PIJKER en UMB.V. werk, inde tuin «O" 'te, w Soest!j tournedos id worden? a Natuurlijk Even polonaise op de dansvloer De dames van De Narre Knollen Ere-leden van De Narre Knollen Hoveniersbedrijf lantert en snijbloemen, st het juiste adres! Ace 19 - Soest 5-60 12 477 10 jaar Dansschool Gerla arre knollen' wnngcar. nonimiteit laad van E Jan Beijer Frans Bosman Hans van Breukelen Wim Butzelaar Toon Butzelaar Wim Schut Henk Steusel Jeroen Vis Wil Meyer Gert v.d. Broek WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 BoENSDAG 7 FEBRUAR11996 KNOLLENKRANT PAGINA 19 Dorresteinweg 131 3763 LK Soest slefoon 035-60 14 902 door kwaliteit in alle egelmatig gecontroleerd, tie is voor topkwaliteit! 3765 EE Soest 617/60106 47 t voor betaalbare lag en vrijdag irticulieren 0 uur. u ook dit jaar weer kunt lezen in het arti- over de Soester carnavalsvereniging 'De loont het steeds meer de moeite over te gaan tot het lidmaatschap van de ereniging. Naast de Vrije toegang tot het rinsenbal en het Groot Kielenbal krijgt u een orting van 5,00 p.p op de toegangskaarten oor de overige carnavalsavonden, hetgeen ch aardig op kan lopen. ok kunt u tegen vergoeding van gemiddeld 15,00 p.p als lid mee naar uittredens naar vriende verenigingen. Voor dit bedrag wordt op ongeveer honderd meter lopen van uw uis opgehaald en weer teruggebracht per luxe In enkele gevallen komt hier dan toegangsprijs bij, maar die is meestal maar dan ongeveer 10,00 p.p. kunt u, als u iets anders wilt dan in de carnaval vieren, toe treden tot de van Elf of de Jeugdraad en als zodanig steentje bijdragen tot een geslaagd carna- alsfeest. echter wel dat toetreden tot de Raad an Elf meer is dan alleen een steek opzetten :t vieren. De Leden van de Raad van Elf gdraad worden aan het begin van het nieuwe seizoen, dat is in de praktijk enige we ken na het einde van het voorgaande seizoen, aangezocht en gaan dan reeds aan de slag voor het komende carnaval. Dit aan de slag gaan betekend o.a. het ontwerpen en bouwen van een Prinsenwagen, het bedenken en uitvoeren van diverse acts om het Seniorenbal en andere bezoeken aan bejaardencentra te vermaken. Door al deze werkzaamheden groeit de Raad van Elf als een hechte familie naar het Grote Carnaval toe. Spreekt het bovenstaande u aan en durft u tot te treden tot het keurkorps van Raadsleden neem dan contact op met Rijk van Gardingen, telnr. 035-6022332 of Frans Elshout, telnr. 035-6022 0 00. Wat betekent toch die 11" in het carnavalsge- beuren? Er worden hiervoor "elf' verklaringen van af gegeven, doch de 1 le is een verklaring over het voormalig Hertogdom Brabant. Daar sneuvelde een zekere Hertog en daarbij ontstond een opvolgingsprobleem, omdat de oudste zoon te jong was, namelijk 11 jaar. Men erkende de zoon als Hertog, maar uit de afgevaardigden van de belangrijkste steden werd een Raad van Elf gevormd, en die werd geïnstalleerd omstreeks 11 november. Nu weten we gelijk waar de Raad van Elf van daan komt en de Elfde van de Elfde. Carnaval is een plezier voor velen. Dus niet de een op pad en de ander thuis. Bij de carnavals feesten worden dan ook zeer nadrukkelijk de 'wederhelften' betrokken. Bij het bejaarden carnaval hebben de vrouwen gezamenlijk ook een eigen rol. Zij zorgen voor een meestal zeer indrukwekkende 'act'. Vaak een uitbundig zang- en dansnummer. Maar ook bij de verdere organisatie zijn zij van belang. Er is veel 'mens kracht' nodig voor de organisatie.

Soester Courant | 1996 | | pagina 51