Wrange zoen' gemeente en Aqua Indoor "We zijn er echt stil van geworden" VVD: misschien ja tegen randweg, nooit-of-te-nimmer tegen rondweg Eerste huwelijksgids Soest Hersanering ondergrondse olietanks Polikliniek van Molendael gaat in september open Provincie draagt bij aan veiligere straten in Soest ACTUEEL! WOENSDAG IJSCHOOL INEVELD AG-rijschool ïrlingen mobiel >n compleet. Subsidie 40 procent van 382.850 gulden BEN DE JONG ONROEREND GOED KLAREN 0TROMP KLAREN gTROMP Hypotheek? Rente v.a. 3,3% n"\ KLAREN gTROMP Aankoop advies en begeleiding Ook 's avonds en in 't weekend Geluidsmeting bij moskee na klacht van buurtbewoner PAGINA 2 7 FEBRUARI 1996 Raad akkoord met financiële afwikkeling problemen FPLANNEN? FOTOGRAFEN I Schoolplein Griftland College vernoemd naar rector J.J. W. Mulder SWAGER GILDE SOESTER COURANT Krijger verduidelijkt fractiestandpunt PAGINA 3 Van Den Brink Nieuw! y Nu ook op maandag geopend. D66 wil bedrijven uit Soestduinen elders plaatsen Inleveren pakketten voor Polen op vrijdag 16 februari - SOEST - 602 12 58 TE KOOP Subsidie van gemeente mogelijk Toch vestiging tandartspraktijk? Dillenburglaan 12-Soest Telefoon 035 -6012340 A WORLD OF HOME-ENTERTAIN MENT derdag en vrijdag van 8.00 eten tussen 12.30 - 13.30 u •Ispanners vóór. in hoogte verstelbaar rijs. Bij een aantal modellen uit de 306- maar liefst f 1.835.-. Bijzonder slank en comfort, dan vragen wij uw aandacht Belfort. Die is er al vanaf f 29 995,-. verrassing. af te slanken hebben wij een extra r u. Kom dus snel bij ons langs voor PEUGEOTI IZIGINGEN VOORBEHOUDEN. De gemeente wil graag in contact komen met eigenaren van percelen in Soest en Soesterberg, waar in de loop van de jaren '80 ondergrondse tanks voor huisbrandolie 'onscha delijk' zijn gemaakt. Op grond van nieuwe wettelijke voorschriften moet een hersanering van deze tanks plaatsvinden. Onder be paalde voorwaarden kunnen be trokkenen een subsidie van zowel provincie als gemeente verkrijgen. Op initiatief van provincie en gemeente hebben circa 50 eigenaren in de jaren '80 hun ondergrondse tank voor huis brandolie buiten gebruik laten stellen. De tanks werden buiten werking gesteld door ze vol te schuimen of gedeeltelijk te vullen met zand of z.g. ecoperl. Ach teraf bezien is deze werkwijze onvol doende geweest om bodemverontrei niging uit te sluiten. Op grond van de nieuwe landelijke re gelgeving (Besluit opslaan in onder grondse tanks 1993) hebben burge meester en wethouders besloten om her sanering van genoemde tanks voor te schrijven. Volgens de nieuwe regels, die in 1998 definitief van kracht worden, moeten alle ondergrondse olietanks ge saneerd zijn overeenkomstig de richtlij nen van het KIWA (Keuringsinstituut voor Waterleidingartikelen). In geval van het ontbreken van een KIWA-sanerings-certificaat doen zich nu reeds complicaties voor bij aan- en verkoop van de woning. Het gemeente bestuur vindt dit een nogal onbevredi gende gang van zaken voor deze eige naren, die 'er vroeg bij waren'. Het col lege heeft daarom besloten hen in prin cipe een subsidie in de kosten van her sanering te verlenen. Aangezien de op de afdeling Groen Milieu beschikbare administratieve gegevens over de eerste saneringen onvolledig zijn, is gekozen voor een algemene oproep van belang hebbenden. Burgemeester en wethouders wijzen er nadrukkelijk op, dat de subsidieregeling uitsluitend is bedoeld voor