itstekend teamspel The Red Stars Bedrijfssportcompetitie in Soest voor de 34ste keer Moeizaam vervolg van Smeeing/BDC Geen greintje overtuiging Stam/SoVoCo EMAR SMARKT jWORST of ACHTERHAM HENKES )NGE JENEVER Twee gezichten bij Firtina-Wings 0T-MIESaktie Eemvogels weer aan kop na verrassend verlies Huizen B BAKKER l) 6012364 SLIJTERIJ Sportprogramma Tweede trekking van Smeeing/BDC Schaakschool Soest Handballers trekken wedstrijd in laatste fase naar zich toe HANDBAL Herenteam vlot weggeslagen door Utrecht: 0-3 VOLLEYBAL Geen misstap korfballers tegen Luno KORFBAL VOETBAL Henk van Asch wordt nieuwe trainer WZ'49 EST TELEFOON 035-6017469 Jan van den Blink blinkt weer uit in bowlingcompetitie ÏASKETBAL pagina;, EESWAREN lubbele punten bij Ogram WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 SOESTER COURANT elangrijke zege op Goba (101-80) in strijd om promotieticket 1 liter PAGINA 13 Soesters winnen na zinderende wedstrijd met 7-6 OPEL-0- ZATERDAG 17 FEBRUARI Basketbal 18.30 uur The Red Stars (D)-SBU (Beukendal) 20.45 uur Binnenland-The Red Stars (H) (Barendrecht) Korfbal 14.10 uur De Eemvogels-Woudenberg (Aqua Indoor) Waterpolo 18.55 uur Zeist 2-De Duinkikkers (D) (Zeist) ZONDAG 18 FEBRUARI Waterpolo 20.00 uur De Duinkikkers (H)-De Ot ters (Aqua Indoor) MAANDAG 19 FEBRUARI Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Notaris B. Bokdam heeft vorige week de tweede trekking verricht van de Superloterij van handbal vereniging Smeeing/BDC. De uit slag is als volgt. Magnetron: Dhr. De Jong (1397), Discman: N. van Trooijen (1477), Hor loge: A.M. van Berg (0028), Horloge: H. Dissel (0841), Fotocamera: M.A. Schwillens (0663), Fotocamera: M. Prim (0034), Gereedschapset: C. Kuyer (1445), Dinerbon: A. Voorveld (0116), Levensmiddelenpakket: R. Wilmink (0196), Vleespakket: Familie van Schei- jen (0598), Vleespakket: A. Huyink (0098), Fruitschaal: N. de Kruyf (1242), Fruitschaal: A.A. Roest (1350). leren schaken'voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Elke vrijdagavond in EHBO-gebouw, Parallelweg 7-A. Op 16 februari start er een nieuwe beginnerscursus: 18.30-19.30 uur. Cursusgeld: f 25,- voor 10 lessen. Info: Rob van Aurich, tel. 035 - 624 96 26 (9.00-17.00 uur) 0653-26 41 15 (na 17.00 uur) evenwel niet weten, maar de paal stond de verdiende gelijkmaker in de weg, waardoor de tweede divisie nu wel heel dichtbij komt voor Firtina'93. SEC Ook SEC speelde zonder echte doel man, maar dat was noodgedwongen. Robert Schalkwijk moest verstek laten gaan vanwege een voetblessure en> daarom nam Koen Stanton plaats tussen de palen. Altius dat soms hard speelde, Mustafa Aksit, die hier de bal aan neemt, zou één doelpunt maken. Foto: Goos van der Wilt maakte gebruik van de situatie en ver sloeg de Soesters met 5-3. Het was de eerste uitwedstrijd van SEC in dit seizoen. Volgens Wil van der Heijden had zijn ploeg beter gespeeld, maar was Altius doeltreffender in de afronding. SEC poetste weliswaar een 2-0-achterstand weg (3-3), maar legde uiteindelijk toch het loodje, waardoor de tweede plaats voorlopig buiten bereik is. De bedrijfssportcompetitie vindt dit jaar plaats van 9 mei tot en met 10 juni. Nieuw is dat het zaal voetbaltoernooi niet meer in De Banninghal, maar in sporthal Beu kendal wordt gehouden. Verder staan, evenals vorig jaar, basketbal, volleybal en veldvoetbal op het pro gramma. De 34ste jaargang van de bedrijfssport competitie begint op donderdag 9 mei met volleybalwedstrijden die traditiege trouw in Beukendal worden gespeeld. Het toernooi wordt voortgezet op 23 en 30 mei en 6 juni. Voor het zaalvoetbal zijn door SEC in Beukendal vier maandagavonden inge huurd. Het betreft 13 en 20 mei en 3 en 10 juni. Het