Carnavalsoptocht ER Knollenburcht Bos en Duin 512 081 Route Zaterdag 16 februari 1996 om 13.00 uur in Knollendam: De Prinsenwagen 1RIJF BV ïkkeling Niet leden: Knollen Informatie ■i k, Traditiegetrouw is er ook dit jaar weer een carnavalsoptocht waarvoor door het bestuur van de Soester Carnavals vereniging 'De Narre Knollen' weer een groot aantal alle verenigingen en bedrijven zij uitgenodigd in de hoop de optocht weer zijn oude glorie terug te geven. Aan het einde van deze optocht zal Prins Joop de Eerste in Partycentrum Bos en Duin aan de Bosstraat de Stadssleutel in ontvangst mogen nemen van onze Burgemeester J. de Widt, waarna Soest voor vier dagen we derom wordt omgetoverd tot KNOLLENDAM. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de stoet zich dit jaar opstellen op de Regentesselaan vanaf de Koninginnelaan, waarbij de deelnemers die zich tegen de kou willen beschermen dit kunnen doen bij Café Willem 1 op de Koninginnelaan alwaar de organisatie van de optocht zitting heeft. Dat de route hierdoor enigszins gewijzigd is zal duidelijk wezen. Zie hiervoor de routebeschrijving. Alle deelnemers worden op vakkundige wijze beoordeeld door een deskundige jury, bestaande uit 2 leden van de CV De Plattelandsgenots- knotsen, 2 leden van de CS De Bosknollen en 2 leden van CV De Narre Knollen. De beoordeling richt zich o.a. op: Keuze van het motto, Uitbeel ding van het motto, Het 'carnavaleske'. U kunt in drie categorieën meedoen, te weten: a.Individueel; b.Kleine groep (2 t/m 5 personen); c.Grote groep (meer dan 5 personen). Aangezien onze vrienden van de Plattelands- genotsknotsen in 1995 de wisselbeker definitief in hun bezit hebben gekregen heeft de Directie van de Soester Courant een nieuwe wisselbeker be schikbaar gesteld welke men na drie keer opeen volgende winst of vijf keer winst in totaal mag behouden. De organisatie is in handen van Wil Meijer, Gert van de Broek en Rijk van Gardingen. Voor infor matie en/of opgave kan men telefonisch contact opnemen met Wil Meijer, telnr 035-6012020 of via Postbus 330,3760 AH te Soest. Er zijn natuurlijk wel enige regels waaraan men, met het oog op de veiligheid, moet voldoen alvo rens kan worden deelgenomen aan de optocht. Deze regels zijn o.a. Bij het opstellen dient u de aanwijzingen van de organisatie strikt op te volgen en de oprit plus woning van Dr. Huitema vrij toegankelijk te hou den. Tevens dient u tussen de praalwagens vol doende tussenruimte vrij te houden voor evt. uit wijkende personenauto's. Wielen goed afschermen om ongelukken te voor komen. Geen personen op uw wagen toelaten die er niet bijhoren. Alle motorisch aangedreven voertuigen dienen minimaal W. A. verzekerd te zijn Voor eventuele overige risico's bent u alleen tij dens de optocht via de vereniging 'De Narre Knol len' verzekerd. Op last van de Burgemeester en de Politie van de Gemeente Soest is het openbaar gebruik van al cohol tijdens de gehele optocht verboden voor alle deelnemers. Tevens is op grond van de gemeentelijke veror dening het gebruik van confetti verboden. Overtreders van deze verordening zullen persoon lijk aansprakelijk gesteld worden voor de kosten welke verbonden zijn aan de opruimings werkzaamheden. Voor de, na afloop van de optocht, aan de Bos straat geparkeerde carnavalswagens neemt de carnavalsvereniging 'De Narre Knollen' geen ver antwoording. Dit valt buiten de optocht