bestemmingsplan Soe; Bouw van 19 woningen in gebied Beukenlaan-Beetzlaan Reacties mogelijk toten met 15 maart toep' rnis Industri e terrein Z_A_.x^X_5AX-___xX_ BESTEMMINGSPLAN SOESTDIJK 1996 ildje komt terug Kinkelcentrum aatnaambordjes >rtaan dubbelzijdig ïgebracht 'oenvoorziening 2t onverzorgd i I K PAGINA 2 WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 OP 'T HOOGT PAGINA 3 awe verlichting Ie rijksweg' SportCOHpISX hockey honk- en softbal een bewoner van de De daan opgevallen dat, ko oit Amersfoort, de straatver- vanaf de Middelwijkstraat centrum zo slecht is. Hij :ich dan ook af of de lampen nieuwing toe zijn. teester en wethouders kun- m direct tegemoet komen: ele 'oude rijksweg' (met uit ing van de Van Weedestraat) tp dit moment voorzien van ieuwe verlichting. Op de aat is (bij duisternis) het re- van de nieuwe verlichting al >m is het beeldje, voorstel- iwee winkelende vrouwen, dat :t begin van de uitbreiding van nkelcentrum Soest-Zuid werd haald, nog niet teruggeplaatst, t een bewoonster van de laan. Burgemeester en wet- ïrs laten haar weten dat het e tijdelijk is opgeslagen. Zo- werkzaamheden in het win- ïtrum definitief zijn afgerond, het beeldje teruggeplaatst, igens meldden b. en w. de astelster dat het de winkelende /en goed gaat. ve straatnaambordjes worden aan dubbelzijdig aangebracht, toezegging doen burgemeester ïthouders een bewoner van het treelpad. Hij vindt het lastig en straatnaam niet zichtbaar is ten van de 'verkeerde kant Men rijdt er dan voorbij, met nare gevolgen. i w. zeggen dat de vraag om j >elzijdige bebording vaker i lt gesteld. Dat dit destijds niet ?eurd, is onder meer een gevolg bet feit dat toen de middelen toe ontbraken. Op dit moment een geld beschikbaar voor de >t noodzakelijke vervangingen, 'bij de bordjes dus dubbelzijdig len aangebracht. bewoner van de Korte Brink- ergert zich aan de 'grote troep' ;t gemeentelijk groen in de punt te Brinkweg-Van Weedestraat. gemeester en wethouders wijzen i erop dat deze groenvoorziening nkele jaren niet meer bladvrij dt gemaakt. De groenvoor- mg ziet er echter naar hun me- l met onverzorgd uit. Over het ontwerp-bestemmingsplan Soestdijk 1996 wordt op dinsdag 27 februari 1996, aanvang 19.30 uur, in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraakavond gehouden. Het ont- werp-plan ligt, zoals aangekondigd in de uitgave van Op 't Hoogt van 10 januari jl., voor een ieder informatief ter inzage in het gemeentelijk informatie-centrum in de hal van het gemeentehuis, en bij de balie bouwzaken (2e verdieping) in het gemeentehuis. Verder is het in te zien in de diverse biblio theekfilialen in de gemeente en in het Dorpshuis te Soester- berg. Het ontwerp-bestemmingsplan (voorschriften, toelichting, kaar ten en diverse bijlagen) is ook te koop bij de balie bouwzaken (af deling Planologie en Bouwen). Het kost 114 gulden. De afde ling Planologie en Bouwen (P&B) kan ook nadere informa tie verschaffen, over de inhoud en over de procedure. Gebiedsbegrenzing Het plangebied omvat een groot deel van de bebouwde kom van Soest (Soestdijk en 't Hart) met een aangrenzend randgebied, omdat dit voor uitbreiding van de bebouwde kom in aanmer king komt. Bij deze uitbreidin gen wordt gedoeld op de wo- ningbouwlokatie Braamhage en de nieuwe lokatie voor Albert Heijn. De grenzen van het plangebied van het ontwerp-bestemmings plan Soestdijk 1996 zijn als volgt: - aan de noordzijde: de Konin- ginnelaan, de Burgemeester Grothestraat, de achterzijde van de Korte Brinkweg en de Korte Brinkweg; - aan de oostzijde: de spoorlijn Baarn-Utrecht tot aan het Kerk- pad NZ, vervolgens de Raad huisstraat, een lijn van de Raadhuisstraat naar de kruising van de Talmalaan met de spoor lijn, en de spoorlijn Baarn- Utrecht tot aan de Dalweg; - aan de zuidzijde: respectievelijk de Dalweg, de Jan Steenlaan, de Talmalaan, de Albert Cuyplaan, de Prins Bernhardlaan, de Soes- terengweg, de Waldeck Pyr- montlaan en de Beetzlaan; - aan de westzijde: de Laanstraat en de Beckeringhstraat. Inhoud