U wilt een eigen huis of U heeft een eigen huis en opeens ziet u deze advertentie. Rabobank Soest-Baarn jaar geleden UITVERKOOP UCCINO rF A.B. Stibbe (ex-clubarts Ajax) nu orthopeed in m.c. Molendael cholten 'Half-open tunnel onder spoorlijn is een veel te rigoureuze ingreep' 1 Jh/m Breukelen Vast-goed Lddif 3ptinpfeld The Outpost Hil-ton herenmode 7ACTUEEL Snuffelmarkt op De Eng 'ourant van 7 Febritari 1946 de gehele winterkollektie Distributie Op vrijdag 9 en zaterdag 10 februari Gif handelaren in arrest Kenteken graveren in Soest AN OOSTEN 'Persoonlijke aandacht heeft prioriteit' UNIEKE VALENTIJNSBOEKET BEZORGSERVICE AL VANAF 7 UUR 'S MORGENS! Ringweg-bedenker Paasse oogst bijval Op Tweede Pinksterdag (27 mei) Westeneng Snelheidscontrole op Den Blieklaan Kettingzaag door vinder teruggegeven leest de Soester Courant PAGINA^ WOENSDAG 7 FEBRUAR11996 SOESTER COURANT en, dat eds is), t hartje aanwe- en met t.w. wij 'erstek rij ook éh an- et geld al is er n heb- is vol- il gaat )orlog. s extra et gaat vaste tats de sgroe- n dra- ïinder enden dat zij elden, Al de ist, als waren n kip ;st. tande i den oning an de groot ad tot j den een i vin- ijven spro- het dat :n in odig inen eau, n en eventueel kleeding voor haar zelf uit te reiken, hetgeen zal geschieden door inschakeling van het Nederl. Roode Kruis. Dit geldt alleen voor wettig ge huwden; ongehuwde moeders zullen langs andere wegen geholpen worden. De distributie zorgde deze week voor een grappig bericht. We moeten in de zen tijd toch ook nog eens kunnen la chen. Medegedeeld werd, dat voor kin deren van 0 tot 4 jaar een bon voor een doos lucifers met 240 stuks was aange wezen. De pa dier kleinen zal er z'n pijp wel mee aansteken - of anders gebruikt moe ze wel voor de kachel. Als ze die tenminste kan aanmaken. Want het is hopeloos mis met de brandstof... Van Weedestraat 8 A-B - Soest Telefoon: 035 - 60 23 324 In samenwerking met ambtenaren van den C.C.D. werd in de avonduren door de politie een inval gedaan ten huize van K. aan den Braamweg. In de schuur achter de woning werden de deelen van een pas geslacht varken aangetroffen, dat op beestachtige wijze bleek te ziju afgemaakt. Door de vuile omgeving, waarin het dier was geslacht en doordat groote stukken vleesch in kolenzakken waren geborgen, was het vleesch zoo danig met vuil en kolengruis bedekt, dat het ongeschikt voor de consumptie moest worden geacht. In de woning werd verder, op heel listige wijze ver stopt, nog een geslacht schaap aange troffen. Uit het onderzoek bleek, dat bedoeld varken in de nacht te Maartensdijk was gestolen door R. al hier en V.d. M. te Maartensdijk. Nadat zij het dier van het erf naar het achterliggende land hadden gedreven, werd het daar, om het te dooden, her haalde malen met een hamer op den kop geslagen. Toen dit geen succes op leverde werd het met een zakmes be werkt. De ingewanden werden den volgenden morgen in het land gevon den. Wegens het stelen en slachten wer den in arrest gesteld K., K., R. en V.d. M. Ook M. ging dien weg wegens het koopen van vleesch. luid. Tel. 035-601 31 09 Tel. 035-602 59 42 reente Soest Staf Voorlichting 1 - 3762 AV Soest 60 93 459 60 93 460 30 JANUARI 1996 ÏSLISSING tvraagde vergunning verlenen con- m concept-besluit irrekening 1995 goedgekeurd. en medewerking verlenen aan verzoek. Verkeersveiligheidsprojecten aanmelden vor de GDU-bijdrage; De raadscie. ROVW informeren - door deze adviesnota ter inzage te leggen. gemeester