degenen, die eerder gevolg hebben gegeven aan het eerdergenoemde initiatief van provincie en gemeente van vóór 1990. De hersanering houdt in dat de tank- inhoud inwendig onderzocht wordt en dat de inhoud eventueel verwijderd wordt. Tevens wordt uitwendig vastge steld of er zich bodemverontreiniging heeft voorgedaan. Is dit laatste het ge val, dan zal de situatie opnieuw worden bezien. Subsidie De kosten van de hersaneringen hangen sterk af van de noodzakelijkheid om het toegepaste vulmiddel uit de tank te ver wijderen. In de meeste gevallen is dit niet nodig en bedragen de kosten circa 700 gulden. Indien het vulmiddel aan merkelijk vervuild is en wel verwijderd moet worden, belopen de kosten al gauw 3000 gulden. Indien de kosten van de hersanering hoger zijn dan 500 gulden verleent de Provincie een subsi die van 50 procent. De gemeente Soest heeft besloten de resterende kosten voor zijn rekening te nemen, behoudens èen eigen bijdrage van f 350,- voor de be trokken eigenaar. Nadere inlichtingen kunnen worden ver kregen bij de heer A.C. de Jong, afd. Groen Milieu, tel. 609 35 39. Met hem kan ook contact worden opgeno men in geval van twijfel over de wijze van buitengebruikstelling. De provincie Utrecht draagt 153.000 gulden bij aan het veiliger maken van een aantal kruispunten en wegvakken in Soest. Dat is veer tig procent van de totale kosten (382.850 gulden). Voorwaarde is dat de projecten vóór 15 november van dit jaar zijn uitgevoerd. De rest van de kosten wordt gedekt uit de verkeersveiligheidsgelden 1996 die de gemeenteraad al bestemde voor on der meer het wegvak Soesterberg- sestraat (tussen de Van Beuningenlaan en de Heideweg). De aanpassing van dit gedeelte kost al 138.600 gulden. Verder wordt de Steenhoffstraat tussen de Kruisweg en de Molenstraat verbe terd (73.600 gulden) en wordt de krui sing van de Laanstraat en de Veilig- heidsweg (59.900 gulden) veiiliger ge maakt. Iets verderop krijgt ook het kruispunt van de Beukenlaan en de Beetzlaan een beurt (30.500 gulden). Andere projecten die dit jaar nog wor den uitgevoerd zijn de Birkstraat (tussen de Maarschalkersteeg en de Bartolotti- laan) en de kruising Albert Cuyplaan/ Molenstraat. onroerend goed M Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP SOEST VALERIAANSTRAAT 6 In rustige omgeving drive-in woning, bouwjaar '69. Winkels, openb. ver voer, scholen vlakbij. Tuin op z.w. Ged. v.v. isolatiegl. Traplift van beg.gr. naar verp. Ind.: oeg.gr.: entree, ruime hal, gara ge en groot kantoor. 1e verd.: hal, toilet, bergkast, royale woonkamer en originele "American kitchen", voor acnter balkon, geh. verd. m.u.v. keuken v.v. parketvloer. 2e verd.: 3 sl.kacners, badkamer douche en toilet, dubb. wast. Aanvaarding: juli/aug. 1996. Vraagprijs: f 272.500,- k.k. onroerend goed voor een onafhankelijk en deskundig hypotheekadvies geheel vrijblijvend en gratis! onroerend goed Burg. Grothestraat 54- Soest 035 - 602 74 93 De gemeente zal een geluidsmeting verrichten bij de moskee aan de Parallelweg. Dit naar aanleiding van een klacht van een buurtbe woner over het 'oproep tot gebed'. Die klacht werd vorige week door VVD-er Bartho Anderson ter sprake gebracht 'in de commissie milieu. De betreffende vrouw had naar het ge meentehuis gebeld om te klagen over het geluid. Toen zou haar gezegd zijn dat ze 'niet zo moet discrimineren en dat het maar om 105 decibellen gaat'. Volgens