetst, kiest voor een rijbewijs, 2 voor een paspoort en 3 voor een identiteitskaart. Dan krijgt men de gelegenheid om naam, voorna(a)m(en), geboortedatum, adres en telefoonnummer in te spre ken. Dan neemt de afdeling Publiekszaken contact met de aan vrager op om een afspraak te maken over het tijdstip waarop pasfoto's, het oude document en het bedrag van de kosten opgehaald worden. Dit gaat in overleg, want de aanvra ger bepaalt in principe wanneer dit gebeurt. Het zou eventueel zelfs op zaterdagavond kunnen zijn. De verwerking van de aanvraag vraagt 24 uur, uitgaande van de aanvraag in de werkweek. In dat geval kan men de volgende dag over het aangevraagde document be schikken. Bij een aanvraag in het weekend is het niet mogelijk het document nog hetzelfde weekend te ontvangen. De kosten voor de haal en breng service bedragen, buiten de kosten voor het paspoort, het rijbewijs en de identiteitskaart 17,50 extra voor de haal- en brengservice bin nen de gemeente Soest, dus ook Soesterberg. Dit bedrag geldt per te bezoeken adres, dus ongeacht het aantal documenten voor één aan vrager of meer aanvragers per adres. De service wordt formeel uitgevoerd door medewerkers van de gemeen telijke afdeling Publiekszaken. De genen die ermee belast worden, zijn allen onbezoldigd ambtenaar. Zij zijn in het bezit van een legitimatie bewijs; dit bestaat voor deze vorm van serviceverlening uit een door de gemeente verstrekt pasje, waaruit blijkt dat hij/zij onbezoldigd amb tenaar is en belast met de haal- en brengservice. Per jaar verstrekt de gemeente tus sen de 7.000 en 8.000 documenten per jaar. Hoeveel aanvragers hier van gebruik zullen maken van het haal- en brengsysteem is koffiedik kijken. Het slagen van het project hangt ook niet samen met het aan tal mensen dat er gebruik van maakt, vindt Schuiten. "Al zijn het er maar 100 of 150, dan heeft de gemeente toch zoveel mensen op deze manier kunnen helpen en dat is al meer dan voor die tijd moge lijk was. Maar ik verwacht in het eerste jaar toch zeker zo'n 300 in woners van dienst te kunnen zijn". Uitbreiding Tot slot de vraag die aan deze serviceverlening vastzit is: wordt ook gedacht aan uitbreiding ervan? Schuiten: "We sluiten helemaal niet uit dat in een later stadium, als deze haal- en brengservice een succes blijkt te zijn, meer documenten on der de service gaan vallen". Evenals in 1995 brengt het college van burgemeester en wethouders ook dit jaar een bezoek aan de verschillende wijken bezoeken. Op woensdag 21 februari aanstaande zijn de inwoners van Soester berg van harte welkom in het Dorpshuis in Soesterberg. De aanvang is 20.00 uur. In tegenstelling tot de vorige wijkavonden is de forumdiscussie ge schrapt. De avond wordt nu gehouden in de vorm van een informatie markt, waar iedereen met vragen bij de burgemeester of de wethou ders terecht kan. U kunt eventuele vragen voor die avond nu al bij de gemeente kwijt door uw vraag of probleem op papier te zetten en uiterlijk vandaag onder vermelding van WIJKAVOND 21 FEBRUARI te zenden aan Staf Voorlichting Gemeente Soest, Antwoordnummer 120, 3769 VB Soest. Een postzegel is niet nodig. De wijken Soestdijk/'t Hart worden in mei bezocht en voor de wij ken Klaarwater/Smitsveen wordt een wijkavond gehouden in septem ber. Een bewoner van de Dalweg heeft burgemeester en wethouders ge vraagd waarom een alleenstaande niet in aanmerking komt voor het huren van een driekamer-eenge zinswoning, maar wel voor een drie kamer-flatwoning. Burgemeester en wethouders wijzen erop, dat in de huisvestingsverorde ning geregeld is dat toewijzing van een woning 'passend moet zijn'. Dit betekent dat bepaalde criteria zijn gesteld met betrekking tot de grootte van het huishouden ten op zichte van de (soort) woning. Om te voorkomen dat bij toewijzing de bezetting van een woning te laag is, is bepaald dat voor een driekamer- eengezinswoning het huishouden uit minimaal drie personen moet be staan. Verder zijn er normen vastgeleg voor wat betreft het inkomen ten opzichte van de huur. Wanneer het inkomen bij toewijzing voldoende is om een duurdere woning te huren, is er geen bezwaar. Overigens wijzen burgemeester en wethouders erop dat de situatie van het huishouden altijd verandert na toewijzing. Dit geldt zowel voor de grootte van het gezin als het inko men. Daarom komen er na toewij zing altijd 'scheve' (lees: niet pas sende) situaties voor! Bij de bushalte aan de Prunuslaan zal een 'perronnetje' in de vorm van een verhoogde opstap worden aan gelegd. Burgemeester en wethou ders zeggen dit toe naar aanleiding van een verzoek hiertoe van een bewoonster van de Chr. Huygens- laan in Soesterberg. De gemeente wil graag in contact komen met eigenaren van percelen in Soest en Soesterberg, waar in de loop van jaren '80 