Carnaval bij Eemeroord Kindercarnaval Bal der Zotten Zondagmiddag 18 februari van 14.00 tot 17.00 uur Zondagavond 18 februari 1996 WOENSDAG 7 FEBRUARI 1996 KNOLLENKRANT PAGINA 7 Het is al jaren een traditie dat 'De Narre Knol len', samen met enige andere verenigingen en blaaskappellen wordt uitgenodigd om carna val te vieren met de CV 'De Geintrappers'. Wat is hier zo bijzonder aan, zult u zeggen. Het bijzondere is dat CV 'De Geintrappers' geheel bestaat uit bewoners van het Centrum voor verstandelijk gehandicapten 'Eemeroord' in Baarn. Wij, van 'de Narre Knollen' vinden het een eer dat wij bij dit carnavalsfeest aanwezig mogen zijn en kijken ieder jaar weer opnieuw naar deze speciale avond uit omdat deze avond het to tale carnaval laat zien: de wereld op zijn kop en ieder is zijns gelijke. Vanaf de aanvang tot het moment dat de ver- zorgers/sters de bewoners naar hun onderko men begeleiden wordt hier gehost, gedanst en gezongen, alles op zo'n geweldig uitbundige wijze dat bij menig 'gezonde' carnavallist de ril lingen over de rug lopen en de tranen van ont roering in de ogen staan. Let wel, deze avond wordt niet zielig gedaan of op andere manier sentimenteel, maar als je de liefde ziet waarmee deze carnavalsvierders ver zorgt worden en het enthousiasme waarmee bewoners en begeleiding carnaval viert; nee, carnaval beleeft, hopen wij dat wij dit nog tot in lengte der jaren mogen meebeleven. Vanaf deze plaats willen 'de Narre Knollen' dan ook nogmaals hun dankbaarheid uitspreken voor het mogen meebeleven van dit carnavals feest bij 'de Geintrappers' van Eemeroord. en Duin aan de Bosstraat alwaar Prins Joop de eerste u na een geslaagde avond om 02.00 uur uitgeleide zal doen en daarna persoonlijk de deur op slot doet. Vanzelfsprekend gaat ook deze avond Prins Joop de Eerste met zijn ijzeren conditie voor in een grandioze polonaise, hierbij geflankeerd door zijn Adjudanten en gevolgd door de ge hele Raad van Elf. Een deskundige jury zal ook deze avond de prins adviseren bij de prijsuitreiking voor de best verklede gast, en de Soester Knollen ken nende zal dit weer een hele kluif worden. De entreeprijs voor deze avond bedraagt ook f 11,00 voor niet leden en voor leden, uitsluitend in de voorverkoop op het bekende adres aan de Beukenlaan 7, 6,00. Naast de voorverkoop adressen zijn er ook nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar, maar dan kosten ze voor iedereen 11,00. Vanaf 20.30 uur bent u welkom in de grote zaal van de Knollenburcht in Partycentrum Bos Kinderen van 4 tot en met 12 jaar hebben op deze middag hun eigen carnavalsmiddag. Op deze zondagmiddag kunnen de kinderen vanaf 13.30 uur terecht in de Knollenburcht waarna om 14.00 uur onder leiding van Prins Joop de Eerste een daverend carnavalsfeest zal losbar sten waaraan medewerking zal worden verleend door o.a. de Clown Benno en veel muziek en polonaise en natuurlijk een optreden van de Dansmariekes. Later op de middag mogen kin deren die denken ook zo te kunnen dansen samen met de Dansmariekes de showdans uit voeren. Als je van al dat springen, dansen en zingen dorst en honger krijgt; Geen nood, Dé Narre Knollen hebben van verschillende bedrijven en andere sponsors veel lekkers gekregen om aan de kinderen uit te delen, en als klap op de vuur pijl mogen ze bij het vertrek grabbelen in de Grabbelton. Mede door de giften van bedrijven, adverteer ders en sponsors kunnen 'de Narre Knollen' de kinderen uit Soest van dit feest laten genie ten en uit laten groeien tot een daverend kinder carnaval. De kaarten voor dit kindercarnaval zijn in de voorverkoop (voor adressen zie elders in deze krant) te verkrijgen a 5,00 per stuk en op zondagmiddag vanaf 13.30 uur aan de zaal. Maar denk erom: Vol is Vol. Omdat dit een kinderfeest is, mogen de ouders niet in de zaal maar kunnen zij zich verpozen in het Café-gedeelte van Partycentrum Bos en Duin. Dit Bal der Zotten, vroeger alleen bezocht door de wat 'rijpere' carnavallisten, is nog steeds een van de gezelligste feesten. Heden ten dage weten ook de jongere carnavallisten voor dit bal de weg naar de Knollenburcht te vinden zodat deze avond met muziek van het Duo TAXI en Blaaskapel 'De Bloaspiepers" we derom zal uitgroeien tot een feest waarover nog vele dagen gesproken zal worden.

Soester Courant | 1996 | | pagina 39