Anderson is dat behoorlijk hard, want een auto die 90 decibellen produceert, wordt afgekeurd. "En de kerkklokken dan," reageerde Mieke Swinkels (D66). Wethouder Ries van Logtenstein deelde mee dat er een maximum aantal toelaat bare decibellen is afgesproken en dat er nauwkeurig op wordt gelet of die af spraak wordt nagekomen. Volgens amb tenaar J. van Gent is het verstandig een geluidsmeting te verrichten om te kijken of de klacht terecht is of niet. J.dü uur. laai dan eerst bij foto Swager het oekje "Trouwen hoe het hoort en oe het kan". at staat boordevol ideeën. Bovendien ijg je nog een aantal waarde- leques die veel trouwvoordeel eden. Dm vrijblijvend ons show-album in- 9n of maak een afspraak voor een n trouwfoto- en/of video-reportage is inaf f 975,- •vendien krijgt u dan gratis nog 30 dankkaartjes. "Het lijkt of twee partijen elkaar omhelzen, maar het zijn wrange zoenen geworden." PvdA-raadslid Wil Stekelenburg verwoordde de overeenkomst tussen de gemeente Soest en de directie van Aqua Indoor bv misschien wel het beste. ft De raadsfracties gaan, met uitzondering f van Gemeentebelangen Groen Soest, I f akkoord met de financiële afwikkeling van het geschil met de exploitant van (het sport- en recreatiecentrum, maar alleen uit pure noodzaak. Dat is woens dag in de commissie sport duidelijk ge worden. De verhoudingen zullen vol gende week donderdag in de gemeente raad niet anders liggen en dus kunnen de eigenaar (de gemeente) en de exploi tant (Aqua Indoor bv) hun contract dat t in 2001 afloopt, uitdienen. En daar zijn beide partijen bij gebaat. Onderhoud Over de periode sinds de opening in augustus 1991 en maart 1995 moet de gemeente 476.000 gulden méér betalen aan onderhoud dan de afgesproken vijf tig mille per jaar. De voornaamste oor zaak is dat nooit zwart-op-wit is gesteld wat onder onderhoud kan worden ver- j staan. Na een jarenlange 'welles-nietes' discus sie tussen het college en de zwembad directie dreigde Aqua Indoor, dat aan de rand van een faillissement stond, met naar de rechter. Pas op dat moment kwam de gemeente over de brug en bracht ze 250.000 gulden naar de over kant van de Dalweg. Daarna werd het overleg hervat met de nieuwe overeen stemming als gevolg. Bindend Het externe adviesbureau Ahome maakt momenteel een onderhouds- planning, die zowel voor de gemeente als Aqua Indoor bindend is. De exploi tant neemt daarvan vijftigduizend gul den voor zijn rekening, de gemeente het restant. Daarnaast moet de gemeente nog eens 50.000 gulden per jaar voor zogenoemde extra kosten (beveiliging etc.) neertellen. Voordat Aqua Indoor opdracht verstrekt voor reparaties, zal de directie dat bij de gemeente moeten melden en wachten op toestemming, zo is afgesproken. Maar een aantal andere zaken is nog steeds niet op papier gezet. Daarbij kan worden gedacht aan de openingstijden, de gebruiks-mogelijkheden van sport clubs van het zwembad en het recreatie- zwemmen. Mieke Swinkels van D66 vindt bijvoorbeeld dat recreanten meer toegang tot het wedstrijdbad moeten krijgen, zodat ze hun baantjes kunnen trekken. In het overdekte zwembad De Trits in Baarn wordt meestal één baan vrijgehouden voor recreatieve zwem mers, in Aqua Indoor is dat niet het ge val en zijn de badgasten voor een be langrijk deel toegewezen op het recreatiebad. GGS, dat vorig jaar vanwege het geschil met Aqua Indoor een motie van wan trouwen