basketbaltoernpoi, georganiseerd door The Red Stars kan in één keer worden afgerond op dinsdag 14 mei. Verder staat WZ'49 op de dinsdagen 21 en 28 mei garant voor het veld voetbal. De betreffende clubs organise ren de toernooien onder de paraplu van de Soester Zaken kring. Het gevoel dat Gerard Tukker vooraf had, was niet misplaatst. De trainer/coach van Smeeing/BDC wist dat de uitwedstrijd tegen DSS lastig zou worden. Ondanks de succesreeks van zijn team, ondanks de lage positie van de tegenstander en ondanks de 25-16-zege in de thuiswedstrijd, kreeg hij gelijk. Pas in de laatste tien minuten trok de Soester lijstaanvoerder de wedstrijd naar zich toe. Voordat het duel in 19-21 ein digde, had Smeeing/BDC het grootste gedeelte van de tijd achter gestaan. Amper waren de handballers de gemeentegrens van Heemskerk gepas seerd of het stond verrassend 6-2 voor DSS. Tukker: "Je hebt nu een ploeg die daar mee kan omgaan. We bleven rustig spe len en in de rust was het 10-9. Niets aan de hand dus, al zou je liever iets anders willen." Ook in de tweede helft keek Smeeing/ BDC lange tijd tegen een onvoordelige stand aan. Een kwartier voor tijd was het zelfs nog 16-14 voor de nummer zeven van de tweede divisie. Smeeing/ BDC had daarna vijf minuten nodig om er 16-18 van te maken en bleef rustig toen het 18-18 en 19-19 werd. In de laatste minuten scoorde Smeeing/BDC nog twee keer en was de winst binnen. "In het laatste kwartier zet je de wed strijd naar je hand, zoals het ons be taamt, maar we hebben er hard voor moeten knokken. DSS vecht om de punten om in de tweede divisie te blij ven en dan is het van begin tot eind ren nen en vliegen. Ze speelden tot het randje. Het was een stevige pot, maar ook daar hebben we tegenwoordig min der problemen mee," aldus Tukker, wiens ploeg zes tijdstraffen kreeg, tegqn DSS slechts één. Alle spelers van Smeeing/BDC scoor den en Arjan Roest was wederom topscorer, nu met vijf doelpunten. Tbs- sen de palen begon Dennis de Rijk die later werd afgelost door Berton Kemp. Bovenin de ranglijst verspeelde Animo twee belangrijke punten door in Aal smeer te verliezen, iets wat Smeeing/ BDC dit seizoen ook al overkwam. Voor de Rijswijkers zijn dé titelkansen, met drie punten achterstand op Aristos en vier op Smeeing/BDC, nagenoeg verkeken. Al kunnen ze op de slotdag nog roet in het eten gooien van Smeeing/BDC. Zover wil Tukker nog niet kijken. "Laten we eerst maar zien dat we de drie wedstrijd daarvoor zes punten pakken." In de eerstvolgende wedstrijd, op 25 februari in Beukendal tegen Aalsmeer 4, zal het niet eenvou dig zijn te winnen. Een week later is ook Laren een potentiële reuzendoder. Dames Petra Voskuilen was zondag de gangma ker bij Smeeing/BDC. Na rust scoorde ze drie keer op rij vanuit de opbouw en zorgde ze ervoor dat de handbalsters afstand namen van UHV/DSO. In de eerste helft was dat niet gelukt, omdat Smeeing/BDC slordig met de bal om sprong en mede daardoor op 3-3 bleef steken. In de tweede helft namen de Soesters wel afstand en werd UHV/ DSO met 5-10 geklopt. Voskuilen maakte zes doelpunten. Door het verrassende verlies van Huizen zijn De Eemvogels sinds za terdag weer mede-koploper. De koplopers maakten geen misstap in het duel met middenmoter Luno en weten dat tussen nu en 9 maart de beslissing valt. Ervan uitgaande dat de twee lijst aanvoerders geen fouten meer maken, wordt de kampioen pas op de laatste wedstrijddag bekend. Dan ontmoeten Huizen en De Eemvogels elkaar voor de tweede keer. In Linschoten gingen de korfballers uit Soest rechtstreeks voor de winst. Kathja Rauch gaf het startsein en nadat het 1- 1 was geworden, maakte Almar Lijfering er 1-2 en 1-3 van. Toen Stanley de Vries ook