planherziening Enkele belangrijke onderdelen in het ontwerp-plan zijn: de wo- ningbouwlokatie-Braamhage, de nieuwe lokatie voor Albert Heijn, de lokatie-Lindenhof en de aanleg van een parallelroute voor het gedeelte tussen de Burg. Grothestraat en de Stad houderslaan. De lokatie Braamhage wordt be grensd door het terrein van het bejaardencentrum Braamhage. Er wordt enige afstand bewaard tot de Stadhouderslaan en een grote afstand tot de Noorderweg. In een 'nieuw' Braamhage zal sprake zijn van 120 woon eenheden met zorgfunctie, als mede ca. 120 parkeerplaatsen. De hoofdontsluiting is geprojec teerd tussen de Burg. Grothe straat en de Stadhouderslaan, alsmede een nevenontsluiting vanaf de Inspecteur Schreuder- laan. De lokatie Albert Heijn (AH) wordt begrensd door de achter erven van de panden langs de Korte Brinkweg en de Burge meester Grothestraat. De lokatie vervult een functie voor het winkelcentrum Van Weedestraat in de vorm van ca. 1500 vier kante meter winkelvloeropper vlak (v.v.o.) alsmede enkele an dere winkels. Er wordt uitgegaan van 125 parkeerplaatsen. De woningen zullen worden ge bouwd op de winkels in de vorm van appartementen. De lokatie wordt ontsloten vanaf de Parallelroute. De lokatie Lindenhof is centraal gelegen in het winkel-lint van de Van Weedestraat. Gedacht wordt aan sloop en nieuwbouw, waarbij ook de mogelijkheid be staat functies als winkels, wonin gen en parkeren toe te voegen. Op dit moment is er nog geen realiseerbaar bouwplan van de zijde van de stichting ontvangen. De mogelijkheid is aanwezig, dat de hoofdwegenstructuur van Soest een belangrijke wijziging ondergaat door de aanleg van een omleidende route voor de Van Weedestraat, langs de rand van de bebouwde kom. In dit ontwerp-bestemmingsplan ligt het gedeelte tussen de Burg. Grothestraat en de Stad houderslaan. Dit gedeelte is aan gegeven met de -gedetailleerde- bestemming Verkeersdoelein- den. Voorlopig wordt deze ver keersweg gezien als een ont- sluitingsweg voor nieuwe, aanlig gende functies (winkels en wo ningen). Juridische opzet Bij de opzet van het ontwerp-be stemmingsplan is gekozen voor een combinatie van een globaal eindplan, en een globaal, nader uit te werken bestemmingsplan. Op die wijze is gestreefd naar een grote mate van flexibiliteit, zodat toekomstige veranderingen soepel verwerkt kunnen worden. In het ontwerp-bestemmingsplan Soestdijk 1996 heeft één en an der geleid tot de volgende prin cipe-opzet: 1. Aan de gebruikers van gron den en opstallen worden zoveel mogelijk vrijheden gegeven om hun eigen beleid te voeren, zon der dat de overheid daarin -on nodig- regels stelt. Deze vrijhe den worden zonder beperking als recht in het plan geformu leerd. 2. Indien in veel gevallen een mogelijke beschadiging van de belangen van andere burgers wordt verwacht, geeft het plan als recht iets beperkter mogelijk heden. Voor uitzonderingssitua ties biedt het plan in dat geval wel verruimde mogelijkheden, maar deze zijn voorwaardelijk in het plan opgenomen, in de vorm van een vrijstellingsbevoegdheid. Bij de vrijstellingsmogelijkheden is een procedure voor belang hebbenden opgenomen, waarin bedenkingen kunnen worden kenbaar gemaakt. Inspraakreacties Iedereen kan schriftelijk reageren op dit ontwerp-bestemmingsplan bij het College van Burgemees ter en Wethouders (adres: afde ling P&B, Postbus 2000, 3760 CA SOEST). De inspraakreac ties moeten uiterlijk 15 maart 1996 bij de gemeente zijn ont vangen. Het ontwerp-plan wordt in de zelfde periode om commentaar voorgelegd aan onder meer di verse provinciale instanties. Degenen die schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders reageren, krijgen waarschijnlijk in de eerste helft van juni 1996 antwoord. Naar verwachting wordt het ont werp-bestemmingsplan in ja nuari 1997 voor de eerste keer officieel ter visie gelegd. Op dat moment kunnen eventuele zienswijzen (bezwaren) bij de gemeenteraad kenbaar worden gemaakt. Met ingang van vandaag, woensdag 7 februari, bestaat tot en met