ondergrondse tanks voor huisbrandolie 'onschadelijk' zijn gemaakt. Op grond van nieuwe wet telijke voorschriften moet een hersanering van deze tanks plaatsvinden. Onder bepaalde voorwaarden kunnen betrokkenen een subsidie van zowel provincie als gemeente krijgen. Op initiatief van provincie en ge meente hebben circa 50 eigenaren in de jaren '80 hun ondergrondse tank voor huisbrandolie buiten ge bruik laten stellen. De werkzaam heden werden uitgevoerd door twee door provincie en gemeente aan bevolen bedrijven. De tanks werden buiten werking gesteld door ze vol te schuimen of gedeeltelijk te vullen met zand of zogeheten ecoperl. Achteraf bezien is deze werkwijze onvoldoende geweest om bodem verontreiniging uit te sluiten. Op grond van de nieuwe landelijke regelgeving (Besluit opslaan in ondergrondse tanks [1993]) hebben burgemeester en wethouders beslo ten om hersanering van de al gesa neerde tanks voor te schrijven. Vol gens de nieuwe regels, die in 1998 definitief van kracht worden, moe ten aHe ondergrondse olietanks ge saneerd zijn overeenkomstig de richtlijnen van het KIWA (Keu ringsinstituut voor Waterleidingar tikelen). In geval van het ontbreken van een KIWA-sanerings-certificaat doen zich nu reeds complicaties voor bij aan- en verkoop van de woning. K(et gemeentebestuur vindt dit een nogal onbevredigende gang van za ken voor deze eigenaren, die 'er vroeg bij waren Het college heeft daarom besloten in principe een subsidie in de kosten van hersa nering te verlenen. Aangezien de op de afdeling Groen en Milieu beschikbare administra tieve gegevens over de eerste sane ringen onvolledig zijn, is gekozen voor een algemene oproep van be langhebbenden. Burgemeester en wethouders wijzen er nadrukkelijk op, dat de subsidie regeling uitsluitend is bedoeld voor degenen, die gevolg hebben gegeven aan het eerdergenoemde initiatief van provincie en gemeente van vóór 1990. Wat houdt de 'hersanering' in De hersanering houdt in dat de tankinhoud inwendig onderzocht Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 16 februari aan Staf voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). wordt en dat de inhoud eventueel verwijderd wordt. Tevens wordt uit wendig vastgesteld of zich bodem verontreiniging heeft voorgedaan. Is dit laatste het geval, dan zal de si tuatie opnieuw worden bezien. Subsidie De kosten van de hersaneringen hangen sterk af van de noodzaak om het toegepaste vulmiddel uit de tank te verwijderen. In de meeste gevallen is dit niet nodig en bedra gen de kosten circa f. 700,--. Indien het vulmiddel aanmerkelijk vervuild is en wel verwijderd moet worden, belopen de kosten al gauw f. 3000,-. Indien de kosten van de hersanering hoger zijn dan f. 500,—, verleent de Provincie een subsidie van 50 pro cent. De gemeente Soest heeft be sloten de resterende kosten voor zijn rekening te nemen, behoudens een eigen bijdrage van f. 350,— voor de betrokken eigenaar. Nadere inlichtingen verstrekt de heer A.C. de Jong van de afdeling Groen en Milieu, telefoon (035) 609 35 39. Men kan ook contact met hem opnemen in geval van twij fel over de wijze van buitengebruik stelling. De aanhangwagen die al jarenlang op het gras van de Kerklaan in Soesterberg staat, is een bewoonster van de Chr. Huygenslaan een doorn in het oog. Zij vraagt de gemeente dan ook maatregelen te treffen om de wagen weg te (laten) halen. Bur gemeester en wethouders antwoor den haar dat de eigenaar de wagen zal verwijderen. Op 't Hoogt: van oostflank tot west flank. Boswachter in de Lange Duinen: even een uiltje kappen. Uiteindelijk blijken de meeste par ticulieren toch alleen maar op 5 de cember te strooien. Zijn bij 't Hoekje nu ook de zilver visjes in de aanbieding? Gelezen: Dertig mille begroot voor strooien. - Komt dat dan nog bovenop die vijftig piek van december? In het veen kijken ze niet op een tufje. Uitbreidingsplannen: hervonden Soest verdwenen. Kabelnet blijkt vangnet (voor 20.8 miljoen). Remu: visje uitgooien om een ka belnet te vangen. Gelezen: Gemeente doet water bij de wijn. - Da's pas anti-alcoholbeleid! Paspoort en rijbewijs op bestelling. - Dat was toch al lang zo? Oude situatie bij lijn 70 hersteld. Rijden daar dus weer die rode bus sen van Tensen? Gehoord bij de brand in Soest- duinen: - Vraag: "Welke giftige stoffen zijn er bij de brand vrijgekomen?". - Antwoord: "Dat weet ik niet; die zijn verwaaid!". Gehoord: Ook al kennis gemaakt met de nieuwste mode in de periode dat het glad is? Laarzen van gips. Op 't Hoogt. U weet wel waarom. Vindt u nou ook dat het net lijkt alsof er steeds meer folders komen om alle prijzen te drukken? Zijn er plattegronden van de rond weg in de kringloopwinkel? Te koud in de brandweerkazerne: dat heb je met al die vuurvreters.

Soester Courant | 1996 | | pagina 30