verleent vergunning Ier het voorbehoud dat 2e (Sterdag wordt aangewezen als waarop de in de Winkelsluitings- vervatte verboden niet gelden en igens conform bijgaande concept- afgeven van een verklaring van i bezwaar aan Wiegers Ballon ten B.V. geweigerd conform ept-brief. raagde vergunning voor 7-09-96 Automark verleend. aagde vergunning miv 9 februari 30 april 1996 aan H. van Elten end. aagde vergunning voor 17 ari 1996 aan VBOK verleend. ïagde vergunning voor 1996 aan tfaarsseveen verleend. jagde vergunning aan Hopman lag en vrijdag: Overhees) 'erkoop vis verleend. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 februari houdt SafeCars een speciale aktie in Soest. Van 10.00 uur tot 17.00 uur kan men op het parkeerterrein bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat terecht om uw ken teken in uw autoruiten te laten graveren. Tienduizenden auto's, niet alleen de nieuwste modellen worden per jaar in ons land ontvreemd en zijn voor de ei genaar, politie en het verzekeringswezen een ware plaag geworden. Slechts een klein percentage wordt na enige tijd opgespoord. Als de auto voor een relatief gering bedrag is voorzien van ingebrachte en een niet meer te ver wijderen kenteken in de ruiten, dan is het voor de aspirant-dief niet aantrek kelijk om de auto te ontvreemden. Im mers alle ruiten zouden dan moeten worden vervangen en dat is niet bepaald rendabel te noemen. Het aanbrengen van het kenteken in de ruiten heeft daarom zijn nut al geruime tijd bewezen en wordt dan ook door ANWB, Consumentenbonden en verze keringsmaatschappijen van harte aanbe volen. Met de nieuwste apparatuur wordt in enkele minuten tijd de auto op een perfecte en onuitwisbare wijze van het kenteken voorzien. Het is zelfs mo gelijk tegen een actieprijs de aange brachte kenteken van een speciale laag te voorzien, zodat onder alle weersom standigheden de kentekens duidelijk leesbaar blijven en de preventiewaarde daardoor wordt verhoogd. Het geheel is compleet gemaakt door twee bij geleverde stickers, zodat overduidelijk is aangegeven dat de auto is voorzien van een door SafeCars aangebracht kente ken. SafeCars verzorgt tevens ter plekke gratis reparatie met harsinjectie (bij WA- extra of All-risk verzekering) van ster retjes in de voorruit. Voor inlichtingen, tel. 06-0225575. Men herkent SafeCars aan de blauwe aanwijzingsborden en de blauwe overdekte reclamestand. PAGINA 5 Orthopeed A.B. Stibbe werkt sinds half januari in medisch centrum Molendael. Met zijn komst breidt het ziekenhuis de orthopedische dienstverlening aanzienlijk uit. Stibbe en zijn collega dokter H.J.J. Zwart gaan meer spreekuren hou den; de operatiemogelijheden voor de orthopedie worden verruimd en er komen meer bedden beschikbaar voor de opname van patiënten. Stibbe is voormalig clubarts van Ajax en heeft veel ervaring met de behandeling van sportletsels. Dat is ook de reden dat hij op maandag spreekuur heeft; daarmee komt hij de sporters in de regio tegemoet. Stibbe is in 1980 afgestudeerd en is een jaar daarna bij Ajax in dienst gekomen als clubarts. Het zwaartepunt van zijn werkzaamheden lag daar bij de selectie. Dat houdt in dat hij alle wedstrijden bij-1 woonde. Naast het behandelen van de blessures heeft hij zich ook beziggehou den met het afnemen van conditietests sn het geven van voedingsadviezen. En natuurlijk adviseerde hij de diverse coaches, zoals Johan Cruijff en Louis van Gaal, over het wel of niet spelen van voetballers. "Ik heb daar