en is dus geheel voor eigen risico. Hoewel het moeilijk is om ieder jaar weer met een originele Prinsenwagen voor de dag te komen is het de Wagencommissie ook dit keer weer gelukt een Prinsen wagen te ontwerpen en te bouwen die volledig bij de uitstraling van Prins Joop de Eerste past. Hiertoe zijn alle Raadsleden menig uur op een geheime plaats in Soest aan de slag gegaan en het resultaat kunt u op 17 februari 1996 met eigen ogen aanschou wen als de Prinsenwagen vanaf 12.00 uur opgesteld staat op de hoek van de Koninginnelaan en de Regentesselaan. De route van de carnavalsoptocht op zaterdag 16 februari 1996 is als volgt: 13.00 uur Vertrek Regentesselaan, Ko ninginnelaan, Nieuwerhoekplein, Burg Grothestraat, v. Weedestraat, Steenhof straat, Molenstraat, Nieuweweg, Smits- weg, Veenbesstraat, Dalweg, Dorpstreek, Willaerdstraat, Obrechtstraat, v/d Weij- denstraat, Insingerstraat, den Blieklaan, Bosstraat tot aan de Knollenburcht in Café-Partycentrurri Bos en Duin. ENSDAG 7 FEBRUAR11996" WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 KNOLLENKRANT PAGINA 3 64 BH Soest 60 DD Soest >81 7 De Soester Carnavalsvereniging 'De Narre Knollen' heeft als doel het organiseren van het carnaval voor de gehele Soester bevolking. Daartoe worden feestavonden georganiseerd waarbij de leden en niet leden tegen een rede lijke vergoeding aanwezig kunnen zijn. Voor het seizoen 1995/1996 zijn de toegangs prijzen door het bestuur als volgt vastgesteld: Prinsenbal: 5,00 Leden Gratis; Groot Kielenbal: 5,00 Leden Gratis; Jeugdcarnaval: 10,00 Knollenbal: 11,00 Leden 6,00; Kindercarnaval: 5,00 Bal der Zotten: 11,00 Leden 6,00; Seniorenbal: 10,00 Sluitingsavond: Gratis toegang Leden van de carnavalsvereniging 'De Narre Knollen' kunnen profiteren van een korting van 5,00 voor de het Knollenbal op zaterdaga vond en het Bal der Zotten op zondagavond. Deze korting geldt niet voor kaartverkoop aan de zaal. Voor het toekomstige Prinsenbal op 09 nov. 1996 en het Jubileumbal op 11 jan. 1997 is de toegang voor de leden GRATIS. De leden kunnen kaarten kopen op het oude bekende voorverkoopadres Beukenlaan 7, Soest, telnr. 035 - 6013017. Carnavalsvierders die geen lid zijn van de carnavalsvereniging 'De Narre Knollen' kun nen hun kaarten kopen op de volgende voor verkoopadressen: - Soestdijk: Slijterij/wijnhandel Ben van der Linden, Burg. Grothestraat 6. - Soest Midden: Sigarenmagazijn Jaap Akker man, Steenhoffstraat 62. - Soest Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1. - Overhees: Tabakspeciaalzaak De Beer, Tam boerijn. - Soest Noord: Fa. van Rouwendaal, Koningin nelaan 16A. Men kan lid van de vereniging worden voor f 47,50 per gezin per jaar (thuiswonenden tot 18 jaar meegerekend) en 25,00 voor alleen staanden en thuiswonenden van 18 jaar en ouder. Bekende Soesters als Wim Butzelaar, Jan Hilhorst, Henk Steusel, Jan Beijer, Wasiel Steitner, Gerrit van Delden en anderen heb ben de ftjnctie van Prins Carnaval bij 'de Narre Knollen' bekleed. Verdere informatie aangaande het lidmaat schap of functie binnen de Raad van Elf kunt u aanvragen via postbus 330, 3760 AH te Soest. Het Bestuur en Prins Joop de Eerste wenst alle Soesters een gezond en vreugdevol Carnaval toe. ALAAF, ALAAF, ALAAF. Bos en Duin is de Knollenburcht van De Narre Knollen. Alle binnenactiviteiten vandecarnavalvierders vinden hier plaats.

Soester Courant | 1996 | | pagina 36