woensdag 21 februari de mogelijk heid om in te schrijven voor één van de negentien woningen in het 'plan Duyst',het gebied dat globaal be grensd wordt door de Beukenlaan en de Beetzlaan. Bouwbedrijf G. W. van de Grift B.V. heeft, in samen werking met architektenburo H. H. van Zeeland een bouwplan ontwik keld voor negen eengezinswonin gen, drie seniorenwoningen op de begane grond, drie maisonnettes boven de seniorenwoningen en vier twee-onder-één-kap woningen. Het is de bedoeling dit voorjaar met de bouw te beginnen, zodat de huizen eind van dit jaar kunnen worden opgeleverd. De inschrijfformulieren en de bro chures over de te bouwen woningen kunnen worden afgehaald bij de informatiedesk in de hal van het gemeentehuis. Daar moeten de in gevulde formulieren ook worden ingeleverd. Voor de toewijzing van de woningen gelden de volgende voorwaarden. Het eerst komen in aanmerking in woners van Soest, daarna zij die economisch aan Soest zijn gebon den vervolgens de inwoners van de overige gemeenten in de regio Eemland, en tenslotte de overige belangstellenden. Voor de senioren woningen komen in eerste instantie de 50-plussers uit Soest in aanmer king. Indeling De eengezinswoningen van het type A zijn 5.70 meter breed en hebben een uitwendige diepte van 8.S0 me ter. De eerste verdieping is verdeeld in drie slaapkamers en een badka mer. De zolders zijn standaard niet ingedeeld. De dakkapellen zijn voor deze woningen een optie. De huizen hebben standaard een aangebouwde berging en twee ervan hebben een garage extra. De kosten liggen tus sen de 250.000 en 325.000 gulden vrij op naam. De seniorenwoningen van het type B en C. hebben een royale woonka mer/keuken, twee slaapkamers en een inpandige berging. De boven woningen (maisonnette), type E en F, hebben een eigen entree op de begane grond, op de verdieping woonkamer/keuken, twee slaapka mers, badkamer en een royaal bal kon. De zolder is standaard niet in gedeeld. De twee-onder-één-kap woningen hebben onder meer drie slaapka mers en gaan 500.000 gulden kos ten. Isolatie De geluidsoverdracht van de ene woning naar de andere wordt tot het minimale teruggebracht door toe passing van zogeheten ankerloze spouwmuren. Dit geldt voor de wo ningen van het type A. Het wil zeg gen dat de aan elkaar grenzende woningen op de begane grond, ver dieping en zolder van elkaar ge scheiden zijn door twee los van el kaar staande muren. Ook aan de warmte-isolatie wordt de grootst mogelijke aandacht be steed door toepassing van dubbele beglazing (met uitzondering van de deur in, de berging), geïsoleerde dakplaten, buitenspouw-isolatie en 15 VRIJE SECTORWONINGEN BEUKENLAAN geïsoleerde systeemvloeren op de begane grond. In een later stadium wordt aan de kandidaat-kopers een uitgebreide brochure uitgereikt. De kopers heb ben de mogelijkheid zelf uit een ruim keuzepakket het afwerkings- niveau van de woning te bepalen. Het keuzepakket en de daaraan ver bonden prijsconsequenties zijn in een latere fase verkrijgbaar. De woningen worden gebouwd on der de garantie van ae Sticntinj, Garantie Woningbouw, waardoor de kopers verzekerd zijn van een gega randeerde prijs en een goede kwa liteit. i wbouw zal meer accent eren liggen. Vandaar ook ing om meer goedkope te bouwen. van de voormalige open- ichool De Schakel zal al: eet gaan dienen. imteverdeling »e aanbodsysteen via ad- werkt goed. Dit zal ook Ihaaafd blijven. De toe- iregels blijven eveneens Dit betekent dat leeftijd oming criteria van belang blijft de relatie tussen in-{ huur erg belangrijk. jlatiebeding voningen tot f 250.000,— rkoopregulerende bepalin- den. wordt geprobeerd goed- ningen zolang mogelijk woningzoekenden in Soest len. i door de politie en de rveillanten. De klacht van schrijfster hebben zij aan rgegeven. wijzen b. en w. erop dat de gels geen betrekking heb- particulier terrein. Als er op particulier terrein wor- elaten en de eigenaar wil dit ïen, dan moet hij daartegen ttregelen treffen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 32