een hele leuke tijd gehad, maar het meest dankbare werk vond ik toch wel de spreekuren voor de lagere elftallen, de zogenaamde kweekvijver van Ajax," vertelt de nieuwe orthopeed. "Ook de internationale wedstrijden wa ren natuurlijk zeer boeiend, maar op den duur was ik veel meer tijd kwijt aan reizen naar uitwedstrijden dan aan me dische zorg. Naast zijn werk als clubarts was Stibbe ook verbonden aan de militair genees kundige dienst in Utrecht, waar hij on der meer betrokken was bij een sport- medisch centrum. De laatste jaren is hij chef geneeskundige dienst geweest. In 1988 is hij zijn opleiding begonnen in het Academisch Medisch Centrum in Woensdag 14 februari Verras op deze woensdag degene die u een warm hart toedraagt al voor het ontbijt een schitterend Valentijnsboeket! Verder natuurlijk de grootste keuze in snijbloemen, Valentijnsboeketten, Valentijnskadootjes. BLOEMEN EN PLANTEN Let op de aanbiedingen! Middelwijkstraat28 Soest Tel.035-601 2336 BLOEMENHUIS "Hartje Zuid": 1 Zuidpromenade 9, tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21 Sinds de publicatie van zijn "ring weg-plan", vorige maand in deze krant, heeft de heer M. Paasse van de Ossendamweg vrijwel uitslui tend zeer positieve reacties gehad. In de afgelopen weken heeft hij heel wat telefoontjes gekregen van men sen die het met hem eens zijn: dé oplossing voor de verkeersproble men in Soest is de aanleg van een ringweg aan de buitenkant, niet de "versnelling" van het Ossendam- weg-Koningsweg-tracé. Paasse, voormalig technisch hoofd ambtenaar bij de gemeente Soest en eerder jarenlang als weg- en water bouwkundige werkzaam bij een inge nieursbureau, is niet blind voor de be zwaren die aan zijn plan kleven. De tal rijke reacties hebben hem echter ge-^ sterkt in de overtuiging dat de ringweg de meest logische en simpelste oplossing is. "En zo'n weg is niemand tot last." Vanaf de zijlijn volgt hij de voortgaande discussie over de wegenstructuur met grote belangstelling. Dat geldt met name voor het VVD-voorstel voor de bouw van een half-open tunnelbak in de route Ossendamweg-Koningsweg, onder de spoorlijn bij Soest-zuid door. Het idee als zodanig is niet slecht, vindt hij - als je tenminste de oplossing in die richting zoekt - maar hij zet grote vraagtekens bij de uitvoerbaarheid van het tunnelplan. "Zo'n tunnel is een veel te rigoureuze ingreep en ook hoogst ongebruikelijk," aldus Paasse. "Je zou zo'n oplossing al leen moeten kiezen als er echt geen al ternatief is, en dat is er volgens mij wel." Met zijn kennis en ervaring in de weg en waterbouw als wapens is hij er eens voor gaan zitten en heeft hij uitgerekend wat de WD-tunnel allemaal aan kosten en ingrepen met zich meebrengt. Dat is niet gering. Sclirikstrook "Het gaat nog altijd om een diepe tun nel, ca. 700 meter lang, met wanden van 5 meter hoog, afgezien van bodemplaat ft en werkvloer. Het grondwerk vergt dus al een diepte van 5,5 6 meter, en wel licht nog iets meer. Ook in de breedte van de tunnel moet je je niet vergissen. Uitgaande van twee rijstroken van elk 4 meter heb je aan beide zijden nog zeker een meter extra nodig voor de 'schrik- strook', want automobilisten blijven - dat is bewezen - altijd zoveel mogelijk uit de buurt van zo'n hoge tunnelwand, zeker als die ook nog een vrij scherpe bocht maakt. Dan zit je al op minstens 10 meter. Voor de aanleg is echter aanzienlijk meer ruimte nodig, want je kunt een tunnelbak niet loodrecht omlaag graven tot 6 