indiende' tegen de wethouder Ries van Logtenstein, maar daar geen steun voor kreeg, zal als enige fractie tegen het akkoord stemmen. Op de vraag van Van Logtenstein welke alter natieve oplossing GGS dan wel voor ogen heeft, antwoordde fractievoorzitter Harry Witte: "Ik zou het niet weten, maar het is vreemd om het probleem nu bij ons te leggen." Oplossen De PvdA en Groen Links/Progressief Soest waren destijds net als GGS tegen de verkoop van het Soester Natuurbad, maar steunen het college nu wel. Leidje Tomassen van GL/PS: "Het is jammer dat Aqua Indoor ons meer gaat kosten dan veel partijen hadden verwacht. Wij hebben dit voorspeld, maar het pro bleem ligt er en dus moet je het oplos- ro-VIDEO—— RAAT 85 -3761 CD SOEST i -601 3917 bejatenmot F.C. KUYPERSTRAAT 24 3761 EG SOEST tel. (035) 601 95 16 fax (035) 601 66 95 In rustige woonomgev., op loopafst. van winkels, N.S, en bus halfvrijst. 3-kamer woning met zijpad en tuin. Indeling: beg. grond: entree, huiskmr. oa. 15,5 m2, keuken, douche/toilet en bijkeuken. Verd,: 2 sl.kmrs w.v. 1 met v.w. 14 m2 en ca. 8,6 m2. Beschutte tuin (2) met vij vertje, ca. 28 m2. Hethuis is lichten zonnig (grote ra men). Voor wie op een leuk plekje gezellig wil wonen en wat opknap- kosten geen bezwaar vindt is dit een ideale woning. Bouwkundig in pr.st. Aanv. kan snel. RESTAURANT Bij ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 p.s. Woensdag sluitingsdag. In navolging van de Stichting Bewoners belangen Soestduinen heeft het D66- raadslid Mieke Swinkels gevraagd of de gemeente Ge beclrijfs-ontwikkelingen in Soestduinen in de gaten houdt. Na de brand van twee weken geleden, waarbij vijf bedrijfspanden werden ver woest, vindt Swinkels dat de betreffende bedrijven elders zouden moeten worden gevestigd. Gelet op onder meer de ge vaarlijke stoffen, die soms aanwezig zijn, is het de provincie volgens Swinkels best wat waard om in Soestduinen schoon schip te maken. "Ik wil graag dat u actie onderneemt om te kijken wat u daaraan kunt doen. Er zijn meer bedrijven die u naar elders heeft verplaatst," aldus Swinkels die zelf woonachtig is in Soestduinen en die vindt dat de situatie aan de Beau-fort laan in de oude, natuurlijke staat moet worden teruggebracht. Het lijkt een woordenspel, en mis schien is het dat ook wel, maar een randweg is geen rondweg - althans niet in de optiek van de Soester WD. Fractievoorzitter Bert Krij ger was in elk geval niet blij met het artikel in de Soester Courant van vorige week, waarin de verwarring werd beschreven over het liberale standpunt met betrekking tot de hoofdwegenstructuur. In "Soes- tand", het Ratlio Soest-praat- programma vanuit C-drie, maakte hij vrijdag duidelijk dat het College voorstel (inclusief een eventuele dorpsrandweg) hem al ver genoeg gaat. In een speciaal persbericht deed Krijger nog voor de uitzending den volke kond dat de WD nooit-of-te-nimmer ja zal zeggen tegen een rondweg door de pol der (zoals bijvoorbeeld door het CDA bepleit). Met de liberalen valt eventueel wel te praten over de dorpsrandweg, die in het Collegevoorstel vaag wordt aan geduid, maar waarvan in elk geval dui delijk is dat die óók dwars door de pol der - achter de bebouwing van de Brink om - moet gaan lopen, tenminste: als- ie er komt. Volgens Krijger staat dat nog helemaal te bezien, want aan het Albert Heijn-lusje achter de Van Weedestraat heeft de WD voorlopig