scoorde, leek de ploeg opnieuw een makkelijke zege te gaan boeken, maar Luno klampte zich steeds vast. Via 3-4 en 4-6 werd een ruststand van 6-8 bereikt. Omdat de heren van Luno een kop groter waren dan die van De Eemvogels, hadden de Soesters soms moeilijkheden met het afvangen van misgeschoten ballen. Bo- vendien misten De Eemvogels enkele kansen in de eerste helft. Het doel van De Eemvogels was om vervolgens snel de overwinning veilig te stellen. Ze haalden alles uit de kast en binnen vijf minuten zorgden Ton en Agnes Kraaikamp en Erik van de Pol voor 6-11. De winst was binnen en de marge schommelde steeds op vier, vijf doelpunten. Toen het laatste fluitsignaal klonk, stond een 11-15-stand in het voordeel van De Eemvogels op het bord. Ontknoping De korfballers spelen zaterdag hun laat ste thuiswedstrijd in Aqua Indoor tegen Woudenberg. Op 24 februari volgt een uitwedstrijd tegen Tweemaal Zes en op 9 maart vindt de ontknoping plaats in en tegen Huizen. Daarna richten de korfballers zich op de tweede helft van de veldcompetitie. Ook daarin voeren ze de ranglijst aan. T 'M Henk van Asch traint volgend sei zoen de selectie van WZ'49. Dat is zo goed als zeker, nu de Soester de enige overgebleven kandidaat is om Sjirk Bajema op te volgen. Voorzitter Henk van der Pol heeft niet ontkend dat het bestuur van de sportvereniging vanavond een afron dend gesprek voert met de voetbal trainer. Verwacht mag worden dat er daarna witte rook uit de schoorsteen van het clubhuis opstijgt. Van Asch is nu hoofdtrainer bij SEC-zondag, maar gaf anderhalve maand geleden te kennen dat hij na dit seizoen een punt zet achter zijn werkzaamheden op de Bosstraat- West. Bajema maakt deze voetbaljaargang bij WZ'49 af. Hij heeft er dan drie jaar aan de Eemweg opzitten en keert terug naar KWA, waar hij eer der al zeven jaar trainer was. Op papier had het herenteam van Sfam/SoVoCo een grote stap in de richting van de middenmoot kun nen doen. Opnieuw bleek echter dat er tussen theorie en praktijk een wereld van verschil ligt, want na de verrassende 2-3-zege op US 3 werd de Soester club zaterdag in een goed uur weggeslagen door Utrecht: 0-3. Het klopte van geen kant bij de in zor gen geraakte volleybalformatie. De ene na de andere service stierf in het net of gleed uit buiten de gele lijnen. De passing was niet constant en diente- gevolge liet de aanval, waarin Ron Goethals wederom node werd gemist, het vaak afweten. Al snel ontbrak ieder greintje overtuiging in het spel van Stam/SoVoCo. De 3-0-voorsprong in de eerste set was valse schijn: 5-15. Daarna knokte de ploeg zich nog terug van een 8-11-ach terstand (14-14), maar op het beslis sende moment was het zelfvertrouwen van Utrecht groter: 14-16. De tegen stander, waarvan in de domstad nog met 2-3 was gewonnen, hoefde ogenschijn lijk niet eens tot het uiterste te gaan om het karwei vervolgens snel af te maken. Via 5-14 werd het 8-15 in de derde set. Stam/SoVoCo was in De Bunt de kluts kwijt en liet een goede mogelijkheid lig gen om afstand te nemen van de geva renzone. Het staat nu voorlaatste, met In de dinsdagavondleague van de bowlingcompetitie maakt het Naadje nog steeds kans op het periodekampioenschap. Dat heeft het team voor een deel te danken aan Jan van den Blink. Hij was vorige week de uitblinker in de met 3-2 gewonnen wedstrijd tegen HAM. Van den Blink scoorde een game van 225. Gerard van den Deijssel boekte ook een persoonlijk succes door zijn persoonlijk record met zeven pins te verbeteren en uit te komen op 171. i De grote vraag in de basketbalcom petitie is wie aan het einde van de rit mag gaan spelen om een startbewijs in de eerste rayonklasse. De strijd achter koploper Dunckers om de belangrijke