meter diepte. De tunnelwanden zelf vergen enige extra breedte - ver moedelijk aan elke kant een halve me ter, dus 1 meter in totaal - maar daar naast heb je aan weerszijden toch ook nog eens 1,5 2 meter werkruimte no dig, o.a. voor de apparatuur die bij de aanleg wordt gebruikt. De breedte tus sen de damwanden die daarvoor waar schijnlijk geslagen moeten is worden - op 6 meter diepte - komt dan al uit op zo'n 14 a 15 meter." Trechter Een werkgat van 15 meter breed, op een diepte van 6 meter, vergt aan de boven kant natuurlijk nog veel meer ruimte, want het is uiteraard ondenkbaar dat de wanden van het gat loodrecht gemaakt kunnen worden. De "trechter" die krijgt dus enigszins glooiende wanden en dat vraagt aan beide zijden (bovenaan) nog zeker 2 meter extra. Samen met de al becijferde 14 15 meter moet er dus een gat van 18 a 19 meter gegraven worden. Saillant detail: de Ossendamweg is ter plaatse gemiddeld (van voortuin tot voortuin) 17,5 meter breed, inclusief trottoirs en fietspaden... Om grondverschuiving te voorkomen - volgens Paasse is dat risico bij zand grond aanzienlijk groter dan bij klei, en hij verwacht niet dat er ter plaatse een kleibodem aanwezig is - moet rekening worden gehouden met de zogenaamde "druklijn" van ca. 45 graden. Maar het risico dat de oude (gemetselde) funde ring van de huizen langs de Ossendam weg gaat scheuren - "één centimeter is al genoeg," aldus Paasse - is levensgroot. Een extra probleem is het grondwater, aldus Paasse. Dat moet met "bronering" tot zéker een meter ónder de beoogde tunnelvloer worden teruggebracht en voor de bemalingsapparatuur is aan de zijkant van de tunnel dus ook de extra werkruimte nodig. Riolering, gas leidingen, waterleidingen en elektrici teitskabels moeten allemaal verlegd of gestut worden, tegen zeer veel ongerief en hoge kosten. Transportriool Een belangrijk vraagstuk is bovendien wat er moet gebeuren met het transport- riool dat de Ossendamweg ter hoogte van de Schoutenkampweg ondergronds kruist, in de richting van de Eikenlaan. Een groot deel van Soest-zuid wordt via dit transportriool "afgewaterd" en zeker als het hard regent kan niet al dat wa ter worden omgeleid over het hoofd riool onder de Soesterbergsestraat. Die buis kan dat niet verwerken en bij een flinke bui is de kans dat een groot deel van Soest-zuid onderloopt allerminst denkbeeldig, Dat alles, gevoegd bij het feit dat de werkzaamheden zeer ingrijpend, zeer duur (in de orde-grootte van pakweg 20 miljoen) en zeer langdurig zullen zijn (Paasse houdt het op waarschijnlijk wel een jaar), rechtvaardigt volgens hem de moeite van een kostenvergelijking door onafhankelijke deskundigen tussen de aanleg van "zijn" ringwegensysteem (to tale kosten ca. 40 miljoen) en het nu gepresenteerde voorstel voor de hoofd wegenstructuur. Alleen al voor de eer ste fase daarvan - inclusief de tunnelbak in Soest-zuid, met alle ongerief en aan passingen die daarvan verder nog het gevolg zullen zijn - zijn de kosten door het College van B. en W. berekend op bijna 40 miljoen en voor het gehele wegenplan zou ongeveer 100 miljoen nodig zijn. Amsterdam. Naast zijn basisopleiding orthopedie (knieën, heupen, enkels en schouders) heeft hij zich bij de bekende professor Marti gespecialiseerd in het inbrengen van kunstgewrichten en het opereren van letsels door ongevallen. 