genoeg. Met de randweg (de "grotere lus" tot de brandweergarage) kan de WD - uit het oogpunt van een compromis - dus voor lopig wel leven, maar een rondweg: dat is iets héél anders. Dat is namelijk de weg die helemaal tegen de spoorlijn aan wordt geprojecteerd, een verfoeilijk idee uit de CDA-hoek, waarmee deze fractie zich volgens Krijger verwijdert van het College-voorstel. "Als er toch een rond weg komt, dan is het niet door de VVD Soest 1994-1998," aldus Krijger, er ken nelijk niet al te zeker van dat de WD er na 1998 toch niet een beetje anders over zou kunnen denken... Klip en klaar Een rondweg zit volgens Krijger, die het WD-standpunt "klip en klaar" noem de, ook niet in het Collegevoorstel, en wat hem betreft blijft dat zo tot ver na 2011. "Het College stelt niet méér voor dan dat het, als allerlei maatregelen ge nomen zijn en op hun effect beoordeeld, nodig kan zijn de korte dorpsrandweg (Stadhouderslaan-brandweerkazerne) door te trekken naar Vredehofstraat en Birkstraat. Meer niet." Hij stelt ook vast dat er waarschijnlijk geen politieke meerderheid is voor een rondweg, al kan de VVD met haar huidige zeven zetels een eventuele meerderheid van andere samenstelling niet belemmeren om zo'n weg aan te leggen. Krijger had zijn persbericht vrijdag ver spreid voordat hij in "Soestand" onder De familie De Groot aan de Di Lasso- straat 40 neemt op vrijdag 16 februari weer pakketten in voor Polen. Tbssen 17.00 en 22.00 uur kunnen de pakket ten worden ingeleverd. De spelregels zijn hetzelfde gebleven. De goederen moeten goed zijn verpakt en voorzien van de adressen van de ont vanger en de afzender. Geld mag niet worden meegezonden. Het pakket mag maximaal 25 kilogram wegen. De kos ten bedragen 7,50 gulden plus 2,50 gul den per kilo. Bij inlevering van een pak ket moet men zich legitimeren. Voor meer informatie, tel. 6024377. i Burgemeester Hans de Widt heeft gistermorgen de eerste Huwelijks- gids Soest uitgereikt aan een aan staand bruidspaar. Hij overhan digde het boekje aan Hans van Egdom en Margriet Henken, die dinsdag kwamen "aantekenen". De Huwelijksgids Soest wordt vanaf deze week gratis aangeboden aan Soes ter paren die in ondertrouw gaan. Nor maliter gebeurt dat bij de afdeling Burgerzaken, maar vanwege het feeste lijke tintje ontving de burgemeester -dit maal als ambtenaar van de burgerlijke stand- Hans en Margriet op zijn kamer om daar de vereiste handtekeningen te zetten. Ze trouwen in juni. De "glossy" gids bevat naast allerlei wetenswaardigheden over wat er zoal bij een huwelijk komt kijken (de gemeen- leiding van Guus Kruis de degens kruiste met zijn coalitiepartners Bart Krol (CDA) en Kees Boerkoel (PvdA). Die begrepen hun VVD-collega ook niet helemaal, want zij meenden tijdens de onlangs gehouden informatieavond van de VVD toch ook andere geluiden te hebben opgevangen. Boerkoel onderstreepte dat zijn fractie nog geen standpunt had ingenomen over de wegenstructuur. Dat zal mede afhangen van de uitspraken van de PvdA-ledenbijeenkomst, die op 12 fe bruari wordt gehouden. Krol hoefde zo voorzichtig niet te zijn: "Onze leden hebben zich allang uitgesproken; ze zeg gen regelmatig tegen me: denk eraan, Krol, die rondweg moet er komen..." 