tweede plaats is in volle Demarrage gang en het eerste herenteam van Red Stars is nog volop in de race. kende cipier te zijn. Manfred Dikkers pakte zijn rebounds en punten (22) en de spelverdelers Martijn Scheele en Peter van der Neut speelden degelijk en bewaarden de rust in de aanval. En dan was er nog ene Igor Smink. Hij mocht na 34 minuten en 37 punten rust- nemen op de bank. De wedstrijd zat toen al in de achterzak. Zeker na de uitstekende 101-80-over- winning op Den Braven/Goba dat tot zaterdag op gelijke hoogte met de Soesters stond, maar nu een pas op de plaats moest maken. "Iedereen zat lek ker in zijn vel. Ze hebben als team goed gespeeld," glunderde Rinus Valk. coach had Onno Foekens belast met dejjhewaking van de gevaarlijkste tegen stander en Foekens bleek een uitste- Op basis van zijn ervaringen in Gorinchem gaf Valk zijn spelers de op dracht Goba met een zone-verdediging te dwarsbomen. Die plannen zette hij na drie minuten om, omdat Goba van af stand geen moeite had het netje te vin den. Tot de tiende minuut (22-23) ging het vervolgens gelijk op en toen plaatste Red Stars de eerste demarrage. On danks het lengte-voordeel dat Goba ogenschijnlijk had, plukte Red Stars de meeste ballen uit de lucht en in vijf mi nuten tijd werd het ineens 40-24, om dat Foekens, Smink, Dikkers en McLaine de bal ook nog eens door de ring bleven mikken. De drie wissels die Valk zes minuten voor rust toepaste, vielen niet gelukkig uit. Maar toen Goba naderbij sloop en het verschil verkleinde tot zeven punten, stelde Valk orde op zaken met twee nieuwe wissels: 54-42. De tweede helft was vrijwel identiek aan de eerste. Tien minuten lang werd er over en weer gescoord, alvorens Red Stars het duel besliste. Via 69-55 werd het toen 85-64 en tot slot 101-80. "We waren als team net wat beter en hielden het hoge baltempo vast," aldus Valk. Ondanks het sfeerverhogende resultaat won de. Hollandse nuchterheid het bij hem. "We moeten reëel blijven, want we hebben nog zware wedstrijden voor de boeg. Binnenland uit is ontzettend moeilijk en we krijgen Shooters en Voorne nog uit en Crackerjacks nog thuis." Die laatste ploeg bezit op dit moment de beste papieren om als tweede te ein digen. De Amersfoorters, met onder anderen de voormalige 'rode ster' Jan- Willem Topper binnen de gelederen, won in het weekeinde tweemaal van Baros en staat tweede met twintig pun ten. Red Stars heeft achttien punten, Goba en Binnenland (de enige be dwinger van Dunckers) hebben er zes tien achter hun naam staan. De nummer twee uit 2B krijgt het recht om een promotiewedstrijd te spelen te gen de 'lotgenoot' uit 2A. Daarin speelt het tweede herenteam van Red Stars dat zaterdag echter na een 38-20-achter- stand met 62-60 van Quick Runners verloor en uitgeschakeld is voor de tweede stek. Een Soester onderonsje zit er dus niet in en bovendien is Red Stars 1 nog allerminst zeker van zijn zaak, getuige de uitspraak van Valk: "Het zou leuk zijn, maar we moeten nuchter blij ven. Als we bij de eerste vier eindigen, doen we het al goed." Dames In Bunschoten lieten de dames van Red Stars er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Evenals in Soest werd Shooters 2 geklopt, ditmaal met 39-60. Na twintig speelminuten waren de Soesters al zeker van de winst. Na een gelijkopgaande openingsfase nam Red Stars met speels gemak afstand van Shooters. Vanaf de tiende minuut liep de ploeg in sneltreinvaart uit van 13-14 naar 13-29 en 15-33. Het gevolg was dat de concentratie in de tweede helft wat minder was dan daarvoor. Red Stars, waarbij Patricia Jasperse en Christel Wessels ontbraken, vergrootte de marge met drie punten en blijft zich mengen in de groep die vlak onder de