'Ik heb veel van deze specialisten geleerd en doe nu nog steeds na-onderzoek voor professor Marti," vult Stibbe enthousiast aan. "Maar ook bij collega Hermans, de bekende kniebandenchirurg, heb ik veel ervaring opgedaan, onder andere met kijkoperaties. Een deel van mijn opleidingstijd heb ik namelijk in Hilversum doorgebracht." Uitbreiding De komst van Stibbe naar Molendael heeft te maken met de plannen voor uit breiding van de orthopedische dienst verlening. Dit houdt in dat Stibbe meer spreekuren gaat houden in de praktijk van collega Zwart. Ook komen er meer mogelijkheden om te opereren en zijn er meer bedden beschikbaar voor patiën ten die een operatie moeten ondergaan. Op deze manier speelt het ziekenhuis in op de grote vraag naar orthopedische dienstverlening in Soest, Baarn en Bunschoten. Ook is het Molendael hier mee gelukt de kortste wachttijden in de regio te realiseren. Daarnaast gaan de orthopedische chirurgen actiever deel nemen in het behandelen van bot breuken. Stibbe heeft bewust voor Molendael gekozen. "Het is een klein en modern ziekenhuis en juist die Dokter Stibbe. kleinschaligheid trekt mij zo aan. Daar door kan ik een persoonlijk contact op bouwen met patiënten, huisartsen en fysiotherapeuten. Dat is prettig voor de patiënt, maar het maakt mijn werk ook aangenamer. Ik ben dan veel meer be trokken bij mijn vak en dat is voor mij heel belangrijk," vertelt de arts. "Ook krijg ik samen met collega Zwart de gelegenheid de behandeling van sport letsels verder uit te bouwen." Aktief Ook in zijn vrije tijd is Stibbe aktief in de sport. Hij houdt regelmatig lezingen over de sporttraumatologie. Zo gaat hij in maart van dit jaar naar Tel-Aviv om twee voordrachten te houden, maar ook in eigen land is hij aktief met het verzor gen van lezingen, bijvoorbeeld tijdens het Sport Medisch Congres, dat gehou den wordt in de Haarlemse Basket-bal- week en waarbij bekende (interna tionale orthopeden een verhaal houden over een bepaald thema. De laatste keer was dit de schouder. Zelf doet Stibbe ook aan sport. Vanaf zijn zestiende doet hij aan zweefvliegen. Hij is jarenlang lid geweest van de Am sterdamse Zweefvjiegclub, die op de Luchtmachtbasis van Soesterberg vliegt. Met de omgeving van medisch centrum Molendael is hij dus al bekend en hij is ook van plan snel vertrouwd te raken met het ziekenhuis en zijn patiënten. Op Tweede Pinksterdag (maandag 27 mei) wordt op het evenementen terrein De Eng een snuffelmarkt ge houden. Particulieren kunnen dan hun overtollige tweedehands spul len te koop aanbieden. De rommel- of snuffelmarkt wordt ge regeld door organisatie en evenemen tenbureau De Heuvelrug die inmiddels vergunning heeft gekregen van het ge meentebestuur. Dit onder de voor waarde dat Tweede Pinksterdag wordt aangewezen als dag waarop de verbo den in de Winkelsuitingswet niet van toepassing zijn. Dat zal waarschijnlijk het geval zijn, maar de Kamer van Koophandel moet dat nog bekrachtigen. Het organisatiebureau zoekt zelf men sen in Soest (en omgeving) die een standplaats willen huren. Aan de ge meente betaalt het bureau een huur van 250 gulden. Daarvoor kan het evene mententerrein van 10.00 tot 17.00 uur worden gebruikt. Voor het gebruik van dranghekken zal apart hüur moeten worden betaald. De Heuvelrug is ervoor verantwoordelijk dat De Eng in nette en schone staat wordt achtergelaten. Ge beurt dat niet, dan haalt de gemeente er de bezem doorheen en worden de kos ten daarvan op De Heuvelrug verhaald. Op de snuffelmarkt zullen vermoedelijk voornamelijk kleding, speelgoed, boe ken en platen, potterie en curiosa te koop