'Volstrekt irrelevant' Volgens Krol en Boerkoel maakte Krij ger het er allemaal niet veel duidelijker op. "Een randweg of een rondweg, het gaat om hetzelfde probleem," aldus Boerkoel. "Ik vind wel dat het allemaal veel te lang gaat duren." Hij vroeg zich in dat verband hardop af of de volgorde - eerst de Koningsweg, dan de rest - ei genlijk wel juist is. Ook Krol noemde de randweg/rondweg-nuancering van Krij ger "volstrekt irrelevant". "Hoe je 'm noemt, en waar-ie exact komt te liggen, dat doet er niks toe..." Krijger waarschuwde zijn gesprekspart ners alvast. "Het is voor ons niet zomaar een naamspelletje. Als de randweg gaat schuiven naar de spoorlijn zeggen wij gewoon nee tegen het voorstel. Dan krijg je wel stampij in de raad..." Boer koel vond dat WD en CDA dat verder maar onderling moesten uitzoeken. "We zijn het allemaal eens over de eerste en de tweede fase, en als de WD en het CDA over de derde willen vechten, dan gaan ze hun gang maar." Hij vond ove rigens wel dat de gemeenteraad in maart over het héle voorstel (inclusief fase 3) een totaal-besluit moet nemen. Verkapte smoes Krijger maakte duidelijk dat de raad dan wel moest zeggen waér de nieuwe weg zou moeten liggen, "anders geef je maar voedsel aan de argwaan tegenover de overheid, die veel burgers toch al hebben omdat ze denken dat Soest op die manier 'lekker' wil gaan bouwen in de polder. Dat moetje uitsluiten." Krol weersprak met klem dat het CDA-rond- wegplan een "verkapte smoes" zou zijn om de polder yol te bouwen. Volgens hem zou een verre rondweg - bij het spoor dus - veel minder geluidsbelasting met ach meebrengen en met behulp van "groenschermen" veel beter in het land schap in te passen zijn. De discussie was daarmee ten einde. Dat de fractievoorzitters nog niet hele maal op één lijn zitten deerde Krijger allerminst, zoals hij tenslotte liet weten. "We hoeven het niet over alles eens te zijn..." Korte Ossendam f 179.500,- Alleen al de laatste twintig jaar hield hij honderden toespraken, vergaderde hij waarschijnlijk nog vaker en sprak hij leerlingen indivi dueel en klassikaal aan. Hij was en is iemand die niet bepaald op zijn mondje is gevallen, maar woens dagmiddag kon hij even niet de juiste woorden vinden. En deed daar ook geen moeite voor. "We zijn er echt helemaal stil van gewor den," zei J.J.W. Mulder woensdag middag, vlak voordat hij door twaalf honderd leerlingen werd uitgezwaaid en twee dagen voor zijn officiële afscheid als rector van het Griftland College. Met zijn vrouw mag hij, bij wijze van afscheidscadeau, naar het Hongaarse Pécs om de 15.900 gulden - die de Griftlanders woensdag tijdens een sponsoractie bij elkaar liepen - te over handigen aan de leiding van de plaatse lijke christelijke middelbare school. Bij die school hoort een internaat waar on der anderen gevluchte kinderen uit het voormalige Joegoslavië worden opge vangen. Beide gebouwen zijn aan een opknapbeurt toe en dat kost geld. Voor het Griftland College was dat reden de actie 'Wij eruit, zij erin' te voeren. Eind jaren zeventig werd een soortgelijke ac tie ('Wij een school, zij een school') ge houden voor de bouw van een nieuwe school in Suriname. Mulder, die aan zijn bezoek aan Pécs een verblijf van enkele dagen in Boeda pest mag vastknopen, zei na het zien van de opbrengst nog trotser te zijn op de leerlingen van de school. "En dat neem ik mee als een fijne herinnering." Even later onthulde hij het naambordje van het schoolplein dat naar hem is ver- Uitgezwaaid door twaalfhonderd leer lingen bekijken rector J.J. W. Mulder en zijn vrouw