onbetwiste koploper SVO kans maakt op indirecte promotie naar het rayon. Yvonne Smink (18) en Geraldine Melgert (13) waren zaterdag het meest behendig aan de lopende band. Foto: Aldo Allessie Onno Foekens is ook in de aanval zijn directe tegenstander (8) de baas en pakt een rebound in het belangrijke duel met Goba. SSS 2. Het komt de ploeg daarom goed uit dat de competitie de komende twee wekeq stil ligt. De hoop is erop geves tigd dat Goethals in die periode herstelt van zijn blessure en op 2 maart met zijn ploeggenoten de draad kan oppakken. Theoretisch kan dat, praktisch moet dat. Dames Zo mogelijk nog slechter staan de da mes van Stam/SoVoCo ervoor. Met uit zondering van de Soesters pakten de zes laatste ploegen van de lijst punten in het afgelopen weekeinde. Stam/SoVoCo verloor met 3-1 van Formido Hooge- zand/DAK en is verbannen naar de voorlaatste plek met slechts één punt voorsprong op Amsterdam dat voor een verrassing zorgde door koploper Zaanstad een punt af te snoepen. Stam/SoVoCo moet in ieder geval Amsterdam achter zich houden én nog twee ploegen op de ranglijst passeren om uit de nesten te komen. De achter stand op MLS/Flash en Bosta/The Smash is inmiddels twee, respectievelijk vijf punten. Gala/OS 2 en Set Up'65 hebben zes punten voorsprong op Stam/SoVoCo. Bosta/The Smash is op 2 maart in De Bunt de eerstvolgende tegenstander. Als er één zaalvoetbalwedstrijd met twee gezichten is, dan is het wel die tussen Firtina'93 en Wings. De Soester koploper in de hoofdklasse speelde de gasten in de eerste helft volledig zoek (5-0), maar kroop na rust door het oog van de naald: 7-6. Het was onwaarschijnlijk wat zich maandagavond in Beukendal afspeelde. Het sterke Wings kreeg geen poot aan de grond en werd min of meer gedeklasseerd door een ontketend Firtina'93. Het duel tussen de nummer één en drie leek binnen een mum van tijd een gelopen koers. Alex Poortman, René de Bree, Zejti Kurt, Mustafa Aksit en Saban Aksit gaven het uitstekende spel glans: 5-0. Coach Peter van Zoelen had zijn team niet eerder zo goed zien spelen. De 'Turkse storm' was heftig, maar zou spoedig gaan liggen. In de tweede helft kregen de gasten namelijk vleugels. Het werd vlot 5-1 en vanaf dat moment pas ten ze een alles-of-niets taktiek toe door met een vliegende keeper te gaan spe len. Op 5-2 vond Saban Aksjt het ver laten doel (6-2), maar Wings kwam bij zonder sterk terug. Firtina'93 wist zich geen raad met de extra aanvaller van de bezoekers. Wings posteerde bij elke doelpaal van Fïrtina'93 een speler en profiteerde daar binnen een minuut twee keer van: 6-4. De Soesters waren geen schim meer van de ploeg die voor rust indruk had ge maakt en raakten volledig de kluts kwijt. Het was nu Wings dat zijn wil aan de tegenstander oplegde en Firtina'93 le verde voortdurend de bal in. De climax in de zinderende wedstrijd kwam op 6-5. Wings kreeg een tijdstraf vanwege een sliding en met nog een minuut of vijf te gaan, zou Firtina'93 de wedstrijd kunnen beslissen. Niets was minder waar, want Wings maakte in de ondertal-situatie gelijk: 6-6. De sensa tie hing in de lucht, maar het onver wachte antwoord van Firtina'93 kwam razendsnel. René de Bree probeerde Mustafa Aksit in het doelgebied aan te spelen. Die liet de bal gaan en verraste daarmee de invaller-doelman van Wings: 7-6. Van opgeven wilde Wings De heren van Stam/SoVoCo maakten zaterdag reeds voor het einde van de wedstrijd tegen Utrecht een verslagen in- dmk- Foto: Aldo Allessie ffl.alf doppen 'gasdrukschokdempers tsma - bekleding neerklapbare achterbankleuning exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar ÏS' en 5Pec'fica'iewijzigingen voorbehouden.

Soester Courant | 1996 | | pagina 13