worden aangeboden. UURWERKMAKERIJ voor reParaiies mei jfepïp ambachtelijke precisie. T Den Blieklaan 48-Soest-601 17 66 - HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE plaats Soest adres EIGENDOMWEG woning helft van dubbel woonhuis met grote tuin en houten garage, indeling woonkamer, hel,.toilet/douche, kelderkast, keuken verdieping 3 slaapkamers en ruime overloop zolder bergzolder algemeen deze woning verkeert in redelijke s ta o t vaiV onderhoud en is voorzien vort lokale gasverwarming Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Soest KERKPAD ZZ. helft von dubbel woonhuis met garage op ca; 312 m2 grand hal, toilet, bergltqsj, woon/ eetkamer, ope# keuken met inbouwapparatuut verdieping 3 slaapkomers en bodkamer met 2e toilet en ligbad algemeen deze woning verkeert in goede stoot van onderhoud Gevraagde koopsom plaats Soest adres NASSAUPlANTSOEN woning aan plantsoen gelegen, onder architectuur gebouwde, vnjstoonde moderne villa met souterrain van co. 75 m2, corport en besloten, zonnige tuin co. 720 m2 entree, ruime hal, garderobe, toilet, woonkamer met open haard (75 m2}, woonkeuken, bijkeuken, berging en tuinhuis 4 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e tollet 2e verd. 2 ruime slaapkomers en bergruimte algemeen deze woning verkeert in perfecte stoot von-onderhoud en heeft een inhoud van ca. 1300 m3 indeling 1 e verd. VRIJSTAANDE MODERNE VILLA Gevraagde koopsom plaats Soest adres RUBENSLAAN 56 woning 3-kamerappartement op/ grond ige, met berging öp de begane Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerend-goed I Assurantiën Omdat de bewoners vinden dat er te hard wordt gereden, hield de politie maandagmiddag een sneldheidscontrole op de Den Blieklaan. De vaart, waar mee de automobilisten door de laan re den, bleek mee te vallen. Van de 195 auto's die tussen vier en zes uur passeer den, reden er slechts drie te hard. De topsnelheid op het gedeelte tussen de Bosstraat en de Dolderseweg, waar twee woningen staan, was 69 meter. En pas sant bekeurde de politie acht bestuur ders die de veiligheidsgordel niet om hadden. De kettingzaag die twee weken geleden verdween in de bossen van Soest-Zuid is terecht. Een man die destijds in de omgeving aan het werk was, had de zaag achtergelaten op een stapel hout in het bos. Toen hij terugkeerde, was de zaag weg. Naar aanleiding van het krantenbericht hierover heeft de vinder van de ketting zaag het gereedschap bij de politie afge geven en die zorgde er op haar beurt voor dat de eigenaar zijn zaag terug kreeg. Vrijdag 9 februari a.s. houden onze Eigen Huis adviseurs Bernhard Dijkstra en Jan Pol samen met vijf Financieel adviseurs de deuren van het kantoor Kerkplein te Soest van 17.00 uur tot 22.00 uur open. Die avond gaan we eens niet naar u toe maar nodigen u graag uit. Wij dagen u namelijk uit! Naast de zeer aantrekkelijke rente zullen wij u over tuigen van de maatwerkadvisering van de Rabobank. Uw wensen in een op maat gemaakte lening dat is ons doel. Dus wilt u een eigen huis of heeft u een eigen huis, maar u vraagt zich af of u wel de juiste lening heeft, DAAG ONS UIT. Om de uitdaging aan te gaan nodigen wij u uit een afspraak te maken. U kunt onze commerciële binnen dienst medewerkers rechtstreeks bereiken op nummer 609 63 19 of 609 63 26. Speciaal rentetarief 7 JAAR vaste rente 6% (effectieve rente 6,2% op basis van NHG). Alleen geldig op 9 febr. 1996. Rabobank Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5