de landkaart van Hongarije. Als afscheidscadeau kreeg het echtpaar een reis aangeboden naar het voormalige Oostblokland. noemd: J.J.W. Mulderplein (rector 1976-1996) en streek hij als symbolische laatste daad de vlag van het Griftland College, hetgeen gepaard ging met 'ver baal vuurwerk' van de leerlingen en ge volgd werd door een daverend applaus voor de man die vanaf de voorbereidin gen voor de oprichting nauw betrokken is geweest bij het Griftland College. Vervolgens kregen de scholieren, die voorafgaande aan de sponsorloop in het schoolgebouw hadden ontbeten, ijsvrij tót het eerste lesuur op donderdag morgen. Mulder mag net zo lang weg blijven als hij wil. telijke regels, maar ook informatie over de notaris, verzekeringen, een agenda en een begroting, etc.) vooral een -ove rigens lang niet complete en zeker niet speciaal op Soest toegesneden- lijst van bedrijven op het gebied van bloemen, bruidsmode, fotoreportages, drukwerk, locaties voor feesten en diverse aanver wante terreinen. De gids is gratis verkrijgbaar voor a.s. bruidsparen en voor mensen die nog geen trouwplannen hebben, maar zich alvast willen oriënteren op de mogelijk heden. De afdeling Publiekszaken is op werkdagen open van 08.30 tot 13.30 uur; op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. s Hans van Egdom en Margriet Henkei kregen van de burgemeester het eerste exemplaar van de gids mee. 'Dagziekenhuis' Over de nieuwe polikliniek was hij en thousiast. Alle specialismen zijn daar straks vertegenwoordigd en van alle medische handelingen die momenteel in het ziekenhuis plaatsvinden zal zeker 90 k 95 procent ook in de poli worden toe gepast. Ook voor de zgn. dagbehande ling - 's morgens erin, 's avonds eruit - biedt de poli volop mogelijkheden. "Tien jaar geleden hoefde je daar nog niet aan te denken," aldus Kruitwagen, "maar we hebben nu al zo'n 1200 dag opnamen per jaar in Soest." In totaal worden er per jaar 150.000 bezoekjes De vestiging van een tandarts- praktijk in (of bij) de nieuwe polikli niek van Molendael aan de Dalweg is nog niet van de baan. Vorige week vond er opnieuw overleg plaats tus sen alle betrokkenen (de tandartsen Oosterveen, de gemeente en de WS), en dat zou deze week worden voortgezet. Daaruit valt af te leiden dat de betrok kenen in elk geval de wil hebben om een oplossing te vinden, wat meestal wel wil helpen. Hoe die oplossing eruit komt te zien - het conflict tussen B. en W. en de tandartsen had betrekking op de grond prijs - moet worden afgewacht. "Wij hopen op een goede oplossing, maar ik kan er nog niks over zeggen," liet mr. J.M. Kruitwagen, voorzitter van de Raad van Toezicht van het ziekenhuis, vrijdag weten in het Radio Soest-praat- programma "Soestand". Kruitwagen heeft zich eerder laten ken nen als een groot voorstander van zo'n tandartsenpraktijk en leverde in bedekte termen ook al eens kritiek op de hou ding van het College. In "Soestand" hield hij zich wat dat betreft op de vlakte. "Ik beschik niet over het geld van de gemeente..." aan de huidige polikliniek aan de Soesterbergsestraat gemaakt. Dat komt straks allemaal ook naar de Dalweg, al dus Kruitwagen, volgens wie het nieuwe "dagziekenhuis" uitgebreider zal zijn dan welke polikliniek in Nederland ook. De officiële opening zal in september plaatsvinden. De exacte datum kon hij nog niet zeggen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 3